Psychopaat Willy V. weer actie Sint in Zeeuwse hoofdstad REIS TEL Walcheren RODE KRUIS ZEELAND OP NAAR 30.000 LEDEN Zeeuwsch-Vlaanderen Ons Genoegen Kapelle en Vlijt en Volharding uit Souburg prijswinnaars Rioleringsplan voor Braakmangebied het Program Alleen volledig christelijk v.h.m.o. in Z.-Vlaanderen i? Belgisch schip aan grond gelopen en gebroken John va AXEL OOSTBURG SAS VAN GENT INBRAKEN TE WESTDORPE, HULST EN TERHOLE Drink real American Cola VLU ROYAL CROWN CÖlA Dagblad De Stem TERNEUZEN Muziekschool heeft nieuw onderdak Scheidende voorzitter Laport: N.V. SLAVENBURG'S BANK Vruchteloze rooftocht Gevonden Derde bezoek Geslepen Raad Vlissingen achter herindelings- voorstel van b. en w. HOOGWATER Moeilijkheden in de mist Zaalconcours in Middelburg Grote toename van de belangstelling Veerboot Morgi en Radio DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 23 NOVEMBER 1964 Souburg Twee auto's beschadigd Toen K H. uit Souburg met zijn personenauto zater dagavond via de uitrit bij het Caltex- station op de nieuwe Vlissingseweg van de Ventweg de rijbaan opdraaide, te rug richting Souburg, werd hij gegre pen door een personenauto, bestuurd door R. E. uit Vlissingen. De inzittenden liepen lichte verwondingen op. Beide auto's werden beschadigd. (Van onze verslaggever) GOES De kring Zeeland van het Rode Kruis heeft, wat de ledenwer ving betreft, voor de komende jaren de slagzin „op naar de 30.000" in het hoofd. Tijdens de kringvergadering van zaterdag jl., die in de Prins van Oranje Hoog bezoek Zaterdag bracht Sint Nicolaas een bezoek aan onze gemeente. Staande in een open auto begroette de kindervriend de in groten getale opge komen jeugd. Tijdens de officiële ont vangst wees de burgemeester er op, dat de meeste kinderen erg braaf waren ge weest. Alleen speet het hem te moeten zeggen dat Roodkapje, het standbeeld bij de kleuterschool was vernield. Hij hoopte dan ook. dat Zwarte Piet de daders zou vinden. St.-Nicolaas bleek met de politieke situatie ter plaatse goed op de hoogte en had vooral qua woning bouw een enorme vooruitgang gecon stateerd. Na de officiële ontvangst volgde een rondgang door de stad. Botsing Zaterdag had er op het Szydlowskyplein een botsing plaats tus sen een auto en een rijwiel. Tijdens het verlaten van genoemd plein werd de auto, bestuurd door de heer C. G., aan gereden door de jeugdige wielrijder P. V. Door de botsing werd de auto aan zienlijk beschadigd. Breskens St.-Nicolaas Zaterdagmiddag heeft St.-Nieolaas zijn intrede gedaan. Met de Prov. boot van tien over drie kwam hij in de veerhaven aan, toegewuifd door vele kinderen en ouders. Met de mu ziekvereniging ,,Uit het Volk, voor het Volk" ging de stoet via het viaduct door de Van Zuijenstraat naar de Dorpsstr. waar een ontvangst plaatsvond op het bordes van het gemeentehuis door bur gemeester J. Eekhout. Hierna volgde nog een rondgang door de gemeente. Groede E.H.B.O.-oefening In de Waalse kerk vond een districtsoefening plaats van de E.H.B.O. afdelingen in de streek. Hiervoor bestond een zeer grote be langstelling, zowel van de zijde van de algemene als van de r.k. afdelingen. De oefeningsavond werd bijgewoond door de heer M. Barendse uit Breskens, dis trictsbestuurder en dokter C. F. Fru- meau uit Middelburg, voorzitter van het district Zeeland, Na iedere oefening v/erd commentaar' op het gemaakte werk geleverd door dokter J. W. Beek uit Zuidzande en dokter J. W. Jansen uit Groede. Intocht Sint Nicolaas Zaterdagmid dag kwam Sint Nicolaas de gemeente binnen met de brandweerauto. Op het gemeentehuis werd hij verwel komd door burgemeester J. van Leeu wen en door zes kinderen van de lagere scholen, A Risseeuw met Bert Lagasse van de openbare lagere school, E. de Bruine met K. Synex van de Christ, school en M. Plasschaert met B. Verhulst van de r.k. school zongen gezamenlijk een wel komstlied Na de toespraak van Sint- Nicolaas werd er een bezoek gebracht aan het St. Antoniusziekenhuis. Daarna volgde de rondgang door Oostburg. Volksonderwijs Het volksonderwijs, afdeling Oostburg, hield in hotel Victory een feestavond voor de leden. De heer Robijn sprak in het kort over het doel, de taak en de resultaten van het volksonderwijs. ,.De bijzondere scholen worden wel door (Advertentie) het volksonderwijs erkend", vertelde de heer Robijn, „maar niet nodig geacht. Wij streven naar één openbare school". Na de toespraak volgde de uitvoering van het blijspel in 3 bedrijven „Amor, Vlinders en Haaien". Voor een gedegen prestatie zorgden: mevr. C. Poppe-Kou- wen, H. H. de Lozanne, W. de Vries, mej. H.' J Meeusen, J. Poppe, mej. H. Janse en H. Roelse. In de pauze werd een verloting gehou den op de bekende manier van het volksonderwijs namelijk door middel van lucifersdoosjes. Opening Boerenleenbank. Donder dag 26 november zal burgemeester R. A. J. den Boer de boerenleenbank alhier of ficieel openen. Om 10.30 uur is er eerst een samenkomst bij hotel Centraal, waar na om 11.00 uur de opening van het nieu we fraaie gebouw zal plaatsvinden. Di rect na de opening zal de voorzitter de heer J. C. Audenaert in de hal van het nieuwe gebouw een gedenksteen onthul len. Bij deze plechtigheid zal o.m. aan wezig zijn het college van burgemeester en wethouders der gemeente Sas van Gent en mr. F. J. F. Claessens, directeur van de Coöp. Centrale Boerenleenbank uit Eindhoven. De boerenleenbank werd opgericht op 21 november 1927. Directeur was toen L. N. Coene en onderdirecteur B. C. Puijl- aert. President van de raad van toezicht was de heer C. van Acker en vice-presi dent de heer P. Coene. Tijdens de op richting was de heer A. van Leemput kassier, later opgevolgd door de heer J. J. van Waterschoot. In oktober 1946 werd de heer G. A. van den Hemel benoemd tot kassier, welke functie hij bekleedde tot 1 juli 1964, datum waarop zijn zoon J. P. van den Hemel hem opvolgde. De heer G. A. van den Hemel is 18 jaar kassier geweest, en hij is het geweest die de bank op het huidige peil heeft weten te brengen. Dat dit niet altijd onder gunsti ge omstandigheden gebeurde, blijkt wel uit het feit dat de voorkamer van de wo ning van de vorige kassier omgetoverd moest worden tot een volledig kantoor. Een tweede steunpilaar is wel de heer J. C. Audenaert, die thans voorzitter is. Op het ogenblik zijn er zo'n 1000 spaar ders ingeschreven die de bank 3,5 miljoen aan spaargeld hebben toevertrouwd. In verband met de enge behuizing werd door het huidige bestuur bestaande uit de heren J. C. Audenaert (voorzitter), A. J. Goethals (vice-voorzitter), P. J. M. Coene (bestuurslid), H. Korst (president van de raad van toezicht), A. van Dries- sen (vice-president) en R. Kouijzer (lid van de raad van toezicht) naar een nieuw bankgebouw uitgekeken. Ter ge legenheid van deze opening zal het be stuur op 26 november a.s. recipiëren in hotel de la Bourse. Tijdens deze receptie zal er dan ook gelegenheid worden ge geven om het nieuwe bankgebouw te be zichtigen. te Goes gehouden werd, deelde voor zitter mr. J. van der Weel mede, dat het hoofdbestuur er naar streeft in 1967 één miljoen leden te hebben. Voor Zeeland is berekend dat er tot 1967 ongeveer 2500 leden zouden moe ten bijkomen. Vastgesteld werd, dat de werving van leden het best via persoonlijke contacten kan geschieden. Hetzelfde geldt voor de werving van colonneleden. De adverten tie-actie van dit jaar is wat tegengeval len. Zij leverde nog geen veertig nieuwe colonneleden op. Het resultaat van de geldinzameling in 1964 is nog niet precies bekend. De voor uitzichten zijn zeer gunstig. Dertien af delingen haalden meer dan honderd pro cent van het streefgetal. St.-Philipsland kwam zelfs tot 513 procent. Het experi ment met de Rode-Kruisvlaggen in Mid delburg heeft in die stad een meerop brengst van ƒ1400,— opgeleverd. De af delingsbesturen uit de grote steden in Zeeland werd aangeraden het ook eens met vlaggen te proberen. De alarmoefening 1964 heeft bewezen, dat iedere colonne over een alarmsysteem beschikt. De opkomst varieerde. Het krir#*bestuur heeft moeten afzien van zijn pogingen op Walcheren een trombosedienst in het leven te roepen. De internisten die nodig waren, wilden niet meewerken. De kringen Zuid-Holland en Gelder land willen nabij Velp een tweede Henri Dunanthuis inrichten. Zjj hebben de kring Zeeland gevraagd dit tehuis voor één-tiende deel (ƒ40.000,—) te financie ren. Binnenkort zullen bepaalde afdelin gen in Zeeland hiervoor worden bena derd. Er werd zaterdag afscheid genomen van de waarnemend kringcommissaris dr. JL Spuyman, die meer dan tien jaar lid van h,et kringbestuur is geweest. Kring commissaris Van der Weel schetste hem als een man die voor een bedachtzame, voorzichtige en daardoor jujist nuttige in breng in de besluitvorming zorgde. De heer Spuyman ontving de zilveren leg penning van het Rode Kruis. Dr. Spuyman zei, dat de ramp in 1953 zijn vuurdoop was bij het Rode Kruis. Naast de taak van het altijd klaar ^an bij dergelijke rampen heeft vooral het welfarewerk, de tochten met de Henri Dunant en, bovenal, het bloedtransfusie- werk hem erg aangesproken. In de plaats van dr. Spuyman werd ir. G. Kemper uit Vlissingen tot waar nemend kringcommissaris gekozen. Schoondijke Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, Telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252. GOES Eerste redacteur Interpol De mannénavond van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in zaal Wijffels werd zeer druk bezocht. Mevr. A. Lako-De Hullu, voorzitster van de afdeling Sluis sprak een woord van welkom tot de heer C. L. Dey uit Rijs wijk, plaatsvervangend hoofd van Inter pol Nederland. Zijn betoog over het werk van deze organisatie en de bestrij ding van delicten gaf aanleiding tot talrijke vragen. Mevr. Lako bood spreker het fotoboek van W.Z.-Vlaan- deren aan Auto in sloot Op Rijksweg 61 is de heer E. H. C. uit Sas van Gent met zijn auto, zaterdagmiddag om een uur door onbekende oorzaak van de weg in de enkele meters diepe sloot terecht ge komen. De bestuurder liep een lichte hersenschudding op. De auto werd on herstelbaar vernield en moest met een kraanwagen worden weggesleept Botsing op kruispunt Een bromfiets, bestuurd door de heer P. H., kwam in botsing met een bestelauto, bestuurd door L. N. v, E. toen, beiden in de richting Axelsebr'ug rijdend, de auto links afsloeg om de Schoollaan in te rijden. Beide voertuigen liepen schade op en de bromfietsbestuurder werd ge wond. Onderscheiding Zuster Marguerite (D. B. Sjerps) van de zusters van Roo sendaal en sedert september 1.1. in Ter- neuzen werkzaam, heeft in Woerden de pauselijke onderscheiding Bene merenti ontvangen Zuster Marguerite was het laatste hoofd van de Mariaschool voor lager onderwijs en voortgezet lager on derwijs te Woerden. De school werd honderd jaar lang door de zusters van Roosendaal bestuurd. Het bestuur is nu in handen van leken. Exploitatie inspectie Zeeland h. K. M. DE JONG tel. 2377 Hulst voor Zeeland: F. DE LIGT tel. 6252 Goes privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen e: Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor VJ est-Zeeuwsch-V laander en J. PETIT, v Ostadestraat 41, Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren S. AUGUSTIJN, tel. 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Bevel en Walcheren K. MENU, tel 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland 0,18 per mm 1 mm Ingezonden mededelingen mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels of minder 1,— elke regel meer f 0,25. Als één regel gelden 23 Letters en/ot leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp- 1,60 en f 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing teger half geld. Zierikzee Voor muziekminnend Schouwen-Duive- land was het gisteravond een groots mo ment toen de muziekschool het geheel vernieuwde pand Poststraat 43 te Zierik zee in gebruik nam. Dit geschiedde na mens de stichting Zeeuwse Muziekschool door de burgemeester van Zierikzee als bestuurslid van deze stichting in tegen woordigheid van een groot aantal geno digden in de concertzaal, na afloop van een leerlingenuitvoering. De school die in 1954 door haar stich ter, de tegenwoordige directeur J. M. Luijkenaar, is overgedragen aan de Stich ting Zeeuwse Muziekschool, was tot voor kort gevestigd in een in Engelse stijl op getrokken landhuis aan het Havenplein. Dit pand kwam in handen van de Co- operatieve Boerenleenbank. Door een ge lukkige samenloop van omstandigheden kan van de gemeente een groot pand in de Poststraat worden gehuurd. In samenwerking met monumenten zorg werd dit pand geheel gewijzigd en geschikt gemaakt voor het geven van mu ziekonderwijs, terwijl de eerste verdie ping als woning voor de heer Luijkenaar is ingericht. Op de begane grond be vinden zich een grote en drie kleinere leslokalen, een spreekkamer, garderobe, hal, toiletten en ruimten voor centrale verwarming. De inrichting van de les lokalen is eenvoudig en smaakvol. In de grote zaal zullen ook de balletlessen en de muzieklessen voor het lyceum worden gegeven. (Advertentie) MIDDELBURG. De minister van O., K. en W. heeft afgewezen de verzoeken van de Vereniging voor Christelijk Mid delbaar en Voorbereidend Hoger Onder wijs voor Zeeland om in oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen een school voor v.h.m.o. en in Middelburg een gymna siale afdeling aan de bestaande christe- SPAARREKENINGEN Terneuzen: Kersstraat 3, tel. (01150) - 37 74 Hulst: Zitdag Steenstraat 20 (Van een onzer verslaggevers) HULST In Oost-Zeeuwsch- Vlaamse contreien speurt men momenteel met alle voorhanden zijnde politiële krachten naar de ontsnapte psychopaat Willy V. uit Kloosterzande, die waarschijn lijk in de nacht van vrijdag op zaterdag j.l. weer eens op „oor logspad" is geweest. In die nacht werden drie inbraken gepleegd, de eerste waarschijnlijk in Hulst, de tweede in Terhole en de derde in Westdorpe. Het heeft er alle schijn van dat de inbraken het werk zijn van Willy V. en een metgezel, die zich hebben ver plaatst in de bekende grijze Mer- cedes-auto. Willy V. lijkt alle sporen weer zorgvuldig te hebben uitgewist: hij is, zoals gebruikelijk, in het niets (in Belgische oorden waar schijnlijk) verdwenen. De veelvuldige diefstallen van kassa's m de afgelopen maanden hebben de middenstanders in deze contreien overi gens wel zodanig gewaarschuwd, dat zij de kassa's 's avonds niet meer in de winkel laten staan Dat verklaart dat de rooftocht van Willy V. met miniem succes is bekroond"; hij maakte al leen een oude kassa buit in Hulst die voorts nog eens weinig van waarde geen geld in ieder geval bleek te bevatten. Het eerste object voor de twee inbre kers is waarschijnlijk de winkel van de ijzerhandel van de fa. Reuling-Bier- broeck aan de Lange Nieuwstraat te Hulst geweest. De twee gooiden daar de ruit van de winkeldeur door. Zij maakten zich uit de voeten met een oude kassa. Een zoontje van de heer Reuling en buurtbewoners werden wak ker door alle door de twee geprodu ceerde lawaai. Zij hebben de twee, die, naar zü verklaarden, 'n vierkant pak" torsten, in de Mercedes zien stappen en wegrijden. Vanuit Hulst zijn de twee waarschijnlijk naar ,,'t Patrijske" nabij Terhole ge reden. Daar is tenminste de kassa, die in een sloot werd gedeponeerd, gister middag teruggevonden. Vervolgens be proefden Willy V. en zijn vriend hun geluk in de galanterie- en rijwielzaak van de heer P. Kindt aan de Hulsterweg te Terhole. In dit geval werd de ruit van de winkeldeur aan stukken gesmeten met een zware trottoirtegel. De inbre kers vonden echten niets van hun ga ding. Buurtbewoners hebben de twee tussen ,,twee en drie uur" zoals zij de politie lieten weten, met elkaar horen praten. Het derde bezoek gold de winkel van de rijwielhersteller Spuesens aan de Graaf Jansdyk te Westdorpe. Om onge veer tien over half drie sloegen de twee daar de winkelruit in met een zwaar stuk yzer. Ook in deze winkel was er echter geen kassa te vinden. Bovendien hadden de 2 dermate veel lawaai gemaakt dat de buurt wakker was geschud. Zy moesten ijlings de benen nemen. Men heeft een auto ho ren wegrijden. Inmiddels wordt het mysterie rond Wil ly V. steeds groter. Op de politiële kantoren in de omgeving heeft men bijna dagelijks telefoontjes te verwer ken van'opgewonden mensen, die ver tellen Willy V. te hebben gezien. Meest al blijkt het loos alarm te zijn geweest of is Willy V. in ieder geval spoorloos. ,,Je ziet hem het ene half uur hier en in het volgende in Noordbrabant", zo als ons een Hulsters (rijks)politieman vertelde. Dat men met een geslepen sujet te doen heeft blijkt wel hieruit, dat hij zich, zoals wellicht bekend, in de provincie Zuid-Limburg ge durende geruime tijd als geeste lijke uitgegeven heeft en zich in Antwerpen gedurende ongeveer een half jaar in alle gemoedsrust als dokter deed gelden in een zie kenhuis te Antwerpen. In alle ge vallen werd hij betrapt. Hij wist echter steeds een goed en veilig heenkomen te vinden. lijke h.b.s. en m.m.s. voor Walcheren te stichten. Tijdens de zaterdagmiddag in Middel burg göhouden jaarvergadering van de vereniging heeft mr. J. Hangelbroek, directeur van de bond van verenigingen voor christelijk v.h.m.o., het bestuur in dit verband de raad gegeven om in het kader van de Mammoetwet in Zeeuwsch- Vlaanderen eerst een h.a.v.o.m.a.v.o.- combinatie tot Stand te brengen. Het 6- jarig atheneum zal daar dan vanzelf wel een keer komen. De heer J. Laport, voor de laatste keer voorzitter van de vereniging, zei, dat het bestuur hierover zelfs niet prakkizeert. „In Zeeuwsch-Vlaanderen komt meteen een volledige h.b.s. A en B, een m.m.s. én een gymnasiale afdeling. Dat komt wel goed," zo verzekerde hij. De nieuwe voorzitter, de heer J. van Bennekom, zei in dit verband, dat in Zeeuwsch-Vlaanderen bij de stichting van een nieuwe school met geringere leerlingenminima zal kunnen worden volstaan. Uit zijn woorden kon voorts worden opgemaakt, dat het bestuur van plan is zo spoedig mogelijk ook in het Deltagebied in Noord-Zeeland een chris telijke school voor v.h.m.o. te stichten. Tijdens deze jaarvergadering werd af scheid genomen van de heer Laport. die 34 jaar bestuurslid en 18 jaar voorzitter is geweest. De heer Van Bennekom be schreef hem als „de grote motor van de vereniging, de geboren organisator, de onverzettelijke en geslepen diplomaat wiens grehzeloze toewijding verbijste rend is geweest." Hij is de man geweest die m 1946. de grote stoot heeft gegeven tot de ontwikkeling van het christelijk v.h.m.o. in Zeeland. „Wij zullen u onge looflijk missen. Wij zullen ons verweesd voelen," aldus de heer Van Bennekom. De heer en mevrouw Laport kregen een reis riïïar Israël aangeboden. Er wer den afscheidswoorden gesproken door o.a. dr. De Jong namens staatssecretaris Grosheide van O.. K. en W. en door mr. F. Huber, burgemeester van Goes (de h#er Laport woont in Goes). In de vacature Laport is voorzien door de benoeming van ds. E. Jansen uit Goes. De heer G. Adelaar, die zijn bestuurs zetel ter beschikking heeft gesteld, is opgevolgd door de heer B. de Jonge uit Middelburg. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Zaterdagmiddag maakte St.-Nicolaas met zijn gevolg zyn feestelijke intocht in de hoofdstad van de provincie. Na een ontvangst by de Beatrixbrug, waar de Sint per boot was aangekomen, maakte hij een tocht door de stad. Na een kort oponthoud bij het ziekenhuis, waar geschenken werden afgegeven voor de daar verpleegde kinderen, en in Klein-Vlaanderen bij het Oude-man- nen- en vrouwenhuis, reed de Sint te paard, vergezeld van een aantal zwartepieten, waarvan twee eveneens te paard, naar de Markt. Daar werd St.-Nicolaas officieel ten stadhuize ont vangen. Hierna vervolgde de Sint zijn tocht door de stad. Op de Loskade werd de stoet ontbonden. De tocht door de stad werd opgeluisterd door de vrolijke tonen van het Middelburgs Muziek corps en de geüniformeerde tamboers, hoornblazers en pijpers van Achilles en Juliana. De intocht bracht heel wat mensen op de heen. VLISSINGEN In onze editie van zaterdag vermeldden wij, dat de raad van Vlissingen zich kon verenigen met het voorstel van gedeputeerde staten met betrekking tot het gewijzigde herinde lingsplan voor de gemeenten in Zuidoost- Walcheren. Dit was een vergissing. De raad was het eens met het voorstel van burgemeester en wethouders van Vlissin gen. Dit voorstel (Nieuw en St. Joosland bij Vlissingen) week sterk af van het voorstel van gedeputeerde staten (Nieuw en St. Joosland voor het grootste deel bij Middelb.urg), REIDON LINDSKOG (22) heef! de blondine, die in Lausanne lijdend aan geheugenverlies is aangetroffen. Ze is door haar familie in Oslo herkend van foto's. (Advertentie) voor tijdelijke steno-typistes BREDA. Dr. StnndtmirMt 7» T.l.foon (016001.35879 Morgen, dinsdag 24 november, gelden voor Zeeland de volgende hoogwater standen: Hansweert 5.59 en 18.26 uur; Terneuzen 5.21 en 17.50 uur; Vlissingen 4.55 en 17.19 uur; Wemeldinge 6.46 en 19.08 uur. (Van onze correspondente) EMELDINGE/KRUININGEN Zaterdagmorgen is op het vaarwa ter Keeten ter hoogte van Ouder kerk het Belgische motorschip „Gaumar" uit Wilrijk aan de grond gelopen en gebroken. Het 910 ton metende schip, dat met een lading zand op weg was van Zaltbommel naar Brussel was zaterdagmorgen vroeg genaderd tot de gasboei K.T. 8. Daar het zicht vanwege de mist steeds slechter werd besloot men ter plaatse voor anker te gaan om beter zicht af te wachten. Bij het opdraaien is het vaartuig aan de grond gelopen en vast blijven zit ten. Bij afgaand water brak het vaartuig en maakte water. MIDDELBURG Zaterdagmiddag en -avond vond in de Concert- en Gehoor zaal te Middelburg het vyfde zaalcon cours plaats, georganiseerd door de Bond van Harmonie- en Fanfa.reverenigingen in Zeeland, aangesloten bij de Konink lijke Nederlandse Federatie. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De inventaris van het recreatiegebied De Braakman zal weer uitgebreid worden. De sterk toegenomen belangstelling heeft een groot riolerings stelsel noodzakelijk gemaakt. Het alge meen bestuur van het beheerschap heeft nu besloten de werkzaamheden aan te besteden. Bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten werd daartoe een geldlening van twee ton aangegaan. Het riolerings plan, o.m. noodzakelijk voor het uitbrei dende bungalowpark, zal o.a. bestaan uit een persleiding naar de Westerschelde. Over het verloop van het succesvolle seizoen 1964 hebben wij al uitvoerig be richt. Bedrijfsleider A. Dourleijn heeft nu een rapport samengesteld, dat binnen kort door het recreatieschap zal worden besproken. Alle cijfers, in het rapport ver meld, duiden op een zeer belangrijke toename van de belangstelling voor De Braakman. De gunstige weers omstandigheden droegen daartoe be langrijk bij. Het zwembad met speelweide trok bijna 58.000 bezoekers, tegen 30.822 in 1963. Kampeer- en caravanterreinen werden bevolkt door 5406 toeristen, tegen 3187 het vorig seizoen. Het to taal aantal overnachtingen bedroeg 25.847, waarvan 18.583 Nederlandse. Een piek vertoonde de bouwvakva kantie met 683 personen op het kam peerterrein. Verheugende toename van de belang stelling bestond er voor het schoolzwem men, niet alleen uit de directe omgeving, maar ook van bijv. de r.-k. jongensschool uit IJzendijke. Honderd zesenvijftig diplo ma's werden uitgereikt. De normale lijn in de watersport werd ook doorgetrokken in De Braakman, waar nagenoeg alle ligplaatsen bezet waren. Er was een permanente kernbézetting van 130 boten, waarvan 45 van de Royal Belgian Sailing Club te Gent, 30 ver- huurboten en 55 particuliere. Zoals wij al hebben bericht werd de Nederlandse zeilvereniging „De Vremdijk" opgericht, genoemd naar een dorpje dat in de Braakman moet hebben gelegen. Er wer den diverse zeilwedstrijden georgani seerd. Buiten de werkzaamheden aan het we gennet en de verlichting, werd ook ge werkt aan de uitbreiding van de jacht havenaccommodatie en het steigerwerk in het zwembad. Tot slot biedt De Braakman nog mo gelijkheden tot sportvisserij. Er werden in het voorbije seizoen 496 vergunningen afgegeven, waarvan 363 voor het gehele jaar en 133 voor een week. Dat ondanks de sterk verhoogde activi teit De Braakman een oase van rust blijft, bewijst de goede staat waarin het vogelreservaat zich steeds bevindt. Het aantal vogels wordt groter en er komen nieuwe soorten, zoals de pylstaarteend, by. Aan dit zaalconcours namen tien ver enigingen deel, die elk in hun afdeling een verplicht en een vrij werk moesten uitvoeren. De juryleden, bestaande uit de heren Van Mever en Boedijn, zijn van half vijf tot half twaalf in de weer geweest om de korpsen op hun kunnen te testen. De belangstelling voor dit zaalconcours was groter dan andere jaren, iets wat het bestuur en leden met groot genoegen konden constateren. Het is vaak zo, dat als men aan muziekkorpsen denkt, men geconfronteerd wordt met een aantal muzikale mensen die slechts marsen en walsen ten gehore kunnen brengen, in mooie uniformen. Maar zo is het niet. Wie zaterdagavond heeft geluisterd, kon hier een aantal werken horen van heden daagse componisten; we noemen hier slechts de „Vijf Epigrammen" van Ge rard Boedijn of „Highroad Impressions" van Pi Scheffer, die op zulk een over tuigende wijze en met zoveel élan ge speeld werden, dat de jury er een eerste prijs met lof aan toekende. En we ge loven, dat, in tegenstelling tot de zang verenigingen, waar nog steeds een da ling van het aantal leden valt te melden, het met de harmonie en fanfare wel goed gaat. Dat diverse gemeentebesturen dit ook inzien blijkt uit de financiële of fers, die verscheidene gemeenten zich getroosten om hun muziekkorps te steu nen. Mogen anderen, die niet royaal kun nen of willen zijn, beseffen, dat de aan schaf van een toch onontbeerlijk stuk muziek al gauw een gulden of veertig bedraagt. De juryleden zouden graag zien, dat een aantal korpsen ook eens upiten Zee land in een concours konden optreden, maar hier komt weer dat ene aspect naar voren: de financiën. De wisselbeker van de fa. Maljers uit Middelburg werd uiteindelijk gewonnen door „Ons Genoegen" uit Kapelle met 264 punten en lof van de jury, terwijl in de hoogste afdeling (de vaandelafdeling) het Souburgse „Vlijt en Volharding" met de ereplaats ging strijken met 259,5 punt en lof. De overige uitslagen zijn: 2 afd. fanfare: Jeugdkorps „Vlijt en Volhar ding" Souburg 242 p. Ie prijs le afd. harmonie „Wilhelmina" Colijnsplaat 209,5 p; 2e pr afd. uitmuntendheid fan fare „ONDA" Nieuw- en St.-Joosland 229,5 p, le pr; „Apollo" Domburg 236 pt. le pr. ere-afd. „Excelsior" 's-Heer Arendskerke 245 pt le pr; „Crescendo" Oostkapelle 243,5 pt; le pr. vaandelafd. Euterpe" 253 pt le pr met lof; „Excel sior" Kloetinge 244,5 le pr. A, L. De Belgische vrachtschepen „Paul" en „Amazone" bleven in de onmiddellijke nabijheid om, indien nodig, de opvaren den van het gebroken vaartuig over te nemen. Door het bergingsvaartuig „Wal rus" van Tak's Berging werd de Gaumar bij opkomend water vlot getrokken en naar de haven van Wemeldinge gesleept. Aldaar zal vandaag de lading zand wor den overgeslagen in een ander vaar tuig. De alrus ligt momenteel langsiü, van de Gaumar om het binnenkomende water weg te pompen. De provinciale veerboot „Dordrecht" is vrijdagavond om half acht in dichte mist vastgelopen op de slikken in de veerhaven van Kruiningen. Er bevonden .zich zes auto's en een aantal passagiers aan boord. De passagiers werden door de „Tijgerhaai" van Leendert Polderman uit Hansweert aan de wal gebracht. Om half elf vrijdagavond wist de Tijgerhaai de Dordrecht weer vlot te trekken. De veerboot heeft schroefschade opgelopen. Hij zal vandaag waarschijnlijk worden vervangen door de „Prins Hendrik". Het Belgische motorschip „Runet I" kwam, varende op de Westerschelde in botsing met de gasboei no. 54, die vol gens verklaring van de opvarenden van de Runet, op dat tijdstip niet brandde. Tengevolge van deze botsing bekwam het vaartuig schade aan roer en schroef en dreef hulpeloos rond. Door de sleep boot Temi werd de Runet I naar de haven van Hansweert gesleept. MIDDELBURG City 20 uur Het huwelijksleven, 18 j Stadhuis 14 uur Raadsvergadering VLISSINGEN Alhambra 20 uur Irma la Douce, 18 j OOSTBURG Ledel theater 20 uui Wim Sonneveld BIERVLIET Winkelactie SAS VAN GENT Olympia 19.45 uur Yeah! yeah! yeah!, hier zijn wt HULST Bioscoopgebouw 20 uur Raptus, he afschuwelijke geheim van dr. Hitc'" cock. 18 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur Mariandl is verloofd KORTGENE Gemeentehuis 14 uur Raadsvergadering KRUININGEN Gemeentehuis 18 uur Raadsvergaderin. SLUIS Jubileumviering Rozenoord GENT Kon. Opera 20 uur Mary-Mary MIDDELBURG City 20 uur Het huwelijksleven, 18 j- Kinderzorg 17 uur Uitdeling geschen ken Sport Steunt Zonneveld VLISSINGEN Alhambra 20 uur Irma la Douce, 18 f TERNEUZEN Concertgebouw 20 uur Wim Sonnevela Luxor 20 uur Mariandl is verloofd BIERVLIET Winkelactie OOSTBURG Ledel 20 uur 55 dagen in Peking OOSTKAPELLE Ipenoord 19 uur Uitdeling geschenke'1 Sport Steunt Zonneveld GOES Huize Den Berg 15 uur Uitdeling ge" schenken Sport Steunt Zonneveld Prins van Oranje Duizend clowns, dooi Ensemble SCHOONDIJKE 19.30 uur Raadsvergadering ANTWERPEN KVO 14.30 uur Frederika 19.30 uur De Walküre (Van onze radio- en t.^ HILVERSUM De jo regisseur van ons land, de van de Rest, legt een maatstaven gerekend, onj teit aan de dag. Vorige \v' gekleed in een zwarte tri kerbroek, terwyl hy in z\ een zware aktetas torste, de Vitusstudio binnen, w trices de charmante jongl kus feliciteerden, omdat hi had ontvangen van het O. K. en W. Dit betekent nieuwe episode in zijn pr bestaan. Na vyftien aflevt populaire Pipo-serie op hebben gebracht, vestigde augustus de aandacht op zij wassen regie van „Hughie welk stuk op 30 noven VARA-tv op Nederland 2 n uitgezonden. Hij kwam in Vitus eve de camera-repetities van het rijk" een absurd to gend jaar februari onder van Iersel op de beeldbui! nen. In dit stuk van Borii mevrouw Van de Rest, de trice Liesbet Struppert ee was nieuwsgierig hoe zijn kleine toeschouwers betei „Blieb-uit-Pipo", in dit van de toneelgroep „Stud bracht. Tijdens een kleine pauz (Advertentie) Tijdelijk met een s MET LECITHIf Een produkt van LORE Maandag 23 nov HILVERSUM 1 4( NCRV: 12.00 Musette-« zangsolisten. 12.25 Voor b der. 12.30 Mededelingen t. tuinbouw 12.33 Orgelconce werken. 12.53 Grammofoon: tueel actualiteiten. 13.00 Instrumentaal ensemble: muziek 13.35 Lichte orkesti se en Amerikaanse volks 14.05 Schoolradio. 14.30 O muziek (opn.) 15.00 Lich foonmuziek. 15.30 Lichte c 16.00 Bijbeloverdenking. 16.. semble: Oude en klassic 16.50 Grammofoonmuziek. 1 kleuters. 17.15 Voor de jeu; te grammofoonmuziek voo 17.50 Regeringsuitzending: moetingen in Suriname en u se Antillen. Spreker: Ru 18.00 Marinierskapel der Ko rine 18.20 Uitzending van de Arbeid. Bij de tijd. Een se radio-uitgave van de Arbeid, voor de microfoon Theo Eerdmans en Jaap en regie: Gabri de Wagt i grammofoonmuziek 1900 weerpraatje. 19.10 Radiokra reoforusche uitzending: kest: amusementsmuziek man af praatje 20.00 Pi 20.20 De nalatenschap van rique Masaryk, hoorspel-a 21.25 Klassieke pianomuziel Wereldpanorama. 22.00 Licl Franse volksliedjes. 22.20 king 22.30 Nieuws. 22.40 A king. 22.55 Aan de bronnen ziek, muzikale lezing. 23 sche uitzending: Lichte 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM 2 291 VARA: 12.00 Licht ensemb soliste 12.25 Actualiteien. delingen t.b.v. land- en tub Voor het platteland 12.38 mentaal trio 13.00 Nieuws, middenstand 13.20 Elektroi lichte muziek, 13.45 Wikker praatje. 14.00'Grepen uit d schiedenis, muzikale lezing einde van de reis, hoorspel van 21 oktober j.l.). 15.45 recital (opn.): klassieke m Nieuws 16.02 Sociëteit: Ze voor boven de zestig. 17.00 17.15 Licht pianospel. 17.30 ding uit de Betuwe 17.50 I mentaar. 18.00 Nieuws 18.1 ten. 18.25 Licht instrumenta Grammofoonmuziek 18.50 Kunstbezit 19.00 Onder de programma alleen voor i niet mogen afdrogen. 19.30 overzicht. 19.45 Regeringsuit menwerking met ontwikkc Paul de Waart in gesprek n P. Kuin, Voorzitter commiss lingslanden van de Raad var se Werkgeverstyonden en M] Chef van de Direktie financ nomische ontwikkelingshulp nisterie van Buitenlandse Nieuws. 20.05 N.I.V.'O.N. 40 avond, 20.30 Etherforum. 21 drukt, cabaretprogramma, hangt aan de muur en he Concertgebouworkest en so: ke en moderne muziek, (si hitzending). (In de pauze' Nieuws) 23.25 Herman Go Klankbeeld. 23.55-24.00 Nieu BRUSSEL VLAAMS .12.00 Nieuws. 12.03 Grar Ziek 12.08 Voor de landbo Lichte muziek. (12.25 Weerbf richten). 12.50 Beursberichi grammaoverzicht 13.00 Nieu mermuziek. 14.00 Nieuws. 1 radio (15.00 Nieuws). 15.45 A\

de Stem | 1964 | | pagina 2