Zeeuwsch-Vlaanderen WsÊb» waar Sc Walcheren ZUID-BEVELAND CARILLON IN OPBOUW Weer beraadslagingen in Sluis over speeltuin Boeten hard rr Slabbii exposé le Hul FA. ANT0INE MIDDELBURG YLÏSSINGEN AXEL V ogeltentoons telling geopend N.V. SLAVENBURG'S BANK GOES Hulsterse vrijgesproken van valsheid in geschrifte Tankschip aan de grond bij Bath Dagblad De Stem Auto twee keer over de kop SAS VAN GENT Bejaardenstichting Rozenoord 50 jaar OOSTBURG Goede Sluiskilse interpretatie van „Valstrik" Eet- en conversatiezaal Aanwinst voor bejaardentehuis te Zuiddorpe Blue Diamonds in Hulst Doklersdiensten Dienst dierenartsen HOOGWATER DAMESTASSEN Diploma-uitreiking schakelcursus Kapelle Vandaag Morgen Maandag Rechlbi 3 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 21 NOVEMBER 1964 Hondenbelasting-. Tijdens de oktober, vergadering van de raad hebben drie raadsleden een amendement ingediend tot wijziging van de verordening op de hon denbelasting. Het amendement behelst de belasting niet verschuldigd te verklaren voor honden, die toebehoren aan perso nen, die verklaren in het belastingjaar een netto-inkomen van minder dan f 5200 te ontvangen. B. en w. voeren hiertegen verschillende bezwaren aan en stellen de raad, die maandag bijeenkomst, voor het amende ment terzijde te leggen. Het belangrijkste bezwaar is wel dat de administratieve rompslomp, die een gevolg zou zijn van het aannemen van het amendement, naar verhouding veel te duur zal worden. Philatelica. De plaatselijke afdeling van Philatelica hield een bijeenkomst in het gebouw van het Wit-Gele Kruis. Voorzitter A. Rorije memoreerde de goed geslaagde postzegelbeurs van 31 oktober waar c.a. f 1200,door de nieuwtjesdienst werd omgezet, hetgeen bewijst, dat dergelijke beurzen in een behoefte voorzien. Het aantal leden blijft stijgen. Verwacht wordt dat vóór St.- Nicolaas het 250e lid kan worden inge schreven, hetgeen de aanbrenger een mooie premie en het 250e lid een aan denken zal opleveren. St.-Nicolaasmars De Vlissingse wan delsportvereniging „De Vrolijke Tippe laars" organiseert op zaterdag 28 novem ber een St.-Nicolaasmars. Gekozen kan worden uit 3 afstanden: 5, 10 of 15 km. De start vindt plaats bij café-restaurant „Delta" aan de Coosje Buskenstraat 's middags om 14.30 uur. Zierikzee Raadsvergadering. Dinsdagavond om 8 uur wordt 'n raadsvergadering gehouden. In deze vergadering komt een voorstel aan de orde om de pacht van percelen buitenwater voor de kreeftenvisserij te verlagen als gevolg van de schade, die aan deze visserij is toegebracht door de strenge winter van 1963. Veel voorstellen in deze vergadering hebben betrekking op aankopen en ver kopen van grond en opstallen in verband met 't saneringsplan en het uitbreidings plan Malta 2 De gemeente zal een naast de Zuid-Havenpoort gelegen café aankopen. Mettertijd zal dit café ver dwijnen om plaats te maken voor een historische weergang, zoals die aan de oostzijde van de poort reeds in volle luister is hersteld. Aan F. den Hartog en Zonen zal een kavel grond van het industrieterrein wor den verkocht voor de vestiging van een houtverwerkingsbedrijf. In het nieuwe bouwplan Kaaskenswa- ter zullen de eerste percelen voor de bouw van bungalows worden verkocht. Deze percelen zullen circa 1000 vierkan te meter groot zijn; op elk perceel mag slechts één bungalow verrijzen. De ge meente wil voor de huisvesting van de grafdelver-tuinman van de algemene be graafplaats een premie-woning bouwen aan de Zille. Hiervoor is een plan uit gekozen van het Bouwfonds Nederland se Gemeenten. Tenslotte wordt voorgesteld om de be- graafrechten te verhogen Dit punt was enkele vergaderingen terug door de raad aangehouden, omdat gebleken was. dat de toen voorgestelde tariefsverhogingen het zwaarts zouden drukken op de minst draagkrachtigen. Hiermede was de raad het niet eens. Beiaard-concert. Mevrouw Moer dijk-Vanderswalm uit Zuiddorpe zal van middag op het carillon in de toren van het stadhuis van drie tot vier uur een beiaard-concert geven. In verband met de intocht van Sint-Nicolaas zal dit con cert uitsluitend bestaan uit Sinterklaas versjes. Op hting Vrouwengilde De behoef te aan een „Vrouwengilde", naast de K.A.V. en de Boerinnenbond, blijkt in Axel steeds meer toe te nemen. Er bestaan dan ook plannen om op korte termijn een afdeling van het „Vrouwen gilde" op te richten. Voorbereidende werkzaamheden werden door een voor lopig bestuur reeds verricht. Het Vrouwengilde beoogt culturele vor ming en aangename ontspanning te ge ven aan de huisvrouw of zakenvrouw, die in deze drukke en jachtende tijd eens èen gezellig uitstapje wil. Als de ledenwerfactie slaagt, zal het Vrouwengilde in januari a.s starten. N.C.V.B. In de vergadering van de Ned. Chr Vrouwenbond afdeling Axel hield mevr. Berghout-Roseboom een lezing met als onderwerp „Botsin gen in het huisgezin". Dit actuele on derwerp werd op zeer duidelijke wijze behandeld en werd met grote aandacht gevolgd. Aanrijding - Vrijdag had op de hoek Wetstraat-Zeestraat 'n aanrijding plaats. De heer J. B. D. die een personenwa gen bestuurde verleende geen voorrang aan de van rechts komende personen auto bestuurd door de heer P. J van de B. Beide voertuigen werden bescha digd Rode Kruis Tijdens de vergadering van het Rode Kruis werd bekend ge- (Adverienitie) maakt dat de Rode-Kruiscommandant kapitein doker K. Boor bevorderd is tot majoor colonne-commandant. Wegens tien jaar dienst bij het Rode Kruis werden medailles uitgereikt aan helpster 2e klas D. Willemsen, aan helper J. e en motorordonnans J Simn.sOcko Ocke en motorordonnans J. Simons. Voor het examen Rode-Kruis-helpster 3de klas slaagden: mevr. Wikkerink, mevr. van Asperen, mevr. Heijt, mej. D. Anthenis, mej. H. de Kraker, mej M. Bakker en mej. G. van Tatenhove. Breskens De vogelvereniging de Vink houdt in het Casino een tentoonstelling van alle soorten vogels. Wethouder W. van der Hooft opende als waarnemend burge meester deze tentoonstelling vrijdag avond. Door de firma De Roos uit Sas van Gent wordt de expositie opgeluisterd met vele bloemen en planten. De tentoonstelling is geopend op zater dag van twee tot tien uur en zondag van tien tot 's avonds acht uur. Clinge Sint-Nicolaas Evenals voorgaande jaren zal het Clingse feestcomité ook dit jaar weer St.-Nicolaas ontvangen en wel op 28 november Dit jaar zal de Sint arriveren in het Zeegat. Vandaar zal hij per auto een rondrit maken door het dorp. De fanfare „Weldoen door Vermaak'' zal hem op zijn tocht verge zellen. Omstreeks vier uur zal de Sint zich begeven naar het gemeentehuis, waar hij door burgemeester P. Vercau- teren ontvangen zal worden. Nadat de burgemeester zijn wensen voor de ge- ALLE BANKZAKEN Terneuzen: Kersstraat 3, tel. (01150) Hulst: Zitdag Steenstraat 20 37 74 MIDDELBURG. De rechtbank heeft gistermorgen mej. A. P. uit Hulst vrij gesproken van de haar ten laste gelegde valsheid in geschrifte. Zij zou valse nota's hebben verstuurd, teneinde boterpartijen vrij te krijgen voor smokkeldoeleinden. De officier van justitie had twee weken geleden een onvoorwaardelijke gevange nisstraf van zes maanden geëist. De recht bank achtte niet bewezen dat mej. A. P. precies geweten heeft wat zij deed. Mej. P. heeft tot. haar verdediging steeds aan gevoerd dat zij werkte in opdracht van haar broer. Zij heeft gezegd dat zij niet geweten heeft met welk doel de nota's werden verstuurd. In de Korenbeurs kwam voor het Kath, Vrouwengilde de heer Jongenelen uit Utrecht, met het onderwerp uit de kunst historie „Pieter Brueghel", praten. Het was voor allen een zeer boeien was voor allen zeer boeiend. Clubkampioen „De Bromvlieg". Op de jaarvergadering van de bromfietsclub „De Bromvlieg" werden de uitslagen van de kampioenschappen 1964 bekend ge maakt. Na een zeer spannende competitie werden als eersten geplaatst: 1. H. v. d. Berge, Kloetinge, 3 punten; 2. P. J Tem merman, Goes, 4 punten. 3. G. van Haaf- ten, 7 punten. Bij de gehouden verkiezingen in het bestuur werden de secretaresse mevrouw Z. Hollestelle-Staal en de heer P. Tilroe met algemene stemmen herkozen. De ba- lotage-commissie bestaande uit de heren J. Th. Bleuzé, G. van Haaften en A. J. Staal werd in het geheel herkozen. Het wedstrijd-commissariaat zal in 1965 we derom worden geleid door de heer L. Vuijk, terwijl de tourcommissie bestaan de uit mevrouw Z Hollestelle-Staal en de heren M. J. van Liere en W. Loomans wederom de gezelligheidsritten verzorgen zal. De jaarlijkse propaganda-avond zal worden georganiseerd en wel op zater dag 6 februari. Een gezelschap van het theater René Frijters onder leiding van Bouk Martens zal met het programma „Jolijt" deze avond vullen. HANSWEERT. De onder Liberiaan se vlag varende tanker „World Glade" (15.675 brt.) is vanmorgen in dichte mist bij Bath omhooggevaren, doch later in de morgen op eigen kracht weer vlot geko men. Het schip, dat uit Antwerpen on derweg was naar zee, heeft, ondanks een beschadigde schroef, de reis kunnen voortzetten. Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, Telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252. GOES Eerste redacteur Exploitatie voor Zeeland: inspectie Zeeland F. DE LIGT L. K. M. DE JONG tel. 6252 Goes tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor W est-Zeeuwsch- V laanderen J PETIT, v. Ostadestraat 41, Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren S. AUGUSTIJN, tel. 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU, tel. 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland 0.18 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 211? mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder 1,— elke regel meer 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp- 1,60 en 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Nieuw raadslid. De heer A. Heijboer (CH), lid van de gemeenteraad, heeft de ze functie om gezondheidsredenen neer gelegd. Hij zal worden opgevolgd door de heer P. van Kleunen. Gym. uitvoering In het Schuttershof hebben gisteravond de leden van de gymnastiekvereniging Volharding een gymnastiekuitvoering gegeven. rGoqJ en klein lieten demonstraties zien aan aller lei apparaten. Na de uitvoering was er een bal dat verzorgd werd door de The Orpheans. Bestaansfeest De vereniging voor algemeen wetenschappelijke belangen heeft gisteravond in de Prins van Oran je haar zestigjarig bestaan gevierd. Bur gemeester mr. F. Huber vond deze ouder dom een enorme prestatie. Het verlenen van subsidie aan een culturele vereni ging noemde deze spreker een obsessie. Iedere vereniging wil n.l. wat hebben Burgemeester Huber deelde mee dat wat de subsidiering betreft m de toekomst wat meer is te doen, als er een culturele raad in het leven geroepen is. Ds. H. Strating vond het bijzonder noodzakelijk dat culturele verenigingen in stand wor den gehouden in Zeeland, omdat deze verenigingen de leefbaarheid verhogen. De samenwerking tussen de jubilerende vereniging en Z.V.U. typeerde deze spre ker als een „verloving". De avond werd hierna op een bijzonder prettig gevuld met een uitvoering van het Nederlands Mimetheater. In de mid daguren trad dit gezelschap op voor leer lingen van middelbaar-, ulo- en nijver heidsonderwijs. Kruiningen en in die richting ging ook De R. met zijn tractor met aanhangwa gen. De autobuschauffeur verkeek zich op de snelheid van de trekker, moest remmen en ging daarbij slippen waarna hij in botsing kwam met de aanhangwa gen en met de uit tegenovergestelde richting komende auto, bestuurd door W. J. A. uit Leur. Er ontstond heel wat ma- teriale schade, maar persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. Bejaarden. De afdeling Kapelle van de Bond van Bejaarden hield donderdag avond haar algemene vergadering onder leiding van de heer C. v. d. Kuyl. Met grote meerderheid werden de bestuursle den L. van Liere en M. Geluk herkozen. De heer Leenhouts, rayonbestuurder voor Zeeland, gaf een overzicht van de alge mene bijstandswet zoals die per één ja nuari a.s. in werking treedt. Mevr. Ris— seeuw vertoonde een film van een reis die zij in Frankrijk had gemaakt en de dames van de sociëteit zorgden voor een kopje thee en koffie. Raadsvergadering. Donderdag om twee uur zal de raad van Kapelle in openbare vergadering bijeenkomen. Op de agenda staan de volgende pun ten: verhuur van een woning aan de Ceresstraat; benoeming van een drietal leden van het bestuur van de Burgerlijke instelling voor Maatschappelijke zorg; voorstel tot het verlenen van eervol ont slag aan mej. E. W. Hoogstrate als onder wijzeres aan de o.l. school te Kapelle; voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor aanschaf van vloerbedek king voor de o.l. school te Schore; voor stel tot onbewoonbaarverklaring van het pand Oude Dijk 3 en de behandeling van de gemeentebegroting 1965 en de begro ting van het woningbedrijf alsmede de subsidies voor het komende jaar. Oliebollen. In de vroege ochtend van vrijdag is een ploeg vrijwilligers in Kapelle begonnen met het bakken van oliebollen die later op de dag huis aan huis zijn verkocht. Dat was voor de jaar lijkse oliebollenactie van de plaatselijke Rode Kruis-afdeling waarbij een groot aantal mensen belangeloos hun medewer king geven en het netto-resultaat ten goede komt aan de Rode Kruis-acties 1964. Het was de bedoeling 12.000 oliebollen te bakken en te verkopen, wat dan een bruto-resultaat zou opleveren van f 1500,-. Kruiningen Ongeluk Doordat een personenauto die achter een landbouwtractor met twee aanhangwagens op de rijksweg reed, plot seling naar links uithaalde, raakte de per sonenauto, bestuurd door v. K. uit Til burg, die juist aan het inhalen was, in de berm en sloeg tweemaal over de kop. Zijn wagen werd zwaar beschadigd. Zelf liep v. K. kneuzingen en lichte verwondingen op. meente bekend heeft gemaakt zal de Sint met zijn zwartepieten overgegaan tot het uitdelen van zakjes snoep aan de kinderen. St. Nicolaas Morgen zal St. Nico- laas deze plaats met een bezoek ver eren. Om twee uur zal de harmonie „De Verenigde Vrienden" op de Oostkade Sinterklaasliedjes ten gehore brengen in afwachting van de goedheilig man met zijn gevolg. Om kwart over twee komt St. Nicolaas per boot aan de Oostkade aan. Vanaf het balkon zal hij worden verwelkomd door de burgemeester. Na de begroeting zal de Sint een rondrit maken door de gemeente, waarna om vier uur de stoet voor het Olympia Theater zal worden ontbonden. In dit theater worden alle kinderen van de kleu terscholen al of niet vergezeld van een der ouders en de leerlingen der eerste en tweede klassen verwacht. Daarna is er een filmvoorstelling van vijf tot zeven uur voor de overige leer lingen van alle scholen uit Sas van Gent. Tijdens de St Nicolaasweek vertoont het comité op alle scholen de kleuterfilm Vrouw Holle Sluis Maandag a.s. viert de bejaardenstich ting Rozenoord haar vijftigjarig bestaan. Rozenoord werd gesticht door de geza menlijke Nederlands Hervormde Diaco nieën Verschillende noodzakelijke uit breidingen en verbeteringen na die tijd hebben bewezen, dat de stichting voor de streek in een behoefte voorziet. Het feest zal bescheiden worden ge vierd. Bestuur en bewoners zullen die dag gemeenschappelijke maaltijden ge bruiken, die natuurlijker wat luxueuzer zullen zijn dan gewoonlijk, in de ochtend uren bestaat er gelegenheid in de foyer van het gebouw het bestuur te feliciteren en 's avonds is er een cabaretvertoning in de recreatiezaal n.l. het gezelschap van de heer Henk Polder. Kaarting K.A.V. In de Kath. Kring werd een kaarting gehouden door de ka tholieke arbeidersvrouwenbond K.A.V. Bij het kaartspel bieden werd de eer ste prijs gewonnen door M. v. d. Velde- Loesaert en A. Verheye, tweede prijs B. v.d. Bossche en H. Willems-Stalens, der de prijs P. Matthijs en mevr. De Loos. De verliezersronde werd gewonnen door mevr. Matthijs en mevr Buyse. De eerste prijs in het kaartspel jokeren werd gewonnen door mevr. Faro, 2 mevr. Pycke-Van Pamelen en mevr. Moonhout- Loens, mevr. Lampo-Feynhout; mevr. Scherbeyn-De Poorter en 5 mevr. M. v. de Bossche-Pilat De Treffers De uitslagen van De Treffers in de deze week gehouden wed strijd waren als volgt: W. de Schrijver 86-84-87, totaal 257; P. Bruggeman 83- 87-84, totaal 254; A. Beerens 88-87-89 to taal 264; A. Triou 84-80-75, totaal 239; J Elemm 85-87-89 totaal 264, R. Ben jamin 88-87-89, totaal '264 P. Willems 82-84-82, totaal 248; J. Callenfels 80-76- 79, totaal 235; L. Verhulst 89-85-86, to taal 260; A. de Poorter 88-87-88, totaal G. de Groote 87-88-87 totaal 262. J. de Groote 80-85-85, totaal 250; G. Booman 85-81-81, totaal 247; J. de Haas 75-63-62, totaal 200; A. Lind 84-78-82, to taal 244 Biljartclub St. Eloy De biljartclub „St. Eloy" heeft in de Kath. Kring een feestavond gehouden. Op deze avond wer den de bekers van de afgelopen com petitie uitgereikt aan de heer De Cocq, die kampioen in klasse A werd en aan de heer Grusson kampioen klasse B. Er werd ook om prijzen gebiljart. Winnaar werden Van Waes en Poppe. Na deze prijsuitreiking werd een mo ment gewijd aan het lid P. Bokelaar, die onlangs overleed. Cadzand Biljarten In lokaal ,,Wilco" had een biljarttreffen plaats tussen de b.v „On der Ons" en de Carrambolleurs" „"We weten het niet" St. Kruis. Het werd een zeer spannende ontmoeting. Na 9 partij en was de stand 5 tegen 4. Oud kampi oen Hermie zou de stand wel op gelijke voet brengen, maar de jeugdige J. te Groote gaf geen krimp en de grote kam pioen van weleer moest met een gelijk spel genoegen nemen. Binnenkort vindt le Sint Kruis de returnmateh plaats. Heinkenszand Afscheid. De r.-k. boerinnenbond van de NCB heeft haar jaarvergadering gehouden. Praktisch alle leden gaven acte de presence. Mevr. Schuurmans opende de vergadering. Na afdoening van de huishoudelijke stukken volgde een bestuursvergadering i.v.m. het aftreden van de voorzitster, die wegens toekom stige verhuizing gedwongen is haar func tie neer te leggen. Als bestuurslid werd gekozen mevr. Job. Rijk-de Winter. Als waardering werd namens de beide organisaties een smeedijzeren kandelaar aan de scheidende voorzitster aangebo den. De geestelijk adviseur benadrukt, dat een vereniging onder goede leiding ook de geestelijke belangen van haar leden kan behartigen. Kapelle Autobotsing Op de rijksweg bij de Vlakebrug, gem. Kapelle, vond vrijdag een botsing plaats waarbij een autobus van de Gebr. Fraassen uit Vlissingen, een personenauto uit Leur .en een tractor van F. J. de R. uit Biezelinge betrokken wa ren De autobus, bestuurd door C. J. D. uit Brouwershaven, reed in de richting 's-Heer Arendskerke Raadsvergadering Op maandag 23 november zal de gemeenteraad in open bare vergadering bijeen komen. Op de agenda komen o.a. voor: Twee verzoeken van de lagere school te Lewedorp om medewerking voor ver betering van 't 3e leslokaal, 't bouwen van een spreekkamer en een verzoek om gelden te mogen ontvangen voor het aan schaffen van een nieuwe leermethode voor natuurkunde Een verzoek van de C.B.T.B. tot het afgeven van een verklaring, waarbij de christelijke nijverheidsschool voor meis jes te 's-Heer Arendskerke niet meer nodig geoordeeld wordt, dit i.v.m. de voorgenomen vestiging van deze school te Goes. In hun voorstel brengen b. en w. naar voren, dat het hen zeer bevreemdt, dat een betrekkelijk kort geleden ge bouwde school zonder urgente redenen naar een nabuurgemeente zou worden verplaatst, een gemeente die slechts km verwijderd is van de huidige plaats van vestiging Deze school is opgezet voor 40 a 50 leerlingen, terwijl het gemid delde leerlingenaantal hier ver boven ligt. Verder vragen b. en w. een krediet voor de aanschaf van een tweede zand- strooier, een tweede sneeuwploeg en een verhoogd krediet voor de bouw van een verenigingsgebouw te Lewedorp. Voorgesteld wordt ook aan de n.v. Grontmij. te De Bilt een krediet be schikbaar te stellen ad. f 18.735,17, i.v m. voorbereidingskosten voor een pers- leidingproject, waarbij betrokken zijn de gemeenten 's-Heer Arendskerke, Hein kenszand, 's-Heerenhoek, Ovezande en Borssele. Verder wordt voorgesteld een krediet beschikbaar te stellen voor de bouw van een nieuwe ambtswoning voor de ge meentesecretarie, i.v.m. de voorgenomen verkoop van het huidige gemeentehuis, met de daarnaast gelegen tegenwoordige ambtswoning. SLUISKIL Morgen zal de Sluiskil- se Toneelvereniging „Semper Avanti" in liet parochiehuis een eerste pu blieke opvoering geven van de thril ler „Valstrik voor een man alleen" van Robert Thomas. Die opvoering zal zon dag over een week nog eens worden her haald. De familieleden van de acteurs en actrices, alsmede de paters capucijnen en de in het St. Elisabethziekenhuis werkzame zusters hebben reeds de ge legenheid gehad een oordeel te vellen over de Sluiskilse interpretatie van dit zeer bekende spel. Dat oordcel moet on getwijfeld gunstig geweest zyn. Natuurlijk kleven er foutjes aan de opvoering. Op het toneel is er bijvoor beeld enerzijds teveel beweging en ander zijds spel in een te traag tempo. Men mag echter aannemen, dat wanneer men morgen een beetje beter is ingeburgerd, op de planken dat punt beter verzorgd zal zijn. De beste prestaties moeten ongetwij feld op naam van de meespelende da mes worden geschreven: Mevr. M. Fop- ma-Davids en Yvonne de Clerq lieten bijzonder goed en raak spel zien. Voor al de laatste deed haar lange rol bij zonder goed uit de verf komen. Mevr. Fopma had maar een kleine rol jam mer genoeg die zij echter nauwgezet op de planken zette. Daarnaast moet meteen het spel van Ben de Waal ge noemd worden, die 'n levensechte, soms barse en soms vriendelijke commissaris van politie was; de commissaris had echter helaas een Zeeuwsch-Vlaams ac centje Alex Bleyenberg is opgescheept met de moeilijkste rol, die van een iet wat neurotische jongeling; hij wisselde ietwat zwakke met zeer sterke momen ten af Het spel van Richard van Cleem- putte en Piet Aerts liet ook weinig te wensen over Ons inziens is het jammer, dat twee regisseurs met de voorbereidingen voor de opvoeringen gemoeid zijn geweest: de heer A. van Bergen, provinciaal to neeladviseur leverde de raamregie, die werd gecompleteerd door de heer A. de Buck Zonder iets aan de kwaliteiten van beiden te willen afdoen, zouden we willen opmerken dat één regisseur be slist voldoende was geweest. De acteurs en actrices werden kennelijk een beet je heen en weer geslingerd tussen bei der opvattingen over het spel Het decor was overigens zeer verzorgd, evenals de grime van de heer A. van Hecke. ZUIDDORPE Met een hele dag feest voor de huigenoten en een treffen de toespraak van burgemeester A._ J. M. Kesbeke, voorzitter van de Stichting O. L. Vr. van Lourdes Kath. Bejaarden- zórg, is in het vernieuwde hoofdgebouw van 'de stichting de eet- en conversa tiezaal officieus in gebruik gesteld. Officieel moet nog geschieden. Bur gemeester Kesbeke. die vergezeld was van zijn echtgenote, richtte zich op de eers plaats tot d veertig kamerbewo ners, die er voortaan iedere dag de maaltijden zullen gebruiken en zich be zighouden De ruime, zeer lichte zaal, gedeeltelijk rustend op ranke witte zui len biedt een bijzonder kunstzinnige aan blik. Zij heeft vier grote ramen aan de voorzijde die op de weg uitzien en één aan de zijkant. Fraaie gordijnen, wit-blauwe stoelen rondom tafels voor vier personen een bank met leeshoek, het prachtig bewerkte plafond, de mooie verlichting, alles schept er een sfeer van gezelligheid. In gebruik is ook reeds de hal, de spreekkamer en de enorme geheelwitgeschilderde keuken voorzien van alle denkbare moderne outillage. Woorden van dank sprak burgemeester Kesbeke tot Moeder Lambertina de zus ter-kokkin, de overige zusters en alle medehelpsters, die bijdragen de voor treffelijke verzorging van de stichting in stand te houden. VLISSINGEN De Vlissingers hebben hun Sinterklaascadeautje binnen. Met gulle hand heeft de goede Sint- oftewel de Koninklijke Maatschappij De Schelde - de gemeente een carillon voor de toren van het nieuwe stadhuis geschonken. De ze week heeft men de 47 klokken naar bo ven gehesen. „En dat was me een ge sjouw", verzekert de heer H. Wille, een van de bouwers van het stadhuis. „Maar er hangen er toch al tien op hun plaats". Hopelijk hangen ze aan het eind van de volgende week allemaal hoog boven in de toren. De Scheldestarjjiewoners hebben al kun nen horen hoe het geluid van het klok kenspel is. Door een stevige trek aan de klepel hebben de bouwvakkers het bron zen carillon op onofficiële wijze ingewijd Zelfs het applaus ontbrak niet. Daar zorg den de overburen, de leerlingen van de rijks-h.b.s.wel voor. HULST Het hoogtepunt van de ca baretshow in het Bioscoopgebouw te baretshow in het Bioscoopgebouw te Hulst was ongetwijfeld het optreden van de Blue Diamonds. De show was georga niseerd door het bestuur van de Jonge ren-instuif uit Hulst, St.-Jansteen en Clinge. Het is in alle opzichten een ge slaagde avond geworden. Naast het op treden van het beroemde duo was ook dat van de Young Sisters de moeite waard. Zij brachten hun liedjes op spran kelende wijze en werden dan ook steeds met een daverend applaus beloond. Con ferencier Ton van de Bos stond wel op het programma, doch was niet op komen dagen. In zijn plaats kweten de Young Sisters zich goed van zijn taak en kon digden het programma charmant aan. De pittige muziek van de bekende Noten krakers zorgde steeds voor de juiste stem ming. Veel succes had ook Albert Bro- sens met zijn imitaties. Alles bij elkaar een leuke avond waarop de besturen van de instuifclubs met genoegen kunnen te rugzien. Dit weekeinde zullen waarnemen: voor Axel, dokter Boor; voor Kloosterzande. dokter Buwalda; voor Terneuzen, dokter Hoving; voor Aardenburg en Oostburg, dokter Hage uit Aardenburg, tel. 01177- 366; voor Oosterland en Bruinisse, dokter de Putter uit Oosterland tel. 01114-280; voor Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande dokter de Meijer uit Sluis. Middelburg; Ruiter tel. 2637; Vlissingen: Wartena tel. 3933; Goes: v. d. Feen tel. 5003; Borssele en Nieuwdorp: Gelder blom tel. 01196-327; Hoedekenskerke en Kwadendamme: Kole tel. 01193-262; Drie wegen en 's-Heerenhoek: Geldof tel. 01195-275; 's-Heer Arendskerke, Wolp- haartsdijk. Heinkenszand: Vos, tel, 01198- 231; Kruiningen, Hansweert, Krabbendij- ke en Rilland-Bath: de Beij tel. 01130-344. Apothekers: Goes: Goese Apotheek tel. 7104; Middelburg: Ringeling tel. 2538; Terneuzen: Klaassen tel. 2090; Vlissingen: Tan-Meyer tel. 2025. Dierenartsen: Boneschanscher tel. 01130- 233. Voor Axel, Zaamslag en Sas van Gent de heer Gijsouw7 uit Sas van Gent; voor Oostburg, Sluis en IJzendijke, de heer v. d. VijVer uit IJzendijke, tel. 01176-388 (b.g.g. 01152-232); voor Hulst en Nieuw- Namen de heer de Nijs uit Hulst. Morgen, zondag 22 november, gelden voor Zeeland de volgende hoogwater standen: Hansweert: 4.33 en 16.51 uur; Terneuzen: 3.50 en 16.09 uur; Vlissin gen: 3.20 en 15.38 uur; Wemeldinge: 5.13 en 17.28 uur. Maandag 23 november: Hansweert: 5 14 en 17.38 uur; Terneuzen: 4.33 en 17.00 uur; Vlissingen: 4.05 en 16.28 uur; Wemeldinge: 5.57 en 18.19 uur. (Van een onzer verslaggevers) SLUIS. De oproep van de katholieke en hervormde jeugdraad, om in de raads zaal bijeen te komen en het plaatselijke speeltuinprobleem aan te vatten, heeft weinig weerklank gevonden zij de Sluise bevolking. Van de zijde van de ouders, noch van de middenstand, die uit toe ristische oogpunt bij een speeltuin belang heeft werd veel interesse getoond. Burgemeester P. F. van Hootegem trok dan ook aanvankelijk de conclusie, dat Sluis niet zo hard, als doorgaans van de daken wordt geschreeuwd, een speeltuin nodig heeft. Het twintigtal aanwezige enthousiaste voorstanders overtuigde echter van het tegendeel en drong op opening der beraadslaging aan. Onomstotelijk kwam vast te staan dat binnen de gemeente een speelgelegenheid voor de jeugd uitermate urgent is. Het grote vraagstuk is echter de realisatie. Horeca-exploitant G. de Bruyn, die voor zag dat de middenstand de geldschieter zou moeten worden, pleitte voor een ge meentelijk initiatief. Hij noemde een speeltuin, evenals een school, een onder deel van de opvoeding van het kind, en zag deswege een taak voor de gemeente. Burgemeester Van Hootegem daarente gen zag die taak niet in de eerste plaats, maar was van mening dat de gemeente lijke overheid belangrijke steun moest verlenen bij de oprichting en instand houding. „Het initiatief moet uit de bur gerij komen", zei hij. In dezelfde geest sprak de heer A. Schellings uit Vlissingen, hoofdbestuurs lid van de Nederlandse Unie van Speel tuin Organisaties, die nog meedeelde, dat een beetje behoorlijke speeltuin-inrichting al vlug tien mille vergt. De aanwezigen bleken niet geschrok ken van dit bedrag. Zij vormden een co mité, van twaalf leden, dat nu gaat dok- Advertentie) MODERNE 'Mpassende luxe PORTEMONNEES HANDSCHOENEN PARAPLU'S SHAWLS Hoogstraat 26-32 Bloemenmarkt 2-6 - Roosendaal teren aan de oprichting van een speel tuinvereniging, de werving van leden en het opstellen van een begroting. Te zijner tijd zal dan de gemeente een afgerond plan voorgelegd kunnen worden. De plaatselijke overheid, die volledige medewerking heeft toegezegd, heeft een gedeelte van het sportcomplex in het vooruitzicht gesteld. In 1955 al, werd in Sluis gesproken over de oprichting van een speeltuin. (Van onze correspondent) KAPELLE. In hotel „De Zwaan" te Kapelle hebben 20 personen het diploma voor de groenteier ontvangen. Dit gebeur de op de eindles van de schakelcursus groenteteelt. Deze cursus is de afgelopen maanden gegeven in de Lagere Tuinbouw school. De directeur van deze school, de heer J. op 't Hof die de leiding had op deze avond, wees in zijn openingswoord op de ontwikkeling van de groenteteelt in Ka pelle en omgeving. Hij adviseerde de tuinders om het steeds zo goed mogelijk te doen en waarschuwde tegen versnip pering in de teelten. Hij vond dat het nu dikwijls nog wat rommelig is op de be drijven en zei dat het nog beter kan dan nu. Voorts wees hij de tuinders op de noodzaak van verdere ontwikkeling in deze richting. De diploma-uitreiking vond plaats na mens de inspecteur van het landbouw onderwijs door de heer C. L. de Wilde te Goes. Namens de gemeente Kapelle sprak wethouder B. de Jager de geslaagden toe en namens de Zeeuwse groentetelers vereniging en Glastuindersstudieclub Ka pelle reikte de heer A. J. Berman een boekenbon uit aan de beste leerling van de cursus de heer P. Eversdijk te Ka pelle. De heer J. J. Zuidweg te Yerseke kreeg n boek van de veiling in Kapelle. Dit werd uitgereikt door de heer J. Her mes. Namens de Tuinbouwcommissie van de Z.L.M. sprak de heer G. C. de Rijk te Goes en deze overhandigde een boek aan de heer N. Wisse te Schore. Verder werd op deze bijeenkomst het woord gevoerd door de heer C. Traas te Biezelinge (voorzitter Lagere Tuinbouw school in Kapelle) de heer D. L. Koppen- hol (namens de leerkrachten) en mej. D. J. Dekker te Kloetinge namens de cur sisten. Voor de namen van de geslaagden zie de rubriek „Examens". IJZENDIJKE Hofzicht 20 uur Hebben de tieners alleen schuld SAS VAN GENT Olympia 19.45 uur Yeah! yeah! yeah!, hier zijn we LAMSWAARDE 19 uur Prijskaarting bij H. Claessens KLOOSTERZANDE 15 uur Wildschieting bij R. v. Kruijssen AXEL Het Centrum 20 uur De laatste grens, 14 jaar HULST Bioscoopgebouw 20 uur Cocaïne smokkelaars, 14 j. TERNEUZEN 14 uur Intocht St.-Nicolaas Luxor 20 uur Heldencommando Calais OOSTBURG Oude Haven 14 uur Intocht St-Nicolaas Ledel 20 uur 55 dagen in Peking KOEWACHT 15 uur Openingsschieting bij A. de Schepper SLUIS Verbroedering Totetrekkersgarde 17.30 uur Ontvangst gemeentehuis 20.30 uur Carnavalszitting Lamminsvliet BIERVLIET Winkelactie 14.30 uur Intocht St.-Nicolaas WATERLANDKERKJE In den Koning Kaarting DE KLINGE v. Dijk 19.30 uur Summer holiday GOES Grand 19 en 21 uur Legioen des doods, 18 jaar VLISSINGEN Alhambra 20 uur Irma la Douce, 18 j. Luxor 19 en 21 uur Tarzan trekt naar India, 14 j. MIDDELBURG Aula chr. h.b.s. en m.m.s. 16.15 uur Afscheid voorzitter Ver. voor chr. mid delbaar en hoger onderwijs; 14.15 uur Jaarverg. Ver. voor chr. middelbaar en hoger onderwijs City 20 uur Het huwelijksleven. 18 j Electro 19 en 21.15 uur De val van Bataan KEMSEKE-PAAL A. de Bakker 15 uur Schieting GENT Kon. Opera 14.30 uur I Puritani; 19.30 uur Carmina Burana. Catulli Carmina. ANTWERPEN KVO 20.15 uur Willem van Saeftinge (gala) ZUIDDORPE 15 uur Schieting bij A. Apers IJZENDIJKE Hofzicht 17 en 20 uur Hebben de tie ners alleen schuld, 14 j.; 19 uur Dansen HENGSTDIJK 19 uur Dansen bij P, v. Dijk KLOOSTERZANDE Batavieren schieting ST. JANSTEEN 19.30 uur Eerste bal instuif St. Jansteen Verenigingsgebouw AXEL Het Centrum 20 uur De laatste grens, 14 jaar HULST P. Leeraart 18.30 uur Prijskaarting J. Nijs 15 uur Schieting Bioscoopgebouw 14.30 en 17.15 uur Co caïnesmokkelaars, 14 j., 20 uur Raptus. het afschuwelijke geheim van dr. Hitch cock, 18 j. CLINGE Seriekaarting bij L. de Vilder OOSTBURG Ledel 15 en 20 uur 55 dagen Peking, 14 j. TERNEUZEN Luxor 14.30 uur Mariandl is verloofd 17 en 20 uur Heldencommando Calais MOERBEKE-KOEWACHT 15 uur Schieting bij A. de Bock LAMSWAARDE 15 uur Schieting bij Th. v. Driessche I DE KLINGE Cinema v. Dqck 15 en 19.30 uur Summer holiday SAS VAN GENT Olmpia 15 en 19.45 uur Yeah! yeah! yeah!. hier zijn we Hotel Rotterdam 15 uur Schieting WATERLANDKERKJE In den Koning Seriekaarting BIERVLIET De Vriendschap 15 uur Kalkoenschie- ting Winkelactie KOEWACHT 13.30 uur Behendigheidsrit Verb, van Veilig Verkeer A. de Schepper 9.30 uur Seriekaarting R. de Letter 15 uur Schieting A. de Kid 9 uur Duivententoonst. GOES Grand 19 en 21 uur Legioen des doods 18 j., 15 uur De revolverheld van Okla homa, 14 j. VLISSINGEN Luxor 15 en 20 uur Tarzan trekt naai India, 14 j. Alhambra 20 uur Irma la Douce, 18 MIDDELBURG City 14.30 en 20 uur Het huwelijksleven Electro 19 en 21.15 uur De val van Bataan MIDDELBURG City 20 uur Het huwelijksleven, 18 1 Stadhuis 14 uur Raadsvergadering VLISSINGEN Alhambra 20 uur Irma la Douce, 18 j OOSTBURG Ledel theater 20 uur Wim Sonne veld BIERVLIET Winkelactie SAS VAN GENT Olympia 19.45 uur Yeah! yeah! yeah!, hier zijn we HULST Bioscoopgebouw 20 uur Raptus, he' afschuwelijke geheim van dr. Hitch cock. 18 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur Mariandl is verloofd KORTGENE Gemeentehuis 14 uur Raadsvergadering KRUININGEN Gemeentehuis 18 uur Raadsvergadering GENT Kon. Opera 20 uur Mary-Mary I***,-]* (Van onze correl VLISSINGEN De „De Schelde" die de ke Mij De Schelde alhf donderdagmorgen te gelaten. Het 1640 toni vond het water waai koud, want het bleef helling liggen. Alle pod scheepsbouwers om h;^ stapel "te laten gaan, liïJ uit. Hoog en droog lig I bestemd voor de N.V. schappij in Rotterdam, plaats. Het binnenschip I dat op dezelfde helling I als de vorige week te ^1 „Rembrandt" ligt boven veer 150 meter lange he I Men zou het schip e hulp van lieren zestig zakken, alvorens het in I te zetten. Laat men hetl gebruikelijke wijze te \v;| de snelheid veel te groot I boot gooide echter roet f door muurvast te blijven dag is de Schelde afgevl men opnieuw de slede 11 Volgende week gaat ml tweede maal proberen dfl ker in zijn elementen tel «I (Van een onzer versll MIDDELBURG De rel zich gisterochtend voornal gehouden met liet behandelf in hoger beroep. Opvallend] De in 1914 te Brugge gebl Rik Slabbinck behoort met f gevestigde, luisterrijke nan temporaine Belgische schildi kan zijn werk zien in het Kol seum voor schone Kunsten tl en Brussel, verder in de musï ge, Gent, Doornik en Oost| Wallraff-Richartzmuseum de Galleria d'Arte in Mila^ augustus tot half september l wordt in 't GroeningemuseuiL een overzichtstentoonstelling! werk gehouden, die een dwaf vormde door een meer dan schildersleven. In aansluiting op dit evenel boekhandel Van Geyt een teil van zijn werk, bestaande ui twintig doeken waarvan de f de privé-collectie van de sell ren. Het is een kleine, maar indrukwekkende Zeeuwsch-"V de aan Slabbinck geworden, hier enkele van diens beste w wezig. En in zijn beste werken is! een groot schilder, een aarts-: een vehement colorist, bove zuiver Vlaams schilder. Jules le, de Franse dichter heeft ee de dichter herschept de werel versum. Dat doet ook Slabbin "wijze: hij herschept de werd kleuren. Hij houdt zich aan d ringende werkelijkheid, hij ver die en geeft haar weer in zijr durfde kleuren, felle blauwen oranjes vol feestelijke stralin Permeke, Slabincks grote le bij de sombere kleuren bleef ïn bet klimaat van de na de reldoorlog, voerde Slabbinck ren op tot hoogste intensiteit, met groene lucht. Avond, Marii een aantal landschappelijke c afleggen. Maar dat wil niet ?ijn kleurenbezetenheid felabbinck ook in het gedemf geen meesterstukken van de nuanceringen weet te leveren, vooral in enkele stillevens waarin hij de fijnheid van e nadert. Wij noemen Stilleven n on het uiterst subtiele stilleven jjen. Deze tentoonstelling bete we? al naar gelang de ken Beschouwer, de ontmoeting of 21on met een meester. Terzelfder tijd toont de jonge Vlaamse kunstnijveraar Ruud een aantal van zijn émails, waa Kele crucifixen en triplieken HH?' doosjes, halskettinger man?nw dle Setuigen van taler üer niap,;ff &.ote liefde vo< ier ook. Wat wij echter voo: uit werk in missen is een bre met6»? Jpotere vrijheid in d met thema en materiaal, een c Kt uitlevende speldrifl maar aïS vanzelf aanleid komL zal ongetwijfeld met «omen. WILLEM

de Stem | 1964 | | pagina 2