SPORT Bert Theunissen: kort geding tegen de KNVB Over Montreal Los Angeles en Acapulco. duiven V.C. Den Bosch bij St.-Pieter favoriet j Handbalstrijd verplaatst zich nu naar de zaal Nederlandse laat collega promotor vervolgen De kwestie rond; PSV-voetballer Den Bruinen weer thuis is Ajax-speler mag beginnen Uitspraak op 27 november „Kikkerop'-ploeg volgend jaar in klassiekers Piet Keizer zal spelen weer gaan Prins Bernhard bij interland Indeling Programma Echte derby Frakske uit Zonder jeugd KNVB-ZEELAND Militairen door Belgen geklopt Winst in Australië Hajer en Okker spelen prima Anton Gccsink zevende dan DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 21 NOVEMBER 1964 (Van onze sportredactie) DEN HAAG Bert Theunissen, de middenvoor van de Eindhoven se ere-divisieclub PSV, was vrijdagmorgen de hoofdpersoon in het steekspel van woorden tussen mr. J. L. Janssen van Raay, rechtskundig adviseur van de „Vereniging van Contractspelers" en mr. C. R. C. van Wijckerheld Bisdom, die namens de KNVB pleitte. Inzet van het kort geding, dat diende voor de president van de arrondissementsrechtbank te Den Haag, jhr. mr. G. Witsen Elias, was de vraag of de KNVB het recht heeft een voetballer een transfer naar het buitenland te beletten. De Zwitserse club Young Boys heeft namelijk belangstelling getoond voor Theunissen. Mr. Janssen van Raay verwees in Bovendien twijfelde pleiter aan „de unie zijn pleidooi naar de artikelen in het re glement van de K.N.V.B. waarin wordt gesproken van transfers in Neder land en transfers van buitenlandse spe lers naar Nederland. Nergens, zo stelde hij tref ik een be paling aan waarin de transfer van een Nederlandse speler naar het buitenland is geregeld. Voorts stelde mr. Janssen van Raay dat de periode waarin trans fers niet mogelijk zijn wel wordt open gebroken, indien een buitenlandse spe ler naar Nederland wil komen en niet m het tegenovergestelde geval. Wel is er een bestuursbesluit, dat overschrij ving naar het buitenland buiten de trans ferperiode, goedkeuring van de K.N.V.B. nodig heeft, dit nu achtte pleiter niet juist daar deze bepaling in de reglemen ten behoort te staan, waarvoor de goed keuring nodig is van een algemene ver gadering. Wijzend op de unieke kans, die Theunissen bij Young Boys krijgt - een uistekende betrekking, een huis en een zeer aantrekkelijk contract als voet baller - en het feit dat PSV hem wil laten gaan, achtte pleiter het een in breuk op het recht van vrije beroeps keuze. indien de K.N.V.B. de overschrij ving weigert De belangen van Theunis sen wegen niet op tegen de belangen van de K.N.V.B die ik zelf niet zie, aldus mr. Janssen van Raay. Mr. Van Wijckerheld Bisdom pleitend voor de K.N.V.B., bracht het gehele ge ding terug tot de stelling dat er nu een maal een jaarcontract is waaraan de speler zich dient te houden. Ook als de vereniging hem wil laten gaan. Het is een normale uitvoering van de regle mentaire bepalingen inzake de over schrijving ,,De K.N.V.B.", aldus plei ter, ,,moet reglementaire bepalingen handhaven en doet dit in dit geval dus ook. Er is geen sprake van beknotting van dc vrije beroepskeuze. In elk be roep moet een contract worden na roep moet een contract worden na gekomen Theunissen vroeg overplaatsing in een periode, waarin dat niet mogelijk was en dat is terecht geweigerd' ke kans", stellend dat Theunissen nog meer kansen zal krijgen als hij inder daad zo enerom goed is. De K.N.V.B. heeft er groot belang bij dat de bepalin gen worden gehandhaafd. In zijn repliek stelde mr. Janssen nog maals, dat ergens wordt gesproken over tranfereren naar het buitenland en dat de kans wel uniek is omdat Young Boys momenteel dringend behoefte heeft aan een voorhoedespeler. „En wie zegt dat dit in de transferperiode van de K.N.V.B. nog zo is. Wie zegt dat PSV dan niet veel meer vraagt?" aldus plei ter. Gretig haakte mr Van Wij- ckerveld Bisdom in zijn publiek in op de uitlating van mr. Janssen dat P.S.V. Theunissen mede wilde laten gaan omdat er moeilijkheden tussen spe ler en trainer waren. Hij vond hierin mede aanleiding vast te blijven houden aan zijn stelling dat van het beletten van vrije keuze van beroep geen spra- Bert Theunissen (voorgrond) in duel met een speler van F.C. Zu rich. Het was de eerste kennis making van de Eindhovenaar met het Zwitserse voethal. ke is. De transfer kwam tevens in een ander daglicht te staan. Uitspraak 27 november. EREDIVISIE MW-DWS SpartaADO NACGo Ahead HeraclesSp. Enschede SittardiaFortuna '54 TelstarFeijenoord AjaxPSV DOS—GVAV EERSTE DIVISIE VeendamDe Volewijckers ExcelsiorAlkmaar DHC-VW Ensch. BoysWillem II VolendamRBC Holland SportNEC Blauw WitElinkwijk Eindhoven—Velox TWEEDE DIVISIE A PECVitesse HaarlemZwartemeer Tubantia-Heerenveen FC ZaanstreekZFC Spel. CambuurRHC AGOWEDO W ageningenGraafschap Hilversum-Zw. Boys TWEEDE DIVISIE B Wilhelmina-DFC Helmondia '55SW NOAD—HVC LongaBaronie Hermes DVSXerxes Roda JC't Gooi Fortuna VI.—BW De met gemerkte wedstrijden gel den voor de toto. KOPENHAGEN De Nederlandse in Kopenhagen Manca op punten en is bokspromotor Henk Ruehling heeft tele- niet met vechten gestopt, maar heeft „1.1,. J mBm IA„Allnivo 1 V-, torrlnflr, r\ r-v llof f itöl n fonisch verklaard zijn Deense collega Mogens Palle te zullen laten vervolgen wegens de afgelasting van het gevecht om de Europese weltergewichtstitel tus sen de Europese kampioen, de Italiaan Fortunate Manca, en de Deense uitda ger Chri Christensen, dat op 27 novem ber plaats zou moeten vinden. De afgelasting werd bekendgemaakt in een telegram van de Italiaanse pro motor Branchini aan Ruehling, waarin deze meedeelt dat de manager van Chris tensen, Mogens Palle had opgemerkt dat de Italiaanse kranten zeer verbaasd zijn over de keuze van Christensen als uitdager, daar deze reeds tweemaal door Manca is verslagen en sindsdien is opgehouden met vechten Daarom kan het gevecht niet doorgaan aldus het te legram van Branchini. Ruehling ver klaarde dat hij met het telegram als bewijsstuk naar de rechter zal gaan, om aan te tonen dat het tenminste drie valse beweringen bevat: Mogens Palle is géén manager van Christensen, de Deen versloeg in januari van dit jaar zich terdege op het titelgevecht voor bereid door onder anderen de Westduit- se welterkampioen Klaus Klein te ver slaan, aldus Ruehling. Volgens Ruehling heeft de Deense ambassade in Neder land hem aangeraden de zaak voor te brengen en als advocaat de in Dene marken bekende Gunnar Christrup te nemen. Mogens Palle, die zelf een aan tal pugilisten onder zijn hoede heeft, was niet beschikbaar voor commentaar. Eer der had hij verklaard dat een nieuws agentschap een interview met hem naar Italië had gezonden, waar het verkeerd was begrepen door de Italiaanse kran ten. Volgens Ruehling heeft Christensen door het mislopen van het titelgevecht niet alleen 12.000 Deense kroon verlo ren maar ook de kans gemist Euro pees kampioen te worden, waarna hij gevechten kan aangaan voor een prijs van 50.000 Duitse mark. De Nederland se promotor voegde daaraan toe dat als hij de rechtzaak tegen Palle ver liest, hij een proces zal beginnen te gen Branchini (Van onze sportredactie) ETTEN Vrijdagavond, tijdens een bijzonder sfeervolle bijeenkomst, heeft de wielerploeg ,,Kikkerop" afscheid ge nomen van dit seizoen. Alle leden, op Wim de Wilde na, waren present en na tuurlijk ontbraken de vaste verzorgers niet. Een der directeuren van de Ettense fabriek, Cees van Haperen, sprak in zijn openingswoord van een succesvol optreden, dat bereikt werd door kame raadschap en dienst assistenten de he ren Tuk en Trouw. Als blijk van waar dering overhandigde hij aan coureurs en verzorgers een reiswekker en fraaie agenda. Ploegleider Gabriëls toonde zich gelukkig met dertig overwinnin gen in dit seizoen en was tevreden over het feit dat Ko Tolhoek, Adrie van Til burg, Bertus de Vos, Walter Heeren en Karei Leyten de grote stap naar be roeps" gedaan hadden. „Jammer voor onze ploeg, maar prettigste ervaren dat we kwaliteit in onze formatie hadden" aldus de heer Gabriëls. Als prettig nieuws kon verder een uit breidingsplan gelanceerd worden. Het ligt namelijk in de bedoeling van ,,Kik- kerop" volgend jaar aan klassiekers deel te nemen en over enige tijd (wan neer de uitreidingsplannen van deze fa briek gerealiseerd zijn en men het pro dukt landelijke bekendheid gaat geven) in te schrijven voor wedstrijden als Olympia Toer etc. De bijeenkomst werd besloten met een diner. AMSTERDAM Ajax, afgezakt naar gevaarlek lage regionen van de ere divisie, zal binnenkort weer kunnen re kenen op Piet Keizer, de grote organi sator en afwerker van de aanval. I)e Amsterdamse binnenspeler, die en kele malen in het Nederlands elftal uit kwam, doch in dc bekerwedstrijd tegen DWS vorig jaar zo ernstig aan het hoofd werd gewond, dat een hersenoperatie noodzakelijk was. zal zijn rentree maken in het eerste elftal. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat Keizer dit seizoen niet meer in actie zou komen- Als resultaat van een me disch onderzoek in juli werd Keizer voor het gehele seizoen afgekeurd. Keizer herstelde echter sneller dan werd verwacht. Het Ajax-bestuur besloot daarop kortgeleden hem aan een her keuring te onderwerpen. Tot grote vreug de van mede-spelers, supporters en niet 'n de laatste plaats Piet Keizer zelf, deelde de neuroloog nu mee, dat de Am sterdamse speler medio december in wedstrijden mag uitkomen. Men ver wacht dat Piet Keizer voor het eerst weer van de partij zal zijn in de wed strijd Ajax - Fortuna '54 op zondag 13 december. Keizer is reeds geruime tijd in training Gemiddeld drie keer per week heeft hij de laatste maanden privé-training van Vic Buckingham gehad, zodat te ver wachten is, dat hij over enkele weken in prima lichamelijke conditie zal zijn. in enkele onderlinge wedstrijden, die Ajax op trainingsavonden speelt, heeft 11 m elk geval bewezen nog steeds een «er talentvolle voetballer te zijn. Als de bomen kaal vallen en de vergeelde bladeren ritselen is bij de gezonde duif de rui van grote veren en bovendek reeds weer achter de rug. Ik ben vijf weken weg geweest, van Montreal via Mexico en Aca pulco, Los Angeles in Californië, Honolulu op Hawaii, terug via San Francisco, Denver, Chicago en Milwaukee met als slot enige da gen in good old New England tus sen New York en Boston, waar de Indian simmer hoogtij vierde. Al die tijd heb ik geen druppel regen gezien, laat staan gevoeld, met uitzondering van die ene mor gen in Mexico, toen wij de vecht- stieren van Don Felipe Gonzales gingen bezoeken in de bergen waar ze gefokt worden, de beroem de „Piedras Negras" oftewel zwar te (edel) stenen. Wij moesten toen, in een jeep. de vier- duizend meter hoge pas door, waar de Spaanse veroveraar Hernan Cortez in 1512 de witte stad van Montezuma voor zich zag. Driehonderd soldaten had hij bij zich, een stuk of wat geharnaste rid ders en paarden (zware Belzen?) en een paar donderbussen. Links van hem hief de vulkaan Popocatepetl zijn besneeuw de kruin in de stralend blauwe hemel, rechts moest hij opkijken tegen de „Slee ping Lady", die ook zo'n onuitsprekelijke heidense Indiaanse naam heeft. Ik vermoed dat de Popocatepetl nog lange tijd een oude brompot geweest is, zijn hellingen zijn overdekt met meters dikke lagen verweerde lava. Terwijl zijn kameraad de slapende dame reeds eer der moet hebben opgehouden met snur kende geluiden maken. De foto's die ik van beide reuzen ge maakt heb vertonen meer wolkendek dan sneeuw, doch gewoonlijk duurt het niet zo lang. Wij hadden echter afgesproken dat wij rond elf uur op de hacienda van Don Felipe zouden zijn en wij moesten door tal van half droge riviertjes, waar van de stenen bedding niet al te gelijk lag. Mijn vriend Don Carlos, zoon van luitenant-generaal Aguirre, die voor de introductie gezorgd had, had verteld dat wij een stuk of tien hekken door moes ten en dat de driehonderd stieren die onder het geboomte en tussen de enorme cactussen liepen, geen kwaad deden. Ik DEN HAAG Prins Bernhard heeft het voornemen woensdag 9 december de wedstrijd Nederland - Engeland, die ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de KNVB in het Olympisch stadion van Amsterdam wordt gespeeld, bij te wo nen. Zoals bekend zal dan ook een aantal leden van de ministerraad acte de pre sence geven. Een Belgische arbiter geassisteerd door twee landgenoten, zal de ontmoeting Ne derland - Engeland leiden. (Van onze handbalmedewerker) Zondag is de grote omschakeling van veld- naar zaalhandbal. Vele handbalge- leerden hebben rond de tafel gezeten om het probleem op te lossen of cr nu veld of zaalhandbal moet blijven be- taan. Het probleem is niet opgelost en het Nederlands Handbal Verbond kent nog steeds twéé competities in één sei zoen Het eerste gedeelte van de veld- handba! zit er op. We gaan nu de zaal in tot eind februari om daarna de tweede helft van de veldhandbal te spe len tot midden mei. Het zaalhandbal blijft aantrekkelijk omdat de wedstrijden nooit worden af- gelst wegens slecht weer en ook voor het publiek is het spectaculair. Het veld handbal heeft het voordeel van meer ruimte en spel in de buitenlucht Bin nenkort zullen de handbalofficials een beslissing moeten nemen of het nu veld of zaal wordt daar anders Nederland op internationaal niveau wel eens in het gedrang zou kunnen komen. Voor Zeeland en West Brabant beschikken we gelukkig over enige gelegenheden voor zaalhandbal. Middelburg sporthal. Goes veilinghal. Bergen op Zoom veilinghal, Breda veilinghallen en Den Bosch sport hal. De hoofdklas zaalhandbal bestaat (Van onze volleybalmedewerker) TILBURG Leergierige volleyballief hebbers kunnen vandaag in Tilburg te recht waar Odulphus en Libanon een eredivisieduel gaan beslechten. De supporters van Bermi kunnen dit meepikken want hun team gaat ook naar Tilburg om een bezoek te brengen bij Odulphus 2. De debutanten in de hoofd klasse doen het bijzonder goed. Rapid Maastricht is al doorgedrongen tot de 2e plaats en de reserves van Odulphus zitten met 8 punten uit 7 wedstrijden hoog in de middenmoot. Voor Bermi dus een waarschuwing om het niet te licht op te nemen. Ook V.C. Den Bosch moet mefchet uitstapje naar St.-Pieter. in Maastricht, waken voor overmoed. Het gaat bijzon der goed met de Bosschenaren en de misstap zou jammer zijn. Over misstap pen kan Ever Read, meepraten. De mannen uit Vlijmen hebben iets goed te maken en krijgen daar zaterdag een goede gelegenheid voor. Een overwin- op P.S.V., in de jubileum hal, is weel een puike prestatie. Lyceum staat op papier voor een uit zichtloos karwei. Een bezoek aan het ongeslagen Hevok zal zeker de eerste punten niet opleveren. Dit is beslist ook niet nodig maar een eervolle nederlaag kan het begin betekenen van een forse opmars. Ook de dames van Lyceum heb ben bij Hevok een een moeilijke opgave. Misschien een herhaling van vorig sei zoen? De dames van V.C. Den Bosch trekken naar Tegelen. V.C.T. is blijk baar niet zo sterk als vorig jaar, maar voor het Bossche team toch wel een te zw^are opgave. Van volleybal verstoten is men in Den Bosch zeker niet. want er staan enkele stevige overgansklasse partijen op het programma dase teams onder hoge druk en de goe de resutaten van de jonge Goese ploeg zijn in Breda niet onopgemerkt gebleven Bij de heren een strijd op hoog niveau, bij de dames juist om de staart der ranglijst te ontvluchten. De dames van V.V.O. zinnen op herstel en daarom is het bezoek van Marathon aan Breda dubbel moeilijk. In Dinteloord gaan de liefhebbers ze ker weer een paar spannende uren te gemoet. De dames en heren ploegen van E.V.V.C. komen op bezoek. Er is hier weinig krachtsverschil. De beide da- mesploegen delen de vijfde plaats op de ranglijst met vier punten uit vijf wed strijden. Bij de heren bezit EWC vier punten meer maar dat verschil zien we genivelleerd door het terrein voor deel De Roosendaalse overgangsklassers Rapid en Bermi 2 is het nog niet voor de wind gegaan. Zaterdag staan beide rivalen oog in oog en dat belooft vuur werk Een plaatselijke strijd waarbij de punten dubbele waarde hebben. Mollerlyceum draait weer op volle toe ren en tegen Matador staan de Bergen op Zoomse papieren weer hoog geno teerd. We wet enechter zeker dat er tus sen Middelburg en Bergen op Zoom an dere plannen zullen worden gesmeed. In Vlissingen staat weer een der 12 derby's op het programma. Nu is het de beurt aan M.V.C. en Marathon om de zenuwen van hun supporters op de proef te stellen. uit twee parallelklassen zowel voor da mes als heren. Aan het einde van de competitie wordt uit deze twee klassen één klas gevormd. De overblijvende teams zullen met de kampioenen uit de districten de overgangsklas gaan vormen. Dan zal er evenals ij de veld handbal een piramide-opbouw zijn; af delingen. districten, overgangsklassa, hoofdklasse In Middelburg bevindt zich de hoofdklasser E.M.M. dat zijn wedstrijden zal spelen in de nieuwe sporthal te Middelburg. De dames van E.B.H.V. Breda, die vorig jaar kam pioen werden maken dit jaar weer een goede kans en zullen dan automatisch in de overgangsklas k omen. Hoofdklas B: Dames: D.W.S.-Schieda Hygiëna-De Haag; Quintus-Kwintsheul, wift - Roermond, Verburch - Poeldijk, WLC.DES-Eindhoven. Heren: E.M.M.- Middelburg, Dynamo-Rotterdam, Opera tie '55-Den Haag, Quintus-Kwintsheul, Sittardia-Sittard, Stratum Meteoor-Eind hoven. District Zuid B. Dames: E.B.H V.- Breda, Hellas-Goes, S.I.O.S.-Bergen op Zoom, S.O.A.-Breda. Walcheren-Vlissin- gen. Were Di-Tilburg. Heren: E.B.H.V. Breda, Hellas-Goes. FortunaBergen op Zoom, Taxandria-Oisterwijk, Tonido- Goes, Were Di-Tilburg. Afdeling West-Noord-Brabant: In deze afdeling hebben twee Belgische teams toestemming gekregen om mee te spelen in competitieverband. Het zijn Uilenspiegel uit Antwerpen en Ekerse bij Antwerpen. Dames le klas: Be Fair, Breda. Blauw Wit uit Den Bosch, EmBeE Breda, Ra pid Breda, Uno Animo Loon op Zand en Volt Tilburg. Heren le klas: Desk Kaatsheuvel, Ju liana Tilburg, Rapid Breda, SOA Bre da. Velocitas Breda en Volt Tilburg Dames 2e klas: Boemerang Tiliirg, Dongen, DVS Tilburg, EBHV 2 Breda, SOA 2 Breda en Uilenspiegel Antwer pen. Heren 2e klas: Blauw Wit Den Bosch, Boemerang Tilburg, EBHV 2 Breda. Longa Tilburg, SOA 2 Breda en Volt Tilburg. Dames 3e klas: BHV Boxtel, Blauw Wit 2 Den Bosch, EW Rijen, Heerle, Riel, Volt 2 Tilburg en VCW Wagen berg. Heren 3e klas Dongen, DVS Tilburg, Rapid 2 Breda, Uno Animo Loon op Zand, Velocitas 2 Breda en Were di 2 Tilburg. Dames 4e klas: Ekerse bij Antwerpen. GHV Goirle, Longa Tilburg, Rapid 2 Breda, Riel 2, SOA 3 Breda en Ter- heyden. Heren 4e klas: Blauw Wit 2 Den Bosch, Desk 2 Kaatsheuvel, Rapid 3 Breda, Internos Etten, Taxandria 2 Oisterwijk en Velocitas 3 Breda. Heren 5e klas: BHV Boxtel, Boeme rang 2 Tilburg, DVS 2 Tilburg, GHV Goirle, Gilze en SOA 3 Breda. Heren 6e klas: EW Rijen, GHV 2 Goirle, Juliana 2 Tilburg, Volt 3 Til burg en Were Di 3 Tilurg. Verder nemen nog aan deze afdeling deel: vijf poules dames junioren, twee pouls heren junioren, vier pouls meisjes aspiranten en twee poules jongens aspiranten. denk dat het zeker dertig hekken ge weest zijn, maar de stieren waren heel wat kalmer dan in de Plaza de Toros in Mexico-City. Ook de duiven in dit magische land, waarvan prinses Irene zeide dat het totdat het tegendeel bewezen wordt het schoonste land ter wereld is, ver- pluimen in oktober en november. Het zelfde geldt trouwens voor de duiven op Hawaii, ondanks het feit dat de tempe ratuur, toen ik er in de laatste week van oktober 's middags om een uur of vijf landde met een clipper van de Pan Ame rican Airways, achtentachtig graden in de schaduw was. Alleen in de landen ten zuiden van dc evenaar verpluimen de duiven op andere tijden. In Transvaal en Oranje-Vrijstaat, in Rhodesia enz. schieten ze in maart en april hun frakske uit en zitten de we- duwmannen met een kale kop te kijken. Doch hier in Holland en België staan alleen de vogels waar nog laat van ge kweekt is om deze tijd van 't jaar nog op een oude slag- of staartpen. Tenzij ze versleten zijn zal het niet lang meer du ren of ook die ligt er uit. En dat moet ook want vele sjarels kunnen hun on geduld nauwelijks bedwingen, ze heb ben het begin van de kweek verlegd van Maria lichtmis tot sinterklaas. Merkwaardig is dat zelfs vrij late jon gen als ze maar een penneke gegooid hebben neiging vertonen te gaan ver- pluimen in de bovendek, 't Lijkt wel alsof ze van de op handen zijnde grote veranderingen in de natuur een voorge voel hebben en nu nog geforceerd, lang voor ze de leeftijd bereiken waarop vroege jongen dat plegen te doen, hun frakske willen uitschieten. Er moet in de herfst iets in de lucht zitten dat de prille ruihormonen van in augustus geboren jongen, voortijdig in actie brengt. Ook het onpersoonlijke gaat eraf. Een laat beestje dat nog verpluimt op de borst en een dozijn veelkleurige, glan zende veerkes krijgt, maakt eerder ken baar tot welk geslacht het behoort. Sommige late jongen ruien onverstoor baar door. Zij gooien slagpennen tot in de maand januari. Werkt het winterweer een beetje mee en zitten ze goed gehuisvest droog, geen tocht dan kunnen piepers die voor half juli uit het ei kwamen het nog een eind brengen. Ik heb eens een proef genomen met een late jonge duif. geboren op 12 aug. nog uit te laten ruien. Hij werd speciaal behandeld met vitamines en mineralen en toen het weer verslechterde, 'bracht ik hem op een hok waar een verwar mingsbuis doorheen liep en waar bijna constant kamertemperatuur heerste. Daar heeft hij drie maanden gezeten. Met volop zon, eten en drinken, groen, grond enz. Toen ik hem medio februari naar het kweekhok bracht was hij een echte dandy geworden, zo onberispelijk zat hij in zijn vederkleed. In Holland en België dreigt de duiven sport een sport zonder jeugd te worden. In de Nieuwe Wereld hebben ze dat pro bleem radicaal opgelost. Men mag op vele plaatsen zoveel dui ven inkorven als men wil, doch er maar zes constateren uit de tien eersten van de poulebrief. De rest wordt geoefend en getraind en mag vliegen dat het een lieve lust is, maar komt niet op de uit slag. Enige jaren geleden zag de toekomst van de duivensport er in Amerika even zorgelijk uit als hier. Een klein aantal hokken domineerde door het iedere week inkorven van een massa duiven. Alles kwam op de uitslagen die werden ge bruikt als (oogverblindende) reclame voor de verkoop van overwegend eksters en krawaten. De bedrogen en gedesillu sioneerde jonge liefhebbers probeerden het een paar jaar en gingen vervolgens konijnen houden. Nu is dat in Amerika afgelopen. De sport is weer sport geworden, er komen geen elftallen meer in het veld van ze venenzeventig man sterk, als ge voelt wat ik bedoel. Allerwege zit er vooruitgang in en ge- pould wordt er nergens meer dan in het land van Uucle Sam. Allemaal goeie. D£N BRUINEN Bij de dames de derby PTT-Set Up. Op papier lijkt dit 'n gemakkelijke opgave voor de leiders maar bij 'n plaotselijke ontmoeting is dit nog lang niet zeker. Ook bij de heren ontmoetingen Rewa Robots-Ever Ready 2 en D.O.S. '58- V.C.V. zal de plaatselijke rivaliteit wel een woordje meespreken. De beste pres taties zijn tot nu toe wel geleverd door de R.R. Combinatie en V.C.V., maar voordat deze teams weer twee punten aan hun verzameling hebben toegevoegd zullen er zenuwslopende momenten zijn geweest. V.J.C. loert op een misstap van Were Di maar zal ondertussen haar beste vorm mee naar Tilburg moeten nemen om het er bij Minenco zonder kleerscheuren van af te brengen. Om nog even in Den Bosch te blijven, we rekenen op een krachtig herstel van Den Dungen. Van het bezoek aan To rnado moet men twee winstpuntjes over houden. In Breda vreest men het bezoek van E.G.V.C. De nek-aan-nek race tussen R.H.B.S. Breda en L.V.C. stelt beide Bre- ZONDAG 22 NOVEMBER 1964 le klas A: Domburg I-Noormannen I, Groede I-Jong Ambon I, Walcheren I- Hoofdplaat I, Oostburg I-Schoondijke I, Philippine I-Retranchement I. le klas B: Dreischor I-Kruiningen I. Hansw. Bo-s I-Zonnemaire I Zierikzee II- Kwadendamme I, Robur I-Luctor I, Pa trijzen I-Renesse I. Reserve le klas: Goes III-Biervliet II, Luctor Il-Clinge II. Oostburg II-Mid- delburg IV, Zeelandia Il-Vogelwaarde II. Vlissingen IV-RCS II. 2e klas A: Koewacht II-Graauw I, Sluiskil II-HW '24 III, Ria W I-Aarden- burg II, Steen II-Schoondijke II, Ter- neuzen Ill-Corn. Boys III. 2e klas B: Hansw. Boys II-Cortgene I. Patrijzen Il-Volharding '32 I, Zeeland Sport IV-Kruiningen II, Vlissingen V- Walcheren II. 3e klas C: Zierikzee III-SVOWK I, Dreischor II-Burgh II, Renesse II-Zon- nemaire II. 3e klas A: Domburg II-Noormannen II, Groede II-Jong Ambon II, Walche ren III-Hoofdplaat II. Zeelandia III- Schoondijke II, Retranchement II-IJzen- dijke II. 3e klas B: Robur II-Luctor III, Zee land Sport V-Kruiningen III, Kwaden- damme II-'s-Heer Arendskerke I, Le- wed. Boys II-Robur III. 3e klas C: Hontenisse Hl-Sluiskil III, IJzendijke Ill-Vogelwaarde III Ria W II- Graauw II, Clinge Ill-Philippine II. Axel III-Breskens III. Hoofdklas B start 29 november. District Zuid B: Dames: WalcherenSIOS; Heren: TonidoFortuna; Afdeling West Noord- Brabant: Dames le klas: VoltUno Ani mo, EmBeEBlauw Wit, Uno Animo Be Fair; Heren le klas: VoltDesk, Ve locitasJuliana, SOARapid: Dames 2e klas: BoemerangUilenspiegel, Dongen Uilenspiegel, EBHV 2SOA 2; Heren 2e klas: Blauw Wit—EBHV 2, SOA 2—Lon ga, LongaVolt 2, Volt 2Boemerang; Dames 3e klas: Volt 2EVV, Heerle Blauw Wit 2, VCWHeerle: Heren 3e klas: Dongen Uno Animo, Velocitas 2 Uno Animo; Dames 4e klas: SOA 3 Ekerse, EkerseLonga; Heren 4e klas; Blauw WitTaxandria 2. BRUSSEL Het Nederlandse militaire voetalelftal heeft in Brussel een wed strijd tegen de Belgische .jassen" met 2-0 verloren. Het was een levendige, aantrekkelijke wedstrijd, waarin de Belgen al na drie minuten door Nivelles de leiding namen. De Nederlandse te genacties waren verre van ongevaarlijk. Maar Saris schoot eenmaal in vrije po sitie tegen doelman Vandervecken en Verdonck scoorde wel, maar stond bui tenspel. In de 76e minuut vergrootte Beuriet na een pass van Janssens de score tot 2-0. SYDNEY De Nederlandse tennis sers Tom Okker (Haarlem) en Jan Ha jer (Eindhoven) hebben hun Australi sche toernee succesvol voortgezet. Bei den kwamen vrijdag in de eerste ronde van de kampioenschappen van Nieuw Zuid-Wales tot overwinningen. Okker had geen moeite met de Australiër Tom Evans (6-1, 6-1, 6-1) en Hajer bleek te sterk voor de Australiër Christpher Bo- vett (6-0, 7-5, 6-1). De Nederlanders vormden later ten dubbel en wonnen hun wedstrijd ln de eerste ronde van de Australiërs Jim ünz« medewerker Piet de Weerd (vooraan in donker shirt) temidden I McGregor en Peter Richardson. De set van Havvaiiaanse duivenmelkers. cijfers luiden: 6-4, 6-4, 6-2. DEN HAAG Anton Geesink heeft tijdens de huldiging van het FNJJB- bestuur, voor het behalen van de Olym pische judotitel de zevende dan ontvan gen. Het was voor .gouden" Anton het groot ste cadeau dat hij tijdens deze huldigings avond ontving. Uit handen van de Haagse wethouder van onderwijs, kunsten en sportzaken, mr. J. Vrolijk, die hem roemde niet alleen als een groot sportman, maar vooral om zijn menselijke eenvoud kreeg Anton Geesink het fotoboek van Den Haag. De huldiging kreeg een grandioos slot toen Anton Geesink onbevangen en in ronde taal duidelijk stelde dat hij graag door zou willen gaan ..Ik zou graag in 1965 naar Sao Paulo willen om daar deel te nemen aan de wereldkampioenschappen judo, maar dan niet meer zoals het nu is gegaan voor de Olympische Spelen. Ik kan en mag mijn gezin niet verwaarlozen en dat zou ik moeten als ik vier a vijf uur per dag zou trainen. Geen enkele sportman in Nederland kan dit opbrengen en dat is triest vooral wanneer je ziet wat er in andere landen voor de atleet wordt ge daan", aldus de Utrechter.

de Stem | 1964 | | pagina 23