w. Papier voor UW pen PROGRAMMA'S RADIO EN T.V. per N.V. kant breeches 20 OTTERDAM undigen ITOGENBOSCH 21 Radio Televisie Liturgische kalender terijen en tt f de mogelijk- l een n soortgelijke .trekt tot aan werkkring in jaar bestaand door goede n in alle op een prettige eren. lenhandig en niet moet zijn, richten r van onze N.V., ander vermelding linkerbovenhoek ape. meentewerken worden lig onderzoek in liet sn waterbouwkunde met vakken. ïrotingen en uitvoeren diende op (uitsluitend) waterbouwkunde en/of varing in het begroten werken. en ervaring, e maximaal f 999,— per nbtenaar "A" of "B" en maximaal f 1.109,— per imbtenaar "A", "B" of vorden nog vermeerderd llariscorrectie ad 3,5°/,, bijdrage in de ziekte- nderbijslag. STING: De Verordening - en verhuiskosten is van ng zal zo veel mogelijk in te zenden aan de chef ng, kamer 331, stadhuis, (ELINGSAFDELING een oplossing van veelsoor- wikkeling van nieuwe ektrotechnische verbin- nauwgezet uitwerken hefsmatig aangegeven eiende en gevarieerde sollicitaties te zenden 4, 's-Herfoqenbosch. burg, Pa„ U.S.A^ 21 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 21 NOVEMBER 1964 GROET EEN VRIND EN HELP EEN KIND Kerstmis en Nieuwjaar naderen en dan denken we weer aan de Kerst en Nieuwjaarskaarten van de UNICEF. U kent ze wel: die kleurrijke kunst zinnige kaarten, die elk jaar over de gehele wereld verkocht worden en waarvan de opbrengst ten goede komt aan het werk van het Kinderfonds van de Verenigde Naties. Hoe nodig dit werk is, kunt u bijna iedere dag in de krant le/.en, wanneer geschreven wordt over de noden van de kinderen in de onderontwikkelde landen en in die streken, waar legers naar de wapenen grijpen of aardbe vingen en andere rampen hele steden onbewoonbaar maken- Kinderen zijn daar de meest kwetsbare slachtoffers en UNICEF staat altijd klaar om in zulke gevallen de nood te lenigen. Ook in al die minder plotselinge ge vallen, waar kinderen door ziekte, on dervoeding of verwaarlozing gebrek lijden (en dat betreft altijd nog meer dan 600 miljoen van 's wereld 1000 miljoen kinderen), is UNICEF dag en nacht in touw. Door straks bij de jaar wisseling of met Kerstmis uw vrienden te groeten met UNICEF-kaarten helpt u mee aan het werk voor deze kinderen. U hoeft UNICEF's kaarten echt niet uit liefdadigheid te kopen, want ze zijn stuk voor stuk alleszins de moei te waard. Kunstenaars van naam uit alle delen van de wereld hebben hier voor belangeloos hun ontwerpen aan het Kinderfonds afgestaan. Het artis tieke peil van de in fraaie kleuren uit gevoerde kaarten is dan ook bijzonder hoog. Men kan dit jaar kiezen uit maar liefst vijftien verschillende series: twaalf series van tien gelijke kaarten, twee series met twee verschillende ont werpen en één serie met vijf verschil lende ontwerpen. Alle series kosten vier gulden per doosje van tien kaar ten met tien enveloppen. Er is dit jaar één nieuwe extra gro te kaart, die tweemaal zoveel kost als de andere, dus acht gulden per doosje van tien, ook met enveloppen. Het ont werp „Feestlichtjes" is van de Ame rikaanse schilderes Loren Maclver. Alle kaarten (ze zijn dubbel) zijn ver krijgbaar met nieuwjaarswensen in de vijf officiële talen van de Verenigde Naties of als correspondentiekaarten met blanco binnenzijden. Als bijzonderheid is een UNICEF- bureau-agenda verkrijgbaar (voor 1965) rijk geïllustreerd met bekroonde tekeningen van kinderen uit 36 lan den. Deze weekagenda, die geleverd wordt in een kartonnen hoes, is een alleraardigst Sinterklaas- of kerstge schenk. Het formaat is 15 x 19 cm. en de prijs is f 7.50 Een gekleurde folder met afbeeldin gen van alle nieuwe kaarten en een zwart-wit folder met de kaarten die van de vorige jaren nog verkrijgbaar zijn kunt u aanvragen bij: het Neder lands Comité UNICEF. Bankastraat 128. Postbus 1857, Den Haag, tel (070) 545809. In ons land zijn honderden vrijwil lige medewerkers werkzaam, die de kaarten in eigen omgeving geheel be langeloos verkopen, zoal in Breda: Mevr. Vondeling-Jansen, Cimburgalaan 91, tel ^8737. Mevr. Steinz-Fetter, Ba ronielaan 337, tel 31817. Mevr. Èlink- Schuurman, Heuvelbrink 45, tel. 36618. Mevr. Van Tijen, Lassuslaan 10, tel. 31663. Mevr. Kluytenaar-Radersma, Wilhelminasingel 32, tel. 33977. Boek handel Kreyns, Ginnekenweg '40, tel. 45670. WEG MET DE 3-BAANSWEGEN Op de driebaanswegen geldt nogal eens de macht van de sterkste of de brutaalste. Het gebeurt meerdere ke ren, dat men zich met een luxewagen op de middenstrook bevindt en plot seling een vrachtwagen of een ander onverantwoordelijk rijder op de mid denstrook komt. Wie zal bij een even tueel ongeluk uitmaken, wie zich het eerst op de middenstrook bevond? Op de smalle tweebaanswegen is geen snelheidsbeperking. Dit zegt reeds ge noeg. Hier weet iedereen zijn plaats op de weg. Waarom maakt men van de driebaanswegen geen BREDE twee baanswegen, op zo'n tweebaansweg- helft kunnen 2 luxewagens elkaar royaal passeren, is dit niet het geval dan zal men dit pas doen wanneer men zonder gevaar de witte streep kan over schrijden. Ik berijd meerdere grote ver bindingswegen, die gedeeltelijk drie- en gedeeltelijk tweebaanswegen zijn met dezelfde totale breedte. Het is mij opgevallen, dat het verkeer op het gedeelte tweebaansweg minstens zo vlug gaat als op het gedeelte driebaansweg, want op de midden strook van een driebaansweg voelt men zich op een stuk niemandsland, waar op velen pas durven passeren wanneer ze geen tegenliggers hebben. Waarom neemt men niet eens een proef bijv. op de weg Breda-Roosendaal, een witte streep midden op de weg is gauw ge maakt en als het niet bevalt weer gauw verwijderd, doch eerst eens enkele da gen opiniepeiling houden over 2 of 3- baansweg. De weggebruikers moeten er hun menig over kunnen zeggen. Wat de witte strepen betreft: deze zijn onmisbaar op de weg voornamelijk bij mist en donker. Ik begrijp niet waar om de witte betonnen plaatjes langs de weg staan, deze hebben geen en kel nut, bij dichte mist kan men niet van het ene plankje tot het andere zien. Wil men om een aanrijding te voorkomen in de wegberm rijden, dan zal men dit niet gemakkelijk doen van wege een beschadiging aan de wagen door de plankjes. Van redactiewege bekort. G. Vael. OUDENBOSCH. MELKOORLOG IN GILZE Sinds enige tijd is er een oorlog aan 0,6 gang in Gilze. Een oorlog die gaat tussen de melkbezorgers en een aan tal huisvrouwen Het gaat hier om het feit dat er de laatste tijd geen losse melk meer bezorgd wordt. Een heel gewoon verschijnsel overigens, want er zijn volgens mij maar weinig plaatsen meer waar de melkbezorgers nog losse melk bij zich hebben. Maar een aantal huisvrouwen nam dit niet en daar had Je. de poppen aan het dansen. Waarom willen ze persé losse melk hebben? Om dat het voordeliger is zeggen ze, maar losse melk moet doorgekookt worden, het gas kost een paar centen en daarbij komt het bij iedere huisvrouw wel eens voor dat de melk overkookt. Als u dan a|tes gaat rekenen, maakt het heus niet veel verschil in prijs. Daarbij komt nog dat flessen veel hygiënischer en gemakkelijker zijn. U moest het ook maar eens bekijken van de kant van de melkbezorgers, flessen werkt nu eenmaal vlotter dan tosse melk. Waar het volgens mij hoofd zakelijk om gaat is het feit, dat de melk uit Rijen komt Als wij nog de melk uit Gilze of Riel kregen en er was met deze regeling een begin ge maakt, was er waarschijnlijk wel even gemopperd, maar dat was van zeer Korte duur geweest. Maar omdat er nu eenmaal een kinderachtige vete bestaat msse Gilze en Rijen nemen ze het niet. het ei8enlijk wel een wonder uat de hele wereld vol oorlog is als er ai om zoiets onbenulligs zo'n drukte gemaakt, wordt? Toe huismoeders, een oeetje geven en nemen maakt het leven toch veel prettiger. EEN HUISMOEDER UIT GILZE PENDEL NEEMT TOE, MAAR.... Naar aanleiding van uw artikel van 14-11-1964 over een gemeenteraadsver gadering in Zevenbergschenhoek en volgend vraaggesprek met collega en vriend Beljaars uit Langeweg over de pendelmoeheid", meen ik de vol gende opmerkingen te moeten maken. Als landarbeider, die minstens 45 jaar georganiseerd is geweest, wil ik even terugdenken aan alle beloften van de diverse instanties en hoe weinig hier eigenlijk van terecht is gekomen. Daar om zou ik willen aanraden het pende len niet te staken. Het is voor iedereen in onze gemeente een stuk welvaart. Ik geloof daarom niet dat deze mensen voor f 10,- of f 20,- minder per week hier zouden blijven, ook al verdienen ze m.i. in de wegenbouw of in een lo kale betonfabriek net zoveel als in Rot terdam. Vriend Beljaars, u kunt zich nog wel herinneren hoe o.g. zich voor de ont wikkeling van de landbouw heeft inge spannen. Maar dat heeft allemaal niks uitgehaald- Laat ons allemaal, waar dan ook, allemaal bouwen aan een ge zonde democratie en geen kiekeboe spe len anders zal het uitlopen op een gro te ramp. Vooral eerst werkgelegenheid scheppen in de Westhoek en dan een actie voeren. Nu niet breken maar bou wen C. HAANSKORF. CARNAVAL IN RAAMSDONKSVEER In het begin van dit jaar ben ik bij toeval gekozen als secretaris van de Carnavalsstichting. Daar ik sinds janu ari 1964 pas inwoner ben van Raams donksveer zijn mij in de tijd, dat ik hier woon en zitting heb in de Carna valsstichting, toch enkele dingen niet erg duidelijk. We zullen beginnen bij de bij ons zo goed bekende Mira. Deze is, naar ik aanneem, tot stand gekomen 'in het al gemeen belang van Raamsdonksveer. Helaas schitteren ze bij iedere door ons belegde vergadering door afwezigheid. Is dat géén algemeen belang??? Wel heeft de Mira een klinkende St. Nico- laasactie georganiseerd, maar volgens mij was hier de commercie het motief. Als ik goed ben ingelicht mag de Mi ra ook een verloting organiseren voor een culturele of liefdadigheidsinstelling. Ik hoop dat er animo voor zal bestaan. Ik zie de Mira dan ook als een gezellig onderonsje achter een goed glas wijn, dat verder weinig belang stelt in het wel en wee van Raamsdonksveer. Waar blijft onze buurtvereniging van 90 leden????? Ik hoop dan ook dat er bij de eerst volgende vergadering iets meer animo zal zijn dan tot op heden, en dat de Mira zich ook eens laat zien om nu echt eens iets voor het algemeen be lang van Raamsdonksveer te doen- Moeten wij in Raamsdonksveer onder doen voor onze buurgemeente Ooster hout????? Ik geloof toch van niet, laat daarom iedereen eens tonen dat ook Raamsdonksveer een carnaval kan heb ben én vieren. P. Ku ij pers. Keizersdijk 37 Raamsdonksveer. KERK GINNEKEN- STRAAT II Als trouw lezer van Dagblad De Stem trekt vooral de pagina Papier voor uw pen mijn aandacht. Zo lees ik hier het artikel over de verdwijning van de O. L. Vrouwekerk te Breda, om plaats te maken voor een modern onnozel warenhuis. Die mijnheer Luysterburg beschrijft die tot slopen gedoemde kerk als een van de mooiste Godshuizen uit de omge ving, en spoort de bevolking van Bre da aan om eensgezind tegen deze af braak stelling te nemen. Ik ben zelf nooit in Breda geweest, dus ik weet niet of het een onbewoonbaar huis van God is. Ik geloof de heer Luysterburg. Nu komt de redactie met de verkla ring, dat het slopen van dit Godshuis voortvloeit uit de ontvolking van het centrum van Breda en daar om de pa rochie niet meer in stand te houden is. Dit is volgens mij grote onzin. Daar ik al jaren in verschillende grote ste den een paar keer de kerk bezoek, die midden in het centrum staat, bij voorbeeld in Zaandam, Amsterdam, Den Haag en Alkmaar en deze Gods huizen propvol zitten met gelovigen, kan ik mij niet goed voorstellen, dat nu juist in Breda zo'n prachtig Gods hui» gesloopt moet worden omdat er te weinig gelovigen zijn. Maar zo is het overal: met veel geld kan men veel kopen. Daar worden dan de noden van het Bisdom mee geholpen plus 1 pet. plus 10 cent. beiders ook in andere landen een groot aandeel heeft gehad en nog heeft. Sommige hoge heren hebben wel beweerd dat de huidige welvaart toch wel was gekomen zonder de medewer king van de arbeidersbeweging. Maar wij weten wel, dat er voor de werk nemers zonder strijd niet veel uit de bus zou zijn gekomen. Daarom deze woorden tot alle werk nemers: begrijp toch het nut en de noodzakelijkheid van uw organisatie en gij vooral, die er nog buiten staat, weet toch dat iedereen probeert zoveel mo gelijk van onze grote welvaartskoek te krijgen, dus laat u door uw dikwijls slappe houding niet met de kruimels afschepen. C. J. v.d. Kieboom Pieter Breughelstraat 34 Raamsdonksveer. SCHOOL OP EILAND Reeds enkele maanden is Breda in het bezit van een eiland, n.l. aan de Kloosterlaan waarop de R.K. Detail handelschool ,,St. Olof" is gevestigd. Tijdens de zomervakantie hebben werk lui van deze gemeente alle straatste nen verwijderd. Dit eiland is omringd door een roestig hekwerk. Daarachter ligt het laboratorium van de R.K.H.T S. Men is nog verder gegaan met slo pen, lantaarns waren schijnbaar over bodig en ook die zijn verdwenen. Hier na zijn de rioolputten weggehaald. Men kan zich voorstellen, wat dit tot ge volg kan hebben bij hevige regenbuien, om niet te denken aan de komende winter met sneeuw enz. En dit alles tegenover een school met honderden leerlingen. Met het ver keer is hier helemaal geen rekening gehouden. De inrijweg naar de ingang van de school is verdwenen. Het is verboden om op het trottoir te rijden, dus moeten al deze jonge lui met hun fietsen en brommers stop pen op de drukke verkeersweg Clau dius Prinsenlaan-Kloosterplein en te voet verder lopen om zonder ongeluk ken (of kans op een bekeuring) de in gang van de school te bereiken. Opvoedkundig bekeken zit hier vol gens ondergetekende ook iets fout, daar men de jeugd de verkeersregels zo gaarne voor ogen houdt, en deze zelfde jeugd hoofdschuddend hun reac tie kenbaar maakt, wanneer ze voor hun eigen school oudere mensen door de onvermijdelijke verkeerssituatie de wet zien overtreden. Vertrouwende een en ander onder de aandacht van de betrokken autoritei ten te hebben gebracht. Met dank voor plaatsing BREDA, J. d. G. N.A.C. HOGEROP! (II) Nac-supporters laten wij onze club, die nu in moeilijkheden zit niet in de steek laten Heeft u er wel eens over nagedacht hoe het komt, dat NAC nu onderaan staat? Daar moet toch een reden voor zijn, nietwaar! Volgens mij is er maar een reden. Het elftal wordt teveel door elkaar gegooid, bijv. Sa- ris erin, week erop Saris eruit, dan Hermans erin, nu staat J- van Gorp rechtsbuiten, maar is dat wel de juiste plaats voor hem? Waarom Saris eruit dat is iemand die van de aftrap tot het eindsignaal ervoor zwoegt en ook eens durft te schieten. Waarom geven we Hein van Gastel weer eens geen kans. Is hij nu ineens zo slecht ge worden. Maar ik kan me toch nog goed herinneren dat deze speler menige ver dediging uit haar verband trok door zijn snelheid en is die snelheid dan zo verminderd? Kom er moet toch een oplossing zijn die ook Dhr. Plooyer ziet, maar dat is in ieder geval niet elke week een andere speler erin, dan kunnen de spelers toch nooit aan elkaar wennen. Ze moeten toch ook op elkaar zijn ingespeeld. En haal J. van Gorp zo vlug mogelijk weer terug naar de achterhoede, waar hij thuis hoort. Ook onze Hein er weer in dan hoeven we de toekomst niet meer zo somber in te zien. Maar blijven we toch veranderen Hr. Plooyer probeer dan eens wat nieuws bijv. De achter hoede voor en de voorhoede achter! C. M. G. Jansen, Breda. Wij verwijzen de supporters naar onze sportpagina waar volledig opening van zaken wordt gegeven. Red. DE ZWIJGERS (II) Om beide ingezondenstukkenschrij- vers" niet teleur te stellen, ben ik als winkelier bereid, te reageren op hun suggesties, als zou de gemiddelde winkelier in Breda, te overschillig, te gemakzuchtig, te onzakelijk, te ondes kundig en te noem-maar-op-zijn, tegen over zijn klanten. Laat ik op de eerste plaats stellen, dat een winkelier zijn zaak drijft om de winst en niet om de sport. Wij mo gen dus aannemen, dat hij dit dan ook zo goed mogelijk tracht te doen. In zijn zaak zit zo gemiddeld voor een ton aan goederen, hetgeen soms wat minder, maar meestal veel meer kan zijn, welke voorraad hij zo snel mogelijk zal trachten om te zetten, om te kunnen verdienen. Het is moeilijk aan te nemen, dat een winkelier weinig of geen interesse heeft, voor de klant in zijn zaak. Maar. alles heeft zijn keerzijde, dus ook de ze kwestie! Het publiek dat tegenover de win kelier staat, is tegenwoordig veeleisend om niet te zeggen: al te veeleisend! Men wil niet meer wachten tot een uitverkocht artikel is aangevuld. En wanneer men zegt wèi te zullen wach ten, dan krijgt de winkelier vaak te horen, als het betreffende goed wordt thuisbezorgd, het is niet meer nodig, want ik heb het al ergens anders ge haald. Om hierover even op te bellen, of op een andere manier de winkelier in te lichten, daar wordt niet aan ge dacht! Wil je als winkelier je best doen om het goed te doen, de klant goed te adviseren, desnoods bij hem aan huis, dan stuit men op een muur van wantrouwen. Het lijkt er soms veel op, of elke klant alleen maar denktf dat het om zijn geld begonnen is. Hij durft in de meeste gevallen zijn adres nog niet eens te noemen Er is door een van beide heren ge steld, ,,er zijn z.g. speciaalzaken, die maar zeer weinig in voorraad hebben". Die voorraad is niet het belangrijkste, waarde heer. Het is een onmogelijk heid, om ook maar van alles ,,iets" in huis te hebben, daarvoor is elk vak tegenwoordig te uitgebreid geworden. Wél kunt u van een speciaalzaak ver langen, dat zij u kunnen leveren wat u zoekt, of wat u denkt te zoeken. Maar heel vaak is het zo, dat de klant maar heel vaag weet wat hij eigen lijk precies wil, of dit althans maar heel vaag kan omschrijven. Geef daar om een winkelier wat meer kans, om u goed te helpen. Ik neem aan dat er wel enkele, of zo u wilt meeraere zaken zijn in Breda waar u een beetje onverschillig of on deskundig wordt behandeld. Dit is een teken des tijds zou men mogen zeg gen. Maar dit geldt niet alleen voor Breda, maar voor elke stad in Neder land. En misschien wel daarbuiten. Maar, er zijn plenty middenstandsza- zaken (en ook in Breda) die u graag en goed zullen bedienen, mits u ze daartoe de kans wilt geven, door een wat meer tegemoetkomende houding, van uw kant BREDA WINKELIER De winkelier spreekt hier zichzelf te gen. Hij zegt eerst dat hij zijn beroep omwille van de winst uitoefent en daar na verwijt hij het publiek dat het zulks van hem denkt De argumenten zijn overigens al evenmin sterk. Ligt het niet juist op de weg van de winkelier om vertrouwen te wekken en te win nen by zyn klanten, en faa-lt hij niet schromelijk (zelfs als zakenman) in dien hij dit vertrouwen niet krijgt? Wie winkelier wordt, alléén om de winst en zijn klanten ziet als promo tors van de winst of (soms) bedrei gers van de winst heeft een onprettig bestaan en hoe de sfeer in zo'n winkel zal zijn kan iedereen wel raden. Voor al de klant. Redactie BRAVO, JAN! Het is verheugend dat er in deze materialistische maatschappij nog wel eens hartverwarmende dingen plaats vinden. De jeugdige Bredase jonge man Jan v. Steen heeft het deze week bewezen en heeft met gevaar voor eigen leven een oude dame van de verdrinkingsdood gered. Hij heelt naastenliefde getoond. Dit in schril contrast met vorig jaar, toen langs het water ca veertig mensen stonden te kijken toen een bejaard iemand lag te verdrinken. Het is verheugend te meer omdat het een jeugdig per soon is, een bewijs dat er onder de jeugd nog andere lieden zijn, dan bromnozems, twistmaniakken en rui tenvernielers. Laat dit artikel een aan sporing zijn voor de gemeente Bre da en het Carnegie heldenfonds deze dappere twintiger te gedenken, en hem de onderscheiding van het heldenfonds uit te reiken. Pet af voor zulke jeug digen. Er worden zoveel onderschei dingen uitgereikt aan mensen die het niet verdiend hebben, en er nooit iets voor hebben gedaan. Vele ouderen on der ons kunnen aan deze jongeman een voorbeeld nemen. Nederland kan trots zijn op zulke on derdanen en Breda op zo'n stadge noot. 's-GRAVENMOER A. J. V. DONGEN VAKANTIE IN CHAAM (IV) Na lang zoeken in atlassen, land kaarten en navragen bij diverse A.N. W.B.-kantoren, ben ik er eindelijk in geslaagd uit te vinden, waar Terwin- selen in Limburg gelegen is. Welnu, heer Roubroeks, u hoeft zich over Chaam echt geen zorgen te maken want hij u schijnt het helemaal raak te zijn. Goed, laat de tijd bij ons in Chaam 40 jaar stilgestaan hebben, maar naar wei-ingelichte informaties en uit betrouwbare bron te hebben inge wonnen, leeft men in Terwinselen nog in de oer-tijd. Ik druk me misschien erg sterk uit, maar in uw ,,stad" gaat het in de geest van honderden jaren terug. Hierbij denkend aan pijl en boog, puddingbuks en missionarissen, die op gegeten worden. Om kort te gaan dit: U schrijft dat u 40 jaar geleden het beroep van Kon. Marechaussee uitoefende. Welnu, wat dit betreft alleen een grote pluim op uw hoed. (of bivakmuts), want na 40 jaar handhaaft u uw beroep nog pri ma. U hebt uw roeping echt niet ge mist. Immers, u ziet alleen de slechte kanten van het leven en niet de goeie. CHAAM. J.R. EEN BONENPIKKER. De Bonenpikker is stellig een gees tig man, maar hij voert geen argumen ten aan die hout snijden. Dat mare chaussees alleen naar lelijke dingen kijken is natuurlijk onzin. Redactie EEN MISPLAATSTE GRAP Vrijdagavond bladerde ik een hier wekelijks verschijnend blad door. Op de sportpagina werd mijn aandacht getrokken door een bespottelijke spot prent op H.V.V., om nog maar geen andere woorden te gebruiken. Men heeft dus de kans schoon gezien om de Hulsterse voetbalvereniging eens goed door het slijk te halen. Om alle misverstand onder de lezers uit de weg te ruimen, wordt in de enkele zinsneden tweemaal de naam H.V.V. gebruikt. Voor mij is deze overdreven accentuatie niet zo vreemd, want men was natuurlijk bang, dat de lezers bij het zien van de spotprent aan een an dere vereniging zouden denken. Het is n.l. nog niet zo heel lang geleden, dat een (naburige) vereniging met 10—1 won en óók nog steeds iedere week voor dezelfde attractie zorgt! Dit is voor mij echter niet de hoofd zaak. Wat mij nog meer trof. was het tijdstip, dat men gekozen heeft om de ze vereniging belachelijk te maken. Had men bij gelegenheid van het vee. igjarig bestaansjubileum werkelijk niets anders te bieden dan vele streek genoten een klap in het gezicht te ge ven, vooral het bestuur en de spelers van H.V.V. Veertig jaar lang heeft H.V.V. zich beijverd om vele streekge noten iedere zondag een mooie en ge zonde ontspanning te bezorgen. STOPPELDIJK E. H. M. MANGNUS (Naschrift: wij kunnen de bezwaren van schrijver dezes enerzijds wel be grijpen maar anderzijds geloven we dat de inzender te zwaar aan de spotprent tilt. Wy geloven bovendien niet dat de „cartonist" zulke slechte bedoelingen met zijn plaatje heeft gehad als de heer Mangnus het wil doen voorkomen. Red.) TAXI, MENEER? Heel zachtjes zag ik jou vrijdag je laatste rit maken. Ik schaamde me, want terwijl de tranen over mijn wan gen gleden, dacht ik alweer aan an dere zaken. Willem, je ziel moge de eeuwige rust vinden. Uit naam van degenen, die je leven niet konden verlengen, een gebed van mij voor jou, je vrouw en je kinderen. BREDA Een taxi-moeder" SERVICE PROVINCIALE BOOT Donderdag 12 november kwam ik in Kruiningen aan om ruim 21.00 uur om over te steken naar PP. haven met de boot van 21.20 uur. Deze boot ver trok 5 minuten te laat, wat zeer ver wonderlijk was, daar de aansluitende bus op tijd binnen was. Toen wij on geveer een half uur gevaren hadden, ben ik eens uit de auto gestapt om te zien waarom wij PP.haven nog niet binnen liepen. Het bleek toen, dat er werkzaamheden met 2 kranen ver richt werden in de haven en dat de boot niet binnen kon. Na nog een tijd gelegen te hebben is de boot achteruit gevaren, weer terug naar Kruiningen. Op mijn vraag aan een van de per soneelsleden wat wij in Kruiningen gin gen doen, kreeg ik ten antwoord: ,.Het personeel moet gewisseld wor den". Noch de kapitein, noch de stuur man heeft de burgerlijke beleefdheid gehad om ons te vertellen wat er aan de hand was. Toen de boot in Kruinin gen aankwam, is het oude personeel van boord gegaan en is nieuw perso neel aan boord gekomen. De boot die oorspronkelijk niet geheel vol was, is daar vol geladen en wij lagen weer te wachten. Op mijn vraag, waarom de boot niet andersom terug was ge gaan, zodat ikzelf en verschillende an deren over Antwerpen naar huis had kunnen rijden, zei één van de dek- knechts: ,,Wij kunnen die boot toch niet lossen en weer Iaden om deze auto's er uit te laten". Dit argument was mij onduidelijk, maar alles bij el kaar heeft het enige uren geduurd, voor wij omstreeks 1.00 uur in Terneuzen aankwamen. Het bleek mij, dat de boot van 20.50 uur ook al niet had gevaren in verband met dezelfde werk zaamheden Het is mij volslagen on duidelijk, waarom deze werkzaamhe den niet 's nachts hadden kunnen gebeu ren, of waarom men deze niet had kun nen aankondigen zoals de werkzaam heden voor zaterdag 14 dezer in Krui ningen. Ik begrijp, dat de werkzaam heden verricht worden door de Rijks waterstaat, maar ik heb weinig be wondering voor de organisatie van de Stoombootdiensten en in het geheel niet voor het feit, dat kapitein en stuurman, indien er onregelmatighe den optreden, niet de burgerlijke be leefdheid hebben om de passagiers in te lichten. Wellicht zou het Provinci aal Bestuur eens een cursus over Be drijfsvoering kunnen gaan volgen. TERNEUZEN EEN ONTVREDEN PASSAGIER (naam en adres ter redactie bekend) (Naschrift: Van de zyde van de direc tie van de Provinciale Stoomboot diensten werd ons medegedeeld, dat men het voorval zeer betreurt. Men heeft de werkzaamheden in P.P.-haven niet geannonceerd op de gebruikelijke manier omdat men van rijkswater staat de verzekering had gekregen dat de diensten weinig of geen vertraging zouden ondervinden. Red.) LIEF WEZEN Dinsdachtochtend 10 november jl. werd mijn netvlies geplaagd door een zéér lieftallige blonde jongedame, die, hoewel dit tijdelijk verboden is. over de Markendaalseweg fietste, richting binnenstad. Haar dromende blik blikte plots in de bliksemende blik van een recher cheur in burger die haar de weg ver sperde: „U bent in overtreding", klonk de ambtenarenbas. De jongedame keek hem met een verbaasde en smekende blik aan en probeerde het eens met een glimlach. (Je kunt nooit weten!) Ja, je bent nu wel agent, maar je bent toch niet van ijs? De ijsklomp ont dooide en zijn neiging het beruchte boekje te hanteren verdween op slag. De ambtenaar ontpopte zich nu als een charmante heer en met een vaderlijke waarschuwing liet hij haar verder gaan. De hele dag werden er aan de lopen de band mensen bekeurd, zonder par don en zonder glimlach. Waarom deze vrouwen-bevoorrechting? Het wordt tijd dat we over de emancipatie van de man gaan praten! Gelukkig zullen er nu wel meer agentes komen. Krijgen wij de kans!! BREDA. EEN JALOERSE COLLEGA De politie te Breda ontkent het bo venstaande niet. Integendeel: men geeft graag toe dat een opsporingsambtenaar niet van gewapend beton gemaakt is. Onder ons gezegd: vindt u het eigenlyk niet heerlijk dat een agentenhart ook voor andere dingen dan de dienst en niets dan de dienst kan kloppen? Red. EEN IEDER Z N WAARHEID Naar aanleiding van een artikel ln „De Stem" van 14 november 1964 van een der redacteuren van „De Stem" wil ik het een en ander op merken We weten allen dat „De Stem een katholiek blad is en dat het zoveel mogelijk kapers op de kust moet te lijf gaan in het bijzonder wanneer het de „Vrije Boeren Partij" betreft- Vandaar ook weer het stukje in „De Stem" „Boer Koekoek bedreigd". We weten dat in elke partij woorden vallen en scheuringen voorkomen. Dat heb ben we reeds kunnen zien bij P.v.d.A. K V.P. enz. Een breuk in de Christelij ke Volkspartij in België waaruit de Volksunie geboren werd en die dit jaar bij de gemeenteverkiezingen de grote overwinnaar werd. Dat is een gewoon verschijnsel. Nog een voorbeeld. Hoe is er verleden jaar niet gekibbeld over het voorzitterschap van de KVP voor Zeeland en dat heeft De Stem ver geten te vermelden. Verder schrijft de redacteur van De Stem dat het de agrariërs in het algemeen tamelijk goed gaat. Doordat het jaar 1964 door een uitzonderlijk gunstig weer topopbreng- sten heeft gegeven is vanzelf het inko men groter; maar dat neemt niet weg, dat de boer nog steeds de slechtst be taalde categorie van de bevolking is dus onderbetaald wordt. In juni van dit jaar heb ik de heer Egas lid van de Tweede Kamer voor de Partij van de Arbeid in een radiorede horen zeg gen dat de agrarische produkten di rect met 25 a 30 procent naar boven moeten en verder 5 procent per jaar. Verder zei hij nog, dat staatsbedrij ven in Veenhuizen van 40 ha en in de Wieringermeer van 10 tot 20 ha die model gemechaniseerd en geleid zijn niet rendabel meer te exploiteren zijn. Dus u ziet wel er is nog wel het een en ander aan de hand- Wat het ge schil Koekoek - Faber betreft is een machtsstrijd geweest die door Faber verloren is. Ik geef toe dat de heer Koekoek een fout heeft gemaakt met Faber in dienst te nemen, een amb tenaar moet de baas kunnen spelen of je krijgt er ruzie mee. Laat dat vele organisaties in de oren knopen. Wat het ledenaantal betreft dat ligt dich ter bij de tienduizend dan bij de 500. zoals in genoemd artikel vermeld. Verder las ik dat de heer Koekoek incapabel is. Mijne heren capabelen u kunt de handschoen tegen de heer Koekoek opnemen want hij komt bin nenkort weer naar Zeeland en u bent allen welkom. Er zijn reeds Zeeuwsch- Vlamingen die verleden jaar ervarin gen hebben opgedaan. Misschien kunt u daar uw licht eens opsteken. NIEUW NAMEN G. de W. Naschrift van de redactie: „Dag blad De Stem" staat inderdaad niet sympathiek tegenover de zgn. „Vrije Boeren" en hun leider, de lieer Koe koek. Die instelling heeft niets te ma ken met angst voor „kapers op d< kust". De reserve, die „Dagblad D Stem" ten opzichte van de heer Kot koek aan de dag legt, komt uitsiui tend voort uit de overtuiging, dat het optreden van de heer Koekoek ernstig afbreuk doet aan het prestige van de Nederlandse boerenstand. „Dagblad De Stem" is doordrongen van de grote betekenis van een ge zonde, levenskrachtige boerenstand. Dat inzicht is nog geen gemeengoed maar het groeit in Nederland. Het groeit vooral dank zij het onvermoeid ijveren van de centrale landbouwor ganisaties. Dank zij hun inspanning is in het parlement en bij de publieke opinie het inzicht ontstaan, dat onze agrariërs hard werkende, vakbekwame ondernemers zijn, die in het algemeen economisch verkeer recht hebben op een gelijkwaardige behandeling. Daarmee wil niet gezegd zijn, dat „Dagblad De Stem" onvoorwaardelijke instemming zou kunnen betuigen met alle faites et gestes van de georgani seerde landbouw. Er is hier van tyd tot tijd ook reden tot kritiek- Die kri tiek is gezond als ze leidt tot een ver sterking van de positie van onze agra riërs. Die kritiek is gevaarlijk als zij voert tot versplintering en door de wijze waarop de kriitek word ge bracht tot een aantasting van het nieuwe beeld, dat de publieke opinie zich na de oorlog van de boer heeft gevormd. Boschkapelle N.N. KERK GINNEKEN STRAAT (III) De heer Luystenburg komt, voor wat de kerk in de Ginnekenstraat be treft, wel met zijn eieren na pasen. Zeker het is jammer dat zo'n prach tig gebouw, dat vooral na zijn ontman teling, zo schitterend tot zijn recht kwam, moet verdwijnen. Geloof maar, dat dit onze bisschop ook wel aan zijn hart gaat. Wij mogen ons echter ge lukkig prij en dat onze bisschop niet zo sentimenteel is om zich te hechten aan het oude- Heb je wel eens opge let hoe druk. of hoe slap het de laat ste jaren is in die kerk? Moet je straks eens gaan kijken, als het nieuwe wa renhuis er staat. Iedereen weet dat de binnensteden steeds meer ontvolkt raken, wat is er dan natuurlijker dan dat de kerk meegaat? Onze bisschop pen moeten woekeren met de dubbel tjes die wij katholieken voor de ker kenbouw zo traag bijeenbrengen. Kun nen wij het dan de bisschop kwalijk nemen dat hij die kerk verkoopt voor een bedrag waarvoor hij bijna 2 ker ken kan bouwen in de nieuwe woon wijken? Als we geld willen inzamelen (en daar gaat het toch om) laten wij het dan niet doen om oude kerken waar praktisch niemand meer in komt te behouden, maar om nieuwe kerken te bouwen, welke midden tussen de mensen staan. C. de Vooght, Geertruidenberg ORGANISATIES Na lezing van een artikel in „Ruim zicht kan ik niet nalaten mijn waar dering uit te spreken over de woorden van mr. Van Spaendonck aangaande de noodzakelijkheid van de arbeiders vakorganisaties Zijn woorden lijken heel wat verstandiger dan die van die heren professoren welke in dit schrij ven voorkomen. Hebben deze heren bij al hun studie, de sociale bewoging en de noodzakelijkheid van vereniging van vele groepen der bevolking om te komen tot een sociale rechtvaardige maatschappij, niet bestudeerd of over het hoofd gezien, of zijn die he ren van mening dat wel andere groepen, ik wil er hier maar geen noemen, wel recht en reden van bestaan hebben. Ik geloof, als bedoelde heren hun me ningen uitspraken, dat het zou klin ken alsof men die arbeidersorganisaties maar op moet doeken, want die zijn dikwijls lastig, maar niet zonder reden. Als oude organisatie-man ben ik van mening dat de beweging van onze ar Zaterdag 21 november HILVERSUM I 402 m KRO: 12,30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Licht instr. kwartet en zangsol. 12,50 Regeringsuitz.: Werk en Welzijn. Vei ligheid voor alles. Vraaggesprek van Claude Belloni met ir. E. Spaan, direc teur van het Veiligheids Instituut te Amsterdam 13.00 Nws. 13,15 Marktber. 13,18 V.d. jeugd 14,10 Musicerende di lettanten 14,30 V.d. kleuters 14,40 Franse les 15.00 Lichte orkestmuz. en zangsol 15,30 Signaal, documentatie voor en over jonge mensen 15,50 Karakteristiek, progr. van weinig woorden en veel muziek 16,30 Sportperiscoop 16,40 Spiegelbeeld (gr.) 17,05 Lichte gram. 17,30 Kunstkroniek 18,00 Licht instr. ens. 18,20 Jazzmuz. met comm. 18.50 Lichtbaken, lez. 19.00 Nws 19,10 Act. Aansl. conciliejournaal 19,30 Radio-Filharm. ork. en sol., klass. muz. 20,30 Rieleksen, amus.progr. 21.35 Met man en paard, actuele rubr. 21.45 Rou lette, muzikaal spelletje 22.00 Instr ens en zangsol. 22,25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Epilopg 22,45 Kruispunt, gespr. over christen-zijn in kerk en wereld van van daag 23,15 Nwe. klass. gram. 22.55-24.00 Nieuws. HILVF t II 298 m VARA: 12.25 Ac 12.30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Actueel sportnws. 12,55 VARA-varia 13,00 Nws. 13,15 Stereofoni- sche uitz.: Licht orkest, licht vocaal ens en zangsol. 13.40 V d. twintigers 14.15 Radio Jazzclub 14.45 De landbouw in Rusland, lez. 15,00 De oude Nederlandse opera (1900-1925 - gr.) 16,00 Nws. 16.02 Boekenwijsheid 16,20 Licht orkest (stere- ofonische uitz.) 16,45 Stereofonische uitz. licht instr. kwintet en zangsol. 17.05 Ste reofonische uitz.: Salonorkest 17,30 Act. 18.00 Nws. en comm. 18.20 V.d. teenagers 19.10 Je neemt er wat van mee. hobby quiz 20,00 Nws. 20,05 Trammelant in Loe ren a.d. Hor, gevar. progr. 21,00 Soc. comm. 21,15 Metropole-ork. en zangsol 21,45 Als de klok dertien slaat, hoorspel 22.15 Lichte gram. 22.30 Nws. 22.40 Lichte gram. 23,10 Even naplaten. lichte gram, 23,55-24.00 Nws. BRUSSEL VLAAMS 324 m 12,00 Nws. 12,03 Lichte muz. 12,25 Wecrber. en meded. v.d. scheepvaart 12.30 Gevar. progr. 12.55 Progr.-overz. 13,00 Nws. 13,20 Nwe. gram. v.d. jeugd 14.00 Nws. 14,03 Operettemuz. 15.00 Nws. 15,03 Radioweek I. II en III 15.15 Hoorspel 16,05 Orkestmuz. 17.00 Nws. 17,15 Koor- muz. 17.30 Orgelrecital 18,00 Nws. 18.03 V.d. sold. 18,28 Paardesportber. 18,30 Liedjesprogr. 18.45 Sportkroniek 18.52 Lichte muz. 19,00 Nws. en radiokroniek 19,40 Jazzmuz. 20,00 Amus.muz. 21,00 Gevar. muz. 21,30 Lichte muz. 22,00 Nws. 22,15 Beierse muz. 22,45 De zeven kunsten 23,00 Nws. 23,05 Dansmuz. 23,55- 24,00 Nws. BRUSSEL FRANS 484 m 12.00 Nws. 12,03 Gevar. muz. (Om 13.00 Nws.) 14,00 Nws. 15,00 Nws. 16,00 Nws. 16,02 Belcanto 17,00 Nws. 18,00 Nws. 18,02 V.d. sold. 19,08 Gevar. muz. 19,30 Nws. 20,30 Gevar. muz. progr. 22,00 Wereld- nws. 22,55 Nws. 23,55-24,00 Nws. Zondag 22 november HILVERSUM I 402 m KRO: 8,00 Nws. 8.15 Klass. gram. 8.25 Inl. hoogmis 8,30 Hoogmis 9,30 Klass. gram. 9,45 Nws. Convent van kerken: 10,00 Geref. kerkd. KRO: 11,15 Me daillon, klankrijk portret aan de hand van wetenswaardige feiten uit de muziek geschiedenis 12,10 Boekbespr. 12,20 De Springplank, jonge artiesten 12,45 Mars- muz. (gr.) 12.50 Buitenl. comm. 13,00 Nws. 13.10 De drie Musketiers, licht progr. 13,30 V.d. jeugd 14,00 Bariton en piano, klass. liederen 14,25 Moderne muz. voor twee piano's 15,00 De hand aan de ploeg, lez. 15,05 Lichte gram., sportrep en -uitsl. 16,30 Gram. 16,45 Nws. over het concilie IKOR: 17,00 Herv. kerkd. 18,00 Oecumenisch nws. 18,05 Woord en wederwoord 18,30 Zingt het voorbedachte lied 18,50 De kerk aan het werk, rep. 19,00 De open deur NCRV: 19,30 Veei gevraagde gew. muz. (gr.) 20,00 Nws 20.07 Meditatie KRO: 20.15 Intern volksliederen 20.35 Wat de vrouw wil, hoorspel 21,30 Klass. kamermuz. (gr.) 22,05 Wissewassen licht progr. 22,25 Boekbespr. 22,30 Nws. 22,40 Epiloog 22,50 Instr. ens., licht-klass. werkjes 23,10 Mu ziek van de Lage Landen, muz. lez. 23,55- 24,00 Nws. HILVERSUM II 298 m VARA: 8,00 Nws., sportmeded. en soc. strijdlied 8,18 V.h. platteland 8.30 Weer of geen weer, gevar. progr. 9.45 Geest leven, toespr. 10.00 Instr. ens., klass. muz 10,30 Ad rem 10,50 Klass. orkestmuz. (gr.) 11,25 Lichte romantische muz. AVRO. 12,00 Licht orkest en zangsol, 13,00 Nws 13,07 De toestand in de wereld, lez. 13,15 Die schokkende dag in november, een kort progr. over John F. Kennedy 13.25 Knipperlicht, een progr. voor alle wegge bruikers 14.05 Klankomrankte levens muz. biografie 15.05 Stereofonische uitz Residentie-ork. en sol., moderne muz. 15,50 Harpspel (gr.) 16.00 Koste(r)lijk rendez-vous, cabaret 16,30 Sportrevue - VARA: 17,00 Dansmuz. voor tieners (gr.) 17,30 V.d. jeugd 17,50 Nws. en sportuitsl 18.05 Sportjournaal VPRO: 18,30 De kerkdienst, lez. (VI) 18,45 Parlando 19,30 Korte kerkd. AVRO: 20,00 Nws. 20.05 Promenade-ork., koor en sol.: The Geisha, operette 21.15 Lichte gram. 21,30 Wie is de schuldige I: De gokkers, hoorspel 22,00 Gitaarduo (gr.), klass. muz. 22,30 Nws. 22,40 Act. 23,00 Franse chansons (gr.) 23,30 Metropole-ork., romantische muz. 23,55-24.00 Nws. BRUSSEL VLAAMS 324 m 12,00 Nws. 12,03 Satirisch progr. 12,55 Progr.-overz. en ber. 13,00 Nws. 13,20 V.d. sold. 14,00 Nws. 14,03 Opera- en belcantoconc. 15.30 Sportuitz. en gevar. muz. (17,00 Nws.) 18.00 Nws. 18,03 Pia- norec. 18,30 Kat'h. uitz. 19,00 Nws. 19,40 Gevar. muz. progr. 22,00 Nws. en ber. 22,15 De nachtegaal 23,00 Nws. 23,05 Stemmig avondprogr. 23,55-24,00 Nws. BRUSSEL FRANS 484 m 13,00 Nws. 13,15 Gevar. progr. (13,59 Weerber.) 17,00 Nws. en progr.overz. 17,10 Gevar. progr, 18.00 Gevar. muz. progr. 19.30 Nws. 22.00 Wereldnws. 22,55 Nws. 23,55-24,00 Nws. Maandag 23 november HILVERSUM I 402 m NCRV: 7,00 Nws. en herh. SOS-ber. 7,10 Dagopening 7.20 Oude kamermuz. (gr.) 7,35 Sportuitsl. van zaterdag 7,45 Radiokrant 8,00 Nws. 8,15 Gew. muz. (gr. en opn.) 8,30 Lichte gram. 9,00 Verz.- progr. v.d. zieken 9,35 Waterst. 9,40 V.d huisvrouw 10,10 Klass. gram. 10,20 Rondom het woord, theologische ether leergang 11,05 Lichte gram. HILVERSUM II 298 m VARA: 7,00 Nws. 7,10 Ochtendgym. 7,20 Soc. strijdlied 7,23 Lichte gram. 8,00 Nws. en soc. strijdlied 8,18 Lichte gram. 8,50 Ochtendgym. v.d. vrouw 9,00 Stereofo nische uitz.: klass. kamermuz. (gr.) VPRO: 9,40 Droom en werkelijkheid, overd. VARA: 10,00 V.d. huisvr. 11,00 Nws. 11,02 Literair klankb. over Augusta de Wit 11,30 Semi-klass. orkestwerken (gr.) Zaterdag 21 november NEDERLAND I NTS: 15,00 Weekjournaal KRO: Har dy's logboek, tv-film 15,55 Ballet en jeugdkoor 16,15 Huisje, boompje, beestje, adviezenrubr. 17,00-17,45 V.d, kinderen KRO-NCRV 19,30 Barend de Beer KRO: 19,35 Sii Lancelot, tv-film NTS: 20,00 Journaal KRO: 20,20 Brandpunt 20,50 Midavondserenade: amus.progr. 21,35 Bonanza, tv-film 22,25 Concilie-nabesch NTS: 22,40-22.45 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20,00 Nws. AVRO: 20.01 Zoo Zoo, maandelijks dierenprogr. 20,30 Dick van Dyke-show 20,55 Combo, tiener- instuif NTS: 21,20-22,10 Hoe maakt u het?, amusementaire. BELGIë FRANS 17,15 Lectures pour tous, literair progr. 18,30 Berichten 18.33 Slagvelden: El Ala- mein 19,00 Het dierenrijk: Die lieve ooievaars 19,30 De zaak Dimitries. de- tectivespel 20.00 Journaal 20,30 Raphael le Tatous, film 22.00 Filmkroniek 22,40 Journaal. BELGIë VLAAMS 10,30-11,50 Volksuniversiteit 16,40 V.d. jeugd 17,30 Schooltelevisie 18.55 V.d kinderen 19,00 Dierenwereld 19,25 Auto- rama, kroniek v.d. automobiliste 19,55 Hier spreekt men Nederlands 19,59 Weer ber. 20,00 Nws. 20,25 De wijkagenten: De kwade hand, tv-feuill. 20,50 Schön war die Zeit, muz. show 21,50 Echo 22,00 In het Dick Powell-theater: Charlies Bar (Charlie's duet), tv-speelfilm 23,10 Nws Zondag 22 november NEDERLAND I NTS: 15,45-16.45 Documentaire herden dink John F. Kennedy 16.45-17.00 Pauze CVK: 17,00-18,00 Geref. kerkd. 19,30 Smog, de sluipmoordenaar, documentaire over de beruchte Londense mist 19,55 Kort filmpje 20,00 Journaal 20,05 Sport in beeld VARA: 20,30 De wereld van vandaag 20.40 Impressie uit Brussel 20,45 Rudi Carrell-show 21,30 De moedwillige vergissing, tv-spel in de Maigret-serie NTS: 22,45-22.50 Journaal. NEDERLAND II NTS: 19,30 De tijdscapsule, tv-film v.d jeugd 20,00 Journaal 20,05 Tom Ewell- show, tv-film 20,30 Vrouwenrechten, een misdadige dwaasheid, Engelse documen taire 21,20 Toulouse Lautrec, muzikaal spel 22.00-22,15 Sport in beeld 22,15-22.45 Indonesisch dans- en muziekprogr. BELGIë VLAAMS 11,00-11,40 Hoogmis 15,00 De Flintstones. tekenfilm 15,25 Joegoslavische volks dansgroep 15,55 De geschiedenis van de oude eik. documentaire over het leven in en om een oude eikeboum 16,30-17,10 Snip, Snap, Snude, gevar. muz. progr 18,30 Sportuitsl. 18,35 V.d. kleuters 18,55 Smokkelaars schaakmat gezet, avonturen film v.d. jeugd 19.45 Faces of November documentaire 19,55 Weerber. en meded 20.00 Nws. 20.15 Sportuitz. 20.45 Amus progr. 21,30 Documentaire 22,20 Nws. BELGIë FRANS 15,00 studio 5, gevar. progr. 19,30 Va der we-t het beter, tv-fuiill -'0 00 jour naal 20i0 Musiq-e s tl tub platt, muz. 5£ï!r'-> 21,0° Ballet 21,30 Documentaire 22,35 Journaal. (Advertentie) elegant en praktisch, past als een tweede huid, warm in de winter, koel in de zomer, ge maakt van zeer snel drogende 100 HELANCA kantstof ZONDAG 22 november. Zevenentwintig ste zondag na Pinksteren. Groen. Mis van de vierentwintigste zondag na Pink steren: Dicit Dominus, Credo, Pre fatie van de H. Drievuldigheid. MAANDAG 23 november. H Clemens 1 paus Rood. Tweede gebed H. Fe- licitas. DINSDAG 24 november. H. Joannes van het Kruis. Wit. Tweede gebed H. Chry- sogonus. WOENSDAG 25 november. H. Catharina. Rood. DONDERDAG 26 november H Silves ter. Wit. Tweede gebed. H. Petrus van Alexandrië. VRIJDAG 27 november. Mis van de vier entwintigste zondag na Pinksteren: Di cit Dominus. Groen. 's-Hertogenbosch: H. Oda. Wit Breda :H. Acharius. Wit. ZATERDAG 28 november. Mis van de H. Maagd Maria op zaterdag: Salve. Wit. Prefatie van de H. Maagd Maria.

de Stem | 1964 | | pagina 15