S PORT Televisie betrapt zondaars Gemakkelijke zege in zeer matige wedstrijd Portugal-Span je is een topper in zuid-Europa Nu drie spelers aan de kop van topscorerslijst Peter van der Merwe viert come-back Voetballers of metselaars Niet Spaans in Portugal Peter van der Merwe mag weer voetballen HET SLECHTE VOORBEELD VAN INTER Ook minder publiek in de Duitse Bundesliga DE EUROPESE WEDSTRIJDEN Iets beter Baart wil geen voorzitterszetel in metaal meer Opstelwedstrijd over India Kritiek Schaakolympiade Verkeersmaatregelen in onveilig België 11 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 19 NOVEMBER 1964 11 D¥S PLAATST ZICH IN OSLO (1-3) BIJ DE LAATSTE ACHT (Van onze speciale verslaggever) OSLO DWS is tot de laatste acht in de strijd om de Europa-cup doorgedrongen. Dat is alles bij elkaar op een zeer overtuigende wijze gebeurd. Na de grote 5—0 overwinning in Amsterdam, veertien dagen geleden, behaalde het team van Daan Schrijvers hier een 1—3 zegepraal. Dat geschiedde nadat er een zeer middelmatige, om niet te zeggen zeer slechte wedstrijd was gespeeld. De overwinning was verdiend. Ofschoon de vertoning weinig of niets had te betekenen: de strijd slechts zelden enig peil bereikte, was DWS toch de beduidend betere ploeg. Het 'ton de spot drijven met de Noorse amateurs, die eveneens geen schaduw varen van het strijdbare team, dat in Amsterdam dragelijk opereerde. Toen Gabriël Hanot dertien jaar gele en zijn voorstel lanceerde om een strijd im een Europa-cup in het leven te roe pen, zat in zijn voorstel de „dubbele wed strijd" verscholen. Hij zei, dat een maxi mum aan spanning zou zijn gegaran deerd: een maximum aan succes, wan neer het resultaat, uitgedrukt in doel punten, van de twee wedstrijden bij el kaar zou worden opgeteld. Er was alles te zeggen voor dit systeem ,want op de eerste plaats werd er mee voorkomen, dat er teveel drie wedstrijden (die in di verse landen het competitieschema zou den kunnen storen) aan de orde zouden Komen. Gabriël Hanot hield er ergens geen rekening mee, dat het resultaat van een eerste wedstrijd wel eens zodanig zou kunnen liggen, dat het spelen van een tweede partij niet meer beduidde dan een formaliteit. Voor zulk een situatie ston den nu Sky og LynDWS. Het was ver standig van de Amsterdammers om de wedstrijd zeer voorzichtig te beginnen. Het eerste doel van het Amsterdamse team was niet met een overwinning terug te keren uit de Noorse hoofdstad, maar om zich te plaatsen voor de volgende ronde. Indien dat doel kon worden be reikt met defensief ingesteld voetbal, was or toch het resultaat. DWS liet de Noren derhalve rusttig komen. De prestatie, die de amateurs echter weggaven was zó ge ring van omvang: had zó weinig te be tekenen, dat DWS het accent van zijn spel kon verleggen en meer aanvallend kon gaan voetballen. Het lukte de Am sterdammer echter niet (waren zij niet geïnstrueerd het accent op de verdediging te leggen?) lijn in het spel te brengen. Omdat DWS daarin niet slaagde en Sky og Lyn het eenvoudig niet in zijn benen had zitten, zag Oslo een zeer slechte eer ste helft. Toen na vijfenveertig minuten onomstotelijk kon worden gezegd, dat DWS in de volgende bekerronde zat, kon trainer Leslie Talbot inderdaad opdracht geven in de tweede helft wat meer te doen. Op deze wijze werd het mogelijk, dat het schaarse Noorse publiek (circa vijf duizend) toch nog iets meer te zien kreeg dan in de eerste helft. DWS, dat Sky og Lyn in alle opzichten de baas was, zelfs overtroefde, drukte even door. Er kwa men wat vloeiender combinaties en ein delijk in de vijftiende minuut scoor de Frans Geurtsen een fraai doelpunt, dat de Noren alle moed moest ontnemen. Toen twee minuten later Mos Temming van een fout in de Sky-verdediging profiteerde, was het 02 en had het weinig zin nog verder te voetballen. De goal van Sta- vrim, die de stand een wat rooskleuriger aanzicht gaf voor de Noren, was een puur presentje. De goal van Dick Hollander DWS heeft gescoord. Frans Geurt sen wordt door zijn collega's (op de voorgrond Jos Vonhof) uitbun dig gecomplimenteerd. (Van onze sportredactie) j UTRECHT Henk Gennissen, 1 die week-in week-uit topwedstryden in ons Nederlands voetbal leidt, is weer op reis geweest. Hy wipte „even" met de KLM over naar de Portu gese plaats Oporto, waar de grote stryd tussen de twee voetbalgroot machten van het Iberische schier eiland, Portugal en Spanje, werd gespeeld. Piet Roomer floot deze ont moeting en werd geassisteerd door Gennissen en Arkenbout als grens rechters. Gennissen, die al voor de zeven de maal in het buitenland als grens rechter fungeert bij een internatio nale club. of landenontmoeting (in Bochum, Hannover. Boedapest, Praag Ipswich, Manchester en nu Oporto) vond deze trip toch weer een beleve nis. Al zijn Portugal en Spanje buur landen. in geen acht jaar was er een internationale wedstrijd tussen dit tweetal gespeeld ..Ze vertelden me in Portugal', aldus Gennissen, ..dat de Spanjaarden ook in de tijd, dat Real Madrid nog in zijn glorie- laren was, toch angst hadden vooi de kracht van Benfica, de grote leverancier van spelers voor de Por- tugeze ploeg in het verleden en ook voor het huidige nationale elftal vaarin zeven spelers van deze club' varen opgenomen". De Portugezen ndden een speciale tactiek, merk- e Gennissen op ,,De vermaarde Eusebio was daarbij de centrale fi guur. Voor de rust van deze uitste kend gespeelde wedstrijd liep Euse bio er wat onopvallend tussen al toonde hij zijn aanwezigheid toch door de 1-0 achterstand van Portu gal weg te werken. Spanje speelde toen echter beter. Maar in de twee- d< helft kwamen de Portugezen het best voor de dag met Eusebio als de grote man samen met zijn links buiten Nobrega Eusebio maakte toen ook het volkomen verdiende winnen de doelpunt op zeer fraaie wijze. Costa Pareira van Benfica stond onder de lat, maar ik heb wel eens betere keepers gezien. Ook andere in Nederland bekende, spelers als Coluna, Augusto en Torres speelden mee. In het Spaanse elftal was slechts een enkele speler van Real Madrid opgesteld, maar het was toch ook een heel sterke ploeg. Links buiten Lepetra was de beste man, een soort Gento in zijn beste tijd". Of Piet Roomer het als scheids rechter samen met zijn twee land genoten langs de lijn lastig had ge had? „Neen", vond Gennissen „Het was geen moeilijke wedstrijd". De elftallen probeerden door goed voet bal tot resultaten te komen en zo pelend heeft het Nederlands elftal leen kans tegen deze teams. Het dadion, waarin gespeeld werd kon 10.000 mensen bevatten. Er waren '0.000 toeschouwers en dat kwam al leen. omdat de wedstrijd op de tv werd uitgezonden. Wat waren de toe schouwers anders rustig voor een Zuid-Europees publiek. Daar had ik meer van verwacht. De elf stoere DWS'ers, die met Sky og Lyn geen moeite hadden. Staande van links naar rechts: Frits Flinkevleugel, Rien Israel, Dirk Pijlman, Jan Jongbloed, Joop Burgers en Daan Schrijvers. Ge hurkt: Frans Geurtsen, Huub Lens, Mos Temming, Jos Vonhof en Dick Hollander. De inspiratie om een grote wedstrijd te maken ontbrak bij de beide elf tallen. De sfeer, de entourage, het weinige publiek gaf de spelers al evenmin wat meer moed. (een heerlijke treffer overigens) bleek een toegift. DWS is in de volgende ronde. Het is evenals Feijenoord en PSV in het ver leden doorgedrongen tot de laatste acht. Het is van Leslie Talbot welicht goed ge zien de ploeg wat te remmen in zijn voetbalopmars. DWS draait iets minder. Het moest ADO in Amsterdam een gelijk- sped toestaan. Het kon DOS eveneens niet overwinnen. Het scoorde de laatste we ken minder. Het behoefde Sky og Lyn niet te vrezen. Alle aandacht van Leslie Talbot en de Amsterdammers was vóór Oslo reeds geconcentreerd op de volgen de ronde. Op de 17e december zal er worden geloot. Dan zal bekend zijn wie DWS tot tegenstander krijgt. Wordt het Anderlecht of Liverpool? Real Madrid of Benfica? Een andere club? DWS staan nog grote dagen te wachten. De wedstrijd in Oslo mocht een slechte generale zijn voor de goede uitvoering, die straks moet komen. BREDA Voor de vier de maal in successie zocht de PS V-schutter Willy van der Kuilen tevergeefs het doel. Hoe Spitz Kohn ook voor het Heraclesdoel op een kansje loerde, hij kreeg deze echter niet en verspeelde hierdoor de kans van het al leenrecht op de eerste plaats. Van deze beide missers maakte Piet Kruiver han dig gebruik en maakte van het leidende duo een trio. Ook Geurtsen en Van Nee zagen hun kogels niet tot doelpunten be kroond worden, maar verloren hierdoor geen terrein op de koplopers. Wie wél een produktieve bui had was Weering van Sc. Enschede die met vier doelpunten eventuele NAC-dromen op een goed resultaat aan flarden schoot. Nu bij Theunissen het scoringsbegin is gemaakt, weet hij zijn treffers wel te plaatsen en met Bosveld verbeterde hij zijn positie. Na elf wedstrijden ziet de ranglijst er als volgt uit: Kruiver (Feijenoord), Kohn (Fortuna) en Van der Kuilen (PSV) 9: Geurtsen (DWS) en Van Nee (Heracles) 8: Groot (Feijenoord) 7, v. d. Linden (DOS), Mor- sink (Heracles), Theunissen (PSV) en Bosveld (Sparta) 6, Alma (GVAV) en Bro- kamp (MVV) ieder 5 doelpunten. Van het niet doelpunten van Boogaard profiteerde Verhagen in de eerste divisie door zijn achterstand op de leider tot het minimum weg te schieten. De andere ti telkandidaten bleven ook niet achter en wisten eveneens iets op de koploper in te lopen. Boogaard (Volewijckers) 12, Verhagen (Blauw Wit) 11, Amara (Alkmaar), Van Egdom (Elinkwijk) en Van Doorneveld (NEC) 9, Leusink (Enschedese B.) en Zweers (NEC) 7 doelpunten. In de tweede divisie A verdrong Drost zijn clubmakker Janssen van de eerste plaats. Drost (Wageningen) 9, Janssen eveneens Wageningen 7, terwijl 8 spelers met 6 goals volgen. De monsterscores vielen ditmaal in de afdeling B te noteren. Van de koplopers nam niemand hieraan deel, zij vonden zelfs geen enkele maal het vijandelijke doelnet. Snoeck (Xerxes) was met vier treffers dc koningsschutter, terwijl zijn ploegmakker Hcijerman met een hattrick genoegen nam. Als een meteoor is Heijer- man sedert de laatste wedstrijden naar voren geschoten en bezet thans de derde positie. V. d. Linden (Helmondia) 12. Stevel- mans (Limburgia), Custers (Roda JC), J. Burg en Gloudemans (Wilhelmina) 9, ter wijl Heijerman (Xerxes) met 8 doelpun ten volgt. THEO BALEMANS, de manager van het Antwerpse Sportpaleis, heeft het programma ontworpen, dat op de 28e november in Ant werpen wordt gegeven. De hoofd schotel van de avond verzorgen de stayers. De eerste vier van 't wereldkampioenschap waaronder kampioen Guillermo Timoner ko men in een nummer uit. Bij de amateur-stayers maakt Jaap Oud- kerk zijn Belgische debuut. Ook Patrick Sercu is van de partij. KLAUS BUGDAHL, de pistier- wegrenner, werd door de heer Jacques Bonduel, directeur van de Franse Pelforthfabrieken be naderd om deel uit te gaan maken van zijn extra-sportieve groepe ring. Bugdahl heeft de voorwaar den aanvaard. Daarnaast heeft Bonduel ook Klaus Staudacher onder zijn hoede genomen. Hij komt eveneens in de ploeg van Maurice Demuer. JEAN RAYNAL, een van de ge- contracteerden voor de Zesdaagse van Zürich, is ziek geworden. Hij kan dus niet starten. Voor het eerst sinds 25 jaar neemt er nu geen Fransman deel aan de zes daagse. Frankrijk heeft geen baanrenners meer is de sombere conclusie. (Van onze sportredactie) BREDA Peter van der Merwe heeft in een ziekenhuis te Breda een nieuw onderzoek moeten ondergaan en werd door de doktoren in orde bevonden om opnieuw te gaan voetballen. Dit blij de nieuws circuleerde woensdag door de NAC-gelederen. Het is zeer waarschijnlijk, dat Peter reeds zondag voor de wedstrijd tegen Go Ahead wordt opgesteld. Jo Korebrits heeft weliswaar zijn uiterste best gedaan voor NAC en zeker niet gefaald, van der Merwe is nu eenmaal een klasse- doelmant waarop NAC in de huidige omstandigheden een beroep doet. (Va nonze parlementaire redactie) DEN HAAG De heer I Baart zal zich op het eerstvolgende congres van de al gemene Nederlandse metaalbedrijfsbond niet opnieuw kandidaat stellen voor het voorzitterschap of een andere bestuurs functie van deze bij het NVV aangeslo ten vakbond. De heer Baart voert hier voor persoonlijke redenen aan. De aftre dende voorzitter is voornemens, zijn bond wei te blijven dienen maar dan voor hel uitwerken van plannen op langere ter mijn. Toen hij in 1953 bestuurslid (en in 1959 voorzitter) werd, hield hij zich ook a) met deze planning bezig. De heer Baaii lid van de Tweede Kamer voor de P.v.d.A. heeft nationaal bekendheid gekregen als werknemersvoorzitter van de vakraad metaal en deswege door zijn belangrijke rol bij de achtreenvolgende onderhandelingen met de werkgevers over vernieuwingen van de metaal-c.a.o. Ter bevordering van de bestaande good will en ter aanmoediging van het verkrij gen van kennis over India, organiseert de ambassade van India ook dit jaar een op stelwedstrijd onder de studerende jeugd van 10 tot 19 jaar. Het onderwerp van het opstel is „Het huidige India", met de nadruk op de moderne ontwikkeling. He' opstel moet in het Nederlands geschreven zijn en mag ten hoogste 1500 woorden tellen. De prijzen zijn boeken over ndia, n- diaas handwerk, kunstvoorwerpen uit In- dia. De inzending dient te geschieden vóór 30 september 1965 aan: Information Ser vice of India. Buitenrustweg 2, Den Haag. onder vermelding van volledige naam en adres en geboortedatum Voetballen, niet metselen GYOER In de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen versloeg Vasas Gyoer (Hongarije) met 5-3 het Bulgaarse Lo- komtotiva. Bij de rust was de stand 1-1. WARSCHAU Eerste wedstrijd twee de ronde toernooi van bekerwinnaars, Gelia (Polen) slaat Galatasaray (Tur kije) met 2-1 (rust 0-0). SOFIA Eerste weds'rijd tweede ronde toernooi van bekerwinnaars. Sla- via (Bulgarije) slaat Lausanne Sport (Zwitserland) met 1-0. (Rust 0-0). BOEDAPEST Beslissingswedstrijd toernooi voor jaarbeurssteden. Feren- cvaros (Hongarije) slaat Wiener Sport club (Oostenrijk) met 2-0. (Rust 0-0). (Van onze sportredactie) KEULEN Het slechte voorbeeld van „Interna- zionale Milano" in de Europacup-finale van het vorige jaar (het hele elftal voor het eigen doel terug trekken, teneinde het „dicht te metselen" en zodoende geen tegengoals toe te laten) is door vele voetbalclubs in West-Duitsland, maar ook in het buitenland gevolgd. Het resultaat daarvan is, vol gens Westduitsjs experts, een volkomen degenera tie van de voetbalsport c.q. het voetbalberoep. Deze heeft dan weer geleid tot een toeschouwercrisis. Het publiek geeft geen geld meer uit voor een zit- of een staanplaats bij een voetbalmatch, waarin twee teams voor hun eigen goals „hokken" en ver geten doelpunten te maken. Er wordt in West- Duitsland niet meer gescoord. De gemiddelde resul taten in de 16 clubs tellende eredivisie zijn 0-0 en 1-1. Het is al een wonder, wanneer een elftal erin slaagt meerdere doelpunten te maken. In Italië schjjnt niet anders te zijn. Hoe een voetbalclub in deze metsel- tactiek verstrikt kan raken, bewijst de Mei de richer S.V. in Duisburg. Het vo- i'ige jaar werd de club vice kampioen van West-Duitsland. Zij bezette in de „Bundesliga" de tweede plaats achter de le F,C. Köln. die landskampioen werd. ..Meiderich" behaalde dit eervolle resultaat door de metsel-tactiek. Dit jaar wilde het elftal omstellen. Het is niet gelukt. De spelers kunnen zich aan het nieuwe spelsysteem niet wen nen. Het gevolg is. dat Meiderich thans in de laagste regionen van de „Bundes liga" bengelt en in degradatiegevaar is. De club is uit het systeem niet meer losgekomen. De spelers kunnen al niet anders meer. De voetbalclubs metselen. Zij spelen slecht Ze vragen hoge prijzen voor de tribuneplaatsen. En ze schieten geen doelpunten. Dat is de kritiek die heteen goede wedstrijd zijn. De clubs in Westduitse boulevardblad „Bild" heeft opgetekend, uit de mond van vele voet balenthousiasten in de Bondsrepubliek. Daaruit verklaart het blad en de experts zijn geneigd dit te onderstrepen het steeds geringer wordend aantal toeschouwers. Het weer is daaraan geen schuld. Dit heeft het afgelopen week einde nog eens de wedstrijd in Aken tussen „Allemania" en „Monchenglad- bad" bewezen de twee topclubs in de le divisie, die beiden kandidaten voor de promotie naar de Bundesliga (die „Allemania Aachen" het vorige jaar mislukte) Ondanks stormachtig weer en een vrijwel ononderbroken regen wa ren de Allemania-tribunes vol. Er waren om en nabij de 40.000 toeschouwers. Zij zagen twee agressieve teams Alle mania won met 2—0. De moraal: een goede wedstrijd wordt ook bij slecht weer door vele tienduizenden voetbal enthousiasten bezocht Maar het moet hvt veld moeten voetballen en niet met len. „Duitsland is voetbalmoe", schreef enige weken geleden ,,Bild" Zeker", antwoordden daarop vele lezers. ,,Maar als wij moe zijn dan komt dat omdat de elftallen in het veld ook moe zijn. Voor ons goede geld bie den ze geen waar. Zij metselen inplaats van aan te vallen. Wij willen niet altijd een overwinning zien. Onze voetballers wilden beroepsspelers worden. Dat zyn ze nu. Dan zullen ze voor hun vele geld ook iets moeten presteren. In plaats van een beter voetbal hebben we in de Bundesliga slechter voetbal". Elke week blijven nu ook ln Zwitser land de aantallen toeschouwers op de tribunes achter bij de verwachtingen, net als in Italië en ook naar wij horen in de Sovjet-Unie en de landen van het communuistische oostblok. In dezelfde mate verminderen de inkom sten. Voornaamste oorzaak is niet de hoge entree-prijs en zeker niet in West-Duitsland maar het destructieve voetbal dat op de velden wordt ver toond naar het beroemde voorbeeld van „Internazionale Milano". Het dieptepunt bereikte op 18 oktober het Italiaanse voetbal: in 9 wedstrijden der top-liga werden in totaal 12 doelpunten gemaakt een 10 is voor de club belangrijker dan een 54. Maar de betalende sup porters willen een 54 zien en geen clubs, die misschien tien minuten lang een beetje voetbal spelen om aan de schijn te voldoen en zich de rest van de wedstrijd als playboys gedragen. Het vorige jaar lag het gemiddelde aan tal toeschouwers per Bundesliga-speel- dag (zaterdag) nog bij de 350.000. Tegenwoordig ligt het bij 160.000, min der dan de helft.. DEN HAAG Het aantal deelne mers aan de (13e) voetbaltoto van het afgelopen weekeinde bedroeg 667.408. Aan prijzen kwam beschikbaar 263.756. Er kwamen geen meldingen binnen van dertien goed voorspelde wedstrij den, zodat de eerste prijs van 145.065,80 voor tweederde deel bij de tweede en voor eenderde deel bij de derde prijs werd gevoegd. Voor de tweede prijs van 175.837,32 kwamen 29 mel dingen met 12 punten binnen. Bruto wordt 6.063,40 uitgekeerd. Voor de derde prijs van 78.918,68 kwamen 648 gegadigden in aanmerking van wie 4 met 2 goed ingevulde kolommen Per kolom zal netto 134,80 worden be taald Het aantal deelnemers aan de goal- tips was 204.991. Evenals bij de voetbal toto kwamen er geen meldingen binnen voor de eerste prijs. Het prijzenbedrag van 57.423 werd verdeeld over de tweede en derde prijs. Voor de tweede prijs kwamen vijf meldingen met vijf punten binnen. Bruto wordt 5.742,30 uitgekeerd. De' derde prijs wordt onder 226 deelnemers gedeeld van wie 2 met 2, 1 met 3 en 1 met 4 goed ingevulde kolommen Per goede kolom wordt 123,. betaald TEL AVIV De beide zojuist door het Fide-congres tot internationale schaak meesters benoemde jonge Nederlanders Kuypers en Zuidema, (beiden verschei dene malen jeugdkampioen van Neder land), hebben hun benoeming slecht ge vierd. Beiden verloren in de ontmoeting tegen Tsjecho-Slowakije hun partij. Pachman zette Kuypers een kennelijk voorbereide variant van het aangenomen dame-gambiet voor. De jonge schaakmeester was niet op de hoogte van de mogelijkheden, hij maakte er een wild-west partij van met allerlei dreigingen. Maar de Tsjech hield uit eindelijk winnend spel over. Zuidema werd verrast door een fraai kwaliteitsof fer. De gevaarlijke koningsaanval, die hiermede werd ingeleid wist hij nog wel te pareren, maar dat ging ten koste van zijn stelling. Verlies was niet meer te voorkomen. Langeweg blunderde in ge lijke stelling. Hij gaf een pion cadeau en daarmede de partij. In de partij van Prins kwam het in gelijke stelling op de zeventiende zet tot remise door herhaling van zetten. De gedetailleerde uitslag van de ont moeting Tsj.-Slowakije-Nederland was: Pachman-Kuvpers 10, HortLange weg 10, CavalekZuidema 11, Jansa- Prins 0.50.5. De stand na de zevennde ronde luidt: 1. Rusland 18,5 pnt. en l afgebr. partij. 2. Tsjecho-Slowakije 17 pnt. 3. Roemenië 16 pnt. en 1 afgebr. partij. 4. Ver. Staten 15,5 pnt. en 2 afgebr. partijen. 5. Argen tinië 15 pnt. en l afgebroken partij. 6. West-Duitsland 15 pnt. 13. Nederland 8,5 pnt. BRUSSEL In België wordt overwogen op een aantal belang rijke kruispunten van het wegen- net televisiezenders te plaatsen om de politie in staat te stellen ver- keerszondaars, die de stoplichten negeren of de voorrangsregels overtreden, in de kraag te vatten. Dit heeft de Belgische minister van verkeer, A. Bcrtrand, in de senaat mede gedeeld. In antwoord op een interpellatie over het toenemende aantal verkeerson gelukken in België kondigde de minister een aantal maatregelen aan om de veilig heid op de weg te vergroten. De minister zei, dat het Belgische wa genpark met ongeveer 100.000 voertui gen per jaar toeneemt. Indien dit tempo wordt voortgezet, zal het aantal motor voertuigen tegen 1980 de drie miljoen hebben overschreden. Het aantal ver keersongevallen is van 187.000 in 1961 toegenomen tot ruim 213.000 in 1963. De materiële schade wordt geschat op zes tot zeven miljard Belgische frank per jaar (ongeveer 500 miljoen gulden). Tot de maatregelen die de minister aan kondigde behoren een snelheidsbeper king in de steden volgens de Europese voorschriften (zodra deze zyn goedge keurd), verscherping van de technische controle op motorvoertuigen, het ver plicht stellen van bevestigingsklemmen voor veiligheidsgordels (niet van de gor dels zelf) in nieuwe auto's, het dragen van valhelmen door motor- en scooter- ryders en strenge straffen voor overtre ders van de verkeersvoorschriften.

de Stem | 1964 | | pagina 3