Walcheren Zeeu wsch-Vl aanderen HELDEN AANGETREDEN Z.-Beveland Met kracht plannen van ir. Snijders realiseren VoorSt.-Nicolaas! Ruilverkaveling Westdorpe verbetert kavelindeling, afwatering en ontsluiting Twee rondritten staan op de uitgebreide agenda RHB TERNEUZEN R.-k. E.H.B.O. te Clinge in het zilver DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 19 NOVEMBER 1964 MIDDELBURG Grammofoonconcert in „De Schakel GOES Ouderavond van R.-K.S.V. Robur VLISSINGEN IN 1800 HECTARE GROOT GEBIED HULST Goese raad van mening: KVP-fractie biedt drie moties aan GEMEENTE HULST Dagblad De Stem Leraar R. Dieks te Hulst overleden Jubileumuitvoering „Uitspanning door Inspanning" OOSTBURG Sint krijgt het druk in Goes Ensemble komt met Duizend Clowns kofferschrijfmachines EXAMENS Twee jubilerende bestuursleden Opgravingen gespaard voor belangstelling HOOGWATER Vandaag Morgen (Van onze correspondent) Het bestuur van de jeugd- en muziek, af deling Middelburg gaf in het gebouw „De Schakel'' een grammofoonconcert op stereofonische weergave apparatuur. Het programma had tot titel „Muziek uit Barok en Romantiek". Op onderhou dende wijze gaf de heer Bergman een uiteenzetting van de te horen stukken. Het programma werd geopend met de „Fanfare pour le caroussel de Mon seigneur" uit een symphonie van de ze ventiende eeuwse componist Jean Bap tist Lully. Deze componist ontwierp een bepaalde ouverture-vorm, die nieuw was in deze tijd. Deze barokmuziek ken merkt zich door weelderige versieringen en prachtlievende muziek. Het geheel werd op fraai wijze opgevoerd. Hierna konden de aanwezigen luiste ren naar de orkestsuite no 3 van Joh. Seb. Bach. De ouverture, die aan deze suite voorafgaat krijgt men meestal niet te horen, hoewel deze het belang rijkste deel is van de suite, die verder uit een aantal dansen bestaat. Deze voortreffelijke suite werd uitge voerd door twee hobo's, drie trompet ten, een pauk en een strijkorkest, het geheel aangevuld met een clavecimbel. Van geheel ander karakter was de „Romance" uit het pianoconcert in e klein van Frédéric Chopin. Het woord pianoconcert heeft hier niet die beteke nis die men aan de meeste pianocon certen kan hechten. De piano heeft hier zo een dominerende rol, dat eigenlijk 't orkest wel achterwege kan blijven. Pia nist Adam Harasiewicz gaf er een ont roerende vertolking van. Na de pauze kon men dezelfde pianist horen in de bekende „Polonaise" in As groot de z.g. Ruiterpolonaise. Het sluitstuk bestond uit een „Kwintet in D-dur" van één van de zonen van de grote Bach, n.l. Joh. Christian, uitgevoerd door Ensemble Barque de Paris. Aan het slot sprak de heer A. Wagen voort nog een kort woordje, waarbij hij dankte voor de belangstelling en mede deelde, dat dit soort avonden voort zal gaan. A. L. Op vrijdagavond 20 november a.s. houdt de r.k.s.v. Robur een avond voor de ouders van alle jeugdleden. Met deze avond wil het bestuur bereiken, dat de ouders meer een inzicht krijgen waarom sport zo belangrijk is voor hun kinderen. Ook is het de bedoeling om de ouders een inzicht te geven waarom het juist zo belangrijk is, dat zij be langstelling tonen voor de prestaties van kinderen op sportgebied. Via de Ned. Kath. Sportbond heeft het Robur- bestuur ir. H. Hopster bereid gevonden op deze avond een spreekbeurt te hou den over het onderwerp Jeugd en Sport". Ir. H. Hopster, oud-voorzitter van de K.N.V.B. en momenteel nog lid van het bondsbestuur en voorzitter van de afd. Noord-Brabant, heeft reeds vele van dergelijke voordrachten gehouden voor verenigingen en op contactbijeen komsten van de N.K.S. Na de spreek beurt van ir. Hopster zal er een forum worden gevormd, waaraan vragen ge steld kunnen worden over het behan delde onderwerp. Naast de eigen leden heeft het Robur- bestuur ook de jeugdcommissie van de V.V. Goes en Kloetinge uitgenodigd, de Stichting Sportbelangen Goes en nog vele andere instanties, welke nauw zijn betrokken bij de opvoeding van en het leiding geven aan de jeugd. De ouderavond wordt gehouden in café Baarends in de Voorstad en begint om 20 uur. Kruiningen Raadsvergadering A.s. maandag komen de gemeenteraadsleden in open bare vergadering bijeen. Behandeld zal o.m. worden de vaststelling van de ge meentebegroting voor 1965 en de goed keuring van de begroting van de in stelling voor maatschappelijke zorg voor 1965. (Advertentie) EEN SHETLAND JUMPER met lange mouw, ronde hals of V-hals in alle modekleuren Maat 40 t.m. 52 NU VOOR 22.50 MODES Gr. Markt 12 Bergen op Zoom Tel. 01640—6233 Ned. Zulvelbureau Dinsdagavond 24 nov en donderdagmiddag- en avond 26 november a.s. geeft het Nederlands Zuivelbureau voorlichtingsbijeenkomsten, aangeboden in samenwerking met de Vlissingse vrouwenverenigingen. Nieuwe kleurenfilms zullen worden gedraaid, ook zullen tips voor de behandeling van melk en zuivelprodukten worden gege ven, terwijl er ook een prijsvraag op het programma staat. Concert Op 9 december a.s. zal in het Scheldekwartier weer een bedrijfs- concert worden gegeven door de „Ver eniging voor Instrumentale Muziek" te Middelburg voor het personeel van de N.V Kon. Mij „De Schelde". Op het programma staan werken van Dvorak, Handel en Saint Saëns. Dirigent is Jan Out, terwijl solistische medewerking wordt verleend door Tibor de Machula, solocellist bij het Concertgebouworkest! Jeugdspelen Zoals gebruikelijk geeft de afde ing Jeugdcommissie van de K.S.V. „Walcheren" ook dit jaar weer voor haar jeugdige leden een feestdag in he- kader van de St.-Nicolaasviering. Aangezien de vereniging dit jaar haar 30-jarige bestaan viert zal van de ge bruikelijke gang van zaken worden af geweken. Er zal nu een sportdag wor den gehouden en wel op zaterdag 28 november a.s. op het schoolplein aan de Bouwen Ewoutstraat. Het zal 's mor gens om 11 uur starten en eindigen rond 5 uur 's middags. Het belooft een gezel lige dag te worden. Allerlei wedstrijden staan op het programma, o.a. zaklopen, hindernislopen en hardlopen Er zijn 3 leeftijdsgroepen en voor iedere groep zijn 3 mooie prijzen beschikbaar, die door St.-Nicolaas zelf zullen worden uitge reikt. Breskens Biljartmatch De biljartclub Bres kens speelde zijn jaarlijkse wedstrijd tegen Krijt op Tijd uit Sluis. Krijt op Tijd won deze match met 9—3. Aan het eind van deze genoeglijke avond bood voorzitter C. Erasmus een beker aan terwijl de heer F. Dustrduijn voorzitter van „Krijt op Tijd", op zijn beurt een herinneringsgeschenk aanbood. Graauw Cursus E.H-B.O. Maandag a.s. zal de E.H.B.O.-vereniging weer een nieu we cursus beginnen. Deze cursus zal gegeven worden door dokter Casparle uit Hulst. Voor deze 'cursus zijn er 19 cursisten. Een mooi aantal om een nieuwe cursus mee te beginnen. Hoofdplaat Eerste bruidspaar Dinsdagmorgen werd het eerste huwelijk voltrokken in de gerestaureerde raadzaal tussen het bruidspaar Verhuist - Steijaert. Vertrek opperwachtmeester Na een diensttijd van ruim zes weken is opper wachtmeester de Wit overgeplaatst naar de post Schipluiden Agenda gemeenteraad Vrijdagavond om 7.30 uur komt de gemeenteraad on der voorzitterschap van burgemeester J. F. C. Temmerman in openbare verga dering bijeen. Onder de mededelingen wordt vermeld, dat bij besluit van b. en w, bouwgrond in het Zuid-West uitbreidingsplan ver kocht zal worden aan P. J de Jaeger te IJzendijke; Cam Sijnesael te Hoofd plaat; Alf. Blaakman te Goes; A. J. van Zeele te Hoofdplaats en I, C. Jacobse eveneens te Hoofdplaat. Voorts zal het college de raad mede delen dat, ter verfraaiing van het ge restaureerde interieur van het gemeen tehuis getracht zal worden bij de Rijks dienst voor spreiding kunstvoorwerpen enige passende schilderijen in bruikleen te krijgen Aan een kunstschilder zal op dracht worden gegeven de bestaande haven te schilderen. Met het G.S.-lid Kaland vond op 6 no vember j.l. in het gemeentehuis te Oost burg een inleidende bespreking over dis tributie van aardgas plaats. Het veel goedkopere aardgas mag ook in geheel Hoofdplaat binnen enkele jaren ver wacht worden. De agenda vermeldt verder de volgen de punten: Aangaan van een overeen komst van rekening-courant krediet tot een maximumbedrag van f 100.000,- met de N.V Bank voor Nederlandse Ge' meenten. Bestemming van openbaar heid van het stukje weggedeelte vanaf de toegang tot de hofstede van P.J.F. van Hijfte tot de grens met de gemeen te Biervliet (ca 50 m van de Zuidlange- weg richting Z.V.T.M. Coupure); aanleg van een noord-zuid weg in het Zuid- West uitbreidingsplan; subsidie Stichting Fruitteeltproefbedrijf te Philippine en eenmalige subsidie-aanvraag door comi té Z.V.U.-jubileum. Op „toernee" De rederijkerskamer „De Transfiguratie" gaat op „toernee" met het spel ,De ware vriend" van Carlo Goldoni. Zaterdagavond zal het Hulster gezelschap een opvoering van het stuk geven in IJzendijke voor de leden van de E.H.B.O.. Nog andere ver enigingen uit Zeeuwsch-Vlaanderen en Zuid-Beveland hebben de toneelvereni ging gevraagd voorstellingen van het spel te komen geven. Het is niet onmogelijk dat de rederijkerskamer bovendien een uitwisseling met een Vlaams gezelschap zal ensceneren. Goldoni-actie De zogenaamde Gol- doni-actie van de rederijkerskamer „De Transfiguratie" te Hulst blijkt een aar dig succes te zijn. Tot nog toe heeft het toneelgezelschap f 180,- ingezameld. De derde fase van de actie zal binnen kort beginnen. Voorzitter Charles Heir^ man zal het publiek dat zondagavond de voorstelling door het gezelschap van „De ware vriend" van Carlo Goldoni in de Graanbeurs zal bijwonen, van de stand van de actie-zaken op de hoogte brengen. soneel, het ontwerp jaarwedde-regeling van G.S. voor de wethouders, alsmede vaststelling uitkerings- en pensioenver ordening voor de wethouders ingaande 1 januari 1965. Het verzoek van J. Pie- ters tot aankoop van plm. 110 ca grond aan het Avel-Bastion voor wonrnggouw werd ingewilligd. De verkoopprijs be draagt f 12,50 per ca. Het complex be jaardenwoningen achter de Waterpoort straat kreeg de officiële naam ,,Wal- plein" toegewezen. Dit op voorstel van b. en w. en na historisch advies te hebben ingewonnen van het raadslid J. Ch. Cornelis. Laatstgenoemd raadslid vroeg tevens om een fietspad langs de Mauritsweg, terwijl op zijn vraag wan neer de werkzaamheden aan de Schoon- dijkse weg een aanvang zullen nemen, de voorzitter hem mededeel dat hij goede hoop had, dat deze in maart '65 zullen beginnen. De electriciteitsaanslui- tingen van de onrendabele gebieden, zul len in een volgende vergadering onder de loep worden genomen. Dit naar aan leiding van vragen van de heren A. Sa- lomé en J. van Cadzand. GOES Nadat de raad gisteravond het rapport van ir. N. Snijders over de industriële ontwikkeling van Goes en omgeving had aanvaard en het college van b. en w. had gemachtigd om ver dere stappen ter uitvoering van de in (Advertentie) Het gemeentebestuur van (juist brengt ter openbare kennis dat op het kantoor van de dienst van gemeentewerken GRATIS RATTENVERGIF verkrijgbaar is. Hulst, 18 november 1964. Gemeentebestuur van Hulst, P. Molthoff, burgemeester. J. F. van Denderen, secretaris (Van een onzer verslaggevers) WESTDORPE. Zoals wü gisteren reeds berichtten zal de ruilverkaveling in de Canisvlietpolder, de St.-Anthonie- polder en in een gedeelte van de Smit9 Schorrepoder nabij Westdorpe waar schijnlijk in 1968 worden voltooid, nadat men er begin 1963 mee is begonnen. Be halve in een „landaanwas" was ongeveeT 35 hectare door de opspuiting van dras sige gronden met zand, afkomstig uit de kanaalverbreding tussen Sas van Gent en Sluiskil, voorziet het imposante ruil verkavelingsplan in verschillende andere, grote verbeteringen. Het bewerkstelligen van een betere indeling van de kavels is uiteraard het hoofddoel van de uitvoe ring van het plan. Alle grondtaxaties hebben inmiddels reeds plaats gehad. Daarover wordt ove rigens nog het groot silentium betracht. Het streven van de ruilverkavelings commissie is erop gericht, dat elk land bouwbedrijf zijn percelen zo dicht moge lijk bij de boerderij krijgt, het liefst in één groot perceel. Naar de secretaris van de ruilverkavelingscommissie, gemeente secretaris G. C. van Haalst van Westdor pe ons mededeelde, zal een dergelijke in deling zeer beslist tot de mogelijkheden behoren. Een proefdeling, die men heeft uitge voerd in het centrum van het te verka- Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen; Steenstraat 14, Telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252, GOES Eerste redacteur Exploitatie inspectie Zeeland L. K. M. DE JONG tel. 2377 Hulst voor Zeeland: F. DE LIGT tel. 6252 Goes privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor W est-Zeeuwsch-Vlaanderen J. PETIT, v. Ostadestraat 41, Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren S. AUGUSTIJN, tel. 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU, tel. 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland 0,18 per mm 1 mm ingezonden mededelingen iVi mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder f 1,— elke regel meer 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,60 en 0,60. Bij II achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. (Van een onzer verslaggevers) HULST Na een langdurige ziekte is gisteren in het St. Liduinaziekenhuis al hier op 54-jarige leeftijd overleden de heer Reimer Dieks, in leven leraar klas sieke talen van het Jaseniuslyceum. De heer Dieks studeerde aan de Uni versiteit in Amsterdam. Na voleinding van zijn studies gaf hij gedurende ge ruime tijd privé-lessen aan kandidaten voor het staatsexamen gymnasium. Daar na werd hij benoemd tot leraar aan het R.K. Lyceum te Hoorn, om tenslotte in 1958 naar Hulst te komen. De heer Dieks stond bekend als een godsdienstig n met een grote plichtsbetrachting, die bij ziin leerlingen een zekere populariteit genoot. Het stoffel.k overschot zal zaterdag middag in het familiegraf te Venlo wor den bijgezet. Te voren zal 's morgens in de St. Willibrordusbasiliek in Hulst een plechtige uitvaartmis worden opgedra gen, die zal worden bijgewoond door al le leerlingen, die de heer Dieks nog hebben gekend. (Van onze correspondent) SOUBURG zaterdag a.s. geeft de ge mengde zangvereniging „Uitspanning door Inspanning" te Souburg een jubi- leumuitvoering ter gelegenheid van haar 75-jarig bestaan. Aan deze uitvoering, die onder leiding staat van dirigent Phi lip Fey, werken verder mede de pianist Leen Zietse, de heer Lako en Philip Fey hobo en enige orkest-musici. Voor de aanvang van dit concert is er gelegenheid tot feliciteren. Het programma bevat werken van Pachelbel, di Lasso Bach en Mozart, terwijl na de pauze een lichter toets wordt aangeslagen in twee nummers van Léhar en Oscar Strauss. Deze avond, die in „De Zwaan" te Souburg wordt ge geven* begint om 20.00 uur» velen gebied, heeft tot nog toe veel suc ces gehad, reden waarom het overgrote deel van de 596 belanghebbenden in de drie polders de nieuwe indeling van de kavels met vertrouwen tegemoet ziet. Het betreffende gebied, dat ongeveer 1800 hectare omvat, heeft altijd een bijzonder slechte ontsluiting gehad, Erdoor liepen slechts enkele wegen, die bovendien in niet al te beste staat verkeerden. De ontsluiting is reeds veel verbeterd door de aanleg van verschillende nieuwe wegen en zal nog eens aanmerkelijk verbeteren door de aanleg van de industrieweg van Gent naar Terneuzen aan de oostelijke zijde van het kanaal, die voor een gedeelte door het onderha vige gebied lopt en een aftakking daarvan naar Sas van Gent. De ruil verkavelingscommissie heeft overi gens toestemming gekregen om de bij de aanleg van deze wegen vrijko mende teeltaarde naar eigen goed dunken te gebruiken in het ruilver- kavelingsgebied. De afwatering heeft ook altijd te wen sen overgelaten. Die heeft men beter ge organiseerd door de aanleg van een aan tal open leidingen. Men heeft reeds een merkbare verbetering kunnen constate ren. Over het geheel genomen kan men op het ogenblik niet anders dan tevreden zijn over het verloop van de werkzaam heden, zoals de heer Van Haalst ver klaarde. Deze „bijzondere" ruilverkaveling moet voor een groot gedeelte worden bekos tigd door de belanghebbenden, die over een tijd van 36 jaren een overigens be trekkelijk lage ruilverkavelingsrente moeten betalen en door de polders, waar in de ruilverkaveling wordt uitgevoerd. De verplichtingen zullen na l januari a.s., wanneer de nieuwe waterschappen in werking treden, moeten worden overge nomen door het Waterschap Axeler Am bacht. De heer Van Haalst verwacht, dat zich wat dat betreft geen moeilijkheden zullen voordoen. Lamswaarde Prijskaarting N.K.V. In het kader van het winterprogramma organiseerde de afdeling van de N.K.V. een prijs kaarting in café Claessens, waaraan 36 personen deelnamen. De uitslag was als volgt: le Ed v. Pamelen-H. Schelfhout; 2e P. v. Laar-P. Serrarens; 3e J. v. d. Poel-Jos Schelfhout; 4e Jos Rottier-L. d. Hondt; 5e Jul van Leemput-G. v. Pa- melen; le B. v. Leemput-Jac de Booy; 2e Th. v. Swaal-H. de Cock; 3e Ed Cor- nelissen-P. Roelands. Brandje In hotel Victory aan de Mark4 ontplofte in de grote achterzaal een oliekachel. De gealarmeerde brand weer kon de werkzaamheden beperken tot het weghalen van de kachel. Er was wat schade door rook roet. St. Nicolaas In samenwerking met het gemeentebestuur organiseren de hoofdonderwijzers, evenals vorig jaar, weer de intocht van St.-Nicolaas. De Sint zal zaterdag 21 november om 2 uur aan de Oude Haven worden opge wacht door de stedelijke muziekvere niging „Harmonie", waarna de Goedhei- ligman op het bordes van het gemeen tehuis door burgemeester J. L. van Leeuwen zal worden ontvangen. Daar zullen twee leerlingen van elke lagere school in dichtvorm hun vreugde over de komst van de Sint uitspreken. Omge ven door talrijke, pepernoten strooien de, zwarte pieten zal St.-Nicolaas, na de bijeenkomst ten stadhuize, een rond rit door de gemeente maken. Goes Zaterdag zal Sinterklaas ook hier zijn jaarlijkse opwachting komen maken. Deze intocht wordt ook deze keer weer georganiseerd door de Goese Mid denstand Centrale. De Goedheiligman zal om half drie aan de Kade afmeren. Na de verwel koming door enkele afgevaardigden van de Goese Middenstand, zal de Sint ver gezeld van tien zwarte knechts, de mu ziekkorpsen Euphonia en Excelsior en enkele ponywagens met geschenken zijn tocht door Goes gaan beginnen. De zwar te Pieten zullen tijdens deze rondrit aan de kinderen langs de route versnape ringen uitdelen. In tegenstelling tot de vorige jaren zal thans eerst de rondrit door de stad eerst geheel worden afge werkt en eerst daarna zal het hoge ge zelschap zich naar het gemeentehuis be geven, waar de ontvangst zal worden gehouden door het college van b. en w. Deze ontvangst in de raadszaal zal on geveer kwart voor vier beginnen. Vanaf half drie zal de Goese Sinterklaasintocht via luidsprekers op de Markt, worden verslagen. De intocht zal via de volgen de route worden gehouden: Grote Ka de - Bierkade - Turfkade - 's H-H kinde renstraat Stoofstraat - Nieuwstraat Bees- temarkt Magdalenastraat Opril - Gro te Markt (langs Korenbeurs) - K. Kerk straat - Kerkplein - Kreukelmarkt - Dam 11 ni (Advertentie) VOOR Noordstraat 78 - telefoon 2304 IJzendijke Raadszitting In de raadsvergade ring werd allereerst door de voorzitter burgemeester J. J. M. Fieq, de vorige week overleden heer A. L. Dikkenberg herdacht, waarna hij een woord van wel kom kon doen toekomen aan het raads lid J. Ch. Cornelis, die na het hem over komen ongeluk, weer volledig hersteld is, waardoor de raad na lange tijd weer compleet vergaderde- Voor het overige ging de raad in snel tempo door de niet lijvige agenda en werden goedge keurd de verplaatsingskosten-verorde ning voor gemeentepersoneel, de uitke ringen i.v.m. nacalculatie gemeente-per- GOES Onder auspiciën van de Z.V.U. en met medewerking van het Nutsdepartement Noord-Beveland brengt de toneelgroep Ensemble op dinsdag 24 november in de Prins van Oranje te Goes het stuk: „Duizend Clowns" (A Thousand Clows). Dit is een blijspel in vier taferelen van Herb Gardner en ver taald door Alfred Pleiter. De regie heeft Jan Retél. Medewerkenden zijn Johnny Kraaykamp, Benny van Oostrum, Arnold Gelderman, Marja Habraken, Wim de Haas en Henk Molenberg. Dit stuk kan eigenlijk als het officiële debuut van Herb Gardner worden beschouwd. Daar voor had hij, tijdens zijn studie nog, een eenakter geschreven, getiteld „The Ele vator". In „A Thousand Clows" preten deert de nu 30-jarige kunstenaar, niet meer dan het bieden van amusement, die echter van een bijzonder goede kwa liteit is. Deze heren hebben de bemannin gen van de schepen Mira- f lores" en Abadesevan de ver- brandingsdood gered. Gisteren be richtten wij reeds uitvoerig over de huldiging door mr. J. Klaasesz voorzitter van het Carnegie Hel denfonds. Na afloop van de plech tigheid poseerde mr. Klaasesz met de helden voor het Pier-restaurant te Scheveningen, waar de huldi ging plaats had. J. Valckesingel - Voorstad - Kamper foeliestraat - Zonnebloemstraat - Oost singel - Anjelierstraat - Korte Nieuw straat - Vismarkt - Lombardstraat - Markt, langs Z.L.M. - Stadhuis. Voor zaterdag 28 november is er nog maals een Sint Nicolaasrit gepland. De route, die dan gevolgd zal worden is: Vertrek twee uur vanaf de Korenbeurs, met het muziekgezelschap Hosanna - Markt - Rijffelstraat - Nieuwstraat - Zusterstraat - Singelstraat - Klokstraat - Ganzepoortstraat Voorstad Oostsingel - Angelierstraat - Korte Nieuwstraat - Lombardstraat - Markt, langs Z.L.M. - Kerkstraat - Klokstraat Lange Vorst- straat Vismarkt - Lombardstraat - Mark - Opril Koningstraat - Bierkade - Turfkade - 's H-H. Kinderenstraat - Huize den Berg. Bij Huize den Berg ligt het ein de van de tweede rondrit. Hier zal de Sint tevens de kinderen bezoeken en na mens de G.M.C. geschenken uitreiken. Op zaterdag, 5 december, een dag voor zijn verjaardag dus, heeft de Sint op zijn lange agenda toch nog een plaatsje weten in te ruimen voor het uitreiken van de prijzen van de grote G.M.C.- prijsvraag. Hij zal dit in de Korenbeürs doen. Hierna gaat hij naar St. Joanna waar hij de kinderafdeling met een be zoek zal vereren. Ook hier zullen weer geschenken worden uitgereikt, hetzelf de zal in Ziekenhuis Bergzicht, op een nog nader te bepalen datum geschieden. dit rapport genoemde plannen te onder nemen, hebben alle raadsleden zich kun nen conformeren met drie moties, die waren opgesteld door de KVP-fractie. Deze moties betreffen het volgende: 1. De raad van Goes besluit aan de plannen neergelegd in het rapport van ir. Snijders de hoogste prioriteit toe te kennen en de begroting voor het dienst jaar 1964 zodanig te wijzigen, dat op de gewone dienst de onkosten worden ge boekt, gemaakt naar aanleiding van het samenstellen van het rapport en dat op de kapitaalsdienst de eerste voorberei- dingskosten worden opgenomen ter uit voering van het plan Snijders. In de mo tie had men voor dit laatste 5000 gulden gedacht. 2. De raad acht er zich van overtuigd, dat ook het provinciaal bestuur van Zeeland het grote belang zal erkennen van de in hot rapport voorgestelde wer ken. Ze meent zich daarom van de vol ledige medewerking van het provinciaal estuur verzekerd te mogen achten. Voorts dringt de raad er in deze motie bij het provinciaal bestuur met klem op aan zich ter zake en liefst zo spoedige mo gelijk duidelijk uit te spreken. 3. De raad is van mening dat de voor gestelde werken, die in het kader van de aanpassingswerken bij de Deltawerken binnen afzienbare tijd noodzakelijk zul len moeten worden uitgevoerd voor de economie van de Bevelanden in het al gemeen en van de gemeente Goes in het bijzonder dringend. De raad stelt, dat de voorgestelde wer ken een logische voortzetting vormen van de werken, die in het kader van het stimuleringsbeleid ter verbetering van de infra-structuur te Goes zijn begon nen. Gesteld wordt voorts, dat zonder afronding van deze werken de rentabili teit van deze aanzet bijzonder twijfel achtig zal zijn. Namens alle fractievoor zitters bood de heer J. Roose (fractie voorzitter KVP) de moties aan. GROENTETELER In Kapelle is het diploma groenteteler uitgereikt aan de volgende personen: mei. D. J. Dekker, Kloetinge; en de heren P. Eversdijk en M. Glas, Kapelle; A de Jonge, Kruiningen; A. A. Janse. Kortgene; B. de Koeyer, Kapelle en J. Lokerse, Kruiningen; M. Oudeman, Kat- tendiike; L. Vroonland, Oudelande; J Vroonland, Hoedekenskerke; J. Verhage Biezelinge; N. Wisse, Schore: C. Wisse, Biezelinge; H. J. Zuidweg en J-.J- r weg, Yerseke; J. Veerhoek, Biezelinl A Kosten, St. Philipsland; D. J. Meulen- berg. Ellewoutsdijk en L. Poortvliet, Bie zelinge. CLINGE Op zaterdag 21 november a.s. zal de r.k. E.H.B.O vereniging „St.- Bernardus" haar zilveren bestaansfeest vLren. Naast dit jubileum zullen de voorzitter, de heer Ch, Burm en het bestuurslid de heer F. Daelman ook hun zilveren jubileum vieren. In de zaal St. Cecilia zal dan ook een groots feest plaatsvinden, waarbij de jubilarissen gehuldigd zullen worden. Het gemeentebestuur zal vertegenwoor digd zijn door burgemeester Vercaute- ren en de beide wethouders K. L. S. Willaert en Em. Ruymbeke. Dr. Hermans van Kloosterzande, alsmede een afvaardi ging van de r.-k. Nationale bond zul len eveneens aanwezig zijn De feest dag zal worden begonnen met een plech tige H. Mis. 's Middags hebben er groot scheepse oefeningen plaats op een drie tal plaatsen in het dorp, n.l. bij het uit breidingsplan, bij de Molenstraat en in het centrum. De te behandelen onge vallen t.w. een schijndode door kool- monoxydevergiftiging, een open been breuk en een ruggewervelfractuur zullen door de E.H.B.O.-ers van de vijf Cas- parie-verenigingen behandeld worden, 's Avonds is er in de zaal St.-Cecilia bij L. de Vijlder oen feestvergadering, waarna een gezellig samenzijn zal vol gen. Bij gelegenheid van dit 25-jarig be staan zal door het gemeentebestuur aan de vereniging een beademingsinstructie- pop worden geschonken Deze pop zal voor de leden van groot nut zijn bij de oefeningen. De voorzitter de heer Ch. Burm is er van overtuigd dat er regelmatig geoefend moet worden om de eenmaal verworven kennis te behouden en zo mogelijk nog te verrijken Boven dien is de vereniging ten zeerste ge baat met de kaderinstructeur de heer Jos Valckx, die steeds bereid is om de oefenavonden te leiden Hij is de grote steun voor de vijf Casparie-verenigingen. De plaatselijke E.H.B.O.-vereniging is opgericht door de huidige voorzitter de heer Ch. Burm. het zilveren bestuurs lid de heer P. Daelman en wijlen de heer J van Huffel Deze drie. waren oorspronkelijk lid van de vereniging St.- Christoffel te Hulst. Het secretariaat was eerst in handen yan de heer C. Ha ge- man Thans fungeert als secretaresse R Lansu, die met een nauwge zette activiteit deze functie vervult. Za terdag zal het voor het bestuur met de twee zilveren leden en ogk voor de overige leden een heuglijke dag worden, welke onder de grootste gezelligheid zal worden doorgebracht Van onze adverteerders „ZILVEREN" GARAGE CAPPENDIJK KLOOSTERZANDE GAAT UITBREIDEN Zaterdag a.s. zal garage G. Cappen dijk aan de Hulsterseweg te Klooster zande het 25-jarig jubileum vieren. De heer en mevrouw Cappendijk vieren dan tevens hun zilveren huwelijksfeest. Garage Cappendijk bestaat eigenlijk reeds 42 jaar en werd tot voor 25 jaar geëxploiteerd door de gebroeders Cap pendijk. Zaterdag 25 jaar geleden nam de heer G. Cappendijk alleen de leiding ter hand. Hij heeft de zaak dermate uitgebouwd, dat de garage binnenkort zeer aanzienlijk zal moeten worden uit gebreid. De plannen voor de ver- en nieuwbouw zijn reeds gereed. Garage Cappendijk bestaat uit twee afdelingen: een voor rijwielen en brom fietsen en een voor automobielen; de eerste wordt beheerd door de heer B. Vermorken, de tweede door de heer P- Stoele, die het meest van doen heeft met Renaultautomobielen. Ongeveer an derhalf jaar geleden nam Garage Cap pendijk de verkoop ervan ter hand. Voorts exploiteert de heer Cappen dijk een taxidienst en een filling-station. De feestelijkheden zullen zaterdag worden ingezet met het bijwonen van een H. Mis uit dankbaarheid in de pa rochiekerk van St.-Martinus te Groe nendijk. Daarna is er een koffietafel. Van 2 tot 3 uur 's middags recipieert de familie Cappendijk voor de buurt, van 3 tot 5 uur voor de clientele en zakenrelaties. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De opgravingen van Hannekenswerve, die een grote interna tionale belangstelling hebben gekregen, zullen voor het kijklustige publiek (toe risten) niet geheel verloren gaan. On langs gevoerde besprekingen hebben tot resultaat, dat de opgravingsterrein tot op- het niveau van het vroegere maaiveld zal worden opgehoogd. Het spectaculaire zal er dan weliswaar af zijn, maar toch blijft voldoende over, om een beeld te krijgen van het oude godsdienstige centrum van het verdwe nen Hannekenswerve. De opengelegde grafkelders waarvan, zoals bekend, en kele fraaie bewerkte dekstenen in de St. Baaf te Aardenburg zijn geborgen, zul len worden opgevuld. Te zien zullen blijven enkele natuurstenen muren en pilaren en een bakstenen muur van de Mariakapel uit 1300. De werkzaamheden zullen dit jaar nog worden beëindigd, Morgen, vrijdag 20 november, gelden voor Zeeland de volgende hoogwater standen: Hansweert 3.09 en 15.20 uur; Terneuzen 2.30 en 14.39 uur; Vlissingen 1.58 en 14.09 uur; Wemeldinge 3.44 en 16.01 uur. OOSTBURG Ledel theater 19.45 uur Jeugd en muziek GOES Korenbeurs 20 uur Lezing voor r.-k Vrouwengilde ANTWERPEN KVO 20 uur Frederika MIDDELBURG Concert- en Gehoorzaal 20 uur Concert Kunstmaandorkest VLISSINGEN Stadhuis 14 uur Raadsvergadering TERNEUZEN Luxor 20 uur Heldencommando Calais, 14 jaar OOSTBURG Ledel theater 20 uur 55 dagen Peking, 14 GENT Kon .Ojiera 19.30 uur I PuritanI

de Stem | 1964 | | pagina 2