St. Nicolaas geeft li O IE IK IE N BACKEB EN RUEB (PFAFF) ïken diversen detectives 2 benzine pompbedienden CHEFFIN ADJUNCT-COMMIES NAAIMACHINEHUIS GARAGE KERCKHAERT Gemeente Terneuzen concilie Waarom déze uitnodiging voor de Burroughs Show 1964 wel eens veel meer voor u kan betekenen dan zomaar een uitnodiging" technisch-administratieve kracht ROOIEN BART land- en volkenkunde sport en vrijetijdsbesteding Dienst Kruiningen-Perkpolder EXTRA VERKOOP!! Fa. ANTOINE Deze Pfaflf 360 is het meesterstuk van de bekroonde -collectie! W. Rikken N.V. DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 18 NOVEMBER 1964 N af aan ieders verant- in die zijner kinderen, j oncilie-toespraken, bijeen- ebracht door Yves Congar. ians Küng en Daniël O'Han- >n. Serie Oecumene, Paul irand, Hilversum, ing. f 9.90, r wordt zoveel over het oncilie geschreven: waarom ?est u niet de letterlijke ■oorden van de concilieva- ers zelf? 52 toespraken door oncilie-specialisten voor u itgezocht. Verrassend. lens en God. Dominicanen, ijleveld, Utrecht, 14.90. 'e professoren van het filo- Dficum der paters domini- anen te Zwolle bescnouwen doordringende studies het sügieuze probleem o.a. bij loderne denkers, Marx, aspers, Heidegger. Sartre, en belangrijke bijdrage. en mens zichzelf een vraag- u k Gabriel Marcel. Bijle- eld, Utrecht, 7.50. Geluk- ig is dit boek nu door een 5ortreffelïjke vertaling in et bereik gekomen van een ijsgerig geïnteresseerd le espubliek. Van harte aan- evolen. (prof. dr. Ferd. assen). Pachten op God. Simone Teil. Bijleveld, Utrecht. 7,90 Eén der belangrijkste ersoonlijkheden van deze eneiatie: haar werk is een iging de dodelijke tegen- >raak van onze tijd te over- innen. De stem van deze ote mystica zal door de id en heen weerklank vin- Albert Camus). et nieuwe atoombeeld tto R Frisch. Wetenschap- olijke Uitgeverij NV., Am- erdam Pantoskoop ƒ9,50. en van de meest beroemde eomonderzoekers behan- ilt op verbluffend een- >udige wijze de betekenis, ogelijkheden en grenzen m kernsplijting en kern- sie. eef een Bijbels Dagboek ijf minuten van ds. A. Gie- n is een voortreffelijk BiJ- ?ls Dag- en Meditatieboek, it een blijvende vriend m ders huis is. Dagelijks vijj inuten met God is niet iel, maar genoeg, mits die minuten goed gevuld zijn- druk, gebonden f 8.50. - lekencentrum 's-Gravenha- okalender 1965 „Roman- Drenthe". Uitgeverij Torenlaan, Assen. Giro 7.86. Prijs 3,30. Een ale maandkalender, die ttige herinneringen op- :pt aan een vakantie in nthe en opwekt deze ro- ntische provincie op- 'uw of voor het eerst te an ontdekken. eerste fotoboek door ck Boer. Uitgave FOCUS V. te Haarlem. Prijs f 15.90 gids op het pad der tografie. Geschreven voor ginners. Is een hulp voor vorderden voor het berei- n van prima resultaten, bitterend geïllustreerd met ile voorbeelden en tekenin- et tweede fotoboek, door ck Boer. Uitgave FOCUS te Haarlem. Prijs f 18.50 igisch vervolg op Het Fo- boek. Tientallen vergelij- ngen tussen „de gewone ek" en de goede foto wor- op vlotte wijze behan- ld. Uw dia's en foto's zul- n er beslist beter door prden. akantie in Drenthe - Evert andstra. Uitgeverij De To- nlaan, Assen. Giro 87.17.86. rijs ƒ8,90. In Drenthe ndt men nog rust, ruimte ongerept natuurschoon, rertuig u zelf tijdens week- nde of vakantie, maar lees deze nieuwe reisgids, et routebeschrijvingen en van prachtige foto's. 2 pagina's. ederland door vreemde bril J. H. Kruizinga. Uitgeve- De Torenlaan, Assen. Gi- 87.17.86. Prijs ƒ5.90. Bui- ilanders geven onomwon- ■n hun oordeel over ons 'derlanders. Een interes- nt boek voor hen, die niet ng zijn voor ongezouten itiek op zichzelf en ande- n (prima recensies). bert Schweitzer de oer- auddokter van Lambarene. Woytt-Secretan. Uitgeve- De Torenlaan, Assen. Gi- 87.17.86. Prijs ƒ4,90. In ■ze boeiende roman kan en lezen dat, wat dokter hweitzer, die in januari 90 jaar wordt, in zijn rij- leven heeft gepresteerd veel is, dat menselijke /akheden en tekortkomin- n daarbij in het niet ver- nken. osmos auto-zakboek. - Sa- engesteld door N. J. Kol- wijn, *geb. ƒ5,90. Onmisba- vraagbaak voor iedere itomobilist, met uitvoerige formaties en adviezen over iderhoud, reparaties, sto- ïgen, belangrijke reisge- vens. Bevat bovendien een lieke zestalige technische oordenlijst, vele tabellen onkosten- en benzine aatjes. osmos, Amsterdam. Alle boeken, welke op deze pagina worden geadverteerd zyn verkrygbaar by de erkende boekhandel Het voorkomen van een boek in deze lijst, doet niets af aan ieders verant- woordelijkheid ten aanzien van zijn eigen lectuur en van die zijner kinderen. 1 V De Burroughs Corporation houdt zich al jaren intensief bezig met administratieve problemen. Burroughs bouwt efficiënte machines die u in een enkele oogopslag wegwijs maken in het cijfer-abacadabra. Simpele machines zoals telmachines maar ook complexe computors. Burroughs heeft zo een oplossing voor ieder bedrijf. Ook voor het uwe! Misschien dat onze uitnodiging voor u daardoor interessante resultaten kan hebben. De Burroughs Show 1964 is op donderdag 19 en vrijdag 20 november in Hotel De Kroon Boschstraat 28, Breda. Wij staan dagelijks van 10 tot 8 uur graag voor u kfaar. N.V. MACHINEFABRIEK „BREDA' voorheen Backer en Rueb te Breda Voor de montage-sector van onze afdeling LIFTEN en ROLTRAPPEN zoeken wij een Zijn taak zal o.m. bestaan uit het plannen van montage- en onderhoudswerkzaamheden, het regelen van verzendingen en het verzorgen van de administratie. Accuratesse, technisch inzicht en administratieve kennis en ervaring zijn vereist; voorkeur bestaat voor personen met er varing in de liftenbranche. Sollicitaties, eigenhandig niet met ballpoint geschreven, voor zien van een recente pasfoto en onder vermelding v. SD-1008/D, te richten aan het Hoofd van de Sociale Dienst, Speelhuislaan 173 te Breda. Een verrassend geschenk voor ST.-NICOLAAS, KERSTMIS, NIEUWJAAR: Een verhaal omtrent het leven van een schoen makersgezin rond de eeuwwisseling in de Lang straat. Door J. W. van Heesbeen Verkrijgbaar bij de uitgever FA. ANTOON TIELEN, WAALWIJK en by de BOEKHANDEL Prys 6.50. Perry Mason Omnibus, Erie Stanley Gardner. De Bezige Bij, Amsterdam, 8.90. Na 5 dec. 9,90. In deze dikke Omnibus liggen weer vier nieuwe Geheimen voor u op onthulling te wachten; vier nieuwe avonturen van Per ry Mason, in moeilijke ogen blikken bijgestaan door Del la Street en Paul Drake. Armageddon door Leon Uris. Uitgeverij Hollandia N.V., Baarn. Geb. 14,90. Ro man over het na-oorlogse Duitsland door de auteur van „Exodus" en „Gezworen Kameraden". Sergeant Flora Sandes door Alan Burgess. Uitgeverij Hollandia N.V., Baarn Geb f 11,50. Geïllustreerd. Roman tiek en werkelijkheid in het Servische leger. 50 centimos door F. M. Ortas Uitgeverij Hollandia N V., Baarn. Geb. 9,90. Ro man over Franco's militie- leger. Op reis door Europa J. Dominicus, Uitg. Koks-Ges- to, Alkmaar. Een reeks van reisboeken van J Domini cus, alom in den lande be kend om zijn vele lezingen, Griekenland, Vikingenland. Joegoslavië, Spanje en Por tugal bereist U thuis, geze ten in uw leunstoel. Prijs per deel ƒ4,90 en f 5,90 Ge hele reeks ƒ24,50. De Zonen van Nopoe Pe ter Matthiessen (Beb Vuyk) J A. Boom en Zoon, Meppel, f 14,50 Laatst overgebleven cultuur uit het steentijdperk, bespied op Nieuw-Guinea. Een weergaloos epos speelt zich af temidden van de wil de pracht en grootse natuur. Schitterende foto's van o.m de onfortuinlijke Michael Rockefeller. Volk zonder grenzen Wi- na Born, J A. Boom en Zn., Meppel. ƒ8,50. Ontmoetingen met zigeuners, een feestelijk boek over adembenemend veerkrachtige mensen hun legenden, vaak dramatisch verleden, zwerflust, vrij heidsdrang. Door heel Euro pa deelde Wina Born in hun belevenissen en feesten Faja Lobbi Impressies van het binnenland van Surina me - Herman van der Horst. De Spaarnestad, Haarlem, geb. 19,75. Een grandioos boek op groot formaat met 50 kleur- en zwart-wit foto's over Suriname en zijn be volking. Een waardevol be zit of een ideaal geschenk voor ieder, die Suriname wil leren kennen. Bergen, bossen, prairies. Be levenissen met arenden en beren, bevers en wolven in de wildernissen van Cana da - Dick Dekker De Spaar nestad. Haarlem, geb. ƒ7,50 In tekst, foto's en tekenin gen neemt Dick Dekker ons mee naar het imposante bergmassief van de Rocky Mountains, de uitgestrekte wouden en de onmetelijke prairies van Noordwest Ca nada. Onder gouden vleugels door Richard Newhafer. Uitg. Hollandia N.V., Baarn. Geb. 12,50. Roman over Ma rinejagers in de Pacific. Origami bloemen. Origami dieren. Origami vogels. Cantecleer, ƒ4,50 per deeltje. De eeuwenoude, beroemde Japanse papiervouwkunst nu in drie deeltjes toegankelijk gemaakt voor iedereen. Aan de hand van duidelijke voor beelden en een groot aantal zeer mooie vierkleuren afbeeldingen voeren deze boekjes binnen in de wereld van het zgn. Origami. Elk boekje is voorzien van een pakje origineel Japans vouwpapier. Ieder die van pret tige handenarbeid houdt zal deze boekjes beslist willen hebben. Een van de meest succesvol le trainers der Sovjet-Unie beschrijft de vele mogelijk heden in de taktiek van het volleybal, met kneepjes en finesses. Talloze plattegron den en spectaculaire foto's illustreren de tekst. Allerlei kerstversieringen Riet Hes. Cantecleer, ƒ1,10. Een handig boekje uit de Vrije Tijd Reeks om met kinderen zelf allerlei leuke kerstversieringen te maken. Veel tekeningen, die het werk vereenvoudigen, dui delijke tekst. Binnenspelen en Buitenspe len, door Walterus van Hoes- sel. Uitgeverij St.-Gregorius- huis, Utrecht. Prijs 2,50 Twee nieuwe boeken met een verzameling originele spelen, uitstekend te gebrui ken door clubs en jeugdver enigingen. Elke jeugdleider (ster) zal er zeer blij mee zijn! Aan het werk voor kerst mis Ursula Knief, Cante cleer, 3,95. Een boek vol bruikbare ideeën om met de advent en kerstmis zelf te maken o.a. advents-kalen- ders en -huisjes, slingers, kerstboomversieringen. stro sterren, geschenken, tafel versieringen en kribbefigu- ren. Het meeste kunnen ook kinderen doen! Knutselen (voor) een feest - Emilie Evelein. De Spaarne stad. Haarlem, in spiraal band ƒ2,90 Eenvoudige tips met werktekeningen voor het vervaardigen van versie ringen en andere dingen voor alle feesten. Alle werk stukken zijn makkelijk te maken van raffia, papier, vilt. limonaderietjes, pijpe- ragers enzovoort. Eppie en Daan op Texel, ƒ3,90, Eppie en Daan in het Spaanderswoud ƒ4,90 J. W Teacher, Uitg. Koks-Gesto Alkmaar. Twee rijk geïllu streerde jeugdboeken van het beste soort in fraaie meerkleurenomslag. Waar leesgenot voor uw kinderen! Kaarten op tafel Roger Trézel. ƒ4,90. Uitgeverij N.l.B. 'Zeist. Voor bridgers vvordt op instructieve en overtuigende wijze verteld hoe men het beste kan uit komen en hoe men moet af spelen. Aanbevolen door Herman Filarski! Olympisch Logboek Tokio 1964, Klaas Peereboom. De Bezige Bij, Amsterdam 11,50 Volledig verslag van de zo juist beëindigde Spe len in Tokio, voorzien van vele actiefoto's en alle uit slagen. Indien besteld in combinatie met Zo was het in..., een reductie van 2,50. Op weg naar de kribbe Cantecleer, ƒ4,90. Een boei ende adventskalender voor kinderen van 612 jaar Zelf kunnen zij alle figuren voor de kribbe uitknippen, zodat met kerstmis de stal met alle figuren compleet is. Geheel in vier kleuren. Zo was het in Londen '48 Helsinki '52 Melbourne '56 Rome '60, Klaas Peereboom. De Bezige Bij, Amsterdam 8,50 Boeiende reportage van de talrijke hoogtepunten op de vier aan Tokio voor afgaande olympische spelen, geschreven door een kundig sportjournalist en boeiend verteller. Verhaaltjes rond de klokke- toren F. Luysterburg, Cantecleer, ƒ4,25. Een groot vertelselboek met allerlei gezellige verhaaltjes om aan kinderen van 48 jaar voor te lezen. Meer dan vijftig grote platen maken dit boek tot een feest voor ieder ge zin met kinderen. De taktiek van het volley balspel. Amalin, M. G. Ver taald uit het Russisch door J. Beetsma en voor Neder land bewerkt door J. Zwer ver, met een voorwoord van F. Boukes. Deventer. N. Klu- wer. 8,90. Watersport door Jaap A. M. Kramer e.a. Uitgeverij Hol landia N.V., Baarn. Ge b. ƒ29,50. Waarmee varen hoe varen, waar varen? Rijk geïllustreerd. Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland In verband met werkzaamheden aan de aanlegin- richting te Perkpolder zal de dienst op zaterdag morgen 21 november a.s. tot ca. 8.00 uur of zoveel vroeger als mogelijk, dan wel later als noodzakelijk zal blijken, GESTREMD ZIJN. Gevraagd: Aanmelden: Burg. Geillstraat 31 - Terneuzen tel. 01150—2258 Gewijzigde oproep Aan de afdeling financiën, belastingen en personeelszaken ter gemeente-secretarie kan worden geplaatst een medewerker in de rang van Middelbare schoolopleiding, studie voor het diploma G.A. I of een ander vakdiploma strekken tot aanbeveling Salaris f 538.- tot f 664.- per maand, excl. eventuele huurcompensatie en salarisver hoging 1965, vrijstelling van inhouding z.g aow-premie; Een studietoelage-regeling is van toepassing Sollicitaties te zenden aan de burgemeester Terneuzen is een zich sterk ontwikkelende gemeente, welke voor haar ambitieuze me dewerkers goede vooruitzichten biedt Hazewind jacks - Moderne Truitjes - Vesten - Sportieve jongenstruien - Coats - Regenkleding - Clubshawls - Vachthandschoenen 13.95 - Trainings pakken - Helanca Pantalons 19.75. EERST KIJKEN M. J. DE BRUYN Hoogstraat 2632 Bloemenmarkt 6 ROOSENDAAL inn MANUFACTURENFILIAALBEDRIJF vraagt voor E een van haar filialen in Breda: niet het manufacturenvak bekend. Prettige zelfstandige werkkring. Goede sal. en soc. voorzieningen. - 5-daagse werkweek. Sollicitaties onder nr, 13260-oo bureau van dit blad. ...sinds 1862 De Pfaff 360 is een droommachine... liet "vlaggeschip" van de befaamde PfalT-serie. Een topprestatie, waarmee u zélf de top kunt bereiken. U bent goed af - voorgoed! Hoe goed? De meest overtuigende weg om dit te weten te komen, is het vragen van een vrijblijvende demonstratie bij ons of bij u thuis. Wij zullen u graag alle naaimachines uit de "Gouden Beker" serie laten zien (er is reeds een Pfaff vanaf f 198.-). Enkele pluspunten van ons vlaggeschip staan hiernaast opgesomd, natuurlijk zijn er nog veel meer, te veel om hier te noemen. Maar wij vertellen u graag persoonlijk veel meer over de fantastische Pfaff naaimachines. PFAFF 360: Lichlgewicht. Zigzag-machine met vrije arm. 3-standen-stelknop voor naald. Alle voorkomende steken met rechte en zigzag-steek. Zeer veel borduurtechnieken. Knoops gaten halfautomatisch, blindsteek en pikeerwerk. Oerdegelijke constructie. Moderne vormgeving 0QQ De genoemde prijs is strikt netto contant. Betaling kan desgewenst in overleg worden geregeld. Eigen financiering met sociale voorzie ningen. BON Wilt u deze bon uitknippen en ongefrankeerd inzenden aan Pfaff, Den Bosch? De folder met de af beeldingen van de Pfaff-naaimachi- nes uit de Gouden Beker" serie wordt u dan gratis toegezonden. Naam Adres Woonplaats- BERGEN OP ZOOM - Kortemeestraat 17 - Telefoon 5878 TERNEUZEN - Nieuwediepstraat 23 Telefoon 2294 en verder: GOES - A. C. Bastiaanse - Papegaaistraat 4 - Telefoon 7476 HULST - H. A. de Breuk - v. Waesberghestraat 16 - Telefoon 2215 VLISSINGEN - G. Hemelaar - Nieuwendijk 29 - Telefoon 3729

de Stem | 1964 | | pagina 17