St. Nicolaas geeft B O IE IK IE IN c romans jeugdboeken fotoboeken diversen i J r I I wetenschap natuur kunst praktische handleidingen, woordenboeken, kookboeken geestelijk leven, kerk, concilie VS Aas teia-JMÊÈS DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 18 NOVEMBER 1964 ft Alle boeken, welke op deze pagina worden geadverteerd zijn verkrijgbaar bij de erkende boekhandel woordelijkheid ten aanzien van zijn eigen lectuur en van die zijner kinderen. J Het voorkomen van een boek in deze lijst, doet niets af aan ieders verant- Asfaltjeugd. Hal Ellson. Uit geverij Oisterwijk/Den Haag 9.75. 9e druk van deze nog altijd zo actuele roman. „Het is beklemmende lectuur, die ons confronteert met een wereld van opgroeiende jeugd, die wapens hanteert, in verdovende middelen handelt en zich op sexueel gebied ergerlijk misdraagt. Uitmuntend vertaald door Tohan van Keulen". (Vader land). Lolita. Wladimir Nabokof. Uitgeverij Oisterwijk/Den Haag 9,75. 7e druk van deze wereldvermaarde ro man. „Dit magistrale werk!' (Max Teipe voor de Avro) „Zonder de minste twijfel een roman van uitzonderlijk formaat." (Het Parool). ..Meesterwerk". (Het Vrije Volk) De zwerftocht van Beicam- po, paperback */4,90, 5de dr. Uniek relaas van een trek tocht door half Europa van de befaamde auteur van de „Luchtspiegelingen". Een reisverslag zonder weerga, zoals alleen Belcampo dat vermag te schrijven. Kosmos, Amsterdam. Elisabeth door Jan Mens, 7de dr., geb. 9,90. De suc cesvolle roman over Bet je Wolff, bijgenaamd „de roem haarer Sex", haar tijd zóver vooruit dat haar fascineren de leven, even boeiend be schreven, ons nu, 160 jaar na haar dood, nog aan spreekt. Kosmos, Amsterdam. Pensionhuis in de galg door Jozef de Ridder, geb. f 9,90. Bekroond met de Kos mos' Eerstelingen Prijs valt deze roman op door de hart verwarmende tekening van hoofdfiguur en bijfiguren, typen uit Antwerpse haven kringen, wier levensgang op sappige, humoristische wij ze wordt verhaald. Cosmos, Amsterdam. De schaduw van de populie ren door Walter Breed- eld. Uitgeverij De Koepel, Roosendaal. Prijs ƒ9,75. De- '.e roman bezit de directheid an de verteller, de aange- ame preciesheid van de be- chrijver en het tintelend le- on van een toneelschrijver, lit boek is groot ook door ijn ideeënrijkdom. (Boeken- ids). ïet klein verschil door ian Mens geb. ƒ9,90. Zo juist verscheen van een on zer meestgelezen auteurs een nieuwe, derde roman in zijn bekende Marleen-cyclus. Sen bijzonder boeiend en hartverwarmend vervolg op Marleen" en „Het heldere uur". Cosmos, Amsterdam. Volwassen mensen huilen niet door Wil den Hol lander, 2de druk geb. 9,90. Vervolg op haar fascineren de boek over boerenemi- granten in Frankrijk „Land van zon en wijn". Een nieuw getuigenis van eenzaamheid, volharding en hartverwar mende levensmoed. Kosmos, Amsterdam. Waar ztft gij, Adam? door Heinrich Böll. Uitgeverij De Koepel, Roosendaal. Prijs ƒ5,90. Böll toont zich in de ze roman bij herhaling een meesterlijk verteller. Het is een werk, dat een geheel aparte plaats inneemt naast alle andere oorlogsboeken. De Witte Ernest Claes. Nooit bereikte een roman honderd drukken, alleen met 't kostelijke verhaal van een Vlaamse kwajongen is dat het geval! De jubileum uitgave bevat vele vrolijke tekeningen. Geb. ƒ9,75. Ver krijgbaar bij de boekhandel. Wereldbibliotheek N.V. Ernest Claes Omnibus. Zes onverkorte boeken van de populaire verteller in één band De Witte - Floere - Jeugd - De Heiligen van Zich - Clemen tine - De oude Klok. 580 blz. Geb. ƒ13,90. Verkrijgbaar bij de boekhandel. Wereldbi bliotheek N.V. Puzzel U rijk, ƒ5,90. David Richards, Uitg. Koks-Gesto, Alkmaar. De grootste en bes te puzzel-encyclopedie van Nederland, meer dan 36.000 woorden in 43 categorieën ingedeeld. U zult er nooit tevergeefs iets in zoeken! Tweede herziene druk. Meester Rembrandt door Jan Mens, 7de druk, geb. 16,50. Geroemd als „een der degelijkste, best gedocu menteerde, betrouwbaarste en menselijkste werken over Rembrandt", belicht deze in binnen- en buitenland ver maarde roman naast de kunstenaar vooral ook de mens Rembrandt. Kosmos, Amsterdam. De hand van Mary Consta ble Paul Gallico. Een echte, spannende Gallico- roman rondom een groot ge leorde, die er van overtuigd is dat hij langs spiritistische weg in verbinding kan tre den met zijn overleden doch tertje. Geb. 9,90. Verkrijg baar bij de boekhandel We reldbibliotheek N.V. René door Louis Schutte, geb ƒ5,90. Een knap geob serveerde beschrijving van het oorlogsgebeuren vanuit de gezichtshoek van het jon getje René. Eervol vermeld door de jury voor Kosmos' Eerstelingen Prijs om zijn „zuiverheid van stilistiek en bedoeling". Kosmos, Amsterdam. Kortooms boeken Zojuist verscheen een nieu we herdruk van de meest humoristische roman die Kortooms schreef, getiteld: Parochie in de Peel. Verder zijn verschenen van zijn hand: Mijn kinderen eten turf; De kleine emigratie; Dit zwarte goud en De zwar te plak 5,90 per deel. Boekhandel en uitgeverij De Lanteern - Utrecht. Spion aan de muur John le Carré. A. W. Sijthoff, Lei den. Paperback, 4,90. Een huiveringwekkend spannen de roman, die zich afspeelt in de kille atmosfeer rond om de Berlijnse muur. Dit door iedereen hooggeroemde spionageverhaal moest twee maanden tijd al twee maal herdrukt worden! FA 63 Leon W. Wells. A W. Sijthoff, Leiden. Geb. ƒ10,90. Als F(ach) A(rbei- ter) 63 maakte een Poolse jood de verschrikkingen mee van de Duitse concentratie kampen. Geschreven zonder bitterheid of haat en daar door een van de aangrij pendste boeken over de na zi -terreur. Laurie Carroll Dr. A. J. Cronin, Leiden, A. W. Sijt hoff. Geb. 10,90. Een intel ligent, timide jongetje op de moeilijke weg naar volwas senheid. Alleen een Cronin kon dit boeiende gegeven op een zo grandioze wijze uit werken, dat iedereen in Lau rie Carroll iets van zichzelf herkent. Zijn vrouw zet bloedzuigers. Amsterdam 1877. Charles de Coster. Alleraardigste schetsen van een reis die de „Vader van Uilenspiegel" in 1877 ondernam naar Amster dam, Marken, Schevenin- gen e.a. plaatsen. Met 40 gravures van tijdgenoten. Telstarpocket 6,50. Ver krijgbaar bij de boekhandel. Wereldbibliotheek N.V. lets beters dan de dood Rogier van Aerde. De Spaar- nestad, Haarlem, geb. ƒ11,90. Een jonge Oekraïner, die wordt gechanteerd door de Russische geheime dienst, komt in ernstige gewetens conflicten en vlucht naar het Westen. Een aangrijpende, diepmenselijke roman, vol spanning en sfeer. De Flleston Trevor detective omnibus. Uitgeverij Hollan- dia N.V., Baarn. Geb. 10, Inhoud: De doodse stilte, Koningin in gevaar en De radeloze raadsheer. Avonturen van Appelsnoet en Goudbaard A. M. de Jong. Uitgeverij N.I.B/'Zeist. Prijs per deel ƒ2,95. Van on ze meester-verteller een spannend kabouterverhaal - in vijf delen - om voor te lezen aan de kleinsten en om zelf te laten lezen door de grotere kinderen. Bij elke bladzijde een tekening! Kasteel Karsesteyn Hen- riëtte van Eyk, Uitgeverij Kris Kras, Amsterdam Prijs ƒ5,35. Kris Kras clubprijs ƒ4,35. In een kasteel gebeu ren geheimzinnige dingen, maar een spook dat je met je huiswerk helpt, zoiets ge beurt alleen in „Kasteel Karsesteyn", een ademloos spannend avontuur! Kris Kras Kerstboek Sa mengesteld door Ilona Fen- nema, Uitgeverij Kris Kras, Amsterdam. Prijs 9,95. Kris Kras clubprijs 7,95. Met verhalen van Annie M. G. Schmidt, Henriëtte van Eyk, An Rutgers van der Loeff- Basenau, C. Wilkeshuis e.a. Verder alles wat hij een kerstfeest hoort: boomver siering, feesttafel, muziek, kerstrecepten, foto's uit Is raël, kortom een boek voor het hele gezin! Kris Kras Karos Samen gesteld door Ilona Fennema, Uitgeverij Kris Kras, Am sterdam. Prijs ƒ11,90. Kris Kras clubprijs ƒ9,50. „V reemde" verhalen over Indianen, ridders, een veu len met vleugels, een neus hoorn met een rode strik en nog veel meer. Stap in en rijd mee in de Kris Kras Karos! Knopedorus Frans v. An- rooy. Ingebonden met ge kartonneerd en geplastifi ceerd omslag ƒ2,95. De kleu ters luisteren geboeid naar dit leuke verhaal van het jongetje, dat maar steeds de knooen van zijn jasje kwijt raakt. Een prenteboek in het betere genre. Met gekleur de tekeningen van Marcello Hoogland. In deze serie ver schijnt binnenkort: Kim de kameel. Vermande Zonen - IJmuiden. De verjaarsfoto van de koe Rosalinde Nel Kliphuis. Ingebonden met gekarton neerd en geplastificeerd om slag ƒ3,90. Het aardige ver haaltje speelt zich af op de boerderij. De kleuters ma ken kennis met de dieren en krijgen ze te zien door de prachtige foto's van Lies Maes. Vermande Zonen IJmuiden. Hoe de pauw Frank een nieuwe naam kreeg Nel Kliphuis. Ingebonden met gekartonneerd en geplastifi ceerd omslag ƒ3,90. Het ver haal beschrijft de onrust on der de vogels van de boer derij. Door het geheimzin nige blauwe licht van het televisietoestel en de anten ne op het dak. Lies Maes toont de vogels door haar schitterende foto's. Verman de Zonen - IJmuiden. Jules de Corte en Jan Schip per Bellen blazen. Vrolijk vertelselboek met kostelijke humoristische versjes van Jules de Corte en gezellige verhalen van Jan Schipper. Gedrukt in twee kleuren met fantastische illustraties f 5.90 Boekhandel en uitgeverij De Lanteern, Utrecht. Woelewippie Onderweg. Annie M. G. Schmidt en Fiep Westendorp. Ing. 1,80. Gekartonneerd en geplasti ficeerd ƒ2,95. Een geslaagde poging om door middel van leuke versjes en grappige gekleurde tekeningen de kleuters wegwijs te maken bij het oversteken op straat. Bij vele kleuterscholen in gebruik. Vermande Zonen - IJmuiden. Heroïca-reeks Spannende jongensboeken. - Reeds verschenen: Ivanhoe; Robin Hood, Ben Hur, 20.000 Mijlen onder zee; Moby Dick; Scliateiland; Alleen op de wereld; Naar het mid delpunt der aarde; Simbad de zeeman; Davy Crockett; Reis naar de maan De laat ste der Mohicanen; Robinson Crusoë; De Piraat, Michael Strogoff; Buffalo Bill; Wil lem Tell; Oliver Twist; Ka pitein met 15 jaar De drie musketiers; De drie muske tiers 20 jaar later; De zwarte Pijl en de Hut van Oom Toni. Prijs per deel slechts f 2.95. Boekhandel en uitge verij De Lanteern, Utrecht. Lampioenboeken Godfried Bomans schreef voor de.ze nieuwe reeks kleurige, fleurige prenten boeken met fantastische te keningen in vier kleuren: De verliefde zebra f 2.75; Het Locomotiefje f 2.75; De ontevreden vis f 2.75 en ver der verschenen: Frats de Clown f 2.75; De kleine schoorsteenveger f 2.75 en Pietertje en de vliegfiets f 2.75, bewerkt door Lea Smulders. Boekhandel en uitgeverij De Lanteern, Utrecht. Lange lampionboeken Verrukkelijke prentenboe^ ken met prachtige tekenin gen. Ve.rtaald en bewerkt door Lea Smulders. Het prinsesje uit morgenland; De reus en het dwergje; Het plaagduiveltje; Berta bloem- koe: De toversterretjes en Soldaatje Archibald f 1.75 per deel. Boekhandel en uit geverij De Lanteern, Utrecht Serie van 1 tot 21 Carel Beke. Uitgeverij Kinheim, Hoorn, per deel geb. ƒ3,95; a) Zwerftochten in kinder land; b) De kerels van Breu gel; c) Roet en Rozen. De auteur beschrijft in deze drie boeken zijn ervaringen met de meest uiteenlopende kinderkarakters. 'n Lied klinkt overal! Jean- nette Putter - Bomgaars. Utrecht - J. A. H. Wagenaar. 3,60. Tien liedjes met be geleiding van piano of gi taar. Een aardige bundel voor gezinnen waar nog aan de r.iano gezongen wordt. Leeftijd 12 tot 16 j. Inh. o.a. Klokje i. d. nacht. Dromen zijn bedrog. Bij de tandarts, enz. Dag Sinterklaasje. Paula v. Alphen. Utrecht, J. A. H. Wagenaar. 2,10. Tien nieu we liedjes met illustraties van Riek van Koersveld. De bekende zangleidster werd onlangs onderscheiden door de uitreiking van de gouden „Edison". Kleintjes zingen met Paula van Alphen. Een verzame ling kinderliedjes voor Kerst- en Paastijd en Maria- feesten, gezongen in de kleu teruitzending „Wie komt er in mijn hokje". Tekst en me lodie: P. van Alphen, il lustraties: Riek van Koers veld. 2,90. Utrecht, J. A. H. Wagenaar. Good luck, Arendsoog, door P. Nowee. L. C. G. Malm- berg, 's-Hertogenbosch. Prijs 3,90 per deel gebon den. De nieuwste Arendsoog! Op het verlang lijstje van iedere jongen staat natuurlijk een Arends oog-boek. Arendsoog ver overde heel de Nederlandse jeugd' Pim Pandoer en de Gouden Krokodil, door Carel Beke. L. C. G. Malmberg, 's-Her togenbosch. Prijs 3,90 ge bonden. Hoe Pim Pandoer het met zijn Salamander klaarspeelt Koos te bevrij den en wat de „spinnejacht" van Bas Baanders oplevert onthult het dertiende avon tuur in de Pim Pandoer serie. Ik hoor bij jou, Paulien door Esther Hagers. L. C. G. Malmberg, 's-Hertogenbosch. Prijs 3,90 gebonden. - Een gegeven, oud als de wereld en toch volkomen nieuw, moeilijk en boeiend. Dit zo te beschrijven in een jeugd boek vraaagt een bijzonder talent. (Elsevier). Pietje Prik en het biebel- plan, door Lea Smulders. In speelgoedland, door Lea Smulders. L. C. G. Malm berg, 's-Hertogenbosch. Prijs 1,50 per deeltje, ge bonden. Lea Smulders kent de kin derwereld. Daarom blijft ieder boekje in de Pietje Prik-serie en Knoopje Ka poen-serie zo boeiend. Om de jongsten zelf te laten le zen en om uit voor te lezen. Kinderen op de brug, ver halen uit heel de wijde we reld, door Esther Hagers, naar Kilde Lorch. L. C. G. Malmberg, 's-Hertogenbosch. Gebonden 6,90. Leesboek voor het kind en voor het gezin. Kleurrijke tekeningen die aanspreken en de tekst verlevendigen, zullen het kind vertrouwd maken met de idee van de saamhorig heid van alle volken. Kietelen onder het spatbord. - Ruth Jochems. Uitgeverij De Torenlaan, Assen. Giro 87.17.86. Prijs ƒ4,90. De jon ge Rotterdamse auteur be schrijft op bijzonder geesti ge manier komische avon turen met een tweedehands auto. Ontspanningslectuur voor iedereen, die zélf een auto heeft of ervan „droomt" Grondbeginselen der socio logie door Drs. H. de Ja ger en Dr. A. L. Mok H. E. Stenfert Kroese N.V., Post bus 33, Leiden. Bestemd voor allen die geïnteresseerd zijn in de bijdrage die de socio logie kan leveren tot beter begrip van sociale verschijn selen en speciaal voor hen die voor hun studie of oplei ding een korte oriëntatie no dig hebben. Reclame, principes en prak tijk door W. H. van Baar- lê en Mr. Chr. W. Zeylstra. H. E. Stenfert Kroese N.V.. Postbus 33, Leiden; deel I geb. 30,deel II ver schijnt voorjaar 1965. Een voortreffelijk reclame-hand boek dat van groot belang is voor de leiders van onder nemingen, reclame-vakmen sen en voor diegenen die zich grondig in de reclame willen oriënteren. De kern van de economie door Dr. A. Heertje. H. E. Stenfert Kroese N.V., Post bus 33, Leiden. Vierde druk, ing. 7,Een eenvoudige en duidelijk gehouden leer boek, dat diep genoeg gaat om tot de kern van de eco nomie door te dringen en een bijzonder goed inzicht geeft in de economische theorie. Theorie van de economische politiek door Prof Dr. F. J. H. M. van der Ven. H. E. Stenfert Kroese N.V., Post bus 33, Leiden. Dit boek is geschreven in twee delen: in het eerste deel worden begrippen, doelstelling en grenzen van de sociale poli tiek behandeld; het tweede deel handelt over de maat schappelijke levenskringen, die een belangrijke rol spe len in het sociaal-politieke proces. 100 paarderassen J. Nis sen/W. Slob, *geb. ƒ6,90. Een uniek overzicht van paarde- rassen met een honderdtal foto's, tekeningen en be schrijvingen, de laatste op uiterst verzorgde wijze be werkt door de bekende des kundige Wouter Slob. Kosmos, Amsterdam. Drie Eeuwen Maastrichts Theater Carel Bloemen. Uitg. Leiter-Nijpels, Maas tricht. 12,50 in paperback editie, 16,50 gebonden in linnen band. Uit de inhoud: Deel I: In de ban van het Franse „Theatre Libre"; deel II: De nieuwe Schouwburg in de oude Jezuitenkerk; deel III: De Maastrichtse schouwburg als „Bonbon- nière". Formaat 14,5 x 22 cm, 248 pag. geïllustreerd met 27 nog niet eerder ge publiceerde afbeeldingen op kunstdrukpapier. De tweede helft Jac. W. Creyghton, geb. ƒ7,90. Uit geverij N.I.B./Zeist. Wat de mens in deze tijd mist is de kunst van het oud-worden. Dokter Creyghton is een goede raadsman die door zijn adviezen velen kan hel pen. Welke Stijl is dit? Busch- Reuther. Ned. bewerking pruf. Dr. J. J. M. Timmers. Uitg. Leiter-Nijpels, Maas tricht. Prijs ƒ21,50. Een pu- blikaf.ie op kunst- en archi tectuurhistorisch terein, for maat 15 x 21 cm, geïllu streerd met 260 foto's en 5 kleurenplaten op kunstdruk papier. De tekst omvat totaal 220 pagina's, achterin is een uitslaande plaat opge nomen met een overzicht van de verschillende stijlen. Gebonden in geheel linnen band. Wondere wereld van nu en morgen. Geb. 3,90. „Een boek van Wester leest als een roman. De deskundige schrijver dist allerlei we tenswaardigheden uit natuur en natuurwetenschappen zó op, dat ieder ze met genoe gen leest". Idil. N.V. Druk kerij en Uitgeversmaatschap pij v/h Buijten Schipper- heijn, Amsterdam, Valken burgerstraat 106. Het vrije beroep - door Prof. Dr. F. J. H. M. van der Ven. H. E Stenfert Kroese N.V., Postbus 33, Leiden, ing. f6,40. Dit boekje is het eer ste in de Nederlandse taal, dat over het vrije beroep in zijn algemeenheid handelt. Het wil begrippen verhelde ren en een basis verschaffen voor een zeer noodzakelijke verdere discussie. Bouwmeesters van morgen J. J. Beljon. Wetenschappe lijke Uitgeverij N.V., Am- steidam. Pantoskoop ƒ9,50. Als een profeet kondigt Bel jon het einde aan van de specialisatie in de kunst. Be halve een beginselverklaring biedt het boek ook een kijk spel; ongeveer 200 foto's ver levendigen het betoog. Mutatie van de mensheid Pierre Bertaux. Wetenschap pelijke Uitgeverij N.V., Am sterdam. Pantoskoop 8,90. Wij maken de periode mee waarin de mensheid een ge heel nieuwe fase betreedt, die anders van structuur is dan de voorafgaande. Talrij ke „bewijzen" maken het boek tot een adembenemen de ontdekkingstocht. Blauwdruk van de toekomst. Dennis Gabor. Wetenschap pelijke Uitgeverij N.V., Am sterdam. Pantoskoop 9,50. Met grote helderheid, hu mor en geredeneerd opti misme bespreekt Gabor drie grote gevaren voor de we reld: de dreigende overbe volking, de bewapenings wedloop en de vrije tijd waarover de toekomstige ge neratie zal beschikken. De Nederlander uiterlijk en innerlijk. Een karakteristiek. Prof. dr. A. Chorus. A. W Sijthoff, Leiden. Paperback ƒ6,90. Een fasci nerend portret van de Ne derlander, aan de hand waarvan de Leidse hoogle raar laat zien wat onze ge meenschappelijke kenmer ken zijn en waarin wij ons van andere volken onder scheiden. Oude Schoonheid in Lim burg Prof. Dr. J. J. M. Timmers. Uitg. Leiter-Nij pels, Maastricht. Paperback ƒ5,90. Een overzicht over de artistieke rijkdom van Lim burg. geïllustreerd met 70 foto's. Wat is dat? door D. A. Cramer-Schaap e.a. Uitgeve rij Hollandia N.V., Baarn. Encyclopedie voor jonge mensen, 4e druk. Geillustr., ing. ƒ2,90 per deel (10 de len); na verschijning ƒ3,25 per deel. Internationale economische betrekkingen en instellin gen door Prof. Dr. M. A. G. van Meerhaeghe. H. E. Stenfert Kroese N.V., Post bus 33, Leiden. Geb. ƒ26, Een werk waarin die inter nationale instellingen of ac- coorden behandeld worden waarvan de activiteiten van belang zijn (of waren) voor de economie van de West- europese staten. Het boek is voorzien van een uitgebrei de literatuuropgave. Grondslagen der economi sche politiek door Prof Dr. F. Hartog. H. E. Sten fert Kroese N.V., Postbus 33. Leiden, geb. ƒ14,Een ge heel nieuwe bewerking van het „Leerboek economische politiek", en geschreven met de bedoeling de lezer een oriënterende rondleiding door de praktijk van het economisch proces en de economische politiek te ge ven. In de ban van burchten, kas telen en paleizen door D. J. van der Ven. Uitgeve rij „Ons Huis". Biltstraat 143. Utrecht. Prijs ƒ36,50 Met dit nieuwe prachtboek (484 bladzijden, 382 afbeeldingen) gaat U kunsthistorisch en cultureel op reis langs Nec- kar, Main, de „romantische Strasse", het Bodenseegebied en de Rijn. Huis zonder dak, Rusland na 45 jaar revolutie Maurice Hindus, J. A. Boom en Zn., Meppel, ƒ14,50. Het jongste boek van de grote Rusland kenner, een fascinerend re laas over leven in modern Rusland. Gesprekken met Russen van alle leeftijden en standen, tot in de uithoeken van dit onmetelijke rijk. Van Wilson tot Kennedy door André Maurois. Uitge verij Hollandia N.V., Baarn. Geb. 14,90. De geschiedenis van de Verenigde Staten als Wereldmacht. Geïllustreerd. Op en om de Spaanse troon. De geschiedenis der Carlis- ten door Drs. J. van Dijl. J. H. Kok N.V., Kampen 4,95. Directe geschiedenis als re portage van het leven op en om een troon. Verassende familierelaties. - Amusante anecdotes. Unieke illustra ties. Het Stadhuis van Maastricht Mr. A. Minis en Mr. drs. H. Wouters. Uitg. Leiter- Nijpels. Maastricht. Prijs ƒ7,90 Met 50 pagina's tekst en 39 illustraties formaat 25 x 19 cm. Het Land van bij ons bui ten. Abraham Exodus. Uitg. Leiter-Nijpels, Maastricht. Prijs 16,50. Herinneringen aan Nederlands-Indië van vóór 1940: deel I: „Herinne ringen van een officier-ge zaghebber in de Indische buitengewesten"; deel II: „Reizen en trekken onder primitieve mensen". Samen in één band. Spionage in de tweede we reldoorlog door Jac. van der Steen. J. H. Kok N.V., Kampen, 1,75. Reële be schrijving van spionage-acti- viteiten in de tweede we reldoorlog. Zeer interessant. Met illustraties. Gesprekken achter het gor dijn door P. Terpstra. J. H. Kok N.V., Kampen, 1,75. Belangwekkende reportage, met illustraties, van ontmoe tingen achter het ijzeren gordijn. Een weerspiegeling van de ginds bestaande le vensverhoudingen en vooral van wat er leeft in het hart van de mensen daar. 181315 Ons Koninkrijk ge boren D. H. Couvée en dr. G. Pikkemaat. Tintelen de tekst over een bewogen periode van land en volk Tientallen illustraties in zwart-wit en kleurendruk (affiches, schotschriften en vele niet eerder gepubliceer de prenten). 191 blz. in fleu rig omslag, ƒ3,90. N. Sam- som n.v., Alphen aan den Rijn. Economie in spiegelschrift - door Dr. J. E. Andnessen. H. E. Stenfert Kroese N.V. Postbus 33, Leiden. Paper back 6,90, Het is boeiend de verschillende uitspraken van de hoogleraar in de economie te lezen, nu hij mi nister is. Mexico, land links van de zon, door Hans Leuenberger. Uitgeverij Hollandia N.V., Baarn. Geb. 18,50. Heden en verleden van Mexico worden boeiend belicht. Ge ïllustreerd met 106 zwart/ wit- en kleurenfoto's. Het Smalfilmboek door Dick Boer. Uitgave FOCUS N.V. te Haarlem. Prijs f 12.90. Uitstekend leerboek, waar in alles beschreven staat wat u moet weten om tot geslaagde films te komen. Ook aan de estetische kant van het filmen wordt veel aandacht besteed. Het tweede Smalfilmboek door Dick Boer. Uitgave FOCUS N.V. te Haarlem. - Prijs f 14.90. Voor iedere smalfilmer, die meer wil dan „bewegende kiekjes" te ma ken. Over de estetiek, de vormgeving van het beeld, de juiste verlichting, het goede verloop van de bewe- ging enzovoort. Charmant gekiekt door Karei v. Straaten. Uitgave FOCUS N.V. te Haarlem. Prijs f 4.75 Charme en gratie zijn twee vrouwelijke eigenschappen, die zich gemakkelijk laten fotograferen. Ook van uw vrouw, verloofde of meisje kunt u prachtige portretten maken met dit boekje als handleiding. Ric en Anita gaan filmen door Dick Boer. Uitgave FOCUS N.V. te Haarlem. Prijs f 3.90. Voor hen die graag zouden willen filmen is speciaal dit boekje ge schreven. Eenvoudig maar duidelijk wordt de techniek beschreven. Als u dit boekje leest, slaagt uw eerste film beslist. Fotoboek Israël Jan en Rense Schaap. Uitgeverij L, Stafleu Zoon, Leiden. Een fascinerend beeld van het kleine land met zijn dy namische bevolking. Waar devol! Actueel! Fraai! Het geschenkboek bij uitne mendheid ook als impone rend bewijs van erkentelijk heid voor uw goede relaties. 112 blz. 155 foto's, prijs ƒ27,50. Juliana Regina 1964. Uitge verij Hollandia N.V., Baarn. Ing. ƒ3,50. 100 mooiste fo to's van Het Koninklijk Ge zin. Vrij Borduren Nel Rol, lerares kunstnaaldvakken te Haarlem. Oblong formaat en geplastificeerd omslag ƒ4,90. (In de serie „Goed Hand werk"). Het gebruik van nieuwe werkwijzen en op originele manier verwerken var. allerlei materialen. De foto's (ook in kleuren) zijn van Lies Maes. Vermande Zonen - IJmuiden. Wat vertellen wij aan onze kinderen? door Audrey Kelly. Uitgeverij De Koepel, Roosendaal. Prijs ƒ5,90. Een praktische gids voor opvoe ders die tot taak hebben kin deren voor te lichten: de leeftijd waarop dit moet ge schieden, de dingen die men de kinderen wel en niet moet vertellen. Kruissteek I (in de serie „Goed Handwerk"). Nel Rol, lerares kunstnaaldvakken te Haarlem. Oblong formaat en geplastificeerd omslag 3,95. Tot stand gekomen met me dewerking van de Stichting Goed Handwerk. Een voort bouwing op en met erken ning van oude, vertrouwde methoden. Vele tekeningen en foto's (ook in kleuren). Vermande Zonen - IJmuiden Brieven aan een verpleeg ster Dr. W. Lindenberg, Nijmegen, Dekker van de Vegt n.v., ƒ4,90. In aantrek kelijke en een 40-tal korte beschouwingen en prakti sche raadgevingen voor al len die het verpleegstersbe- roep gekozen hebben, in briefvorm geschreven door een wijze, ervaren arts. Uitzet op stapel. Praktische tips voor verliefden en ver loofden Irene Haverman. De Spaarnestad, Haarlem, 5e druk ƒ3.90. Het ideale boek je voor verliefden en ver loofden met honderden tips voor het samenstellen van de uitzet o.a. linnen, casset te, pannen, drinkservies, ser vies, grote verlanglijst en etiquette bij verloving en huwelijk. Portret van een tijdperk, Erich Salomon. De Bezige Bij, Amsterdam, 39,50. Keuze uit het werk van de grootste fotojournalist ter wereld, bijeengebracht in een fantastisch mooi ge drukt boek. Met een histo rische inleiding van prof. dr. J. Presser. Slank worden en zonder moeite blijven door vetter eten door Dr. Herman Talier, geb. ƒ6,90. De nieu we, succesvolle voedingsleer, gebaseerd op de biochemi sche werking van onverza digde vetten, mede zo aan trekkelijk omdat deze ver mageringsmethode zonder grote moeite of kosten is vol te houden. Kosmos, Amsterdam. Slank blijven zonder pijn, door Prof. John Yudkin. Uitgeverij Hollandia' N.V., Baarn. Geb. ƒ5,90. Een gron dig advies van een deskun dig hoogleraar over „slank worden en blijven". Geïllu streerd. Fotokalender 1965 „Roman tisch Drenthe". Uitgeverij De Torenlaan, Assen. Giro 87.17.86. Prijs ƒ3,30. Een royale maandkalender, die prettige herinneringen op roept aan een vakantie in Drenthe en opwekt deze ro mantische provincie op nieuw of voor het eerst te gaan ontdekken. Het eerste fotoboek door Dick Boer. Uitgave FOCUS N.V. te Haarlem. Prijs f 15.90 Uw gids op het pad der fotografie. Geschreven voor beginners. Is een hulp voor gevorderden voor het berei ken van prima resultaten. Schitterend geïllustreerd met vele voorbeelden en tekenin gen. Het tweede fotoboek, door Dick Boer. Uitgave FOCUS N.V. te Haarlem. Prijs f 18.50 Logisch vervolg op Het Fo toboek. Tientallen vergelij kingen tussen „de gewone kiek" en de goede foto wor den op vlotte wijze behan deld. Uw dia's en foto's zul len er beslist beter c door worden. Vakantie in Drenthe - Evert Zandstra. Uitgeverij De To renlaan, Assen. Giro 87.17.86. Prijs ƒ8,90. In Drenthe vindt men nog rust, ruimte en ongerept natuurschoon, overtuig u zelf tijdens week einde of vakantie, maar lees eerst deze nieuwe reisgids, met routebeschrijvingen en tal van prachtige foto's. 212 pagina's. Nederland door vreemde bril J. H. Kruizinga. Uitgeve rij De Torenlaan, Assen. Gi ro 87.17.86. Prijs ƒ5,90. Bui tenlanders geven onomwon den hun oordeel over ons Nederlanders. Een interes sant boek voor hen, die niet bang zijn voor ongezouten kritiek op zichzelf en ande ren (prima recensies). Albert Schweitzer de oer wouddokter van Lambarene. M. Woytt-Secretan. Uitgeve rij De Torenlaan, Assen. Gi ro 87.17.86. Prijs ƒ4,90. In deze boeiende roman kan men lezen dat, wat dokter Schweitzer, die in januari a.s. 90 jaar wordt, in zijn rij ke leven heeft gepresteerd zoveel is, dat menselijke zwakheden en tekortkomin- gen daarbij in het niet ver zinken. Kosmos auto-zakboek. - Sa mengesteld door N. J. Kol- lewijn, *geb. ƒ5,90. Onmisba- vraagbaak voor iedere automobilist, met uitvoerige informaties en adviezen over onderhoud, reparaties, sto ringen, belangrijke reisge- gevens. Bevat bovendien een unieke zestalige technische woordenlijst, vele tabellen en onkosten- en benzine staatjes. Kosmos, Amsterdam. 1000 Recepten voor ieder een, 3e druk, W. Zeldenrust- de Jongh. Uitgeverij „Ons Huis" Biltstraat 143, Utrecht. Prijs 14,75. Geeft alles, van eenvoudigste recepten tot de duurste menu's, menu's voor elke dag, elke zondag, elk jaargetijde. De schrijfster be spreekt als 't ware de recep ten met de huisvrouw. De nieuwe Arendsoog 3,90 De nieuwe Pim Pandoer 3,90 Esther Hagers-serie 3,90 De nieuwe Pietje Prik 1,50 De nieuwe Knoopje Kapoen 1,50 Mormonen in opmars - door Ds. H. J. Spier. J. H. Kok N.V., Kampen, 1,75. Met illustraties. De Schrijver toont duidelijk aan welk een geweldige invloed uitgaat van het Mormonis me met zijn 18.000 zendelin gen in de hele wereld, met zijn groei van 150.000 leden per jaar. Men komt onder de indruk van allerlei op zienbarende feiten en ge heimzinnige riten. 2 minuten Ds. G. Meynen, N.V. voorheen Van Keulen periodieken, Den Haag ƒ3,90 Een vijftigtal medita ties gekozen uit de radioru briek ,ter overdenking Met vele illustraties van Chris Schut. Een boekje om te be zitten. Een geschenk, haar gewicht in goud waard! Konfrontatie met Kar] Barth Prof. dr. S. U. Zuidema, geb. ƒ7,-. „Wij wensen iede re katholiek toe, dat hij Zui dema's waardevolle visie op de besproken kwesties weet te integreren in het perspec tief dat hij heeft of kan hebben". P. den Ottolander, in „Forum". N.V Druk kerij en Uitgeversmaatschap pij v'h Buijten Schipper - heijn, Amsterdam, Valken burgerstraat 106. Opvoeding tot persoonlijk heid door Prof. Dr J. Wa terink. J. H. Kok N.V., Kam pen. Gebonden 5,90 Een zeer aanbevelenswaardig boek voor alle ouders en op voeders, die het wèl menen met hun kinderen. Oud en Nieuw Prof. dr. D. H. Wester. Een bijzonder cadeau met de feestdagen! Geb. ƒ7,90. „Zelden zagen wij zoveel wetenswaardigs in één boek bijeen, dat op zo leesbare vaak meeslepende wijze werd besproken. Zeer aan- bevoJen!" De Volkskrant. N.V. Drukkerij en Uitgevers maatschappij v/h Buijten Schipperheijn, Amsterdam. Valken burgerstraat 106, Veranderd gezinsontwerp Pastorele cahiers no. 18 Paul Brand, Hilversum, ing. 8,90 Uitgangspunt: een aantal ge sprekken met echtparen; Conclusie: de Kerk zal haar vertrouwen moeten uitspre ken in de pogingen der echt paren, en aan hun mening een belangrijke plaats moe ten inruimen. Bevrijdend door openheid. Gids voor geboorteregeling, door dr. S. Geiler. Uitgeve rij De Koepel, Roosendaal Prijs ƒ5,50. Dr. Gelier be schrijft de methode waarbij de vrouw haar eigen tempe- ratuurverloop controleert en daardoor een zeker middel heeft tot het regelen der zwangerschap. Mens en werk Prof. dr. ir. H. van Riessen. Geb. ƒ5,80 Wijsgerig-sociologische op stellen in heldere stijl han delend over de christen in de samenleving. Door r.-k". critici zeer aanbevolen. N V Drukkerij en Uitgevers maatschappij v/h Buijten Schipperheijn. Amsterdam Valkenburgerstraat 106 De groep Mary McCarthy A. W. Sijthoff, Leiden Geb f 12.90. Met vlijmscherpe sa tirieke pen beschrijft Mary McCarthy 8 meisjes m het Amerika van de jaren der tig, die naar nieuwe wegen zoeken, met name ook in de omgang met de andere sek se. De geestelijke leer van het evangelie, B. M. Chevignard Paul Brand, Hilversum geb f 8.90. Dit boek wil een hulp zijn tot een leven dat zich temidden van de bedrijvig heid van alle dag consequent aan het evangelie wil toet sen Eenvoudig geschreven, nergens abstract-theoretisch. Concilie-toespraken, bijeen gebracht door Yves Congar. Hans Küng en Daniël O'Han- lon, Serie Oecumene, Paul Brand, Hilversum, ing. f 9.90. Er wordt zoveel over het concilie geschreven: waarom leest u niet de letterlijke woorden van de concilieva ders zelf? 52 toespraken door concilie-specialisten voor u uitgezocht. Verrassend. Mens en God. Dominicanen. Bij le veld, Utrecht, 14,90. De professoren van het filo- soficum der paters domini canen te Zwolle beschouwen in doordringende studies het religieuze probleem o.a. bij moderne denkers, Marx, Jaspers, Heidegger, Sartre, Een belangrijke bijdrage. Den mens zichzelf een vraag stuk Gabriel Marcel. Bijle- veld. Utrecht, 7,50. Geluk kig is dit boek nu door een voortreffelijke vertaling in het bereik gekomen van een wijsgerig geïnteresseerd le zerspubliek. Van harte aan bevolen. (prof. dr. Ferd. Sassen) Wachten op God. Simone Weil. Bijleveld, Utrecht. 7,90. Eén der belangrijkste persoonlijkheden van deze generatie: haar werk is een poging de dodelijke tegen spraak van onze tijd te over winnen. De stem van deze grote mystica zal door de tijden heen weerklank vin den. (Albert Camus). Het nieuwe atoombeeld Otto R Frisch. Wetenschap pelijke Uitgeverij NV., Am sterdam Pantoskoop ƒ9,50. Een van de meest beroemde aloomonderzoekers behan delt op verbluffend een voudige wijze de betekenis, mogelijkheden en grenzen van kernsplijting en kern fusie. Paus Paulus VI, Leven en persoon, Andrea Lazzarini; Paul Brand, Hilversum geb f 11.90. „Het verstrekt de lezer op sympathieke, over zichtelijke manier een groot aantal belangrijke gegevens over de huidige paus, zijn afkomst en zijn levensloop; bijzonder boeiend" (Gabriël ^mit). Geef een Bijbels Dagboek! E.,, b„„. ieders huis is. Dagelijks vijl minuten met God is niet veel, maar genoeg, mits die 5 minuten goed gevuld zjjn. 8e druk, gebonden f 8.50. - Boekencentrum 's-Gravenha- ge. versum, del „brieven aan jonge men sen" van een befaamd theo loog; hij behandelt die on derwerpen die in contacten met jonge mensen telkens weer opduiken op een even eenvoudig-directe als duide lijke wijze. 4

de Stem | 1964 | | pagina 16