Nominale loonstijging is voor subsidiebeleid bepalend Vermiste twee dicht bij huis Shetland wol NIEUWE TOEKOMST VOOR WONINGBOUW: Bonden eisen verhoging van spoorwegloon Ruimte en geld nodig voor redelijke recreatie GOLD Speurtocht naar ex-nazi's op W estduitse ministeries 190 Meer ontsluiten en overdragen Executie JONGENS NACHT TUSSEN STROBALEN Paar sta] voor 30 mille uit woonboot Hart van jongen stond opnieuw stil - voorgoed BOUCLÉ TAPIJT lm-fp;Tr^er- Visa spijtoptanten zes maanden geldig Gevangeniseiland wordt toeristenoord Sociaal-democraten willen: Agent smeet luik dicht Man verliest stukje duim in de cel SLECHTS 3 DAGEN BELCANTO1 VROOM DREESMANN DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 18 NOVEMBER 1964 (Advertentie) AMSTERDAM Tegen de 34-jarige Daniel van 't H. en zijn 20-jarige vrien din Sylphia S. uit de hoofdstad, is giste ren wegens een grote inbraak in een woonboot te Kortenhoef, resp 12 maan den, waarvan 3 voorwaardelijk, en 12 maanden, waarvan zes voorwaardelijk mei aftrek van het voorarrest geëist. De buit bestond om uit drie bontjassen, die een waarde hadden van 30 mille, en fototoestellen en kijkers Reiden gaven de feiten volledig toe Het meisje werkte bij de familie van de woonboot als schoonmaakster. Haar vriend had al een tijdje met de gedachte gespeeld daar een inbraak te plegen. Dat was gebeurd na de nacht dat het twee tal besloten had uiteen te gaan en nogal veel had gedronken. Het was volgens Daniël „in een roes gebeurd". Hij nam alle schuld op zich Sylphia zei dat ze het niet prettig had gevonden dat Da niél de bontjassen meenam, omdat me vrouw daar zo aan gehecht was. Maar verder had zij zich er niet tegen verzet dat haar vriend de andere dingen uit de boot meenam. De gedupeerde familie had een brief gekregen dat ze de gestolen goederen voor 15 mille konden terugkopen Daar door kreeg de politie een spoor in han den en kon het tweetal, dat nog nooit met de politie en de justitie in aanraking is geweest, worden gearresteerd Nage noeg de gehele buit werd teruggevon den Uitspraak 1 december. UTRCHT De drie erkende ver- voersbonden verlangen een aanmerke lijke verhoging van de spoorwegionen om daardoor een met het bedrijfsleven en overheid vergelijkbaar inkomenspeil te kunnen bereiken. De drie bonden die met elkaar samen werken in de personeelsraad NS heb ben dinsdag hun voorstellen voor de nieuwe collectieve arbeidsovereen komst, die op 1 januari van het volgend jaar moet worden vernieuwd, bij de NS- directie ingediend. In zijn voorstellen dringt de personeelsraad erop aan. om voor het gehele spoorwegpersoneel' een collectief prestatiebelomngs-systeem in te voeren, de vakantiebijslag van 4 tot 7 pet te verhogen, de gemeenteklas-afI rek af te schaffen en het aantal verlofdagen uit te breiden. In de voorstellen komt verder een ver langen tot uiting om de vergoeding voor de onregelmatige diensten te verhogen. De personeelsraad heeft tenslotte aan gekondigd, het vraagstuk van de bezits vorming voor het spoorwegpersoneel met de bedrijfsleiding te willen bespre ken. Advertentie) (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Om een harmonisatie te bereiken tussen de huren van de bestaande woningvoorraad en de nieuwbouw moet er gelijk tijdig een huur- en subsidieverhoging komen, waarbij verschil van kwaliteit in de huur tot uitdrukking komt. Als datum valt hierbij te denken aan 1 januari 1966. De minister beoogt: „Als men het er algemeen over eens is dat wij ons in een impasse bevinden, dan zal met medewerking van alle kanten getracht moeten worden in één operatie hel nodige uitzicht bieden. Het beste lijkt dat huur- en subsidiepolitiek beide elkaar daarby tegemoetkomen. Dit betekent enerzijds een forse huurverhoging van maximaal 15 a 20 procent en anderzijds gelijktijdg een belangrijke verhoging van de initiële woningwetbijdrage." Minister Bogaers is voorts van ge dachte, dat er alle reden is om tot een andere verdeling van de subsidie in de tijd te komen. Hij Wil wat dit betreft af gaan op de ontwikkeling van de nominale lonen. Dit houdt in dat zolang de wonin gen worden gesubsidieerd telkens bij het begin van het jaar de huur wordt ver hoogd en de subsidie overeenkomstig verlaagd met het gemiddelde percen tage waarmee de nominale lonen in het afgelopen jaar zijn gestegen. Hoofdele menten van het subsidiesysteem moeten volgens minister Bogaers zijn, een betere kwaliteit van de nieuwe woning en een relatief hogere aanvangssubsidie. De genoemde hoofdelementen van het nieuwe subsidiesysteem zullen volgens minister Bogaers in samenhang de bewo ner van een nieuwe woning in staat moe ten stellen geleidelijk aan toe te groeien naar de noodzakelijke huur voor een wo ning, die weliswaar vandaag wordt ge bouwd maar die ook in de naaste toe komst nog moet voldoen. „Eigenlijk krijgt de huidige bewoner een voorschot op de kwaliteit, die wellicht naar geenszins overdreven maatstaven past bij de alge mene welvaartssituatie van vandaag, doch die voor het ogenblik nog een te zware belasting voor zijn budget vormt", aldus de minister. Minister Bogaers wil zijn oplossing niet alleen voor de woningwetbouw. maar ook voor de gesubsidieerde particuliere bouw van toepassing doen zijn. Minister Bogaers wil ook voor particuliere huur woningen in harmonisch verband met de woningbouw de aanvangssubsidie erhogen en de huren in deze sector van aar tot jaar aanpassen aan de ontwikke ling van de nominale lonen. Of de subsidieverhoging ook voor de bestaande gesubsidieerde woningen zal gelden is een vraagstuk, waaromtrent de raad voor de volkshuisvesting even eens nog moet adviseren. Vast staat wèl dat de minister de door hem gedachte ..aarlijkse huurverhogingen ook wil laten gelden voor gesubsidieerde bestaande wo ningen. Over het vraagstuk van de com pensaties voor de huurverhoging wil mi nister Bogaers de adviezen van de soci aal-economische raad en .van de stichting van de arbeid afwachten. Wèl wil de minister komen tot sterk gedifferenti eerde huurverhogingen over de diverse soorten woningen. Minister Bogaers wil ook nieuwe initi atieven ontwikkelen op het stuk van de doorstroming. Daarom wil hij als sluit stuk van zijn gedachten over een nieuw huur- en subsidiebeleid komen tot een door de gemeenten te stichten doorstro mingsfonds, dat ook gedeeltelijk door het rijk wordt gevoed. Daarbij zou het be drag waarmee het doorstromingsfonds van rijkswege wordt gevoed volgens de minister het beste te relateren zijn aan de omvang van de nieuwbouw. Tenslotte zal volgens minister Bogaers het door hem gedachte systeem over eni ge jaren kunnen leiden tot proeven met lossere vormen van huurbeheersing in sommige streken des lands. De huren van de gesubsidieerde woningen zullen dan het kompas kunnen zijn voor in be- NORRKöPING De U-jarige Bo Holmberg unt Norrköping, wiens hart maandag weer op gang werd gebracht nadat het een kwartier had stilgestaan, is gisteren overleden, ondanks alle po gingen de jongen in leven te houden. Bo Holmberg werd maandag met gro te spoed naar een ziekenhuis gebracht, nadat hij op de bodem van een zwem bad was gevonden en men constateer de dat hij was verdronken. De artsen pasten hartmassage toe en gaven injecties met andronaline. Later werd een beademingsapparaat gebruikt om het leven van de jongen te redden. Dinsdagmorgen vroeg stopte het hart opnieuw. Pogingen om het leven op nieuw terug te roepen faalden echter. Het gedurende een kwartier ontbre ken van zuurstof heeft vermoedelijk fa tale beschadiging van de hersenen tot gevolg gehad. De jongen is, nadat de art ten het hart weer op gang hadden gebracht, niet meer bij kennis geweest. BASTION: gedessineerd bouclé van uiterst solide - konstruktie. Breed- 3 80 m\broad°oomj! rUT.,„rTviniir 3350 resP- Vraag folder B2 aan Ver.eta N.V., Hilversum. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Nederland moet steeds meer woekeren met ruimte en geld om zyn inwoners in de toekomst een behoor lijke recreatie te kunnen verzekeren Rond 1980 verwacht men anderhalf mil joen Nederlandse strandbezoekers per dag. Staatsbosbeheer moet zuinig zijn met zijn 80.000 ha bos en 11 recreatie ruimten, zoals het Amsterdamse hos, kos ten zeker 1 miljard gulden. Toch moeten deze 11 gebieden voor de dagrecreatie er volgens de rijksdienst nationaal plan komen. Maar O.. K. en W. heeft nog maar 9 miljoen gulden voor de recreatie beschikbaar en de lagere overheidsorga nen ook ongeveer eenzelfde bedrag. Problemen genoeg voor de overheid en de particuliere organisaties en daarom gaat binnenkort een raad voor de recrea tie optreden, zoals staatssecretaris L. van de Laar gisteren in Rotterdam meedeel ue: Deze raad gaat studeren op de vele vrije tijd en de weinige ruimte", die be schikbaar komt. De laatste voorbereidin gen voor deze raad zijn thans getroffen NOODZAAK De kust-streek komt bij Nederlander en buitenlander steeds meer in trek. Op de drukke punten heeft de strandbezoe- v*erRante meter ter beschikking Elders echter veel meer. Een ontsluiting van de stille kustgebieden wordt daarom voor de nabije toekomst al absoluut no dig. Ir M. P. Oosterkamp van het natio naal plan deelde in het Rotterdamse Hil- l,°" °P de toeristische studiedag van de A.N.W.B. mee, dat na 1980 op topdagen anderhalf miljoen Nederlanders en 70.000 buitenlanders het strand zullen bezoeken. Hiervoor zijn 420.000 slaapplaatsen nodig, waarvan er nu nog maar 194.000 aanwe zig zijn. Tweederde van de slaapgelegenheden zal bestaan uit kamphuisjes, tenten, tent- nuisjes en caravans. Daarvoor zijn nog nodig 740 hectare terrein. Gelegen liefst buiten het duingebied. Verder moeten er nieuwe strandlagen, zeewegen en par- keergelegenheden komen, zonder dat de leschermde natuurgebieden aangetast worden. Staatssecretaris Van de Laar gaf toe. dat er nog vele problemen zijn. maar er zijn ook andere moeilijkheden, meende hij. Vele Nederlanders kunnen nameliik de weg naar de recreatie nog steeds niet Vinden, zij weten niets van spreiding en mets van de recreatieve stilte, die niet alleen dringend nodig is, maar ook nog steeds aanwezig in Nederland. Hij deed een beroep op de organisaties Nederland ook hiermee voor te gaan. ^eiVtilte, kij de rijksdienst voor ■et nationaal plan al vast. In zijn groot recreatieplan zijn ook rustige familie badplaatsen geprojecteerd .terwijl staats bosbeheer op bijvoorbeeld de Veluwe en in Brabant nog uitgebreide vennen, hei en bossen in beheer heeft, die alleen met kaarten toegankelijk zijn. Bovendien be schikt de A.N.W.B. binnenkort over 28 toeristenhoekjes voor de rustzoekende vrijetijdsbesteder. ONWAAR Een aantal terreinen .waaromheen al gebouwd wordt en die zich daardoor meer tot dagrecreatie lenen, kunnen be ter van staatsbosbeheer in eigendom aan de gemeenten overgedragen worden. Dit onderstreepte ir. A. Stoffels, directeur van het staatsbosbeheer. Volgens hem heet ook het bosgebied nog allerlei voor zieningen nodig, zoals parkeerterreinen, pick-nick-plaatsen, schuilhutten, kam peerterreinen e.d. Zijn dienst heeft nog een onderzoek, waaraan het recreatief publiek het meest behoefte heeft .Ir. Stoffels wees er nog op ,dat het gedrag van de Nederlandse bevolking, uitzonde ringen daargelaten, voorbeeldig is. Dat de Nederlander de natuurvernieler bij uitnemendhei dzou zijn, is volgens hem onwaar en doet deze de Nederlander ten zeerste onrecht. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Scholten van Justitie heeft dinsdag in de Tweede Ka mer nog eens verklaard dat alle visa, aan spijtoptanten in Indonesië verstrekt, zes maanden geldig blijven. Zij kunnen slechts om een speciale reden worden verlengd. Het vertrek van deze personen houdt rechtstreeks verband met de nood, waar in zij verkeren, maar ook met de be schikbare vervoerruimte. Thans blijkt, dat sommigen hun vertrek willen uitstel len tot het voorjaar. In verband met de organisatie van het vervoer is behoefte aan een zekere spreiding, maar dat is niet vanuit Nederland te regelen. Het is daarom noodzakelijk dat de ambassade in Djakarta een ruime armslag heeft. Daarom wordt aan hen, die een visum hebben ontvangen, verzocht binnen een bepaalde tijd te reizen. Wie aan een dergelijk verzoek niet voldoet, zal eerst veel later opnieuw aan de beurt kunnen komen. Minister Scholten deelde dit mee in antwoord op mondelinge vragen van mr. F. Daams (P.v.d.A) dit had ge suggereerd, dat de visa niet langer dan tot 1 januari 1965 geldig zouden zijn. De bewindsman wees er overigens nog op dat steeds op grond van de nood, waarin de mensen verkeren, om visa wordt gevraagd. Aan de andere kant zijn er personen, die hun vertrek steeds weer uitstellen. De beoordeling ter plaat se is dan ook het meest geschikt voor een goede afwikkeling. ROME Een afgelegen rotseiland in de Tyrrheense zee waar een gevangenis staat, zal spoedig veranderd worden in een toeristische bezienswaardigheid. De Italiaanse minister van justitie, Oronzo Reale, heeft aangekondigd dat de strafgevangenis op het eiland Santo Stefano di Ventotene 80 km van Na pels, vanaf 1 februari gesloten zal zijn. De redenen hiertoe zijn het feit dat het gevangenisgebouw niet aan deze tijd is aangepast en het eiland te veraf gele gen is voor bezoeken door familieleden, hetgeen leidde tot ,,een bijna volkomen isolering" van de gevangenen ginsel vrije huurovereenkomsten. Uitwas sen kunnen dan door een onafhankelijke instantie beoordeeld worden. Terzake het eigen woningbezit wil mi nister Bogaers iedereen, die voor eigen bewoning een bescheiden nieuwe wo ning koopt of bouwt, voor een premie en garantie in aanmerking laten komen in het kader van de regeling bevordering eigen woningbezit. De premies op voet van de gewone premieregeling kunnen dan vervallen. In dit' verband denkt de minister aan een systeem, waarbij voor de nader te bepalen hoogte van de premie onder scheid wordt gemaakt tussen hen die een eenvoudig huis kopen of bouwen en een inkomen hebben tot b.v. f 10.000 per jaar en de genen, die een wat duurder huis bouwen of kopen te denken valt aan de grenzen van de huidige B-cate gorie en een inkomen hebben tot b.v. 18.000 per jaar. Behalve voor een pre mie kunnen deze personen dan ook in aanmerking komen voor een garantie van de gemeente voor een lening tot 90 procent van de netto-stichtingskosten. In het risico hiervan zal het rijk dan voor de helft deelnemen. Bouwt of koopt men een nog duurdere woning doch blijven de verwervingskos ten beneden een nader te bepalen bedrag waarbij te denken valt aan een orde van grootte van f 40.000 a f 50.000, dan krijgt men geen premie doch bestaat wel de mogelijkheid om een garantie te ver krijgen. Een gedeelte van de genoemde premie is bedoeld als van blijvende aard in het kader van de bevordering van de bezits vorming. Het overige gedeelte zal in de komende jaren voor de dan te bouwen woningen worden herzien cn wel ana loog aan de wijze waarop dit ieder jaar zal geschieden met de subsidie voor nog te bouwen huurwoningen. GOLD STAR keus GOLD STAR 25 'n klasse apart 25 PITTIGE SIGARETTEN VOOR f 1,25 GOLD STAR King Size 20 KING SIZE SIGARETTEN SLECHTS f 1,15 GS-64-4 (Advertentie) De ideale voeding voor uw hond Vraag de gratis voedingstabel. Postbus 28 Dordrecht. De Amerikaanse missionaris dr. Paul Carlson, hier gefotografeerd met enkele Afrikaanse jongeren, zal, volgens een bekendmaking van de Kongolese rebellen, als „Amerikaans spion' worden ge- executeerd. Gisteravond werd in Leopoldstad gezegd dat de rebellen in Stan- leystad de terechtstelling voor on bepaalde tijd hebben uitgesteld. Als reden zou zijn opgegeven dat de Amerikaanse consul Carlson nog zou mogen bezoeken, maar het is niet onmogelijk dat het re- bellenbewind er toch voor terug schrikt de Amerikaanse zendeling te doden. WERVERSHOOF Op de kop af 24 uur nadat ze van huis wa ren gegaan, zijn de 11-jarige Sjaak en de 7-jarige Piet Kuin dinsdagmorgen tegen acht uur in de ouderlijke woning terugge keerd. Het is een etmaal vol span ning geweest, waarin al het zoe ken van heel de groep-Medem- blik van de rijkspolitie en tal van Wervershovers vruchteloos was gebleven. Want terwijl men op de fiets en met auto's tot in de wijde omgeving o.a. ook in de Wieringermeer aan het speu ren was, sliep het tweetal doodgemoe dereerd in een hut van strobalen he melsbreed slechts een paar honderd meter van de ouderlijke woning. Honger heeft de twee avontuur lijk^ Wervershofertjes naar huis gedre ven. Erg onder de indruk waren ze bepaald niet Hoeveel angst hun ou ders hadden doorstaan beseften ze niet Ze waren „doodgewoon" niet naar school gegaan, omdat de oudste van de twee bang was te worden gestraft, aangezien hij zaterdagmorgen ook al had gespijbeld. Sjaak. de oudste uit een gezin van zes kinderen heeft zijn jongere broertje Piet meegesleept in het avontuur. Op de fiets. Sjaak trappend en Piet achter op, waren ze maandag omstreeks acht uur heel normaal vertrokken, Naar school, meende de moeder van het tweetal, die niets bijzonders aan hen had bespeurd. Totdat om twaalf uur een buurjonge tje 'n briefje van de school meebracht waarop de ouders de reden van het schoolverzuim van de twee jongens moesten vermelden. Onmiddellijk werd alarm geslagen. De post Wervershoof van de rijkspolitie schakelde het bu reau Medemblik in. Al spoedig bleek dat de jongens 's morgens in Medem blik. een kleine zeven kilometer van Wervershoof, waren gesignaleerd Van daar zijn ze naar Opperdoes gefietst. Onderweg hebben ze notabene aan een politieman, die nog niet van de vermissing op de hoogte was, de weg gevraagd. De angst ten huize van de familie Kuin. aan de Driehuizcnweg nam met het uur toe, maar ook het aantal men sen dat hielp zoeken. Men speurde vooral in de buurt van Medemblik en Opperdoes en in de Wieringermeer. Maar zonder resultaat. Het zoeken is de hele nacht doorgegaan. De ouders van de twee vermiste jongens dachten er niet aan naar bed te gaan. Boven dien was er de hele nacht aanloop. Buren, die probeerden de ouders op te beuren en zoekenden die kwamen informeren of de twee misschien al terecht waren Niemand vermoedde, dat Sjaak en Piet zo dicht bij huis lagen te slapen Nadat de duisternis was ingevallen, waren ze naar Wervers hoof teruggekeerd. In het open veld vonden ze bij potershutten, waar poot- aardappelen tegen de vorst worden be waard. een stapel strobalen en tussen de strobalen voldoende ruimte om be schut te kunnen slapen^ (Van onze correspondent in Bonn Jan Bouwer) KEULEN De Westduitse sociaal-de mocratische party wil in de Bondsdag een resolutie indienen, waarin de poli tieke partyen een versterkte activiteit bij de opheldering van nazi-misdaden verlangen. Vooral moet de justitie aan dacht besteden aan de zgn. „intellectuele daders", de „schrijfbureau-moordenaars" die weliswaar zelf geen druppel bloed aan hun vingers hebben kleven, maar aan de pleging der nazi-misdaden ach ter de schermen krachtig hebben mee gewerkt. Verder zal nogmaals de kwestie aan hangig gemaakt worden van de verlen ging der verjaring van nazi-misdaden, Naar men weet is de bondsregering daartoe niet bereid, omdat zij geen spe ciale justitie wil scheppen. Op 8 mei van het volgend jaar, 20 jaren na de ineen storting van het nazi-regime, zullen de nazi-misdaden verjaren, voor zover door de justitie nog geen onderzoek is inge steld. Voorgesteld zal worden alle vroegere „Reichs"-ministeries in Berlijn nog eens grondig uit te kammen om te kijken wel ke eventuele „intellectuele dadeus" zich daar nog verborgen houden. Daarbij wordt o.a. gedacht aan een doorlichting van het politieke verleden van bekende figuren, als de gepensioneerde staatsse- taris ter bondskanselarij, dr. Hans Glob- ke en de oud-minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen van Beieren, Maunz. Dr. Globke was jarenlang de rechterhand van oud-kanselier Adenauer Ofschoon Globkes hoge positie in de nazi-hiërarchie nooit in twijfel is ge trokken, is hij er altijd in geslaagd aan aanklachten wegens medeplichtigheid aan nazi-misdaden te ontkomen. Globke heeft nl. vele „goede" papieren, o.a. van de Katholieke Kerk, die hem op een briefje heeft gegeven aat hij in zijn functie op het nazi-ministerie van binnenlandse za ken de Kerk vele waardevolle inlichtin gen heeft kunnen verschaffen over toe komstplannen der nazi's. Met andere woorden: Globke was tegelijkertijd zon beetje bij de ondergrondse. Daarop heeft hij zich tenminste altijd beroepen, of schoon hij in de nabijheid van vele „in tellectuele daders" en schrijfbureau moordenaars (als Adolf Eichmann) heeft gewerkt. Globke is als getuige versche nen in vele nazi-processen. In Oo§t-Ber- lijn is tegen hem in absentie een schijn proces gevoerd. Dr. Maunz was tot voor kort minister van onderwijs, kunsten en wetenschap pen in Beieren, tot aan het licht kwam dat hij als jurist vele positieve commen taren had geleverd op de nazi-recht spraak en aan de verheerlijking van het nazi-regime het zijne heeft bijgedragen. Maunz werd daarop gedwongen ontslag te nemen. Tot dusverre is een systematische door lichting van alle Reichs-ministeries ach terwege gebleven. Indien de Westduitse justitie een beetje poot-aan speelt, moet het volgens de sociaal-democraten moge lijk zijn vóór 8 mei van het volgend jaar dit verzuim alsnog in te halen. Op het rijksministerie van verkeer b.v. zouden verschillende ambtenaren hebben geweten voor welk doel zoveel goede renwagons ter beschikking moesten wor den gesteld, namelijk voor het vervoer van joden en andere gedeporteerden naar de „Vernichtungslager". Geallieerde rechtbanken hebben tot dusverre rond 5000 nazi-misdadigers ver oordeeld in Duitsland. Daarbij komen dan nog de vonnissen tegen nazi-mis dadigers. die in het buitenland werden geveld. Alleen al in de Sovjet-Unie zijn rond 10.000 Duitsers veroordeeld. Op het ogenblik lopen in de bondsrepubliek nog 750 voor-onderzoekingen. Volgens het ministerie van justitie is het aantal on ontdekte nazi-misdadigers „niet bijzonder hoog" meer. Westduitse rechtbanken heb ben 5500 vonnissen wegens nazi-misdader geveld. (Van onze correspondent) AMSTERDAM De 35-jarige Amster damse koopman J. de V., die wegens dief stal zit opgesloten in een politiebureau te Amsterdam, heeft een deel van zijn duim verloren toen agent J. van der M. het luikje van V.'s cel dichtgooide. Later moest het bovenste kootje van de duim worden geamputeerd. De gemeen telijke en rijksrecherche stellen een diep gaand onderzoek in naar het gebeurde. Vooralsnog is van opzet niets gebleken. De agent in kwestie is dezelfde die en kele jaren geleden is veroordeeld we gens mishandeling van een vrachtwagen chauffeur. Toen hij op een druk punt het verkeer stond te regelen, maakte hij zich zo kwaad op de bestuurder, dat hij het portier van de wagen dichtsloeg. Ook hierbij raakte een duim bekneld. De agent is toen als ongeschikt uit de straatdient gehaald. Koopman De V werd donderdagnacht, verdacht van diefstal van een fiets, in een logement van zijn bed gelicht. Het verhoor verliep correct, maar toen hij in de cel verder wilde gaan slapen, werd geweigerd het bed neer te klappen, om dat het juist het uur was waarop de ar restanten opstaan. Hierover ontstond ru zie, waarbij agent Van der M. het luikje dichtsloeg. De koopman begon te gillen, maar niemand stoorde zich daaraan, om dat men dacht dat hij simuleerde. Van daar dat De V. geruime tijd gebloed heeft voordat hij eerste hulp kreeg. (Adver entio Pracht kwaliteit wol, breit zeer goed uit. Kies uit vele fraaie modekleu ren. 3 dagen lang zeer voordelig. PER KNOT a 100 GRAM BREDA*BERGENopZOOM»OOSTERHOUT

de Stem | 1964 | | pagina 15