Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen ZUID-BEVELAND Zeeuwse en Brabantse wandelaars bijeen SE CE OVEI LandL zijn e: RHB TERNEUZEN weekenders spijkerpantalon DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 17 NOVEMBER 1964 MIDDELBURG Nieuwe Christelijke Kleuterschool Vierklassige nieuwe lagere school Grammofoon concert in de Schakel Algemene Bijstandswet kreeg toelichting VLISSINGEN Burgerlijke stand Dagblad De Stem HULST Showavond instuiven Kampioenendag GOES Cadeaus voor inrichtingen T entoonstellingen OOSTBURG Vogeltentoonstelling „De Volière" VOORDEEL DAG j JONGENS 5 kofferschrijfmachines TERNEUZEN Verkeer intensiever Feest in Zieriksee Bannink" voor sport geopend Handboogschutters in Goes bij elkaar Peren naar Zweden Vergadering van NCB vleescentrale Record verwerking van suikerbieten Tentoonstelling voor tuinders Verkoop peren uit koelhuis KNCG V-wedstrijden in West-Souburg EXAMENS HOOGWATER Vandaag Morgen ra Plattelciru Nieuw- en St wil „desnoc Vlissin Slag om Scheldi B. en w stellen de raad, die op maan dag 23 november in openbare vergade ring bijeenkomt, voor om voor het stichten van een christelijke kleuter school aan de Leeuwerikstraat een kre diet van 265.000,- beschikbaar te stel len. In dit bedrag zijn niet begrepen de inrichtingskosten. Deze school zal gaan dienen als vervanging van de school aan de Koudekerkseweg. Naar aanleiding van een verzoek van het bestuur der vereniging tot het ver strekken van lager onderwijs op gere formeerde grondslag, adviseren b. en w. de raad de gevraagde medewerking te verlenen aan deze vereniging om te komen tot de stichting van een school voor gewoon lager onderwijs, aan de westkant van de stad. Bij voorkeur kan dit geschieden op een zodanige plaats dat de school bezocht kan worden door leerlingen van de woonwijken Stromen- wijk, 't Zand en Griffioen. De school zal moeten bestaan uit vier lokalen en plaats moeten bieden aan 125 leerlin gen. In een toelichting wijst het school bestuur erop dat de school voor gewoon lager onderwijs aan de Verwerijstraat overvolle klassen heeft, terwijl de lig ging van het gebouw meebrengt, dat vele leerlingen dagelijks enkele zeer drukke verkeerswegen moeten passeren. Vanavond wordt in ,,De Schakel" een grammofoonconcert gegeven, aangebo den door de muziek— en grammofoon- handel Wagenvoort, in samenwerking met jeugd- en muziek. Er zal een pro gramma ten gehore worden gebracht van muziek uit barok en romantiek. De heer G. W. Bergman zal de te spelen werken in het kort toelichten. Dit gram mofoonconcert wordt op de nieuwste stereofonische apparatuur weergegeven. Men kan werken beluisteren van Lully; Bach; Chopin en Joh. Christian Bach Deze avond, die voor iedere belang stellende gratis toegankelijk is, begint om acht uur. In verband met het van kracht worden van de nieuwe Algemene Bijstandswet op 1 januari 1965, hield de heer E. de Priester ambtenaar van het ministerie van maatschappelijk werk. een inleiding op deze wet. Hij hield zijn toespraak tijdens de eerste vergadering van de Zeeuwse afdeling van de Bond ter be hartiging der belangen van spastischen. Dë belangstelling voor deze avond was zeer bevredigend. Onder de ruim veer tig aanwezigen waren vele ouders van spastische kinderen en verplegend per soneel yan het Zeehospitium Zonneveld, Om de inhoud van de nieuwe Bijstands wet duidelijk te maken, moest de spre ker teruggaan in de geschiedenis van de armenverzorging. Na de inleiding waren de aanwezigen in de gelegenheid spreker vragen over de nieuwe wet te stellen. Domburg Raadsvergadering. Donderdagavond komen de raadsleden in openbare verga dering bijeen om o.m. te praten over de vaststelling van de bebouwde kom in verband met de boswet, de vaststelling van de herziening uitbreidingsplan in on derdelen, verlenging van pachtovereen komsten en de benoeming van een com missie van advies ingevolge de woon- ruimtewet van 1947. GEBOREN: Willem zv J Bosschaart- De Coninck; Vera dv J Broekhuis- Koopman; Bianca (dv G Hamerslag- Wolthaus; Willem zv A Schuit-Sinke; Erika dv W Davidse-De Jong; Carolina dv E van Rossum-Van Strien; Sonja dv M Hokke-Stroo; Ilona dv J van Akke- ren-Wassink; Roland zv C van der Maat-Boucherie. ONDERTROUWD: J Menheere, 26 jr, en M Boueherie, 21 jr; G Braun, 24 jr, en L van Gemert 19 jr; H Holtkamp, 46 jr. en W van de Ploeg, 47 jr; J van Eek, 29 jr, en M Back 27 jr GETROUWD: M Pais, 24 jr, en J Feij, 22 jr; P van Huffelen, 19 jr en M Stofmeel, 21 jr; H Kloosterman, 26 jr, en M van der Meer, 22 jr OVERLEDEN: C van den Broeke, 82 jr, wed, v. N Dane; W Bostelaar, 72 jr, echt, v. J Wage; A de Waal 88 jr, wed. v. J d'Hont. Toneel Zaterdag 21 november or ganiseert de personeelsvereniging van de n.v Kon. Mij De Schelde alhier een toneelavond voor haar leden. Deze avond wordt gehouden in het Schelde' kwartier. De toneelvereniging Onderling Kunstgenot te Goes zal opvoeren de klucht in 3 bedrijven „Zie ze rennen' van Philip King. Toneel uitgesteld De toneelvoorstel ling, die door het Nieuw Rotterdams Toneel zou worden gegeven op 27 no vember is verzet naar vrijdag 18 de cember. Op laatstgenoemde daium geeft het gezelschap een uitvoering van het blijspel „Barrevoets in het park" van Neil Simon, Volkstuinvereniging Vrijdag 20 no vember houdt de Volkstuinvereniging „Levenslust" de jaarlijkse ledenvergade ring in de glaszaal van het Schelde- Kwartier. Visaanvoer In de week van 9 t.m. 14 november aan de mijn de volgende hoeveelheden vis aangevierd 10382 kg garnalen; 164 kg bot; 3817 'kg schar; 184U kg schol; 3916 kg wijting; 3 kg tong; 1073 kg kabeljauw; 114 kg sardijn en 37 kg rog. St.-Bermulphus Maandag 23 novem ber 's avonds om 7.30 uur houdt de afdeling van de Nederlandse Katholieke Bond van Hogere Middelbare en Lagere Tehnici en Chemici ,,St.-Bernulphus" een ledenvergadering in het gebouw aan de Dr. Ottestraat. Op de agenda staat Kon. Mij. ,,De Schelde" en structuur wijziging N.K.V. Philatelies. De plaatselijke afdeling van de int. ver. Philatelica gaat donder dagavond in het wijkgebouw van het Wit-Gele Kruis aan de Rozengracht, weer haar maandelijkse bijeenkomst houden. Er zullen enkele mededelingen worden gedaan en ook een veiling en een verlo ting staan op het programma. Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, Telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252. GOES Eerste redacteur Exploitatie voor Zeeland: inspectie Zeeland F. DE LIGT L. K. M. DE JONG tel. 6252 Goes tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen J. PETIT, v. Ostadestraat 41, Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Bevèland en Walcheren S. AUGUSTIJN, tel. 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU, tel. 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland 0,18 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 214 mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder f 1,— elke regel meer 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. 1,60 en 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Westkapelle Ons Oud Verbond Onder voorzit terschap van K. Minderhoud vergaderde de onderafdeling der C.J.V. Op deze ai'ond sprak de heer Leendertse te Ka- pelle over zijn reis naar Kongo, waar van hij ook een aantal prachtige dia's vertoonde. Voor de leden van de samenwerkende instuiven van Hulst, St.-Jansteen en Clin- ge is er vrijdagavond a.s. in het Bioscoop gebouw te Hulst een hopelijk klin kende showavond, waaraan vele promi nente artiesten hun medewerking zullen verlenen. De instuivers wacht een optre den van The Blue Diamonds, The Young Sisters uit Breda, de conferencier Ton van de Bos en de imitator Albert Bro- sens. De muziek zal tijdens deze avond worden verzorgd door het orkest „De Notenkrakers". De avond begint om acht uur. In café-restaurant de Bruyn te Hulst werd een groots opgezette tentoonstel ling gehouden van duiven-kampioenen, afkomstig uit Zeeuwsch-Vlaanderen, Noordbrabant en België. Het waren dui ven die reeds meerdere malen in aan merking gekomen zijn voor eerste prij zen, zowel in zware wedstrijdvluchten als op tentoonstellingen. Het laatste uur van de zeer druk be zochte tentoonstelling werd er nog een verkoop van duiven gehouden, waar eveneens veel belangstelling voor be stond. Aanrijding Op het kruispunt Tivo- liweg-Clacisweg heeft zich gistermorgen vroeg een aanrijding voorgedaan tussen een bu, die werd bestuurd door A, V. uit St.-Jansteen én een personenauto, waarin R. L. uit Koewacht achter het stuur zat- Beide voertuigen liepen averij op. Het ongeluk gebeurde toen de chauffeur van de bus vanaf de Tivo- liweg links de Glacisweg insloeg, terwijl daarin R. L. met zijn wagen stond voor gesorteerd, om linksaf de Tivoliweg op te rijden. Biljart-„interland". In café Het Gildenhuis te Exsaarde in België heeft de naar het Gildenhuis genoemde bil jartclub een wedstrijd gespeeld tegen „Marionette" uit Hulst. De Belgen won nen met 18-6, maar hadden, hoewel de uitslag anders doet vermoeden, geen „makkie" aan de Hulstenaren. Voor het treffen bestond veel belangstelling. Topbiljarten In café G. Lijbaart hebben „De Lustige Toepers" een on derlinge topbiljartwedstrijd gehouden. De heer A. Lijbaart streek de eer ste prijs op, de tweede was voor de heer R. Josiassen, de derde voor de heer R. Leraert, de vierde voor de heer J. Kool en de vijfde voor de heer E. Verbracken. In het geheel waren vijftien prijzen be schikbaar. De stichting „Sport Steunt Zonneveld" gaat op dinsdag 24 november, de geschen ken, die voor 1964 aan de door deze stichting geadopteerde inrichtingen zijn toebedeeld, officieel overhandigen. Huize Den Berg aan de 's Heer-Hendrikskinde- renstraat te Goes is het eerst aan de beurt. Hierna volgt Kinderzorg te Mid delburg, de verpleeginrichting Ipenoord en het zeehospitium Zonneveld, beide te Oostkapelle. FEESTAVOND De plaatselijke afdeling van de kath. H. C. R. Bond „St.-Antonius" hield een feestavond ter gelegenheid van haar 10- jarig bestaan. In deze tien jaar is heel wat bereikt. Gemedoreerd werd het tot stand komen van goede sociale voorzieningen, redelij ke arbeidsuren, vakantie en voornamelijk een beste verstandhouding met de pa troons. Na een kort openingswoord door de plv. voorzitter en een toespraak van de bondsvoorzitter volgde een geanimeerde avond. De muziek werd verzorgd door de „Moonlight Stars" en de conference was van Sjef van Hese met medewerking van zijn broer en de „Tjoba-Sisters". Genoten is er ook van een goed bereid souper, geheel verzorgd door de eigen leden koks. Het leeuwedeel van dit werk verzette Antoine Debbaut. Aanwezig waren ook een tiental leden van de binnenkort op te richten afdeling Roosendaal. Biezelinge Verkiezing In de vacature ontstaan door het overlijden van de heer B. J. J. R. Walrecht is gekozen tot ouderling van de Herv Kerk te Biezelinge de heer D. Th. de Klerk. Mozaïek Bij de opening van het nieuwe bankgebouw van de Coöp. Boe renleenbank te Kapelle, nu twee jaar ge leden, werd geld ontvangen ter vrije besteding. Het bestuur besloot toen op de muur van het bankgebouw een moza- iek te laten aanbrengen. Dit is eind vorige week gebeurd. Het mozaïek, dat in fraaie kleuren is uitgevoerd, stelt voor een fruitkweker en landbouwer die bezig zijn met de oogst van hun produk- ten. Kerkconcert Door het slechte weer was er maar een geringe belangstelling voor het programma dat werd uitge voerd in de Ned. Herv. Kerk te Kapelle door het gemengd koor „Excelsior" uit Yerseke en het mannenkoor „Zang en Vriendschap" te Kapelle en het muziek gezelschap ..Ons Genoegen" te Kapelle, het geheel onder leiding van D. Burger. Het gebodene stond overigens op zeer hoog peil en de aanwezigen hebben er veel van genoten. Driewegen Raadsvergadering Op woensdag avond 18 november komt de raad van Driewegen in openbare vergadering bij een. Tijdens deze vergadering zal er een commissie van advies Woonruimte- wet worden benoemd, de wethoudersbe zoldiging zal worden herzien en enkele subsidieaanvragen zullen in behande ling worden genomen. Kapelle Oliebollenactie Vrijdag en zaterdag a.s. zal men in Kapelle-Biezelinge en Schore volop oliebollen kunnen eten. Ter afsluiting van de Rode Kruis-acties 1964 zal de plaatselijke afdeling deze lekkernij huis aan huis aanbieden. Een groot aantal vrijwilligers heeft zich be schikbaar gesteld voor de verkoop en het bakken. Kloetinge Jubileum dienstHet 90-jarig bestaan van de zondagschool is gevierd met een bijzondere dienst in de Ned. Herv. Kerk. Behalve de plaatselijke predikant ds. J. A. van Cruyningen, die de liturgie in leidde, ging in deze dienst ook voor ds. J. W. van Kooten uit Amsterdam, die de prediking hield. Een kinderkoor zong enkele liederen. Na afloop was er een receptie in het verenigingsgebouw. Lewedorp Prijskaarting N.K.V. Donderdag 19 november gaat het N.K.V. alhiér van start met zijn eerste prijskaartavond, die toegankelijk is voor elk vakbondslid. De culturele commissie die deze avond ver zorgt, zal hiervoor aantrekkelijke prij zen beschikbaar stellen Als deze avond slaagt hoopt zij voor dé kerstdagen een grote wild-prijskaarting te houden. Ovezande Koningschieten. De handboogvereni ging „Zeelandia" hield haar jaarlijkse koningschieting op de liggende wip bij de Wed. C. Verbeek. Er werd geschoten op de koningsvogel, en wel over 10 ronden. In de laatste ronde wist de heer Bertus Vermeulen de vogel te treffen en werd koning voor het seizoen 19641965. Er waren 8 schutters van de vereniging aan wezig. Yerseke Door de vereniging van vogelliefheb bers „Inter Scaldis" zal vrijdag en zater dag een grote vogeltentoonstelling wor den gehouden in het verenigingsgebouw „De Haven". Op 26, 27 en 28 .nov. zal door demiddenstandbedrijven, verenigd in de I.V.A, een tentoonstelling worden gehouden van hun artikelen. Behalve zal Nolet en verenigingsgebouw „De Haven" zal dit jaar ook de grote garage van de fa. V. Oeveren als tentoonstel lingsruimte worden ingericht. Door de winkeliers van Handelsbelangen is tegen St.-Nicolaas wederom een winkelweek georganiseerd. Feestavond D.W.S. De buurtvereni ging D.W.S. uit de Pompstraat hield haar jaarlijkse feestavond in café De Schel de. Deze avond werd doorgebracht met muziek, dans, spel en conferences. Het programma werd gebracht door het duo Rien de Jonge en Wim de Vos uit Kloe tinge. Lamswaarde Missleschieting Ondanks de slechte weersomstandigheden waren er toch nog 55 schutters opgekomen voor de grote missieschieting in café v. Driessche, ten bate van het missiegebied, waarnaar pa ter de Vree uit Terhole binnenkort hoopt te vertrekken. De hoofdprijzen, bestaan de uit wild en fruit, vielen ten deel aan: hoogvogel, H. v. Waterschoot; le zijvo gel, Arth. Hendriks; 2e zijvogel, R. de Blok, allen uit Lamswaarde. De heer J, Eysackers uit Rozenburg schoot niet minder dan 4 kleine vogels. Voor pater De Vree is het wel een suc cesvolle avond geweest. De vogelvereniging „de Volière" heeft een clubtentoonstelling in het gemeen tehuis gehouden. Men kan er kanaries en tropische vogels bezichtigen. Velen probeerden hun geluk met het rad van avontuur, waar men mooie prijzen mee kon winnen. Er werden ongeveer 85 kanaries en 43 tropische vogels ingezonden. De kwali teit was uitzonderlijk goed hetgeen aan de punten te zien is. De tentoonstellingskampioen en tevens kampioen grasparkieten werd de grijs groene grasparkiet van G. de Smet uit Oostburg met 90 punten. Kampioen tropische vogels de grijs vleugel en pastelkleurige zebravink met 85 punten van J. Campfens. Kampioen bastaarden en grote par kieten de.Chinese dwergkwartel met 87 punten van A. P. Kools. Kampioen kleurkanaries J. Camp fens met zijn oranje-rood-brons kanarie aantal punten 89. Kampioen stam kleurkanaries (uit stam van vier). A. v. Dale met een to taal aan punten van 350. Kleur oranje- rood-agaat-schimmel. Kampioen derby A. Stokkerman met 89— punten Kleur oranje-rood-Isabel- schimmel. Kampioen open klasse A. v. Dale in de kleurkanaries zalm 89 punten. Kampioen parkieten I. D. de Voogd met muisparkiet 88 punten. Kampioen tro pische vogels J. P. Beun uit Aarden burg met brilvogels 89 punten. Kampi oen bastaarden C. Bom uit Oostburg met zijn zwartkapnon gekruist met muskaatvink. Aantal punten 88 De ereprijzen vielen bij de kanaries: Een le prijs eigen kweek L. Keijser. Een 2e prijs eigen kweek A. van Dalei Een le prijs eigen kweek J.' Campfens. Een le en 2e prijs A. Stokkerman. J. Campfens een le prijs eigen kweek A. Stokkerman een le prijs eigen kweek. A. Stokkerman een 2e prijs eigen kweek. J. Campfens een le prijs eigen kweek. Bij de parkieten: G. de Smet 2e prijs eigen kweek. C. v.d. Stel 3e prys eigen kweek. W. J. Boidin 2e prijs eigen kweek. Ereprijzen in de open klasse. G. Kay- ser le prijs. A. P. Kools le prijs. A. v. Dale le prijs. Treffers De schietclub De Treffers heeft deze week haar wekelijkse schiet wedstrijd gehouden. De uitslag is als volgt: L. Verhulst 88, 87, 87, samen 262 punten, W. de Schrijver 88, 88, 85, samen 261; A. Beerens, 87, 86, 88, samen 261; L. Willems 86, 85, 87, samen 257; Germain 84, 87, 86 samen 257; A. de Poor ter 88, 86, 83 samen 257; J. Callenfels 80, 83, 84 samen 247; J. Elemin 80, 81, 81 samen 242, Sanderse 79 84 79 samen 242, A. Triou 73 84 80 samen 237, W. Peperzak 79 75 78 samen 232, J. de Groote 86 61 75 samen 217; J. de Haas 68 67 73 samen 208 punten. Philippine Gemeentewerkman B. en w. hebben de heer Joh. Lauret per 1 januari 1965 benoemd tot gemeentewerkman in vaste dienst. Schoondijke (Advertentie) Ontwikkeling Alhier vond een ver gadering plaats van N.V.V.-kaderleden in Zeeuwsch-Vlaanderen. Voor een tal rijk gehoor sprak drs. K. Laansma, di recteur van de Stichting Zeeland over de sociaal-culturele ontwikkeling in de provincie. Hij legde hierbij vooral de nadruk op de kwaliteit van het bestaan en betoogde, dat de taak van de vak beweging niet alleen een economische is. Tijdens de discussie bleek dat de voor gestelde plannen tot gemeentelijke be middeling velen niet ver genoeg gingen en geen goed woord had men over voor de ontwikkelingscommissie Z.-Vlaande ren. die enige jaren geleden is opge richt en die nog niets had gepresteerd. Sluis Feestavond E.H.B.O. Tijdens de jaarlijkse feestavond van de plaatselijke afd. voor E.H.B.O. overhandigde burge- eester P. F. van Hootegem de diploma's aan de cursisten, die de laatste winter geslaagd waren. Dit waren de dames: C. A. Smit, M. J. G. C. Dekkers, R. J. H. Ultee en. R W Baere en de heren A A B elke woensdag is KINDER Warme flanel, in diverse mooie kleuren. Met borstzak. Voor leeftijd 6 tot 14 jaar. Q7C ALLE MATEN, slechts O. Van sterke blue-denim. Met 2 achterzakken. Extra versterkt, contrasterend stiksel. Voor leeftijd 5 tot 14 jaar ALLE MATEN, NU...*+. co BREDA BERGEN OP ZOOM OOSTERHOUT M v.d Oever, A. E. van Pamelen en J. deFeijter. Aan de docent van de cursus, dr. G. de Meyer werden een geschenk en bloemen aangeboden door de dames M. Dekkers en R. Ultee en bloe men aan zr. Adriaenssens. De voor zitter. de heer J. de Bruyne, bracht de heer A. Aalbregtse dank voor zijn ac tiviteiten t.b.v. de anti-hongeractie. Een film werd vertoond, die de mond-op mond beademing in beeld bracht en deze me thode van hulpverlening werd in de prak tijk gedemonstreerd met behulp van een speciaal daartoe ingerichte pop van de afdeling Groede. Balavond In het r.k. parochiehuis werd een balavond georganiseerd, waar aan medewerking werd verleend door de beide plaatselijke orkesten „The blue Jets" en „Accordeonetta". Emile Bou- cha zorgde voor variatie met z'n goochel toeren. Cursus leerbewerking Tijdens een bijeenkomst van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen in café „Wilhelmina" werd besloten in de komende winter maanden een vervolgcursus leerbewer king te houden o.l.v. mevr. W. Mars man Klein. Mevr. J. Almekinders-Ris- seeuw bracht verslag uit van de onlangs gehouden najaarsvergadering in Rilland- Bath. Het huishoudelijk gedeelte werd afgewisseld met een causerie van mej. A. v. d. Leede uit Goes over „Nemen en genomen worden". Tot slot werden nog enige voorzieningen getroffen voor de jaarlijkse mannenavond in Schoon dijke waar de afdeling Sluis als gast vrouw optreedt. Speeltuin Er bestaat de laatste maan den grote belangstelling voor een naar de eisen van de tijd ingerichte speeltuin om voor de jeugd 'n gezonde en verant woorde ontspanning te waarborgen. In verband daarmee wordt er een propa- ganda-avond belegd in de raadszaal van het stadhuis, waarbij een film van een overkoepelende organisatie op dit gebied vertoond zal worden. Hierbij zal dan ge zocht worden naar een vorm, waarbij dit werk gerealiseerd kan worden. Aanrijding Op de kade ontstond flinke materiële schade toen een Belgi sche auto die op de Kade stond ge parkeerd, wegreed uit de file juist op het ogenblik, dat de auto van Mej. L. uit Sluis achterop reed. De rijkspoli tie maakte proces-verbaal van het voor val op. (Advertentie) VOOR Noordstraat 78 - telefoon 2304 Verkeer intensiever In welke mate het verkeer in Terneuzen is toegenomen blijkt uit een opgave van de gemeente politie die in samenwerking met de dienst van gemeentewerken op de Axel- sebrug en de brug over de Middensluis verkeerstellingen heeft gehouden. De cij fers geven de verkeersintensiteit met een etmaalgemiddelde. Axelsebrug 1951: 2046 motorrijtuigen en 3315 andere voertuigen; 1959 3347,; 1964: 7795, 13142; Middensluisbrug: 1959 1825, 1964: 4226. Vogelshow Drie dagen lang heeft De Vogelvrienden te Terneuzen een zeer geslaagde tentoonstelling gehouden in de bovenzaal van Hotel Centraal te Terneu zen. De show was zeer aantrekkelijk en niet alleen de leden van de zich steeds uitbreidende vereniging hebben er drie dagen plezier aan beleefd. Hieronder volgt de uitslag van de keuring: Alg. kampioen: A. Butler; kanaries eigen kweek, vetstof: le en 2e prijs A. Butler, 3. M. de Doelders; kanaries E.K. pigment: 1, 2, 3 D. Kraak; kanaries open klasse vetstof 1 A. Matthijssen, 2 P. Eek man; kanaries o.k. pigment 1 en 2 Vinke, tropen eigen kweek: 1 F. de Schepper, 2 P. Eekman; tropen o.k. 1 P. Simons, 2 J. Schippers; grasparkieten e.k. 1 F. de Schepper, grasparkieten o.k. 1 F. de Schepper; grote parkieten e.k. 1. M. de Mul; grote parkieten o.k. 1 Z. Wis se; duifjes e.k. 1 A. Rouw, duifjes o.k. 1 P. Simons kwartels e.k. 1 C. de Pooter, kwartels o.k. 1. Karremans; fazanten o.k. 1 P. de Regt, bastaarden 1 J. de Wit. Blauwe Boekanier Gedurende de 10e kinderboekenweek heeft de jeugd van Terneuzen geprobeerd de naam van de Blauwe Boekanier te vinden. Deze bleek Olivier van Noort te zijn. De gelukkige prijswinnaars zijn Gerrie de Lange, Nassaustraat 7, Terneuzen; 2 Mare Coppejans, Oostkade 15, Sluiskil; 3 Lianneke v. d. Ven, Hobbemastraat 21, Terneuzen. Burgerlijke stand. Geboren: Peter, zv L. Kooi-Venema, Axel; Brigitte, dv A. Bruggeman-de Bakker; Cornelia, dv D. Dieleman-Klaassen; Jan, zv A. Misse- ghers-Vercouteren, Schaarbeek (B.); Mo nique, dv J. Mobach-van der Veen, West- dorpe; Robert, zv L. Lafertin-Dissenber- gen, Sas van Gent; Nicole, dv E. Vermast- Kegels; René, zv C. van Gelder-Martin; Robert, zv R. de Caluwè-van Avermaete; Pieter, zv P. Bakker-de Visser; Anna, dv L. van Iwaarden-Loof. Ondertrouwd: J. Kruimink, 32 jaar, Bergh en T. Snap, 24 jaar; J. Zandee, 22 jaar, Oost- en West-Souburg en A. Arens, 21 jaar: J. den Hamer, 22 jaar, Axel en M. de Bruijn, 20 jaar; A. Faas, 24 jaar en J. van Es, 21 jaar; J. de Caluwé, 21 jaar en J. van Wijck, 20 jaar; J. de Jonge, 24 jaar en L. Doorns, 18 jaar. Gehuwd: P. Verhelst, 23 jaar en E. Die- leman, 20 jaar; T. Meertens, 26 jaar, Hoek en J. Dees, 22 jaar; M. Datthijn, 21 jaar, Cadzand en K. Schrijver, 18 jaar. Overleden: Ph. de Silva, 78 jaar, ev J. Giele, Zuiddorpe; A. de Maesschalck, 80 jaar, ongeh., Sas van Gent; C. Schieman, 62 jaar, geh. gew. m. J. de Smidt, Axel; P. de Feijter, 87 jaar, geh. gew. m. S. van Driel, Zaamslag. IJzendijke Raadsagenda Hedenavond om half acht komt de raad der gemeente bijeen. Zij zal o.a. hebben te beslissen over de voorstellen van b. en w. tot wijzi ging van dé verplaatsingskostenverorde ning, nacalculatie inzake uitkeringen ge- meentepersoneel, jaarwedde wethouders, pensioenverordening wethouders en uit gifte en verkoop bouwgrond. Aan het complex bejaardenwoningen achter de Waterpoortstraat moet «en straatnaam worden gegeven, THOLEN. De kring West-Brabant— Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Bond voor Lichamelijke Opvoeding heeffi in het Verenigingsgebouw te Tholen haar jaarvergadering gehouren. Tijdens deze bijeenkomst maakte de heer de PaauW van de jeugdwandelvereniging Voor waarts uit Antwerpen bekend, dat ook zijn vereniging het plan had opgevat om tot de bond toe te treden, zodat de kring nu nog meer een internationaal karakter krijgt. Er zijn immers al twee organisaties uit Duitsland bij aangeslo ten. Reeds vrijdagavond hadden de wan delaars uit Zeeland en West-Brabant el kaar ontmoet tijdens een gezellige, door de Thoolse Wandel Unie georganiseerde, contactavond. Zaterdagmorgen begon ech ter pas de eigenlijke jaarvergadering. Kringvoorzitter J. van der Lans uit Ber gen op Zoom liet in zijn terugblik op het afgelopen jaar duidelijk naar voren komen dat men een goed jaar achter de rug had, waarin weinig moeilijkheden waren geweest. Hierna werd informeel afscheid genomen van secretaris J. van Hal uit Roosendaal, die per 15 augustus ontslag had aangevraagd. Van de zestien cursisten waarmee men voor de leiderscursus was gestart waren er slechts zes overgebleven en aan hen werd vervolgens het diploma uitgereikt. In de vacature die was ontstaan door het verscheiden van de heer Key werd gekozen mej. J. Poppe uit Middelburg. Zij zal ook ook de redactie van het kringblad „Op Goede Voet" gaan verzor gen. Het bleek niet gemakkelijk te zijn een plaatvervangerte vinden voor de heer van Hal. Voorlopig zal de functie van secretaris worden waargenomen 55- ZIERIKZEE „Uit onze huidige sa menleving valt de sport niet meer weg te denken. Ter bevordering van een ge zond volk, door middel van een actieve sportbeoefening door de jeugd, zal de overheid een nog steeds toenemend deel van haar middelen in sportaccommoda ties moeten beleggen". Deze woorden sprak het lid van G.S. van Zeeland, de heer M. J. van Poelje, toen hy zaterdag middag te Zierikzee het fraaie sportpark „Bannink" opende. Dit geschiedde door de ingebruikne ming van een clubgebouw en een modern ingericht kleedgebouw. De symbolische opening ging gepaard met het hijsen van de zwart-rood gestreepte stadsvlag, waar bij de heer Van Poelje omringd was door een dertigtal juniores uit diverse sport verenigingen. Burgemeester Dijckmeester schetste in zijn openingswoord tot de talrijke geno digden de lijdensweg die moest worden afgelegd aleer de nieuwe accommodatie tot stand kwam. Alles bij elkaar heeft het vier jaar geduurd tot het zover was. Van het geïnvesteerde bedrag van anderhalve ton heeft de gemeente de helft als sub sidie gekregen uit de middelen die de provincie Zeeland voor de verbetering van de sociaal-culturele infra-structuur ter beschikking staan. Het totaal van dit bedrag is voor twee jaar een miljoen gul den. Door het ijveren van de Zeeuwse sportraad is driekwart deel van dat mil joen ten behoeve van de sport aangewend. De voorzitter van de sportraad, de heer H. Koevoets, bood namens de vijf vereni gingen, die van het sportpark gebruik maken, een elektrische buitenklok aan. Hij memoreerde hierbij ook nog de hulp die door diverse verenigingen in de vorm van mankracht bij het graven van fun deringen e.d. was geboden. Als gevolg van de slechte weersom standigheden kon de voorgenomen hoc key demonstratiewedstrijd geen doorgang vinden. GOES De handboogvereniging „Jac. v. Beieren" te Goes hield haar schieting op de liggende wip in Het Schuttershof. Aanwezig waren 54 schutters van 15 ver schillende verenigingen. Hoofd vogel: J. Doene van "Willem-Teil te Ovezande; le zijvogel: H. Koens van Spes-Nostra te Ovezande; 2e zijvogel: F. v. Loenhout van Jac. v. Beieren te Goes; le bovenkal: D. Vreeke van Vios te 's- Heerenhoek; 2e bovenkal: J. Rijk van Willem-Teil te Ovezande; le onderkal: B. Vermeulen van Zeelandia te Ovezande; 2e onderkal: P. Vermuë van Jac. van Bei eren te Goes; le klep: C. D. Raas van Willem-Teil te Ovezande; 2e klep: J. de Rijke van Edele-Handboog te Oudelande; 3e klep: J. Doene van Willem-Teil te Ovezande: meeste kleine vogels: O. Steen- aert van A.D.L.M. te Kwadendamme, 5 stuks. GOES De Zweedse autoriteiten heb ben bekendgemaakt, dat de onbe perkte invoer van peren in dit land zal mogen plaatsvinden met ingang van 23 november a.s. Eerder was bekendge maakt dat op 30 november de Zweed se grens open zou gaan voor de invoer van peren. Meestal is Zweden in het na jaar 'n belangrijke afnemer van de Ned- derlandse kwaliteitsperen.Wekelijks gaan er vanuit ons land veel peren naar het buitenland. Vooral West Duitsland is daarbij een zeer belangrijke afnemer. Bij een totale export van 2799 ton hand peren in de week van 2-7 november nam West Duitsland hiervan 2345 ton :eren af. Ook naar Frankrijk en Enge- and is regelmatig een behoorlijke export. Vooral Conference en Doyenne du Corni ce zijn hier gevraagd. De uitvoer naar België is van geen betekenis, want dit land heeft zelf een grote oogst. Wel gaan er af en toe wat stoofperen naar België. EINDHOVEN In het gebouw Katho liek Levenzal op donderdag 3 december de Coöp. Brab. Vee- en Vleescentrale van de N.C.B. een vergadering van de ledenraad houden. Tijdens de vergadering zal door ir. Lardionis een uiteenzetting worden gegeven over de betekenis van de EEG ten aanzien van de positie van vee en vlees. Geestelijk adviseur A. J. Merkx draagt voor de bijeenkomst een h misop in de Catharinakerk. STAMPERSGAT De drie VCS-fa- brieken hebben in 24 uur de recordhóe- veelheid van 18.659 ton bieten verwerkt. Van dit tonnage verwerkte de fabriek te Stampersgat 10.552 ton. De hoeveelheid bieten betekent de fabricage van 2000 kilo suiker per uur ofwel 2,8 miljoen kilo in 24 uur. door Broeder Winfridus van de wandel sportvereniging De Kieviten uit Ossen- drecht. Alvorens deze morgenvergadering te sluiten maakte voorzitter van der Lans nog bekend dat de organisatie van de jaarvergadering volgend jaar zal ge schieden door enkele wandelverenigin gen van Walcheren en dat de vereniging St.-Bavo uit Oostburg verzocht'had te mogen toetreden tot de KNBvLO, omdat de onderhandelingen met de Nederlandse Wandelsportbond niet bevredigend wa ren verlopen. Hierna trok het gehele gezelschap naar hel stadhuis te Tholen waar het doof burgemeester J. E. van Boeijen werd ont vangen. Het was de eerste keer dat de kring Zeeland-West-Brabant van de KNBvLO officieel door de burgemeester van de gemeente, waar de jaarvergade ring werd gehouden werd ontvangen. KAPELLE Vele honderden fruit- en groentetelers uit alle delen van Zeeland hebben vorige week donderdag, vrijdag en vooral zaterdag een bezoek gebracht aan de grote tuinbouwtentoonstelling Mé- haté, die op initiatief van de heer Meeuw- se uit Kloetinge werd gehouden in het grote kassencomplex van de heer G. Eversdyk aan de Goesestraat in Kapel le. Vele standhouders toonden op deze ex positie hun materialen voor het tuin bouwbedrijf en vooral de benodigdheden voor de glastuinbouw waren in ruime mate aanwezig. Bij alle stands kon men zich uitvoerig laten inlichten over het gebruik van hulp middelen op het tuinbouwbedrijf. Velen maakten hiervan een dankbaar gebruik. Van de N.V. Wed. P. de Jongh te Goes was er een grote stand met fruit- en sierbomen en in deze stand stonden de nieuwe onderstammen voor de appelteelt de zgn. spurtypen, die de laatste tijd steeds meer in de belangstelling komen bij de fruittelers, vooral bij hen, die op oude boomgaardgrond opnieuw fruitbo men willen planten. De spurtypen be vinden zich nog in het eerste stadium van hun ontwikkeling maar indien de ver wachtingen die men ervan heeft ook uit komen, kunnen ze een grote ontwikke ling tegemoet gaan. Ook voor de kasverwarming waren er vele mogelijkheden te zien en ook was een demonstratiekas opgebouwd waarin beregening, luchtvochtigheid en tempera tuur automatisch werden geregeld. KAPELLE Woensdag zal een begin worden gemaakt met de verkoop van peren van het ras Conference uit het koelhuis van de veiling. Tijdens 'n bijeen komst van perentelers, die deze vruch ten hebben opgeslagen in het Kapelse veilingkoelhuis, is besloten de verkoop dit seizoen weer te doen plaatsvinden, door middel van poolvorming. Daarbij wordt wekelijks een bepaald kwantum aangeboden, afhankelijk van de vraag en de telers krijgen nadat alles is ver kocht, de gemiddelde prijs uitbetaald De leiding op de bijeenkomst van de telers, waarop tot deze verkoop methode werd besloten, berustte bij veilingvoor zitter P. J. J Dekker uit Wemeldinge. Er werd een commissie uit de leden ge vormd, die samen met de veilingdirectie deze verkoop verder zal regelen. Er is m de koelcellen bij de veiling in Kapelle- Biezelinge ongeveer 300 ton Conference opgeslagen. In de nieuwe gymnastiekzaal in Sou burg werden dames- en herenwedstrijden gehouden van de kring Zeeland en West. Brabant van het N.K.C.G.V. De uitslagen waren: pers. klassering da mes le graad: 1. M. Bongers, Oranje-Nas- sau, Vlissingen 34.2, 2. N. v. Noppen, Zuidwesters, Souburg 33.8; 3 N de Vis- ser, Oranje-Nassau 32; 2e graad: 1 I. Dieleman, Or.-Nass. 34.4, 2 I. Arendse Zuidwesters 31.4, 3 R. Luitwieler Veldo Middelburg 30.8; 3e graad: 1 W. Deur- loo Oranje-Nassau 36.6, 2 C. Pieters KWV Kruiningen 35.6, 3 D. Klaassen KWV 35.4; groepsklassering dames le graad: 1 Or.- Nassau 34.2; 2 Zuidwesters 33.8, 2e graad; 1 Or.-Nassau 65, 2 Zuidwesters 62, 3 Vel do 61.4; 3e graad 1 Or.-Nassau 104.2, 2 KWV Kruiningen 103.6, 3 KWV 97.8; ver enigingsklassering dames: 1 Or.-N. 203.4 2 Zuidwesters 192. Bij de heren werd al leen om de persoonlijke klassering in de drie graden gestreden. De uitslag was; le graad: 1 J. Oostdijk, Geneie B.o.Z. 32.4, 2 H. v.d. Male, Genie, 31.2, 2e graad: 1. K. Touw, Genei, 32.6, 2 R. Jacquet, Genie 30.3, 3 R. v.d. Male Genie 29; 3e graad 1 A. Mouwen, Genie 28, 2 B. Dame Genie 25.8 punten. KATHOLIEKE HOGESCHOOL TILBURG Aan de Katholieke Hogeschool in Til burg slaagde de heer C. W. den Boer te Zierikzee voor het doctoraal examen Economische Wetenschappen. RIJKSUNIVERSITEIT UTRECHT Aan de Rijksuniversiteit van UtrecW slaagde mej. H. C. Wabeke te Terneuzen voor het Kandidaatsexamen Rechtsge leerdheid. Morgen, woensdag 18 november gelden voor Zeeland de volgende hoogwaterstan den: Hansweert 1.48 en 14.01 uur; Terneu zen 1.14 en 13.23 uur; Vlissingen: 0.41 en 12.54 uur; Wemeldinge 2.15 en 14.33 uur» TERNEUZEN Luxor 20 uur Maciste overwinnaar OOSTBURG Lede! 20 uur Te rijk om los te lopen GOES Stadhuis 19 uur Raadsvergadering DRIEWEGEN 19.30 uur Raadsvergadering VLISSINGEN Brlttania 20 uur Toneel door Nieuw Rotterdams Toneel HULST Bioscoopgebouw 20 uur Alle vrouwen van de wereld, 18 j. He (Van een onze BORSSELE. 1 jaar gehouden verg! ges van burgemees van de gemeenten Beveland werd de dat herindeling van Zak tot hogere bes den. De gemeenteset de heer M. F. Boogi betoogde dat wanne< ten in de Zak zoudi voegd tot de ene g puteerde Staten ziel dit een besparing oj van f 150.000,— tot zou kunnen oplevei gaart werd verzochl staven. De negen gem zande, Driewegen, E lande, Baarland, H Gravenpolder, Nisse kerke) verschaften 1 GOES Traditiej plattelandsjongercn i ln de Prins van Orar tueel onderwerp aar Zeeuwse agrariërs w op het stuk der recrei pelijk facet, dat in dc momenteel een meer ontwikkeling doormat! landbouw niet oiiberaS Ir. J. Prins, algemf de Z.L.M., stelde de plattelandsjongeren z tie dienen bezig te ho kort de ontwikkeling op de geweldige toer verwachten wanneer we verbindingen do heeft en dat terwijl 1 reeds in de afgelopei belde. Ir. Prins meeru gezicht van Zeeland deren door de recre industrialisatie Hij n creatie in Zeeland op zal doen gelden en w rapport „Landbouw door de Z.L.M. js uitf of de landbouw en d kunnen verstaan bean tief. Positieve kanten zijn de grotere afzet, en tuinbouwprodukter leefbaarheid van het steeds beter wordende creatiegemeenten. Eer aldus ir. Prins, is de door de recreatie aan daarom, aldus spreker, ren qp inpoldering v Saeftinge, omdat hier kan worden verkregen De secretaris van t voorts, dat er voor de ren die niet meer op zullen kunnen komen, om zich in de recreat te bouwen. Hij hoopti jonge agrariërs deze k Pen, omdat het nodig accommodaties een Ze m,;1»'886", en omdat am buiten de provincie grijpen. ~£,e prognoses omtrer Zeeland kwamen uit c -H- bpiekman van het voorspelde een veUdu aantal rustzoekeis in de komende tien jaar er der spectaculaire ontw tels en pensions, omdat ,onrendabel zuilen t totale strandoppervlakt deze verdubbeling opv; ker, al zullen er dan moeten komen aan wege (Van onze correi NIEUW- EN ST. Ne raadsleden van N Joosland, die woen november in openbai bijeenkomen, zullen schrijven behandelej on w. is samengestel «ng van het door G nieuwe plan tot herir gemeenten op Walcl kfTHdeze,br,cf meent m vo' doorslaggevend argu Sint Tnn^°r a ,0PheUini b* Tt ZtotS'a hfoi dan di£mt het inve» f gemeente, in he ingezetenen, bij dé gem. VooernKgeV<!fg^ Voorts zullen de r over het voorstel om te bouw van een wachthn passagiers. B. en w steil hu'sJe te bouwen naast d oude begraafplaats. WU waren genoodza daag een aflevering feuilleton te laten aflevering wordt morg

de Stem | 1964 | | pagina 2