Walcheren ZUID-BEVELAND Vlissingen wil Souburg en Nieuw- en St.-Joosland Zeeuwsch-Vlaanderen Jane' te water gelaten Prog ra mr MIDDELBURG VLISSINGEN GOES BIC0N00M AXEL HULST OP TERNEUZENSE WERF TERNEUZEN Eerste Bogaers- woningen Axel bijna gereed Sasse carnaval goed ingezet Mikrokorfbal in belangstelling Paul va, ca bare, In ontwerp-schrijven Dagblad De Stem Lezing door prof. Hendrix over ikonen te Middelburg Raad Vogelwaarde akkoord met begroting voor 1965 'STENOTYP' VVV A W vierde derde lustrum Weinig publiek bij aankomst Sint Ontmoetingsavond voor bejaarden Zeeuwse koorschool naar Nijnegen Onderling Kunstgenot' gaf uitvoering Scholencomplex wordt opgeknapt Stadhuis van St.-Maartensdij k in gebruik Stand Z.-Vlaamse parenwedstrijden van Ned Bridge Bond Sint beluistert vrome wensen Ambtsketen komt er wel Regering Nozemius weer begonnen HOOGWATER Vandaag Morgen Radio DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 16 NOVEMBER 1964 S MID'DELBURG Op vrijdag 20 no vember, concerteert het Kunstmaand Or kest onder leiding van dirigent Anton Kersjes in de Concert- en Gehoorzaal. Solisten zijn Herman Krebbers, viool, Jan Decroos, cello en Danielle Dechenne, piano. Uitgevoerd zullen worden „Ouver ture Leonore no III" van Ludwig van Beethoven, „Tripelconcert in C gr. t. Op. 56" van Ludwig van Beethoven en „Sym- Ehonie no. 2 in D gr. t. Op. 73" van Jo annes Brahms. Nieuw en St.-Joosland Bond van Bejaarden De Bond van Bejaarden is bijeen gekomen om het 5-jarig bestaan met een feestelijk tintje te herdenken. Voorzitter J. Knuijt opende de samen komst en heette in het bijzonder wel kom de heer F. Leenhouts, die namens het hoofd- en gewestelijk bestuur aan wezig was en de heer J. v.d. Velde, onderwijzer aan de Gravestraat-school te Middelburg. De heer Van der Velde vertoonde di a's. Tijdens de pauze, waarbij de mannen een rokertje werd aangeboden, en al len werden getrakteerd op een kopje koffie met een toostje, belangeloos ge schonken door mejuffrouw Maatje de Klerk, sprak de heer Leenhouts nog een opwekkend woord en feliciteerde hij de afdeling met haar vijfjarig bestaan en sprak hij er zijn vreugde over uit, dat de saamhorigheid in de bond en gewest en afdeling steeds goed te noemen is. Oost- en West-Souburg Zaterdag vierde de voetbalvereniging V.A.W, in het verenigingsgebouw De Zwaan haar 15-jarig bestaan. Voorzit ter De Nooijer memoreerde in zijn ope ningswoord dat er voor dit jubileum geert passender geschenk voor de ver eniging had kunnen worden uitgezocht dan thans was gedaan, namelijk een kampioenschap in de competitie zomer avond 1964. Na de huldiging van het eerste elf tal in de persoon van de aanvoerder bood de voorzitter een bedrag van f 115,- aan namens de zomeravond voet balverenigingen Vlissingen ten bate van Sport Steunt Zonneveld. Na een dank woord door de heer Westerweel namens De Stichting Sport Steunt Zonneveld was het de beurt aan het Mixed Caba ret o.l.v C de Vos om de talrijke aanwezigen te amuseren. Als speciale gasten waren aanwezig Johnny Lion en The Jumping Jewels. St.-Nicolaas trof het zaterdag niet met het weer. Zijn aankomst trok minder belangstelling dan in andere jaren Het gehele programma werd echter afge werkt Toneelspel De Culturele Sectie van de Hervormde gemeente geeft dinsdag, aanvang 20.15 uur, een opvoering van het spel ,,Voor de Zondvloed" van A. A. Milne, in de Johanneskerk. Zwaveltanker te water Donderdag 19 nov. wordt bij de n.v. Kon. Mij ,,De Schelde" te Vlissingen bouwnummer 329, een zwaveltanker te water gelaten. Het schip wordt gebouwd in opdracht van de Zwavel Scheepvaart Maatschappij in Rotterdam. De tewaterlating zal in stilte plaatsvinden. Haamstede Fraai succes Aan slager C. J. Simmers is op de Slagersvaktentoonstelling de ereprijs toegekend voor zijn inzending in gekleurd rundvet „Zeeland Deltaland". De heer Simmers verwierf deze prachti ge onderscheiding uit een aantal van 1600 inzendingen, afkomstig uit acht lan den. Hij verwierf 49 van de 50 te be halen punten! In het Gasthuis heeft een ontmoetings avond plaatsgehad voor de 58 bejaarden, die daar nu onderdak hebben gevonden. Na de verhuizing van de ziekenafdeling van het Gasthuis naar het nieuwe protes tants-christelijke Gasthuis Bergzicht zijn de vroegere verpleegsterskamers voor be jaarden ingericht. Vóór de verbouwing herbergde het Gasthuis slechts 15 be jaarden. Op 1 juli jl. was er reeds een wachtlijst van 130 gegadigden voor het bejaardentehuis. De voorzitter van het Gasthuis, de heer J. Fossen, deelde mee, dat in samenwerking met het burgerlijk armbestuur plannen voor de bouw van een nieuw rusthuis zullen worden uitge werkt. Het nieuwe rusthuis zal worden gebouwd op de plaats van de oude zie kenhuisgebouwen. Burgemeester mr. F. Huber vond het een goed idee van het bestuur de bejaarden „lekker knus tegen de binnenstad te laten aanleunen". Het rusthuis kampt nog met wat gebrek aan personeel. (Van een onzer verslaggevers) GOES De leerlingen van de Katho lieke Zeeuwse Koorschool hebben een heel druk seizoen. Bijna elke week staat er een verre reis op het programma. Vanochtend zijn ze weer vertrokken naar Nijmegen, waar het koor in het St.-Dominicuscollege een concert geeft ter gelegenheid van het nieuwe orgel, dat daar in gebruik wordt genomen. Morgen zingt het koor tijdens de plech tige hoogmis'in de St. Maartenskliniek te Nijmegen. Op de terugreis naar Goes wordt morgenmiddag Etten aangedaan waar de leerlingen bij de Broeders van Liefde nogmaals concerteren. De Goese toneelvereniging „Onder ling Kunstgenot" heeft in de Prins van Oranje een opvoering gegeven van de door Robert Thomas geschreven thril ler „Valstrik voor een man alleen". Onder regie van mevrouw E F. Frant- zen-Cloeck Hellema hebben de medewer kers een juiste interpretatie van dit moei lijke stuk gegeven De intrige is wat vreemd en zelfs enigszins ongeloofwaar dig en daardoor moeilijk over te bren gen op het publiek Toch zijn de ac teurs erin geslaagd een en ander aan nemelijk te brengen. Eduard Casteleyn gaf een zeer fraai getroffen en genuan ceerde echtgenoot weer, terwijl Marja Cardon als de vrouw hem goed tegen spel gaf. Simon Berrevoets vertolkte de rol van de geestelijke en de heer JaSer van de commissaris van politie. A. G. Reichart gaf gestalte aan de zwerver en Marleen de Jongh aan de rol van verpleegster Het is voor Onderling Kunstgenot een zeer goede uitvoering geworden, waarmee de vere niging ook nog enkele malen buiten Goes zal kunnen optreden Krabbendijke De gemeenteraad van Krabbendijke heeft tijdens de raadsvergadering f 28.000 gevoteerd voor het opknappen van het scholencomplex aan de Noordweg. Wan neer dit omvangrijke karwei klaar zal zijn, is nog niet hekend, omdat eerst nog de financiële zijde van de zaak geregeld zal moeten worden. (Van een onzer verslaggevers) B. en w. van Vlissingen hebben thans de Vlissingse raadsleden, die vrijdag 20 november vergade ren, een ontwerp-brief van G.S. voorgelegd over de gemeentelijke herindeling op Walcheren. In het bijzonder wordt in deze brief inge gaan op een eventuele opheffing van de gemeente Nieuw- en Sint- Joosland als zelfstandige gemeente. Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, Telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252, GOES Eerste redacteur Exploitatie voor Zeeland: inspectie Zeeland F. DE LIGT L. K. M. DE JONG tel. 6252 Goes tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen J. PETIT, v. Ostadestraat 41, Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren S. AUGUSTIJN, tel. 6252 Goes Rayon beheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU, tel. 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland 0,18 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 214 mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder 1,— elke regel meer 0.25. Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. 1,60 en 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. In deze brief wordt gezegd dat men zich met de kleinere grenscorrecties kan verenigen. Men is het echter helemaal niet eens met de door G.S. gedachte op lossing om het grootste gedeelte van Nieuw- en Sint-Joosland te voegen bij Middelburg en een kleiner deel van deze gemeente bij Vlissingen. „Nee, als Nieuw en St.-Joosland als zelfstandige gemeente opgeheven moet worden, dan moet deze gemeente in haar geheel by de gemeen te Vlissingen worden gevoegd", aldus het ontwerp-schrijven. In deze overtuiging, zo staat er in de brief te lezen, voelt men zich gesterkt door een veronderstelling, geopperd door de minister van Binnenlandse Zaken die luidde: ,.Zo moet het niet bij voorbaat uitgesloten worden geocht dat de Vlis singse industrie in het Sloe dan wel in (het thans nog bestaande) Rithem zich in een verdere toekomst op het gebied van Nieuw- en St.-Joosland zal gaan uit breiden. In dat licht zou wellicht aanlei ding bestaan voor samenvoeging van de ze gemeente met Vlissingen". Niet alleen wordt' deze mening in het ontwerp-schrijven volkomen onder streept. maar men acht het zelfs voor de hand liggend, dat het gebied van Nieuw en St.-Joosland in de uitbreiding van de Vlissingse industrie in het Sloegebied wordt betrokken. Verder meent men in de brief dat de door Vlissingen ge wenste uitbreiding van haar gemeente grenzen het mogelijk zal maken dat deze stad zich evenwichtig gaat ontwikkelen als werk- en woongebied. „Uiteraard hoopt de raad nog steeds", zo kan men in het ontwerp lezen, „dat de wetgever met betrekking tot Oost en West-Souburg zal kiezen voor de enige juiste oplossing, nl. samenvoeging van deze gemeente met Vlissingen". Immers dan, zo vervolgt de brief, kan in het kader van de aangevangen nieuwe ont wikkeling zo noodzakelijke bestuurseen- heid worden geschapen. Een teken aan de wand, zo wordt de woningbouw genoemd, waarmee de Kon. Mij. „De Schelde" is aangevangen in Nieuw- en St.Joosland. Dit bedrijf is nl van plan om zijn werkzaamheden in het Zuid-Sloe uit te gaan breiden, maar acht de Vlissingse gebieden Paauwenburg en Lammerenburg te ver van het Sloe verwijderd om daar woningen voor werk nemers te gaan bouwen. In de brief wordt de vrees kenbaar gemaakt dat ook andere bedrijven, die zich in het Sloe zullen vestigen, net als De Schelde, wo ningen buiten Vlissingen zullen gaan bou- Voorts stelde de raad een krediet be schikbaar voor het aankopen van een pand in de Dorpsstraat. Het was voor het gemeentebestuur noodzakelijk dit pand in eigendom te verwerven om de verbinding van de Scoudestraat naar de Dorpsstraat te kunnen realiseren. Hier mee kan dus het bouwrijp maken van het uitbreidingsplan Centrum als vol tooid worden beschouwd. Zierikzee Rampmonument De plannen van het rampmonument beginnen eindelijk vaste vorm te krijgen. Maanden geleden is voor de oprichting van een monument een inzameling gehouden, die echter niet ge noeg heeft opgebracht om een geheel vrijstaand beeld te kunnen betalen. Hier mee zou ongeveer 20 mille gemoeid zijn. Dit bedrag kan bereikt worden als des tijds gedane toezeggingen worden gerea liseerd en indien de provincie ook nog een duit in het zakje doet. Eerst de helft van genoemd bedrag is binnen. Aan een aantal Zeeuwse kunstenaars zal het verzoek worden gedaan zich op een ontwerp voor een herinneringspla teau of een reliëf te bezinnen. Deze ont werpen zullen straks plaatselijk worden beoordeeld. Ook is nog niet bekend, waar het monument een plaats zal krij gen. (Advertentie) De nieuwste 5 kg wasautomaat die ook al klaar is voor de toekomst ST.-MAARTENSDIJK Op vrijdag 27 november zal het gerestaureerde stad huis van St.-Maartensdijk officieel in gebruik worden genomen. De openings plechtigheid zal verricht worden door de commissaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. (Advertentie) Auto's botsten Zaterdagmiddag had er op de rijksweg Axel-Hulst ter hoogte van het buurtschap Kijkuit een botsing plaats tussen twee personenauto's. Tij dens het passeren van een bromfiets kwam de auto bestuurd door F. G. uit Hoofdplaat op het linker weggedeelte. Op dat ogenblik naderde uit tegenover gestelde richting een personenauto, be stuurd door C. W. uit Clinge. Door de botsing, die ontstond, werden beide voer tuigen flink beschadigd. Intocht Sint Op zondag 22 november zal St.-Nicolaas zijn intocht doen in Hulst. De Sint zal om ongeveer twee uur bij het station aankomen. Hij zal daarna een rijtoer door de stad maken, waarna hij om drie uur op het stadhuis zal worden ontvangen door burgemeester P. J. G. Molthoff. Tenslotte zal de goedheilig man een bezoek brengen aan de inwo- nenden van het bejaardentehuis en aan de patiënten van het St.-Liduinazieken- huis. De zwartepieten, die St.-Nicolaas zul len vergezellen, zullen er zoveel moge lijk voor zorgen dat de kleine en uiter aard brave kinderen niets te kort komen. Bromfiets gestolen In de nacht is een ongeveer vier maanden oude brom fiets van de heer G. G. ontvreemd. Van de vermissing van het vehikel, dat onaf gesloten voor een café aan de Houtmarkt gestald heeft gestaan, is inmiddels aan gifte gedaan bij de rijkspolitie. Stoppeldijk Vergadering ouders In het vereni gingsgebouw zullen woensdagavond a.s. de ouders van de leerlingen van de Ma- riaschool vergaderen. Tijdens deze bijeen komst, die is uitgeschreven door het ou dercomité, zal drs. A. Bakx, bisschoppe lijk hoofdinspecteur voor het lager on derwijs, een inleiding houden over „De veranderingen in het godsdienstonder wijs". Voorts zal voorzien moeten wor den in enkele vacatures in het ouderco mité. Verschillende leerlingen zullen voordrachten verzorgen. Sluiskil Toneeluitvoering Op de zondagen 22 en 29 november a.s. zal de toneelvereni- 'Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN. - Op de werf van de Terneuzense Scheepsbouw Maatschappij N.V. aan het kanaal van Gent naar Ter- neuzen is zaterdagmiddag de inbouw zijnde coaster „Jane" tewatergelaten. De voaster, waarvan de bouw reeds on geveer twee jaar geleden begon, zal 500 ton meten en wordt gebouwd voor reke ning van een aantal particulieren, die het dienst zullen laten doen bij een charter maatschappij. De - dwarse - tewaterlating had een uitstekend verloop. Tevoren was het schip gedoopt door mevr. J. D. J. van de Griek-Blok uit Terneuzen, naar wie de schuit is genoemd. De directeur van de T.S.M. de heer J. de Klerk hield daarna een toespraakje waarin hij de toekom stige eigenaren alle succes met de coas ter toewenste. Na de tewaterlating, die ook werd bijgewoond door o.m. burge meester mr. H. Rijpstra van Terneuzen, was er nog een bijeenkomst in de kan- TERNEUZEN Na de 4e ronde in het Zeeuwsch-Vlaamse kampioenschap pa- venwedstrijden van de Nederl. Bridge Bond zijn de standen als volgt: Groep A: 1 HH. G. v. d. Goes-Simpe- laar 481 p., 2 DD. Maat-v. d. Dries 471; 3 HH. Meeusen-B. IJsebaert 457: 4 HH. R. IJsebaert-v. d. Hooft 439; 5 HH. Bel- derok-Cuweneel 431; 6 Mw. Thomaes-Hr. Jurry 425; 7 HH. Al-Cattoir 414; 3 Hr. en Mw. de Jong 406; 9 Mej. Jurry-Hr. Geelen 401; 10 HH. de Smet-v. Veen 395. Groep B: 1 HH. Remery-Ranschaert 522 p.; 2 HH. Verstraeten-de Smet 487; 3 Hr. en Mw. Rozenkranz 458; 4 Hr. en Mw. Bogaard 455; 5 HH. Vergouwe-Voor hans 453; 6 HH. Geene-de Bruijn 431; 7 HH. Karels-Neve 404; 8 HH. v. d. Poel- v. Ooijen 391; 9 Hr. en Mw. Hemelsoet 374; 10 Hr. en Mw. Sandrini 345. Groep C: 1 Hr. en Mw. Risseeuw 594 p., 2 HH. Vermeulen-Lyppens 590; 3 HH. Riemens-de Cooker 590; 4 Hr. en Mw. Willemstein 566; 5 Hr. en Mw. Robijn 566; 6 DD. de Bruijn-Verschelling; 7 Hr. en Mw. v. d. Ouden 536; 8 DD. Wijne- Meulenberg 514; 9 HH. Acke-Aerdenhout 505; 10 HH. Slot-Tichelman 497; 11 DD. Geelen-de Zeeuw; 12 Hr. en Mw. Ooster- baan 474. tine van de Scheepbouwmaatschappij. De nieuwe coaster, die waarschijnlijk over twee maanden de eerste proefvaart zal maken, heeft een diepgang van 3,65 meter, de lengte bedraagt 57 60 meter en het schip meet op het breedste punt 9.90 meter. De „Jane" is voorzien van een motor met een vermogen van 1050 p.k. De foto tpont het schip, even nadat het te water was gelaten. ging „Semper Avanti" opvoeringen geven van het spel „Valstrik voor een man al leen" van Robert Thomas. De raamregie werd gevoerd door de heer A. van Ber gen, provinciaal toneeladviseur in Zee land. André de Buck, de regisseur van het gezelschap, completeerde de aanwij zingen van de heer Van Bergen. Donder dagavond a.s. zal de generale repetitie plaatsvinden die, zoals gebruikelijk, zal worden bijgewoond door de familieleden van de acteurs en actrices en de zusters, die werkzaam zijn in het St.-Elisabeth- ziekenhuis te Sluiskil. St.-Jansteen Instuifbal Verschillende malen werd reeds aangekondigd, dat de verbouwing van het jongenspatronaat zo ver gevor derd was, dat de r.-k. instuif het openings bal zou kunnen geven. Telkenmale bleek dit echter een voorbarig bericht te zijn tot grote teleurstelling van de vele in- stuivers. Nu is het dan eindelijk zo ver, dat de r.-k. instuif op 22 november a.s. het bal zal kunnen geven. Zwarte band Tijdens judo-oefeningen te Utrecht wist Alex Aerts het zó ver te brengen, dat hij voortaan als judoka de zwarte band mag dragen. Supermarkt In de Molenstraat zal bin nen enkele maanden een supermarkt wor den gevestigd, waar benevens alle krui denierswaren ook groenten en fruit en verse vleeswaren zullen worden verkocht. Op uitnodiging van het „Klimop"-be stuur is St.-Nicolaas zaterdagnamiddag per provinciale boot aangekomen. Geze ten op zijn schimmel, begeleid door zwar te pieten, eveneens te paard, voorafge gaan door het „Klimop"-bestuur en om stuwd door honderden de druilerige re gen trotserende kinderen, trok de hoge gast naar de Markt waar de officiële ont vangst plaats vond. ..Klimop"-voorzitter, de heer v. d Plank, was de eerste die St.-Nicolaas van harte welkom heette. Terneuzen is wel oud, maar ziet er jong en energiek uit. zo merkte hij in zijn welkomstwoord op en dat zult u zien aan de vele nieuwe woningen die inmiddels gebouwd werden. De voorzitter greep deze gelegenheid aan om aan St.-Nicolaas zijn medewerking te vragen om het parkeerprobleem in Ter neuzen op te lossen, door de Heren gracht te dempen. Hierop ingaaned in zijn welkomstwoord zei burgemeester mr. Rijpstra dat dit een „vrome" wens is. ''Vrome wensen worden nooit vervuld, red.) Overigens beschouwde de burge meester dit bezoek als een grote eer. Naast de activiteiten van industrialisatie en uitbreiding is het sams erg stil in Ter neuzen zo merkte de burgemeester op. Met voldoening herinnerde hij aan de zo juist beëindigde succesvolle kinderboe kenweek. In deze tijd heeft het kind veel aandacht nodig, en het doet mij bijzonder veel genoegen dat er weer een periode is aangebroken van licht, sfeer en gezel ligheid. Hopelijk wordt Terneuzen niet al leen een grote stad, zo bleek de vurige wens van mr. Rijpstra. Dit bleek ook de gedachtengang te zijn van St.-Nicolaas die jeugd uitnodigde met de „harmonie Terneuzen" enkele St.-Nicolaasliedjes te laten horen. Daarna ging hij verder naar het Juliana-ziekenhuis en moest vanwege de opnieuw beginnende regen zijn route door nieuw-Terneuzen verkorten. Ten slotte ging St.-Nicolaas naar Sluiskil, waar hij in het St.-Elisabeth-ziekenhuis werd verwacht. Begin van brand Bij het omwis selen van een gasfles ontstond zaterdag morgen brand in de woning van de heer J de Z. in de Lange Kerkstraat. Toen de politie aankwam had een buur man, lid van de vrijwillige brandweer, de fles reeds naar buiten gebracht en met natte zakken .afgedekt. De brand weer rukte uit, maar de politie kon de brand alleen blussen. De bewoner had bij het naar buiten brengen van de brandende fles aan zijn handen ver wondingen opgelopen. MIDDELBURG Na een kort wel komstwoord van de heer P. Carriere, di recteur van boekhandel van Benthem en Jutting, die in zeer nauwe samenwer king met mevr. van Empel de tentoon stelling „Ikonen" inrichtte, werd in de Middelurgse Koorkerk voor een opval lend talrijk pu'bliek een voordracht ge houden, die ten doel had de a.s. bezoe kers van de tentoonstelling enigszins vertrouwd te maken met het fenomeen der ikonen, de op hout geschilderde hei ligenfiguren uit de Grieks-Orthodoxe kerk. Doze werd gehouden door profes sor Hendrix, een bij uitstek bevoegd ex pert op het gebied van de Orthodoxe kerkelijke kunst, die na een lange loop baan als rector van een gymnasium te Dordrecht op latere leeftijd te Leiden hoogleraar werd. Professor Hendrix toonde zich een enthousiast en meesle pend spreker, naar wie het luisteren een genot was, dat alleen door de geluidsin stallatie wel eens afbreuk werd gedaan. Het ging de spreker er niet om de ver schillende scholen van ikonenschilders te behandelen, of zich te verdiepen in hi storische of kunsthistorische aspecten van de ikoon, maar zijn toehoorders ver trouwd te maken met het wezen en de wezenlijke betekenis van de ikoon. Deze karakteriseerde hij als een stuk hemelse werkelijkheid voor de Orthodoxe gelo vigen. De ikoon behoort dan ook onver brekelijk bij de kerk. Zij is een com- Vogelwaarde Intocht St.-Nicolaas De Sint zal dit jaar eerst op zondag 6 december zijn in tocht in Boschkapelle en Stoppeldijk doen 's Middags zal hij aankomen in Boschka pelle. Hij zal in het parochiehuis de kin deren trakteren. Voorafgegaan door de drumband Vogelwaarde zal hij vervolgens naar Stoppeldijk rijden, om daar te wor den ontvangen door het gemeentebestuur in het gemeentehuis. De Sint zal tenslotte gedurende enige tijd in het Verenigings gebouw vertoeven, om de kinderen van Stoppeldijk van het nodige snoep te kunnen voorzien. (Van een onzer verslaggevers) STOPPELDIJK De raad van Vo gelwaarde heeft zich moeiteloos door de begroting voor het dienstjaar 1965 ge werkt. Hier en daar bracht men nog kleine bezwaren naar voren en vooraf gaande aan de raadsvergadering heeft de voorzitter, waarnemend burgemees ter P. Molthoff, de raad tijdens een be sloten zitting waarschijnlijk mededeling gedaan over de stand van zaken i.v.ni de verkoop van de gebouwen van de failliete n.v. Westerschelde Textielfa brieken G. H Meyerink te Stoppeldijk. De heer Schelfhout zei het beslist niet eens te zijn met de stelling van de be grotingscommissie als zou het gemeen teblad, enkele maanden nadat het voor het eerst uitkwam opgeheven moeten worden. „Wij zien het integendeel veel te weinig'' meende hij. Hij pleitte er voor het oordeel over het blad op te schorten tot over een jaar. De heer Lambert vroeg b. én w. haast te zetten achter de plannen voor de verbetering van de gemeentetoren, hetgeen hem werd toegezegd, terwijl de heer Vink, die deel uitmaakte van de begrotings commissie nog eens de bezwaren van de commissie t.o.v. de begroting ken baar maakte. Hij pleitte o.m. nog eens uit het oogpunt van kostenbesparing voor onderbrenging van de gezinszorg Hon- tenisse-Vogelwaarde in het interparo chieel centrum voor maatschappelijk- ,werk voor Vogelwaarde, Bur gem. Molt hoff antwoordde, dat daarvan geenszins kostenbesparing het gevolg zal zijn. De heer Vink zei voorts te twijfelen aan de noodzakelijkheid van een maatschappe lijk werkster in Vogelwaarde. „Heeft die werk genoeg?" informeerde hij. De heer Molthoff zegde de heer Vink toe een be spreking van de raad met een maat schappelijk werkster te zullen enscene ren. De laatste kan de raad dan op de hoogte brengen van de omvang van haar werkzaamheden. Andere punten De agenda vermeldde behalve de be handeling van de begroting ook andere punten Zo besloot de raad met 6 te gen 4 stemmen tot de aanschaf van een nieuwe ambtsketen voor de burgemees ter, nadat over het betreffende voorstel tijdens een vorige vergadering de stem men staakten. Het voorstel tot aankoop van een woning met bijbehorende grond t.b.v. de verwezenlijking van het re creatieplan Hengstdijk kreeg ook de goedkeuring van de raad, echter niet dan nadat de heer Vink had betoogd, dat het wel wat vroeg was om nu al aan kopen in dit plan te gaan doen en de heer de Bakker had laten weten te twij felen aan de noodzaak van deze aan koop. ,,Er is toch nog genoeg grond over", motiveerde hij. De heer Perdaen maande b. en w. tot voorzichtigheid omtrent aankopen voor dit plan. De raad besloot ook tot exploitatie van de gronden in het uitbreidingsplan Vo gelwaarde Op voorstel van de heer Vink werd de laatste alinea uit het voorstel waarin de raad werd gevraagd b. en w. te machtigen opdat het college alles kan doen wat voor de uitvoering van dit plan nuttig of nodig is of kan zijn, ge schrapt. Zonder er veel woorden aan te besteden besloot de raad ook in alle andere gevallen coniform de voorstel len van b. en w.. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Binnenkort zullen in Axel de eerste Bogaerswoningen gereed komen. Momenteel zijn zes van deze woningen in aanbouw aan de Van Gistellalaan in het plan Oost van de gemeente. Vier worden er gebouwd door het Aanne mingsbedrijf Lensen N.V. te Axel en twee door het aannemingsbedrijf van de fa. Steel. Er zijn plannen voor de bouw van nog meer Bogaers-„bungalows". De N.V. Lensen rekent erop ongeveer vijftien Bogaerswoningen in de komende jaren te bouwen in Axel gedurende de hiaten tussen de afsluiting van grote werken en de aanvang van nieuwe door het ge noemd aannemingsbedrijf. Naar men verwacht zullen de eerste van de zes Bogaerswoningen in de vol gende maand kunnen worden betrokken door de toekomstige bewoners. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Ongeveer 600 jon gelui hebben zaterdagavond in de zaal van de glasfabriek samen met Prins No- zemius IV het Sasse carnavalsseizoen uit bundig ingeluid tijdens het jaarlijkse prinsenbal, dat bovendien nog eens werd opgeluisterd door de aanwezigheid van de Nederlandse zangeres Imca Marina, de Belgische zanger Louis Neefs en het Atlaskwartet, dat soms nog eens werd aangevuld met de muzikale krachten, die Jacques Ivens, de pianist van het amu sementsorkest van Francis Bay, bleek te kunnen ontplooien. Prins Nozemius IV diende zich, toen het feest op een hoogtepunt was geko men, op originele manier aan: via een uitzending van de REM-televisie ,.wij wilden maar het liefst neutraal blijven" die door de massa in de zaal onder grote spanning gevolgd werd. De prins werd daarna in een mum van tijd per onzichtbare helikopter vanaf het toneel waarop het „tv-toestel" was opgesteld, naar het Sasse vasteland het podium gevlogen. Daar kondigde hij af dat het Sasse carnaval een feest wordt zoals Sas van Gent het nog niet heeft meegemaakt, dat een nieuwe minister is benoemd en dat hij zijn residentie enigermate heeft verplaatst van de „buitenwijken van onze schone stad naar het centrum". Hij hing onderscheidingen om de halzen van de verraste leden van het Atlaskwartet en van Jacques Ivens. Louis Neefs, reeds bij een vorige gelegenheid in Sas van Gent carnavalesk onderscheiden, kreeg een „kippeboutje", waarmee hij overi gens zeer blij bleek te zijn. Nadat de prins had meegedeeld dat het Sasse car navalsfeest op 27 februari van het vol gend jaar „offisjeel" zal beginnen ging hij de enthousiaste toehoorders voor in een enorme hospartij, die werd ge ïnspireerd door de muziek van het Atlaskwartet. De avond had voor het overige een uitstekend verloop: „Het is allemaal gadsammig lollig en leutig", oordeelde prins Nozemius, die nu voor de vierde keer, bijgestaan door de raad van elf, aan het bewind is. municatiemiddel met de in de kerk le,- vende Christus. Zoals in het woord Christus gehoord wordt, zo wordt Chris tus in de ikoon aanschouwd, zij is de presentia realis van Christus, die het verstand te boven gaat. De ikoon is een feest van geboorte, sterven, wederopstan ding en wederkomst. De ikoon in huis zendt de bezitter ervan de heilglans uit van de kerk. Door de ikoon is hij in de kerk en heeft hij deel aan het Tabor- licht. In aansluiting op zijn betoog toon de professor Hendrix enkele kleuren dia's van Orthodoxe kerkinterieurs en verklaarde hij de telkens weerkerende typen van ikonen nader. W. ENZINCK (Advertentie) Morgen, dinsdag 17 november gelden de volgende hoogwaterstanden voor Zee* land: Hansweert 0.59 en 13.14 uur, Tcf' neuzen 0.27 en 12.41 uur, Vlissingen 12-13 en 0.00 uur, Wemeldinge 1.31 en 13.51 uur. DE KLINGE Cinema v. Dijck 19.30 uur De ontembare gladiator SAS VAN GENT Olympia 19.45 uur Dédée de havenmeia- De onzichtbare spion slaat toe. TERNEUZEN Luxor 20 uur Maciste overwinnaar, 14 J- HULST Bioscoopgebouw 20 uur Alle vrouwe» van de wereld, 18 j. tijdelijke steno-typistes BREDA, Dr Struyckenstraat 70 Telefoon (01 60O)-35879 Het bestuur van de Zeeuwse Korfbal, bond heeft in een te Goes gehouden be stuursvergadering besloten om J. J. Oele, wedstrijdsecretaris van de ver. Tjoba te 's Heer Hendrikskinderen, te verzoeken voorlopig zitting te nemen in het bestuur van de ZKB in de vacature D. P. Saa- Deze laatste zal in verband hiermede zijn functie op 1 januari definitief neer- J leggen. Het ziet er naar uit, dat de heer Oele aan die verzoek zal voldoen. Een oproep van het bondsbestuur aan dé aan- gesloten verenigingen om kandidaten op te geven voor de vacature in het bonds. I bestuur had geen enkel resultaat. De heer I Oele is vanwege het bestuur van de ZKB benaderd. De eerstvolgende jaarvergade- f ring van" de ZKB zal zich nu over de definitieve benoeming van de heer Oele I moeten uitspreken. Tijdens deze bestuurs- f vergadering bleek, dat er een geweldige belangstelling bestaat voor de door de ZKB te organiseren mikrokorfbalcompe-1 titie in de nieuwe Middelburgse sport-1 hal. In totaal werden 102 achttallen voor I deze competitie ingeschreven. Een klein gedeelte hiervan verzocht nog om de j wedstrijden in de Goese veilinghal te I mogen spelen. Door de geweldige fruit-1 aanvoer zal deze hal echter niet voor half I januari 1965 beschikbaar zijn. De mikro- competitie in de Middelburgse sporthal I begint op 19 december, met ingang van welke datum de veldcompetitie zal wor- den gestaakt tot half februari. Op dezel dag wordt in de sporthal ook de jaar- r lijkse contactdag van de Zeeuwse Sport raad gehouden. Tijdens deze contactdag I zullen twee KNKB-ploegen van de Zeeuwse korfbalbond een demonstratie wedstrijd mikrokorfbal spelen. Het bestuur van de ZKB besloot ver- I der medewerking te verlenen aan het plan van Swift te Middelburg om in dit winterseizoen in de sporthal een wed strijd mjkrokorfbal'te organiseren tussen] de Nederlandse kampioen Rhoda uit Am sterdam en de Belgische kampioen Seal-1 dis uit Antwerpen. Door gebrek aan me-l dewerking van de KNKB kon deze wed-I strijd niet gespeeld worden tijdens de| opening van de sporthal. Van de voor zaterdag vastgestelde com-1 petitiewedstrijden van de Zeeuwse korf- (j balbou^. beeft in verband met de weers-1 gesteldheid geen enkele doorgang kun nen vinden. Ook de in Zeeland te spek11 KNKB-wedstrijden werden afgelast. DEN HAAG „Er Dat deed weldadig aan. blijft, ofschoon er onn moest worden verbouwt Vliet zegt het, terwijl bol pneumatische boren en k keer gaan. Paul van Vli< chalant tegen een blokje naar de ronde gietijzeren Hij voelt zich hier al hee zoals hij het is van het H Pepijn, dat half decemb gaat. „Het programma z wordt een piekfijn, sfee tje. Ja, ik ben er hardstik De twee oude pakhuizen tie-ijs aan de Nieuwe Sc de oude Haagse binnensta onderdak voo.r het splinter ret. „Iets nieuws voor De: mr. Paul van Vliet, die als cabaretier begon bij 1. denten-cabaret. Hij leerde Liselore Gerritsen kennen, Pepijn meewerkt. De andf kers zijn Judith Bosch ui Ferd. Hugas, die de ton( Will Spoor volgde, en pia Kreeveld uit Den Haag. Paul van Vliet struikelt materialen en zijn eigen verwamring is pas in nomen. De bouwerij overz teert hij, dat alles wat je pakhuizen aanraakte metf bleem was. „Die bogen, di het podium...". Hij loopt theatertje door. „Kijk, dat ker gek. Het zat er al in. ders had het van de bra schien niet gemogen", verf „En daaronder komt de foyer". Hij vertelt dat het progr is. „Menselijk satirisch, m jes", schetst Paul van Vlie de liedjes zelf. De muziek door Koos Visser en Kay „Achter de naam Pepijn" r zoeken. Ik vind hem gewoc beetje oud en harlekijnerig Daarmee komt Paul van op het programma. Judith een mannetje, zeg maar c Misschien heet die wel Pep geval is dit wezentje harlel loopt het door het hele prog programma bestaat uit dr levert twee pauzes, die om ons te verkleden en cl aan te brengen". „Ein nu de inhoud. Het (Advertentie) Tijdelijk met een sp TERNEUZEN Luxor 20 uur Maciste overwlnnaif OOSTBURG Ledel 20 uur Te rijk om los te loj9®* MET LECITHINE Een produkt van LOREA1 Maandag 16 novel HILVERSUM I 402 NCRV; 12,00 Muzette-ens. 12,25 Voor boer en tuinder en tuinb.meded. 12,33 Lichte 12,53 Gram., event, act. 13,00 Licht instr. trio 13,30 Oper (gr.) 14,05 Schoolradio 14,35 N mermuz. 15,00 Als de kat van (herh. van 5 nov. jl.) 15,30 de schoolradiojubileumweds Gew. muz. (gr.) 16.00 Bijbel< Vocaal ens. 16,50 Klavecimbelr muz. (gr.) 17,00 V.d. kleuters jeugd 17.30 Lichte gram. v.d. Regeringsuitz.: De jaarbeurs me. Spreker: A. J. M. Judell orgelconcert, klass. en moderm Uitz. van de CHU. Vanavond heer C.F. van der Peijl (ovc en Waterstaat) en dr. H.A (over: Onderwijs), beiden 1 Tweede Kamer 18,30 Amusi (gr.) 19,00 Nws, en weerpr Radiokrant 19,30 Muziek kent zen (opn.) 19,55 Op de man 20,00 Sing something simple: instr. ens. (opn.) 20,30 De title, hoorspel 21,25 Klass. Wereldpanorama 22,00 Oude rr Boekbespr. 22,30 Nws. 22.40 A 22.55 Walsmuz. (gr.) 23,10 Koo deren van de Britse eilanden Jjetkorgelconcert, moderne n 24.00 Nws. HILVERSUM II 298 1 AVRO: 12,00 Lichte gram. l: en tuinb.meded. 12,33 V.h. platt. Licht orkest 13,00 Nws. 13,1! event, act. of gram. 13.25 Beur Licht ens. met zangsol. 14,00 weivaart, klankb. (1) (herh. derdag 29 okt. jl.) 14,55 Kis 15,30 Voordracht 15.45 Amus.o "a°i° Beromünster (opn.) 1 ib.02 Stereofonische uitz.: biaaskwintet. moderne muz. 16 gram. 17.00 V.d. padvinders Corner 17,50 Militair comm 1 18.15 Event, act. 18.20 Licht ens. sul. 18.50 Openbaar kunstbezit 1 van de volkszang: beiaard-1 strijd 19.20 Klass gram. 20.00 9fRi?^pIaat rust' verz.m-ogi 20,45 Opinies over ons: buitenl forum 21,20 Licht ens. 21,35 IV dinsdag, hoorspel 22.00 Licht ir tet (gr.) 22,30 Nws. en me Act. 23,00 Jazzmuz. 23.55-24,00 BRUSSEL VLAAMS 321 12,00 Nws. 12,03 Gram. 12,0 kroniek 12.15 Lichte muz Weerber. en mèded v.d. scl 12,50 Beursber. en progr.-ovt Kws. 13,20 Kamermuz. 14,00 1 Schoolradio (Om 15,00 Nws.) 15 muz. 16,00 Nws. 16,03 Beurs zieken 17,00 Nws. 17,15 L 18.00 Nws. 18,03 V.d. sold, li desportber. 18.30 Protestantse sportkroniek 18,52 Orkestmuz nadiokroniek en correspondenti derland 19.40 Volksliederen 20.

de Stem | 1964 | | pagina 2