30 PS Anderlecht-Liverpool wordt een topnummer Resultaten le ronde Real Madrid-Dukla Praag: teams met veel ervaring io's IJÊ fOK| geheel achter de rug zijn en DUITSERS reizen met kansen naar ATHENE Bekerhouders stuiten op een sterk Dynamo Na eerste treffen bezit Benfica goede papieren daarom: r- Voor 15 december moet de tweede ronde Anderlecht Liverpool REAL MADRID DUKLA PRAAG Op de Balkan duel tussen Gyoer Vasas en Lokomotiva tmputer! len. Panathinaikos Inter Dynamo FC Köln Lisboa e Benfica La Chaux de Fonds 10 11 DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 10 NOVEMBER 1964 11 i. f 1298.- n? Omdat u buurman of >ie kleurt bij ins zo zuiver :t een radio luidspreker, ontwikkeld. nheid, rustig te vele mogelijk- persoonlijk wilt gen bij uw leve- postbus 218, jvend ontvangt ran FM/Stereo- he indicatie bij "gebieden. Twee Ireedte 55 cm. >8.- vanFMIStereo- dfgebieden. Op- ee dubbelconus- nwisselaar met Sreedte 143 cm. aring. Bovendien hilips Technische STRIJD OM DE EUROPACUP THANS NAAR HOOGTEPUNT BREDA. De strijd om de Europacup ont brandt in de komende dagen in volle hevig heid. Nog slechts twee wedstrijden (DWS-Sky og Lin en Chaud de Fons-Benfica) werden ge speeld in het kader van de achtste finales, maar voor de 15e december, de datum van de lo ting, moet de gehele ronde achter de rug zijn. Talrijke wedstrijden staan dus voor deze en het begin van de volgende maand op het pro gramma. Woensdag treden in Athene Panathi- naikos en FC Köln aan alsmede Inter Milaan en Dynamo Boekarest. Op de 18e november speelt Real Madrid tegen Dukla Praag en ver schijnt Vasas Gyoer voor de eerste maal in het (Van onze sportredactie) veld tegen Lokomotiva Sofia. Op de 25e no vember gaan Anderlecht en Liverpool elkaar voor de eerste maal te lijf. Heel snel worden daarna de returnwedstrijden afgewerkt, zodat half december inderdaad het volledige pro gramma achter de rug is (een mogelijke test wedstrijd uitgesloten) en de kwartfinales een aanvang kunnen nemen. DWS is de eerste ploeg, die vrij zeker kan zijn van een plaats in de volgende ronde. Het is nog een gesloten boek wie de Amsterdammers na Sky og Lin zullen gaan treffen. Welke teams kunnen dat zijn en welke resultaten bereikten zij in de reeds gespeelde cupwedstrijden? Reipas-Sky og Lyn2-1 en 1-3 Reykjavik—Liverpool St. Etienne—Chaux de Fonds t Rapid Wien—Shamrock Rovers 6—u Chemie Leipzig—Vasas Gyoer Partizan Tirana-FC Köln 0-0 en 0-2 Anderlecht—Bologna 1—0 en 2—3 en 0-0 Odense—Real Madrid 2—5 en b—1 Belfast—Panathinaikos j.i Dukla Praag—Gornik 4—1 en 0—0 en 3 1 DWS—Fenerbahce La Valetta—Dynarpo Boekarest S~~2 fn ÏIi Glasgow Rangers—Rode Ster 3—1 en 2 4 en i i Lokomotiva—Malmö f—i J Aris BonnevoieBenfica a en i te spelen Panathinaikos FC Köln 11 en 25 november Chaux-de-Fonds Benfica 1—1 en 9 december Liverpool Anderlecht 25 nov. en 16 dec. DWS Amsterdam Sky Og Lyn 51 en 18 november Real Madrid Dukla Praag 18 nov. en 2 dec. Inter Milaan Dynamo Boekarest 11 nov. en 3 dec. Vasas Gyoer Lokomotiva Sofia. 18 nov. en 6 dec. Glasgow Rangers Rapid Wien niet bekend Linksbuiten Simoes van Benfica Een van de hoofdnummers van de Europacupwcdstrijden is zonder enige twijfel het dubbele treffen tussen Liverpool en Anderlecht op 25 november in Engeland en op de 16e december in Brussel. Zonder Anderlecht zou er geen Bel- gisch elftal kunnen zijn. Een gezegde dat men uit de mond van 'n chauvinistische supporter zou kunnen horen en ook be trekking zou kunnen hebben op een club uit de tweede en derde divisie. Ander lecht heeft het gezegde echter meer dan waar gemaakt. In de afgelopen jaren is het de hofleverancier geweest van de Rode Duivels. Paul van Himst wordt ondanks zijn jeugdige leeftijd beschouwd als een van de beste voorhoedespelers van Europa. Tweemaal kreeg hij de „gouden schoen" uitgereikt als de beste voetballer van het jaar. Andere spelers als Georges Heylens, Jean Cornelis, Laurent Verbiest, Pierre Hanon, Martin Lippens, Jean Plaskie, Jacques Stockman, Joseph Jurion en Wil- fried Puis behoren eveneens tot de vaste selectie voor het nationale elftal. Vorig jaar vierde Anderlecht zijn 55- jarig bestaan. Het heeft lang geduurd voor Anderlecht een woordje mee ging spreken in de hoogste regionen van het Belgische voetbal. In de eerste jaren na de oprichting ging het allemaal niet zo best. Het bleek te sterk voor de tweede divisie en te zwak voor de eerste divisie, zodat het vele malen promoveerde en de gradeerde en derhalve de bijnaam „lift" kreeg. In het midden van de dertiger jaren schaarde Anderlecht zich definitief onder de Belgische topploegen. In de donkere dagen van de tweede wereldoorlog begon de ster van Anderlecht zijn licht af te stralen, nadat in 1942 Joseph Mermans de ploeg was komen versterken. Mermans die met zijn 56 interlands bijna legenda rische roem vergaarde als middenvoor van de Rode Duivels, was vele jaren aan voerder van de sterrenformatie. Toen vlak na de oorlog de Engelse trainer Bill Gormlie Anderlecht onder zijn hoede kreeg, behaalde de ploeg het ene succes na het andere. De training berust thans in handen van Pierre Sinibaldi, 'n oud-Stade de Reims- speler. Na de oorlog werden de Brusse laars tienmaal landskampioen, eindigde viermaal op de tweede plaats en driemaal op de derde plaats in de competitie. Dit jaar neemt Anderlecht voor de vijfde maal aan het Europese bekertoernooi deel. Men zegt wel, dat het Britse spel An derlecht niet ligt. In 1955 verloor het van Voros Lobogo. Voor de ramp bij Mün- chen maakte Manchester United een ein de aan Anderlechts volgende poging en in 1959 bleek Glasgow Rangers te sterk voor de Brusselse club. In het seizoen 19621963 zorgde An derlecht voor een sensatie door Real Ma drid in de eerste ronde uit te schakelen. CD NA Sofia werd het vlogende slacht offer doch op het Schotse Dundee liepen de gladde combinaties stuk. Anderlecht's stadion biedt plaats aan 35.000 toeschouwers. Voor de Europese bekerwedstrijden verhuist Anderlecht echter naar het Heysel-stadion in het centrum van Brussel dat een capaciteit van 56.000 toeschouwers heeft. (Advertentie) De huidige kampioen van de .Britse Football League" is geen sterrenploeg maar een schitterend „gedrild" elftal dat de prestaties van zijn voorgangers, Man ster United en Tottenham Hotspur, in de Europese competitie voor landskampioe nen zal evenaren of wellicht doen ver geten. Het eclatante succes betekent het zes de kampioenschap in de geschiedenis van de club die een rustig verloop heeft ge had met weinig opvallende feiten. Liver- pools voorlaatste kampioenschap dateert van 1947. In de tussenliggende periode van 17 jaar degradeerde de ploeg in het midden van de vijftiger jaren naar de tweede divisie om pas twee seizoenen ge leden weer in de gelederen van de eerste divisie terug te keren. De promotie en de pijlsnelle opmars naar het kampioenschap zijn kernmerkend voor de geest die de ploeg thans bezielt. Liverpool schijnt het best toegeruste elftal te zijn om het zwaar gehavende Britse voetbalprestige in Europa weer op te kalefateren, omdat het 't moderne voetbal intelligent benadert en de opge dragen taak methodisch uitvoert. De speeltrant van de ploeg is voor de toeschouwers lang niet altijd aantrekke lijk maar daarom niet minder doeltref fend. De kenners die menen op elke ploeg aanmerkingen te mogen hebben zeggen dat Liverpool geen doelpunten kan maken maar 'n vluchtige blik op de standenlijst moet de grootste pessimist overtuigen van de aanvallende capaciteiten van de spe lers. Bovendien is er in de league geen ploeg met zo'n sterke verdediging als Li verpool. In manager Bill Shankley bezitten zij een gloedvol leider, een man die van voet bal houdt en zijn gehele persoonlijkheid ervoor inzet. Shanklye's strijdkreet luidt: „Speel eenvoudig, gooi het open". Hij verwacht, dat zijn elftal elke thuiswed strijd wint en op zijn minst een gelijkspel uit de uitwedstrijden sleept. Liverpools vermo'gen om niet met lege handen van een uitwedstrijd terug te keren doet de neutrale toeschouwer in het Verenigd Ko ninkrijk met vertrouwen tegemoet zien naar de komende wedstrijd, omdat ge meten naar de huidige maatstaven in dit indrukwekkende toernooi, de tendens zich voordoet een tegenstander in een uit wedstrijd het scoren te beletten en thuis alle beschikbare aanvalskwaliteiten te ontplooien, hetgeen Liverpool tot in de perfectie doet. Wil men met alle geweld zwakke plek ken in de ploeg aanwijzen, dan is Liver pool waarschijnlijk het meest kwetsbaar in zijn beide backs, de vroegere Britse international Gerry Byrne en Ron Mo- ran, die al enigszins trager van hun slidings opkrabbelen. Deze zwakke plek ken worden vaak gepleisterd door tegen roemruchte voorhoedes met zeven soms acht man in de verdediging te gaan, De halflinie met Gordon Milne, Ron Yeates en Bill Stevenson, is een van de beste uit de League, Milne staat reserve voor de rechtshalfplaats in het Britse na tionale elftal en van Yeates zegt Shankley trots: „Hij is de beste niet-international in Engeland". De voorhoede bestaat uit spelers die stuk voor stuk met veel talent zijn be deeld. Hoewel niemand uitblinkt, zijn hun combinaties even schitterend als do delijk voor het doel. Alf Arrowsmith is als linksbinnen voor Liverpool en heel Engeland de openbaring van het jaar ge worden. De vroeger Schotse international Ian St. John bezet de middenvoorplaats, terwijl Roger Hunt die Jimmy Greaves in het nationale elftal verving als rechts binnen fungeert. De vleugelspelers, Peter Thompson en Ian Callaghan weten door hun snelheid en techniek voor het bin- nentrio vele niet te missen kansen te scheppen. Milne en Hunt weten elkaar goed te vinden, terwijl St. John als terug getrokken middenvoor oprukkende kant- halves de voet dwars zet en aanvallen mee helpt opbouwen. Van^Shankley is evens de bewering af komstig: „Geen ploeg in de wereld heeft een betere conditie dan de mijne". In En geland heeft tot dusverre niemand de be wering tegengesproken, maar in de hui dige landscompetitie gaat het niet zo best met Liverpool. Morgen is het ook in Athene te doen. Panathinaikos, de nationale kampioen, speelt tegen FC Köln. De Duitsers moeten de achtste finales gemakkelijk kunnen overleven. Met zijn vierde achtereenvolgende landskampioenschap dit jaar heeft Pa nathinaikos definitief het juk afgeschud van de aartsrivaal Olympiakos die van 1953 tot 1959 onafgebroken de landstitel prolongeerde. Panathinaikos won niet alleen de titel, het bleef ook ongeslagen na 30 wedstrij den, want in de laatste competitiewed strijd versloeg het Olympiakos met 1—0. Mogelijk heeft Panathinaikos meer dan de meeste andere clubs lering getrokken uit de invoering van het betaalde voet bal in Griekenland vorig jaar juni. Maar Morgen beginnen Inter Milaan en Dy namo Boekarest aan hun achtste finales in een treffen op Italiaanse bodem. Op de 3e december is de return. Favoriet is Inter, maar De stad Milaan heeft in de afgelopen twee jaar twee Europese voetbalkam pioenen voortgebracht en de Milanezen hopen thans, dat titelhouder Internazio- nale de beker voor de derde achtereen volgende maal naar de belangrijke Noorditaliaanse industriestad zal bren gen. Inter versloeg Real Madrid in een aangrijpende finale in Wenen in de lente van dit jaar en legde daarmee beslag op de beker die tot dan toe in het bezit was van stadgenoot AC Milan. De techniek van Inter wordt door geen enkele andere Italiaanse club overtroffen, zelfs niet door Bologna dat na een beslissingswedstrijd beslag op de landstitel legde. Oliemagnaat Angelo Moratti liet de club met dezelfde harde discipline en administratieve methoden kennismaken waarmee hij in het zakenleven zo'n sue ces heeft en trof vorig jaar de roos met Inter's succes in het Europese beker toernooi. De training berust bij de haast wel legendarisch geworden Helenio Herrera. algemeen erkend als een van de „grote" trainers van het huidige voetbal. Inter heeft vier spelers van wereld klasse in de binnenspelers Mario Corso en Luisito Suarez, de Spaanse internatio naal, middenvoor Sandrine Mazzola en doelman Quiliano Sarti. Onder invloed van Herrera speelt de ploeg snel voetbal maar neigt naar het tot in de perfectie uitgevoerde ultra- defensieve spel. Het spel wordt vanaf hun eigen doellijn opgebouwd en speelt zich hoofdzakelijk op eigen helft af, afgewis seld door snelle uitvallen die hen ge woonlijk de overwinning brengen, zij het soms met zeer gering verschil. Inter deelt het San Siro stadion met Milan en kan gewoonlijk op een uitver kocht stadion met 110.000 toeschouwers rekenen wanneer de tegenstander te duchten is. Dynamo/Boekarest neemt dit jaar voor de derde achtereenvolgende maal deel aan het Europese bekertoernooi voor landskampioenen. Zes spelers van het kampioensteam dat voor de derde achtereenvolgende maal en voor de vierde maal in zijn zestien jarige geschiedenis de landstitel behaal de bevonden zich in Tokio. Rechtsback Cornel Popa, spil Jon Nun- weiller, linksback Ilie Ivan, rechtshalf Petru Emil, rechtsbuiten Ion Pircalab en linksbuiten Ion Haiduy werden allen in het nationale aniateurelftal gekozen. Dynamo toonde zich in het afgelopen seizoen absoluut de sterkste ploeg uit de competitie. Van de 26 wedstrijden won het er 18, speelde het vier keer gelijk en verloor het evenzovele malen. De voor sprong op nummer twee Rapid Boekarest bedroeg zeven punten. Middenvoor Fra- tila was met 19 doelpunten topscorer. Verleden jaar versloeg Dynamo in de voorronde het Ocstduitse Motor Jena. In de volgende ronde kregen zij echter klop met een totaalscore van vier voor en acht tegen van finalist Real Madrid. In vriendschappelijke wedstrijden te gen buitenlandse ploegen is het succes bijna altijd aan de zijde van Dynamo ge weest. Ploegen als Honved, Monaco, Mal- moe, Dynamo/Moskou en Newcastle United moesten hun meerdere erkennen in de Roemeense sterrenformatie. In de tweede helft van het afgelopen seizoen werd ook Radu Nunweiller, de 19-jarige jongere broer van international Ion een plaats in het eerste waardig ge keurd. het ligt meer voor de hand, dat hun sue ces te danken is aan trainer Stefan Bo- bek, ex-international van Zuid-Slavië en een groot voorstander van aanvallend voetbal. Nog afgezien van hun grenzeloze partij digheid willen de aanhangers van Pana thinaikos ook wel eens op een wat al te hardhandige wijze van hun sympathie blijk geven. FC Köln is de eerste kampioen van het drastisch gereorganiseerde Westduit- se beroepsvoetbal geworden. Vorig jaar werd het regionale competitiestelsel in de bondsrepubliek opgeheven. Daarvoor in de plaats kwam een sterke nationale competitie, een soort Nederlandse ere divisie. Köln werd kampioen en de erva ring opgedaan in de slopende competitie kan zijn vruchten afwerpen in het Euro pese bekertoernooi. In 1963 deed Köln voor de eerste maal mee aan het toernooi. Het Schotse Dun dee blokkeerde echter de toegang tot de tweede ronde. Over de nederlaag was wel heen te komen maar de totaalscore 81 werkte lang na op het moreel van Köln. De sporen die de ramp had achtergela ten zijn echter voorbeeldig weggewerkt en FC Köln speelt de strijd voort met hooggestemde verwachtingen. De ploeg bestaat uit stevige all-round spelers en een beter getraind team dat op intelli gente wijze modern voetbal speelt bestaat er in heel Duitsland niet. Het is 1901 opgerichte team is thans een van de succesrijkste clubs in Duits land. De club kan voor de Europacup wedstrijden rekenen op een uitverkocht stadion, capaciteit 63.000 toeschouwers. De beste spelers zijn Mathia Hammers- bach die gewoonlijk in de voorhoede speelt maar ondanks zijn 2ï jaar al op zeven verschillende plaatsen heeft ge staan. Halfspeier Wolfgang Weber is eveneens voor vele plaatsen bruikbaar. De ster van de „oude garde" is Hans Schaefer, een van de beste spelers van de Westduitse ploeg die in 1954 het we reldkampioenschap veroverde. Schaefer is 30 maal voor de nationale ploeg uitge komen. Met zijn 36 jaar vormt hij de „auctor intellectualis" van de aanval. Chaux de Fonds en Benfica hebben el kaar reeds eenmaal ontmoet en wel op Zwitserse bodem. De uitslag van de wed strijd was toen 1—1. Voor de return, die de Zwitsers op de 9e december in Lissa bon moeten spelen, hebben zij niet veel hoop. Het is wel zeer waarschijnlijk, dat de club van Torres, Eusebio en Augusto de volgende ronde gaat bereiken. De roemrijke daden van het Portugese Benfica liggen bij iedereen nog vers in het geheugen en de club en uiteraard de grote schare supporters kunnen zich niet indenken dat een andere club Benfica van zijn derde kampioenschap kan afhou den. De bedachtzame supporter wijst op spe lers als José Augusto, Eusebio, Torres Serafim en Simoes en zegt: „Met zulke spelers is het onmogelijk te verliezen". In het afgelopen seizoen waren de spe lers van Benfica in een vernietigende vorm. In 26 wedstrijden scoorden zij 103 doelpunten, vier per wedstrijd. Zij von den hun Waterloo echter tegen Borussia Dortmund dat hen een onverwacht grote nederlaag bezorgde in de kwartfinale. Achteruitgang in vorm en slechte reser vespelers waren de oorzaak van de ne derlaag, maar dit jaar kan zoiets niet ge beuren. In de afgelopen competitie won Ben fica 21 keer, speelde vier maal gelijk en verloor slechts eenmaal. In een speciale wedstrijd tegen de winnaar van het Eu ropese bekertoernooi voor bekerwin naars, stadgenoot Sporting Lissabon, be haalde Benfica een geweldige overwin ning. Benfica kan trots aanvoeren: „Onze ploeg bestaat alleen maar uit Portuge zen". In Eusebio en Torres hebben zij sterren van wereldformaat getuige hun 28 en 23 'doelpunten in de competitie waar in zij meestentijds buitenspel stonden we gens kwetsuren. De nationale pers riep linksbuiten Si moes afgelopen seizoen tot de beste spe ler uit. Benfica is in 1904 ontstaan uit een fusie tussen twee kleine sportverenigingen, de sportclub Lissabon en de sportclub Ben fica. Thans telt Benfica meer dan 60.000 leden en bedrijft het 30 takken van sport. Benfica heeft 16 maal het landskam pioenschap, 12 maal de beker en tweee- maal het Europese kampioenschap ge wonnen. Onder de nieuwe trainer Elek Schwartz, die tot voor kort het Neder landse elftal heeft getraind, hoopt Ben fica nieuwe roem te vergaren. Na het verrassend goede spel van FC Zurich, dat in het afgelopen bekertoer nooi tot de halve finale doordrong vraagt de doorsnee Zwitserse supporter zich af of La Chaux-de-Fonds dit jaar tot de zelfde prestatie in staat is. In het begin van de jaren vijftig gaf La Chaux-de-Fonds de toon aan in het Zwitserse voetbal doch het voorlaatste kampioenschap werd maar liefst negen jaar geleden in 1955 behaald, Na 'n zeer sleehte start zag La Chaux-de-Fonds kans FC Grenchen met slechts één punt ver schil naar de tweede plaats terug te wij zen. La Chaux-de-Fonds staat als amateur club geboekt maar in de praktijk doen Rapid Wien en Glasgouw Rangers op andere sportpagina. Twee ervaren teams treden te genover elkaar in het veld. Real Madrid, dat iedereen kent en Dukla Praag, dat ook altijd aanwezig schijnt te zijn in de cupstrijd. Op 18 november is de eerste en op 2 december de tweede wedstrijd tus sen beide teams. Al negen jaar lang sinds de instelling van het Europese bekertoernooi is Real Madrid vertegenwoordigd in het belang rijkste Europese voetbalevenement van het jaar, maar thans komt er een andere ploeg in het, veld, die weinig overeen komst vertoont met het team dat de eerste vijf achtereenvolgende keren de beker in de wacht sleepte. Ditmaal zal in de opstelling de fameu- se Alfredo di Slefano ontbreken. Argen tijnse Alfredo kreeg aan het eind van het afgelopen seizoen geen nieuw contract aangeboden en moet thans op een andere manier in zijn levensonderhoud voorzien. Alfredo zal worden gemist omdat hoofd zakelijk dank zij zijn voetbalbrein Real vijf maal op de titel beslag legde en bij twee andere gelegenheden eveneens de finale bereikte. Behalve Di Stefano bleef ook doelman Jose Vicente buiten het elftal. De andere „bejaarde" sterren, Ferenc Puskas en Francisco Gento, hebben nog een jaar respijt gekregen. Di Stefano's vervanger is Morollon, afkomstig uit de tweede-divisieclub Al- lavolid. De kloof tussen de Spaanse twee de divisie en het Europese bekertoernooi zal wellicht te groot blijken te zijn en Allavolid zal misschien dit voor Real zo belangrijke jaar nodig hebben om op toe ren te komen. In weerwil van de achteruitgang in de spelkwaliteit is Real Madrid nog steeds een van Europa's beste ploegen. Behalve hun Europese record heeft de Madri leense club nog andere begerenswaar dige trofees in zijn bezit: tienmaal lands kampioen en bekerwinnaar, een inter continentale bekeroverwinning tegen de kampioensclub van Zuid-Amerika, twee Latijnse bekeroverwinningen, twee triom fen in het toernooi om de kleine wereld beker en drie overwinningen in het „Car- ransa toernooi". Real heeft naam gemaakt in de ge schiedenis van het wereldvoetbal maar het is thans de vraag of het nu de zware strijd in de Europacup zal overleven. Real werd in 1902 opgericht en telt thans 50.000 leden die bijna elke tak van sport beoefenen in de schaduw van het Santiago Bernabeu stadion (125.000 toe schouwers) aan de rand van Madrid. Dukla Praag is voor elke ploeg een ge duchte tegenstander en waarschijnlijk een van de beste ploegen die de begeer de Europese beker nog niet Jlebben veroverd. De Tsjechische legerploeg heeft in alle hoeken van de wereld triomfen behaald maar de grootste triomf is hen altijd op het laatste moment ontglipt. Dukla heeft nog slechts een korte ge schiedenis achter de rug. In 1948 werd de ploeg van louter en alleen militair per soneel opgericht. Sindsdien hebben zü de toon aangegeven in de nationale com petitie getuige hun zeven landstitels. In de afgelopen vier jaar sloten z(j de com petitie met evenzovele kampioenschap pen af. Behalve hun succes in de nationale competitie hebben de Tsjechen in de af gelopen drie jaar ook het toernooi van New York gewonnen. In wedstrijden tegen buitenlandse clubs heeft Dukla een bijzonder goed fi||uur ge slagen. Van de 164 wedstrijden werden er 96 in een overwinning omgezet, 35 ge lijk gespeeld en 33 verloren. Dukla herbergt een aantal internatio nale spelers die in 1962 tijdens de wereld kampioenschappen in Chili in de finale tegen Brazilië hebben gespeeld. De ploeg wordt geschraagd door spelers als Josef Masopust, de Europese voetballer van het vorig jaar en evenals zijn ploegge noot Novak een speler van de UEFA- ploeg die overigens op verdiende wijze door Engeland ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van het Britse voet bal naar een nederlaag werd gevoerd. De overige interlandspelers zijn Konba. Geleta, Jelinek en Brunovsky. sommige spelers niet veel anders dan voetballen. Trainer is Henri Skiba, een 37-jarige Fransman van Duitse afkomst. De ster van de ploeg is de 34-jarige Kiki Ante- nen, eens de grote man van het nationale elftal. De gemiddelde leeftijd ligt overi gens rond de 25 jaar. Voor Vasas Gyoer en Lokomotiva gaat het vervolg van het Europacupfestijn door op 18 november en 6 december. Wat zijn het voor ploegen? Er is eon tijd geweest, dat Gyoer Vasas een gemakkelijke prooi was voor de Hon gaarse eerste divisieclubs maar plotseling in 1963 wierpen zij zich op als reuzen- doders en kaapten zij de landstitel weg voor gerenommeerde ploegen. Dit jaar speelt Gyoer voor het eerst mee in het Europese bekertoernooi. De supporters uit de gelijknamige stad m het westen van Hongarije nabij de grens met Oostenrijk verwachten echter niet teveel van hun favorieten omdat zij we derom met moeite meekomen in de hui dige competitie. In 1945 promoveerde Gyoer naar de eerste divisie. Tot verleden jaar zijn zij altijd in de onderste regionen geëindigd. Dc vroegere clubspeler Fcrenz Szusza was de verantwoordelijke man achter het succes van zijn ploeg. Thans berust de training bij Nandor Hidegkutie, de mid denvoor van de beroemde gouden Hon gaarse voetbalploeg in de vijftiger jaren. Vier spelers, Toth, Organ, Palotai en Povazsai maakten deel uit van de Hon gaarse Olympische ploeg. Een kampioenschap zit er voor Loko motiva Sofia niet in. Maar de tegen standers zijn gewaarschuwd. Slechts de beste voorhoedes zullen in staat zijn om de solide verdediging van de spoorweg arbeiders uit de Bulgaarse hoofdstad te doorbreken. Voor aantrekkelijk voetbal moet men niet naar Lokomotiva gaan. Zij hangen aan het 4-2-4 systeem, spelen stug ver dedigend voetbal, maar zullen meer dan tevreden zijn als zij op deze wijze als eer ste communistische land de felbegeerde beker winnen. Afgelopen seizoen behaalden de spoor wegarbeiders hun derde achtereenvolgen de landskampioenschap. Hun doelgemid- delde aan het einde van de competitie na 30 wedstrijden was 58 voor en slechts 28 tegen. Het grote aantal gelijke spelen (acht) is dan ook niet verwonderlijk. Spelen in internationaal verband is Lo komotiva niet vreemd, omdat de meeste spelers een vaste plaats in het Bulgaarse elftal hebben. De koningspion van het elftal Is de spil Ivan Dimitrov die de afgelopen vier jaar de automatische keus genoot voor een eerste plaats in het nationale elftal. Doelman Deyanov, de backs Metodiev en Velev en de voorhoedespelers Dubers- ki en Kotkov hebben eveneens interna tionale ervaring. Voor de Bulgaarse voetbalkenners kwam het succes van Lokomotiva dit jaar niet als verrassing. De verdediging wordt aangevoerd door Dimitrov, Deyanov is een betrouwbare doelman, de vleugelspe lers Milev en Debarski zijn snelle en han dige spelers, terwijl middenvoor Debars ki de grote goalgetter is. SANDRINE MAZZOLA (Inter Milaan) geweldenaar

de Stem | 1964 | | pagina 7