DESK speelt gelijk en wordt ingehaald door Rood Wit! Duquesnoy met drie goals de grote held van R.K.C. ER Z'JH NOG DUIZENDEN AMATEURS Goes is Axel geselschap komen houden ft voor nee* Vlissingen bij de koplopers Middelburg zorgt voor surprise Zeeland Sport zit er naast Zeeuwse top in 3e klas d Rake klappen in 4e klas h TWEEDE KLAS B RKVVU: een ..makkie' Desk: kansen genoeg..... Rood Wit: succes na rust Sterke defensies Een hevige strijd Matige wedstrijd Tex Schmelz EERSTE KLAS B TSC herstelt zich na rust DERDE KLAS D Noren winnen in Luxemburg Vierduisend mensen kijken naar thriller Middelburg in de aanval niet best Vlissingen matig maar.....winst VIERDE KLAS H Aardenburg nu op le plaats VIERDE KLAS G RKFC boekt een forse zege ^STANDEN en •en k een ,at*es- v^odeUen le rde\*9- 50 'm 50 ices- 2 50 eCo?w»" 0 .,v/m 50 ,44 t/m aten 4S DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 9 NOVEMBER 1964 Rood Wit heeft de ren op DESK nu met succes afgesloten want de Kaatsheuvelse ploeg liet onverwacht een steek vallen door tegen Sarto gelijk te spelen. En omdat Rood Wit Terneuzen met 1-4 bedwong staan deze twee teams nu gelijk. Ook Zeeland Sport maakte een mis ser want het werd met 5-0 door RKVVU verpletterd. Overigens een geweldig resultaat van de Leurse mensen. Alliance en Veerse Boys deden wat verwacht werd: de buit delen. MOC dwong Steenbergen tot een gelijk spel en ODIO bleef baas over Internos. RKVVU behaalde een gemakkelijke 5-0 overwinning op het hoger genoteerde Zeeland Snort. In de tweede minuut moest rechtsback Mario Frijters doelman Bakker assistentie verlenen, toen deze reeds kansloos gepasseerd was. De Leu renaren werden sterker en doelpunten konden dan ook niet uitblijven; in de 23e minuut scoorde Broer van Dijk met een prachtige volley uit een voorzet van Fons Hendrikx de openingstreffer. In de 25e minuut kon doelman De Ridder met een moedige safe erger voor komen maar in de daaropvolgende 60 seconden brak Gerrit Goudziers door en dat betekende 2-0. Vlak voor het ver strijken van de eerste speelperiode ver werkte de Vlissingse goalie een kogel van Fons Hendrikx tot corner. Zes mi nuten na de hervatting loste Gerrit Goudziers een schuiver in de rechter benedenhoek waarop de Ridder het ant woord schuldig bleef, de stand werd hier door 3-0. Negen minuten later gaf Henk Tak, die zijn rentree vierde, een afge meten voorzet; Ant. Vermunt stond klaar liet een zuiver schot van zijn voeten vertrekken en dat was voor de Unitas- supporters voldoende om de vierde tref fer te kunnen bejubelen, 4-0. Een listig hakballetje van Broer van Dijk verdiende even later een beter lot; linksback Lan- gendijk behoedde zijn doelman voor ver dere beoefening van de vissport. Unitas kreeg nog enige fraaie kansen die even wel slecht afgewerkt werden. Drie mi nuten voor het einde bepaalde Fons Hen drikx de eindstand; Broer van Dijk brak door en schoot tegen de paal. de terug springende bal werd door rechtsbuiten Hendrikx in het verlaten doel gedepo neerd. Een verdiende 5-0 overwinning voor de gastheren, op een zonnig maar koud Unitas-terrein. Zelden zijn er zoveel supporters van Desk naar Tilburg getogen met de ge dachte nu een overwinning te gaan vie ren. Het is voor Desk namelijk nooit gemakkelijk geweest bii Sarto te winnen en het was goed te zien dat men onder een zekere druk stond, terwijl Sarto ge heel vrijuit kon spelen. Toch is Desk in de eerste helft voortdurend in de aanval geweest. Na circa 20 minuten nam Desk ver diend de leiding, zij het op enigszins fortuinlijke wijze. Een scherpe voorzet van de uit de verdediging opgerukte Kees van Wezel kfeeg back v. d. Laar verkeerd op zijn schoen en hoog vloog het leder in het Sarto-doel. Desk bleef sterker, maar liep zich vast in de terug getrokken Sarto-verdediging. Na een half uur volgde een Sarto-uitval, Hendriks loste een schuiver waar doelman Tausch overheen dook en de stand was gelijk. 1-1. Sarto rook haar kans, terwijl het spelpeil bij Desk daalde en krampachtiger werd. Ook na de hervatting zette Sarto het offensief voort. Toen na een kwar tier doelman Tausch een fel schot op de vuist nam, kwam de bal bij de Sarto- rechtsbinnen, die met een kogel de roos trof. Desk trachtte de schade te her stellen, maar liep zich telkens vast tegen de goed sluitende ve2'dediging van de Tilburgers. Tien minuten voor het einde verrichtte Dekkers echter een wonderlijk staaltje voetbal door met een loei van een omhaal de bal in de Sarto-touwen te jagen. Desk was nu van de druk verlost en speelde voor wat het waard was, Enkele minuten later knalde Kees Soeter- boek uit een hoekschop de bal achter de Sarto-doelman. maar de scheidsrechter keurde dit doelpunt af omdat' hij nog niet voor de corner gefloten had. Onder grote spanning kwam het einde met een l eerlijke puntenverdeling. Terneuzen begon tegen Rood Wit hoop vol e« met een kopbal kon Van der Peyl na 10 minuten de Rood-Witdoelman pas- seren, 1-0. Allengs nam Rood Wit het beft in handen. Nadat Doorns een droomkans had ge mist kwam aan de andere kant keeper beunis voor lastige problemen te staan. Hij loste ze echter alle uitstekend op. Helaas was dat na de rust anders. Toen kort na de hervatting de bal in het Ter- Een spelmoment uit de wed strijd RKVVU-Zeeland Sport neuzen-doelgebied terechtkwam, blun derde Leunis erbarmelijk en dat bete kende de gelijkmaker, 1-1. Reeds 2 minu ten later bracht Roks de stand op 1-2 voor de bezoekers en toen Boere er na 8 minuten 1-3 van maakte, was het pleit beslecht. Doorns kreeg nog wel een goede tegenkans, maar slaagde er toch niet in daaruit succes te halen. Een kwartier voor het einde bracht Roks uit een toegekende strafschop de eindstand op 1-4. In een snel op en neergaande maar geen mooie wedstrijd hebben Alliance en Veerse Boys de punten gedeeld. Over het algemeen geeft deze uitslag een juist beeld, want zowel de bezoekers als Al liance waren niet in staat de verdedi gingen te doorbreken, ofschoon de thuis club na rust wel het meest in de aanval is geweest. Voor rust wogen de partijen vrij aardig tegen elkaar op en moesten zowel Grispen als Schipperen enkele malen handelend optreden. Vooral toen middenvoor Rom- me alleen op Grispen afstormde was het aan laatstgenoemde te danken dat de score niet werd geopend. Bij de thuis club was het verband zoek en elkaar meermalen in de weg lopen was schering en inslag. Stopper Poldermans bleek een ware sta in de weg voor de Boys-mensen en menigmaal was hij de rots in de bran ding. De bezoekers bleken ook niet meer over voldoende kwaliteit te beschikken want ook zij slaagden er niet in Konings. Foldermans en Adan tot capituleren te dwingen. Na rust een meer aanvallend Alliance dat vooral door toedoen van Sep enkele malen zeer gevaarlijk wist door te bre ken. Een kopbal van Aarts miste maar net het doel maar verder viel er weinig te beleven omdat het spel zich meesten tijds op het midden van het veld afspeelde. Een te nonchalant terugspelen van Roset leek even gevaarlijk te wor den en een door Poldermans genomen doelschop waarbij hij in de grond schopte waren kritieke momenten voor Alliance maar Veerse Boys wist ook deze kansen niet te benutten. Ofschoon Alliance in de slotfase enige druk op het Veerse doel uitoefende kon het de balans niet uit haar evenwicht brengen en werden de punten gedeeld. De strijd MOC-Steenbergen is zo hevig geweest, dat naast de hartkloppingen van de talrijke supporters er nog dagen lang over nagekaart zal worden. Voor de rust een over alle linies superieur MOC, dat uitliep naar een 2-0 voorsprong en daarna een fanatiek vechtend Steenbergen, dat op de valreep een punt van sportpark Rozenoord wegkaapte, 3-3. Het liep gesmeerd bij de thuisclub; zuivere combinaties van middenlinie met de voorhoede deden Steenbergen wanke len. Schoten van Verpaalen en van Die- sen vlogen naast en rechtsback Baaten kopte rakelings naast zijn eigen doel. Midvoor van Oevelen van de gasten raakte geblesseerd en moest geruime tijd verzorgd worden. In de 18e minuut schoot linksbuiten Backx een corner over rechts rechtstreeks in doel, 1-0. De paal stond bij schoten van Jansen en Ver- paaien een verdere voorsprong van MOC in de weg. In de 32e minuut kwam de thuisclub verdiend op 2-0. Verpaalen be diende zijn midvoor van Diesen op maat en het schot was voor de Steenbergse doelman Tak onhoudbaar. Juist voor de rust schoot de doorgebroken van Gaans rakelings naast. Hoe heel anders was het spel na de rust. Steenbergen viel met alle macht en kracht aan en in de 6e minuut deed Baselier de hoop van zijn supporters her leven, 2-1. Van Oevelen schoot juist naast en MOC's doelman La Fors, ter gend met uittrappen, kreeg een vrije trap tegen zich door meer dan vier stappen met de bal te doen. Corners op de MOC- veste aan de lopende band, en uit een ervan kwam een voorzet van Baaten op het hoofd van Cor Bruijs en La Fors werkte de bal in eigen doel. 2-2. De strijd kwam geheel open en de stemming, mede door de slechte leiding, werd steeds onvriendelijker. Uit een MOC-aanval schoot Verpaalen met een laag gericht schot MOC naar 3-2. De vuistslag van doelman Tak op het gezicht van Van Diesen zag iedereen behalve scheidsrechter Scheffer. die de ..kluts" volkomen kwijt raakte. Drie mi nuten voor tijd kwam Steenbergen uit een onoverzichtelijke situatie door rechts back Baaten op gelijke hoogte, 3-3. ODIO heeft na een zeer matig ge speelde wedstrijd tegen Internos de pun ten tenslotte thuis kunnen houden. Voor rust was het een ongeveer gelijkopgaande strijd met de thuisclub iets meer in de meerderheid. Door slecht afwerken van de aanvallen kon men echter niet tot doelpunten ko men. Direct na de rust ging ODIO echter over tot een fel offensief en dat resul teerde na vijf minuten spelen in een doel punt van Van Oevelen. Toen meende Internos het heft in handen te moeten nemen, maar van lange duur was dat niet, want reeds spoedig nam de thuisclub de aanval weer over. Ongeveer tien minu ten voor het einde kroop de thuisclub door het oog van de naald toen een schot op het verlaten ODIO-doel door de paal werd gekeerd. (Advertentie) IVoor beier* sportprestaties dextrose tabl. Imponeur ELMA Breda, Tel. 46650 TSC heeft op het nippertje verloren van het sterke CVV. De Oosterhouters raakten er niet zo heel ver mee achterop want ONA verloor weer eens en ook UVS kon niet winnen. Aan kop gaat het spannend worden nu Papendrecht deelde met De Musschen. CW mocht in de handen klappen, want vriend en vijand, moesten toegeven, dat hier een gelijk spel de verhouding juister zou hebben weergegeven. In de eerste helft speelde CVV beter dan TSC, maar het doelpunt in de 25e minuut, nadat Van Dijk de bal keurig had doorgegeven aan Roggeveen, was be slist geen doelpunt geworden, als Hart suiker. beducht voor het grote gevaar, met alle macht een doelpunt wilde voor komen en met een ferme trap het leder trachtte op te ruimen, maar nu kreeg hij de bal verkeerd op zijn schoen, met het gevolg, dat de bal buiten het bereik van zijn doelman in het TSC-net ge priemd werd (1-0). In de tweede helft kwam een herboren TSC tussen de lijnen. Het spel was nu veel directer, veel frisser. En de Rot terdammers moesten dikwijls alle zeilen bijzetten, om erger te voorkomen. Maar in de 6e minuut na de hervatting moest linkshalf Treuren het betreuren, dat hij de bal grandioos miste, waardoor deze een dankbare prooi werd voor de attente Stadhouders, die toen alleen voor doel man Kutterink kwam en deze geen schijn van kans gaf. Stand gelijk. Roggeveen kreeg daarna nog een gerede kans om tot 2-1 te komen, maar alleen voor doel man Kieboom gekomen, schoot hij toch nog langs de voor hem verkeerde kant van.de paal. Het begon er voorts aardig op te lijken dat het op een gelijk spel zou uit draaien maar in de 15e minuut voor het einde, op een tijdstip dat TSC kennelijk in de meerderheid was. kreeg CW een vrije trap te nemen en dat ging zo vliegensvlug dat dif pas tot de TSC-verdediging was doorgedrongen, toen het al te laat was. Roggeveen had intussen twee TSC'ers omspeeld en tenslotte keeper Kieboom ook nog en toen' was het voor hem een koud kunstje, om er nu 2-1 van te ma ken. Axel heeft toe moeten staan dat Goes gezelschap komt houden. By Zeelandia bereikte de aanvoerder een 1-1 uitslag en omdat Goes met 2-4 won van BSC is het mede-leider geworden. Grenswachters bleef meetellen middels een triomf op Hontenisse, Roosendaal dwong Sluiskil op de knieën en Kaaise Boys wees NSV terug. Reeds in de tweede minuut had Grens wachters succes toen Van Paassen de Hontenisse-keeper passeerde. De vreugde was kort want spil Neve vuurde raak van verre. Beide partij-en kregen nog vol op kansen en met een raak schot van Van Paassen trok Grenswachters aan het langste eind. Axel speelde voor rust tegen Zeelandia erg onsamenhangend en de gastheren stonden qua kracht op gelijke voet. De keepers kregen een vrij rustige middag. Na zeven minuten in de tweede helft viel de openingstreffer. Van Iren en Schutte van Zeelandia combineerden fraai en laatstgenoemde scoorde. Enkele minu ten voor tijd kwam Axel op 1-1 met een keihard schot van Sheilds. Roosendaal is min of meer gelukkig aan de zege, gekomen tegen Sluiskil. S. van Loon maakte 1-0 via de lat en keeper De Smit scoorde Broeren 2-0. Sluiskil sloeg prima terug met een fraai doel punt van Sutterland, Uit een Vrije trap liet Van Nassau even later 3-1 aante kenen en opnieuw kwamen de gasten te rug. Lipjes 3-2. Roosendaal raakte in moeilijkheden maar toen een uitval suc ces betekende was het gedaan. Broeren zag geen schot van richting veranderd en dat betekende 4-2. Kaaise Boys begon tegen NSV met een fel offensief dat na tien minuten in een goal resulteerde. P. Magielse maakte het doelpunt. NSV liet zich niet van de wijs brengen en met twee knappe schoten van P. Gommers nam het zelfs de lei ding. In de rust zijn de Boys blijkbaar bijgekomen, want het ging daarna weer beter. G. Machielse en Jos Bierkens zorg den dat het 4-2 werd. Goes bleek meer aanvalskracht te heb ben dan BSC en won in de eindfase ver diend. Nadat BSC het goede voorbeeld had gegeven volgde Goes met twee tref fers. Toch raakte BSC weer op gelijke hoogte, maar na rust toonde Goes zich toch wel de sterkere: 4-2. LUXEMBURG Noorwegen heeft zondagmiddag te Luxemburg met 20 gewennen van Luxemburg in een wed strijd voor de voorronden van het toer nooi om het wereldkampioenschap. Het was de derde nederlaag van Luxem burg, dat hiermee reeds voor het eindtoernooi is uitgeschakeld In dezelf de groep komen verder uit Frankrijk en Zuidslavië De Noren spelen woensdag in Parijs tegen Frankrijk, Hier een RKC'er in volle actie tijdens de spannende wedstrijd tegen De Valk. de groep komen verder uit Frankrijk en CCDCTF KI F Zuidslavië De Noren spelen woensdag V L. l\+j l L l\LnJ L jn parijs tegen Frankrijk. OD z'n kool! RKC een blessure uit en Leijten valt voor hem veel te wensen over dat de resoli De boel staat op z'n kop!! RKC kogelde De Valk omver, TOP be reikte een gelijk spel tegen Boxtel, De Spechten deelde met Helmond en Vlissingen won van Sparta. Een ongekende sensatie aan de leiding van deze klas. Vlissingen werkte zich met deze overwinning bij de leiders en RKC staat nog één punt je van die felbegeerde plaats af. Prima successen. Minder goed ver ging het Middelburg dat zich door Valkenswaard in de luren liet leg gen. HVV kreeg onverwacht vrij omdat het duel met Brabantia werd afgelast. Al met al was me dit het dagje wel R.K.C. uit Waalwijk heeft er dus geen twijfel over laten bestaan een ernstige kandidaat voor het kampioenschap in de eerste klas E te zijn. In eigen huis heeft zij voor een publiek van vierduizend be talende bezoekers, een record-aantal voor het lopende seizoen, koploper De Valk met 30 overtuigend weten te be dwingen. Het is een aantrekkelijke wedstrijd geworden met snel en technisch goed spel Af en toe een tikkeltje hard maar beslist niet onsportief, op een kleine uit zondering na. De ster van het veld was ongetwijfeld Duquesnoij, die zijn ploeg aan de drie winnende doelpunten hielp. Een half uur over tijd, scheidsrechter Verschuur uit Dordrecht liet even ver stek gaan nam de wedstrijd een aan vang en al snel bleek, dat beide ploegen zouden vechten voor wat ze waard wa ren. R.K.C. toverde evenals De Valk goed technisch spel op de grasmat. De eveneens talrijke vervaarlijke aanvallen van de voorhoede van de gasten werden echter te nonchalant afgewerkt. Met krachtige sprongen en goed reageren liet doelman Wijkmans van R.K.C er geen gras over groeien zijn heiligdom zou niet verontreinigd worden. Voor de rust golfde het spel steeds op en neer. Aan beide zijde gevaarlijke aanvallen, dan weer voor R.K.C., dan weer voor De Valk. Zo bleef het ook tot aan rust toe. Na ongeveer tien minuten spelen werd het even hachelijk voor het R.K.C. doel. Maar de hechte defensie van de gast heren maakte geen fout. Van Soelen schiet even later recht in handen van doelman Kuijpers van De Valk, die de bal laat glippen. Van Hel- voirt, die vele goede voorzetten op zijn naam heeft mogen noteren, is er als de kippen bij, maar loeiert naast. Dan brengt de doelman van De Valk weer redding door de bal over de lat te som pen Na ongeveer vijftien minuten spe len valt Verhoofdstad van R.K.C. door een blessure uit en Leijten valt voor hem in. Spectaculair spel hebben we van Leijten zeker niet gezien. In de negentiende minuut weet Dus- quesnoij te scoren, maar de scheids rechter fluit af voor buitenspel. Ook De Valk bestaat het de R.K.C.'ers enige benauwde ogenblikken te bezor gen. Dan in de twintigste minuut geeft Van Heivoirt weer een van zijn prima voorzetten. Pullens is te laat en kan niet meer bij de bal. Een ongelooflijk snel toerennende Duquesnoij weet echter met een van zijn typische kopballen, waarbij hij een magnifieke duik moet maken, het eerste puntje in de wacht te slepen 10. In de dertigste minuut weet De Valk nog een vervaarlijke schuiver te lossen, die Wijkmans ternauwernood tot een corner kan omwerken. Een mi nuut later weet de doelman van de gas ten nog maar net een kopbal van Du quesnoij overde lat te tippen En zo eindigt het laatste kwartier voor de rust. Aan beide kanten goed spel ge vaarlijke aanvallen, maar geen doel punten Na de rust komt De Valk wat sterker opzetten en R.K.C. moet alle zeilen bij zetten om een doelpunt te voorkomen. In de twinitgste minuut weet Wijkmans een niet ongevaarlijke schuiver op te vangen. Maar dan komt R.K.C. terug met drie snelle aanvallen De gasten worden eigenlijk wat in de verdediging gedrongen, hoewel zij nog vele malen een attaque weten te lanceren. In de twintigste minuut weet Wijkmans quesnoij met een keihard schot rechts boven onhoudbaar in te knallen Wijkmans moet even later nog eens zijn kunnen laten zien en dat doet hij dan ook op spectaculiare wijze. Tot de laatste minuut toe hebben de gasten ge vochten voor een doelpunt, hetgeen zeker verdiend zou zijn. Maar als Duquesnoij in de allerlaatste minuut geheel alleen vanaf de middenlijn op het doel van De Valk afstormt, de keeper passeert en daarna op zijn gemak scoort, dan is het gedaan. Een volkomen verdiende overwinning voor een sterk spelend R.K.C. Middelburg trof Valkenswaard voor hei eerst, in uitstekende vorm. Doelman Van Gecnen, die enkele malen zijn ge luk als middenvoor had beproefd kon zijn kwaliteiten onder de lat toch béter tot uitdrukking brengen en door z'n goed werk stimuleerde hij de ploeg tot zulk een verzet dat de eerste overwinning in dit seizoen een feit kon worden. Toch begon Middelburg met enkele goede aanvallen waarbij al in de eerste minuten zowel A Vogel als Schuit een goede kans kregen die door talmen verloren ging. Valkenswaard groeide steeds meer tot een beter geheel en kon na 12 minuten door de jeugdspeler Van der Heijden de score openen 1-0. Dit sti muleerde, de thuisclub tot nog harder werken en in de 25ste minuut werd dat door Adriaanse gehonoreerd 20. De gasten lieten de moed niet zakken, integendeel! Maar hun aanvallen waren te doorzichtig en de afwerking liet zo veel te wensen over dat de resolute Valkenswaard-defensie gelegenheid ge noeg had om goed in te grijpen. Na rust zag het er even naar uit dat Middel burg de achterstand zou gaan weg wer ken Delmotte trof de paal en een kop bal van Coppejans schroeide de lat. Succes kwam evenwel aan de andere kant toen bij een snelle aanval de bal voor de voeten van Wijnen kwam die Valkenswaard in de tiende minuut al op 30 schoot. Vanaf dat moment deed de thuisclub het wat kalmer aan, kwam daardoor in de verdrukking, maar Mid delburg had geen schutter om de uit slag een beter aanzicht" te geven. Vlissingen heeft in de wedstijd tegen Sparta zeker niet zijn beste spel ver toond. Dat desondanks met 30 werd gewonnen toont wel aan dat ook de te genstander niet tot grote daden is ge komen. Het begon wel hoopvol voor de thuisclub, want kort achter elkaar vielen er twee levensgrote kansen te noteren De eerste maal schoot Salawa- ne van dichtbij juist tegen het been van doelman Wouters, die even later een schot kundig stopte. Toen na 8 minuten Moens was door gebroken en na wat geharrewar de bal weer voor de voeten van Salawane te rechtkwam faalde deze opnieuw. Doelman Wouters bewees kort daarop zijn vak wel te verstaan toen hij plotse ling een lastige bal kreeg te verwerken. Bij een poging van Van Neerven met een omhaal het terrein te zuiveren ca ramboleerde de bal tegen .het hoofd van de toestormende Salawane en doel man Wouters slaagde erin met een blik semsnelle reactie het lastige schot uit de hoek te grabbelen. De Spartanen za ten trouwens ook niet stil en vooral de kleine W. Kuipers was de grote anima tor in de voorhoede. Hij was het die wat leven in de brouwerij bracht en doelman Bos moest enkele malen handelend op treden. Dat moest hij later eveneens toen Poulisssn ver in de verdediging doordrong. Toen Van Oosterhout na een hoekschop de bal van Lillipaly kreeg toegespeeld stopte doelman Wouters het schot weer meesterlijk Na een hevig geharrewar voor het Vlissingse doel kwam de bal bij Moens die fraai inkopte maar weef was Wou ters ter plaatse om de bal over de lat te tippen. Vlak voor de rust kwam er toch nog een doelpunt Vanaf de backplaats gaf Daalhuizen een hoge pass in de richting van Moens en deze plaatste daarna de moedige Sparta-doelman voor een onoplosbaar probleem (1—0). In de tweede helft bleef het een matige vertoning. Vlissingen was duidelijk iets sterker lmaar slaagde er toch niet vaak in wer kelijk gevaarlijk te worden. Na een half uur kreeg Moens de bal'goed door Huser aangespeeld en met een achter waartse kopbal werd de stand op 20 gebracht. Reeds 2 minuten later kreeg Sparta de genadeslag. Lillipaly drong alleen door de defensie en door twee man op de huid gezeten slaagde hij er toch in de bal in de hoek te tikken (3—0). In 4H zyn ditmaal rake klappen uitge deeld. Aardenburg wipte naar de boven ste plaats door een kleine overwinning (1.0) op Lewed. Boys. Corn. Boys deed ook al een greep naar de macht door RCS te verslaan (3-1). Daarbij is er nóg een gegadigde voor de bovenste plaats, namelijk Breskens, dat slechts een punt minder heeft dan Aardenburg, Corn. B. en Vogelwaarde, die elk tien punten hebben. IJzendyke—Steen 2-1. Na 10 minu ten kon de Jonge de thuisclub een rug_ gesteuntje geven, na 32 minuten slaagde van Opdorp erin de voorsprong tot 2-0 op te voeren. Na rust bleek Steen zich nog niet gewonnen te willen geven. Het duurde tot de 34e minuut voor Bauwens, vanuit de halflinie succes had. (2-1). Maar verder kwamen de bezoekers toch niet meer. Com. BoysRCS 31. De Soubur gers hebben geen kans gekregen. Na 20 minuten werd het door een treffer van G. v.d. Bergen 1-0 en dezelfde speler zorgde ook voor een 2-0 ruststand. Weg man maakte er 7 minuten na de thee 3-0 van. Pas in de slotfase kon de Keizer het verdiende tegenpunt maken (3-1). AardenburgLewed. Boys 10 Tot aan de rust waren er wel kansen, maar geen doelpunten. Ook na de hervatting bleven de doelkansen weliswaar aanwe zig doch het leek op een puntloos gelijk spel te zullen uitdraaien, omdat de aan. vallers verzuimden de eenvoudigste kan sen te benutten. De beslissing viel, toen de Backere een kwartier voor het einde een vrije trap tactisch in het Boysdoel schoot (1-0). KoewachtBiervliet 38 De thuis club werd onder de voet gelopen. Voor de rust zorgden Martens (2x) en Versluys voor een 0.3 stand en nadat Rietjes er kort na de rust 1-3 van had gemaakt, voerde Versluys de stand op tot 1-7. Van Waesberghe scoorde tegen (2-7) waarna Rietjes tot 3-7 kwam. Martens bracht tenslotte de eindstand op 3-8. ClingeVogelwaarde 2-2, Beide ploegen kregen hier loon naar werken. Na 16 minuten slaagde de Kindt erin de thuisclub op 1-0 te brengen. Na 35 mi nuten maakte van Dijk gelijk (1-1) en vlak daarop boog Lambert de Clinge. voorsprong om tot een 1-2 achterstand, Halverwege de tweede helft kon B. Hoef nagels de balans weer in evenwicht brengen. In de laatste minuut ontsnapte het Vogelwaardedoel nog aan doorboring toen Merckx tegen de lat kogelde. In 4G wist alleen DIVO het tot een overwinning te brengen, dat wil zeggen, dan van de thuisspelende ploe gen. Bujrgh verspeelde een punt aan Schutters. RKFC schoot hij Vosmeer uit zyn slof (1-4) en liep daardoor weer wat verder weg van Nw. Borgvliet, dat met 0.2 verloor van Kruisland. S.C. GastelZierikzee 02. De Gas- Eerste klas B Unitas—VUC 4—1, ONA—Laakkwar tier 2—8. CVV—TSC 2—1, Overmaas— UVS 2—1, De Musschen—Papendrecht 3—3. DCV—SVW 3—2. Papendrecht 8-13 Laakkwartier 8-8 Musschen 8-11 SVW 8-7 CW 8-11 DCV 8-7 Unitas 8-10 UVS 8-6 Overmaas 8- 9 TSC 8-4 VUC 8- 9 ONA 8-1 Eerste klas E Valkenswaard-Middelburg 30. TOP —Boxtel 1—1, De Spechten—H/L—id 1—1, Brabantia—HVV afgel.. Vijssin- genSparta 30, RKCDe Valk 30. De Valk 8-12 Helmond 8-8 Vlissingen 8-12 Brabantia 7-7 TOP 8-12 Boxtel 8-4 De Spechten 9-12 Sparta 8-4 RKC 8-11 Valkenswaard 8-3 Middelburg 8-8 HVV 8-3 Tweede klas A VOAB—Vlijm Boys 0—3, Gemert— Bladella 2—1, Best Vooruit—'Taxandria 3_7, UNA—Tongelre 3—1, Geldrop— Buael 11, Reusel Sp.SMG 02. Budel 8-12 Bladella 8-7 Reusel Sp. 8-12 VOAB 8-7 UNA 8-11 Gemert 8-7 Geldrop 8- 9 Tongelre 8-6 Vlijm. Boys 8- 9 SMG 8-6 Taxandria 8- 8 Best Vooruit 8-2 Tweede klas B RKWU—Zeeland Sp. 5—0, Terneu zen—Rood-Wit 1—4. Sarto—DESK 2—2, AllianceVeerse Boys 00, MOC Steenbergen 3—3, ODIO—Internos 10, DES K 8-12 Terneuzen 8-7 Rood-Wit 9-12 Steenbergen 8-7 Alliance 8-10 Sarto 8-6 Zeeland Sp. 8- 9 RKVVU 9—6 Veerse Boys 8- 9 Internos 85 ODIO 8- 9 MOC 8—5 Derde klas B Oss—WSC 1—1, Zwaluw.—RWB 0—2, ConcordiaDSC 13, OJCMargriet 5—1, ODCRKWSA 2—2. Concordia 8-12 Baardwijk 7-7 RWB 7-11 Zwaluw 8-7 RKSVA 8-10 DSC 8-6 Blauw-Geel 8- 9 OSC 8-6 ODC 8- 8 WSC 0.6 OJC 8- 8 Margriet 8-3 Derde klas C Gilze—Virtus 2—5, TAC—RKTW 22. Uno AnimoDongen 23. WVO Hilvaria 0—0, SCOGloria 02, VES RAC 3—1. RAC 8-11 WVO 7-8 Dongen 8-10 TAC 8-8 Uno Animo 8- 9 RKTW 8-7 Gloria 8- 9 Gilze 8-6 VES 8- 9 Virtus 8-6 SCO 7- 8 Hilvaria 8-3 Derde klasse D HontenisseGrenswachters 12, BSC —Goes 2—4, RoosendaalSluiskil 42, ZeelandiaAxel 11, Kaaise Boys NSV 4—2. Axel 8-13 Meto 8-7 Goes 8-13 Zeelandia 8-6 Roosendaal 8-11 Hontenisse 8-5 Grenswacht. T-Tp Sluiskil 8-5 Kaaise Boys 8-10 BSC 8-4 DOSKO 8- 9 NSV 8-4 Vierde klas B GW—Zaltbommel 2—2 (gest.), OVH TGG 32. RKOSCDen Dungen 1— 1. RKJWHeusden 13, Haarsteeg Buren 41, IreneLinge Boys 4—4. Haarsteeg 8-14 Zaftbommel 7-7 TGG 8-13 RKJW 8-7 GW 8-11 Linge Boys ~-6 OVH 7- 8 RKOSC 8-4 Irene 8- 6 Buren 8-3 Heusden 6- 7 Pen Dungen 8-3 Vierde klas E Zigo—RKDVC 2—1, Ons Vios—Zun- dert 22. OisterwijkRKSSS 12, SVGGudok 23, HièronymusGSBW 1—1. Gudok 7-13 Zigo 7-6 RKSSS 7-12 Oisterwijk 7-5 RKDVC 8- 9 Hierlrymus 7-5 GSBW 7- 8 Velócitas 7-3 Ons Vios 7- 8 Zundert 6-1 SVG 8- 8 Vierde klas F Madese Boys—VCW 0—1, Right'Oh— Groen-Wit 5—1, Waspik—SET 3—1, SprundelBavel 35. Waspik 8-12 Advendo 7-6 VCW 8-11 Breda 7-6 Bavel 7-10 Madese Boys 7-4 RigfefOh 7- 9 Groen-Wit 7-3 SET 7- 8 Sprundel 8-3 Raamsdonk 7- 8 Vierde klas G Vosmeer—RKFC 14, Halsteren— Oudemolen 24, Burgh—De Schutters 22, SC GastelZierikzee 02, Nw. Borgvliet—Kruisland 0—2, DIVO—NVS 2-1. Zierikzee 7-14 Vosmeer 8-8 SC Gastel 8-11 Halsteren 8-7 Kruisland 8-10 Schutters 8-6 Oudemplen 8-10 RKFC 8-6 Burgh 8- 9 NVS 8-4 DIVO 7- 8 Nw. Borgvliet 8-2 Vierde klas H IJzendijke—Steen 2—1, Corn. Boys— RCS 31. AardenburgLewed. Boys 10. KoewachtBiervliet 3—8, Clinge Vogelwaarde 22, Aardenburg 7-10 Lewed. Boys 8-8 Corn. Boys 7-10 IJzendijke 7-6 Vogelw. 7-10 RCS 8-6 Clinge 8-10 Steen 8-3 Breskens 8- .9 Koewacljt 8-2 Biervliet 7- 8 telnaren hebben de opmars van de eiland bewoners niet kunnen stuiten. In een vlot gespeelde wedstrijd hadden de Zeeuwen wel het beste van het spel. De Gaptelnaren kwamen niet verder dan een afgekeurd doelpunt. Scoreverloop: Heyboer 0-1, rust, Heyboer 0-2. Halsteren—Oude Molen 24. Halste ren heeft het thuis niet kunnen winnen van Oude Molen. Voor de rust was het een gelijkopgaande strijd, waarin de thuisclub echter de tegenslag van een aantal zeer fortuinlijke doelpunten van Oude Molen moest verwerken. Na tien minuten spelen werd het door van Hoof 0-1 en weer tien minuten hierna maakte Buckens er 0.2 van. Door van Est en Buckens werd het voor rust tenslotte nog 0-4. Na de pauze kwam Halsteren sterk opzetten en dat resulteerde in doel punten van Tempelaars (1-4) en de Jong (2-4), Verder kwam de thuisclub echter niet want paal en lat stonden meer doel punten in de weg. BorgvlietKruisland 02. In een voor de rust gelijkopgaande strijd heeft Nieuw Borgvliet tenslotte toch het on derspit moeten delven. Door doelpunten van A. Jansen en H. Verbeek kwam de thuisclub met 0-2 achter te staan. Na de pauze probeerde men hierin verandering te brengen maar de grote meerderheid die Nieuw Borgvliet aan de dag legde, kon niet in doelpunten worden uitgedrukt De zeer matig gespeelde wedstrijd ein digde dan ook met een overwinning vooi de bezoekers. (0-21. VosmeerRKFC 14. Na 5 minuter opende Witbol de score maar van Drie diende 5 minuten later van repliek (1-1). Halverwege de eerste helft schoot Mi- chielse de stand naar 1-2. In de tweede helft slaagde Martelaere er tot tweemaa1 toe (na 10 en 33 minuten) de zege voor de bezoekers veilig te stellen. (1-4). BurghDe Schutters 22 Na 13 mi nuten kon De Graaf de thuisclub op een 1-0 voorsprong brengen. Rechtsachter Paauwe van De Schutters hielp daarna de truisclub door de bal in eigen doel te schieten (2-0). Na de rust kon Luyten na 7 minuten de achterstand verkleinen 2-1 en na een kwartier strafte van Loon een defensiefout kundig af om de balam in evenwicht te brengen 2-2, o bleef het

de Stem | 1964 | | pagina 5