Minister belooft Brabant extra huizen Gevangenis-vrijwilliger vrij Tsjoe blijft om te praten over vrede BOGAERS REPLICEERT DAGBLAD DESTEM HULDIGING REDDERS SCHEEPSBRAND ffESTERSCHELDE OglO "ju slmtandmmM $ewelen, kïske? Even „ontvoerd" STUNT MET HUIB LUNS Skiffmeester Kottman verdronken VERMIST KIND BLIIKT DOOD „Te onvolledig*' Concilievaders attaqueren missiedocument OLIVIER BESCHERMDE ZICH TEGEN ZICHZELF: GERUCHTEN IN MOSKOU: Malinovsky sprak mond voorbij PTT'ers eisen rechtvaardiger behandeling Tanker ramt scheepje in dichte mist twee doden koU&tvleamp li! monter in 'n monty erij N.V. DAGBLAD VOOR ZEELAND KREDIET |tionale volksbank MEER VERDIEND Pleegouders in arrest te Bonn TOEZEGGINGEN Auto rijdt door afsluitboom: chauffeur dood Carnegie Heldenfonds Mill jsilfi N.V. in Sumerië, rigris. Om- m Babylon ierbrouwers ien. tond van de 900 jaar voor )rpen. Tegen- :r kans maken :t Gerecht aan- i, dan was ze meester Peter voordelen. Documentatie, 69 104e JAARGANG No. 24737 Voor God, Keninging en Vaderland UitgaveN.V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur: Drs. W. A. J. M. Harkx. HoofdredacteurJ. J. H. A. Bruna. Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauleren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda Reigerstraat 16 lel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 MAANDAG 9 NOVEMBER 1964 Abonnementsprijs: 9,75 oer kwartaal, excl. 0,25 incasso; 11,85 per pos» excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURG. Nieuwstraat 41 telefoon 289u) |RG vanaf f 100.- tot f 3000.- naar ïkracht direct beschikbaar voor enaren en werknemers ln vaste st. Wettelijk geregelde voorw., geen cessie. RESTANTSCHULD VER^ T BIJ OVERLIJDEN. Lichte af- ng. Viug, zakelijk, diskreet, des- inst geheel schriftelijk. IG 45, - TELEFOON 1357« or W. VAN DER STEEN (Van een onzer verslaggevers) BREDA/ROERMOND Na twee dagen „kwijt" te zijn geweest, stapte zondagavond Huib Luns (18), hoogste klas h.b.s.'er te Roermond en zoon van de minister van Buitenlandse Zaken, een avontuur rijker uit de trein. Hij zou „ontvoerd" zijn ge weest door drie eerstejaars studenten van het Groningse „Albertus Mag nus". die vóór de inauguratie van ko mende vrijdag een stunt moesten uit halen. Van meet af aan bestond het vermoeden dat het hier een studen tengrap betrof. Vermoedelijk is de jonge Luns zelf van de „ontvoe- ringsplannenop de hoogte geweest en heeft hij hel spel tot het einde toe meegespeeld. Bij terugkomst in Roermond toonde hij zich een ware zoon van zijn vader. Zijn gevoelens verbergend achter een lach zei hij diplomatiek: „Het was een mooi avontuur. Groningen is een geschikte stad om er straks verder te stude ren". Het bisschoppelijk college te Roer mond meldde de „verdwijning" van Huib aan de politie, die per telex informatie haar bevindingen het land doorzond. Later kreeg de portier van het college de mededeling dat er geen reden tot ongerustheid was. De Groningse politie, die een soortgelijk „advies" per telefoon kreeg, waar schuwde de commissaris van de ko ningin, die op zijn beurt mev: «uw Luns weer op de hoogte stelde. Zij maakte, zo vernamen we in Den Haag, zich nergens zorgen over, we tend dat het om een grap ging. Zondagmiddag kreeg de recherche te Groningen opnieuw een telefoon tje, waarin werd gezegd dat Huib Luns im kwart over vier zou zijn af te halen op het Academieplein. Maar de Groningse politie voelde er niets voor mee te werken aan een studen tengrap. Zij antwoordde dat Huib Luns maar naar het politiebureau moest komen. Blijkbaar is er iets mis geweest met de communicatie, want omstreeks kwart over vier heeft op het Academieplein geruime tijd een auto staan wachten, met daarin enkele studenten en de vermiste jon gen. In arren moede zijn de „ontvoer ders" toen maar naar de mensa ge gaan, waar de „verloren" ministers- zoon zijn knorrende maag tot zwijgen kon brengen, voordat hij op de trein naar Roermond werd gezet. Ziiricli. De Zwitserse skiff-kam pioen Goepf Kottmann is dit weekein de verdronken tijdens een oefening van een groep kikvorsmannen. De oefening op de Rijn vormde een onder deel van manoeuvres van het Zwitser se leger. Op 15 oktober, de datum waarop Kottmann 32 jaar werd, won hij in Tokio het brons op het nummer skiff. In Cortina d'Ampezzo veroverde de Zwitserse roeikampioen indertijd even eens olympisch brons, toen hij deel uitmaakte van de Zwitserse viermans bobsleeploeg. Kottmann. die bij de waterpolitie te Zurich werkte, zwom tijdens de oefe ning met een aantal collega's stroom afwaarts naar een brug die moest wor den „opgeblazen". Vermoedelijk heeft zijn duikmasker net begeven. Een van zij collegae heeft hem om hulp horen roepen en zwom naar hem toe. Kottmann had het be wustzijn al verloren toen zijn helper verscheen. Deze lton hem echter niet houden in het stromende water, waar na de roeier door de stroom werd mee gesleurd. (Van onze correspondente) HELMOND „In de kapitaal voorziening ligt het gevaar dat de bouwnijverheid in het alge meen en dus ook de woningbouw volgend jaar kan bedreigen". Dit zei drs. P. C. W. Bogaers, minister van Volkshuisvesting en Bouw nijverheid zondagmorgen op de kaderdag van de statenkring Hel mond van de Katholieke Volks partij. De minister heeft daarbij uitvoerig gesproken over de be strijding van de woningnood over de onbenutte bouwcapaciteit, over het bouwbeleid in Brabant en de kritiek daarop, zoals DAGBLAD DE STEM die heeft gegeven. Drs. Bogaers stelde voorop, dat het met het bouwen in Brabant in menig opzicht beter gaat dan in het overige gedeelte van het land. Juist in Noord-Brabant is op een verheugende manier gereageerd op de kansen die er in het nieuwe beleid geboden worden, aldus de minister. „Dezer dagen heb ik in de kranten gelezen dat er in geheel Nederland zo'n zevenhonderd aannemers zonder werk zitten, die ieder wel een vijf man per soneel hebben. Gezamenlijk zouden ze wel enkele duizenden woningen heb ben kunnen bouwen, als „Den Haag" het goedkeuringsbeleid niet zo stroef zou laten verlopen dat die capaciteit ongebruikt blijft. Naar aanleiding van die situatieschildering wil ik er in de eerste plaats op wijzen dat er in ons land wel bijzonder veel aannemers zijn, als men kijkt naar het aantal beschik bare bouwvakkers", aldus de bewinds man. Inschakeling van al die aanne mers zou betekenen dat er veel te veel kleine projecten in uitvoering zouden komen. Dit zou een belangrijk produk- tieverlies betekenen. Volgens de heer Bogaers is er bij de 700 kleinere aannemers als het er 700 zijn niet echt sprake van gebrek aan werk. Veel van hen willen uitslui- DE BEMANNING van zeven koppen van een Amerikaans transportvlieg tuig kwam om het leven toen het vlieg tuig zaterdag brandend neerstortte in de buurt van de basis Goose Bay. DRIE ZEELIEDEN worden vermist na dat hun schip, het Deense „Brita Dan" bij de Finse haven Raumo was gezon ken. Achtentwintig andere bemannings leden werden gered. MINSTENS ACHT mensen werden ver pletterd onder het puin van een instor tend flatgebouw van vijftien verdiepin gen in Piracicaba, ten noordoosten van Sao Paulo. Vijftien mensen werden ge wond. Aangrenzende panden, waaron der een bioscoop, werden door het puin bedolven. SIR EDMUND HILLARY, de bewinger van de Mount Everest, heeft met zijn expeditie de top van de Tamasarkoe ook een Himalayaspits, bereikt. De Ta- masarkoe is 6620 meter hoog. EX-PRESIDENT Celal Bayar (80) van lurkije, die in 1960 ter dood werd ver oordeeld, is met het oog op zijn slechte gezondheidstoestand vrijgelaten. TWINTIGDUIZEND Japanners hebben in de havensteden Jokosuka en Sasebo gedemonstreerd tegen de komst van Amerikaanse kernonderzeeboten in .Ja panse havens. Er deden zich verschil lende incidenten voor en tientallen be togers werden gearresteerd. BONN Het echtpaar Klaus en Inge Kleinknecht te Bonn heeft kinderroof voorgewend om de dood van de zeven maanden oude Margit Pfeiffer te ver doezelen, zo is zondag in Bonn gebleken. De pleegouders waren zaterdag we gens plichtverzaking gearresteerd. De P°i?le in. Bonn deelde mee, dat het echtpaar na de bekentenis de plaats ujj aan§ewezen waar zij het lijkje hadden begraven, in een bos bij de weg Siegburg-Overath. De 29-jarige Inge en haar 33-jarige echtgenoot hadden gemeld dat hun pleegkind in de binnenstad van Bonn uit een kinderwagen geroofd zou zijn. Zij bleken het echter op 50 centimeter diepte te hebben begraven en zo goed met takken en dorre bladeren bedekt, dat ontdekking bijna onmogelijk was. verklaarden zij tegenover de politie dat het kind in hun woning in de nacht van 3 op 4 november was gestorven en dat zij uit angst kinder roof hadden voorgewend. De ouders van het kind. de 28-jarige student Gerhard L jl uen z^n 21-jarige vrouw Renate, hadden het ter verzorging aan de Klein- knechts gegeven omdat zij enige tijd elders gingen werken. tend ongesubsidieerde woningen voor de verkoop bouwen en slaan geen acht op de mogelijkheden in de woningwet en premiesector. De reden daarvan is duidelijk: daar wordt doorgaans meer aan verdiend, aldus de minister. De minister bestrijdt niet het goed recht van elke aannemer om deze voor keur te hebben, maar beschreef wel de situatie die zou ontstaan, als hij al die aannemers toeslemming zou geven om 100 van die voor de verkoop bestemde huizen te bouwen. Dan komen er ette lijke duizenden woningen in de vrije sector extra in aanbouw; de spanning op de arbeidsmarkt neemt verder toe. Plet personeel wordt weggezogen van andere bouwobjecten; de bouwtijd wordt langer; de financieringsmoeilijk heden zouden in ernstige mate toene men; de prijzen zouden stijgen en de produktiviteit zou niet toenemen, maar in onverantwoorde mate teruglopen. Niet in de ruwbouw maar in de af bouw zit vandaag het knelpunt, meent drs. Bogaers. In het hele land en ook in Brabant zijn veel woningen b ij n a klaar. Het wachten is op schilders, stu kadoors, elektriciens of loodgieters. Er dreigt een prop in de afwerking te ont staan en daarmee komt het begrip on benutte capaciteit weer in een ander daglicht. Ook de klacht die Brabant over het bouwbeleid heeft laten horen: nl. de ontevredenheid over het contingent woningen dat voor 1965 aan deze pro vincie is toegewezen, is aan de orde gekomen. „Nog onlangs schreef een dagblad uit deze provincie, dat in 1964 in Brabant zestien- a zeventienduizend woningen waren gebouwd en dat deze provincie voor 1965 hetzelfde contin gent toegewezen heeft gekregen als in 1964, namelijk 10.590 woningen. Waar om houdt de minister zijn belofte niet, dat er zoveel huizen gebouwd mogen worden als de arbeidsmarkt en het pro- duktieapparaat aankunnen? Waarom zorgt hij niet voor een contingent dat groot genoeg is om de bouwers aan het werk te houden?, vroeg het blad zich af". Na afloop bevestigde de minister dat hij op DAGBLAD DE STEM had ge doeld. „Dat zijn ernstige beschuldigingen, die ik niet zo maar over mijn kant kan laten gaan", aldus drs. Bogaers. Daarom wil ik hier met alle nadruk op de vol gende punten wijzen. Ten eerst#: Bra bant kreeg voor 1965 o g e n s c h ij n- 1 ij k hetzelfde initiële contingent als in 1964, nl. 10.590 woningen, maar er is duidelijk gezegd dat de geïndustriali seerde bouw, d.i. de bouw in grote ele menten, die in 1964 wel in het initiële contingent is begrepen, in 1965 niet ten laste van het contingent komt. Het gaat hier in eerste instantie om 2000 woningen voor de drie zuidelijke pro vincies. Ten tweede: boven op het ini tiële contingent van 10.590 woningen heeft Brabant tot nu toe aan extratoe wijzingen inclusief de vrijetijdswo- ningen, niet minder dan ruim 5000 wo ningen toegezegd gekregen. Dat is een aantal waarop Brabant toch wel trots mag zijn, merkte de minister op. Die extratoewijzingen betekenen dat men niet met elkaar mag vergelijken het aantal woningen en het zg. initiële contingent. Als Brabant veel met ar beidsbesparende methoden blijft bou wen komt er in 1965 een extracontin gent, zo beloofde minister Bogaers. Er werd voor 212 woningen vanwege de snelle afwerking, al een voorschot op 1965 gegeven. Er is maar een factor, die ons lelijk voor de voeten kan lopen. En dat is een mogelijk gebrek aan finan cieringsmiddelen, zo vervolgde minister Bogaers. Als wij Nederlanders volgend jaar niet duidelijk streven naar herstel van diverse evenwichten, als er volgend jaar weer een groot tekort op de be talingsbalans zal ontstaan, dan gaan de besparingen tekortschieten om de expansie van de bouw te financieren die wij willen realiseren. Wij tekenen hierbij aan dat in Bra bant nu 18.000 woningen in uitvoering zijn, terwijl van spanningen op de bouwmarkt geen sprake is. Op het ini tiële contingent zullen dus wel forse extratoewijzingen moeten komen om volgend jaar dat aantal te handhaven. Volgens mededelingen van G.S. is het initiële contingent in 1964 slechts met 2300 woningen verruimd, inclusief 124 huizen voor Duitse militairen in Budel en 750 Bogaerswoningen. Ondertussen is het verheugend dat de minister Brabant niet minder dan 5000 extrawoningen in het vooruitzicht stelt en voor 1965 eveneens toezeggin gen doet, mits men hier arbeidsbespa rende methoden blijft aanwendeh. Die belofte is ook bedoeld als vingerwij zing voor de aannemers, die klagen over gebrek aan werk. De minister zal overigens wel willen bedenken dat sa menwerking voor kleine aannemers niet altijd mogelijk is. En hij zal even min over het hoofd mogen zien dat juist de kleine aannemers grote bijdragen kunnen leveren tot een oplossing van het woningvraagstuk, met name op het platteland. Maar het blijft voor ons toch onduide lijk waarom die 5000 extrawoningen niet meteen in het initiële contingent 1965 begrepen konden worden. Met het Brabantse deel van de 2000 woningen voor geïndustrialiseerde bouw in de drie zuidelijke provincies komen de 18.000 nu in zicht. En minder kan niet als de minister ernstig rekening houdt met de industriële expansie van Brabant en de functie ten aanzien van de Rand stad. Wij merken tenslotte nog op dat G.S. van Noord-Brabant, blijkens de schrif telijke voorbereiding van de begro tingsvergadering van volgende week, de mening delen dat het initiële contin gent onvoldoende is voor de beschik bare bouwcapaciteit. SASSENHEIM De 27-jarige kap per B. A. G. van Egmond uit Leiden is zondag in het academisch ziekenhuis te Leiden overleden aan de verwondin gen, die hij zaterdag opliep, toen hij met zijn auto, waarin ook zijn verloof de zat, in Haarlemmermeer, op de grens van Sassenheim, door de nog niet ge opende afsluitbomen voor een brug reed. Hierdoor werd het dak van de auto afgerukt. De kapper werd ern stig gewond. Zijn verloofde liep enke le hoofdwonden op, maar kon, na ver bonden te zijn naar huis terugkeren. ZEVENAAR De 28-jarige P. El frink uit Groessen verongelukte zater dag met zijn scooter op de rijksweg ArnhemZevenaar onder de gemeente Duiven. De heer Elfrink was tot in de berm uitgeweken voor een vrachtauto, die bezig was een landbouwtrekker te passeren. De vrachtauto remde 'bij deze manoeuvre zo krachtig, dat de wagen de heer Elfrink raakte. De man was op slag dood. DEN HAAG. Het Carnegie Helden- fonds gaat de mannen huldigen, die hulp hebben verleend by de scheepsbrand op de Westerschelde, vorig jaar februari. De brand brak uit op de Panamese tan ker „Miraflores", na een aanvaring in het nauw van Bath met de Engelse tan ker „Abadesa". Er waren 41 mensen aan boord van de „Miraflores" De bemanning van de Belgische sleep boot Liège en van de Nederlandse Sleep boten „Arie" en „Zeearend" hebben met gevaar voor eigen leven 32 personen we ten te redden. 9 Personen zijn helaas omgekomen. Het bestuur van het Carnegie Helden fonds heeft gemeend in een speciale bij eenkomst aan'dit heldhaftig optreden bij zondere aandacht te moeten schenken. Derhalve heeft de voorzitter van het fonds, mr. J. Klaasesz, commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, het voornemen op dinsdag 17 november aanstaande, tijdens een feestelijke bij eenkomst in het Pier-restaurant te Sche- veningen, deze redders te huldigen. De namen van hen zijn: A. L. Perdaan (Terneuzen); J. A. Hamelink (Terneu- zen); F. de Baets (Gent) (B.); L. .H Perdaan (Terneuzen); E. R. J. van den Bosch (Vlissingen); J. C. de Hamer (Vlissingen); A. R. Bockstael (Philippi ne); L. A van Driel (Vlissingen); A. de Nooyer (Souburg); P. Pruysers (Vlissin gen); B. L. Roose (Vlissingen); H. A. Gelisen (Dordrecht); A. P. Vermeulen (Dordrecht); J. Marijs (Vlissingen); H. Henderikse (Vlissingen) en W. A. de Hondt (Vlissingen). Tijdens de receptie, gegeven ter gele genheid van de verjaardag van de oktoberrevolutie, werd deze opname gemaakt van president Brezjnev (2e v. r.) en de wetenschappelijk advi seur van president Johnson, dr. Do nald Hornig (L.). VATICAANSTAD Kardinalen en bisschoppen, sprekend namens een groot aantal concilievaders, hebben zaterdag een felle aanval gedaan op het document over de missietaak van de rooms-katholieke kerk. De tekst werd volkomen ontoereikend genoemd en aangedrongen werd op een volwaar dig schema en een grondiger aanpak van het probleem, hoe het geloof te brengen aan twee miljard mensen die Christus niet kennen. Bisschop Lamont van het Rhodesi- sche Oemtali betitelde het document als een paar droge, miserabele voor stellen, die geen enkele inspiratie in houden voor de missionarissen en nim mer tot de verbeelding van de jeugd zullen spreken" Kardinaal Joseph Frings van Keu len de eerste spreker, verklaarde dat het missiewerk van zo essentieel be lang is, dat het niet in een reeks be ginselen, als in het document aange geven, kan worden samengeperst. On der enthousiast applaus drong hij aan op een nieuw en uitgebreid ontwerp schema. Hij was het eens met het voorstel om een „centrale missieraad' op te richten, die in Rome de missie activiteit zou moeten cfoördineren. Deze raad zou voor de paus kunnen fungeren als „generale staf". Frings stelde verder voor, alle bis dommen jaarlijks een bijdrage voor de missie te laten geven. Kardinaal Alfrink uit Utrecht zei, dat men zich niet moet laten mislei den doo-r de successen die de missie de afgelopen jaren heeft geboekt. Het aantal missionarissen is bedenkelijk te ruggelopen. Kardinaal Suenens uit Brussel haakte daarop in door er aan te herinneren, dat de christenen in de wereld een minderheid vormen en dat hun aantal verhoudingsgewijs steeds kleiner wordt. Hij zou graag een gro ter aandeel van leken en dan vooral van autochtone leken in de missie-ar beid zien. Bisschop Nicholas Geise van Bogor zei namens de Indonesische bisschop pen, dat hier een berg een muis had gebaard. Luid gelach, maar ook af keuring van de conciliemoderatoren, oogstte tenslotte nog bisschop Lamont, die het document met een elektrische leiding vergeleek die overal gelegd was, maar niet aangesloten DE RAAD van commissarissen van Arch N.V. heeft het faillissement van de vennootschap aangevraagd. Ook de dochtermaatschappij Gamma N.V. zal hierin worden betrokken. (Van onze correspondent) TARIJS Voor de zestiende straf kamer van Parijs heeft een man te rechtgestaan, Bernard Olivier, 27 jaar. Hij heeft een blanco strafregistiir, heeft niets op zijn kerfstok, hoegenaamd niets en toen zijn zaak werd afgeha merd ging hij weer met een even scho ne lei naar buiten. Maar intussen had hy acht maanden in voorarrest geze ten. Hoe zo? Omdat hij bang was te gen zijn vrouw zijn handen niet te kunnen thuis houden. Hij had een ra zende angst haar te zullen vermoorden en daarom liet hij zich vrijwillig opslui ten, tot zijn woede was bekoeld. Op 3 december 1962 verscheen een individu voor het loket van de cais sière van het metrostation Strossbourg- Saint-Denis. „Je geld of je leven". De moedige caissière liet zich dat geen tweemaal zeggen, maar had ook nog een derde oplossing achter de hand. Ze schreeuwde zo hard om hulp dat de man de benen nam en de kas de kas liet. De volgende dag stonden de Pa- rijse kranten natuurlijk vol van de overval met middenin het portret van die heldhaftige caissière, madame Le- bret. De politie ging aan het zoeken, maar van de dader geen spoor. Vijftien maanden later, 28 maart 1964, meldde de 27-jarige Bernard Oli vier "ich 's morgens in de vroegte bij de politie met de mededeling dat hij de man van de roofoverval was. En of de agenten maar zo vriendelijk wilden zijn hem te arresteren. De agenten wis ten van niets, zochten ook niemand, maar toen Olivier met kranteknipsels op tafel kwam, waaruit bleek dat er in december 1962 werkelijk een roofover val was gepleegd, moesten ze hem wel geloven en Olivier kreeg zijn zin. Een paar uur later zat hij veilig en wel op geborgen. De caissière werd erbij ge haald, maar die herkende haar aanval ler niet. Dat komt, zei Olivier, omdat ik mijn snor heb afgeschoren. Ook de agenten konden geen verder uitsluitsel geven. Zij wisten alleen maar dat Oli vier bij hen was geweest met het drin gende verzoek zo snel mogelijk achter de tralies te mogen verdwijnen. OJivier ging weer naar zijn cel te rug, maar vroeg na twee maanden zit ten of de rechter van instructie hem wilde ontvangen. Daar biechtte hij op dat hij aan de roofoverval zo onschul dig was als een pas geboren kind, maar dat hij ervan gebruik had gemaakt om zijn huis te ontvluchten. Hij verdacht zijn vrouw van ontrouw en om geen dubbele moord op zijn geweten te heb ben had hij zich laten insluiten. Een rechter van instructie, die zijn vak ver staat, gelooft geen sterveling, dus stuurde hij Olivier naar een psychia trische inrichting om hem op zijn geestvermogens te laten onderzoeken. Hij is bij zijn volle verstand, schreven de dokters en stuurden Olivier naar de gevangenis terug. Het stuivertje van Olivier moest tot het eind toe blijven rollen en hij kwam dus nu op de be klaagdenbank terecht, waar hij de rechters zijn hele verhaal nog eens in bijzonderheden oververtelde. Hij kon alleen maar worden vrijgesproken. Be ter acht maanden onschuldig in de ge vangenis dan levenslang met een moord op mijn geweien, zei Olivier bij het verlaten van de rechtszaal. Daar waren de rechters het roerend mee eens. Het enige wat Olivier nu nog boven zijn hoofd hangt hij is inmiddels ge scheiden is, dat hij voor acht maan den in de gevangenis kostgeld aan de staat zal moeten betalen. Maar kom je over de hond dan kom je ook over de staart. MOSKOU. Premier Tsjoe En-Lai van communistisch China, die momen teel een bezoek brengt aan de Sovjet- Unie, wil nieuwe „vredesonderhande- DEN HAAG Namens zeshonderd ontevreden PTT'ers, die zaterdag in de Houtrusthallen te Den Haag een protest bijeenkomst hebben gehouden zijn tele grammen gestuurd aan de directeur- generaal van de PTT, de vakbonden de minister van Verkeer en Waterstaat en aan de beide Kamervoorzitters. Hierin wordt aangedrongen op een onmiddellijke en rechtvaardige behan deling van de achtergebleven groepen personeelsleden. Zoals eerder gemeld zijn de PTT'ers van mening dat de bedrijfsleiding en ook de vakbonden te weinig aandacht schenken aan de groeiende onrust onder grote groepen ambtenaren bij de PTT. Onlangs verscheen daarover een opval lende brochure, getiteld „Onderzoek naar personeelsopbouw en promotie mogelijkheden van het PTT-personeel". De auteur van deze brochure, de heer C. de Vries, zei zaterdag dat er in de midden- en lagere groepen ambtenaren zijn die duizend tot dertienhonderd gul den per jaar minder verdienen dan ver gelijkbare ambtenaren in andere over heidsfuncties. (Van een onzer verslaggevers) DINTELSAS De 56-jarige schipper A. Kuilman en zijn driejarig zoontje zijn zaterdagmorgen omgekomen toen het schip waarop zij met mevrouw Kuil man en nog vier andere kinderen voe ren. werd overvaren door een Duitse tanker. De aanvaring gebeurde zater dagmorgen rond elf Uur in het Noord- Volkerak ter hoogte van de Flakkeese gemeente Ooltgensplaat. Ten tijde van de ramp was de mist op dit brede vaar water bijzonder dicht. Het schip van de heer Kuilman de „Streven" uit Hoogeveen was van de Galathea-polder op weg naar Dintelsas om daar een hoeveelheid bieten te lossen. Men had de schipper nog aangeraden op beter weer te wachten, maar hij is toch uit gevaren. Midden in de scheepvaartroute werd de „Streven" midscheeps over varen door de Eiltank 12 die vanuit Duitsland op weg was naar Brussel. De tanker had een radarinstallatie aan boord, maar toen men het kleine scheepje ontdekte was het al te Iaat en kon een aanvaring niet voorkomen worden. De „Streven" zonk zeer snel, zo snel dat schipper Kuilman, die trachtte zijn driejarig zoontje uit de roef te halen, niet tijdig meer aan dek kon komen. Zijn echtgenote en vier kinderen werden gered en aan boord van de Eiltank 12 genomen. Later zijn ze overgebracht naar een schip van kennissen dat hen naar Stampersgat bracht. lingen" aanknopen met de Russische leiders, zo wordt uit Oosteuropese bron vernomen. Tsjoe wil het Kremlin voorstellen de bilaterale besprekingen in Peking te laten plaatsvinden. Dit zou, volgens de bronnen, begin 1965 moeten gebeuren. Het Kremlin zal mogelijk akkoord gaan met deze voorstellen en de ver gadering van de 26 communistische partijen, die in december zal moeten plaatsvinden, misschien uitstellen. De Russische minister van defensie, Malinovsky, hield op de receptje ter gelegenheid van het revolutie-jubi leum een nogal felle toespraak, waar in hij de Amerikaanse minister McNa- mara verweet, met vernietiging van de Sovjet-Unie te hebben gedreigd en hij een waarschuwing richtte tot elke mo gelijke aanvaller van de Sowjet-Unie. Even later begaf Kosygin zich naar de Amerikaanse ambassadeur, kennelijk met de bedoeling de pil wat te vergul den. De Pravda nam de woorden van Malinovsky niet op in het verslag van de receptie. Geheel in de stijl van het collectieve leiderschap brachten de Russische leiders om beurten een toost uit op het volk, de partij en de strijd krachten van de SU. de zusterpartijen en de vreedzame coëxistentie. Verder op de dag werd een militaire parade gehouden. De minister van de fensie. maarschalk Rodion Malinovsky, hield een korte toespraak. Hij zei dat de partij al het mogelijke zal doen om de internationale communistische be weging te versterken op basis van het marxisme en leninisme. Zij blijft bij een buitenlandse politiek van vreed zame coëxistentie tussen staten met verschillend bewind. In de paradestoet werd een raket van 25 m lengte en een middellijn van 5 m meegevoerd, verhuld in een metalen cilinder. Er waren ook verscheidene kleinere raketten. Generaal Toloeb- koit heeft voor radio-Moskou gezegd dat de Sovjet-Unie een raket heeft die naar elk punt op aarde kan worden gedirigeerd met een springlading die verscheidene malen krachtiger is dan de gezamenlijke explosieve kracht van alle bommen en granaten die in de laatste wereldoorlog zijn gebruikt. (Advertenties) fflabet Fabrieken Zevenbergen jilSHriji&I: rairRÜliHI it SELECTIEKLEDING Gentleman zijn in een houtje-touwtje. Hollenkamp toont u dat het kan. Kom maar eens zo'n Falcon monty-coat passen in camel, marine of zwart, 'n Echte all weather coat AMSTERDAM BREDA EINDHOVEN ENSCHEDE HEERLEN ROTTERDAM

de Stem | 1964 | | pagina 1