Zeeuwsch-Vlaanderen \>#vöfv VALSE NOTA'S DEKTEN BOTERSMOKKEL G.S. ovei Walcheren Verbetering en verbreding Graauwsedijk ophanden Toename leerlingental op praktijkschool Schoondijke Ernstig nu p g]|ISS3EB3 Bijverschijnselvoor rechtbank Middelburgs In opdracht MIDDELBURG VLISSINGEN J. en M. leerde volksdansen AXEL EXAMENS Dagblad De Stem WEDGWOOD OOSTBURG TERNEUZEN Jubilaris gehuldigd VAN 9 NOV. T/M14 NOV. SÏVV strijkmachines stofzuigers boenmachines VROOM DREESMANN N.V. SLAVENBURG'S BANK EJ NA VELE JAREN WACHTEN Laatste activiteit van drie polders Internaat nog in barakken In Hulst (nog) geen neiging Zegam naar Doktersdiensten Dienst dierenartsen Vandaag Morg en Maandag VUURWEI Minister B opent q woningfabt Bid- en boei voor vervolgdi in Den Bo Hoogste cijfer diploma kruic Bejaarden niet helen tevrede GEEN EENHE SPORTKEUI Tweede LOBO Mevrouw M. Drij- ber-Halbertsma heeft donderdagmiddag in het gebouw „De Schakel" de tweede LOBA (Lutherse Orgel Bazaar) ten bate van de restauratie van het orgel van de Evangelisch Lutherse Gemeente ge opend. In haar openingwoord sprak zij er haar waardering over uit dat de Lutherse Kerk ondanks het feit, dat rijk, provincie en gemeente voor de restauratie van kerk en orgel aanzienlijke subsidies ge ven, toch zelf ook nog zoveel activiteiten ontwikkelt. Het resultaat van de eerste middag van de 2e LOBA, die zaterdagavond om 10 uur sluit, was zeer bevredigend. Nieuw en St.-Joosland Feestavond De v.v. „Nieuwland" zal haar jaarlijkse feestavond vrijdag houden in café ,,De Roode Leeuw" te Nieuw- en Sint Joosland. Medewerking wordt verleend door het cabaret „Wim de Graaf" o.Lv. Wim de Graaf, met medewerking van Nel Gabriëlse, Baby den Toonder, Ali Ben Lux en Wim de Graaf. Na afloop treedt de Babyton Band op. Oost- en West-Souburg Raadsvergadering De raad der ge meente Oost- en West-Souburg zal op 12 november in vergademg bijeenkomen. Op de agenda staat o.a. voorstel tot verkoop van grond aan de heer C. Wisse en de heer J. W, Lijnse; een voorstel tot het verlenen van medewerking tot aankoop van tien sets t.b.v. de r.-k. lagere school en tot het uitbreiden van die school met één lokaaL Tevens zal de raad een voorstel worden voorgelegd tot wijziging van de precarioverorde- ning en een voorstel tot vaststelling van een investeringsprogramma op lange termijn In de Muziekschool te Vlissingen, waar gisteravond Jeugd en Muziek uit deze plaats acte de présence gaf, werd deze keer op een andere manier naar muziek geluisterd dan gewoonlijk. Onder leiding van de heer M. van Popering werd er namelijk aan volks dansen gedaan en gezien de belangstel ling is dit zeker voor herhaling vatbaar. De hoge hakken waren deze keer ver wisseld voor ballet- of gymnastiek- schoentjes en de actieve heer Van Popering zorgde ervoor, dat de J. en M. leden weinig rust kregen. Hoewel het de bedoeling was om drie nummers in te studeren, ging alles van zo'n leien dakje dat het dubbele aantal bereikt werd En zo konden deze leden van J. en M. dansen op muziek van Engelse, Amerikaanse en Israëlitische oorsprong. Via de bandrecorder werd men in de geheimen van de volksdansen ingewijd. Zo werd het onder de supervisie van de heer Van Poperingen, die voordien in de jeugdbeweging zijn sporen al ver diend had evenals in zijn huidige .-be roep, „Vader" van de jeugdherberg in Vlissingen, een genoeglijke avond De eerstvolgende bijeenkomst is vast gesteld op woensdag 25 November; dan zal de heer Sevenhuysen zijn cursus „Geniet meer van Muziek" voortzetten. Toneeluitvoering - Vanavond om 19.45 uur geeft de amateurgroep Vlissingen een uitvoering van de klucht „Betsie", in het Concertgebouw. Na afloop is er bal met medewerking van de band van J. Stokman. Filmavond Vanavond om 20 uur wordt onder auspiciën van „Youth for Christ", een filmavond gegeven in ho tel rBittannia. Gedraaid wordt o.a. de kleurenfilm: „De schaduw van de Boe merang". Muziekavond voor bejaarden De al gemene Bond van bejaarden geeft voor haar leden een muziekavond op dinsdag 10 november a.s. in het Schele-kwartier aanvang 8 uur. Medewerking wordt ver leend door het Vlissings accordeon-orkest „Scala", onder leiding van de heer W. Meulmeester. De heer W. Meulmeester zal graag gehoorde nummers spelen op ziin hammondorgel. Evangelisatie-avond Zondag 8 no vember, aanvang 19 uur, wordt in het Verenigingsgebouw een Evangelisatie- avond gehouden. Spreker is ds. G. Veg. ter, Bapt. predikant te Rotterdam, over het onderwerp: „Geen zorgen voor mor gen". Medewerking wordt verleend door Iet Jiingst zang en Paul C. Ambachtsheer piano. Carillonconcert Mevr. Moerdijk- Vanderswalm zal vanmiddag van drie tot vier uur een concert geven op de beiaard in de toren van het gemeente huis. Er staan uitvoeringen van wer ken en bewerkingen van Per Benois, Jef Denijn, C. von Weber, R. Gesquire, W. Vogel en F. Hullebroek op het program- Aardenburg V.U. AMSTERDAM Geslaagd voor doet. economie: Dierick (Koewacht). Alb Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, Telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1. telefoon 6252. GOES Eerste redacteur Exploitatie voor Zeeland: inspectie Zeeland F. DE LIGT L. K. M DE JONG tel. 6252 Goes tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsch-V laanderen J. PETIT, v. Ostadestraat 41, Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren S. AUGUSTIJN, tel. 6252 Goes Rayonheheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU, tel 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland 0,18 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 2Va mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels of minder 1,— elke regel meer f 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp- f 1.60 en 0.60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Raadsvergadering Maandag 9 no vember 's avonds om half acht zal de gemeenteraad vergaderen. Op de agenda komen naast de behandeling van de gemeentebegroting voor 1965 onder meer voor de verbetering der openbare ver lichting te Eede en St.-Kruis, de ontslag aanvrage van J. de Clerck als kloklui der, de herbenoeming van bestuursleden van het algemeen armbestuur Aarden burg en burgerlijk armbestuur Eede, verhoging der beloning van de grafdel vers, verzoek om subsidie van de plaat selijke V.V.V. en van het dameskoor Amicitia en kinderkoor De Krekels, vaststelling van een nieuwe kolentoe- slagverordening 'aanschaffing van rij- wielrekken voor de openbare school en verkoop van grond in het uitbreidings plan. Oliebollenactie Door het dames koor Amicitia en het kinderkoor De Krekels werd een oliebollenactie ge organiseerd, welke goed is geslaagd en een behoorlijk bedrag vóór dè kas hééft ingebracht. Dit is weer een steun in de rug vóór de komende opvoering van een kinderoperette, welke op het pro gramma staat. Het r.-k jeugdgebouw was het centrum van de actie, waar de dames, die zich vrijwillig beschikbaar hadden gesteld een bakkerij hadden in gericht. De kinderen van het kinderkoor zorgden, dat de oliebollen op hun be stemming kwamen. Kinderoperette Onder leiding van pater H. J. van der Aa de directeur van het Aardenburgse dameskoor Ami citia en het kinderkoor „De Krekels" wordt weer gewerkt aan een nieuwe ope rette, getiteld „De vreemde munt" die menrond Kerstmis voor het voetlicht hoopt te brengen. Evenals de vorige zal ook deze een episode weergeven uit de geschiedenis van Aardenburg. De ope rette speelt rond 1300 toen de stad Aardenburg een middelpunt was v an veel vreemdelingen, die hier handel kwamen drijven. De operette zelf werd weer samengesteld door pater Van Elde- ren en voorzien van bekende operette melodieën en nieuw gecomponeerde mu ziek Het thema van de operette is een legende, die vele eeuwen de ronde heeft gedaan in Aardenburg en gaat over het oplossen van de moord op een Aarden- burgs poorter trouw bezoeker van de herberg, waarbij de kinderen een grote rol spelen Sreskens Hervormingsdient In de Ned. Her vormde Kerk heeft 't Ned. Bijbelgenoot schap een hervormingsdienst gehouden, waaraan de Chr. gemengde zangvereni ging „God is mijn Lied" haar mede werking he-eft verleend. De liturgie werd verzorgd door ds Praas, terwijl ds Spaans een meditatie hield over ,,Het Woord dat gij zult laten staan". Aan de uitgang was er nog een collecte ter bestrijding van dé önkostêïi'1 van deze avond en voor het Ned Bijbelgenoot schap. Schieting In het Casino heeft de luchtbuksvereniging „Breskens" een wedstrijd gehouden tegen de schietver eniging uit Sluis. Breskens heeft zich in deze wedstrijd de meerdere getoond van de bezoekers en wist de wedstrijd te winnen met 23 punten. De uitslag is als volgt: Breskens: 1. O. de Witte 170 pnt.2 A. Morel 166 pnt.3. L. Sigmond 165 pnt.; 4. Iz. Verduijn 165 pnt.; 5 J vd Lijke 165 pnt Totaal 831 pnt Sluis: 1. Des camps 166 pnt.; 2 De Feijter 164 pnt.; 3. De Clerck 160 pnt.; 4 C Ekkenbus 160 pnt.; 5. Blaakman 158 pnt. Totaal 808 pnt. Na afloop had er nog een gelukschie- ting plaats, welke ook door Breskens werd gewonnen. De uitslag hiervan is: 1. O. de Witte 227 pnt.; 2. Iz. Verduijn 284 'pnt.; 3. L Sigmond 278 pnt. De troostprijs werd gewonnen door W. Boogaard uit Sluis met 266 pnt. Vismyn —Aan de vismijn zijn in de week van 26 t.m 31 oktober aange voerd: 1356 kg bot, 1686 kg schar, 449 kg schol, 144 kg tong, 15 kg tarbot, 2926 kg kabeljauw, 7559 kg wijting 225 kg rog, 15 kg. makreel 68 kg haai, 8 kg paling 57937 kg exportgarnalen, 4292 pellerij garnalen, 4468 doorgedraaide garnalen, 92 kg onverkochte bot, 24464 haring. s Foksucces Op een te Gouda ge houden tentoonstelling van pluimvee en konijnenfokkersverenigingen heeft de heer A. Morel uit Breskens wederom enige zeer goede prijzen in de wacht weten te slepen. Met een ram kreeg hij in de Wit Vlaamse reuzen klasse een le z.z.g. Tevens werd deze ram als mooiste van alle wit Vlaamsereuzen be oordeeld. In de voedsterklasse behaalde hij een 2e z.z.g., en werd tevens als mooiste op een na in die klasse. Op deze tentoonstelling „Het vierde Hart van Hollandshow" waren 2165 in zendingen uit het gehele land. Een waar lijk mooi resltaat Cadzand Eremedaille In het gemeentehuis heeft burgemeester J. Leenhouts in te genwoordigheid van notaris J. Mijs, president-commissaris en de heer L. Hortensius directeur van de Stoom tram Breskens - Maldegem alsmede de beide wethouders en de gemeentesecre taris aan de heer J. Vasseur te Cad zand de eremedaille in brons verbonden aan de orde van Oranje-Nassau uitge reikt. De heer Vasseur is gedu rende 40 jaar onafgebroken in dienst van de S.B.M. geweest. Notaris Mijs wenste de onderscheidene geluk namens de S.B.M., terwijl de heer Hortensius een overzicht gaf van hetgeen in die 40 jaar bij de S.B.M. is geschied. (Advertenties) (Advertentie) Korte Nieuwstraat 21 Hulst - Tel. 2478 Kloosterzande Gewond Gistermorgen is de 3-ja- rige Rudy W. op de Gorenendijk aange reden door een Z.V.T.M.-bus, die werd bestuurd door M. uit Hulst. De kleuter liep een ernstige vleeswond aan een van ziin benen op. Hij is overgebracht naar het St. Luidinaziekenhuis te Hulst. Het ongeluk gebeurde toen het kind plot seling de rijbaan opliep. Koewacht Pro Ecclesia et Pontifice. Aan Ed- mond van de Vijver werd de pauselijke onderscheiding „Pro Ecclesia et Ponti fice" uitgereikt. De thans 80-jarige kreeg deze onderscheiding op grond van het feit, dat hij 42 jaar deel uitmaakt van het kerkelijk armbestuur. De versierselen werden hem opgespeld door pastoor Mod- de tijdens een gezamenlijke vergadering van het kerk- en armbestuur. Uitslag „de Treffers" L. Verhulst en J. Callenjels hebben in de clubcom petitie van „De Treffers" goed in de roos geschoten. Zij staan aan de leiding in de wedstrijd waarvan de finale op 28 november is. De uitslag van de serie was: A. de Poorter 266 punten; W. de Schrijver 265; A. Beerens 260; P. Bruggeman 259; H. Willems 259; J. de Groote 256; L. F. Ver hulst 253: A. J. Triou 244; J. Callenjels 242; J. de Groote 239; J. Eleum 236. R.-k. Vrouwengilde „De vrouw in de journalistiek" was het onderwerp waarover „Sheherezade" sprak op een bijeenkomst van het r.-k. vrouwen gilde in hotel ,,De Eenhoorn". Na de koffiepauze vertelde rnej. E. Buyck in korte trekken wat de Bescherming Burgerbevolking voor de vrouwen bete kent. Diepvriesvereniging De diepvries vereniging „Sint-Jansteen en omstre ken" heeft reeds gedurende een paar jaren een flink aantal gegadigden op een wachtlijst staan, die zich voor een diepvriesbox hebben opgegeven. Daar er echter helemaal geen vooruitzichten zijn om deze gegadigden te helpen, heb ben zich enkele van hen verenigd om een nieuwe diepvriesvereniging op te richtn. Het wachten is alleen nog op een beslissing van het gemeentebestuur, dat bouwgrond te koop werd gevraagd om een diepvriesgebouwtje te realise ren. Nieuwe carnavalsclub Al vele jaren heeft de reisclub „Ons Genoegen" een carnavalsfeest in elkaar gestoken al of niet met optocht vanwege de geringe deelneming kon het geen succes genoemd worden. Er werd nu in het café „Het Kuipke" een nieuwe carnavalsclub op gericht, die de naam zal dragen van de „Blauwe Kiel". Deze club zal in sa menwerking met andere verenigingen trachten of er te St.-Jansteen iets van een carnaval te maken is. De heer F. W. de Windt, acquisiteur en meteropnemer-incasseerder in het land van Hulst bij de n.v. Waterleiding maatschappij „Zeeuwsch-Vlaanderen", heeft zijn zilveren jubileum gevierd. De laatste jaren was de heer De Windt naast incasseerder een gewaardeerde kracht op het districtskantoor te Hulst. De jubilaris en zijn echtgenote werden in de voormiddag thuis gefeliciteerd door de president-commissaris van de maatschappij de heer J Mijs te Oost burg de directeur ir. G.'P. M. Dikötter die vergezeld was van zijn echtgenote, en een deputatie van het personeel waarbij bloemen werden aangeboden. De directeur speldde de jubilaris het gouden insigne wegens 25 jaar trouwe dienst op en gaf hem de gebruikelijke enveloppe. Namens het personeel sprak de heer j. Albregts, die eveneens een geschenk onder couvert aanbood. In de namiddag was er voor collega's en vrienden gelegenheid de heer en me vrouw De Windt te feliciteren, waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt. Aanrijding Gistermorgen om half elf ontstond een aanrijding op het kruis punt Mauritsstraat - Marijkestraat tus sen een personenauto, bestuurd door mejuffrouw A. J. M. M. en een bestel auto. die werd bestuurd door de heer H. W de V. De laatste verleende geen voorrang. Beide auto's werden aanzien lijk beschadigd. Schoondijke TURNEN Onder auspiciën van de Zeeuws Brabantse Turnkring organi seerde de Schondijkese Sportvereniging S.V.V. de jeugdvaardigheidsproeven voor haar jongere leden Aan de volgende deelnemers werden diploma's uitgereikt: vaardigheidsdiplo ma A. Meisjes: J. Goethals, M. Bac- kerra, M. de Feijter I de Zwart, J. Risseeuw, I. Huigh R. Dekker, L. Staelens, J. Beeke, A. Jansen, C Ocké. Jongens: B. Boekhout, P. Seen, S. Hennekey, B Goethals, I. Haartsen S. Huigh. B. Goethals, H. Bunschoten P. Bunschoten, J Esseling, P. de Witte, A. de Wever, F. Tangen. Vaardigheidsdiploma C. Meisjes: I. Deunink, E. Boogaard, A Schoonakker, J. Goethals, J. Ocké, C. 'van Espen R. Haartsen, M Kotvis, P. Tournois, I. Pycke, T. Wijffels, I. Verherbrugge, E. Beeke C Moggré. Jongens: K. Herrebout, Kees Herrebout, A Contant K. Beeke, B. de Hullu, J. Bunschoten. Sluis Feestavond E.H.B.O. De plaatselijke afdeling van de EHBO houdt vrijdag 13 november in zaal Lamminsvliet een feestavond. Daar zal aan de cursisten van de vorige winter het diploma wor den uitgereikt. Verder zal er een film worden vertoond over de mond-op mondbeademing en zal er een demon stratie gegeven worden. St.-Jansteen Afscheid De heer W. Blommaart, gepensioneerd oud-hoofd der jongens school, en voorzitter van de Instelling voor Maatschappelijke Zorg der ge meente Sint-Jansteen, nam in intieme kring afscheid van het bestuur van de ze instelling. Met ingang van 1 januari a.s. zal nl. het bestuur van deze in stelling haar werkzaamheden beëindigen i.v.m. de inwerkingtreding van de Al gemene Bijstandswet. Dit afscheid werd nu reeds genomen, omdat de heer Blommaart met zijn echt. genote heden zal vertrekken voor een halfjaarlijkse vakantietrip naar één van zijn gehuwde kinderen in Australië. GEBOUW KARRESTRAAT 14 2E ETAGE Waterlandkerkje „Concordia" De toneelvereniging „Concordia" hield een algemene leden vergadering. Voorzitter, C. H. Jansen, trad af. Voor deze functie zal in een volgende vergadering iemand worden ge kozen. De heer J. J. de Bruijne neemt tot zolang het voorzitterschap waar. Een beslissing of er dit seizoen zal gespeeld worden kon nog niet worden genomen daar er eerst nog een aantal spelers en speelsters zullen moeten worden aange worven. Ook dit zal in een volgende ver gadering aan de orde komen. Bejaardenreis De commissie voor bejaarden heeft, voor haar leden en an dere belangstellenden een reis georgani seerd op zaterdag 7 november. Zij zul len een bezoek brengen aan de Weense IJsrevue te Antwerpen. Oliebollenactie De Hervormde Vrouwengroep zal vandaag, samen met de jeugdactie een oliebollenactie orga niseren. Dit is een poging om de las ten van de N.H. kerkvoogdij enigszins te verlichten. E.H.B.O.-cursus De plaatselijke E.H.B.O.-vereniging hield haar eerste bijeenkomst in dit seizoen. Besloten werd deze winter een herhalingscursus te houden. Ongeveer 30 leden zullen hieraan deelnemen. De lessen zullen we kelijks plaatsvinden in het Dorps huis. De docenten zijn dokter A. E. Lie- vens uit IJzendijke en zuster M. P, J. Burger uit Schoondijke ("Van een onzer verslaggevers) De zaak kwam aan het rollen doordat de belasting aannam dat de winstmarge voor de afboekadressen groter was dan die f 0,15. Verschillende bedrijven, die als afboekadres fungeerden, waren het hier mee niet eens en zodoende werd de fis cale recherche erin gemengd. De grote promotor van deze gang van zaken was de broer van verdachte, Nestor P., die onlangs by een ongeval om het leven kwam. Verdachte zei tijdens de zitting dat ze niet wist waar de botor naar toe ging en dat ze de nota's in opdracht van haar broer had geschreven, zonder dat zij van de bedoeling ervan op de hoogte was. De officier van justitie was echter een andere mening toegedaan. Hij vond het moeilijk aanneembaar dat verdachte, die reeds enkele malen veroordeeld is omdat zij zelf actief heeft gesmokkeld, niet van de gehele gang van zaken op de hoogte zou zijn geweest..Op grond hiervan acht te hij valsheid in geschrifte bewezen. De eis luidde een onvoorwaardelijke gevan genisstraf van zes maanden. De raadsman van verdachte mr. P. C. Adriaanse vond het betoog van de offi cier zwak. Hij was van mening dat het opzettelijk in 't handelen van verdachte niet was bewezen. Voorts betoogde hij dat naar aanleiding van de dagvaarding op juridische gronden nooit tot een ver oordeling kan worden gekomen. Hij vond n.l. dat verdachte hoogstens medeplich tigheid ten laste kon worden gelegd, het geen niet in de dagvaarding was opgeno men. Diefstal De uitspraak in deze zaak volgt op vrij- dag 20 november. Terecht stond ook de loswervman W. S. uit Zierikzee, die gedurende een vry lange periode op verschillende bouw terreinen bouwmaterialen had weggeno men en opgeborgen in zyn opslagruimte. Volgens de officier van justitie betrof het hier een waarde van ruim f 1000,Af en toe was S. er zelfs met een aanhang- dewagentje op uitgaan. Het was overigens niet de eerste maal dat verdachte met de justitie in aanra king kwam. Al twintig jaar verschijnt hij regelmatig voor het hekje. Mr. Andreae vond een strengere straf op zijn plaats en eiste een gevangenisstraf van acht maanden met aftrek, waarvan vier maan den voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en onder toezicht stelling van de reclassering. De raadsman van verdachte mr. H. Bruin was van mening dat het vergrijp (Advertentie) ASSURANTIëN Terneuzen: Kersstraat 3, tel. (01150) Hulst: Zitdag Steenstraat 20 37 74 (Van een onzer verslaggevers) GRAAUW Binnenkort zal men be ginnen met de verbetering en verbreding van een stuk van ongeveer 1500 meter lengte van de Graauwsedyk van Graauw naar Schelfhoutshoek. De 2,50 m brede keiweg zal worden veranderd in een 3 m brede asfaltweg die naar alle waarschynlijkheid over een stuk van ongeveer 600 meter in de be bouwde kom van Graauw zal worden voorzien van een trottoir en een goot, die een behoorlijke afwatering zal bewerk stelligen. Het werk zal waarschijnlijk volgend voorjaar zyn voltooid. De verbetering zal voor 50 procent worden bekostigd door de gemeente Graauw en Langendam, die f20.000 in de kosten zal bijdragen en de Willem Hendrik-, de Melopolder en de polder Oude Graauw, die de resterende f20.000 zullen betalen. De ingelanden van de drie polders als mede de raad van de gemeente Graauw en Langendam hebben de te doene uit- (Van een onzer verslaggevers) SCHOONDIJKE In de voorlaatste maand van 1964 is het jaarverslag over 1963 van de landbouwpraktijkschool „Prins Willem" verschenen. Zoals wy al uitvoerig hebben bericht kampt de nationale bekende en bezochte school met een ernstig gebrek aan ruim te. Ook het jaarverslag maakt daar mel ding van. Het internaat is nog steeds ge vestigd in een oud vervallen barakken kamp. dat enigszins bewoonbaar is ge maakt. Er zijn plannen ontworpen voor nieuw bouw van een internaat, een werkplaats en een werktuigopberging. Waarschijn lijk zal het nog twee jaar duren voor met de verwezenlijking begonnen kan worden. De belangstelling voor de prak- Van onze adverteerders UITBREIDING ATELIER VAN DE VEIRE OOSTBURG De firma P. J. van Veire in de Oost- burgse Brouwerijstraat 29 heeft het be drijfspand uitgebreid en gemoderniseerd. Gelijkvloers is een ruime overzichtelijke verkoopruimte ontstaan, waarin de koper een rustige sfeer aantreft. Een gepast ge bruik van kleuren en materialen geven de zaak een voornaam karakter. Een doorkijk-ettalage zorgt voor een goed effect. De firma heeft zich gespecialiseerd op dames- en herenmaatkleding en heren mode-artikelen. DROGISTERIJ DE BRUIN TE HULST HEROPEND Burgemeester P. J. G. Molhoff heeft gisteren de (her)opening verricht van drogisterij de Bruijn aan de Houtmarkt te Hulst. De winkel is in de afgelopen maanden grootscheeps gemoderniseerd en uitgebreid. Burgemeester Molthoff zei bij die gelegenheid dat de Hulster mid denstand met de tijd meegaat. De ope ning werd bijgewoond door vele belang stellenden. Gedurende de verbouw van het pand, waarin drogisterij De Bruijn is gehuisvest, ontplooien de heer De Bruijn en zijn personeel de verkoopacti viteiten in een tent, die op de Hout markt was opgeslagen. tijkschool neemt elk jaar belangrijk to$ In 1963 was er een bezetting van 971, uit gedrukt in leerlingenweken. Voor dit jaar zijn reeds hogere cijfers bekend. Naar directeur ir. G. F. Israël ons mee deelde is momenteel al een aantal van 1000 gepasseerd; op het eind van het jaar verwacht men een totaal van 1150. De school beschikt over een terrein van ongeveer 6.5 ha. waarvan een hal ve ha. bebouwd is. De grond is in huur van de gemeente Schoondijke. In de loop van het vorig jaar werd de grote prak- tijkloods in gebruik genomen. In de loods van 30 bij 60 meter kunnen in zand- en kleibodem alle oefeningen plaatsvinden. Het blijkt een zeer grote aanwist. Een gedeelte van de loods werd later afgescheiden en voorzien van hete- luchtverwarming en een afzuiginstallatie. In dit gedeelte worden de werktuigen bedrijfsklaar gemaakt. In het verslagjaar beschikte dè school over 15 dieseltrekkers van 20 tot 60 pk. en oyer ruim vijftig andere landbouw machines. De machines worden gehuurd van de landbouwwerktuigenhandel. De leerlingen van o.m. hogere, middel bare en lagere landbouwscholen en land arbeiders waren voor 29 procent afkom stig uit Zeeuwsch-lVaanderen, 22 pro cent overig Zeeland en de rest uit overig Nederland. In het jaarverslag 1963 wordt de con clusie getrokken, dat het praktijkonder wijs een steeds vastere plaats gaat inne men in het landbouwonderwijs. Hoewel de mogelijkheden, die de school biedt, nog niet volledig worden benut, kent de landbouwpraktijkschool „Prins Willem" in Schoondijke een flinke groei in be langstelling. (Van een onzer verslaggevers) HULST Naar burgemeester P. J. G. Moltoff tijdens raadsvergadering heeft meegedeeld, is het besluit van het ge meentebestuur om niet deel te nemen aan de nieuwe N.V. Zeuwse Gasmaat schappij, nog niet veranderd. Hij zei dat n.a v. e envraag van het raadslid G. A. v. d. Vorode, die zei vernomen te heb ben, dat b. en w. de stukken over de N V. Zegam weer hebben opgevraagd. De heer Molthoff verklaarde, dat de stukken zijn opgevraagd door de voorzitter van de gaseommissie, wethouder Martens, in zijn hoedanigheid van lid van het Frov. Contactorgaan* gdven reeds goedgekeurd. De Graauwse raad machtigde bovendien b. en w. de Centrale Dienst voor Bouw- en Woning toezicht en Gemeentewerken opdracht te geven tot het maken van een plan voor de aanleg van het stuk trottoir. Het initiatief voor de verbetering is uitge gaan van de drie polders en moet worden gezien als een van de laatste publieke activiteiten van deze polders, die op 1 januari zullen opgaan in het Water schap Hulster Ambacht, dat dan in wer king zal treden. In Graauw is men blij dat de „papieren zaken" rond de ver betering en verbreding van de Graauwse dijk nog voor 1 januari afgewikkeld zijn zodat het werk niet nog eens mooie toekomstmuziek - zal zijn. De plannen voor de verbetering da teren al van vele jaren geleden. Het provinciaal bestuur voelde er echter weinig voor medewerking te verlenen voor de verbetering van deze tertiaire weg, omdat er toen al plannen waren voor de aanleg van de weg van Terhole naar Nieuw Namen. Nu deze plannen vaste vor men hebben aangenomen hebben b. en w. van Graauw G.S. voorgesteld de Graauwsedijk af te voeren van het tertiaire wegennet, zodat de ge meente de verbetering van de dijk weg op eigen gezag zal kunnen regelen. van verdachte nooit op een moeilijkei tijdstip had kunnen komen. Hij schilder, de verdachte als ieman, die altijd al met moeilijkheden te kampen heeft gehad. Na een moeilijke jeugd te hebben door- gemaakt, kreeg hij moeilijkheden in zijn huwelijk en zaak, die verdachte volgens zijn raadsman juist een beetje te boven is gekomen. Om verdachte niet opnieuw helemaal te laten ontsporen pleitte mr. Bruin om een zo kort mogelijke vrijheidsstraf voor verdachte. De rechtbank zal in deze zaak uitspraak doen op vrijdag 20 no vember. Geld tekort De winkelbediende J. de V. (24) uit Middelburg moest zich gisteren komen verantwoorden voor het feit dat h(j bjj twee achtereenvolgende werkgevers krui denierswaren had gestolen, die hij nadien voor eigen rekening had verkocht. De jongeman verklaarde tot deze dief. stallen gekomen te zijn omdat hij geld tekort kwam. De officier van justitie mr. A. Rosingh dacht dat het bij verdachte hierbij wei zal blijven en eiste een gevangenisstrat van zes maaanden met aftrek, waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Ook in deze zaak zal de rechtbank uitspraak doen op vrijdag 20 november. Uitspraken Gisterochtend heeft de Middelburgse rechtbank ook uitspraken gedaan in za. ken die op vrijdag 23 oktober werden be. handeld. J. v. d. S. uit Middelburg en M. B uit Vlissingen, het duo dat op 29 augustus op heterdaad werd betrapt bij een in braak in een bar te Middelburg, kregen ieder een onvoorwaardelijke gevangenis straf van zes maanden met aftrek van voorarrest. De eis van de officier van justitie tegen v. d. S. was 18 maanden met aftrek en tegen B. een jaar met af. trek. De Goesenaar C. M. „de schrik van Goes" werd veroordeeld tot een gevan- genisstraf van zes maanden met aftrek omdat hij te Goes een woning was bin nengedrongen. M. was ook aanranding ten laste gelegd, maar de rechtbank acht te dit niet bewezen. De eis van de offi- cier was een gevangenisstraf van acht tien maanden met aftrek. De volgende artsen nemen het komen, de weekend waar: Axel: dokter Schilt, man: Kloosterzande: dokter Buwalda; Aardenburg en Oostburg: dokter N. J. Riik te Aardenburg tel. 01170-2121; Ter- neuzen dokter Bos: Bruinisse en Oos. terland dokter J. W. de Putter te Oos. terland, tel. 01114-280. Middelburg: dok. ter de la Haijze (4345 of 3543): Vlissin. gen: dokter Sluyter (2225); Goes: dokte: v. d. Werff (7451); Borssele en Nieuw- dorp: dokter Gelderblom (01196-327); Hoedekenskerke en Kwadendamme dok: ter Kole (01193-262); Driewegen en 's- Heerenhoek: dokter Geldof (01195-215)- 's.Heer Arendskerke, Wolphaartsdijk en Heinkenszand: dokter Vos (01198-231)- Kruiningen, Hansweert, Krabbendijke en Rilland-Bath: dokter Donker (01134-544) Goes: Goese Apotheek (7104); Middelburg; Hummelen (2ÏSO; Terneuzen: Klaassen f20901Vlissingen: van der Sanden (2066). De volgende dierenartsen nemen waar: Hulst en Nieuw-Namen: dokter de Nijs te Hulst: W est-2Jeeu wsch-Vlaanderen: dokter Kapsenberg te Sluis tel. 01178-225 Axel, Zaamslag en Sas van Gent: dokter J. de Haas te Zaamslag; Walcheren: dok* ter Elzerman, tel. 01100-5229. DE KLINGE ZUEDDORPE* DUCk 19 30 UUr E1 Cid sü v^N-ï8 bij A- Apers Olympia 19.45 uur Guadalcanal Het verraad der Tartaren TERNEUZEN Luxor 20 uur Te rijk om los te lopen, a.l. OOSTBURG Lede) 20 uur Een verrukkelijke idiote Ledelplein 14 uur Wandeltocht t.b.v. Sport Steunt Zonneveld IJZENDIJKE Hofzicht 20 uur Yeah! yeah! yeah! Hier zijn we! AXEL Het Centrum 20 uur Politiedossier zedenmisdrijven, 18 j. KEMZEKE-PAAL 19 uur Prijskamp op topbiljart bij J. Verstracten CLINGE St. Cecilia bij L. de Vilder 8.30 uur Vogeltentoonstelling WESTDORPE Verenigingsgebouw 19.30 uur Zang. festival Het Oudt Raedhuys Seriekaarting Wandeltochten (inschr. in Concordia) GOES Schuttershof Fancy fair van Kasporgo Grand 19 en 21 uur Mandrin, 14 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Irma la Douce, 18 j. Luxor 19 en 21 uur De scherpschutter, 14 jaar MIDDELBURG City 20 uur Irma la Douce, 18 j. Eiectro 19.30 uur Meisjes, mambo's en whisky, 14 j. KLOOSTERZANDE J. de Waal 15 uur Grote wildschietmg WATERLANDKERKJE Oliebollenactie voor de N.-h. kerk voogdij BIERVLIET-DRIEWEGEN J. Lippens Seriekaarting ANTWERPEN KVO 20 uur Turandot DE KLINGE Cinema van Dijck 15 en 19.30 uur El Cid ZUIDDORPE 19 uur Dansen bij A. Apers SAS VAN GENT Olympia 15 en 19.45 uur Guadalcanal. Het verraad der Tartaren TERNEUZEN Luxor 14.30, 17 en 20 uur Te rijk om los te lopen, a.l. OOSTBURG Ledel 14, 16.30 en 20 uur Een verruk kelijke idiote PHILIPPINE 14.30 uur Kalkoenschieting bij L. Haers IJZENDIJKE Hier'zijn 'wet 29 Yeah! yeah! yaah! AXEL Centrum 20 uur Politiedossier zedenmisdrijven, 18 i HULST Ri„U"LBmn,enSchi<;t.In8 b« Blommaert Bioscoopgebouw 14.30 en 17,15 uur Wat doet papa toch in Italië?, 20 uur ZANDBERG panter Ratana KOEWACHT116115011'6"118 bij R Leerae'1 15 uur Schietin gbij V. Thijs 15 uur Schieting bij J. de Guchteneire 17 uur Prijskamp op biljart bij J. v. Hove I fMc,«?trie^artinS b« A. de Kind LAMSW AARDE 15 uur Binnenschieting bij Th. v. Driessche NIEUW NAMEN IS uur Prijskamp op groot biljart bij Thilleman KEMSEKE-PAAL 15 uur Grote kalkoenschieting bij Ad de Bakker ZUIDDORPE 16 uur Seriekaarting bij M. de Cock VLISSINGEN Alhambra 20 uur Irma la Douce, 18 j ook 15 uur Luxor 20 uur De scherpschutter, 14 j ook 15 uur MIDDELBURG City 20 uur Irma la Douce, 18 j. ook 14.30 uur GOES Grand 15, 19 en 21 uur Mandrin, 14 l BIERVLIET-DRIEWEGEN J. Lippens Seriekaarting CLINGE St. Cecilia bij L. de Vilder 8.30 ö«r V ogel tentoonstelling WESTDORPE Het Oudt Raedhuys Seriekaarting GENT Kon. Opera 14.30 uur Czardasfürstin 19.30 uur Madame Butterfly ANTWERPEN KVO 17.30 u. De meesterzangers van Neurenberg DE KLINGE Cinema van Dyck 19.30 uur El Cid SAS VAN GENT Olympia 19.45 uur Guadalcanal. He verraad der Tartaren TERNEUZEN Luxor 20 uur Te rijk om los te lopen, a. HULST Bioscoopgebouw 20 uur De zwarte panter van Ratana AARDENBURG 19.30 uur Raadsvergadering GENT Kon. Opera 20 uur La Pariftenne BRUGGE Stadsschouwburg 19.30 uur Faust ?5 HULST Er raadsvergadering var zierig in de oren moe de heren B. Picavet e kritiek leverden op h enkele belangrijke so bouw van drie schole: waren gevoteerd dooi het fiat van G.S. van is een bedrag van 1. en vorige vergaderin raad een begrotingsv kingen te hebben gec DEN HAAG De volkshuisvesting en zal op dinsdag, 24 n nieuwe woningfabrieke fabrieken staan in Der chum en Beringen (L.) In Den Bosch zal morgens om half tien strieterrein-west een fal man's bouwmaatschap] N.V. in bedrijf stellen. Deze maakt grote e. woningen van het syst montage-bouw. „Hebon zijn afzet richten op Noord-Brabant en het i van de provincie Limbu Na de plechtigheid za ter minister Bogaers brengen. Daar stelt de 12.00 uur nog een bal bouw woningfabriek in fabriek van N.V. aan .Kinsan' zal de afzet rich vincies Gelderland en O Na de luch reist de m likopter naar Beringen half vier de woningfabr duco" opent. Deze fabr elementen voor het steem Coignef; DEN BOSCH De bisst Bosch, mgr. W. M. Bekker dag 29 november de jaar! boetedag voor de vervolgd Brabanthallen te Den Bosi tige H. Mis opdragen. De nifestatie bij gelegenheid wordt 's morgens geopend vaart van de St. Jan naai hallen. Pater Werenfried van Praem, de „Spekpater" dags een predikatie, waarn een korte gebedsstonde w< ROOSENDAAL De 21 L. Antonissen, Boulevard heeft te Goes het kruid behaald met in totaal 35 pu negens en een acht. Dit is fer dat tot heden dit jaar delijke examens is behaald De heer Antonissen is b de zaak werkzaam. Het behaald na zes maanden die. (Van een onzer verslag AXEL De heer M. lid van het hoofdbestuur mene Bond van Gepension gistermiddag voor de led Oost-Zeeuwsch-Vlaamse afd bond, die in (jaar)vergad* waren in „Het Centrum" tpogd dat d© bejaarden ond tien wijzigingen, die de mir heeft aangebracht in de nog niet helemaal tevreden Van der Welle sprak er m teleurstelling over uit dat nog steeds niet de door de wenste welvaartsvastheid deze vergadering, die wer< l.v. de voorzitter, de heer Terneuzen word voorts o. daan over de laatst gehoi vergadering in Utrecht, ook de pea6ioenzaken aan geweest. De belangstelling vergadering was redelijk. MIDDELBURG De Ze< raad onderzoekt momenteel heden om eenheid te sportkeuring in Zeeland, de vraag in hoeverre het men in Zeeland voor een aan een Sportkeuring kan medische sportbureaus wc schillende budgetten en oo lende tarieven. Tarieven nier en daar vrij hoog lig,

de Stem | 1964 | | pagina 2