CHINEZEN NAAR SOVJET-FEEST Moskou blij verrast: komt zelf BARRY GEEFT OP - VOORGOED... Auto tegen truck: één dode en drie gewonden :rhuizen Beuk »E BEREN OMROEPEN GAAN T.V. KLEUREN Gewijzigd schema over de bisschoppen weggestuurd Ervaring opdoen Ontdooiing Ook praten Paus wenst Johnson geluk met zijn zege Ze zullen in 1968 wel een ander nemenmij goed „Mensen van Morgen" gisteren voor het laatst Deltaspoorlijn noodzakelijk, dan doen MEUBELEN Capaciteit in de bouw 38 pet. hoger pijl en boog DAGBLAD VOOR ZEELAND Droog weer Ferme taal van Wyszynski Regering meent De Gaulle wil Johnson MLF uit liet hoofd gaan praten Levenslang voor moordenaar van taxichauffeur Op driesprong in Oosterhout Minister Bogaers in Zeeland: 11 104e JAARGANG No. 24734 Voor God, Koninging en Vaderland naars, Heusdenhoutseweg 56, ar) Iters loopt vlug naar huis. laag is de grote dag: de dag |n verhuizen. neder van Kees heeft verteld, bet nieuwe huis een televisie l daarom loopt Kees zo hard Als hij de bocht om is ziet huiswagen al staan, hoeder en nog twee mannen lasten, stoelen en tafels. De liandrecorder staan al in de i is het huis leeg en de wagen |ieni Evers (9 jaar) isterhoutseweg 51, Breda zullen de beuk, denk ik, kunnen vinden, als hij in de J'n kleine vruchtjes gaat uit- 1. Overal onder beukenbomen 1 rond deze tijd van het jaar. kennootjes rapen. Maar een fiend van de natuur wil na- al die verschillende grote uit elkaar kennen. Biet de beuk er dan uit? jbben een mooie, gladde stam likken zijn rechter en hangen I orizontaal dan die van een bladeren zijn eivormig, |eaderd en de bladrandinsnij- gezaagd. |>loeit al in juni. Misschien jullie de bloesem van de |L eens gezien. Het is net een 1 ederkwastje. En de napjes de beukennootjes zitten? |;ijn niet de enige, die van de vruchtjes houden. je, wie ze nog meer gaan Eekhoorns, vinken, kepen, en spechten. In Duitsland Imen de vink dan ook „Buch- Idat betekent: beukenvink. Ijn ook bruine beuken, treur- I en haagbeuken. Ze behoren lil tot dezelfde familie, nl. tot Jilie der napjesdragers. Voor- Igbeuken worden nogal eens Ikt in heggen. Van het hout In ook wel meubels gemaakt. I;uken beitelt de zwarte specht |)1 om er zijn eieren uit te Wanneer je soms ooit op Indeling door het bos verrast Idoor onweer, kun je gerust leen beuk schuilen, maar ga |nder een eik staan, want het voord zegt: „Zeuk een beuk wijk een eik". Peter de Vries fas eens jarig. een pijl en boog Per mee naar de velden pt daar in de roos. pardon, hij schoot in de |van moe moe toch boos Ireeg voor zijn broek. |ioest in de hoek de pijl en boog gepakt Ie in de kachel gesmakt. Teten was nu gedaan kon weer zonnebaden gaan. JANNY v. d. HEIJDEN (11 jr) Giraffestraat 9. Breda. .Kapper schiet op. :rijgen we op ons kop." je de kapper met de tang. Kapper Hank, wat doet u met die tang'\ Hank, t u met die tang!?.'?.'?!?.'?!?" ïenten, 1 permanenten". stubrieft niet. te gevaarlijk", zei tante Riet! pen ze naar hun huis dat hele end. liefst zonder permanent!! Jozé Bossers. Dalhiastraat 73, Made Den Hout (12 jaar) Uitgave N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur: Drs. W. A. J. M. Harkx. HoofdredacteurJ. J. H. A. Bruna. Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda Reigerstraat 16 iel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 DONDERDAG 5 NOVEMBER 1964 Abonnementsprijs: 9,75 per kwartaal, excl. 0,25 incasso; ƒ11,85 per post excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 telefoon 2893) (Van een onzer verslaggevers) HILVERSUM Volgende week zul len in Hilversum besprekingen worden gehouden tussen vertegenwoordigers van Philips en de AVRO-televisie. Het ligt namelijk in de bedoeling dat met ingang van 1 januari a.s. de omroepver enigingen bü toerbeurt in de gelegen heid zullen worden gesteld om een te levisieprogramma in kleur te maken. De eerste in de rij is de AVRO en de maanden daaropvolgend in alfabetische volgorde de KRO, NCRV, VARA en VPRO. Het hoofd van de AVRO-televisie, de heer Siebe van der Zee, toonde zich bijzonder ingenomen met deze vorm van samenwerking tussen bedrijfsleven en de omroepen. De mensen in Hilver sum en Bussum krijgen nu de kans om voorlopig op zeer bescheiden schaal kennis te maken met de mogelijkheden en moeilijkheden van de kleurentele visie. Tijdens de bespreking met Philips zullen de experts nadere mededelingen verstrekken over het aantal manuren en het aantal t.v.-mensen uit Het Gooi, dat noodzakelijk is voor een dergelijke produktie. Daarna zal de AVRO-tele visie een keuze maken uit het reper toire en bovendien de regisseur, pro ducer en regie-assistenten aanwijzen. (Advertentie) goe£>g^ Alleen de meest malse, de meest smakelijke, de meest vleesrijke kippen zijn goed genoeg voor heerlijke California kippen bouillonsoep. EEN DUBBELE treinbotsing heeft in de Franse stad Acheres aan vier ma chinisten het leven gekost. Vier arbei ders en twee passagiers werden ge wond. CAMBODJA'S neutraliteit moet vol gens een Russische oproep aan de on dertekenaars van de Geneefse akkoor den over Indo-China, onderwerp zijn van een nieuwe internationale confe rentie. DE NIEUWE president van Chili, dr. Frei, heeft gisteren de E.E.G.-landen ge vraagd het ontwikkelingsproces in Zuid-Amerika le versnellen door mid del van technische, financiële en socia le hulp. B. EN W. van Amsterdam hebben de raad gevraagd aan het nu al 25 jaar lopende stadhuisprobleem een einde te maken door een open prijsvraag uit te schrijven ter verkrijging van een ar chitectonisch verantwoord bouwwerk. Binnen- en buitenlandse architecten kunnen hieraan deelnemen LE VERGOEDING voor militaire oefe ningen op particuliere landbouwgron- na overleg tussen het Land den liet JUdJJU- onmvschap en het ministerie van De- lensie, vastgesteld op 150,- per ha voor de pachter, 50,- per ha voor de erpachter en 175,- per ha voor de e'genaar/gebruiker. hreetevVMIïï!!chting medegedeeld door 7 i.. I, geldig tot vanavond: wniw veranderlijke wind. Veel I,. elden met kans op lokale op ""gen ,n de ochtend mist. Mid van ^mPerattiren beneden 8 graden. onderai7.52°uu0rnder 17'°5 UUr' Maa" fc zon °P T.44 uur. Maan op MOSKOU Niemand minder dan premier Tsjoe En-Lai zal Communistisch China vertegen woordigen op de feestelijkheden, die vanaf zaterdag in Moskou worden gehouden ter viering van de 47e verjaardag van de bolsje wistische revolutie. Het nieuws over Tsjoes komst sloeg gisteren in Moskou als een bom in. Rood- China was wel uitgenodigd voor de plechtigheden, maar dat de premier zelf naar Moskou ge stuurd zou worden was voor iedereen een complete verrassing. Het zal de eerste maal zijn sinds het Russisch-Chincse ideologische conflict 3 jaar geleden in de openbaarheid trad, dat beide landen elkaar op zo'n hoog niveau ontmoeten. Tsjoes eerste visite aan Moskou da teert van oktober 1961. Hij woonde toen het 22e congres van de Russische com munistische partij bij, waar hij het da nig met zijn gastheren aan de stok kreeg. Hij verliet prompt het congres en sindsdien spitste het conflict, dat steeds meer een ideologisch karakter kreeg, zich toe. zelfs in die mate dat van een openlijke en niet meer te helen breuk gesproken werd. Eergisteren nog lieten premier Pompidou en minister van buitenlandse zaken Couve de Mur- ville van Frankrijk, zich in deze zin uit. Algemeen wordt Tsjoes komst naar Moskou gezien als het begin van een geleidelijke ontdooiing tussen Moskou en Peking. Het verblijf van de Chinese premier in de Sovjet-LTnie zal uiteraard niet ge heel in het teken van de feestelijkheden staan. Eerder mag worden aangenomen dat de plechtigheden dienen als ca mouflage van een topconferentie, zeker nu bekend is geworden dat ook dele gaties uit Noord-Vietnam, Hongarije, Polen, Oost-Duitsland, Bulgarije, Noord- Korea, Cuba, Mongolië, Roemenië, Tjse- cho-Slowakije en Zuid-Slavië onderweg zijn naar Moskou, en talloze prominen ten uit het internationale communisti sche kamp, zoals Ulbricht, Willi Stoph, Janos Kadar en Vladislav Gomoelka, elkaar zullen ontmoeten. Agendapunt zal zeker de myste rieuze verdwijning van ex-premier Kroestjev van het politieke toneel zijn, alsmede uiteraard de toekomstige ver standhouding met communistisch China. Albanië zal niet van de partij zijn, omdat het daartoe niet is uitgenodigd door de nieuwe Sovjetleiders. Intussen meent de pro-Chinese com munistische partij dat er verschillende tekenen zijn die erop wijzen, dat China bereid is de geschillen met de Sovjet- Unie bij te leggen, indien de Russen zich verenigen met het „hardere" Chi nese standpunt en de gedachte van „vreedzame coëxistentie met het Wes ten laten varen. De Japanse partij zou een interna tionale conferentie „ter bespreking van een concrete gezamenlijke actie, gericht tegen agressie, gepleegd door de ge meenschappelijke vijand van het volk", willen voorsteilen. Verder roept zij op tot „verbreding van het front tegen het Amerikaanse imperialisme, dat algemeen wordt be schouwd als de gemeenschappelijke vijand van de volkeren der aarde". (Van onze Romeinse correspondent Jan Dijkgraaf) ROME De paus heeft gistermor gen al vroeg een hartelijk telegram gestuurd aan president Johnson, waarin hij een gelukwens en Gods zegen voor hem en de Amerikaanse natie formuleert. In Italië is de grote overwinning van Johnson bij de regeringspartijen met opluchting begroet. Alleen de ex treem-rechtse groepen moeten wel bitter gestemd zijn. Zij hebben we kenlang senastor Goldwater voorge teld als een heilige, een profeet, als de man die eindelijk eens schoon schip zou maken en het wereldcom munisme zou uitroeien, terwijl John son en zijn aanhangers werden afgetekend als corrpute, immorele marxistisch geori nteerde opportu nisten van wie lechts rampen kon den worden verwacht. Ja, als men de fascistische propaganda voor Gold water, zoals die in de afgelopen we ken en maanden is gevoerd in Italië, had moeten nemen, dan is gevoel van dankbaarheid op dit ogenblik vol komen gewettigd. De coalitiepartijen hebben dan ook met nauwelijks verholen bezorgdheid naar deze verkiezingsuitslagen uit gezien, omdat de losslippende Gold water herhaalde malen aan Italiaan se correspondenten te kennen had gegeven dat de huidige politieke con- tellatie in Italië hem geenszins aan stond. Een gelukkige familie Johnson, na de verkie zingsuitslag in het Witte Huis te Washington bij een. TSJOE EN LAI ...doe het zelf... PRINSES IRENE en prins Carlos zijn onderweg naar Bonn voor een bezoek aan een persbal, waarvoor zij zijn uit genodigd. VATICAANSTAD Op het concilie zün gisteren 852 bisschoppen in het ge weer gekomen tegen een handelwee, waardoor zij hun gezag beknot achtten. Zij weigerden hun volledige goedkeu ring te verlenen aan het eerste hoofd stuk van het schema over de bisschop pen, dat handelt over de praktische maat regelen ter uitbreiding van de bisschop pelijke macht en decentralisatie van het bestuur van de Kerk. De bisschoppen hebben bezwaar tegen het veranderen van de passage waarin staat dat de bisschoppen, tezamen met de Paus, het bestuur van de Kerk vor men. In de tekst, die de woorden „vol ledige en hoogste macht" zou moeten bevatten, was het woord „volledige" ge schrapt. De pai agrafen van het hoofd stuk werden stuk voor stuk aangeno men, maar bij de eindstemming over het gehele hoofdstuk stemden 1030 bisschop pen voor, 77 tegen en 852 „juxta modum", onder voorbehoud. Het schriftelijk voorbehoud houdt in dat het woord „volledige" in de zin over de collegialiteit van Paus en bischoppen weer moet worden toegevoegd. De secretaris-generaal van het concilie aartsbisschop Felici, zei dat het hoofd stuk wegens dit voorbehoud zou moeten worden veranderd. Hij verzekerde dat het ontwerpschema, „De herderlijke plichten van de bisschoppen", volledig in overeenstemming zou zijn met de in het schema over de Kerk tot in kleine bij zonderheden omschreven collegiale macht van de bisschoppen. Waarom de betrokken passage werd veranderd is niet bekendgemaakt. De bisschoppen hadden woensdagoch tend de paragrafen stuk voor stuk aan- De belangstelling voor de Neder landse film „Mensen van morgen" blijft groot vooral na het verto ningsverbod, dat vandaag van kracht wordt. Gisterochtend waren de avondvoorstellingen reeds vroeg uit verkocht, terwijl zich voor de en kele vrije matinee-plaatsen een lange queue vormde. Hier een gis terochtend gemaakte foto van het Amsterdamse „Alhambra" theater. genomen omdat bij deze stemming geen voorbehoud kon worden gemaakt. Het voorstel tot instelling van een „bisschop pelijke senaat", waardoor de collegialiteit in praktijk wordt gebracht, werd met 1912 tegen 21 stemmen aangenomen. Twee artikelen, waarin hervorming van de Romeinse Curie werd voorge steld, werden met 1889 tegen 78 stem men aangenomen. In deze artikelen wordt de hoop uitgesrpoken dat de Curie wordt geïnternationaliseerd (vele prelaten kla gen dat er te veel Italianen lid van de Curie zijn) en een nieuwe structuur krijgt „die aan de behoefte van de hui dige tijd voldoet". Bij het debat over het economische en sociale leven zei kardinaal Wyszynski uit naam van alle Poolse bisschoppen dat de Kerk sympathie moet tonen voor de ar men en de arbeidende klasse. Hij zei dat het concilie de schadelijke gevolgen van „bepaalde economische systemen" moet bespreken en er tevens op moet wijzen dat economische systemen dikwijls ge bruikt worden voor. verspreiding van het atheïsme. WASHINGTON - Pas gister- avond heel laat was de Ameri kaanse verkiezingsuitslag com pleet: Goldwatcrs eigen staat Arizona liet lang op zicli wach ten. Dat Barry er zou overwin nen was te voorzien, maar dat het hem niet helpen zou wist hij al 24 uur tevoren: de democraat Johnson heeft zijn rivaal de meest verpletterende nederlaag toegebracht die de Amerikaanse verkiezingsgeschiedenis kent. Goldwaters zege in Arizona was trouwens niet eens zo spec taculair. Met een vrij gering ver schil werd hij winnaar, daarmee in totaal zes staten van de vjjf' tig voor zich winnend. PARIJS President De Gaulle van Frankrijk wil topbesprekingen voeren met de Amerikanen zo mogelijk met president Lyndon Johnson voor hij een uiteindelijke beslissing neemt in verband met de multilaterale kern- vloot. Deze besprekingen zouden ook moe ten handelen over de toekomst van de NAVO, eveneens een punt van ernstig geschil tussen beide landen. Parijs meent dat de enorme verkie zingsoverwinning van Johnson de weg vrijmaakt voor besprekingen over de multilaterale vloot (M.L.F.). De Gaulle zou Johnson duidelijk wil len maken dat hij de M.L.F. als militair nutteloos en politiek niet aan te raden ziet. Hoewel de Franse regering niet offi cieel heeft bevestigd dat De Gaulle zich uit de NAVO zal terugtrekken als tot oprichting van de M.L.F. wordt beslo ten, is zij wel van mening dat beide niet te combineren zijn. Goldwaters politieke lijn is veroor deeld, zijn rol uitgespeeld. Hij liet gis teravond weten niet te rekenen op een hernieuwd kandidaatschap in 1968. „Ze zullen wel een andere nemen", zei hij, „wat mij betreft vind ik het best". Aangezien hij niet kandidaat stond voor het senatorschap, is zijn politieke rol aan het einde van dit jaar ten einde, „Op 1 januari word ik werkloos", zei hij. Typerend voor zijn mentaliteit is dat hij 'weigerde dinsdagavond zijn neder laag toe te geven. Dat is een oud ge bruik in de V.S.: de verliezer geeft openlijk toe dat hij verslagen is en wenst zijn tegenstander geluk. Goldwa ter was de eerste die zich er niet aan hield. Pas woensdagavond gaf hij zijn verlies toe. Hij zei geen bitterheid of rancune te voelen. Hij wenste Johnson geluk en sprak de republikeinen moed in voor de oppositiestrijd. In de boezem der republikeinse partij roert overigens wel wat. Er gaan stem men op dat partijvoorzitter Burch m(#3t aftreden. De massale verliezen en met de slag die de praktisch unaniem de mocratisch stemmende negers aan de republikeinse zaak hebben toegebracht, zijn de oorzaak van de interne moei' lijkheden. De republikeinen komen tegenover een versterkte democratische partij te staan. In de Senaat zijn de verhoudin gen vrijwel gelijk gebleven, maar in het huis van afgevaardigden hebben de democraten hun aantal zetels uitge breid. Voor Johnson en zijn regering breekt nu een moeilijke tijd aan. Tijdens de afmattende verkiezingsacties, die in de Amerikaanse politieke verhoudingen de hele persoonlijke inzet van de kandi daat vereisen, hebben buiten de V.S. de moeilijkheden zich opgestapel. Zuid Vietnam en de kwestie van de multi laterale kernvloot (M.L.F.) zijn er en kele van. De president zal waarschijn lijk bezoeken brengen aan Bonn, Parijs en Londen. „Laten we de wereld als één man tegemoet treden", zei Johnson na zijn zege tot het Amerikaanse volk. „Mijn overwinning is niet die van een partij of een persoon, het is een huldebetoon aan het programma dat werd ingezet door wijlen president Kennedy". (Zie voor commentaar enz. op de Amerikaanse verkiezingen ook pag. 7). De commissie van Verkeer en Water staat heeft tijdens een openbare ver gadering aandacht geschonken aan de mogelijke Delta-spoorlijn, die het wes ten van het land met de toekomstige Kanaaltunnel tussen Calais en Dover zou moeten verbinden. De lijn zal kun nen lopen over Rotterdam, Hellevoet sluis, Middelharnis, Goes, Terneuzen en Gent. Dat zou een bekorting met meer dan 100 km betekenen, in vergelijking met de reis via Antwerpen-Brussel. Er zijn echter nog veel ongewisse factoren. De regering gaat nu na of voor de aan lag van deze lijn in het kader van de ruimtelijke ordening in het Deltagebied, ruimte moet worden open gehouden. De heer Assmann (K.V.P.) meende ove rigens dat de zaak niet meer zo onge wis is. Volgens informaties die hem hadden bereikt, zou de Kanaaltunnel tussen Frankrijk en Engeland reeds over tien jaar geopend kunnen wor den. In het algemeen zei staatssecretaris Keyzer, dat de regering niet meent dat alleen dan nieuwe lijnen kunnen wor den geopend, wanneer zij rendabel zijn. Als een nieuwe lijn noodzakelijk is, dan moet zij er ook komen. De lasten zullen dan echter mede door de belangheb bende gebieden moeten worden gedra gen. Zo nodig zal ook het rijk er aan kunnen bijdragen. HAMBURG Een 25-jarige monteur is gisteren door een rechtbank in Ham burg veroordeeld tot levenslange gevan genisstraf en dwangarbeid wegéns het vermoorden van een taxichauffeur. Vijftienduizend taxi's uit het gehele land waren onlangs naar Hamburg ge reden om bij de begrafenis van de chauffeur aanwezig te zijn. Na de twee de wereldoorlog zijn 180 taxibestuurders ten gevolge van roofmoorden om het leven gekomen. Velen willen dat de in 1949 afgeschafte doodstraf weer wordt ingevoerd. Het is echter onwaarschijn lijk dat de hiervoor in het parlement noodzakelijke meerderheid aanwezig is. (Van een onzer verslaggevers) OOSTERIIOUT Gisteravond rond zeven uur is op de driesprong Bredase- weg - Warandelaan in Oosterhout, een ernstig verkeersongeval gebeurd, waar hij één dode en drie levensgevaarlijk gewonden te betreuren vielen. De ma teriële schade was groot. Komende van de Warandelaan wilde een Volkswagen, bestuurd door de 34 jarige P. M. F. van L. uit Oosterhout de Bredase weg oprijden. Hierbij lette deze niet op een uit de richting Breda naar Oosterhout-centrum rijdende truck met oplegger, bestuurd door de 29-ja- rige C. P. D. uit Oosterhout. De Volks wagen botste met een enorme klap te gen de zijkant van de truck, een zg. cementsilo-wagen en schoof hier als het ware onder. De gevolgen waren ver schrikkelijk. Eén inzittende van de Volkswagen, de. 60-jarige T. H. C. Huij- ben uit Oosterhout. bezweek ter plaat se aan de opgelopen verwondingen. Hij was gemeenteraadslid van Oosterhout. Behalve de bestuurder werden ook twee andere inzittenden van de per sonenauto levensgevaarlijk gewond: de zestigjarige P. J. H. van L. uit Ooster hout, vader van de bestuurder en de 63-jarige A. J. M. R., uit het onder de gemeente Oosterhout behorende Oost- eind. HEELSUM De 45-jarige bromfiet ser C. Verwey uit Doorwerth werd gisteren, toen hij van een fietspad een rijweg opreed, door een achterop ko mende personenauto gegrepen. Hij was vrijwel onmiddellijk dood. DOETINCHEM In de buurtschap Kilder (gem. Bergh) slipte gisteren de 24-jarige J. Jansen uit die plaats met zijn bromfiets, waarna hij tegen een boom botste. Daarna kwam hij met het voertuig in een sloot terecht waar hij verdronk. DEN HAAG De 11-jarige Robbie van de Leden uit Den Haag werd gis teren in Den Haag door een tram over reden en gedood. De jongen, die met enkele vriendjes tussen de rails speel de, wachte te lang toen de tram nader de. EMMEN De 57-jarige heer W. H. de Vries uit Emmen is gisteren om het leven gekomen toen hij op zijn fiets een straat wilde oversteken en daarbij geschept werd door een personenauto. WEMELDINGE De 36-jarige kok J. Zwigtman uit Middelburg, varend op de zandzuiger „Betsy" van de firma Goedhart uit Dordrecht, is gisteren op de Oosterschelde ter hoogte van Kats overboord geslagen en verdronken. Hij begaf zich tijdens de vaart in de achter de „Betsy" hangende roeiboot, die daar- bü kantelde. Zwigtman viel overboord. Voor hij een uitgeworpen reddingsboei kon grijpen verdween hij onder water. Het slachtoffer is gisteren niet gevon den. Vandaag zal het zoeken naar zijn stoffelijk overschot worden voortgezet. MOOK Op de rijksweg Venlo- Nijmegen is gisteren de 60-jarige C. Cox bij het oversteken van de rijweg door een auto gegrepen. Het slachtof fer werd bij deze botsing zo zwaar ge wond dat hij kort na het ongeval aan de opgelopen verwondingen bezweek. VENLO De 21-jarige in Duitsland gelegerde Engelse militair F. Timothy is tussen Venlo en Velden met zijn per sonenauto tegen een boom gebotst. De militair werd op slag gedood. De auto werd totaal vernield. (Advertentie) VOOR KWALITEIT EN KOMFORT Rechtstreeks particulier Gratis interieur-advies MAIIRIKSTRAAT 41 - BREDA Telefoon (01600) 4 26 45 Achter Valkenierslaan. DAGELIJKS GEOPEND VAN 9-18 UUR OOK ZATERDAGS. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Minister Bogaers van Volks- huisvesting en Bouwnijverheid heeft gisteren tijdens zijn werkbezoek aan Zeeuwsch-Vlaanderen meegedeeld, dat de bouwcapaciteit in ons land in 1964- 1965 niet minder dan 38 procent groter is dan in 1962-1963. Voorts verklaarde de minister, dat het vooralsnog met mogelijk zal zijn in ons land de teugels bij het bouwbeleid verder te vieren. Dit zou een tekort aan bouwcapaci teit betekenen, evenals een tekort aan het benodigde materiaal en dus, zei de minister, zou het niet verantwoord zijn. Hoofddoel van het bezoek van de mi nister aan Zeelnad was de onthulling van een monument in Axel. Dat monu ment zal herinneren aan de samenwer king op het gebied van woningbouw tussen dertien gemeenten in Zeeuwsch- Vlaanderen, waaruit een ratiobouw-pro- ject tevoorschijn is gekomen dat 960 woningen omvat. Voor deze samenwer king toonde de minister bijzonder gro te waardering. „Hier heeft men de ach tergrond van de bouwnota begrepen. Het is een voorbeeld voor het hele land". Tijdens een persconferentie in Goes verklaarde de minister in antwoord op een vraag van onze verslaggever, dat het loskomen van grote bouwstromen niet de ondergang van vele kleine aan nemers behoeft te betekenen. Wel acht te hij een structuurwijziging in de aan nemerswereld noodzakelijk. Ook zei de minister gaarne bereid te zijn nu reeds bouwcontingenten voor 1965 te verstrekken, als men met de ratiobouw vooruit is op de planning. Op de foto: door het hijsen van een vlag onthult mbinister Bogaers het Axelse monument.

de Stem | 1964 | | pagina 1