J Vernieuwing gaat boer niet boven zijden pet Parijs klaarwakker in verkiezingsnacht KIES< H |"g"I fi nfl U SPAAR AANBIEDING Goed gekookt is half gewassen. ranstrurta HYPOTHEKEN Slag om de Schelde RS Afstemming van vraag en aanbod Voorbeelden Vlees Gezellig morgen bij Uw drogist Meningen Nog geen diplomatieke band Bonn-Israël Een 3-bander? Rijdt veilig met melk v. d. BERG CO. Zwitserland voorlopig lid GATT MOESON-badzeep Inbrekers forceerden deur met kruisbeeld Minister in gesprek met NS over tarieven Jawel, een hooggeplaatste sigaar, die eigenlijk 3 bandjes verdient. Eén voor zijn ferm formaat, één voor zijn fijn karakter en één voor zijn lage prijs. Jasneva Enorm! 27 cent. Nr. 1 van het nieuwe Jasneva- kwartet. De andere zijn: de kloeke Parfait22 cent, de senoritas Vedette 14 cent en de kleine Vivat 6 cent. Ze smaken allemaal: licht en lekker! Moederschap Ook hun schuld Gemeenteraden Ballpoint Verzet - Middenstand Koppelvrouw Rekening doosje met 60 tabletten N.V.PHILIPS-DUPHAR^^ eeie imnhs NU: prachtige Gladheid, duisternis, mistEn soms alle drie tegelijk. Man ach ter 't stuur, denk aan melk. Melk houdt fit, spitst ogen en oren, .erhoogt concentratie en reactievermogen. Drink een glas extra, thuis of onderweg. Is veilig. Is verstandig. En is nog lekker óók. Vraag per briefkaart aalt Nederlands Zuivelbureair. postbus 4530 te Rijswijk (Z.H.) bet zelfklevende M-embleem (7x8 cm) voor de achterruit van uw auto Dan steunt u de aktie Rijdt veilig met melk". ook z.g. 90 pet. hypotheken Vanouds bekend adreS: NieuweGinnekejistraal.43 (Van onze landbouwmedewerker) We hebben er al eens een keer op gewezen, dat ons dagelijkse le ven gewoon doorsuddert van dag tot dag. De veranderingen die we meemaken zien we bijna niet, om dat bij de dagelijkse waarneming de verschillen zo gering zijn. De landbouw, die van nature een tra ditionele werkwijze en een tradi tioneel uiterlijk heeft, maakt daar door de indruk, ook gewoon mee te sudderen en de belangrijke din gen langs zich heen te laten gaan. Die indruk wordt dan nog versterkt als bij een of andere televisie-uit zending de traditionele boer-met- het-petje nog eens aan het hele land wordt vertoond. Toch mogen we ons niet vergissen. Er gebeuren thans in de landbouw din gen, waarvan later de geschiedenis pas zal zien, dat ze een keerpunt hebben (Advertentie) betekend. Tijdens de grote graancrisis in de jaren tachtig van de vorige eeuw is de grondslag gelegd voor het onder zoek. het onderwijs en de voorlichting. Pas tientallen jaren later hebben we be grepen, dat toen ook de grondslag is gelegd voor de vooraanstaande plaats, die de tegenwoordige boer en tuinder in de wereld van Nederland innemen. Later, tussen de eerste en weede we reldoorlog, is de grondslag gelegd voor de mechanisatie, die thans volop in ont wikkeling is. Deze ontwikkeling is meer spectaculair geweest. Aan een trekker is immers meer te zien dan aan een of andere boerenschool. De buitenwereld heeft de mechanisatie van de landbouw wel in de gaten gehad, al heeft ze er misschien het fijne niet van begrepen. Thans kunnen we een aantal symp tomen waarnemen, hoe zich een volko men verandering voltrekt in de econo mische opvattingen van de landbouw. Het traditionele beeld is, dat de boer produceert wat hij kan en wat ligt in de lijn van het traditionele bedrijf. Of deze produktie correspondeerde met de vraag of de markt goed lag voor zijn produk- ten, interesseerde de boer in het alge meen minder bij het opzetten van zijn plan en het schema voor het volgende produktie jaar. Hij had zijn schoolse ken nis en zijn ervaring; hij kreeg zijn vojpr- lichting op technisch gebied; hij beschik te over een bepaalde mechanische ap paratuur. Op deze basis kon hij een hoeveelheid landbouwprodukten afleve ren. Anderen moesten maar zien, dat deze verwerkt en verkocht werden. Hij maak te zich hierover weinig zorgen. En als hij zich wel zorgen maakte, omdat de prijzen te laag waren, had hij altijd de overheid achter de hand om tegen te mopperen. Deze opvattingen zijn thans we] de finitief voorbij. Dat wil natuurlijk niet zeggen, dat alle boeren nu reeds een andere opvatting hebben. Vanzelfspre kend zijn er bij, die niet opgewassen zijn tegen de ontwikkelingen die zij rond om zien. Maar over het algemeen mag men stellen, dat zij die de leiding heb ben in de landbouw met nuchtere zake lijkheid en werkelijkheidszin tegepover de tegenwoordige verschijnselen staan. Als in de bankwereld, de industrie en de handel zich de ene concentratie vol trekt na de andere, kunnen de boeren niet achterblijven. Zij zien dit in. Zij begrijpen, dat een goede markt het bes te middel is om een goede prijs te maken voor de produkten en de boer een goed inkomen te bezorgen. Het beleid van de overheid op het gebied van markt en prijzen is slechts een aanvulling op dat gene wat de boer zelf doet. Als anderen de vraag beheersen op de markt door concentratie, moeten de boeren het aan bod proberen te beheersen, eveneens door concentratie. Dit is mogelijk. Eir zijn voorbeelden van te vinden. We behoeven slechts te denken aan de afzet van de Zeeuwse brouwgerst. Nu kan men terecht zeggen dat de Zeeuwse brouwgersttelers het puikje vormen van de Nederlandse boe ren. maar ook elders kunnen we con centratie waarnemen. We denken dan aan de Brabantse zui velindustrie; aan die in Drente en Fries land. Nu weten we wel, dat hie*- en daar in de zuivel de concentratie zeer traag verloopt. Het merkwaardige is dan echter, dat men hierover de jongere boeren hoort mopperen, die van oordeel zijn dat de besturen van deze coöperaties nodig eens verjongd moeten worden. Nu moet men hier niet de opmerking maken, dat de concentratie in de afzet van de zuivel traag op gang komt. Deze op merking is dan wel waar, maar ze past minder goed in het min of meer enthou siaste betoog dat we hier opzetten. Er is in de zuivel nog een andere ge dachte naar voren gekomen. Nog wel schuchter en zeldzaam, maar zij wijst op de kans van een doorbraak. De coöpe- tieve fabriek moet aannemen en ver werken wat de boer aanbiedt. Zij kan dus nooit een goed produktieplan opzet ten, dat aangepast is aan de verwach tingen van de markt, want zij weet nooit of zij over een teveel of t e weinig grondstof daarvoor zal beschik ken. Welnu zo is deze nieuwe ge dachte laat de boeren een contract afsluiten met de fabriek tot het leveren van een bepaalde hoeveelheid melk. Dat contract kan gelden voor een jaar. Op deze basis kan de fabriek haar werk plan opstellen, aangepast aan de markt. Er bestaat dan kans op een betere op brengst van de melk en op minder on afhankelijkheid van de overheid. Mis schien dat een boer door het houden van minder koeien een betere financiële uitkomst krijgt van zijn bedrijf. Waarom zou bij de zuivel niet mogelijk zijn, wat men bij een jonge bedrijfstak ah de slachtpluimveehouderij vanzelfsprekend vindt? Al zal het nog wel even duren voor het in de zuivel werkelijkheid wordt. (Van onze Parijse correspondent) De 30.000 Amerikanen, die in Frankrijk wonen de militairen niet meegerekend zyn in de verkiezingsnacht niet op hun bed geweest. Sn de hoofdstad hadden de diverse Amerikaanse bars en clubs de gehele nacht hun deuren wijd open ge zet. Op die traditie was maar één uit zondering: de Harry s bar in Parijs, vlak bij de Opéra, waa rhet al tegen het mid dernachtelijk uur zó druk was, dat de eigenaar zijn ijzeren rolluiken liet zak ken. Hij was bang voor zijn spiegelruiten, voor zyn glazen en voor zijn whisky- flessen. Als er op de trottoirs geen politie had gestaan, zou de menigte de bar heb ben bestormd. Tegen de overmacht van politie waren de mensen niet opgewassen. Zij ver maakten zich in de niet al te koude nacht op straat. Een student was met zijn gitaar boven op het dak van een auto geklom men en zat daar urenlang vrolijk te spe len. Om half een zag men uit de bar een man naar buiten komen, die er uit zag als een knock-out geslagen bokser. Hij hield zijn twee handen voor zijn buik en zei de hemel te danken, dat hij op straat stond, want binnen was het niet uit te houden. Een uur later werden twee Amerikaanse studenten naar buiten gedragen. Zij waren binnen flauwgeval len. Ook in de Amerikaanse club op de Boulevard Raspail was het druk. Gelijk vloers danste de jeugd. Op de eerste ver dieping zaten democraten en republikei nen broederlijk bijeen en nog een ver dieping hoger lagen jongens- en meisjes studenten gemoedelijk naast elkaar op de grond. In dekens en plaids gewikkeld, vastbesloten om de dageraad af te wach ten en dan gezamenlijk feestelijk te gaan ontbijten. Voor Uw tanden: Er is nog een belangrijke concentra tie op komst en wel in de vleespro- duktie. De Vleescentrale gaat samen werken met de afzet- en verwerkings coöperaties van de Aartsdiocesane Boe ren- en Tuindersbond en van de Lim burgse Land- en Tuinbouwbond. Deze combinatie gaat zes fabrieken exploi teren, die op de duur elk hun eigen gespecialiseerde taak zullen krijgen. Zij zal 25 procent van het aanbod van de Nederlandse vleeswaren en het vlees be heersen. De Brabantse coöperatie doet om ons onbekende redenen niet mee. Wij bezien dit alles als symptomen van de grote veranderingen, die in de opvattingen en in de praktijk van de landbouw aan de gang zijn. Zoals wij nu trots zijn op de mannen van de jaren tachtig uit de vorige eeuw die de grond slag hebben gelegd voor de technische kennis en vooruitgang van onze land bouw; zo zal een toekomstige generatie wellicht trots zijn op de mannen, die thans de grondslag leggen voor de eco nomische kracht van onze landbouw in de toekomst. De Constructa 100 Volauto- maat kóókt witte was - maar dan ook werkelijk op 100 graden Celsius, tien minuten lang. Ver dere sterke punten van de Constructa 100: extra droog- effect, geheel automatisch, alle wasprogramma's (ook voor wol) en een sterk hart voor een lang leven. Vraag nadere informatie of demonstratie bij uw Con structa handelaar of bij Con structa Nederland Voorlichtings centrum, Middenweg 233, Am sterdam, tel. 020-947484* (Advertentie) Tijdelijk met een speldje Bepaald gezellig was de drukte in de Amerikaanse ambassade in de Faubourg St.-Honoré, vlak naast het paleis van generaal De Gaulle. In de grote toneel zaal zaten ongeveer 300 mensen naar de uitslagen te kijken, die geleidelijk op twee grote borden op het podium werden bijgeschreven. Aan de wanden prijkten levensgrote affiches en portretten van Johnson, Goldwater en Kennedy. In een der benedenvertrekken was een groot buf fet ingericht, waar iedereen zoveel kon eten en drinken als hij wilde. Hete koffie en koele blikken bier stonden voor het grijpen. Om vijf uur in de morgen guv gen de doodvermoeide Amerikanen, die zich met veel koffie wakker hadden we ten te houden, naar huis. Een laatste ap plaus weerklonk, toen een Engels en Frans sprekende ambtenaar van de am bassade de definitieve overwinning van Johnson bekend had gemaakt. De lege zaal zag eruit als een verlaten kermis. Niemand had zich de moeite gegeven etensresten, lege of halfvolle bekers, gla zen en blikken naar het podium te bren gen. Men keilde het eenvoudig over de grond, waar alles onder de voeten werd vertrapt. Het prachtige rode vloerkleed zat onder de vlekken en zag er uit als een vuilnisbelt. Naast de ambassade lag het Elysée in aardedonker. Voor de gesloten hekken stonden een paai agenten op wacht. Bin nen lag De Gaulle rustig te slapen. Hij mag alleen bij hoogst ernstige gebeurte nissen worden gewekt. Voor hem stond de uitslag bij voorbaat vast. Ook de ministers zijn niet opgebleven Ik hoor het wel van de radio, zei Pisani, de minister van landbouw. De Franse radio van zeven uur zei, dat Johnson niet alleen had gewonnen, maar zijn tegenstander Goldwater verpletterd had MET LECiTHINE Een produkt van LOREAL DE PARIS GENèVE Zwitserland zal in de ko mende drie jaar tot 31 december 1967 nog voorlopig lid van de GATT blij ven. De bestaande overeenkomst loopt aan het eind van dit jaar af. Volgens een vandaag m Bern door het Zwitserse mi nisterie van economische zaken uitgege ven communiqué kon Zwitserland zich wegens zijn agrarische wetgeving tot op r-A-T^r I10*8 niet a*s v°lwaardig lid in de j i opnemen, daar enige punten in de algemene overeenkomst inzake han del en tarieven daarmede niet verenig baar zijn. 90°^!? 2e .pATT heeft reeds op 29 oktober dit Zwitserse besluit goedge keurd- maar het moet medio november bekrachtigd. ledenlanden £orm«l worden KAN KOOKWAS KOKEN Onze aflevering van het oor logsfeuilleton „De slag om de Schelde" moet vandaag, in ver band met de Amerikaanse presidentsverkiezingen ver vallen. Wij publiceren derhalve zowel morgen als overmorgen een aflevering. Redactie autobussen. Het officiële Parijs, de rege- ring, gaf in de ochtenduren nog geen commentaar. Men verwacht voorlopig geen bezoek van Johnson aan Parijs, want daar zijn de verhoudingen in Europa te onvast voor. In Duitsland en Frankrijk, in verband met de komende verkiezingen, en misschien ook wel in Engeland. (Advertentie) de tandpasta, die de tandarts voorschrijft Blend-a-med voorkomt en geneest bloedend tandvlees. f 1.95 En voor Uw kinderen: Blendi, de tandpasta, die zo lekker smaakt! f 0.70 Voor Uw gezicht: CREME MOLSON met dieptewerking zorgt ervoor, dat Uw huid jong en fris blijft. fl.95 Voor Uw lichaamshygiëne: Heerlijk fris en intensief reinigend. f 1.65 Bloemenzeep Y.a. f0.85 (ook in geschenkverpakking) Voor Uw voeten: siamat djalan voetbalsem verwijdert pijnloos en spoorloos eelt, likdoorns enz. f2.45 Voor Uw textiel: textiel- kleurspoeling wast volmaakt en verft als nieuw In één keer (ook nylon) enz. Per pakje f 0.75 En wat zeiden de eerste Parijzenaars bij het aanbreken van de dag tegen el kaar aan de bar van de cafés? Dat de negers voor Johnson hadden gestemd, maar de zuidelijke staten voor Goldwa ter. En dus het rassenvraagstuk in die zui delijke staten net als vroeger zal wor den uitgevochten op straat, in de cafés, in de hotels, in de restaurants en in de UTRECHT De Utrechtse politie heeft twee jongemannen uit Mierlo aan gehouden, die hebben bekend een paar offerbussen te hebben gelicht in de St.- Augustinuskerk te Utrecht. De jongelieden, de 19-jarige V. en de 17-jarige C., waren de kerk binnengeko men door een kostbaar glas in loodraam in te slaan. Zij belandden daarna in een kelder, waarvan de deur was afgesloten. Zij zagen kans deze te forceren met een kruisbeeld. Zo wisten zij de kerk en pastorie binnen te komen. BONN De Westduitse regering is niet van plan diplomatieke betrekkingen met Israël aan te knopen. Dit heeft staatssecretaris Carstens van Buitenlandse Zaken woensdag in de Bondsdag meegedeeld. Een christen-de mocratische afgevaardigde had de Bonds regering gevraagd of zij, in overeenstem ming met de opvatting van vele Duitsers, niet van mening is dat diplomatieke be trekkingen met Israël gewenst zijn, voor al in verband met de bijzondere morele verplichtingen van het Duitse volk. Carstens verklaarde, dat er behalve dit argument nog een reeks andere bekeken moeten worden omdat het hierom een zeer gecompliceerde kwestie gaat, die hij wel in de commissie van buitenlandse zaken van de Bondsdag uitvoerig wil be spreken, maar niet in het parlement. KNIPSEL- (Advertentie) DEN HAAG Tussen de Nederlandse Spoorwegen en de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat is overleg gaande over de hoogte der spoortarieven. NS sluiten het jaar 1964 met een tekort af De regering meent, dat de spoorwegen niet alleen een sluitende begroting moe ten hebben, doch ook winst dienen te maken. Omdat ook nog overleg met de minister van Economische Zaken moet worden gevoerd, zijn nog geen beslis singen over de tarieven in het volgende jaar genomen. De staatssecretaris van Verkeer en Wa terstaat, de heer M. Keijzer, zei dit in de openbare commissievergadering, die de Tweede Kamer besteedde aan de be groting 1965. Van de zijde van de Ka mer was gevraagd of de regering bereid is, ter ontlasting van het vervoer in de grote steden, vooral in het westen van het land, de tarieven van de NS af te stemmen op de kosten van vervoer per eigen auto. JMiÉLl «v. JASNEVA SIGARENFABRIEKEN VALKENSWAARD KRANT Van het artikel „Is moeder zyn nog wel belangrijk" ben ik werkelijk geschrokken. Ik kan het niet helpen, maar enkele dingen moeten mij van het hart. Als u stelt dat de Huishoud raad heeft geconstateerd, dat 30-50 percent van de vrouwen haar taak in huis ronduit vervelend vindt, dan vind ik dat een diep droevig verschijnsel. Als dit dan het resultaat is van de emancipatie van de vrouw, dan kan men nu al spreken van een over- geëmancipeerd zijn, waar ik al vaak bang voor ben geweest. Immers hoe is het toch mogelijk dat een jonge moeder van een of twee of desnoods drie kinderen, zich ook maar één keer per dag af gaat vragen, „ben ik eigenlijk wel nodig?" Om nog niet te spreken over haar man die toch ook „ergens" nog recht heeft op een vrouw die hem verzorgt. In godsnaam waar blijven we toch als we het gezinsleven en de taak van de moeder ook al op de helling gaan zetten. Voor de vrouw die haar huis gezellig maakt heb ik nog altijd veel respect en ze hoeft zich niet de mindere, maar integendeel de meerdere (in de goede zin) te voelen van de moeder die wel buitenshuis gaat werken. Als haar man echt te weinig gesalarieerd is om normaal rond te komen dan valt er wat voor te zeggen, maar als de drijfveer is meer ver dienen om meer luxe te bezitten dan is het buitenshuis werken ronduit af te keuren. Het moest toch echt niet nodig zijn dat woorden als „herwaarde ring" voor het moederschap bestaan. (Uit een ingezonden brief in De Nieu we Linie). „Het is een beetje de sculd van de werkgevers zelf. dat ze maar moei lijk aan personeel kunnen komen. Ze sluiten hun bedrijven volkomen af achter hoge hekken en matglas. Er zijn nog maar heel weinig beroepen, waarvan de jeugd iets te weten kan komen". 'Mr. Klaasesz, Com. der Konin gin in Z.-Holland). De inbreng van heel wat raadsleden, van welke partij dan ook, is dikwijls nauwelijks vermeldenswaard en wanneer er dan nog wat ingebracht wordt, dan wordt daarbij vaak een ontstellend gebrek aan elementaire kennis naar voren gebracht. Het ergste is nog dat dit soort raadsleden het dan ook nog vaak zoveel beter weet dan deskundigen, maar dat moeten we dan incas seren als een n%rmaal, maar vervelend aspect van de overigens be langrijke demonstratie. Maar het wordt wel tijd dat de diverse politieke partijen de vorming en voorlichting van hun gemeenteraads leden nu maar eens met kracht ter hand gaan nemen. Immers, de kiezers beoordelen een partij vaak naar haar vertegenwoordigers in de lagere publiekrechtelijke organen, waarmede zij het meest te maken krijgen en waarover zij het best een oordeel kunnen vellen. En dat is dan vaak niet best. Temeer niet omdat hetzelfde ook niet zelden de leden van Provinciale Staten en zelfs heel wat Kamerleden geldt. De meeste gemeenteraden ook in de grotere steden zijn vaak geen juiste afspiegeling van de doorsnee-kwaliteit der gemeentena ren. En daarvan zal dc democratie vroeg of laat, de wrange vruchten plukken. Gemeenteraads-, Staten- en Kamerleden behoren niet bene den de maat. niet middelmatig, maar boven de maat zijn. Dan zijn de voorwaarden vervuld voor goed bestuurde gemeenten etc. (uit „De Gelderlander") We hebben het ons helaas onvoldoende gerealiseerd maar er blijken enorme problemen schuil te gaan achter het gebruik van een ballpoint-pen. Het „Katholiek Schoolblad" weet echter van wanten. Wij haasten ons de daarin gegeven informatie door te geven. „Om de betekenis van enig schrijf gereedschap te kunnen beoordelen dient men uit te gaan van normen die ontleend zijn aan de analyse der schrijfhandeling. Bij kritische beschouwing treden de volgende componenten op de voorgrond: de weerstand met het papier, de grijpdruk der vingers op de houder en het gewicht van de schrijf stift. Geringe wrijving maakt uitglijden mogelijk maar ook vlugger schrij ven; te sterke wrijfweerstand belemmert de snelheid. Sterkere grijpdruk leidt vrij snel tot verkramping, te geringe vingerdruk kan de stift een on gewenste kant doen uitgaan. Grote schrijfdruk verhoogt de wrijvingsweer stand en doet de hand snel vermoeien, geringe schrijfdruk geeft geen of te zwakke weerstand waarvan de controle op het schrijven afhangt. Te zware houder en dus met te hoog liggend zwaartepunt leidt tot versterkte grypdruk en dus tot vermoeidheidsverschijnselen. Dikke houders eisen van het kind een hogere grijpdruk als dunne wat aangetoond is. Bij het kiezen van het schrijfmateriaal speelt ook de constitutionele dispositie van de leerling een rol en dient dus in aanmerking genomen te worden. Zoals Jislin en Enke aangetoond hebben zijn grijpdruk evenals de totale motoriek overwegend een kwestie van aanleg Zo heeft men kunnen aantonen dat de bekende typen van Kretsehmer een zeer bepaalde motoriek en handschrift hebben. Pyknische typen schryven het makkelijkst, zij oefenen een geringe schrijf- en grijpdruk uit; het atletische type heeft een sterke grijpdruk die stijgt in de loop van het schrijven en dan enige malen sterker is als bij de pykniker. Leptosome typen hebben niet de hoogste grijpdruk maar wel de hoogste schrijfdruk, hun schrijftempo is opgejaagd en gespannen. Deze onderzoe kingen zijn uitgevoerd met kinderen en volwassenen; bij kinderen stelde men bovendien vast, dat beginnelingen sterke remmingen en ontsporings symptomen vertonen, die met de groeiende coördinatie der schrijfbewegin gen afnemen en pas in de puberteit in versterkte mate meer verschynen". Ik lijd niet aan Victoriaanse preutsheid, maar ik ben te veel bezwen deld met christelijke en socialistische en weet-ik-veel literatuur, om nu van boeken te verklaren dat het goede boeken zijn. alleen omdat er een schep exhibitionisme en sadisme plus rassendiscriminatie in gesleten wordt. Welke zinnen daardoor geprikkeld werden, is mij een raadsel. Maar dit soort gewelddadige reclame prikkelt mij wel in hoge mate tot verzet. (Fed- de Schurer in „Vrij Nederland"). Als er één groep is geweest die heeft geprofiteerd van de wel vaartsstijging, dan is het wel de middenstand. De consumptiedrang was en is nog steeds groot. Het gevolg daarvan heeft zich laten gelden in de behandeling van de klant. De klachten over slechte service nemen hand over hand toe. Ten dele is hier de middenstandei mede de dupe van de moeilijke personeelssituatie, maar voor een groot deel ligt het aan hem zelf. Velen denken al voorgoed binnen te zijn en han delen daarnaarHet gevolg is dat de consument steeds meer wordt gedreven naar de supermarkets en dc warenhuizen. Het is daarbij opvallend dat juist in sommige warenhuizen wij stellen er prijs op met name V. en D. te noemen de service voortreffelijk is. (Uit „Vrij Nederland") In Dusseldorf besloot de 24-jarige Liesel Kundorff, sedert drie jaar ge huwd, moeder van een dochter van twee jaar met haar voormalige collega Wally Friegert een koppel voor het werk te gaan vormen. Ook Wallv heeft een klein kind. Beide vrouwen waren voor hun huwelijk verkoopster Om dat zy er nog best wat bij willen verdienen voor de aanschaf van huisraad e.d.m. gingen beide vrouwen gezamenlijk naar hun vroegere baas en boden hun diensten aan. De baas was ietwat verbaasd toen beide dames tegelijk kwamen voor een baantje. Toen hij vernam wat de bedoeling van deze verkoop-tweeling was, raakte hy geestdriftig. De zaak loopt gesmeerd en tot aller tevredenheid, 's Morgens gaat Frau Liesel naar de zaak, terwijl Frau Wally haar huishouden doet en op de beide kinderen past. In de middagpauze wordt gewisseld, dan neemt Frau Liesel de zorg voor de huis houding en de kinderen op zich en Frau Wally gaat achter de toonbank staan Aan het eind van de maand wordt het salaris eerlijk gedeeld. Derge lijke koppelvrouwen vinden in de Duitse detailhandel steeds meer aftrek Er is groot ffebrek aan geschoold winkelpersoneel, zodat deze gedachte ont- schoren UjK(Lt%VS™ecuL\") eC" g°edC toekomst be' Toen in de Sint-Pieter de 22 martelaren van Oeganda heilig werden kregen de Witte Paters (de religieuze congregatie die de grote promotor van de heiligverklaring is geweest) „voor het afhuren van de basiliek een rekening van tien miljoen lire (f 60.000). (Uit „Elsevier").

de Stem | 1964 | | pagina 19