Humphrey is thuis in politieke „vak Sunkist West èn Oost blij en o Californië tegen r assengelijkheid WENS JOHNSON: VREDE HOUDEN over uitslag Zelfs Uitricht sprak hartelijke woorden VOOR WARM WONEN Liberaal Met wijsheid en geduld: PTT boekt succes met Haagse beurt melder Zuid-Vietnam niet blij met nieuw kabinet King: een van Amerika's beste uren Vrijspraak voor journalist in beledigingsmak gezellige avond bijna bedorven door maagzuur git het sappigste "fruit ter wereld |U proeft en ruikt het echte fruit er bovenuit! Boos Surinaams blad „Pengel wil zelf gouverneur benoemen PUBLIEK SPREEKT ZICH UIT: in uw uiten .IV&MuZOAd "&h 'ik Frankrijk steekt J0 miljard dollar in H-bommen Zware eisen voor aanslag op politie-agent OE THANT erg blij. „om persoonlijke redenen" AMSTERDAM De rechtbank te Am sterdam heeft de hoofdredacteur van de Haagse Post, de 50-jarige mr G. B. J. Hiltermann uit Amsterdam vrijgespro ken van de hem ten laste gelegde be lediging van dr. J. Samuels door mid del van een artikel in dit weekblad. De officier van justitie, mr. H. E. van Renesse, had een geldboete geëist van i gulden subs 20 dagen hechtenis In net bewuste stuk, dat in augustus vorig jaai onder het hoofd ..Geneeskunde ne- oStivisnie, kankeronderzoek vrees en charlatans" was verschenen, had de nueii. .Hermann onder meer geschreven i u z^n Platans, die van de onze- kei'heid profiteren en van de zaak rijk worden Deze dr., die geen dokter meer is. is nog steeds op het oorlogspad met zijn circulaires aan kankerpatiënten en specialisten over de gehele wereld-' Dr. Samuels had deze opmerking als smaad aangemerkt en een klacht ingediend. De heer Hilterman verklaarde ter zit- mg niet de bedoeling te hebben gehad te beledigen maar om in scherpe termen te waarschuwen. Hij had van zijn medische medewer kers gehooid dat dr Samuels, die door het medisch tuchtcollege in 1953 de be voegdheid was ontzegd om als arts op te treden, nog steeds met diens z.i. ver keerde kankertherapie doorging. (Advertentie) SAN FRANCISCO De kiezers in de Amerikaanse staat Californië hebben dinsdag een amendement op de grond wet van de staat goedgekeurd, waar door de bestaande wetgeving tegen dis criminatie op het gebied van de huis vesting ontkracht wordt en het d-e wet gevende macht van de staat Californië voortaan onmrgelijk wordt gemaakt om wetsontwerpen tegen discriminatie op dit gebied aan te nemen. Leiders van de campagne voor gelijke burgerrechten noemden de goedkeuring van het amendement rampzalig en voor aanstaande juristen spraken van de ra dicaalste stap op wetgevend gebied in de jongste historie van Amerika. Vol gens hen heeft nog geen enkele Ameri kaanse staat, zelfs Mississippi niet, een grondwet waarin aan voorstanders' van de rassenscheiding bepaalde voorrech ten worden verleend. Het amendement werd krachtig gesteund door de 40.000 leden tellende Californische vereniging van bezitters van onroerend goed en nog een andere vereniging. Beide organisa ties hebben een campagne gevoerd voor goedkeuring van het amendement, waar aan vrijwel alle rechtse republikeinen van de staat en de leiders van de uiterst rechtse John Birch Society hun mede werking verleenden Het amendement zou alle huiseigena ren in Californië het recht geven om zelf kopers of huurders te kiezen. De gouverneur van Californië, Edmund Brown, alle belangrijke leiders van de democratische partij, de gematigde re publikeinen, de voornaamste kerken de vakbonden en groeperingen van zaken lieden hebben zich tegen het amende ment, bekend, als „voorstel 14" uitge sproken. Gouverneur BTown heeft al la ten weten, dat hij bang is voor een ge welddadige rassenstrijd i n Californië als het amendement zou worden aange nomen. De tegenstanders van het voor stel hebben erop gewezen dat de natio nale bond van eigenaren van onroerend goed Californië als een „proefkonijn" hebben beschouwd en dat nu campagnes in andere staten met hetzelfde oogmerk zullen volgen. Inmiddels heeft het Cali fornische hooggerechtshof laten weten dat het de geldigheid van de maatregel ernstig betwijfelt. Verwacht wordt dat het hof snel zal ingrijpen en zal bepa len dat het amendement in strijd is met de federale grondwet. (Advertentie) TACHTIG procent van alle gebouwen in de Zuidvietnamese stad Quinhon (430 km ten noordoosten van Saigon), is verwoest door een wervelstorm. Na het souper plotseling last van j maagzuur. Maar de gastvrouw heeft ge- lukkig Norac. Hén ta- bietje is voldoende. Norac! Staat voor U klaar bij Uw apotheker of l drogist. Voor 90 cent: j doosje met 25 tabletten. Left produkt van de ïvf.V. 'Algemeehe NORIT Maatschappij WASHINGTON Hubert Horatio Humphrey, de nieuwe Amerikaanse vice-president, is een oude vriend van president Johnson. Beide politici wer den in 1948 voor de eerste maal in de senaat gekozen en maakten daar snel carrière. Toen hij nog fractievoorzitter was, won Johnson vaak het advies in van Humphrey, die echter in tempe rament en karakter sterk van de pre sident verschilt. Terwijl Johnson sterk is in het bemiddelen, heeft Humphrey, ondanks zijn 53 jaar nog altijd iets van een vurig idealist, die geen strijd schuwt en zicli graag in felle discus sies stort. Toen Johnson in augustus tijdens de democratische partijconventie na lang aarzelen besloot, zijn partij de kandi datuur van Humphrey voor het vice- presidentschap voor te stellen, koos hij daarmee een politicus, die alle eigen schappen bezit om in geval van nood de verplichtingen van president op zich te kunnen nemen. Humphrey heeft voor het vice-presi- dentschap een schat van ervaringen op gedaan. Hij heeft een universitaire op leiding in de politieke wetenschappen gehad,is vertrouwd met de gang van zaken in de Amerikaanse gemeenten door zijn tijd als burgemeester van Minneapolis (1945 - 1948), kent de leden sfeer en werkwijze van het congres door zijn langdurig lidmaatschap van de se naat. heeft zich veel met kwesties van buitenlandse politiek beziggehouden, tal van reizen naar het buitenland gemaakt en is een deskundige op het gecompli ceerde terrein van de ontwapening. De nieuwe Amerikaanse vice-presi dent is lang beschouwd als een van de liberaalste leden van het Amerikaanse congres. Hij heeft vele jaren naar een topfunctie gestreefd. In 1956 overtrad hij een ongeschreven wet in de Ame rikaanse politiek toen hij verklaarde dat hij wel graag tot democratisch kan didaat voor het vice-presidentschap be noemd wilde worden. In 1960 voerde hij een krachtige campagne om tot de mocratisch kandidaat voor het presi dentschap te worden aangewezen. Hij werd echter al spoedig voorbijgestreefd door Kennedy, die toen senator voor Massachusetts was. Humphrey heeft zich een goede reputatie als politiek leider verworven. Al in 1948 leidde hij een campagne voor een krachtige wet geving op het gebied van de burger rechten. Als waarnemend leider vari de democraten in de senaat heeft hij dit jaar de betreffende wetsvoorstellen helpen „doordrukken". Hij staat bekend als een trouw bondgenoot van arbeiders en boeren. Humphrey, die op 27 mei 1911 als zoon van een apotheker te Wallace in Zuid- Dakota geboren werd, is met zijn grote en enigszins gezette verschijning al ja ren een van de markantste figuren in Washington. Men ziet hem bijna altijd met een lach op het gelaat, in een goed humeur en steeds optimistisch. Hij is getrouwd en heeft vier kinderen, drie zoons en een dochter. the original 'fruitdrink' from California wett. ged DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 5 NOVEMBER 1964 (Van onze redactie buitenland) LYNDON B. JOHNSON heeft het dus gehaald. In het harde gevecht om de top is Barry Goldwater verliezer geworden. „Gelukkig", ver zucht een groot deel van de westerse wereld. Want het ongenuanceerde in Goldwaters denken, zijn simplificatie van allerlei vraagstukken die aan be langrijke waarden raken, deden het ergste vrezen voor de toekomst. Het merendeel van de kiezers blijkt Gold waters politieke filosofie te hebben afgestraft. Liever zien ze de ambts termijn van Johnson verlengd, al is ook zijn blazoen niet zonder smetten. Zijn verkiezing werd een feit ondanks Zuid-Vietnam, ondanks de nog lioge belastingdruk en ondanks de verdoe zeling van corruptie, die onder John sons bewind heette te gedijen. De ver kiezingscampagnes hebben, zij het niet altijd klare, dan toch verstaanbare taal gesproken over de nieuwe geest, die in de Verenigde Staten is opge staan en waarmee de nieuwe rege ring terdege rekening zal moeien houden. TEKENEND voor de intentie, waar mee Johnson nog zo kort geleden onder trieste omstandigheden de presidentsstoel ging bezetten, is de uit spraak: Ik heb maar één gedachte, één overtuiging en één oogmerk ge had. Dat is de president van heel het volk te worden. Niet alleen van de rijken, de weldoorvoeden, de geslaag den, maar president van héél Ameri ka. Voor zijn komst naar het Witte Huis heeft deze opvatting al doorge werkt in Johnsons politieke aspiraties. Gelijkberechtiging is een woord, dat hem altijd vooraan op de tong gelegen heeft en waarnaar hij ook als mens steeds heeft willen handelen. In de door Johnson als president onderte kende Wet op de Burgerrechten heeft hij al tijdens de voorbereiding een uit daging gezien aan iedere goedwillende, om de voorschriften te maken tot vanzelfsprekende gewoonten. Johnson ziet die wet als een vernieuwing, een bevordering en een symbolische ver sterking van duurzame trouw aan menselijke waardigheid en gelijkheid. Hij zegt dan ook: De vraag die ons gesteld wordt is niet hoe de blanken of hoe de negers hebben gestemd, maar hoe wij gezamenlijk aan toe komstig succes kunnen werken. IN ZIJN bemoeiingen met de be strijding van de armoede heeft Johnson eens zeer tekenend ge reageerd naar aanleiding van kritiek op Washingtons spilzucht: Soms is een veel grotere verspilling het re sultaat van wat een maatschappij ongedaan laat. Discriminatie op raciaal en godsdienstig gebied heeft ons wel eens een jaar vijftien miljard dollar gekost. Maar ongebruikte, of onvol ledig gebruikte mankracht kost nog veel meer. Aan ons de taak om de op de nationale produktiviteit, wel vaart en expansie drukkende last weg te nemen. We moeten een vak leren aan degenen, die dat niet kennen. Het kost geld om dat te doen. Maar als de negen miljoen gezinnen, die nu arm zijn, een minimum inkomen van drie duizend dollar per jaar hebben, is het nationale inkomen met ruim elf mil jard per jaar toegenomen. OVER HET communisme en de be strijding daarvan heeft Johnson zo ongeveer dezelfde ideeën als zijn voorgangers Eisenhower en Ken nedy. Door middel van machtsmidde len en intriges trachten de communis ten de wereld onder rode heerschap pij te brengen. „Die poging om de wereld te overheersen, moeten wij vastbesloten en met alle kracht be strijden". Johnson doelt dan niet op de onbezonnen intimidatiepolitiek, waarvan men beweerde dat Goldwa ter die voorstaat, maar op een be dachtzaam machtsvertoon, dat op het goede moment moet worden aange wend. Agressie onbeantwoord laten is agressie ontketenen, heeft Johnson na het Tonkin-incident gezegd. Reac tie volgde eerst na langdurige provo catie. In de lijn van zijn voorgangers wil ook Johnson dat de internationale akkoorden in Zuidoost-Azië worden nageleefd. Dat de regeringen van die landen elkaar met rust laten en ge schillen vreedzaam oplossen, dat ze hun kennis en talenten wijden aan de bestaansverneffing van hun bevol king. 1OHNSONS tegenstanders in deze J politiek zeggen dat hij maar beter zijn troepen uit Zuid-Vietnam kan terugtrekken. Maar het is strategisch onjuist en ethisch ondenkbaar werk loos toe te zien, hoe een dapper vo^k wordt uitgeleverd aan de communis tische tirannie, is zijn verweer. Degenen, die erop uit zijn het conflict uit te breiden en verwachten dat Amerika in roekeloze acties doet, wat het werk van .Aziaten behoort te zijn, eisen miljoenen mensenlevens, aldus Johnson. Daardoor zou naar zijn mening een groot deel van Azië bij het conflict, betrokken raken, met bedreiging van de wereldvrede. Hij is daarom geen voorstander van atoomintimidatie., waartoe Goldwater heet te willen overgaan, om te bewij zen dat de Verenigde Staten niet bang zijn. Standvastigheid in ogenblikken van gevaar werd altijd geëvenaard door zelfbeheersing, vastbeslotenheid door voorzichtigheid, constateert John son. Zo was het onder Truman inzake Berlijn, onder Eisenhower in de kwes- tie-Formosa, onder Kennedy tijdens de Cubaanse crisis en zo wil Johnson het houden. De koers die hij heeft gekozen eist wijsheid en geduld. Maar, verzekert de president, wij zullen niet afgemat raken en ons niet laten weg jagen. De uitdaging in Zuidoost-Azië is dezelfde die het hoofd geboden is in Griekenland en Turkije, Berlijn en Korea, Libanon en Cuba. „Laat geen vriend zich nodeloos zorgen ma ken en geen vijand vruchteloos hopen dat de Amerikaanse natie verdeeld is in dit verkiezingsjaar", zei de presi dent kortgeleden. „Vrije verkiezingen vormen Amerika's kracht, niet zijn zwakheid". J OHNSON, die nu zijn tweede ambts periode ingaat, heeft kunnen wij zen op versterking van de verde- digingsmickiien en op belangrijke vor deringen in de economie. Ook in zijn komende zittingsperiode wil hij daar voor grote aandacht houden. Het zijn zaken die hem eigenlijk van jongsaf hebben geïnteresseerd Geboren op 27 augustus 1908 in het door zijn va der gestichtte Johnson-City, raakte hij in Texas al vroeg vertouwd met de vraagstukken van die tijd. Zijn vader was er parlementslid, maar Johnsons bed was daarom nog niet gespreid. Hij moest zelf vooruit zien te komen, weri tenslotte onderwijzer en zag zich in 1935 benoemd tot hoofd van het Texaanse bureau jeugdzaken. Twee jaar later werd hij kandidaat voor het huis van afgevaardigden. Het Amerikaanse congres kent hij als vrijwel geen ander. Vierentwintig jaar heeft hij al in het Capitool gezeten. Acht jaar was hij leider van de de mocratische senaatsfractie, bovendien zat hij in menige commissie en aan zijn invloed wordt het ook toege schreven dat Amerika in 1957 het ruimteprogramma forser is gaan aan pakken. ZIJN verkiezingstoernee heeft hij als volgt afgesloten: „Goldwater c.s. willen alle grote beginselen teniet doen die in de afgelopen dertig jaar als leidraad hebben gediend voor de bepaling der Amerikaanse binnen landse en buitenlandse politiek, onge acht of er democraten of republikei nen aan het bewind waren. Als wij deze door de beide grote Amerikaan se partijen onderschreven beginselen die hun waarde hebben bewezen, prijs geven, brengen wij al onze hoop op vrede en de zaak der vrijheid in het gevaar", aldus de president. „Want laten wij ons geen illusie^ ma ken. Er bestaat geen enkele bevei liging tegen een fout of roekeloos op treden van de president der Verenig de Staten. Hij alléén neemt de voor naamste beslissingen, besluiten die hetzij naar de vrede kunnen leiden, of die ons integendeel in een steeds groter gevaar zullen verwikkelen. In de handen van de Amerikaanse pre sident berust een macht, waardoor een beschaving, die al in de loop van duizenden jaren werd opgebouwd, binnen enkele uren aan een total# vernietiging kan worden prijsgege ven". PARAMARIBO Volgens het dagblad ..De West" bestaat er over de benoeming van mr. R. Pos tol gouverneur van Su riname nog geen eenstemmigheid. „De heer Pengel heeft door zijn op- Pengel alleen mr. dr. Pos voorstelde als gouverneur van Suriname. Dit zou be tekenen dat de heer Pengel en niet de koningin een gouverneur in Suriname benoemt Als er maar één persoon wordt voorgedragen heeft de Kroon immers geen keuze", aldus het blad. Cm uit de impasse te geraken werd TJ ,en Haag, terwijl de heer Pengel in BP 5d WaS' aan mr- H- L' de Vries SS?388 hij zijn medewerking wilde jr,leJ!en dat zijn naam ook op de voor- dra£ht werd geplaatst. trp'rtJn et er Pei»gel heeft door zijn op- Wi«2Jn velc opzichten de zaak van ovpi w i geschaad. Zijn houding tegen- nipt c?u koningio in deze zaak kan o.i. alrfne u f*5 Senoeg worden veroordeeld". *ldus het Surinaamse blad. (Van onze correspondent) DEN HAAG De beurtmelder bij het telefoonnummer 009 voor het opge ven van een telegram is door het se publiek zo goed ontvangen, dat P-T.I. de proef in Den Haag heeft uitgebreid. De beurtmelder, waarbij degene, die belt kan horen hoeveel gesprekken hij nog voor zich heeft, wordt hier ook toe gepast bij de telefoonnummers van in lichtingen 008 en 0018 en voor de num mers voor het aanvragen van telefoon gesprekken 000 en 0010. Het streven van de P.T.T. blijft erop gericht dat er ge heel geen wachttijden meer voor zullen komen. Dit is bij het huidige personeels gebrek voorlopig nog een utopie, maar om het publiek, dat veelal een in-ge- sprektoon hoort of lang moet wachten voordat men antwoord krijgt toch zo veel mogelijk service te verlenen, heeft men deze beurtmelders in gebruik ge steld Indien de proef in Den Haag slaagt., zal landelijke toepassing van de beurtmelder door de P.T.T. worden overwogen. SAIGON De Zuidvietnamese pre mier, Tran Van Hoeong. heeft een nieu we regering gevormd, die heel uit bur gers bestaat, hoofdzakelijk ervaren tech nici, in plaats van politici. Hoeong neemt zelf de portefeuille van defensie op zich. Generaal Khan, de aftredende premier, wordt opperbevelhebber van de strijd krachten en is niet in het kabinet op genomen. Minister van buitenlandse za ken wordt Pham Dang Lam, secretaris generaal van cut ministerie onder Ngo Dinh Diem. Politici menen dat het nieuwe kabi net geen lang leven zal zijn beschoren, omdat de grote godsdienstige groeperin gen, boeddhisten en rooms-katholicken. helemaal niet enthousiast zijn over de samenstelling. Sommige ministers hebben deel uitgemaakt van de regering-Diem en hebben hun verleden niet mee, hoe wel het kundige mannen zijn. (Advertentie) GROMIKO er kon een hartelijke lach af WASHINGTON/MOSKOU - Hoe de wereld heeft gereageerd op de for midabele verkiezingszege van president Johnson, wordt door twee afzonder lijke geluiden wel het best getypeerd: In de Russische hoofdstad ontwaarde gisteren de altijd zeer stroeve minister van buit. zaken, Gromiko, op een receptie in de Turkse ambassade de Amerikaanse ambassadeur, Foy Kohier. Met een kennelijk recht uit het hart komende glimlach op het gelaat stevende de anders zo stuurse Gromiko op Kohier af en drukte hem vriendelijk de hand, hem en Amerika geluk wensend met de verkiezingsuitslag. En dan het tegenovergestelde: Een Duits soldatenblad getuigde gisteren van zijn geweldige spijt dat Goldwater heeft verloren. Het was dan ook een neo-nazistisch blad ULERICHT vriendelijke telegrammetje KING ook dank zij ons, negers Zo was het overal in de wereld. Al leen de uiterst rechtse groeperingen uit ten teleurstelling over Goldwaters neder laag, overal elders was grote blijdschap over de duidelijke afwijzing van Goldwa ters opvattingen, die uit de verkiezings uitslag spreekt. Behalve de Sovjet-Unie waren ook de overige communistische landen hoogst verheugd. Het meest sprekende getuige nis daarvan is het telegram dat Walter Ulbricht aan Johnson stuurde. Hfj sein de hem dat het verkiezingssucces „het oprechte streven van het Amerikaanse volk naar vrede en vreedzaam samenle ven tot uiting brengt". Een vriendelijke Ulbricht is nog opmerkelijker dan een hartelijke Gromiko. Behalve vreugde demonstreerden de oostelijke landen vooral ook op luchting. Uit commentaren van ge- interviewde burgers werd duidelijk dat men achter het ijzeren gordijn, van lioog tot laag, met angst naar een mogelijk overwinning van Gold water heeft uitgekeken. Er heerste een stemming alsof er in de commu nistische staten een klein beetje feest was. „Het Amerikaanse volk wil hetzelfde als het Russische, vrede', zei een woord voerder van het Russische ministerie van buitenlandse zaken. In de westelijke hoofdsteden 'heerste evenzeer vreugde over de uitslag. Tal rijke regeringshoofden kwamen in hun commentaren op de presidentsverkiezin gen openlijk uil voor hun sterk afwij zende houding jegens Goldwater en diens ideeën. Secretaris-generaal Oe Thant van de V.S. zei zeer verheugd te zijn. Hoewel hij Goldwater niet persoonlijk kende, zei hij, was hij niettemin blij dat de re publikeinse kandidaat niet in het Witte Huis zal zetelen. „Om zuiver persoonlijke redenen", voegde Oe Thant eraan toe. Alleen Peking bleef op de vlakte. Te voren had Nieuw-China zowel Johnson als Goldwater voor „jakhalzen" uitge maakt en een vriendelijk woordje aan het adres van de ene jakhals kon uiteraard niet af. Onder de talloze felicitaties, die giste ren op het Witte Huis binnenstroomden, was er ook een van premier Marijnen van Nederland. De premier liet de win naar weten dat het Nederlandse volk grote bewondering heeft voor de wijze waarop Johnson het presidentschap van Kennedy liecfl overgenomen. Dominee Martin Luther King stak zijn voldoening uiteraard niet onder stoelen of banken. Hij noemde Johnsons zege „een van Amerika's beste uren". Naar King zei wordt Johnson president in een tijdperk dat wel eens een van de be langrijkste van onze geschiedenis kan zijn. Gisteren heeft Johnson laten blijken dat hij zijn drie topministers. Rusk, Mac- Namara en Dillon, wil handhaven in de nieuwe regering, die hij zal gaan vormen, I-Iij zwaaide deze drie met name lof toe voor de wijze waarop zij aan de over winning hebben meegewerkt. Dat wordt beschouwd als een zekere indicatie van hun aanblijven. Behalve Edward Kennedy is ook de andere broer van wijlen president Ken nedy, Robert, met een overwinning uit de verkiezingsbus gekomen. Hij versloeg in de strijd om de New-Yorkse senaats zetel de republikein Keating. Uw ogen, "omlijst" dooreen VAN MAAREN- bril... sportief, modieus, elegant of zakelijk, naar verkiezing. Keus uit honderden mo dellen; achter élk model de spreekwoor delijke VAN MAAREN-service... de service, waar U op (in)gesteld bent. BREDA N. Ginnekenstraat 23, tel, 38370 DEN BOSCH TILBURG EINDHOVEN HELMOND ★VENLO DEN HAAG De procureur-generaal bij het gerechtshof in Den Haag, mr. J. Zaaijer, heeft tegen Andries en David van D.. een 23-jarige los-werkman en een 25-jarige constructieschilder uit Rot terdam. gevangenisstraffen van resp, vijf tien jaar en tien jaar en zes maanden geëist. Het tweetal was zeven maanden ge leden door de rechtbank in Rotterdam veroordeeld, wegens hun aandeel in de aanslag met een negen milimeter pistool op de Rotterdamse politie-agent B. Moij- enhuis <27 jaar), tot gevangenisstraffen van elk tien jaar met aftrek. De Rotterdamse rechtbank veroordeel de zowel Andries als David op grond van poging tot diefstal met braak, ge volgd door geweld om een vlucht mo- gelijk te maken PARIJS Het Franse kabinet heeft besloten de handel van Frankrijk met de rest van de wereld te liberaliseren. Bovendien is besloten meer dan 10 mil jard dollar te besteden in de komende zes jaar voor de aanschaf van water stofbommen en andere moderne wapens. Ondanks binnenlandse kritiek op Frankrijks poging een „klein Europa" te vormen, maakte de minister van voorlichting, Peyrefitte bekend, dat pre sident De Gaulle meent dat het natio nale ontwikkelingsplan voor de volgen de vijf jaren een uitbreiding van de niet-Èuiopese handel vereist. (Advertentie)

de Stem | 1964 | | pagina 15