LA SALETTE STOPPELDIJK vrucht van liefdadigheid RYNBENDE'S SLIK UW PIJN MET EEN Amateur-artiesten aan het werk in de schuur dreef ilstuk Vertraging bij verbouwing schuur Waterschappen willen meer financiële zelfstandigheid Improvisatie Eerste gasten zeer tevreden ORIGINELE PERZEN Onbillijkheid Onderzoeken wacht vogel bescherming Jaarvergadering gepensioneerden Geschenk voor de schouwburg in Middelburg pS[üi5 laflblaJ Pe Slew Nieuwe kazerne voor brandweer Middelburg vieux speciaal*** Postzegelcontactdagen Gordiaanse knoop Groot punt Oranjestad ook vraagteken in Den Bosch Benoeming bij SVD Verrassend Gedeputeerde Staten: Tekort aan werk voor aannemers Korfbal wint wel Animo 2 EXAMENS )()GWATER Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 3 NOVEMBER 1964 (Van een onzer verslaggevers) STOPPELDIJK - Hoeve La Sa lette te Stoppeldijk is de ten dele gerijpte vrucht van veel liefdadigheidsbetoon. Ten dele gerijpt omdat de verbouwing van de grote landbouwschuur, die tot voor kort deel uitmaakte van de hoe- De verbouwing van de schuur bij Hoq;- ve La Salette moge dan enigszins ver traagd zijn, het werk van de Don Bosco- mannen uit Roosendaal mag er zeker zijn. Dit is een kijkje in het interieur. Niet op de rommel letten s.v.p. (verzoek van zuster Toos) ve Dorpszicht van mej. Eugenie Ha melink, die de boerderij „pro deo" ter beschikking van de Stichting Vriendenkring La Salette heeft ge steld, voorlopig nog niet is voltooid. Mej. Hamelink juffrouw Eugenie, zoals men in Stoppeldijk zegt is overigens nog wel eigenaresse van de hoeve, die begin dit jaar „Hoeve La Salette" werd gedoopt en sinds dien dienst doet als rust-, herstel- lings- en vakantieoord voor met name mindervaliden, en toevluchtplaats is voor de slachtoffers van noodgeval len. Aan de doelstellingen van de Stichting Vriendenkring La Salette. die ongeveer een jaar geleden werd opgericht, hebben we op deze plaats in het verleden reeds een uitgebreide beschouwing gewijd. We willen het er nu alleen maar over heb ben hoe de stichting tot nog toe heeft gereild en gezeild. „Bijzonder goed", menen juffrouw Eugenie en een ex-wijkverpleegster van het Wit-Gele Kruis „geen namen noemen want anders komt U in conflict met me" die samen de leiding over Hoeve La Salette hebben. De verbouwing van het woonhuis kwam al op 2 februari j.l. klaar. Daarna is men begonnen met de grote schuur. Tot nog toe kunnen de werkzaamheden ongestoord doorgang vin den: er hebben zich nog geen grote fi nanciële moeilijkheden voorgedaan. Ma teriaal en werkkrachten, ook al „pro deo" ter beschikking van de stichting gesteld, zijn er voorlopig nog voldoende. Er is slechts één schaduwzijde: de ver bouwing van de schuur wil, ondanks alle liefdadigheid, niet erg vlotten. Het is de bedoeling, dat de schuur in juli j.l. klaar gekomen zou zijn. Het heeft niet zo mogen zijn. „We zullen zelfs blij zijn wanneer we voor het volgende vakantie seizoen de zaken op orde hebben", aldus zuster Tsorry, we mogen, zoals gezegd, geen namen noemen die ove rigens niet in vast dienstverband bij de stichting is. „Voor dit soort werk wil ik geen salaris hebben", zegt zij. De verbouwing van de schuur is tot nog toe een en al improvisatie geweest. „Na tuurlijk, er was een plan. Maar hoe verder de verbouwing vorderde, hoe meer werk men vond en hoe meer nieu we ideeën in de hoofden van de bou wers, een stuk of tien vaders van leden van de Don Bosco-vereniging te Roo sendaal, groeiden. De meeste van die ideeën z\jn in praktijk gebracht. En daarom duurt het allemaal een beetje langer dan we gedacht hebben", vertelt de zuster. Het oorspronkelijke plan voorzag in acht kamertjes op de begane grond. In middels zijn er echter een stuk of vijftien bijgekomen op de eerste verdieping van de schuur, die zelfs een tweede verdie- Ding kreeg. Op de eerste verdieping is Dovendien een overloop in elkaar getim merd, die de grote ontspanningszaal mid den in de schuur, die geen schuur meer is, omringt. Er is een nieuw rieten dak gelegd, veel houtwerk van het ongeveer 100 jaar oude gevaarte moest worden ver nieuwd, kortom, er is teveel gebeurd en er zal nog teveel gedaan moeten worden om allemaal op te noemen. Er moest veel geïmproviseerd wor den, toen gedurende de zomerse maanden de eerste gasten hun op wachting kwamen maken. Die moes ten voor het grootste gedeelte wor den opgeborgen in een enigszins rom melige schuur maar zijn bijzonder tevreden weggegaan. ,,Je kunt ze één keer op rommel onthalen maar een tweede keer zeker niet", vindt de zuster echter. En daarom zal er met man en macht aan gewerkt worden om de schuur zo snel mogelijk klaar te krijgen. Inmiddels heeft hoeve La Salette nog regelmatig gasten. (Advertentie) (Van een onzer verslaggevers) SCHERPENISSE. Dc Zeeuwsche Polder- en Waterschapsbond heeft in het Hollandhuis te Scherpenisse een alge mene vergadering gehouden. Tijdens twee redevoeringen is gepleit voor het toekennen van grotere financiële zelf standigheid aan de waterschappen. In zijn openingswoord was voorzitter P. Dekker voorts van mening, dat er aan de waterschappen voldoende ruimte moet worden gelaten voor een eigen be leid, omdat volgens hem een grotere be wegingsvrijheid inzake detailpunten leidt tot een vluggere afdoening van za ken. Dat werkt zowel voor de provincie als voor de waterschappen kostenbespa rend. G S. hebben toegezegd te zullen bevor deren, dat er een commissie komt om een nieuw raamreglement samen te stel len. In deze commissie zullen alle wa terschappen vertegenwoordigd zijn. De heer Dekker sprak hierover naar aanleiding van de nieuwe waterschaps constellatie, die per 1 januari 1965 in werking zal treden. Hij vond dat Zee land als voorbeeld kan worden gesteld op het gebied van de reorganisatie van het waterschapswezen. Deze waterschap pen zijn, aldus de spreker, in tegenstel ling tot vroeger in sterke mate afhanke lijk geworden van het algemeen loon- beleid en van de overige kostprijsbepa- lende maatregelen van de centrale over (Advertenties) naar heid. Hij betoogde dat het mogelijk is om risico's op te vangen door het bij het opstellen van de begroting een behoor lijke marge aan te houden tussen uit gaven en inkomsten. Hij concludeerde ook dat de verrui ming van het belastinggebied van de waterschappen geen gelijke tred heeft gehouden met de inmiddels aangepaste structuur en uitbreiding van de taken. Omdat Zeeland nl. niet langer in een isolement leeft, is de groep van belang hebbenden bij de waterschapsfunctio- nering aanzienlijk uitgebreid, maar de groep van de contribualen is echter het zelfde gebleven, zo stelde hij. De voorzitter sprak hier van een on billijkheid die de oorzaak is van de on gerustheid en het misnoegen dat in de waterschapskringen is ontstaan. .Zolang dienaangaande geen bevredigende rege ling is getroffen zullen de hoge polder- lasten in het middelpunt van onze be langstelling blijven staan en zullen wij genoodzaakt zijn om op ditzelfde aam beeld te blijven hameren ook al begint dit een onaangenaam accent te krijgen," aldus voorzitter Dekker. Als oplossing hiervoor zag hij een rijksbijdrage van 30 in de omslag van de waterschap pen, een financiële regeling waarop de Unie van Waterschapsbonden reeds bij de regering heeft aangedrongen. Stiefmoederlijk Mr. dr. Th. Dolk, directeur der Unie van Waterschapsbonden, was de tweede spreker, die het financiële bestel der waterschappen aan de orde stelde. Hij vond dat dit vraagstuk bezien moest worden in het kader van de afdeling al gemene financiën van de overheid. Hij achtte het echter bevreemdend dat in paragraaf li van de laatste miljoe nennota, hetgeen betrekking heeft op ..enige gegevens over de financiering van de lagere publiekrechtelijke licha men" bijna niet gerept wordt over de1 waterschappen. Hij vond dat hier sprake is van een stiefmoederlijke bejegening, hetgeen hij fout en niet in overeenstem ming met de reële situatie achtte. Hij oordeelde het niet langer tolerabel om de financiering van de waterschappen aan hun lot over te laten. Ir. W. de Beijl hoofdingenieur-direc- ter van de provinciale waterstaat in Zee land sprak tenslotte over „De toekom stige verkeersvoorzieningen in Zeeland". Met kleurendia's werd deze causerie verduidelijkt. De h.-i.-d. achtte bezinnen noodzake lijk op de maatregelen, om de toekomsti ge stormachtige verkeersontwikkeling in goede banen te leiden. Ir. De Beijl gaf de aanwezigen een inzicht in de tot standkoming van het huidige provinciale wegennet en de maatregelen die in het toekomstig provinciaal wegenbouwkun dig beleid genomen zullen worden om de ontsluiting van Zeeland volledig te realiseren. 's Middags werd een excursie gehou den over het eiland Tholen. In het Pol derhuis te St.-Maartensdijk werden de deelnemers aan de vergadering tenslotte ontvangen door het dagelijks bestuur van het waterschap Tholen. SLUIS. De vogelbeschermingswacnt in w.-z.-Vlaanderen heeft een onderzoek in laten stellen naar de stand van de flora en de fauna in de inlagen van Hoofdplaat. Het gevaar is n.l. niet denk beeldig dat hieraan schade ontstaat dooi de nog uit te voeren Deltawerken. De balans van de flora werd opgemaakt door ir. A. de Visser uit Sint-Laurens. Hij trof 197 plantensoorten aan, w.o. enige zeldzame orchideeën. P. J. Brakman uit Nieuw- en Sint-Joosland verschafte de gegevens van enige zeldzame kevers en kwantsen. R. Lccluyze, F. Lecluyze en H. Enkelaar maakten de balans op van de vogelstand. Nestenonderzoek vond niet intensief plaats i.v.m. de geaardheid van het terrein. Men moest n.l. het verdwij nen van legsels voorkomen. (Advertentie) De Stichting Vriendenkring La Salette werkt zonder subsidie steun van rijks gemeente- of provinciale overheid, ener zijds omdat het werk van de stichting naar het inzicht van de leden louter cha ritatief moet zijn, anderzijds omdat men dan aan bepaalde regelen wordt ge bonden, terwijl de stichting aan niets en niemand gebonden wil zijn. Zo zet het juffrouw Eugenie uiteen en de zuster is het met die explicatie helemaal mee eens. Alle benodigde geld wordt geput uit de geldkistjes van donateurs en begun stigers, terwijl ook vele instanties goede ren in natura schenken. Zij, die Hoeve La Salette bevolken of zullen bevolken moeten naar vermogen betalen want „voor niets kom je nergens", aldus juf frouw Eugenie. De stichting heeft haar donateurs veel al geworven in Noord-Brabant,, Z. Vlaamse geldschieters zijn er eigenlijk nog te weinig. Maar: ..Daar komt bin nenkort hopelijk verbetering in. Wanneer straks de zaken geregeld zijn gaan we hier een paar acies ontketenen. We gaan donateurs werven en misschien houden we wel een fancy-fair", laat zuster Toos maar verder noemen we haar naam echt niet weten. Het feit dat de be volking van Vogelwaarde in het alge- men en Stoppeldijk in het bijzonder sympathiek tegenover de Stichting en haar werk staat aan het gezegde „als je een oud bed hebt breng je het maar naar La Salette" moet men daar dan ook niet te zwaar tillen acht zuster Toos een verheugend teken dat het straks met de belangstelling van Z. Vlaanderen voor La Salette „wel goed zal zitten". SAS VAN GENT Vrijdagmiddag a.s zal de afdeling Oost-Zee'u\^sch-Vlaande- ren van de Algemene Nederlandse Bond van .Gepensiomieerden de jaarvergadering houden in ..Het Centrum" te Axel. Tij dens deze bijeenkomst zal een lid van het hoofdbestuur spreken over „de pensioen- belangen". Voorts zal de aanwezigen ver slag worden gedaan over de laatste alge mene vergadering, die werd gehouden te Utrecht, terwijl voorstellen ingediend kunnen worden voor de volgende alge mene vergadering. Ten slotte zullen dc gebruikelijke - huishoudelijke - punter worden behandeld. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG. Er is een actieco mité gevormd, dat zijn best zal doen om bij de opening van de nieuwe Middel burgse schouwburg een passend geschenk aan te kunnen bieden. Het „Actiecomité Schouwburggeschenk" wil hiertoe in de komende weken enkele activiteiten gaan ontplooien. Q«ef uw lievelingsvogel het beate: pSjüis verpakte vogelvoedersl Geef uw lievelingsvogel het beste: verpakte vogelvoedersl (Van onze corresondent) MIDDELBURG. Ingespannen wer ken de leerlingen van beeldhouwer Peter de Jong in de schuur van het stadhuis. Ze maken meisjeskopjes, houtsnijwerk en gipsfiguren. Jongens en meisjes van 12 tot 18 jaar brengen, een beetje aarzelend nog, grote klompen klei te levep. Op dins dagsavonds komen de jongeren van 5 tot 7 jaar en de ouderen van 8 tot 10 hier hun krachten beproeven. De re sultaten van hun zwoegen mogen ze mee naar huis nemen. Deze cursus boetseren en beeldhou wen is een van de punten die het Zeeuws instituut voor Kunstzinnige (Van onze correspondent) MIDDELBURG Men hoopt dat eind 1964 de brandweer haar nieuwe kazer nen, die aan de Looierssingel in Middel burg gebouwd wordt, zal kunnen be trekken. De brandweer, die uit haar oude vestiging, een bouwvallige gara ge in de nauwe St.-Janstraat, gegroeid is, krijgt dan de beschikking over een modern uitgerust gebouw. De nieuwe brandweerkazerne zal voorzien zijn van een alarmpost, slaap- zaaltje, kantine, slangenschoonmaak- ruimte. bergruimte voor het materiaal en een ruimte voor gymnastiekoefe ningen. Eva Deinse uit de vierde klas van de MMS uit Middelburg met Peter de Jong voor een meisjeskopje. Vorming op zijn programma heeft staan. De andere onderdelen zijn bal let en dalcroseritmiek, voorkrachts- kunst. toneelspel, tekenen en schilde ren. Het instituut wil deze cursussen over de gehele provincie uitbreiden. „Indien er in een bepaalde gemeente voldoende belangstelling voor een van de kunstrichtingen van ons program ma bestaat, en de gemeente bereid is de nodige financiële medewerking te verlenen, willen we graag komen", zo zegt het bestuur van de stichting. „We zijn gestart met ballet en boet- seergroep hieraan nemen circa 80 leerlingen deel. In november begin nen we ook hier in Middelburg met tekenen en schilderen, in december met de toneelcursus. Dagelijks krijgen we nog telefoontjes van mensen die belangstelling voor deze amateur-opleiding hebben. Het ziet er dus wel naar uit dat de ver schillende groepen nog verder uit gebreid zullen worden. De groepen zijn nu nog verspreid ze in de toekomst allemaal in een over Middelburg. We hopen dat we nieuw cultureel centrum in de Kuy- perspoort kunnen huisvesten." Advertentie) N.V. DISTILLEERDERIJ v/H SIMON RYNBENDE ZONEN SCHIEDAM CLINGE De postzegelvereniging Het Land van Hulst gaat haar contactmid dagen organiseren in verschillende plaat sen in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Voor heen werden deze contactmiddagen ge houden in hotel Het Bonte Hert te Hulst. De eerste contactmiddag in het komen de seizoen zal gehouden worden te Kloos- terzande in hotel Van Leuven. Hier zul len op verschillende manieren postzegels verhandeld worden, terwijl meer gevor derde verzamelaars diverse albums zul len meebrengen om te tonen aan begin nende verzamelaars. Het is de bedoeling op deze wijze het verzamelen van post zegels te bevorderen. Tenslotte zullen on der de aanwezigen nog gratis verschei dene postzegels verloot worden. P)aar zitten we dan met de mooie stel- ling: de loonbespreking is in eerste instantie zaak van het bedrijfsleven. Iedereen ziet het nu al aankomen, dat de Stichting van de Arbeid er niet uit komt. De voorpostenschermutselingen In de SER hebben aangetoond, dat werk gevers en werknemers in hun opvattin gen door een brede kloof gescheiden zijn. De Kroonleden hebben daarover geen brug geslagen. Tot verontwaardi ging van de heer Roemers waren ze het niet eens met de werknemers. Dat schijnt iets ongehoords te zijn. De eni ge troost, welke men nog uit de dis cussies kan putten is, dat er geen per- centagecijfers zijn genoemd. De werk gevers willen zich houden binnen het geen het Centraal Planbureau heeft be cijferd, de werknemers spreken over een normale nominale loonsverhoging. Wat is normaal? Toch zeker niet de bijna 15 procent, die het vorig jaar uit de bus kwamen. We weten, dat de vakbeweging er moeilijk voor staat met het vasthouden van de greep op haar leden. Als ze de louter cijfermatige percentages aanvaardde, dan ziet ze de zaak weer uit de hand lopen, dan worden werkgevers ook weer verleid tot allerlei versieringen, die de vast gestelde regelen tot een aanfluiting maken. De kern van de moeilijkheden zit nog altijd in de spanning op de arbeids markt. Die kan verdwijnen, als we voortgaan met. het kweken van grote tekorten op de betalingsbalans door onze produkten duurder te maken mede door loonsverhogingen, die de produk- tiestijging te boven gaan. Waarbij de Engelse arbeidersregering er ook nog een schepje bovenop doet door 2.1 procent van onze uitvoer te blokkeren. Het is echter de vraag, of we de zaak dan weer in de hand kunnen krij gen tenzij door pijnlijke en drastische bestedingsbeperkingen. Van werkge verszijde hamert men nu weer op een vervroegde belastingverlaging, die de drang naar loonsverhoging zou kun nen beperken. Als men de psycholo gische factoren in deze hele aangele genheid in ogenschouw neemt, valt zo'n belastingverlaging nu eenmaal niet zo gunstig bij de arbeiders, al zul len ze er ook van profiteren. Omdat de liberalen er zo zeer hun hart aan verpand hebben, ziet men er vooral een belang in voor „de kapitalisten". Zo ligt het allemaal erg moeilijk. De socialisten spelen het spei ook scher per, nu ze niet in de regering zitten. Toch ziet het er naar uit, dat de re gering tenslotte de knopen moet door hakken en dan zal de hele zaak ook in het parlement aan de orde kunnen worden gesteld. Tn verband met het laatste verdienl het aandacht, dat dr. Berghuis, voor zitter van de AR-partij, in een rede voor het partijconvent heeft betoogd, dat we moeten vermijden de indruk te doen ontstaan, dat de keuze tussen PvdA of VVD als regeringspartner het belangrijkste zou zijn. Als grote pun ten, waarop ais het er op aankomt, ka binetten mogen vallen, noemde hij: de besteding van de welvaart naar maat staven van economisch evenwicht en so ciale rechtvaardigheid, het organisatie- bestel in ons land („de zuilen"), de hervorming van de onderneming en de ruimtelijke ordening. Het zou wellicht goed zijn, zei dr. Berghuis, dat ka binetten er maar eens op vallen. Als nu de loonontwikkeling voor de naaste toekomst inderdaad inzet zou worden van een groot parlementair debat, zou daarbij dat eerste grote punt in het geding zijn. Zou het dan zo draaien, dat het kabinet er maar op moet val len? (Van een onzer verslaggevers) DEN BOSCH Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant maken thans een diepergaande studie van hun suggestie om aan het Volke rak een nieuwe stad te stichten. Dat antwoorden zij de Provinciale Sta ten, waarin gevraagd was welk stand punt zij nu innemen ten aanzien van het plan-Oranjestad. De suggestie een nieu we stad te stichten deed men in Den Bosch in het rapport „Noord-Brabant in het nieuwe westen" (1958). Bij hun stu die maken zij een dankbaar gebruik van de studies en rapporten die nadien in west-Brabant verschenen en waarin het plan-Oranjestad geen onverdeelde bijval krijgt. De uitslag van de studie van G.S. zal verwerkt worden in het streekplan voor het gebied tussen Donge- en Dntel- mond dat men thans voorbereidt. G.S. hopen dat de voorbereiding van dit streekplan voor eind 1965 voltooid zal zijn. TETERINGEN Het generaal bestuur van de missionarissen S.V.D. heeft pater dr. M. Verbaarschot (48) benoemd tot procurator-generaal bij de iï. Stoel. In deze hoedanigheid is hij de verbindings persoon tussen de S.V.D. en dc Romeinse congregaties. In 1950 ging hij als secretaris van mgr M. Lucas S.V.D. in de buitenlandse dienst van de H. Stoel en was achtereenvolgens werkzaam op de apostolische delegatuur in Zuid-Afrika. in de nuntiatuur in India en in de Scandinavische landen. Sinds 1962 is hij docent in het kerkelijk recht te Teteringen en sinds september aan het gemeenschappelijk instituut voor theolo gie te Tilburg. JTen verrassende uitspraak heeft mi nister Biesheuvel gedaan op het anti-revolutionaire partijconvent. Hij zei, dat we Frankrijk nog de kans moe ten geven mee te doen aan een multi laterale kernmacht. Een Politieke Unie, dit het militaire aspect uitsluit, acht hij een onding. Frankrijk hoort nu een maal bij Europa, betoogde hij, dat geldt ook voor het defensiebeleid. Dat is al lemaal heel logisch geredeneerd, maar dan in het abstracte. Want wat De Gaulle voor ogen staat is een Europese kernmacht naast de Amerikaanse en niet daarmee verbonden, laat staan ge ïntegreerd. En het Engeland van Wil son krijgen we zeker niet mee, als de gedachte van een eigen Europese kern macht naar voren wordt geschoven. Het is waar, dat een MLF zoals Amerika voor ogen staat een Europese Politieke Unie zou versnellen en voor De Gaulle waarschijnlijk onaanvaardbaar zou ma ken. Als we echter alleen maar Ietten op de dictaten van de generaal en tel kens onze plannen daarnaar plooien, dan komen we geleidelijk aan toch bi het ..Europa der vaderlanden" met D( Gaulle als stralend middelpunt. (Van een onzer verslaggevers) DEN BOSCH Bij de kleine en mid delgrote aannemers in Brabant bestaat inderdaad een tekort aan werk. Aldus Ge deputeerde Staten in hun antwoord op vragen dienaangaande, die de Provin ciale Staten tijdens de schriftelijke voor bereiding van de begrotingsvergadering gesteld hadden. G.S. hebben de minister al meermalen hieroverb enaderd. Zij hopen binnenkort opnieuw met de minister over deze zaak te spreken. Volgens G.S. is het initiële wonngcontingent. gezien de Brabantse bouwcapaciteit, onvoldoende. Er zijn in Brabant ongeveer 18.000 woningen in uit voering (gereed in 1964: 14.000). zonder dat dit tot spanning op de bouwmarkt aanleiding geeft. De onbevredigde wo ningbehoefte in deze provincie bedraagt 25.700 woningen, hetgeen ruim 15 pro cent van het landelijk totaal is. ir mogen we direct Ad die praktisch niet van eweest is, af en toe wat sschien, maar beslist niet Bert van Oorschot als Wil- ir. gaf een goede gestalte en wist de butler op de e schatten. Anton Gillis- te tijd de rol van Henry Bren voor de ziek gewor- Oorschot Azn. deed dit artin bracht in wezen het lijspel. Anton Vader was stelijke animator, terwijl een juiste vertolking gaf idler, de hooghartige ver- vid Warren. Freddy Flo- (oede rechercheur en Coos iman de lieftallige moeder rren in een rolletje, dat ig betekende, e bedrijf bleek de rolken- vast te zijn. De souffleuse illen verzoeken nog iets illen souffleren. (Indien Over het algemeen wel ar qua stuk een blijspel op te voeren. etitie's van de Zeeuwse lie na twee weken regen- g weer in volle omvang voortgezet, vielen er band verrassingen te rootste surprise was wel winning die hekkesluiter es wist te behalen op het mgeslagen aan de leiding 0 2 (8—6). verscheen Animo 2 met rs maar ook het Goese niet geheel volledig. Het e ontmoeting was hoopge- zebra-reserves. Vrij snel Lopen tot een 0—3 voor de Goesenaars bleken ondersteboven en bleven n hetgeen uiteindelijk re- een ongedacht succes, de ploeg die van de eer- ederlaag tot en met had eren, leed een vernietigen- Brlaag bij Tjoba 2. Enkel 1Volharding 1 was nor- al heeft ook hier de zege Iclub aan een zijden draad en minuten voor het einde |Loeg uit Yrseke terug tot een gelijkspel in de lucht de eerste klas is Elto nu X)gte gekomen met Animo 'jd is nu weer geheel open uitgesproken titelkandidaat, iet de laatste plaats ten olharding. leider Atlas rustig door op overwinningen. Slachtoffer idwester 2 (313). In 2b )r 2 een forse streep door kampioensaspiratie's van (46). In deze klas vallen 3e teleurstellende prestaties 1 op. Het verloor nu weer an de Poel. De uitslagen :1.: Togo 2Animo 2 86: idwesters 1 102; Elto 1— 1—2; 2a: Animo 3-Stormvo- Zuidw. 2-Atlas 313; 2b tor WA6; de Poel-Olympia i: Vedo 2-Ondo 2 314; 2 2 77; Valkenisse-KVL Olympia 2-Animo 4 49; i 4 56 dagmiddag bleef het optre- Zeeuwse ploegen in de lan- )alcompetitie van de KNVB succes. Swift 1 won op iet 9-3 van 't hoger geplaat- vartier uit Leiden. lburgers speelden een uit- tijtje en wij geloven, dat eizoen heel wat makkelijker klas zullen handhaven dan ompetitie. In 2b won Tjoba am met 45 van Olympiaan. itten kregen hierdoor wat en konden zich wat ver- buurt van de rode lantaarn n gehavende Animo-ploeg het nog ongeslagen KNS in bolwerken (53). In 3c zag Goes, de enige tot nu toe agen Zeeuwse ploeg, zijn jd tegen Crescendo te elfder t in een uitwedstrijd tegen uit Dordrecht. Voor deze Leek op dit laatste moment it geen veld meer beschik- zodat de Goesenaars ander- in het veld kwamen en de in wedstrijden opnieuw gro- ïische hogeschool delft 1 11 1 .Technische Hogeschool in le de heer H. J. M. van de iervliet voor het kandidaats- ;ktrotechnisch ingenieur. KEN VERPLEGING A in het St.-Liduinaziekenhuis examens, voor diploma A zie- ng zijn alle kandidaten ge- zuster Y. Deilaert, zuster C. ister G. de Cock, zuster I* v. zuster Laurentina van zrs. ssen M.M.D. Breda, zuster J. zuster M. Mels en zuster A. KEKERS-ASSISTENTE it slaagden voor het examen zei's-assistente: mej. P. Com- Breda; mej. J. M Baecke, te en. woensdag 4 november gelden d de volgende hoogwaterstan- veert 2.53 en 15.08 uur; Ter en 14.32 uur; Vlissingen 1.47 ir; Wemeldinge 3.37 en 15-50 NDKERKJE iterschooi 15-jarig bestaan v 20 uur De grote ontsnappih^ :n uur Freddy en de miljonair, jr uur De Mongolen. 14 j. orn 20 uur Vergadering Kati jilde EN 20 uur De grote ontsnapping- uur De lachende kerk Raadsvergadering

de Stem | 1964 | | pagina 3