Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen LA vruc OudeHgQ ZUID-BEVELAND Adamo viert verjaardag Schouwspel" op dreef in slecht toneelstuk BOSCH OPTIEK Vertragi Waterscl inancie 2 MIDDELBURG VLISSINGEN Jubilarissen bij „De Schelde" Urgentieschema gymlokalen Commandowisseling rijkspolitie Pannen van strandkerk kapot gegooid HULST Dagblad De Stem U proeft de moutwijn GOES G.O.V. viert vierde lustrum Kleuterscholen in plan Zuid OOSTBURG TERNEUZEN Burgerlijke stand Platjouw in Nederlandse finale libre V olleybal toernooi RKJB in Hulst Gewaardeerd concert van Kamerorkest EXAMENS HOOGWATER Vandaag Morgen Korfbal Togo 2 wint wel van Animo 2 1 Eerste gc zeer tevr fi DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 3 NOVEMBER 1964 Wielryder gewond De wielrijder J. Q. van B. uit Middelburg werd op de hoek Markt-Vlasmarkt, bij de oversteek plaats naar de Electro bioscoop aange reden door een uit de Langenoordstraat komende personenauto. De automobilist had te grote snelheid en nam de bocht te ruim waarbij hij op het linkerweg gedeelte terecht kwam en de wielrijder die nog trachtte uit te wijken, raakte. De fietser viel en liep lichte verwon dingen op, zijn fiets werd ernstig be schadigd. De autobestuurder reed na de aanrijding door. Omstanders hadden ech ter het nummer opgenomen waardoor het de politie lukte de bestuurder te middernacht te achterhalen en aan te houden. Het bleek M.L.L. uit Grijps- kerke te zijn. Oost- en West-Souburg Soli Deo Gloria Zaterdag vierde de Chr Zangver. „Soli Deo Gloria" te E. en W. Souburg haar 45-jarig bestaan in de Gereformeerde Kerk Ter gelegen heid van dit heugelijke feit had zij haar zustervr „Soli Deo Gloria" nit Kam perland uitgenodigd. Voor de pauze bracht het jubilerend koor: „Die Schop- fung" van Joseph Haydn ten gehore Na de pauze gaf et zusterkoor uit Kamper land enige nummers onder leiding van haar dirigent, de heer m de Mol. Afscheid J. van de Bosse In de raadszaal van het gemeentehuis is af scheid genomen van de heer J. van de Bosse, die op 26 oktober de gemeente dienst verliet i.v.m. et bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Dhr v.d. Bosse was sinds 1948 in dienst als plantsoenarbeider. Burgemeester B. H. C. ter Haar Romeny sprak de scheidende toe namens het gemeentebe stuur en reikte na zijn teospraak Mevr. v. d. Bosse een boeket bloemen aan en de heer v. d. Bosse een grote taart. Namens het secretariepersoneel sprak de heer J. J. van Ginkel, de gemeente secretaris en bood v. d. Bosse een kistje sigaren aan. De heer A. Arendse sloot de rij. Als laatste kwam v. d. Bosse zelf aan het woord Hij bedankte allen, niet alleen voor de ontvangen cadeaus, doch ook voor het gesprokene. In november zijn er bij de N.V, Kon. Mij. „de Schelde" 3 werknemers die hun 40-jarig jubileum vieren. Het zijn de he ren J. Naerebout, modelmakerij, op 13 november; J. Geljon, afbouw romp, op 30 november en L. J. Gunler, gereedschap werkplaats, eveneens op 30 november. Verder zijn er 14 zilveren jubilarissen J. J. Beenhacker, magazijndienst, reeds gevierd op 1 november; F. A. Franse, plaatwerkerij, eveneens op l november: W. Machielsen, ketelmontage, op 6 no vember; J. Polderman, afbouw romp, op 6 november; H. Schunselaar, gereedschap werkplaats, op 10 november; A. Izeboud, plaatwerkerij, op 11 november; L. de Joode, afbouw romp, op 13 november; J. I. W. Leydekkers, zware plaatwerkerij, op 13 november; J. Suurmond, kopersla gerij,. op 16 november; P. Lagendijk, ke- teimontagé, op 18 november; "H. Groènen- dijk, timmerfabriek, op 24 november; H. C. A. de Gelder, zuurstofbereiding, op 27 november; J. Tilroe, voormontage, op 27 november; M. Geene, koperslagerij, op 29 november. Jubileum „Hosanna" Ter gelegen heid van het 60-jarige bestaan geeft de zangvereniging .Hosanna* een uitvoering op zaterdag 7 november 's avonds om acht uur in de Johanneskerk. Het koor staat onder leiding van de heer J. Suur mond. Visaanvoer In de week van 26 t.m. 31 oktober werden aan de mijn de vol gende hoeveelheden vis aangevoerd: 12718 kg garnalen; 333 kg bot; 874 kg schar; 1011 kg schol; 3078 kg wijting; 25 kg tong; 243 kg kabeljauw; 2 kg paling; 83 kg rog. Filmavond Vrijdag 6 november *s avonds om acht uur wordt door de Ned. Vereniging van Lastechniek en de Vereniging van Ambtenaren van ,.de Schelde" een filmavond gegeven in het „Scheldekwartier". Vertoond zullen wor den de films ,,de Ballade van de hoge hoed" van Max de Haas en ,,de mooi ste tijd van je leven", een Engelse co- medie. Postzegeltentoonstelling Donderdag 5 november om 19.30 houdt de filate listenvereniging „Delta" een bijeenkomst in café-restaurant „Kiviet" aan de Bad huisstraat. Naast de gewone agenda zal de heer H. A. Korstanje zijn verzame ling „Ruimtevaart", die onlangs met een prijs werd bekroond, tentoonstellen. Postzegelbeurs De afdeling van de Int. Ver. „Philatelica" hield een grote postzegelbeurs in gebouw „Het Anker" Al vroeg was er grote belangstelling, de beurs bleef de hele dag druk bezocht. Voorzitter A. Rorije vertelde dat er al leen al op deze dag 14 nieuwe leden werden ingeschreven. Met zijn ca. 250 leden hoort de vereniging nu al bij de 5 grootste afdelingen van het land. De omzet per jaar beloopt 30 tot 40.000 gul den. Bijzonder in trek is de zogenaam de nieuwtjesdienst. Het bestuur zorgt bij aanvraag ervoor dat alle nieuw uitko mende zegels van het gewenste land automatisch worden toegezonden.. Op vrijdag 11 december wordt een feestavond gegeven voor de ledien waar aan meegewerkt wordt door het caba ret Frits Koster en de band van Stokman. Met Max Tailleur Maandag 16 no vember om 20.00 uur, geeft Max Tail leur een avond in het „Scheldekwartier" voor leden van Ambtenaren- en perso neelsvereniging van de N.V. Kon. Mij. „de Schelde". Toneeluitvoering Zaterdag 7 novem ber geeft de Personeelsvereniging van „Schelde- Montagebedrijf' 'n toneelavond in het Scheldekwartier. Opgevoerd wordt een thriller in 3 bedrijven, getiteld „Pim- metje" Na afloop is er gelegenheid tot dansen. Breskens Raadsvergadering Morgen komt de raad voor de eerste maal in het nieuwe gemeentehuis in vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. een ontwerp besluit van G.S. inzake toekenning van een uitkering in verband met nacalcula tie trend 1964 voor gemeente-secretars- sen, -ontvangers en ambtenaren van de burgerlijke stand. B. en w. stellen voor akkoord te gaan. Verder komt ter sprake de voorlopige vaststelling van de gemeenterekening 1962 en het opnieuw vaststellen van spaarverordening van het gemeenteper- soneel i.v.m. tekstcorrecties. Tot slot stellen b. en w. voor om bi de Kroon in beroep te gaan tegen de ont houding van goedkeuring door G.S. van een gedeelte van het uitbreidingsplan ten westen van de bebouwde kom. Het gaat om het terrein van de heer Cappon, dat als een enclave in het plan is opgenomen. MIDDELBURG. De Zeeuwse Sport raad zal binnenkort een aanvulling op de sportaccommodatienota gereed hebben. De ze aanvulling zal een urgentieschema bevatten voor wat betreft de bouw van gymnastieklokalen in de provincie. By de opstelling van dit schema is rekening gehouden met de zestien gymnastieklo kalen in seriebouw. die via de inspectie onderwijs van het ministerie van o. k. en w. voor Zeeland beschikbaar zijn ge komen. (Van onze correspondent) WEMELDINGE - Te Wemeldinge vond bij de rijkspolitie te water een com mandowisseling plaats. De adjudant L. de Best, die benoemd is tot groepscom mandant der rijkspolitie te water in Gorkum was zeven jaar als zodanig werkzaam te Wemeldinge. In aanwezig heid van het personeel Wemeldinge werd de scheidende toegesproken door de com mandant van het district Vlaardingen de overste P. C. Silver. Deze bracht hem dank voor alles, dat hij voor het korps te Wemeldinge heeft gedaan. Na de af scheidswoorden aan de Best werd ver volgens de districtscommandant, de op perwachtmeester J. Bron uit Gorkum meegedeeld dat hij werd aangesteld als groepscommandant te Wemeldinge en als zodanig was bevorderd tot adjudant. De districtscommandant haalde in zijn toespraak aan, dat Wemeldinge beslist geen gemakkelijke groep is, omdat, de gehele provincie Zeeland tot dit district behoort. De scheidende en de komende groepscommandant brachten beiden dank aan de G.C. voor het in hun ge stelde vertrouwen. De adjudant J. Bron was voor zijn benoeming tot groepscom mandant te Wemeldinge vanaf 1940 bij de rijkspolitie te water te Gorkum in de funktie postcommandant werkzaam. ("Van een onzer verslaggevers) GOES. Een geestelijk gestoorde man heeft zondag ruim 1700 pannen van de strandkerk te Dishoek kapot gegooid. Bij deze werkzaamheden werd de man, die hevig transpireerde, gestoord door de po litie. Hij bood geen verzet. De man, uit Walcheren afkomstig, is reeds een paar maal in de psychiatrische inrichting Vre derust te Bergen op Zoom verpleegd ge weest. Reeds gisteren werd hij naar deze inrichting overgebracht. Wagenaar te Hulst, kampioen open klas kanaries J. de Booy te Hust, kam pioen tropische vogels J. de Cock te Hulst, kampioen open klas parkieten Em. d. Walle te Hulst. Lezing uitgesteld De lezing, die de heer Baars vanavond voor de leden van de Kunstkring Van den Vos Reynaerde in hotel De Graanbeurs over de ontdek kingstocht van Thor Heyerdbjl naar het Paaseiland zou houden is uitgesteld tot 10 november a.s. Om acht uur 's avonds verwacht men dan de belangstellenden in de Graanbeurs. Clinge Prijskaarting. De plaatselijke afde ling van de N.K.V. heeft een prijskaar- ting georganiseerd in het Verenigingsge bouw. Zoals altijd bestond voor deze prijskaarting een grote belangstelling. De uitslag was als volgt; le prijs Vic. VlaeminckJ. Lambrechts, 2e Ed. Pilaet Al. Reunis, 3e Ch. LernoutEd. Hiel. 4e Aug. van den BrandeJ. de Bodt, 5e G. TriestJ. van der Kelen, 6e R. Pleu- nisB. Hoefnagels, 7e J. MerckxE. Smit, 8e Fr. DobbelaarFr. Valcke, G. MarinianFr. de Kesel. De troostprijs werd gegeven aan G. van Waterschoot Alf. Rottier. Sportterrein Het lang verwachte sportterrein voor Nieuw Namen zal verwezenlijkt kunnen worden. Met de eigenaren van de N.V. Administratie en Beleggingsmaatschappij De Eik is thans overeengekomen om 'n stuk grond in de Saeftingepolder te huren. Het te huren terrein zal ongeveer 63 are en 79 ca groot zijn en verhuurd worden voor een huurprijs van f 400,- per hectare. De kosten worden begroot op f 25.400,-. Op de begroting, die door de raad is goedgekeurd, was voor het sportterrein te Nieuw Namen aan bedag van f 30.000, gereserveerd. Gaaibolling Aan een gaaibolling werd door 33 personen deelgenomen. De uitslag was als volgt: hoge vogel; A. Reunis; eerste zij vogel: G. van Roeyen; tweede zijvogel: J. van de Branden De twee kallen waren voor respectieve lijk aan G. Seghers en J. Smet. Pryskaarting In café Van Vlierber- gen had een prijskaarting plaats waar aan door 44 personen werd deelgenomen. De uitslag was; le S. Willaert-J. van de Velde, 2e P. Reunis-Is. Willaert 3e J. PeunisAlfr van Cauteren, 4e J. Lam- brechts-F. Valcke en 5e J. Ferket-M. Willaert. Groede Raadsvergadering In de gemeente raad van Groede krijgt men donderdag avond de gemeentebegroting aangeboden. De kapitaaldienst vermeldt een uitgave van f 4800,- voor schilderwerk aan het gemeentehuis, f 3000,- voor verbetering van de straatverlichting en f 8200 voor mechanisatiebenodigdheden. Een wijziging in de politieverordening stelt voor om overdreven muziek en la waai op strand en in de duinen te voor komen en om alle vormen van bede larij te verbieden. Voorgesteld wordt om er bij het col lege van G.S. op aan te dringen dat er spoedig een nieuwe voorzitter wordt aangewezen voor de - commissie samen werkende kustgemeenten. Vogelvreugd - De vogelvereniging Vogelvreugd hield in de zaal De Ster haar jaarlijkse onderlinge tentoonstel ling. De vogels werden gekeurd door een tweetal keurmeesters van de Nederland se Bond van Vogelliefhebbers De uit slag was als volgt: Algemeen kampioen Em. van Osselaer te Hulst met bas taard, kampioen eigen kweek kanaries (Advertentie) Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, Telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland. Klokstraat 1, telefoon 6252, GOES Eerste redacteur Exploitatie- inspectie Zeeland L. K. M. DE JONG tel. 2377 Hulst voor Zeeland: F. DE LIGT tel. 6252 Goes privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor W'est-Zeeuwsch-Vlaanderen J. PETIT, v. Ostadestraat 41, Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren S. AUGUSTIJN, tel. 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU, tel. 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland 0,18 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 2Va mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder 1,— elke regel meer 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. 1,60 en 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. In 1965 gaat de Koninklijk Erkende Goese Operette Vereniging haar vierde lustrum vieren. Dit zal gebeuren met de opvoering van Carl Zeilers „Der Vogel- handler", een operette, die de vereni ging 1945 als eerste werk op het program ma nam. In haar twintigjarig bestaan heeft de G.O.V. de operetteliefhebbers al heel wat aantrekkelijke uitvoeringen geboden. Genoemd kunnen worden La Grand Duchesse van J. Offenbach, Der Zigeunerbaron van J. Strauss '2 x), Car naval in Rom van J. Strauss, Monika van N. Dostal, Les Cloches de Corneville van R. Planquette, Tausend und eine Nacht van J. Strauss, Die lustige Witwe van Fr. Lehar, Ein Walzertraum van O, Strauss, The Desertsong van S. Rom berg. La Fille du Tambour-Major van J. Offenbach en vele andere werken, waarmee de G.O.V. steeds successen wist te oogsten. Deze successen zijn voor een niet gering gedeelte te danken geweest aan de stuwende leiding van dirigent Jan Kousemaker, die nu ook reeds 20 jaar aan de vereniging verbonden is. Met het succesvolle verleden achter zich gaat de G.O.V. in het komende jaar op prettige wijze feestvieren. Een kleine wens heeft de vereniging echter nog. Ze zou graag wat nieuwe leden willen begroeten en het liefst wat mannelijke. Kort geleden heeft hét gemeentebe stuur van Goes de toezegging gekregen, dat er voor deze gemeente dé mogelijk heid zal zijn om in het kader van de houten kleuterscholenbouw, in het ko mende jaar twee van deze houten kleu terscholen te bouwen in plan Zuid. Naar alle waarschijnlijkheid zal de ene school in het zuid-oosten van dit bouwplan worden gerealiseerd en de andere meer de kant van de veiling op. Het technische aspect van de bouw is momenteel in studie bij de dienst van gemeentewerken. Verwacht wordt echter, dat gebruik zal worden gemaakt van geprefabriceerde houten onderdelen. De scholen zullen ieder twee klassen bevatten. Het is de bedoeling dat in de ene school open baar kleuteronderwijs zal wórden gege ven en in de andere school gecombineerd bijzonder onderwijs. 's-Gravenpolder (Advertentie) HULST Toonaangevend in brillenmode Koewacht Benoemd Onze dorpsgenoot Carlos Buys werd benoemd tot tijdelijk ambte naar ter secretarie alhier. Toneeluitvoeringen Twee maal gaf de plaatselijke toneelvereniging ,,Tot nut en genoegen" een uitvoering van de klucht in drie bedrijven „De onbekende Wereld" Een stuk van Annemarie Kok en Johan Blaaser. Voor deze uitvoeringen was de zaal geheel gevuld. Twee uur lang heeft de zaal gedaverd van het lachen. De regie was in handen van T Zwartelé, die ook de grime verzorg de Het decor was verzorgd door Frank van Mosselvelde en Jo de Caluwé. Reünie Een veertig oud-leerlingen van de r.k. H.B.S. en M.M.S. „St. Eloy" brachten een bezoek aan de opera Ma- non van Massenet, die te Gent werd opgevoerd. De jaarlijkse reünie zal even als voorgaande jaren, worden gehouden bij Verstraete. Tijdens de reünie zal tevens worden voorzien in de twee va catures in het bestuur. Jeugd en muziek Jeugd en muziek, afdeling Oostburg e.o. opent haar nieuwe seizoen met 'n concert voor jong en oud op 19 nov. om kwart voor acht in 't Le deltheater. Medewerkers zijn: 't symfo nie orkest v.d. Terneuzense muziek school o.l.v. dhr. J. Wisse. Jeugd fan farekorps uit Zuidzande o.l.v. de heer J. Legrant. Zeeuws-Vlaams kamerkoor uit Oostburg o.l.v. de heer C. Schijve. Sluiskil Receptie ir. Gena Gisteravond heeft ïr. Gena, direkteur van de N.S.M. ter gelegenheid van zijn 35-jarïg jubileum in het Casino een zeer druk bezochte re ceptie gegeven voor het personeel en hun dames, de ondernemingsraad en hèt be stuur van de vereniging van jubilarissen. Het administratief personeel schonk de heer en mevrouw Gena een bloemstuk. Namens het technisch personeel bood ir. J. Geerling de jubilerende direkteur een fraaie wandklok aan. St.-Jansteen Zonder voorzitter Wegens interne moeilijkheden is de voorzitter van de to neelvereniging „Camere van Rhetorica St.-Jan ten Stene". de heer J. Calle, afgetreden. Voorlopig zal geen nieuwe voorzitter gekozen worden. Geboren: Gerard, zv Frans Sittrop en Mecheline Jacobs; Germania, dv André de Visser en Helena van Hoeve; Veroni ca, dv Hubèrt de Nijs en Magdalena de Smet; Johannes, zv Adriaan van Minnen en Aaltje van Dixhoorn; Cor nells, zv Cornelis Schippers en Neeltje Slottje; Abraham, zv Cornelis in 't An ker en Lena Kristalijn; Maria, dv Jacob Hamelink en Sara Scheele; Marcus, zv Johannes Paap en Hendrika Spiering; Hendrik, zv Job van Burg en Cornelia van Iwaarden. Huwelijksaangiften: Lijnard de Leij- ser, 23 j. en Neeltje van Yk, 17 j.; Jan Jacobus Dieleman, 21 j. en Liza Ver- straeten, 23 j. Gehuwd: Wilfried van Hoorebeke, 21 j., Gent (B.) en Kitty Rosalie van de Velde, 19 j.; August de Pauw, 39 j., Ant werpen (B.) en Cornelia Neeltje Wie- land, 44 j. Overleden: Marinus Meertens, 87 j„ geh. gew. met Adriana Vinke, Hoek; Berbera de Blaeij, 69 j., echtg. van Jo hannes van de Wege; Willem Wissink, 86 j., echtg. van Maatje de Jonge; Pie- ternella Schieman, 67 j., echtg. van Tho mas Meertens, Axel; Maria Caus, 73 j., geh. gew. met Johannes Ghuijs, IJzen- dijke. Auto veroorzaakte schade. In de nacht van zondag op maandag werden de bewoners van de Havenstraat 5 en 7 op geschrikt door een klap, die zo hevig was, dat ook de dienstdoende agenten van de gemeentepolitie, die in het in de nabijheid gelegen kantoor waren, naar huiten kwamen. De 26-jarige J. W. al hier, die dronken achter het stuur van zijn auto zat, had niet op de bocht gelet toen hij van De Blokken naar de Markt reed. Aan de gevels van beide woningen ontstond grote ravage. De auto was zwaar beschadigd. De "korpschef van politie trok na verhoor zijn rijbewijs in en de auto werd voor een technisch on derzoek weggesleept. Taalcursus Z.V.U. Voor de cursus „Cours de litteratur Frangaise", te geven door de heer A. Cornelis in het Petrus Hondiuslyceum te Terneuzen in het ka der van de taalcursussen van de Zeeuwse Volksuniversiteit, bestaat nog te weinig belangstelling, om de lesavonden door gang te doen vinden. De cursus zou wor den georganiseerd in samenwerking met de plaatselijke afdeling van de Alliance Frangaise, die hulpmiddelen als grammo foonplaten, films en geluidsbanden ter be schikking stelt. Het volgen van de 20 lesavonden zal geen diepgaande kennis van de Franse taal vergen. Het bestuur van de Z.V.U. hoopt dat zich alsnog leden uit Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen zullen aanmelden. Sluis VLISSINGEN De amateur toneel vereniging Het Vlissings Schouwspel heeft in Britannia twee toneelavonden verzorgd. Op de tweede avonddie wij hijwoonden in een goed bezette zaal, werd opgevoerd het blijspel in drie bedrijven van Jack Popplewell Een meisje om te stelen" in de Nederland se vertaling van Wim Kubbenga. Om eerlijk te zijn heeft ons alleen het derde bedrijf in enigermate kunnen boeien. Dit is zeker geen verwijt aan de spe lers in eerste instantiemaar betreft het stuk zelf. We stellen ons voor, dat we in een blij spel nogal eens moeten kunnen lachen; dit kwam echter sporadisch voor, meestal bleef het bij een glimlach. En dat was jammer, want de tonelisten van hej; Vlis sings Schouwspel deden heus wel hun best om er iets goeds van te maken, maar hierover straks Het verhaal handelt over een adellijke jongeman, die een inbreekster betrapt en na vele verwikkelingen, die hem ook nogal eens in moeilijkheden brengen, met haar in het huwelijksbootje stapt. Naast hen komt natuurlijk ook de on vermijdelijke butler; de vader van het meisje (de koning onder de inbrekers), de verloofde van de jongeman; de rijke oom en een rechercheur, waarbij de moe der van deze jongeling de zaak com pleteert. Het vervelende in deze bedrijven is, dat er te weinig te doen is op het toneel; heel vaak waren alleen maar de inbreekster (Penelope Shawn) en de adellijke jonge man (David Warren) op het toneel te vinden, die met veel woorden weinig te zeggen hadden. Wat het spel betrof kon men over bet algemeen wel tevreden zijn. Penelope Shawn, gespeeld door Janny de Croo „groeide" naarmate het stuk vorderde. In het begin sprak zij nogal zacht en was soms moeilijk te verstaan. Zij gaf in dit stuk, voor zover mogelijk naast goede uitspraak ook de juiste hoeveelheid mi miek weg, die in haar rol juist zo nodig IJzendijke Wandeltochten Onder ideale weer omstandigheden namen ca 80 deelnemers deel aan de wandeltochten, die hier wer den gehouden en waarvan de baten ten goede kwamen aan de Stichting „Sport steunt Zonneveld". Er waren geen uit vallers. Aanrijding Zaterdagmiddag vónd in de Ambachtsstraat een aanrijding plaats, waarbij het 3-jarige jongetje M. de V. door een auto, bestuurd doör L.C, uit 's Gravenmoer werd geschept. Met enkele verwondingen is op advies van dokter A. P. Kole het kind ter obser vatie in het ziekenhuis „Bergzicht" op genomen. Kwadendamme Handboogschieten. De handboógver eniging „Victoria" hield haar schieting op de liggende wip bij de héér P. Doene. Aanwezig waren 40 schutters van 12 ver schillende verenigingen. Hoofdvogel: P. Doene van Victoria t« Kwadendamme; le zij vogel: H. Koen: van Spes-Nostra te Ovezande; 2e zijvo gel: J. Bongerts van Willem-Teil te Ove zande; le bovenkal: H. Koens van Spes- Nostra te Ovezande; 2e bovenkal: J. Priem van Zeelandia te Ovezande; le on- derkal: P. Peeters van Victoria te Kwa dendamme; 2e onderkal: L. Vermuë van Soranus te Heinkenszand; le klep: J. de Rijke van Edele-Handboog te Oudelande; 2é klep: P. de Koéyer van ADLM te Kwadendamme; 3e klep: C. D. Raas van Willem-Teil te Ovezande; meeste kleine vogels: Job. Koens van Victoria te Kwa dendamme, 5 stuks. Oudelande Handboogschieten. De handboog vereniging „Ons Genoegen" hield haar schieting op de liggende wip bij de heer J. de Rijke. Aanwezig waren 45 schutters van 12 verschillende verenigingen. Hoofdvogel niet afgeschoten; le zij vo gel: P. Remijnse van Ons Genoegen te Oudelande; 2e zijvogel niet afgeschoten; le bovenkal: P. Rentmeester van ADLM te Kwadendamme; 2e bovenkal: G. V. d. Guchte van Spes-Nostra te Ovezande; le onderkal: J. v. d. Poel van Edele-Hand boog te Oudelande; 2e onderkal niet af geschoten; le klep: P. de Koeyer van ADLM te Kwadendamme, 2e klep: J. de Rijke van Edele-Handboog te Oudelande; 3e klep: G. Remijnse van Juliana te Ou delande; 4e kiep: A. de Jonge-Rijk van Wilem-Tell te Ovezande. „Tropica" De vogelvereniging „Tro pica" hield haar eerste tentoonstelling in zaal Lammins. In totaal hadden 40 vogelliefhebbers meer dan 1000 vogels ingezonden, die op alle mogelijke onderdelen gekeurd werden. Aan opstelling en entourage van de zaal was grote zorg besteed. De uitslag van de bekroonde inzendingen luidt: Intensief geelfactorig: R. Fliers, A. van Dale, Oostburg; A. P. Kools, Zuid zande. Intensief oranje roodfhctorig: J. v. d. Bunder, H. Nieuwenhuize, Breskens; Joh. Pijcke (4x), Sas van Gent; W. Wieme (kampioen eigen kweek), IJzen dijke; P. A. Morel, Breskens. Niet intensief roodfactorig: A. Stokker- man, Oostburg; A. van Dale (kampioen 4- le prijs); H. Nieuwenhuize. Mozaïek: G. Rammels, Biervliet. Grasparkieten: W. van Winsberghe; G. de Smet (kampioen). Grote parkieten: T. Swartele, Bres kens; (kampioen). J. de Voogd (2x). Tropische vogels: P. A. Morel (kam pioen open klasse); J. de Pree, Oost- Souburg (kampioen eigen kweek)C. M. van As, Oost-Souburg; W. Claerhoudt (winnaan- bondskruis)B. C. de Graaf. Bastaarden: C. van Renterghem, Groede (kampioen open klasse en eigen kweek) Nagekomen grote parkieten: Guust de Rooy. Stammen oranjerood: Joh. Rijcke. Sint Nicolaascomité In hotel Sanders de Paauw vergaderde het plaatselijk Sint Nicolaascomité o.l.v. de heer Ch. Bukkens. Het feest zal in Sluis op de gebruikelijke wijze worden gevierd. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De heer Th. Platjouw uit Axel is een van de acht finalisten in het Nederlands kampioenschap overgangs klasse libre, dat van 19 tot en met 22 no vember wordt georganiseerd door de Biljartvereniging H.N.K. te Schagen. Hij werd voor de finale geplaatst op grond van zijn goede resultaten tijdens de voor wedstrijden. De wedstrijden zullen wor den gespeeld in restaurant „De Post hoorn" te Schagen. De heer Platjouw zal in de eerste ronde, die op 19 november a.s. zal worden afgewerkt, uitkomen te gen de heer A. Gieskes uit Eemnes. HULST Op 11, 18 en 25 november a.s. zullen de R.K.J.B. en de B.J.B, van de kring Hulst een volleybaltoernooi or ganiseren, waaraan alle afdelingen met een onbeperkt aantal zestallen kunnen deelnemen. Er zullen ook gemengde zes tallen in het strijdperk treden. Het groot ste gedeelte van de wedstrijden zal in za len te Hulst worden gespeeld. MIDDELBURG Het Nederlands Studenten Kamerorkest heeft voor het eerst alhier gespeeld. In de matig be zette concert- en gehoorzaal gaf dit kamerorkest o.l.v. zijn dirigent Dick Broekarts een programma met wer ken van componisten uit de achttiende en twintigste eeuw Het kamerorkest, dat na audities uit een select groepje amateurs was samen gesteld, aangevuld met enige muziek- studerenden, bleek in de afgelopen we ken flink en serieus te hebben gewerkt, Dit was direct al in het openingsnum mer merkbaar, het Concerto no. 7 in D groot van Antonio Vivaldi, waarbij de obligaat-viool partij door Herman von Essen (enkele kleinigheden bij de dubbel grepen daargelaten) op sublieme wijze werd gespeeld. Het kamerorkest zelf kwam hierbij tot een zeer gaaf sa menspel, althans in de eerste twee delen, waarbij naast enthousiasme ook de warme toon niet ontbrak. Dit alles ge- iTiUnr 9 4_fi rt* Poeïoivlmtóa Kil -trarT~riL P1- witl-Luctor_2 4—6, de Foel-Ulympia vöegd bij dg bezielende leiding van"di- rigent Dick Broeckarts hield een be lofte in voor de verdere avond. In het slotgedeelte van Vivaldi was het samen spel iets minder doorgevoerd en kwa men kleine schommelingen in het ritme voor, die gelukkig bijtijds door de diri gent konden worden genihileerd. Wat de programmakeuze betrof, had den we na Vivaldi liever eerst Bachs Vioolconcert no. 2 gehoord, dan het moderne Primavera van Hans Henke- mans. In eerstgenoemde werk, op uit stekende wijze voorgedragen door de jonge violist Gerard Hettema, die wij voor de tweede maal in één week in Zeeland mochten beluisteren, was de begeleiding, hoewel uitstekend verzorgd, aan de te sterke kant ten opzichte van de solist. En dat was juist erg jammer, want zodoende kregen we minder dan waar we eigenlijk recht op konden heb ben. Voor de solist was er verdiend ap plaus, waarin hij dirigent en orkest liet delen. Naast de bloemenhulde met een zoen voor Gerard Hettema gingen er oo: bloemen naar mevrouw M. Adri- aanse-Quint, die in Middelburg in deze twee werken de clavecimbelpartijen voor haar rekening nam. Hans Henkemans Primavera bleek bij het publiek (afgaande van het vrij zwak applaus) niet zo in de smaak te vallen. Deze mening konden wij echter niet delen; het is muziek die -men meerdere malen voorgeschoteld moet krijgen, om het werk beter te leren ken nen. Een compliment aan de fluitist is hier zeker op zijn plaats. Na de pauze voerde het kamerorkest eerst van Honegger dienst Pastorale d'Eté uit, in zekere zin wel verdienste lijk, maar waar men in de hoogste pas sages nog wel eens tekort schoot in ge lijkheid van klank. Ook het slotstuk, de Sinfonia in g klein van Rosetti, leed aan dit euvel, voornamelijk in het derde deel. terwijl het Allegro scherzante in een tempo werd genomen, dat niet alle leden van dit kamerorkest konden vol houden. Het publiek echter was over het al gemeen met de prestaties wel ingeno men en gaf hiervan blijk dóór veel ap plaus. Dit concert werd gegeven ten bate van de Stichting Universitair Asyl- I fonds. A. L. De Belgische zanger Adamo heeft zijn 21e verjaardag gevierd. Tij dens een groot feest in Brussel hielpen bewonderaarsters bij het uitblazen van de kaarsjes. Morgen, woensdag 4 november gelden voor Zeeland de volgende hoogwaterstan den: Hansweert 2.53 en 15.08 uur; Ter- neuzen 2.17 en 14.32 uur; Vlissingen 1.47 en 14.02 uur; Wemeldinge 3.37 en 15.50 uur. WATERLANDKERKJE R.-k. kleuterschool 15-jarig bestaan gidsen VLISSINGEN Alhambra 20 uur De grote ontsnapp"1» TERNEUZEN Luxor 20 uur Freddy en de miljonair, alle leeft, OOSTBURG Ledel 20 uur De Mongolen, 14 j. De Eenhoorn 20 uur Vergadering Kat' Vrouwengilde VLISSINGEN Alhambra 20 uur De grote ontsnapping 18 jaar OOSTBURG Ledel 20 uur De lachende karll BRESKENS 19.30 uur Raadsvergadering was. Naast haar mogen we direct Ad Venema noemen, die praktisch niet van het toneel af geweest is, af en toe wat te theatraal misschien, maar beslist niet onvoldoende. Geert van Oorschot als Wil kinson de butler, gaf een goede gestalte van deze figuur en wist de butler op de iuiste waarde te schatten. Anton Gillis sen. die in korte tijd de rol van Henry Shawn moest leren voor de ziek gewor den Geert van Oorschot Azn. deed dit met veel verve. Sir George Martin bracht in wezen het leven in dit blijspel. Anton Vader was hierin de geestelijke animator, terwijl Ineke van Liere een juiste vertolking gaf als Helen Chandler, de hooghartige ver loofde van David Warren. Freddy Flo- russe was een goede rechercheur en Coos BouwenseBouman de lieftallige moeder van David Warren in een rolletje, dat uiteraard weinig betekende. In het tweede bedrijf bleek de rolken- nis niet zo erg vast te zijn. De souffleuse zouden we willen verzoeken nog iets zachter te willen souffleren. (Indien nodig.) Eindconclusie: Over het algemeen wel goed spel, maar qua stuk een blijspel om nooit meer op te voeren. In de competitie'® van de Zeeuwse Korfbalbond, die na twee weken regen verlet zaterdag weer in volle omvang konden worden voortgezet, vielen er aan de lopende band verrassingen te noteren. De grootste surprise was wel de 86 overwinning die hekkesluiter Togo 2 in Goes wist te behalen op het tot dan nog ongeslagen aan de leiding staande Animo 2 (86). Weliswaar verscheen Animo 2 met enkele invallers maar ook het Goese twaalftal was niet geheel volledig. Het begin van deze ontmoeting was hoopge vend voor de zebra-reserves. Vrij snel kon men uitlopen tot een 0—3 voor sprong maar de Goesenaars bleken hiervan niet ondersteboven en bleven stug volhouden hetgeen uiteindelijk re sulteerde in een ongedacht succes. Zuidwesters 1, de ploeg die van de eer ste Animo nederlaag tot en met had kunnen profiteren, leed een vernietigen de 10—2 nederlaag bij Tjoba 2. Enkel de uitslag Elto 1Volharding 1 was nor maal (42) al heeft ook hier de zege van de thuisclub aan een zijden draad gehangen. Tien minuten voor het einde kwam de ploeg uit Yrsek^ terug tot 32 en leek een gelijkspel in de lucht te hangen. In de eerste klas is Elto nu op gelijke hoogte gekomen met Animo 2 en de strijd is nu weer geheel open zonder een uitgesproken titelkandidaat. Togo 2 verliet de laatste plaats ten koste van Volharding. In 2a gaat leider Atlas rustig door op het pad der overwinningen. Slachtoffer werd nu Zuidwester 2 (3—13). In 2b haalde Luctor 2 een forse streep door mogelijke kampioensaspiratie's van Blauw-Wit 1 <46). In deze klas vallen de tot nu toe teleurstellende prestaties van Olympia 1 op. Het verloor nu weer met 112 van de Poel. De uitslagen waren: le kl.: Togo 2Animo 2 8—6: Tjoba 2—Zuidwesters 1 102; Elto 1— Vólharding 42; 2a: Animo 3-Stormvo- gels 1 5—2; Zuidw. 2-Atlas 3—13; 2b 1 11—2; 3a: Vedo 2-Ondo 2 3—14; Swift 4-BKC 2 77; Valkenisse-KVL 116; 3b: Olympia 2-Animo 4 4—9; Dos 55-Tjoba 4 56; Ook zaterdagmiddag bleef het optre- den van de Zeeuwse ploegen in de lan delijke korfbalcompetitie van de KNVB niet zonder succes. Swift 1 won op eigen veld met 9-3 van 't hoger geplaat ste Zuiderkwartier uit Leiden. De Middelburgers speelden een uit stekend partijtje en wij geloven, dat ze zich dit seizoen heel wat makkelijker in de eerste klas zullen handhaven dan de vorige competitie. In 2b won Tjoba 1 in Rotterdam met 45 van Olympiaan. De groen-witten kregen hierdoor wat meer „lucht" en konden zich wat ver der uit de buurt van de rode lantaarn werken. Een gehavende Animo-ploeg kon het bij het nog ongeslagen KNS in Leiden niet bolwerken (53). In 3c zag Togo 1 uit Goes, de enige tot nu toe nog ongeslagen Zeeuwse ploeg, zijn thuiswedstrijd tegen Crescendo te elfder ure omgezet in een uitwedstrijd tegen Blauw Wit uit Dordrecht. Voor deze wedstrijd bleek op dit laatste moment in Dordrecht geen veld meer beschik baar te zijn zodat de Goesenaars ander maal niet in het veld kwamen en de achterstand in wedstrijden opnieuw gro ter werd. TECHNISCHE HOGESCHOOL DELFT 1 11 1 Aan de Technische Hogeschool in Delft slaagde de heer H. J. M. van de Vijver te Biervliet voor het kandidaats examen elektrotechnisch ingenieur. ZIEKENVERPLEGING A Voor de in hét St.-Liduinaziekenhuis afgenomen examens, voor diploma A zie kenverpleging zijn alle kandidaten ge slaagd: o.a. zuster Y. Dellaert, zuster C. Boudens, zuster G. de Cock, zuster L Ferket, eerw. zuster Laurentina van zrs, Franciscanessen M.M.D. Breda, zuster J. de Keyzer, zuster M. Mels en zuster A. van Osselaer. APOTHEKERS-ASSISTENTE Te Utrecht slaagden voor het examen van apothekers-assistente: mej. P. Com missaris, te Breda; mej. J. M .Baecke, te Nieuw-Namen. (Van een onzer ven STOPPELDIJK - Hoe fe Stoppeldijk is de ten vrucht van veel liefdadi, Ten dele gerijpt omdat d van de grote landbouws voor kort deel uitmaakte (Van een onzer versl SCHERPENISSE. D Polder- en Waterschapsbor Hollandhuis te Scherpeni mene vergadering gehoi twee redevoeringen is gej toekennen van grotere fi standigheid aan de wate zyn openingswoord was Dekker voorts van menin de waterschappen void* moet worden gelaten voor leid, omdat volgens hem e wegingsvrijhpid inzake leidt tot een vluggere afd£ ken. Dat werkt zowel voo als voor de waterschappei rend. G.S. hebben toegezegd t< deren, dat er een commi een nieuw raamreglement len. In deze commissie z terschappen vertegenwoor De heer Dekker sprak aanleiding van de nieuw* constellatie, die per 1 ja werking zal treden. Hij land als voorbeeld kan v op het gebied van de reo het waterschapswezen. De: pen zijn, aldus de sprekei ling tot vroeger in sterke lijk geworden van het a beleid en van de overige lende maatregelen van de (Advertenties Cteer uw lievelingsvo

de Stem | 1964 | | pagina 2