rhoud! :ware shag Vlissingen speelt tegen HVY geweldige partij: 1-10 SOA uit Breda maakt tien goals in Bergen op Zoom Landbouwschap attent op luchtverontreiniging en tracé aardgasbuis Oslo mist zijn goalgetter Gianni Motta: nieuwe triomf Baracchf m Drink real American Turfschiprit te BREDA LAATSTE NIEUWS TREIN DOOR ROOD LICHT: 18 DODEN 10 Jfïi veilig dichtbij! lij' van de 3000 y-stations in Neder- vindt daar produkten Yeldfaam, die u het ilig en prettig maken m ^v/A mm Driebandenspel te BREDA Gewichtheffers naar Keulen EERSTE KLAS E RKC heeft het in eerste helft zwaar Wijziging in het HVV-team hielp niet Verdiende zege van Biljarttitel voor L. Dieleman Niet tot winst sterk Middelburs District Zuid West-Brabant TELEFOONTJE Onderscheiding voor Hoekstra Helft ontslagen bouwvakkers mag terugkomen „Neen zeggen ze fR IP DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 2 NOVEMBER 1964 v/o, *jy, x v al aan een doelpuntloze ruststand toen 5 minuten voor dat thee zou worden gedronken mid voor Coppejans, die tot dat moment nog niets had gepresteerd, de bal van J. Vogel kreeg toegespeeld en tegen zijn harde schot had doelman Kuypers kon door een spectaculaire red- minuut later plaatste Hendrikse een vrije trap vanaf het middenveld hoog in de doelmond en het hoofd van Coppejans reikte hoger dan de handen van de wat te laat reagerende doelman en dat be tekende een 2-0 ruststand. Met deze com fortabele voorsprong begon Middelburg aan de tweede helft. Ook nu weer had De Valk een veldoverwicht. in de hand gewerkt door de wat defensieve inslag van het Middelburgspel, maar gevaar kwam er toch heel weinig. In de 17e minuut werd het vonnis vrijwel vol trokken. Een uittrap van doelman Mon- deel kwam via Albert Vogel bij diens broer Juul en deze schoot zijn ploeg naar een 3-0 voorsprong. Het spel van De Valken was hierna vrijwel uitgeblust. In de 19e minuut kreeg men de genade- stoot toen de Vos een strafschop benutte. Middelburg kreeg daarna nog enkele kansen en kort voor het einde kwam de Vos, weer na een verre uittrap van Mondeel, oog in oog met Kuypers te staan en maakte toen geen fout waardoor de wat geflatteerde maar zeker ver diende zege aan duidelijkheid niets te wensen overliet, 5-0. In Breda zyn dit weekeinde de wed stryden begonnen voor de eerste klas driebanden (nationale voorronde)De uitslagen van de partijen waren: F. Bekers 40 73 0.547 3 J. Michielsen 32 73 0.438 5 A. Martens 40 73 0.547 4 F. Bekers 28 73 0.383 3 A. Martens 40 58 0.689 4 J. Michielsen 31 58 0.534 3 C. Teurlings 40 46 0.869 5 J. Michielsen 30 46 0.652 4 A. Martens 40 63 0.634 4 M. v. Bracht jr. 36 63 0.571 5 M. v. Bracht jr. 40 42 0.952 4 J. Michielsen 19 42 0.452 3 F. Bekers 37 58 0.637 4 C. Teurlings 40 58 0.689 4 De wedstrijden worden vanavond en woensdag voortgezet. (Advertentie) IVoor betera sportprestatie* Dextrose tabl. Importeur ELMA Breda, Tel. 46650 Arm HVV! Tien doelounten te gen. Vlissingen rammelde er flink op los en vooral Rob Moens was op dreef met vijf doelpunten. Maar de Hulsterse ploeg krijgt nog 'n kans om te tonen of deze cijfers een vergissing betekenen. De andere Zeeuwse vertegenwoordiger, Mid delburg, zorgde voor een al even spectaculaire uitslag. Het wist nie mand minder dan aanvoerder De Valk met een 50 nederlaag naar huis te sturen en dat is toch wel een duidelijke uitslag dachten we. RKC deed het ook al prima en ze gevierde over Sparta. Daarmee blijven de Waalwijkers nog steeds meetellen. Behalve Middelburg zal ook deze club wel blij zijn met het verlies van De Valk RKC heeft in het duel tegen Sparta '25 voor rust nogal moeite gehad om goed op dreef te komen. Beide ploegen speel den in deze periode niet best en lieten tal van kansen onbenut. Toch moest doelman Wouters meer in actie komen dan zijn collega aan de andere kant en met moeite stopte hij in de twintigste minuut een schot van Duquesnoy. Terwijl de Waalwijkers al tweemaal dicht bij een treffer waren geweest kwam in de 29e minuut succes aan de andere kant. Uit een pass van Kuipers kwam de bal voor de voeten van Verhappen die hard en onhoudbaar inschoot 1-0. RKC was er niet door aangeslagen, verhoogde het tempo en ging wat feller spelen. Tal van schoten werden door Frans Passier en de Peffer gelost, maar eerst zeven minuten voor rust kon Duquesnoy een fout in de Sparta-verdediging afstraffen en evenwicht brengen, 1-1. In de tweede helft kwamen de gasten er na een wat tam begin steeds beter in en het Spar*a- doel kwam onder zware druk. Doelman Wouters ranselde er alles uit, maar moest in de 17e minuut toch capituleren. Door een fout in de Beek-en-Donkse ver dediging kreeg Frans Passier zijn kans en die benutte hij prompt 1-2. Vanaf dat moment vlotte het bij de RKC'ers betel en het Sparta-doel ontsnapte enkele ma len ternauwernood aan doorboring. On danks dit overwicht duurde het nog tot de 40e minuut voordat Frans Passier het overwicht wat ruimer tot uitdrukking kon brengen, 1-3. In de resterende tijd bleef RKC wel sterker, maar kon de marge niet meer verhogen. Het zag er reeds in de eerste minuten van de wedstrijd HVV '24-Vlissingen naar uit dat Vlissingen door zijn veel betere spel tot grote dingen in staat zou zijn. Het talryke publiek (het was immers een „Zeeuwse derby") vermoedde toen echter nog niet dat Rob Moens en de zijnen de Hulstenaren een zo stevige nederlaag zouden bezorgen. De eerste aanvallen waren echter voor HVV '24, die deze keer met een sterk gewijzigd elftal het veld in was gekomen. In de 5e minuut kwam uit een aanval op rechts de bal via Leon van Dorsselaer Hier is Vlissingen op de helft, want voor de vijfde maal krijgt de HVV-doelman het nakijken. by HVV-aanvoerder Guust Voet, die ra kelings over kopte. Nu was het echter Vlissingen dat. waarschijnlijk toch geschrokken van het verwoede aanvallen van de Hulstenaren, terug begon te slaan. Voor Hulst was dat meteen het moment waarop alle hoop op een gunstig resultaat de bodem werd ingeslagen. In de 7e minuut was het de Vlissingse rechtshalf Stroo die naar de vrijgelopen Rob Moens door speelde en het was deze oud-HVV-speler die de lange doelpuntenreeks voor zijn Vlissingse club opende: 0-1. Bij een corner in de 11e minuut ont stond er voor het Hulsterse doel een gevaarlijke situatie. Deze werd door de Vlissingse rechtsbuiten benut om de bal tijdens een heftige doelworsteling naar de goed opgestelde Moens te schieten, die snel aan de spanning een einde maakte: 0-2. Gedurende een tiental minuten kon HVV '24 de toestand nu enigszins mees ter blijven, hoewel vooral de achterhoede de grootste moeite had de veelvuldige Vlissingse aanvallen tot staan te brengen. Weer was het echter Rob Moens, beslist de grote man in deze wedstrijd, die de score verhoogde. Hij kreeg in de 17e minuut een pass van zijn rechtsbinnen Lilipaly, liep goed door en kon zo de stand op 0-3 brengen. De actieve Lilipaly kreeg in de 22e minuut de beloning voor zijn harde werken en kon na een geslaagde aanval op links de stand op 0-4 brengen. Het pleitte voor de Hulstenaren dat men de moed niet liet zakken, ondanks de grote achterstand, waar ze nu al tegen aan keken. Vooral Honoré Neefs bleef onvermoeibaar zwoegen om toch maar te proberen een tegenpunt te sco ren. Hijzelf was degene die hierin in de 42e minuut slaagde. In een heftige doelworsteling voor het Vlissingse do mein kreeg hij plotseling de bal goed voor de voeten. Hij aarzelde dan ook niet en redde de eer voor Hulst: 1-4. Na de rust bleek al gauw dat Vlissin gen niet van plan was de score te hou den zoals ze op dat moment al was. Reeds in de vijfde minuut kreeg Lilipaly een dieptepass uit de achterhoede en scoorde hieruit: 1-5. Rob Moens had er ook nog steeds niet genoeg van. In de 11e minuut van de tweede helft kreeg hij een mooie voorzet van rechtsbuiten van Oosterhout, Een feilloze kopbal van Rob zorgde er voor dat de man bij het scorebord wederom zijn ladder op kon: 1-6. Toen leek het of Vlissingen het wel letjes vond. HVV kreeg nu wat meer gelegenheid te tonen dat zij toch óók nog konden voetballen. In de 21e minuut waren zij na een goed genomen corner heel dicht bij hun tweede doelpunt. Paul de Blok schoot echter net naast. Vlissingen* ging echter weer verder. Moens gaf in de 26e minuut van Ooster hout de kans het 7e doelpunt voor Vlis singen te scoren. Tot grote wanhoop van de hele Hulsterse aanhang lukte het ook nu weer: 1-7. Hierna waren de Vlissingers niet meer te stuiten en stoomde de uitstekend en beheerst spelende ploeg in één ruk door naar het 10e doelpunt. In de 34e minuut was het de helemaal naar voren gekomen rechtshalf Stroo, 1-8. enkele minuten later van Oosterhout nadat de Hulsterse defensie bleef staan daar men aan handbal dacht, 1-9 en de ster van het veld, Rob Moens, zorgde er in de laatste minuut voor dat zijn oude club. HVV '24 een ontstellende ne- kreeg op eigen veld: OSLO Lyn uit Oslo zal het woens dag tegen DWS in Amsterdam, in de tweede ronde om de Europabeker, zon der goalgetter Ole Stavrum moeten stel len. Topscorer Stavrum - die dit seizoen 18 doelpunten voor zijn club heeft ge maakt - heeft besloten van de reis naar Amsterdam af te zien omdat hij zich wil concentreren op z'n aanstaande exa men Duits aan de Universiteit van Oslo. Stavrum zal worden vervangen door Ole Dybwald Olsen, die in Amsterdam zijn internationaal debuut zal maken. De ploeg van Lyn reist dinsdagochtend per vliegtiug naar Amsterdam. DEN HAAG. De Nederlandse ge- heffersploeg, die zaterdag 14 november in Keulen in een drielandenwedstryd tegen West-Duitsland en België uitkomt, is als volgt samengesteld Bantamgewicht: Karei Urgert (LKV Leiden) veder: Jan Heppener (Simson, Den Haag).licht: Jan Nolten (LKV Lei den), midden: Harry van Loon (BW, Breda), lichtzwaar: Arie Veraar LKV, Leiden), midzwaar: Joe van Dorp (Sim son, Den Haag) en zwaargewicht: Piet van der Kruk (Simson, Den Haag). AXEL Zondagavond werden de laat ste wedstrijden om het kampioenschap van de 4e klasse libre district Walche ren en Zuid-Beveland in café la Paix te Axel gespeeld. Kampioen werd de heer L. Dieleman van P.O.P. uit Axel. Gedetailleerde uitslag: 1 L. Diele man, P.O.P.Axel gewonnen 6 punten 12, serie 17 gemiddeld 1.9; A. Tacq, K.O.T., Sas van Gent. 5, 10, 10, 1.84; 3 J. Rentmeester O.B.K., 's Heerenhoek, 4 8. 13, 1..986; 4. J Steenbakker, O.H. G. L., Kwadendamme, 4, 8, 11, 1.87; 5 C de Winter. O.H.G.L. Kwadendamme, 4.' 3 11 1.78; C. Vérweij, A.B.I.M., Oudèlande. 3. 6, 16. 1.67; 7. J. Brugge- man Avontuur. Goes, 1, 2 17, 1.423. A. van Lent, K.O.T., Sas van Gent, 1, 2, 12. 1.347. Hier een spectaculair moment uit de wedstrijd Dongen-WVO. MILAAN. Langzamerhand begint de grootste scepticus in de internationale wielerwereld er aan te geloven, dat Gi anni Motta het werkelijk in zich heeft een groot kampioen te worden. De pas 21 jaar oude Italiaan, die dit jaar zijn eerste als prof vijfde werd in de Ronde van Italië, tot de uitblinkers van het wereldkampioenschap behoorde en in Italië vijf grote wedstrijden, waaronder de klassieker Ronde van Lombardije won, behaalde zondag in de beroemde tijdrit om de Trofee Baracchi samen met zyn landgenoot Giacomo Fornoni op nieuw de eerste plaats. Deze Italianen legden de 113 km tus sen Bergamo en de Vigorellibaan in Mi laan af in 2 uur 28 min. en 41 sec., het geen een respectabel gemiddelde van 45.500 km per uur betekent. Ercole Bal dini en Vittorio Adorni legden met 38 sec,, achterstand beslag op de tweede plaats. De sterke combinatie Rudi Altig- Anglade kwam niet verder dan de zesde, de winnaars van vorig jaar, de Fransen Jo Velly en Mare Novales, eindigden pas als zevende. (Van onze handbalmedewerker) Een verrassing in de hoofdklasse da mes handbal was de overwinning van Hygiëa Den Haag in de wedstrijd tegen Sagitta Amsterdam met 61. Door deze overwinning stijgt Hygiëa drie piaatsen op de ranglijst, want Zeeburg Amster dam speelde gelijk tegen Athene Den Haag met 77. (Advertentie) O Met cyfers die aan duidelijkheid niets te wensen overlaten, heeft Middelburg het ongeslagen record van De Valk aan gruzelementen geslagen. Daar zag het in het begin van de wedstrijd overigens niet naar uit want de bezoekers presenteer den in de beginfase ontegenzeggelijk het beste voetbal. In de voorhoede aangeko men werd het echter te veel breiwerk om de hechte Middelburg-defensie ern stig aan het wankelen te krygen. Middelburg kwam toch even in de ver drukking toen een hoekschop door links buiten Louwers zo scherp werd geplaatst, I dat de bal zonder dat doelman Mondeei I er een hand naar uitstak, boven op de deklat trecht kwam en daarna juist over ging. Het spel, dat in hoofdzaak op het middenveld werd geleverd, was snel en aantrekkelijk maar er kwamen weinig doelrijpe kansen uit voort. Na 20 minu- J ten dreigde een misser van de overigens uitstekend spelende Bogers De Valk fa taal te zullen worden, maar doelman Kuypers ko ndoor een spectaculaire red- j ding onheil voorkomen. Het bleek toen al dat de Middelburg-uitvallen niet van gevaar ontbloot waren en Mondeel had bepaald een rustige middag. Ook in de periode dat De Valk een duidelijke veld- meerderheid demonstreerde. Ieder dacht In Vlissingen zijn de dames van Walcheren niet tot winst kunnen komen tegen WLC/DES. Een overwinning met een minimumverschil aan doelpunten ging mee naar Eindhoven. Eindstand 23. De heren van WLC/DES hebben het in Goes niet cadeau gekregen. Tonido wist regelmatig de leiding te nemen maar sneuvelde in de slotfase. Met de rust werd een stand bereikt van 55. Direct na de rust gaf het Zeeuwse Tonido weer de toon aan. dit duurde tot tien minuten voor het einde. Koploper WLC/DES zag dat zijn ongeslagen positie in gevaar kwam en drukte door. Tweemaal moest de Goese doelman het leder uit het net halen, wat betekende dat de overwin ning met 78 naar Eindhoven ging. In Bergen op Zoom werden de dames van SIOS ingemaakt door het Bredase SOA met 010. Met de rust werd de helft van dit aantal doelpunten reeds be reikt door Thea (2 x) en Corry Spelier, Marian Roelandt en Nanny Lommers. Na de thee hetzelfde spelbeeld, waarbij de keepster van SIOS trachtte de schade tot een minimum' te beperken. Het was een spel van kat en muis waarbij SIOS slechts zesmaal het doel van SOA kon bereiken. De doelverdedigster van de groen-witten had weinig moeite met de schoten en zette direct de voorhoede weer aan het werk. De doelpunten in de tweede helft werden bijeen geschoten door Loes Kools, Thea Spelier, Marian Roelandt en Toos van Arendonk. Dames 2e klas A Rapid blijkt een abonnement te hebben op gelijke spelen. Deze week was het Heerle dat de Bre dase dames een puntje afhandig maakte. Voor de rust had Rapid de leiding ge nomen door Dora Beerens. Met deze stand werd ook de thee gedronken. Na de rust kon Rapid het doel niet meer vinden, het tegendeel gebeurde. Heerle wist gelijk te Komen en stand te houden tot het einde. 11. Be Fair verdedigde zich tegen koploper Volt Tilburg uitstekend, maar moest uit eindelijk de winst toch mee naar de wolstad geven. Het werd een nederlaag van 14. Voor het Bredase Be Fair scoorde Yvonne van Ree. De Tilburgse doelpunten werden gemaakt door Lia Parren (2 x), Ine Groenedaal en Dinni van Dongen. Leen Derks vei'dedigde het Bredase doel op voortreffelijke wijze. Heren 2e klas A De kans dat SOA kampioen wordt neemt steeds vastere vormen aan. Deze keer bonden zij hun Bredase stadgenoot EBHV 2 aan de zege- Handbal bij RKV VU -Terneuzen? Het lijkt er wel op. De Terneuzense keeper stompte de bal weg en het ronde ding zoefde langs een TJni- tas-speler die gekiekt werd op het moment dat de bal zijn hand pas seerdeGeen hands dus... kar. Tot de stand 22 konden zij het spel nog volgen, maar hierna was het SOA dat regelmatig Michael Weling, de keeper van EBHV, passeerde. Met de rust hadden de groen-witten een voor sprong van 411. De meeste doelpunten voor SOA werden gemaakt door Dick Jas en Jan v. d. Bom. voor EBHV waren dat Kees Willems, Jan de Meij en Erik Beiser. Na het wisselen van speelhelft bleef SOA domineren en scoorde nog zeven maal, EBHV kon slechts twee maal het doel vinden. Door deze over winning staat SOA boven aan de rang lijst met twee punten voorsprong op Ju liana. dat verloor van Volt 2, en drie punten voorsprong op DESK, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. In Tilburg heeft het Bredase Rapid gewonnen van Longa. Alvorens Longa het eerste doelpunt scoorde had Rapid een voorsprong van 03. Met de rust noteerden we een stand van 79. Na de rust zette Longa alle registers open en overspeelde Rapid, waardoor de Til burgse ploeg een voorsprong nam van 109. Rapid merkte het op tijd en zette een tegenoffensief in, dat uiteindelijk resulteerde in een 1114 overwinning. De heren van Velocitas 2 hebben op eigen terrein hun eerste puntje binnen gehaald. De tegenstander was Rapid 3, dat met de rust een achterstand had van 41. De doelpunten werden gemaakt door John de Kort, Jan Bakx, Ad Roo- vers en Wim v. Liempt; voor Rapid scoorde Kees de Leeuw. Na de rust ging het niet meer bij de oranje-zwarten en langzaam liep Rapid in. John de Ronde en Piet Beekers maakten er 43 van. Twee minuten voor het einde bracht Kees de Leeuw de stand op 44. Bij het eindsignaal bleken beide ploegen één punt rijker te zijn. (Van onze sportcorrespondent) BREDA Achtentachtig equipes van zeven zusterverenigingen verschenen za terdag aan de start (café restaurant „de Boswachter in het Mastbos) voor de elf de Turfschiprit, die de A.C.S. „de Ba'ro- nierijders" had georganiseerd. Ook het mooie najaarsweer droeg ertoe bij, dat het- festyn, onder meer bijgewoond door de heer S. Besters uit Venlo, gedelegeer de van R.A.C. Zuid, opnieuw een succes is geworden. Secretaris M. van Akkerveen reikte 's avonds in het Moitel de prijzen uit en bracht dank aan de sportcommissie, spe ciaal aan secretaris J. Walder. Klasse A: 1. Peskens (Vlijmen)Van Mierlo (Eindhoven) 79 strafpunten; 2. Van den Berg (Son)Van Mol (Maas- eijck) 81 strafpunten, 3. Van Beek (Aalst- Waalre)Verschuuren (Eindhoven) 86 strafpunten, 4. Haans (Tilburg)Ru- bingh (Son) 113 strafpunten. 5. Verbunt (Tilburg)Sweep (Engelen) 118 straf punten. Klasse B: 1. Van RijckevorselMelkert (Bergen op Zoom) 114 strafpunten, 2. Ververs-Oversteeg (Kaatsheuvel) 154 strafpunten, 3. Kuyken (Aalst-Waalre) Pennings (Eindhoven 157 strafpunten. 4. Lansen (Oosterhout)De Jong (Breda) 160 strafpunten, 5. Van LeeuwenVan Loenhout (Bergen op Zoom) 168 straf punten. Klasse C: 1. Klerkxmevr. Klerkx (Druilen) 231 strafpunten, 2. Vreugden- hilStekelenburg (Klundert) 238 straf punten, 3. mevr. BakkerHr. Bakker (Klundert) 245 strafpunten, 4. Van der AaVan Delft (Elshout) 264 strafpunten, 5. Van Zundert (Weert)Beekers (Rijs- bergen) 294 strafpunten. NIJMEGEN Een onverlaatdie wel geheel eigen opvattingen heeft over fatsoen en sportiviteitis er de oorzaak van geweest dat Henny den Engelse zondag niet met zijn club DHC tegen NEC heeft ge speeld. Kort na aankomst in Nij megen werd de speler van de Delftse club opgebeld door een onbekende, die hem meedeelde dat zijn vader juist een auto-ongeluk had gehad. Den Engelse begaf zich onmiddellijk naar het station om de eerste de beste trein terug te nemen, maar belde voor alle zeker heid nog even een familielid op. Tot zijn grote verbazing hoorde hij toen, dat er met zijn vader niets aan de hand was. Inmiddels was het echter al te laat geworden om, nog tijdig in het stadion terug te zijn. Zowel het bestuur van DHC als dat van NEC hebben de recherche opdracht gegeven een onderzoek in te stellen naar de identiteit van de onbekendedie op deze wel zeer laakbare wijze gemeend heeft Henny den Engelse het spelen te moeten beletten. De „zilveren" K2-Hoekstra-Geurts is ir Hengelo, woonplaats van eerstgenoemde, op grootse wijze gehuldigd. De twee ka novaarders werden in een open landauer naar het stadhuis gebracht, voorafgegaan door het muziekkorps de harmonie en af vaardigingen van sportverenigingen. In de grote hal van het stadhuis vond de officiële ontvangst door het gemeen tebestuur plaats. Hoekstra en Geurts werden toegesproken door de burgemees ter van de gemeentejhr. mr. L.M.E. von Visenne. Beiden ontvingen een boek en een fotopocket over Hengelo en Paul Hoekstra werd bovendien onderscheiden met de zilveren penning van de gemeen te. Velen spraken daarna de succesvolle combinatie toe. De heer N. van der Hoeff, voorzitter van de Twentse water sportvereniging, bood Paul Hoekstra een nieuwe eenpersoons wedstrijdkano aan. AMSTERDAM De Amsterdamse aan nemingsmaatschappij Texel heeft aan de 400 op staande voet ontslagen ar beiders laten weten dat er weer 200 in dienst kunnen worden genomen. De directie heeft laten weten dat als er hard gewerkt wordt, de arbeiders met de kerstdagen zullen kunnen profiteren van een herziene winstregeling (de eerste werd afgekeurd), waarvan ver wacht wordt dat deze wel zal worden goedgekeurd. Circa 300 van de 400 ontslagen bouw vakkers hebben het voorstel in een vergadering besproken. Zestig van hen vonden het zo onaanvaardbaar dat zij met de pauze al weggingen. Van de overigen wezen er 229 het voorstel als absoluut onvoldoende van de hand. De eisen die uit de vergadering naar voren kwamen: allereerst betaling van het achterstallige loon aan alle betrok ken arbeiders en volledige schadeloos stelling. Zij zijn nog altijd van mening dat het ontslag onrechtmatig is. BERLIJN Achttien personen zijn ge dood en meer dan honderd gewond toen gisteravond een Oostduitse exprestrein in botsing kwam met een locomotief van een goederentrein dicht bij Langhagen. een stad in de provincie Mecklenburg. De exprestrein Berlijn-Rostock kwam in botsing met de locomotief toen deze een onveilig signaal passeerde. Sommige gewonden zijn er ernstig aan toe. Vijf wagons van de exprestrein ontspoorden als gevolg van de botsing. GOES De gewestelijke raad voor tegemoet gekomen aan de wensen var Zeeland van het Landbouwschap heeft uitvoerig gesproken over de steeds ver der gaande gevolgen van de luchtveront reiniging door industrieën in de kanaal zone in Zeeuwsch-Vlaanderen. waardoor ernstige schade ontstaat aan gewassen en veestapel. Alhoewel de schade aan gewassen en vee door de betrokken fa brieken op coulante wijze wordt afge wikkeld, waarvoor de raad zijn waarde ring uitsprak, werd het gewenst geacht nader aan te dringen op het treffen van betere technische voorzieningen, waar door de klachten wellicht tot een mini mum kunnen worden beperkt. In \'erband met het feit. dat in geïm porteerde zaaiwikken dikwijls wilde ha ver wordt aangetroffen, werd besloten de hoofdafdeling Akkerbouw van het Landbouwschap te verzoeken maatregelen voor te "stellen welke kunnen leiden tot een importverbod voor met wilde haver besmet zaaizaad. Nu gebleken is, dat invoering van de verordening ter bestrijding van de wil de haver in Schouwen-Duiveland, Tholen, en St.-Philipsland en Noord-Beveland in het afgelopen seizoen geen moeilijkheden heeft opgeleverd, voor de praktijk, zal aan de landbouworganisaties worden ge vraagd een uitspraak te willen doen over eventuele invoering van deze verordening voor Zuid-Beveland, Walcheren en Z.- Vlaanderen. Met belangstelling werd kennis geno men van de mededeling, dat het laagste punt van de draden van de hoogspan ningslijn GoesRoosendaal vermoedelijk 13 meter boven het maaiveld zal komen te liggen, zodat in belangrijke mate is de fruittelers, zulks ter voorkoming vai ernstige schade aan de windkeringen. Met de betreffende commissies en be sturen van de landbouworganisaties were uitvoerig van gedachten gewisseld ove de aan te leggen aardgasleiding van Bra bant naar Vlissingen, waarbij vertegen woordigers van de Gasunie aanwezig wa ren voor het geven van de gewenste in lichtingen. Meegedeeld werd. dat het tracé noi niet vaststaat en dat boomgaarden zo veel mogelijk zullen worden gespaard. De buis in Zuid-Beveland en Walche ren zal slechts een diameter van 30 cn krijgen. Zeeuwsch-Vlaanderen daarente gen krijgt een zwaardere leiding met ver moedelijk een diameter van 60 cra_ ii verband met de verwachte afname 'vai aardgas in de kanaalzone. De leiding ir Zeeuwsch-Vlaanderen komt binnen in dc Hertogin Hedwigepolder en loopt van daar via Zandberg. Luntershoek, noor delijk van Axel naar Sluiskil. In dit gebied zal op korte termijn een soortgelijke bespreking worden gehouden teneinde de verschillende problemen met de streek te kunnen behandelen. Met de vertegenwoordigers van de Gasunie werd afgesproken dat de wen sen van de georganiseerde landbouw na der zullen worden uitgewerkt en aan de Gasunie zullen worden voorgelegd. De gewestelijke raad beloot mede naar aanleiding van een ontvangen schrijven van de Z.L.M. met kracht te pleiten voor meer coördinatie op het terrein van tracés voor wegen en leidingen, teneinde de schade zo beperkt mogelijk te kun nen houden.

de Stem | 1964 | | pagina 9