Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen BICONOOM f 698.- Z.-Beveland Veere heeft burgemeester groots afscheid bereid Hoogste punt van Sasse bejaardenhuis bereikt Boekanier stapt aan wal BOSCH OPTIEK Burgemeester Vercauteren legde ambt neer Reeds veel gegadigden VLISSINGEN AXEL GOES HULST OOSTBURG SAS VAN GENT TERNEUZEN Huishoudbeurs goed geslaagd Souburgs pastoor geïnstalleerd „Platogo" trad voor voetlicht Christelijk Nationale school vierde eeuwfeest P. Piessers beëdigd als raadslid Hulde voor jubilerende leraar CLINGE BRACHT DANK AAN EERSTE BURGER Gebouw wellicht in april klaar Dagblad De Stem Vergadering Z.-Vlaamse Kamer van Koophandel op 6 november a.s. Tempo Stremming kanaal Zuid-Beveland 'STENOTYP' HOOGWATER Vandaag Morgi en BAGBLAB BE STEM VAN MAANBAG 2 NOVEMBER 1964 Nieuw en St.-Joosland Raadsvergadering. De voorzitter deed mededeling, dat het schoonmaak werk aan de nieuwe kleuterschool was gegund aan mevrouw I. Vinke—Heijstek voor 125,per maand. Een verzoek om goedkeuring van het uitbreidingsplan Zuid-Oost II was door G.S. nog niet voltooid en de goedkeuring hiervan was voor ten hoogste zes maan den verdaagd. Verschillende raadsleden spraken hier hun teleurstelling over uit. Op de lijst van onroerende monumen ten in de gemeente heeft de vereniging Monumentenzorg geplaatst de molen, de schilddragende leeuwen bij de kerkin gang en een hoeve. Aan mej. C. Janse van Noord wijk werd eervol ontslag ver leend wegens huwelijk als hoofdleidster der gem. kleuterschool per 1 januari 1965. In deze vacature werd met alge mene stemmen benoemd mej. I. Veldman te Nijmegen. Voorgesteld werd aan Ge» deputeerde Staten te berichten, dat te gen de voorgenomen verhoging der jaar wedden der wethouders geen bezwaren bestaan. De woningwetwoning Juliana- straat 6 wordt zodra deze vrij zal komen toegewezen aan het gezin K. van de Gruiter, thans wonende Molen dijk 44. De raad verleende op voorstel van b. en w. ƒ100,— subsidie in de kos ten van de herdenking van de bevrij ding. De raad voteerde een bijdrage voor eens ad 12,50 aan het comité Z.V.U. jubileum voor aanschaffing van een con certvleugel bij het 20-jarig bestaan van de Zeeuwse Volksuniversiteit. De heren Nimwegen en Knuijt waren hierop tegen, Het totaalbedrag der vergoeding voor de Christelijke lagere school over 1963 werd vastgesteld op ƒ5741,66, berekend vol gens een bedrag van 65,per leerling. De heer Lukasse vroeg inlichtingen over een nachtbrander op het Oude Dorp en naar de te stichten bushalte in de kom der gemeente. De heer Knuijt bracht de slechte bestrating ter sprake op het Oude Dorp en het opruimen van dijk- afval door de gemeente bij de nieuwe Rijksweg. De heer Lukasse betreurde het, dat de goot naast het tegelpad ver binding van AkenstraatWilhelmina- straat niet juist was gelegd. B. en w. zullen bezien of hier nog wat aan kan worden veranderd. De heer v. Nimwegen hield een uitvoerig betoog over de uit kering door het rijk uit het gemeente fonds, die slechts 4% hoger zal zijn dan in 1964. Spreker vond, dat bij de vast stelling van de uitkering uit het ge meentefonds voor 1965 onvoldoende re kening is gehouden met de reële be hoeften van de gemeenten. Ongeveer 3000 mensen hebben deze week een bezoek gebracht aan de in het Concertgebouw gehouden Vlissingse huis houdbeurs, de V-20. Het was deze herfst voor de vierde maal dat deze beurs door twintig winkeliers werd georganiseerd. De organisators toonden zich tevreden over het aantal bezoekers(sters), de beurs heeft geheel aan zijn doel beantwoord en algemeen was men van oordeel dat een (Advertentie) De nieuwste 5 kg wasautomaat die ook al klaar is voor de toekomst (Van onze correspondent) Zondag 1 november zal voor de Sou- burgse r.-k. gemeenschap als een zeer byzondere en heuglijke dag in herinne ring blyven. Op deze dag is Souburg een zelfstandige parochie geworden. Tot nu toe was de Souburgse r.-k. kerk een bijkerk van een Vlissingse parochie. 's Middags is in de r.-k. kerk te Oost en West-Souburg aan de Kerklaan pas toor M. Opgenoordt geïnstalleerd als pas toor van deze nieuwe parochie. De in stallatie werd namens de bisschop ver richt door deken Holtkamp. Na voorle zing van de benoemingsbrief van de nieuwe pastoor, werd door deken Holt kamp de betekenis van het pastoorsambt uiteengezet. Na het afleggen van zijn ambtseed werd pastoor Opgenoordt ge ïnstalleerd door de deken. Na een H. Mis bood de burgemeester de pastoor namens "het gemeentebestuur zijn gelukwensen aan en sprak hij de hoop uit dat de pastoor met Gods hulp de parochie tot groei en bloei mag brengen. duidelijke vooruitgang is te bespeuren in opzet en uitvoering vergeleken bij de vorige V-20's. De keurig verzorgde stands waren wat beter in de ruimte opgesteld, waardoor de bezoekers meer bewegingsruimte had den. Er werden veel demonstraties ge geven en 's avonds was er een door lopende en aantrekkelijke muzikale show waaraan onder andere werd meegewerkt door André van Duyn, Ilonka Biluska, het kwartet Theo Pihl, het Goese zang trio Gerry, Louis en Liza, The Night Revellers en het kwintet Jo Stokman, 's Middags verhoogde St.-Nicolaas de feestvreugde met zijn aanwezigheid en werden aan 500 a 600 kinderen kleine presentjes uitgereikt. Een bijzondere attractie vormden de de monstraties met verschillende types elek tronische orgels. Ook waren verschillende aantrekkelijke prijzen beschikbaar ge steld, waaronder een koelkast, transistor radio en pick-up voor de 700e, 1250e en 2750e bezoeker (ster)- De eerste avond gaf de prijsuitreiking nog een klein inci dent doordat de winnares, mevrouw P. Klitsie uit Vlissingen, zelf, door het trek ken van een lot haar prijs mocht be palen. Hierdoor kwamen de organisators in conflict met de loterijwet en werd proces-verbaal opgemaakt. Teneinde dit te vermijden werden de overige prijzen door de organisators zelf aangewezen. De toneelgroep van de afdeling Goes der plattelandsvrouwenvereniging ,,Pla- togo" heeft in het Schuttershof ce Goes een uitvoering gegeven. Opge voerd werd het blijspel in drie bedrijven van Gerard van Dijk, getiteld „De avond van de zevende juli". De helaas niet talrijke aanwezigen, waaronder de echt genote van burgemeester Huber en de loco-burgemeester de heer J. S. Visscher beleefden enkele prettige uren aan dit niemandalletje, dat onder regie van de heer A. Spee op de planken werd ge bracht De raamregie was in handen van Tóine van Bergen. Rolschaatsshow De leden van de Goese Middenstands Centrale gaan op woensdagavond 4 november in de Prins van Oranje kijken naar een rolschaats show, uitgevoerd door de rolschaats- vereniging Het Markiezaat uit Bergen op Zoom. Na deze show is er een ge zellig samenzijn, waarbij The Orpheans uit Goes voor het muzikale aspect zullen zorgen. Wolfaartsdijk Botsing Zaterdagavond had er op de Kinderdijk ter hoogte van de uitrit nabij hotel Zomerlust een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. De heer H. G. uit Moerbeke in België reed in de richting Zuiddorpe toen uit ge noemde uitrit de heer A. W uit Nij megen kwam rijden. De Belgische auto werd beschadigd. De heer A. W. die de botsing niet bemerkt had reed door maar heeft zich later gemeld. Vrijdagavond had onder grote belang stelling de herdenking plaats van het honderdjarig bestaan van de Christelijke Nationale school. Vele leerlingen en oud leerlingen gaven acte de présence. De heer De Ridder, oud-schoolhoofd belicht te de afgelopen honderd jaar. Zijn humo ristische beschouwing werd zeer gewaar deerd. Vervolgens hield professor Veen- hof uit Kampen een warm pleidooi voor de school met de bijbel. Burgemeester Van Dijke.voerde het woord namens het gemeentebestuur. Ook de rijksinspecteur de heer L. Frantzen uit Goes en de heer Verboom uit Middelburg, inspecteur van het christelijk nationaal onderwijs, ga ven van hun belangstelling blijk. Profes sor Veenhof sloot deze avond waarna een druk bezochte receptie volgde. Biervliet Raadsvergadering De gemeenteraad van Biervliet komt vandaag in vergade ring bijeen. De agenda voor deze verga dering vermeldt o.a. de navolgende pun ten: Vaststelling van een vernieuwde ge meentelijke spaarverordening; voorstel van b. en w. om akkoord te gaan met de door Gedeputeerde Staten ontworpen nieuwe jaarwedderegeling voor de wet houders in Zeeland: voorstel van b. en w. tot nadere vaststelling van de grond prijzen in het uitbreidingsplan ,,West" voorstel tot verkoop van een perceel grond in het uitbreidingsplan aan de heer W. van de Heul te Cadzand; ver koop van een perceel grond gelegen in de hoek Gentsestraat/Braakmanlaan aan het garagebedrijf gebrs. Vervaet; voor stel van b. en w. tot verkoop van een perceel erfpachtsgrond in de Beukels- straat aan de heer A. J. Faas; behande ling van het verzoek van de heer J. F. Dekker om aankoop van een perceeltje grond in de Braakmanlaan voor de bouw van een garage. B. en w. stellen voor hierop afwijzend te beschikken: aanbie ding gemeenterekening dienst 1963; vast stelling 5e en 6e wijziging gemeentebe groting 1964. (Advertentie) Plattelandsvrouwen De plaatselijke afdeling van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen heeft 'haar maandelijkse bijeenkomst in het Dorpshuis, onder lei ding van de presidente, mevr A.C. Note- boom-Biok. Na enkele huishoudelijke za ken, vertelde mevr. J. C. van Willigen- Everse uit Goes over haar reis door Amerika en het feest van de plattelands vrouwen van Pittsburg ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan. Tot slot werd nog meegedeeld dat op 5 november a.s. de bloemschikcursus zal beginnen. HULST Toonaangevend in brillenmode Raadsagenda. Op vrijdag 6 novem ber zal de raad van Hulst in openbare vergadering bijeenkomen. Op de agenda staan voorstellen tot het vaststellen van de herziening van het uitbreidingsplan Noord-Oost die voorziet in de moge lijkheid voor de bouw van een bejaar dentehuis tot wijziging van de preca- rioverordening, tot goedkeuring van de rekening 1960 van de gemeentelijke in stelling voor maatschappelijk werk, tot voorlopige vaststelling van de gemeente rekening en de rekeningen van het gas en woningbedrijf over 1960, tot het vast stellen van enkele begrotingswijzigingen en tot het afwijzend beschikken op een subsidieverzoek van de r.-k. EHBO te Hulst. Voorts wordt de raad gevraagd de voormalige openbare lagere school nog gedurende een half jaar ter beschik king te stellen van de kerkeraad van de Ned. hervormde gemeenten. Tenslotte zullen twee nota's van b. en w. over res pectievelijk de gemeeentelijke grondpo- litiek en het zwembad worden behan deld. De nota's zijn opgesteld naar aan leiding van vragen en opmerkingen van het raadslid de heer J. H. Stolte over deze onderwerpen tijdens een vorige vergadering. Verbouwing Binnen afzienbare tijd zal er begonnen worden met het verbou wen van de koffiezaal in de Kath, Kring. De zaal zal worden uitgebreid en de bar zal nu in de rechterhoek komen. Dit zal het voordeel hebben dat de ruimte achter de bar aanzienlijk groter wordt. Er zal nu ook meer ruimte zijn voor de biljarters, die van het ruimte gebrek nogal eens hinder ondervonden. Na de installatie en beëdiging van het nieuwe raadslid de heer P. Piessers voor de KVP sprak de voorzitter, burgemeester R. den Boer, de hoop uit, dat de heer Piessers nog vele jaren als raadslid zou kunnen werken. De heer Piessers hoopte op een goede samenwerking met de raadsleden, en te kunnen werken in het belang van de gemeente. Over het beroepschrift, dat indertijd ingediend werd door mevr. Vervaet - Dierickx, vroeg de heer De Rijk wie er van het college van b. en w. vertegen woordigd was bij de behandeling van dit beroepschrift bij de Raad van State. Mevr. Neeterson vroeg of mevr. Vervaet dit zelf had gedaan of dat zij door een advocaat vertegenwoordigd was. Mevr. Neeterson had bijzonder veel waardering voor het werk van mevr. Vervaet. Wat de voorlichting betreft, zei de heer De Meyer, dat een en ander met gebreken gepaard ging. Volgens hem zou dit kun nen worden opgelost door fractieverga deringen op het gemeentehuis te houden, waarbij dan een wethouder aanwezig zou kunnen zijn om, indien dit nodig mocht zijn, voorlichting te geven. De heer Bochstael was bang, dat er dan misschien wel eens te veel druk op een wethouder uitgeoefend kon worden en men mis schien dan zaken naar voren moest bren gen, die nog niet voor de raad bestemd waren. De voorzitter zal dit nog eens in de vergadering van b. en w. behandelen. De heer De Meyer ging in de oppositie over de subsidie van het fruitteeltproef bedrijf Zeeuwsch-Vlaanderen en vroeg zich af waarom de gemeente hierin weel moest bijspringen. De heer De Rijk vond het wel nuttig, daar men ook rekening moet houden met het agrarische deel van de bevolking. De vice-voorzitter van de Stichting Uitgebreid Technische School, Ir. V. Gena heeft de A.V.O.-leraar, de heer J. Téunissen in intieme kring gehuldigd vtfegens zijn 40-jarig jubileum bij het onderwijs. De heer Teunissen die sedert gerui me tijd met ziekenverlof is, was verge zeld van zijn echtgenote en jongste dochter. De huldiging werd bijgewoond door dé heer A. J. M. Vermeulen, de directeur van de U.T.S. de leraren en het personeel de heer M. Sierveld, als vertegenwoordiger van de Nederlandse Bond van Leerkrachten bij het Nijver heidsonderwijs, een deputatie van leer lingen en oud-leerlingen. In zijn toespraak getuigde Ir. Gena van veel waardering. U kunt trots zijn op uw verdiensten voor de gemeenschap. Ir. Gena overhandigde de jubilaris de gebruikelijke enveloppe met inhoud. De directeur van de U.T.S.de heer Vermeulen, had een korte, geestige toespraak waarin hij o.m. de uitste kende leraarseigenschappen en zijn werk buiten de school (toneel en bridgecur- sussen voor de leerlingen) memoreerde. Hij bood mede namens het personeel en het bestuur, de heer Teunissen een bij zonder fraaie schemerlamp aan. Een leerling, de heer L. Pieters. bood een leeslamp aan en bloemen vóór me vrouw Teunissen, namens de oud-leeu> lingen sprak de heer Lammers en ten slotte bood de heer Sierveld een fraai bloemstuk aan. „Besturen" In de kop boven het raadverslag, dat zaterdag j.l. in ons blad werd afgedrukt, wordt gesuggeseerd dat b. en w. van Terneuzen gaszaken ..besturen". Het gemeentebestuur zal het voorlopig echter bij het bestuderen van de gaszaken laten. Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, Telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252, GOES Eerste redacteur Exploitatie- inspectie Zeeland L. K. M. DE JONG tel. 2377 Hulst voor Zeeland: F. DE LIGT tel. 6252 Goes privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor W est-Zeeuwsch-V laander en J. PETIT, v. Ostadestraat 41, Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren S. AUGUSTIJN, tel. 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU, tel. 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland 0,18 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 2Ys mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder 1,— elke regel meer 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/ot leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp- 1.60 en 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. (Van onze correspondent) VEERE Jhr. I. F. den Beer Poor- tugael heeft op het stadhuis en in het verenigingsgebouw officieel afscheid ge nomen van zijn gemeente, waar hem op 1 januari 1946 door wethouder Kodde de ambtsketen omgehangen werd. Hij heeft t.g.v. dit afscheid in de raadzaal een afscheidswoord gesproken, waarin vooral zijn weemoed doorklonk over het feil, dat Veere zijn aloude intimiteit door recreatie, toeristen etc. gaat verliezen. Als een dieptepunt in zijn ambtsperio de zag hij het vertrek van de vissers vloot naar Colijnsplaat. De oud-burgemeester bood vervolgens een schilderij aan: een door zijn vader geschilderde stamboom van het huis Oranje. Het had jaren boven de deur van de raadzaal gehangen en het mag er nu gelukkig blijven. Hij dankte daarna iedereen die hier voor in aanmerking kwam, voor de pret tige samenwerking gedurende zijn ambtsperiode, van 18 jaar en 10 maan den. In het bijzonder bode Brouwer voor het verzorgen van de koffie en de bloe men in het stadhuis. Wethouder D. Kasse richtte een dank woord tot de scheidende burgemeester: „We zullen u missen al was het alleen maar om uw ochtendwandeling." Hij overhandigde de burgemeester na mens het gemeentepersoneel een lijvig boekwerk over de Chinese cultuur. Ook mevrouw den Beer Poortugael be trok hij in zijn dankwoord: ,,Lief en leed hebt u met ons gedeeld. In vó-r-/en te genspoed leefde u met ons mee. Dat wil er wel in bij de mensen". Voor het bordes van het stadhuis bracht het muziekkorps ,,Ons Genoegen" de burgemeester een muzikale hulde. Gezeten in een open rijtuig, getrok ken door twee vurige paarden, maakte hij daarna samen met zijn vrouw een rijtoer door het dorp. Voorafgegaan door de „Veerse Dijkruiters" en het muziek korps. Bij het verenigings gebouw sprak hij De scheidende burgemeester met zijn echtgenote in een open calèche tijdens een rondrit. de Veerenaren staande in zijn rijtuig toe. In het verenigingsgebouw was de hal ve stad samengestroomd. Hier zou Vee- re werkelijk afscheid nemen van zijn burgemeester. De burgerij kwam bijzonder goed uit de hoek door de heer den Beer Poortu gael een hypermoderne radio-pick up combinatie aan te bieden. Terwijl eenieder zijn kopje koffie dronk sprak Veeres nieuwe burgemeester A. de Kam, de scheidende burgemeester toe: „Uw spoor hoop ik in mijn beleid te volgen. Maar eenieder heeft zijn eigen stijl. Het is de bevolking, die de leefbaar heid van het dorp bepaalt. Daar zullen we ons naar moeten richten. TERNEUZEN Op vrijdagmorgen 6 november a.s. zal de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Zeeuwsch- Vlaanderen in het gebouw van de kamer te Terneuzen de algemene vergadering houden. Op de agenda staan voorstellen tot vaststelling van een reglement van orde, een retributie, en een personeels- reglement, de behandeling van de begro ting voor het jaar 1965 en de aanwijzing van een lid in het algemeen bestuur van het Zeeuwsch-Vlaamse Borgstellings fonds en van een lid in het bestuur van de Vlasstichting Zeeuwsch-Vlaanderen te St. Jansteen. De beide vacatures zijn ont staan door het aftreden van de heer P. Blommaert. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Het hoogste punt is bereikt van het voor rekening van de Nederlandse Centrale voor de Huisves ting van Bejaarden te Utrecht aan de Vier Ambachtenstraat in Sas van Gent in aanbouw zijnde bejaardentehuis. Daar om plaatste voorzitter H. F. Kok van de Stichting Algemeen Bejaardentehuis, die zorg zal dragen voor het beheer over en de exploitatie van het gebouw, het Ne derlandse dundoek op het reeds ten dele voltooide platte dak van de derde ver dieping, waarin het personeel van het bejaardentehuis gehuisvest zal worden. Hij deed zulks onder de belangstel lende blikken van o.m. de andere leden van het stichtingsbestuur, de heer F. Freeke, hoofd van de technische dienst van de N.C.H.B., de heer C. van Dijk van het architectenbureau ir. J. de WAte te Breda, vertegenwoordigers van de direc tie van de aannemer, Dijkstra's Aan nemingsbedrijf te Breda en een uiter aard die van burgemeester R. A. J. den Boer, de wethouders Colsen en Stevens en gemeentesecretaris G. van den Hemel, die allen langs verschillende wegen de klim naar boven hadden gewaagd. Op het dak, ongeveer twaalf meter boven de begane grond, memoreerde de heer Kok, dat het reeds vele jaren ge leden is dat het gemeentebestuur het initiatief tot de verwezenlijking van een bejaardentehuis nam en dat daarna veel „ondergronds'" werk is verricht tot in de maand april van het vorig jaar het bovengrondse werk de bouw be gon. Hij zei blij te zijn de beschikking te hebben over enthousiaste medebestuur ders in de stichting, die graag en veel ijveren voor het heil van de bejaarde medemens. De heer Freeke roemde de activiteit van het personeel van Dijk stra's Aannemingsbedrijf en van alle andere personen en instanties, die het hunne bijdragen aan de bouw van het tehuis. De bouw verloopt momenteel uitste kend en in een snel tempo. Men ver wacht, dat het bejaardentehuis in de maand april van het volgend jaar twee jaar nadat de bouw begon dus de finishing touch zal krijgen en de be jaarden hun intrek in het gebouw zul len kunnen nemen. De twaalf riante be jaardenwoningen, die in de omgeving van het bejaardentehuis staan, zijn al in augustus klaar gekomen en betrokken. De bewoners van deze woningen hadden er overigens voor gezorgd, dat het bouw terrein een feestelyk aanzien had: ieder een had de vlag uitgestoken. Het tehuis zal ongeveer 50 be jaarden onderdak kunnen verschaffen. De verwachting, dat al deze plaatsen meteen zullen zijn „uitverkocht" is gerechtvaardigd gezien het grote aan tal bejaarden, dat te kennen heeft ge geven in het huis te willen wonen. Het bejaardentehuis is vooral be stemd voor bejaarde Sassenaren. In dien er plaatsen overblijven dan zul len ook bejaarden van buiten de ge meente in aanmerking komen. De dagelijkse gang van zaken in 't be jaardentehuis zal worden beredderd door ongeveer twaalf personeelsleden met een directrice aan het hoofd. Men hoopt de directrice reeds met ingang van 1 januari aan te kunnen trekken, opdat zij alle ge legenheid zal hebben contacten te leggen met de toekomstige bewoners, voor het algemeen bejaardentehuis zal gaan draai en. (Van een onzer verslaggevers) CLINGE. Onder een levensgroot portret boven het bordes van het ge meentehuis* stond geschreven: „Hulde en dank burgemeester". Op grootse wijze nam Clinge zaterdag afscheid van bur gemeester P. V. M. Vercauteren. De pen sioengerechtigde leeftyd maakte een einde aan een bewogen loophaan, die be gon in 1938. Tijdens een bijzondere raadsvergadering werd door talloze spre kers de werkzaamheid van de heer Ver cauteren. die waarnemend burgemeester blijft, uitvoerig besproken. In een overvolle zaal gaf de heer Ver cauteren een terugblik op* zijn ambts periode. Hij memomeerde de moeilijke oorlogsperiode, aan het eind waarvan hij achttien maanden als burgemeester ver stek liet gaan. „Ik wilde niet voldoen aan de bevelen van de bezetter", aldus de burgemeester, die op 11 mei 1945 een glorievolle rentree maakte. Tot de raad en het ambtenarenkorps richtte hij dankwoorden voor de volledi ge inzet van alle krachten en de prima samenwerking. „Clinge is na de oorlog tot groei en bloei gekomen", zei hij. „In de wederopbouwperiode hebben vooral de wethouders S. van Duyse en A. de Deckere en secretaris M. van der Bom, zich met hart en ziel ingespannen, om hun geliefde Clinge te doen herrijzen". Burgemeester Vercauteren dankte voorts (Advertentie) werkt binnen 10 minuten verpakkingen van 1.05 en 1.90 Voor het leggen van zinkers zal de doorvaart in het Kanaal van Zuid-Be veland op 9 november volledig ge stremd zijn tussen 's morgens zeven uur en 's middags vijf uur, of zoveel langer als nodig, of korter als moge lijk zal blijken. De scheepvaart van en naar Antwerpen zal die dag dus met vertraging rekening moeten houden. Mevrouw Vercauteren en de bur gemeester van Clinge op het bor des van het gemeentehuis. de geestelijkheid en de rijkspolitie voor de goede contacten en samenwerking. Wethouder K. L. S. Willaert zei ln zijn toespraak dat de heer Vercauteren, die elf jaar wethouder is geweest, zijn populariteit te danken heeft aan .zijn een voud en voornaamheid. Hij noemde de scheidende burgemeester eerlijk en op recht en goed voor iedereen. Namens de raad en het ambtenarenkorps overhan digde hij als cadeau een verrekijker. Mevrouw Vercauteren, die ook in de hulde werd betrokken, kreeg een btye- menmand. Raadslid J. Ferket dankte voor de ar beidzaamheid van de heer Vercauteren. Namens het personeel sprak secretaris C. B. Ysebaert over de verhouding bur gemeester-personeel. Mr. J. I. M. Reuser, burgemeester van St.-Jansteen, sprak namens de buurge meenten Hulst, Graauw en St.-Jansteen. Hij noemde de heer Vercauteren een bij zonder gewaardeerde collega, met grote belangstelling voor wat in de streek ge schiedde. Burgemeester R. A. J. den Boer van Sas van Gent dankte, namens de B. en S.-vereniging Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen voor de vriendschap en prettige samen werking. Als commissaris van de water leidingmij. bood hij felicitaties aan. De heer Vercauteren is vice-president-com missaris van de maatschappij. Pastoor Magnus van Nieuw-Namen noemde het afscheid een historisch mo ment. ,.Uw vader, overgrootvader en een J oom zijn achtereenvolgens burgemeester van Clinge geweest. De familie Vercaute ren was verbonden mét het bestuur dezer gemeente. Het ziet er naar uit dat we nu geen Vercauteren meer krijgen", zei de pastoor. Tot slot noemde burgemeester C. J. van Hootegem, voorzitter van de streekontwikkelingscommissie, de heer Vercauteren een promotor van de streek- samenwerking. De feestelijke bijeenkomst werd be sloten met een zeer druk bezochte re ceptie in de hal van de lagere school. (Advertentie) voor tijdelijke steno typistes BREDA. Df. Struyckenstraat 70 Telefoon, (01 600)-35879 Morgen, dinsdag 3 november gelden de volgende hoogwaterstanden voor Zeeland Hansweert 2.18 en 14.32 uur: Terneuzen 1.45 en 13.59 uur; Vlissingen 1.15 en 13.2 uur; Wemeldinge 2.57 en 15.11 uur. MIDDELBURG City 20 uur La viaccia, 18 j. VLIS8INGEN Alhambra 20 uur The great escape, PU SAS VAN GENT Olympia 19.45 uur Hellegebroed. Odyssea nuda TERNEUZEN Luxor 20 u. Freddy en de miljonair, a-1- DE KLINGE Cinema v. Dyck 19.30 uur Taras Bulba HULST Bioscoopgebouw 20 uur Vroeg rijp. KEMSEKE-PAAL 15 uur Schieting bij Ad. de Bakker BIERVLIET Gemeentehuis 19 uur Raadsvergadering De Blauwe Boekanier, het symbool voor de tiende kinderboekenweek van de schrijfster Tonke Dragt, is zaterdag ter opening van de boe kenweek in verscheidene Zeeuwse plaatsen aan land gestapt. In Vlis singen gebeurde dat in de Koop manshaven. Talloze kinderen wachtten daar de vriendelijke zee rover op. Hetzelfde beeld was in Terneuzen te zien. Daar verwel komde burgemeester mr. H. Rijp- stra de boekanier op de Markt. Ook Sluiskil kreeg een bezoek van de historische figuur. De kinderen in de ziekenhuizen van Sluiskil en Terneuzen werden door de Blauwe Boekanier met een aardig boek verrast. WATERLANDKERKJE R.-k. kleuterschool 15-jarig bestaan gidsen VLISSINGEN Alhambra 20 uur De grote ontsnapping TERNEUZEN Luxor 20 uur Freddy en de miljonair, alle leeft. OOSTBURG Ledel 20 uur De .Mongolen, 14 J. De Eenhoorn 20 uur Vergadering Kath. Vrouwengilde

de Stem | 1964 | | pagina 2