Drukte op de fruitbedrijven Trotse dochter DE SCHIJN BETRAPT Kamerfractie KYP stuk geweten voor regering Forse vrijheidsstraffen geëist voor inbraak in werk van A de Haas Paardebloem'5 huldigt gouden paar GEMIDDELD LAGE PRIJZEN VOOR APPELS DAGBLAD DE STEM Olympis< is iets 1 janusThéei Veel export Drs. Schmelzer voor Zeeuwse K VP: Belastingverlaging per 1 juli geen slag in de lucht Rechtbank te Middelburg DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 26 OKTOBER 1964 55' (Van een onzer verslaggevers) KLOETINGE Zaterdag was het echtpaar Van der Endt-Dijkwel te Kloetinge vijftig jaar getrouwd. De heer W. van der Endt is penning meester van de dit jaar opgerichte landelijke rijvereniging „De jonge paardebloem". De heer Van der Endt heeft voorts een oefenterrein voor de vereniging (18 paarden, 30 leden) beschikbaar gesteld. Alles bij elkaar genomen reden genoeg om het gou den bruidspaar met paard en al te komen gelukwensen. Dat gebeurde zaterdagmiddag om vier uur voor het verenigingsgebouw Amicitia te Kloetinge. KAPELLE De fruitoogst, die reeds enkele weken aan de gang is, gaat nu toch haar hoogtepunt bereiken. Elke dag, dat het weer gunstig is, moet benut wor den, want de tijd gaat voort, de nacht vorsten kunnen komen en dan moet het fruit er af zijn. Het gaat op het ogenblik in de Zeeuwse boomgaarden nog maar om twee rassen, die geoogst moeten worden en dat zijn Jonathan en Golden Delicious. Eerst genoemd ras komt voornamelijk voor op de bedrijven, die in de jaren 1945 tot 1955 zijn aangeplant en Golden Delicious wordt gevonden op elk fruit- bedrijf, maar het is het belangrijkste ras van de jonge moderne bedrijven. Deze appel wordt geteeld aan kleine boompjes, waar geen ladder aan te pas moet komen om de vruchten er af te halen. Er staan echter geweldig veel van deze boompjes op een hectare en hier door moet er toch veel gebeuren voor de miljoenen kilo's fruit veilig en wel zijn geborgen in de kisten en opgeslagen in koelhuizen of bewaarplaatsen. Reeds en kele weken is er een tekort aan kisten op de Zeeuwse fruitveilingen, die zorgen voorde fruitvoorziening van hun leden. De Zeeuwse veilingen hebben een zeer groot fustpark, samen ruim 1 miljoen kisten, en de laatste jaren zijn er steeds veel kisten in de loodsen blijven liggen. De oogst van dit jaar is echter zo ge weldig groot, dat er geen kisten genoeg zijn. Hierdoor zal ook de pluk wat wor den verlaat, want er zijn telers, die be paalde rassen op stro of plastiek hebben gestort totdat er wel kisten zijn. Een groot voorrecht voor de fustvoor ziening is, dat de uitvoer moet plaatsvin den in eenmalig fust en er gaat veel fruit de grenzen over. Be fruitoogst in West- Duitsland is minder groot dan normaal en dit land vraagt veel Nederlands fruit, Ook vanuit Zeeland worden er dagelijks appels en peeren naar dit land verladen. Het fruit wordt door de telers aange voerd in meermalige veilingkisten en wanneer het voor export wordt gekocht moet het worden overgelegd in eenmalige kratten of dozen. Dat is een tijdrovend werk, vooral ook omdat het met grote zorgvuldigheid moet gebeuren. Dagelijks is een grote groep mensen bezig met dit overleggen van fruit op de Zeeuwse veilingen. Elders in het land staat men voor hetzelfde probleem. Er zijn reeds pogingen in het werk gesteld om voor dit overleggen van fruit een machine te construeren, maar deze be vindt zich nog in het experimentele stadium. De prijzen van appels zijn ondanks de grote oogst, gemiddeld voor de teler te laag om van een goed jaar te kunnen spreken. De beste goudreinetten doen op de veiling 25—30 cent per kg. De mooiste Jonathan wordt er verkocht voor een zelfde prijs. De mooiste partijen Cox's DE naam van de in 1920 te Rotterdam geboren en in Limburg woonachtige beel dende kunstenaar Aad de Haas zal voor de meesten onmiddellijk de herinnering wakker roepen aan het schandaal van Wahlwiller. In dat Limburgse dorpje had Aad de Haas namelijk een kruiswegstatie geschilderd van een bijzonder poëtische, verfijnde maar de behoudende geesten Van die dagen te modern en zelfs blasfe misch voorkomende opvatting. De on frisse affaire eindigde er mee dat de wandschilderingen verwijderd moesten worden. Hetgeen in 1949 geschiedde. Door de schilder zelf. Het geval Wahlwiller heeft de uiterst gevoelige, devote en poëtische 29-jarige jongeman die Aad de Haas toen was een andere meer reële en kritische kijk op het leven gegeven. Een kijk niet zonder enige wrok en bitterheid ook, die even eens duidelijk blijkt uit de tweeënvijftig linoleumsneden uit de laatste tijd, die boekhandel Van Geyt van hem tentoon stelt. REEDS het zelfportret (hierbij afge beeld) toont ons De Haas als een ver waarloosde zwerver, een door het leven geslagene en getrapte, een verre broeder van Vincent van Gogh en van de clo chards. Een man die veel ervaring met de mensen en de wereld heeft opgedaan en scherp ziet en in beelden de dingen bij de naam noemt. Het lijden van zijn medemensen treft en verontrust hem De dokterswachtkamer die hij uitbeeldt krijgt een zo grote symbolische kracht dat heel het leven schijnt gezien als een wachtkamer voor de dood. De Haas' Kindermoord te Bethlehem, een prachtig blad grafiek, wordt een aan klacht tegen alle brute geweld in de wereld. En daar ziet men de heilige werk. Franciscus, de vriend van de dieren en UioemtMi, ue beiichammg der zachtmoe digheid. Maar Aad de Haas geeft hem het gelaat van een ietwat verdwaasde, voor de wereld terugschrikkende figuur, een prachtige, ware, doorleefde en ont roerende Sint-Franciscusuitbeelding zoals die in deze tijd móet zijn. TELKENS weer wordt De Haas geboeid door het thema van Suzanna en de ouderlingen, de bekoring van 'de H. An- tonius, bijbelse thema's dus, in de uitbeel ding waarvan hij zijn levensvisie uit draagt, maar ook mensen uit de dage lijkse werkelijkheid van nu weet hij raak te portretteren: de advocaat in zijn sluw heid, een non, door haar beknotte vrou welijkheid wat boosaardig geworden, en zo vele anderen meer. Uit de behandeling van zijn zo verschillende thema's, of zij stammen uit de wereld van de bijbel, de legende, de werkelijkheid van zijn om geving of uit die van dans, circus en strip-tease, altijd weet De Haas het aan deel schijn dat er altijd in aanwezig is te betrappen. Hij ontmaskert en ontnuch tert, maar steeds vol menselijkheid en mededogen en dit alles in een verbijste rend knappe en heldere zwart-wit-tech- niek. Hoeveel bladen zou men nog spe ciaal willen noemen. Laat ik mij echter beperken tot een, dat tussen deze drama tisch en sociaal bewogen grafiek een weldadig rustpunt vormt: de drinkende poes, waarin heel de aandachtige wel lust van het drinkende dier tot ons door komt. De dieren, die zijn zoals ze zijn, wat zou dit een prachtig rust-gevend the ma zijn voor Aad de Haas tussen zijn mens-uitbeeldingen door waar hij steeds de schijn van het wezen moet scheiden. Maar dat hij dit laatste met verbetenheid doet bepaalt de authenticiteit van zijn WILLEM ENZINCK Wanneer het droog is wordt er in de Zeeuwse boomgaarden met man en macht gewerkt om de overvloedige oogst binnen te ha len. Orange Pippin doen even boven 40 cent per kg. Fruit waar wat aan mankeert, is niet te verkopen voor verse consump tie. Dat moet naar de fabriek en dan wordt 6—7 cent per kg betaald. Hetzelfde geldt voor de kleine maten van het fruit. Wanneer deze kleine appels nog wor den verkocht brengen ze 12 cent per kg op, de minimumprijs voor dit seizoen. Thans beginnen de Golden Delicious op de veilingen te komen. Hiervoor worden prijzen betaald van 40—50 cent per kg en voor deze appel worden de afzetvoor- uitzichten wat gunstiger beoordeeld, me de omdat het een kwaliteitsappel is, die iedereen graag eet en die bewaard kan worden tot diep in het voorjaar. De peren hebben het wat beter gedaan dit seizoen, maar toch is ook dat voor de teler geen rijkmakerij. De afzet van het winterfruit is nog maar goed en wel on er kan dus nog wel wat ten goede ver anderen, maar op hei >.0<_ de fruittelers geen reden om enthousiast te zijn over de financiële resultaten van dit geweldige fruitjaar. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Voorafgaande aan de vergadering van de kring Middelburg van de K.V.P., die in hotel Des Pays Bas te Terneuzen werd gehouden, heeft de voorzitter van de K.V.P.-fractie in de Tweede Kamer, drs. W. K. N. Schmel- zer, een beknopt overzicht gegeven van de algemene politieke beschouwingen, die onlangs vanwege de K.V.P.-fractie in de Tweede Kamer zijn gehouden. Zijn inleiding bevatte weinig nieuwe gezichts punten. De discussie, die na afloop plaats vond, was waardevoller, zoals de heer Schmelzer ook zelf opmerkte. De heer Schmelzer vond overigens wel een aan dachtig gehoor, bijvoorbeeld toen hij sprak over het industrialisatiebeleid van staatssecretaris Bakker. Tijdens de beschouwingen van enige tijd geleden heeft de K.V.P. haar teleur stelling geuit over dit beleid a Die teleur stelling geuit over dit beleid. Die teleur stelling van de K.V.P. en ook van andere fracties is enkele weken geleden ook nog eens duidelijk gebleken tijdens de open bare commissievergadering. De heer Schmelzer deelde mede. dat waarschijn lijk voor woensdag a.s. van de zijde van de staatssecretaris een brief zal uitko men, waarin de beleidsconclusies van de regering ten aanzien van de industriali satie zullen worden opgesomd. Drs Schmelzer zei te verwachten, dat door deze brief het geschokte vertrouwen van verschillende kernen zal worden hersteld en zelfs secundaire kernen weer een toe komst met perspectief zullen ontdekken. Niet willoos De heer Schmelzer zei, dat het wellicht voor velen een grote verrassing is ge weest, dat de K.V.P.-fractie in de Twee de Kamer zich niet willoos heeft willen lenen ter retorische opluistering van de verdiensten van het huidige kabinet. „Wij staan positief ten aanzien van het kabinet en hebben veel waardering voor zijn beleid. Dat neemt echter niet weg, dat we een stuk geweten willen zijn voor deze regering en beslist wel kritiek heb ben op enkele facetten van zijn beleid", aldus de heer Schmelzer. Ten aanzien van het internationaal be leid heeft de K.V.P.-fractie kritische ge luiden laten horen over de NAVO, de Eu ropese ontwikkeling en de hulp aan de ontwikkelingsgebieden. ,,De ontwikke lingshulp zal meer bilateraal en in sa menwerking met het particulier initiatief ter hand moeten worden genomen. De bijdragen aan de ontwikkelingshulp zou den op tenminste één procent van het nationaal inkomen moeten worden ge steld. En dan hebben we nog niet de be schikking over een magisch bedrag", zo zei de heer Schmelzer. Op „nationaal terrein" toonde men zich kritisch ten op zichte van o.m. het economische beleid. De K.V.P. heeft ervoor gepleit, dat dit niet „verzandt in een computer" en met name was men evenals de andere par tijen dus nogal teleurgesteld over het industrialisatiebeleid, dat tot dan toe ei genlijk maar weinig te wensen over had gelaten. Het beleid van de minister van Finan ciën heeft ook niet alle mogelijke goed keuring van de K.V.P.-fractie in de Tweede Kamer kunnen wegdragen. De K.V.P. heeft bij de beschouwingen o.m. gepleit voor een vervroeging van de voorgenomen belastingverlaging met f 1.000.000.000.- per 1 januari 1966. De K.V.P. heeft een gedeeltelijke verlaging van f 300.000.000.- per 1 januari 1965 of, indien die datum niet haalbaar zou blij ken, per 1 juli 1965 gevraagd. Van de zijde van de regering is inmiddels reeds te kennen gegeven, dat een verlaging per 1 januari a.s. ,,om technische redenen" DRS W. K. N. SCHMELZER ....aandacht voor Zeeland... onmogelijk is. De andere reacties van minister Witteveen op deze noot uit de K.V.P.-beschouwingen duiden er echter op, dat de regering een en ander zeer ter harte heeft genomen, zoals dr. Schmelzer zaterdagmiddag zei. De heer Schmelzer zei van mening te zijn, dat een verlaging per 1 juli 1965 met f 300.000.000.- conjunctureel verant woord is en zeker geen „slag in de lucht" zoals de V.V.D.'er Geertsema onlangs heeft gezegd. Het heeft de heer Schmel zer, naar hij zei, genoegen gedaan dat de heer Geertsema enigszins bakzeil heeft gehaald. Aan het slot van zijn be toog voor de Zeeuwse K.V.P.'ers brak de heer Schmelzer een lans voor de werkwijze en de samenstelling van „con fessionele partijen". V ragen De heer Schmelzer moest na zijn inleiding nog vragen van de afge vaardigden op de. kringvergadering beantwoorden. Dat waren vragen over o.m. de ontwikkelingshulp, het weggeld en de woningnood. Het in middels al zeer berucht geworden weggeld noemde de heer Schmel zer „op zijn zachtst uitgedrukt een zeer dubieuze zaak". Ten aanzien van de woningnood zei hij, dat het „en met name van deze minister" „en met name van deze minister" niet kan zijn, bouwcapaciteit on benut te laten, hetgeen vanuit de vergadering was gesuggereerd. De verhoging van de schadeloosstellin gen voor de ministers en Kamerle den noemde de heer Schmelzer te recht Alleen wanneer men finan cieel iets te bieden "heeft kan men bekwame mensen ertoe verleiden zich in te zetten voor de publieke zaak", zoals hij zei. Hij verzekerde de Zeeuwse K.V.P.'ers, dat de Zeeuwse problemen alle aandacht van de K.V.P.-fractie in de Tweede Ka mer hebben. „Mochten we even verslap pen dan is er altijd nog collega Van Dongen, die ons wakker maakt", zei hij. De heer Schmelzer kreeg van voorzitter P. J. G. Molthoff van de kring Middel burg het Fotoboek Zeeland aangeboden. De meest trotse leerling van de Utrechtse Rijk van Gaazenbeek- school is ongetwijfeld de pas tien jaar geworden Lenie Geesink. Ten slotte was het haar vaderdie zijn Japanse rivaal Kaminaga in een beslissende strijd had verslagen, en daarmee de gouden medaille voor ons land won. Foto: Omringd door haar klasge nootjes bekijkt Lenie de foto van haar vader in gevecht met Ka minaga. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De officier van jus titie bjj de rechtbank, mr. Th. Lebret, heeft forse gevangenisstraffen geëist te gen de dertigjarige Middelburger J. v. d. S. en de 24-jarige Vlissinger M.B., die op 29 augustus 1.1. op heterdaad betrapt wa ren bij een inbraak in de Allassiobar in de Zusterstraat te Middelburg. Tijdens het verhoor bij de politie had den de twee verdachten bovendien toe gegeven, dat ze op 16 augustus gepro beerd hadden in te breken in een winkel. Dat was echter mislukt. B. zou voorts een fles cognac gestolen hebben. Tegen van de S., die al een bedenke lijk strafblad heeft, eiste de officier van justitie een jaar en zes maanden met af trek. Tegen B. vroeg hij een jaar met aftrak van voorarrest. De verdachten voerden aan, dat ze tot de inbraak gekomen waren bij gebrek aan geld. De president van de rechtbank, mr. P. van Empel, stelde daar tegenover, dat het dan tijd werd, dat beide ver dachten zich eens wat minder in bars lieten zien. De raadsman van verdachten, mr. J. v. d. Weel, vond de eisen'van de officier veel te zwaar. De uitspraak volgt op 6 november. Verdwenen geld De zaak tegen de Bredanaar P.T., die ervan verdacht wordt als administrateur van een transportmaatschappij te Borsse- le, 1250 te hebben verduisterd, werd terug verwezen naar de rechter-commis- saris, omdat,de rechtbank er gisteren niet uit kon konien. De maatschappij had de verdachte regelmatig kasgeld gestuurd. Bij de afrekening bleek het genoemde bedrag echter verdwenen te zijn. Ver dachte gaf wel toe, dat er wat van het geld, dat hij had ontvangen, was verdwe nen, maar het zou niet zoveel zijn als hiervoor werd genoemd. Dodelijk ongeluk Tegen de Goesenaar M.M. heeft de of ficier van justitie een boete van ƒ150 geëist subsidiair dertig dagen. Hü achtte M.B. schuldig aan een ongeluk, dat een zekere v.d.V. het leven had gekost. Het ongeluk was gebeurd, toen er in Goes een vrachauto opgetrokken moest worden met een andere vrachtauto. De kabel tussen de wagens bleek te strak te staan. Daarom verplaatste B. de achterste wagen door met de hand naast de wagen staande het koppelings- en ver snellingsmechanisme te bedienen. Toen B. dacht, dat de manoeuvre klaar was, liet hij de koppeling los, terwijl de vracht wagen nog in zijn versnelling stond. De wagen sprong daardoor vooruit, waarbij v.d.V. bekneld geraakte en later aan zijn kwetsuren overleed. De raadsman van verdachte, mr. J. van I der Weel sprak van een menselijke fout J Hij vond echter, dat oorzaak en gevolg I in deze zaak los van elkaar stonden en dat men de verdachte geen grove schuld ten laste kon leggen. Uitspraak 6 nov. Huisvredebreuk De 55-jarige Goesenaar C.M. stond gisteren voor de 34sle maal voor de recht bank, die hem aanranding en huisvrede breuk ten laste legde. M. was in augus tus in een dronken bui een tegenover zijn huis staande woning binnengedrongen, waar een mevrouw met haar vijftienja rige dochter woont. M. brak achtereen volgens de achterdeur en de deur van de slaapkamer van het meisje open. Op het gegil van de moeder nam hij de vlucht. De politie arresteerde hem later in zijn eigen huis. Tijdens de zitting verklaarde de ver dachte zich niets meer van het gebeurde te kunnen herinneren. De officier van justitie, mr. J. Andreae, achtte het pri mair ten laste gelegde en de huisvrede breuk bewezen. Hij eiste tegen an derhalf jaar gevangenisstraf met aftrek. De raadsman van de verdachte noemde de drank als voornaamste oorzaak van het herhaalde ontsporen van de verdach te. „Hij is echter vast van plan daar in de toekomst van af te blijven", zo zei hij. Hij vroeg of er over de verdachte een rapport uitgebracht kon worden, om dat de persoon van M. naar zijn mening tijdens de zitting niet genoeg naar vo ren gekomen was. Uitspraak op vrijdag 6 november. 23 okt. '64. Gebor en: CHRISTIANE dochter van de heer en me vrouw J. Niesten-Casparie Hulst, Poorterslaan 43. Tijdelijk: St._Liduina-ziek- kenhuis. Op 28 oktober hoopt onze 'lieve vader P. Raes zijn 95e verjaardag te vieren. Dat hij nog lang gespaard moge blijven is de wens van zijn dierbare kinderen en kleinkinderen. Th. Geers-Raes Koewacht, Heistraat 6. Heden overleed tot onze diepe droefheid, in volle overgave aan Gods H. Wil, na een ge duldig gedragen lijden, na voorzien te zijn van de H. H. Sacramenten der Zieken, onze innig geliefde vader, grootvader, oom en neef, de heer HENRICUS DOMINICIJS DE GUCHTENEIRE weduwnaar van mevr. Leodie Maria Vermeire in de gezegende leeftijd van 88 jaar. Clinge: P. Franken L. C. M. Franken-de Guchteneire en kind Moerbeke-Koewacht (B.): C. A. de Guchteneire M. de Guchteneire-Raes en kinderen Winkel St. Kruis (B.): E. Coemans E. M. L. Coemans-de Guchteneire en kind Moerbeke-Koewacht (B.): J. van Overloop A. J. van Overloop-de Guchteneire en kinderen Sluiskil: R. P. F. de Guchteneire C. A. de Guchteneire-van Laere en kinderen Moerbeke-Koewacht (B.) A. O. van Goethem M. van Goethem-de Guchteneire en kind Koewacht: R. A. Polspoel H. E. M. Polspoel-de Guchteneire en kind familie de Guchteneire familie Vermeire Clinge, 23 oktober 1964 Gravenstraat De plechtige uitvaartdienst, waarbij ued. beleefd wordt uitgenodigd, zal plaats hebben op dinsdag 27 oktober a.s. om 10.30 uur in de parochiekerk van de H. H. Philippus en Jacobus te Koewacht, waarna begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Rozenkransgebed maandagavond te Koewacht om 7 uur n.m. in voornoemde kerk. Heden overleed in volle overgave aan Gods H. Wil, na een geduldig gedragen lijden, na voor zien te zijn van de H.H. Sacramenten der Zie ken, mijn innig geliefde echtgenoot, vader, be huwd- en grootvader, broer, behuwdbroer en oom, de heer JOHANNES BERNARDUS AERS echtgenoot van Maria Louisa Heetesonne Geboren te Oostburg, 2 maart 1893 en overle den te Oostburg 25 oktober 1964. Oostburg: M. L. Aers-Heetesonne Waterlandkerkje: R. de Rijk-Aers Th. de Rijk Paultje Sluis: M. Buysse-Aers A. Buysse Oostburg: J. C. Aers fam. Aers fam. Heetesonne Oostburg, 25 oktober 1964 Nieuwstraat 47 De uitvaartdienst gevolgd door de teraardebe stelling zal plaats hebben op woensdag 28 okt. a.s. om 10 uur in de parochiekerk van de H. Eligius te Oostburg. Rozenkransgebed dinsdagavond om 19 uur in voorn. kerk. Zij, die bij vergetelheid geen kennisgeving heb ben ontvangen, gelieven deze als zodanig te be schouwen. Daar hèbt u wat aan I Heden overleed na een langdurig, geduldig ge dragen lijden, voorzien van de H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde man en va der, de heer ALFONSIUS FRANSISCUS STRÏJDONCK echtgenoot van Cecilia Buys in de leeftijd van 59 jaar. Wij bevelen de ziel van onze dierbare overle dene in uw godvruchtige gebeden aan. Graauw: C. Strydonck-Buys G. L. Strydonck Fam. Strydonck Fam. Buys Graauw, 24 oktober 1964 De plechtige uitvaartdienst zal plaats hebben op dinsdag 27 oktober om 10 uur in de parochie kerk van O. L. Vrouw ten Hemelopneming te Graauw. Rozenkransgebed maandagavond om kwart voor zeven in de kerk. JA.i\U6 i'ilKLU Wür'q vaag prentjemaai\ spoorloos. Nooit, tenminste daai| uit, zal nog- ooit iemancf] een medaille bij het bol nen halen. Slechts één ktl fascinerende sport op d j het IOC. Dat was in 1SJ pen. Daarna voerde menl schutters geruisloos vaniï en het is zonder meer f degene die in de sinjorei 1 weggraaide, een historhl zit. Zo een die je achter s opbergt en zelf vasthouc| 'm laat zien. Een unieke medaille, Rijen ligt. Ja in Rijen o! meters van Breda. Voori waarschijnlijk opzienbare! in leeftijd meer gevordJ het zich nog wel herinner! Rijen, waar bij de blijde i j geen mens meer nuchter laaide de feestvreugde opl medaille dus voor Jamil die het Nederlads Olymi daarmee aan een van de| Trouwens de hele ploeg want behalve deze individ kwam ook de teamprijs terecht, Versufd door spoedde zich een van enorm tempo naar huis,l drukwekkend feest aanrij ie naar zijn zeggen, Olyl pioen was en zorvde voor f niek toen de overige plod kwamen In Rijen wisten niet meer waar ze het ha wes belde dat hij het kd op zak had en elders zat 1 zelfde van een ander te J trouwend op de betrouwbef bericht der dorpsgenoot 1 Rijense gemeenschap tocbl te gaan en niemand die f van had. „Toen ik uit de I vielen er zo twee om m'n| Janus Theeuwes bij de hl aan de dolle taferelen vanl tig jaar geleden, „Het is eel Handboog staat dus niet Olympiades en als iemanl mer vindt dan wel Januil „Ik denk dat die sport nil lair genoeg is", mijmert I eraan toevoegend dat het sl vuurwapens in Nederland el kans heeft tot behoorlijke te komen. Als je met de overweg kunt is schieten of wat ook beslist niet nr| echte gezellige sport prefel tuurlijk de handboog, VijftiJ Janus toen hij eraan begoil later mocht hij zich kampif en de opmars ging in temp cessen waren talrijk en dl het werk betekende natuurlf winning in Antwerpen OveT van dit jaar stond de Rijen! De vlucht die diverse taklcel genomen hebben maakten en druk op hem en speciaal r en het turnen dwongen zl bewondering af „Daarnaar hij, „heb ik met veel interd naar en gelezen over hetl dorp. Dat was in onze ta werd in een hotel ondergejg der leiders en trainers, r zien dat je jezelf startte en contact met andere deelnd wedstrijden van landgenoj haast niet, omdat de omsj er zich eenvoudig niet vq En als je dan kykt hoe H de dag geregeld wordt, darL een hele verbetering". Ei Theeuwes heeft er een mf overgehouden. Foto's nietj kranteknipsels verdwenen, den en kennissen bleken'z< die dingen dat ze weg wai er erg in had. JANUS THEEUWES nu grijzer maar nog erg natuurlijk houdt hij he ade-nieuwt bijl

de Stem | 1964 | | pagina 8