NEDERLAND KAN TEVREDEN ZIJN MET TIEN MEDAILLES efficiency beurs „Olympische beweging gaat een gelukkige toekomst tegemoet" Het zit er weer op! RUSSEN maken in de slotfase nog wat goed Voor drie sportlieden werd het een come-back Andere instelling nodig amsterdamnieuwe Zwem-verrieli tinnen Teleurstellend Anders kantoormachines kantoormeubelen kantooruitrusting reproduktieapparatuui 20 tm 28 oktober 64 DE MEDAILLES Atletiek Allerlei Franse eer gered Amerikanen gaai aan de leiding Sporttoto L> J Gymnastiek LOF VAN AVERY BRUNDAGE Drink real American Cola DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 26 OKTOBER 1964 TOKIO. De Olympische strijd tussen de beide grootmachten Amerika en Rusland is I dit keer in een daverende overwinning voor I de Amerikanen geëindigd. In hel zwenitoer- nooi waren de zwemsters en zwemmers van de Verenigde Staten reeds hij voorhaal favoriet voor hel leeuwedeel der titels, voor de alle- tiek-niedailles gold hetzelfde. Maar niemand had verwacht, dal de Amerikanen ook een overheersende rol op de lange afstand lot dusver typische „Europese" nummers zouden spelen. Nederland is niet slecht uil de strijd te voorschijn gekomen. Met twee gouden, vier zilveren en vier bronzen medailles is de to- laalhalans van ons kleine land zeker niet on gunstig. Met uitzondering van Anton Geesink, die de sensationale prestatie leverde door de meest spectaculaire van alle judo-tilols in een adembenemende strijd legen een Japanner in het geboorteland van hel judo te veroveren, zijn onze medaille-winnaars en winnaressen typische vertegenwoordigers van hel land van water en fietsen. Hel waren immers de zwem sters, de wielrenners, de roeiers en de kano vaarders die samen de andere 9 „plakken" wonnen. Wanneer wij de Nederlandse prestaties in Tokio beoordelen, kunnen we zonder meer constate ren, dat de wielrenners, de roeiers en de kanoërs aan de verwachtin gen hebben beantwoord, j Anton Geesink, de meest popu- $laire buitenlander in Japan en se dert vrijdagmiddag 4 uur bewon derd en geëerd als de keizer zelf, 'heeft voor de overigens niet sterke judoploeg, alles goed ge- maakt. Schutter Van Domselaar behoorde tot de sterksten. Hoewel een achtste plaats in een toernooi van tien landen geen ver richting van de bovenste plank mag wor den genoemd, kon van de volleybalploeg toch eigenlijk niet veel meer worden verwacht. Of zo'n verwachting dan een uitzending rechtvaardigt is een tweede. De zeilers zijn met een heel beschei den zesde plaats in de f.d.-klasse zeer matig te voorschijn gekomen en de bok sers kwamen niet verder dan de voor- ronde. De zilveren medaille van Ada Kok op de 100 m vlinderslag zal voor het me rendeel van het altijd optimistische thuis front een lichte teleurstelling zijn ge weest. Van de wereldrecordhoudster Iwordt toch vrijwel als vanzelfsprekend verwacht dat zij ook het Olympisch goud zal meebrengen? Maar zij, die wisten, waartoe de jonge Amerikaanse meisjes in staat waren, waren niet geschokt door Ada's tweede plaats. Ter hoogte had verwacht mogen worden, dat zij haar 1.05.1 zou kunnen herhalen of misschien Hiets verbeteren. Het zou nog niet genoeg BI zijn geweest de 1.04.7 van Sharon Stouder te overtreffen. De estafetteploegen, .zil ver voor de wisselslag en brons voor de 4x100 m vrije slag. hebben gedaan wat zij volgens de wereldranglijsten beloof den en vooral de tweede plaats van Ne derland op de 4x100 m wisselslag geeft aan, dat de Nederlandse meisjes nog al- ftijd meetellen aan de top. Over de gehele linie heeft de Neder- 'andse zwemafvaardiging echter teleur gesteld De tegenvallers bij de dames aren tegenvallers die een schok gaven. Naast het zwemmen van Ada Kok waren de verrichtingen van Erica Terpstra op de 100 m vrije slag vierde in 61.8 en in de beide estafettes voortreffelijk en de Haagse verdient vooral ook een ■fpluim voor de vechtlust en de prettige T mentaliteit, die zij toonde. Ook Betty Heukels heeft het op de 400 m wissel slag erg goed gedaan. De rugslag en de schoolslag werden evenwel decepties. Geen finaleplaatsen voor onze rug- slagmcisjes Korrie Winkel en Ria van Velsen en een zevende plaats voor Klenie Bimolt in de eindstrijd op de 200 m schoolslag had ook de grootste pessi mist tevoren niet willen aanvaarden. Bij de heren heeft alleen Jan Jiskoot zich in een finale kunnen zwemmen. De anderen kwamen daarvoor tekort, hoe klein dit tekort hier en daar ook was en hoe goed de tijden van Ronnie Kroon en Johan Bontekoe naar Europese maat staven ook waren. Helaas hebben we bij Ie heren-zwemmers niet overal de no dige vechtlust kunnen constateren. De grote teleurstellingen in de Neder landse atletiekploeg waren het uitvallen van Eef Kamerbeek in de tienkamp en de machteloze finale van Gerda Kraan op de 800 meter. Tilly van der Zwaard die de finale op de 400 m bereikte en Frans Luitjes die zich, ziek als hij eigen lijk was, in de halve eindstrijden van de sprint vocht, hebben alles gegeven wat zij hadden. Het waterpoloteam en de hockeyplocg eindigden, evenals de volleyballers op de achtste plaats. De waterpolospelers misten de aansluiting bij de top door een o.a. ongelukkige 6-5 nederlaag tegen Hongarije, dat tenslotte de titel behaal de. de hockeyers verspeelden hun plaats in de halve finales door een zo mogelijk nog ongelukkiger nederlaag met 2-1 te gen de uiteindelijke kampioen India, nadat die strijd de beslissende was ge worden door het gelijke spel tegen Span je en de onnodige nederlaag (0-1), tegen Duitsland. Een onbevredigend resultaat van beide ploegen die zich met de grootste ernst en energie op deze Olympische toer nooien hadden voorbereid. Zo was er op de dag van de sluiting van de achttiende Olympische Zomer spelen door de chef de mission Simon de Wit, die met assistentie van zijn chefs d'equipe voor een prettige leiding had zorggedragen reden tot tevredenheid ener zijds en tot teleurstelling anderzijds. Het is voor Nederland en het Neder lands Olympisch Comité een duidelijke en zeer dure les geweest. Ons kleine land zal zich ten opzichte van het deelnemen aan Olympische Spelen anders moeten instellen dan tot nu toe het geval is ge weest. Wanneer door het N.O.C. de eis wordt gesteld, dat een finaleplaats tot de mogelijkheden behoort, zal er veel scherper geselecteerd moeten worden. Maar nog verstandiger zou het zijn niet meer te praten over finales en over gou den medailles, maar een ploeg uit te zen den, waarvan men zeker is, dat elk lid zich tot het uiterste heeft voorbereid en zich tot het uiterste zal geven om mee te kunen doen met de besten van de wereld en om met inzet van alles te trachten de allerbeste te zijn. Dat lijkt een veiliger en reëler uitgangspunt dan het „Olympische niveau" want dan zal men toch allereerst moeten vaststellen het „Olympisch niveau" want dan zal wanneer de Spelen zijn afgelopen. Zoals nu. (Advertentie) (Van onze speciale verslaggever) TOKIO. In de slotfase van de XVIIIc Olympische Spelen heeft Rusland nog een flink deel kunnen redden van het gehavende prestige als sportland nummer één. In het totale puntenklasse ment opgemaakt volgens de telling van zeven punten voor een eerste plaats, 5 voor een tweede, 4 voor een derde plaats, enz. verdrongen de Russen de Amerikanen zelfs van de eerste plaats. Deze late en bovendien slechts offi cieuze uiting van suprematie, zal de Rus sen echter weinig deugd hebben gedaan. Immers in de grote Olympische sporten atletiek en zwemmen werden zij volkomen overvleugeld door de Verenig de Staten, dat bovendien de meeste gou den medailles veroverde: 36 tegen 30. Het gewicht van deze beide groot, machten drukte minder op de Spelen dan vier jaar geleden. Toen behaalde Rusland 43 gouden medailles en de Verenigde Staten 34. Een totaal dus van 77 tegen dagelijks geopend van 10 tot 18 uur 26 en 27oktober ook van 19 30 tot 22,30 uur zondags gesloten toegang f 2,50 slechts 66 nu, terwijl in Tokio het Olym pisch programma was uitgebreid met enkele nieuwe takken van sport vol leybal en judo en bij de atletiek en het zwemmen enkele medailles meer te verdienen waren. Uit de officieuze puntentelling blijkt hetzelfde. De cijfers van Rome waren: Rusland 691.5 pnt.. Verenigde Staten 455.5 pnt., Duitsland 282.5 pnt en Italië 235.5 pnt. Tokio leverde de volgende cijfers: Rus land 607.5 pnt., de Verenigde Staten 581.3 pnt., Duitsland 337.5 pnt en Japan 234 5 pnt.. Zowel in Rome als in Tokio nam hel organiserende land dus de vierde plaats in de totaalrangschikking in. Er zal heel wat moeten gebeuren, wil dat over vier jaar weer het geval zijn. Mexico na melijk komt in de lijst van Rome voor met 10 punten en in die van Tokio met slechts zeven punten. Het ziet er naar uit dat de goud-regen van Mexico City niet op de Mexicanen zelf zal neerdalen. De Nederlandse Olympische afvaardi ging heeft een grote vooruitgang geboekt ten opzichte van 1960. al zal de dertiende plaats, die behaald werd. de bijgelovigen een beetje huiverig maken voor de toe komst. De ploeg behaalde in totaal 70 punten en dat betekende in vergelijkina met Rome 139 bijna een verdubbeling Erkende sportieve naties als Finland en Zweden lieten onze landgenoten zelfs achter zich. (Van onze speciale verslaggever) TOKIO Zelfs de olympische nagalm verstomt in Tokio. Een groot aantal sportdelegaties heeft de thuisreis reeds ondernomen, andere landen staan gepakt en gezakt klaar. Maar middenin die rom melige sfeer van inpakken en afscheid- nemen, werken nablyvers onder de ver slaggevers aan een verhaal in superla tieven: wie was de grootste, de sterkste, de meest imponerende van de XVIIIe Olympische Spelen. Neemt men alleen het aantal gewon nen medailles in aanmerking dan staan de Russische turn-atleten Larissa Laty- nina en Boris Schakli ver aan kop. Bij drie Olympische Spelen van 1956 tot (Van onze speciale verslaggever) TOKIO De 136 gouden, 167 zilveren en 174 bronzen medailles van de Olym- pische Spelen zijn verdeeld over de vol- gende landen: goud zilver brons Verenigde Staten 36 26 28 Rusland 30 31 35 8 Japan 16 5 Duitsland 10 22 18 Italië 10 10 7 Hongarije 10 7 5 Polen 7 6 10 Australië 6 2 10 Tsjecho-Slowakije 5 6 3 Groot-Brittannië 4 12 2 Bulgarije 3 5 2 Finland 3 0 2 Nieuw-Zeeland 3 0 2 Roemenië 2 4 6 Nederland 2 4 4 Turkije 2 3 1 Zweden 2 2 4 Denemarken 2 1 3 Zuid-Slavië 2 1 2 België 2 0 1 6 Frankrijk 1 8 Canada 1 2 1 Zwitserland 1 2 1 Ethiopië 1 0 0 Bahama's 1 0 0 India 1 0 0 Zuid-Korea 0 2 1 Trinidad 0 1 2 Tunesië 0 1 1 Argentinië 0 1 0 Cuba 0 1 0 Pakistan 0 1 0 Philippijnen 1 1 0 Iran 0 0 2 Brazilië 0 0 1 Ghana 0 0 1 Ierland 0 0 1 Kenia 0 0 1 Mexico 0 0 1 Nigeria 0 0 1 Uruguay 0 0 1 1964 won Latynina 13 medailles, waar van 7 gouden. Nu weet iedereen dat bij gymnastiek met de medailleverdeling aan de toestellen maatstaven worden aange houden die in andere takken van sport afwezig zijn. Bij de tienkamp bijvoor beeld zouden bij eenzelfde telling de num mers één op elk van de onderdelen met goud moeten worden beloond. Larissa Latynina kan zich er echter bovendien op beroemen bij drie achtereenvolgen de spelen goud te hebben gewonnen op hetzelfde onderdeel: de vrije oefeningen. Met een dergelijke prestatie zijn echter ook de Amerikaanse discuswerper Al Oerter, de Russische skiffeur Ivanov en de Australische 100-m-vrijeslag-zwemster Dawn Fraser uit de strijd tevoorschijn gekomen. Drie sportlieden vierden in Tokio een grootse „come-back". Ze wonnen op nieuw een gouden medaille nadat zij in 1952 of 1956 reeds eenmaal op de boven ste trede van het erepodium hadden gestaan. Op de eerste plaats noemen wij daarbij de grote Franse springruiter, Pierre Jonqueres d'Oriola. De 44-jarige ruiter zegevierde twaalf jaar geleden in een barrage tegen de Chileen Christi en de Duitser Theidemann. Hij won nu weer Dan volgt de meest succesvolle atlete van de spelen van 1956, de thans 27-jarige Betty Cuthbert. Zij won acht jaar gele den op de 100 en 200 m, alsmede als laatste loopster op de 4 x 100 m esta fette drie gouden medailles. In Tokio haalde ze een vierde op de 400 m. Deze rij wordt afgesloten door de 31-jarige Finse pistoolschutter Pentti Linnesvuo. die zijn zege van Melbourne in Tokio herhaalde. Doch niet alleen het aantal van de ge wonen medailles telt. Als Abebe Bikila (Ethiopië) na een pas ondergane blin- de-darmoperatie voor de tweede maal de olympische marathon wint, is dat iets heel bijzonders. Minstens net zo onge woon als de vier gouden medailles van de Amerikaanse zwemmer Don Schollan- der of de twee van vlinderslag-zwemster Sharon Stouder. de twee van midden- afstandloper Peter Snell en de drie van de gezusters Tamara en Irina Press. Verwerkt men nog meer aspecten in zijn waardebepaling dan komt ook een Nederlander iri aanmerking voor een eervolle vermelding temidden van de allergrootsten Het is Anton Geesink De laatste Olympische medailles. De Fransman Jonqueres d'Oriola heeft de eer voor zijn land gered door hij het concours hippique, op de sluitingsdag van de spelen, de enige gouden medaille voor Frank rijk te veroveren. Op de foto v.l.n.r.: de Duitser Her mann Schridde (zilver), de Frans man Jonqueres d'Oriola (goud) en de Engelsman Peter Roheson (brons). •av A -fW Ralph Boston, de Amerikaanse we reldrecordhouder verspringen, die tij dens de Spelen verrassend werd ver slagen door de Engelsman Lynn Da- vies, heeft zich tijdens wedstryden in het Japanse Osaka gerevancheerd. Boston sprong 8.21 meter tijdens de traditionele wedstrijd Amerika-Com- monwealth, die altijd direct na de Olympische Spelen wordt georgani seerd. No op de Oord. de Nederlandse kam pioen op de 5000 meter, heeft in Maastricht de 18e Enci Bergloop ge wonnen. Hij legde het 6500 meter lange parcours af in 20 min. en 52.1 sec- Joep Delnoye werd tweede. Jacques van Eekelen, van het Roo- sendaalse THOR, heeft in Putten een nationale cross gewonnen. Hij liep de 5000 meter in 16 min. en 10.3 sec. De Tilburger Heffels eindigde or> tien seconden als tweede. Derde werd Van Loon (THOR), vierde v. d. Burght (Sprint), vijfde De Witte (THOR) en zesde Mies, eveneens van THOR. De Pim Mulier-veldloop, welke gehou den werd te Velsen. kwam op naam van Piet Beelden (de Spartaan Lisse). Bij de dames ging de zege naar Ilja Laman van Suomi uit Velsen. De kunstrijclub Amsterdam heeft de trainer Harry Burghardt uit Cortina d'Ampezzo geëngageerd om te trach- ten zo snel mogelijk weer enkele TOKIO Pierre Jonquieres d'Oriola stond na twaalf jaar weer op de hoogste trede van het Olympisch erepodium. De Franse ruiter, twaalf jaar geleden Olym pisch kampioen in Helsinki, schonk in het laatste nummer van het veelomvat tende programma van Tokio zijn land de eerste gouden medaille. De eer van Frankrijk was gered De Iandenwedstrijd eindigde voor de derde achtereenvolgende maal in een Duitse overwinning. De equipe, bestaan de uit Hans Guenther-Winkler, Hermann Schridde en Kurt Jarasinksi, Hermann in de eerste manche de basis voor het goud, dat daarna niet meer in gevaar kwam. kunstrijders en -rijdsters van inter nationaal niveau te kweken. In de nieuwe Hengelose sporthal won de handbalploeg Dukla uit Praag met 23-9 van Olympia. De 29e kampioens- rit van de KNMV heeft de volgend© seniorenkampioenen opgeleverd: tm. 50 cc: C. de Jong (Amsterdam); t.m. 100 cc: R. Boom (Amsterdam): t.m. 175 cc: J. Schenk (Westzaan); boven 175 cc: H. Wendclgelst (Amsterdam); zvjspanklasse: H. Dammers (Den Haag). Het voetbalelftal van de Ierse Vrijstaat heeft in Dublin een verrassende 3-2 overwinning behaald op Polen. In Boedapest won Honga rije met 2-1 van Zuid-Slavië. Mid- voor Florian Albert nam beide Hon gaarse treffers voor zijn rekening. Voor Zuid-Slavië scoorde Skoblar, Peter Post is in het Brusselse sport paleis in zijn specialiteit, de dernies, verslagen. Voor dit opzienbarende feit zorgde de schoonzoon van Rik van Steenbergen, de jonge Deen Palle Lvkke. De Belgische wereldkampioen achtervolging Ferdi Bracke is win naar geworden in de traditionele tijdrit de Grote Prijs van Lugano. Op de zaterdag in Amsterdam gehou den vergadering van de landelijke bond voor amateurs is de afgetreden voorzitter m<\ J. A. Heemstra ver vangen door de Hagenaar J. Brinck- mann- De heer Brinckmans oude functie van secretaris zal in de toe komst worden waargenomen door de heer J. F. Gerwen uit Schaesberg. Bij de Schotse bekerfinale in Hamp den Park te Glasgow, waar de Ran gers met: 2-1 van Celtic wonnen, zijn dertig personen gearresteerd. De ar restanten zullen vandaag voor de rechter worden geleid wegens orde verstoring. Het publiek bleek moei lijk onder de duim te houden. Er werd met flessen gegooid en ver scheidene toeschouwers werden ge raakt. De ziekenauto's hadden het druk. (Van onze speciale verslaggever) TOKIO Bij de Spelen in Tokio wer den in totaal 163 gouden, 167 zilveren en 174 bronzen medailles uitgereikt. Daar van was er geen enkele voor het land waar de Olympische gedachte ontstond Griekenland. De Verenigde Staten hebben sinds de hergeboorte van de Olympische Spelen verreweg de grootste greep gedaan in de voorraad edelmetaal. Maar ook Rus land kon wat dat betreft, goed meeko men. Pas sinds 1952 nemen de Russen regelmatig deel en die korte tijd hebben zij op de medaillelijst van alle tijden Frankrijk, Duitsland en Zweden reed: ingehaald. Gemeten naar het aantal gou den medailles heeft Rusland zelfs Groot Brittannië al van de tweede plaats ver dreven, De ranglijst van de moderne spelen luidt: (gouden medailles): 1. V.S. 550, 2 Rusland 159, 3 Gr.-Brittannië 142 4 Zweden 139, 5 Duitsland 118, 6 Frank rijk 117. 7 Italië 110, 8 Finland 102, 9 Hongarije 87, 10 Noorwegen 75. (Van nnzp Sr»#»fMalo trorelnrr»». (Van onze speciale verslaggever) TOKIO. Het vuur is gedoofd, de vlaggen zijn gestreken. De achttiende Olympische zomerspelen zijn ten einde. Sayonara Tokio. Vaarwel Tokio. Bijna vijfeneenhalfduizend atleten uit £>4 landen hebben 15 dagen gestreden om de titels, het goud, het zilver en het brons. Het was een prachtig feest, dat door de jeugd van de wereld in de beste harmonie is ge vierd. Voor de Spelen begonnen hebben don kere wolken zich boven het embleem met de vijf ineengestrenglede ringen samengepakt. De Indonesiërs en de Noordkoreanen, die een politiek element in de spelen dreigden te brengen kregen nul op het request en vertrokken. Zij hadden ernstige inbreuk gemaakt op de Olympische spelre gels en zij weigerden zich neer te leggen by de be slissing van de scheidsdechter, die niet lette op po litieke kleur maar slechts het reglement toepaste. Indonesië en Noord-Korea „liepen het veld uit". De eenheid in de sport moest lyden onder de verdeeld heid in de nolitieke wereld. Tokio heeft de unieke prestatie van een welhaast ToMenb aim-Chef s«a «mfflel V-Artiem) :"f(verten-Bi»'.'leb II. ««5se $Mbefee*ier West njun-Sbeff, W. j tisj-nSey-Deefts V. j W. Brormv. A-Wverp Albauië-NeflerlsruS 0 Kart), KV-ftaivrs!. Sisit£"*rt~Wcrtff:r FC Koltj-Rttrhsritljc tlertba-Mf'Merteb -J &oj\ Fr. re«. Aan üe sporttoto van deze week na men 552.342 personen deel, die f 646.087 inlegden. Geen meldingen voor de eerste prijs (f 117.265), elf meldingen voor de tweede prijs (f63.962) en twintig kandidaten voor de derde prijs (f31.981). Het Nederlandse gymnastiekteam heeft in Wenen de Iandenwedstrijd heren tegen Oostenrijk verloren met een verschil van 7.1Ö pnt. De eind stand was: Oostenrijk 272.55 pnt., Nederland 265-45 pnt. Gerrit ten Bos bezette in het algemeen klassement de derde plaats. De eerste plaats was voor de Oostenrijker Helmut Vogel. Het Nederlands Katholiek Gymna stiek Verbond organiseerde in De Vliert te Den Bosch de halve finales jeugdkampioenschappen dames. De bekende turnster uit Prinsenbeek, mej. Pop Franken, wist zich on danks pech aan de brug met onge lijke leggers en een val van de even- wichtsbalk met 30.95 punten, waar mee zij achtste werd, te plaatsen voor de finale die op 22 november in Til burg zal plaatsvinden. perfecte organisatie geleverd. De president van het internationaal Olympisch Comité, Avery Brundage, uitte zijn bewonderipg tegenover de internationale pers op de ochtend van de sluiting. „Toen ik hier een half jaar geleden was, leerde ik het Japanse woord voor „chaotisch Alles was nog in aanbouw. Tokio was nog lang niet klaar en niemand behalve de Japanners zelf wilde geloven, dat Tokio op tijd ge reed zou zijn. Maar toen ik hier een paar weken ge leden arriveerde en zag hoe schitterend alles was voorbereid hoe voortreffelijk alle accommodaties wa- ïen, heb ik in mijn woordenboek het Japanse woord voor „sensationeel" opgezocht. Het I.O.C. heeft dan ook niet geaarzeld Tokio de Olympische stad nummer 1 te noemen en al tijdens de Spelen hebben wij zowel het organisatie-comité als het Ja- PaI?s y)^mPlsch Comité ere-prijzen toegekend. Ik ben van mening, dat deze spelen hebben aange toond. dat de Olympische beweging een gelukkige toekomst tegemoet gaat. Enige tijd geleden heeft iemand mij gevraagd of het geen verspilling van tijd was om voor de Olympische gedachte te blijven vech ten in deze wereld, waarin alles om het geld draait en waarin nog maar zo weinig amateurisme zou be staan. Ik geloof dat Tokio heeft aangetoond, dat er geen sprake van tijdverspillen is en dat er op de we reld nog wel 'n paar amateurs zijn. Inderdaad is het I.O.C. van mening, dat de Olympische Spelen, zoals ze in Tokio zijn gehouden, een te veel omvattend evenement zijn. De formule van Helsinki, waar twaalf jaar geleden alles op veel eenvoudiger schaal gebeurde, is ons liever. Maar we mogen niet vergeten, dat we hier in de grootste stad ter wereld een Olym piade hebben gevierd en het ligt voor de hand,'dat deze metropool geprobeerd heeft op de meest indruk wekkende wijze voor de dag te komen. Zonder twij fel zullen de Spelen van 1968 in Mexeo City van minder grote omvang zijn", aldus Averv Brundage Tot nu toe heeft elke Olympische stad getracht de organisatie van de vorige te overvleugelen. Waar schijnlijk zijn de Mexicaanse officials naar Japan ge komen met de bedoeling de fouten te signaleren om ze over vier jaar zelf te vermijden. Maar hoewel e: natuurlijk fouten zijn gemaakt, die vermeden kun nen worden, staat het wel vast. dat de organisatL wer het geheel genomen eenvoudig niet beter ka zijn. Die poging kan Mexico wel achterwege laten. De omstandigheden, waaronder de deelnemers hir prestaties konden leveren en waaronder zij zich o, die prestaties konden voorbereiden waren nagenoeg ideaal. De stadions, de sporthallen, de velden, zi waren in vele gevallen de beste accommodaties tei wereld. Het grote overdekte zwembad werd alge meen ook als de mooiste sporthal van onze aardbo beschouwd en met de prijs, die architect Keito Tange voor zijn schepping uit handen van het I.O.C. ontving, kan iedereen instemmen. - A rlypj fm1 !0>

de Stem | 1964 | | pagina 5