Walcheren CITROENGENEVER house of engiand Stijlvolle herdenking bevrijding Walcheren Oroiicni Heften OUD-STRIJDERS KWAMEN TERUG BICONO Ronnie succes Een house 1 verscheidenheid f 698 VLISSINGEN BOSCH OPTIEK Dagblad De Stem 'STENOTVP: Z.-Vlaanderen AXEL HULST OOSTBURG ZEVEN DODEN OP DE WEG Schots officierszwaard voor Commissaris der Koningin Dank van 52-ste Lowland-divisie Weldra wereldtoi Jonge Ne< 2 Krediet herdenking bevrijding MET HET OP UW OGEN HULST Oost- en West-Souburg Oud-strijders door gemeentebestuur ontvangen Hulstenaar reed tegen woning HOOGWATER ffl House of England vormt het trefpunt van heel Europa's mannen-mode. Bij House hangen de pakken uit Wenen, de polopulls uit Italië naast de shirts uit Parijs... Keus genoeg dus. Maar nóóit komen de inkopers met wagon ladingen tegelijk thuis. Daarom is zelfs het allerkleinste mode-artikel exclusief bij House. Cas Mulder wint singel-bolwerkloop Bril af Teamwork Dreiging Stampvol Vandaag coJ Morgen DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 26 OKTOBER 1964 DUURDERE EMMERS Nieuwe vuilnis stortplaats Tengevolge van de sluiting van de vuil nisstortplaats ten noorden van de nieu we PZEM-centrale zal een nieuwe stort- laats moeten worden ingericht. Dit lemt temeer nu de composteringsinstal- latie verouderd blijkt te zijn. Volgens burgemeester en wethouders is het ver standig dit composteringsbedrijf voorlo pig buiten werking te stellen. B. en w. willen de nieuwe vuilnisstortplaats aan leggen op een stuk grond aan de Ooste lijke Bermweg. Op dit terrein kan drie tot vier jaar worden gestort. Binnen die tijd hopen b. en w. voor het vraagstuk van de vuilnisopberging een juiste oplos sing gevonden te hebben, desnoods in samenwerkinng met andere gemeenten. B. en w. vragen de raad, die vrijdag middag a.s. bijeenkomt, om f 65.000,- voor de aanleg van de nieuwe stortplaats uit te trekken. Mogelijk zal de op het nieuwe terrein aanwezige kleilaag ver kocht kunnen worden voor de verzwa ring van zeedijken. De extra lasten, die mede voortvloeien uit de gedwongen stopzetting van de composteringsinrichting, kunnen alleen worden opgevangen door een aanzienlij ke verhoging van de reinigingsrechten. M. en w. stellen daarom voor de heffing voor het gebruik van een vuilnisemmer te brengen op gemiddeld vijftien gulden per emmer per jaar. De tarieven zullen dan nog slechts één-derde van de netto- kosten bedragen. Er blijft overigens een nadelig saldo t.w. f 332.000,-. Burgemeester en wethouders zullen de raad voorstellen een krediet van f 5000,- beschikbaar te stellen voor de herden king van de bevrijding, die het afgelopen weekeinde op Walcheren heeft plaats ge had. De totale kosten zijn geraamd op f 20.000.-. Middelburg en Vlissingen zul len hiervan ieder een kwart voor hun re kening nemen. B. en w. willen het be drag dekken uit de begrotingspost kos ten ter bevordering van het vreemdelin genverkeer". Generaal Leask bood het gemeentebe stuur e#n herinneringsplateau aan, voor stellende het schild van de 52e Lowland Division. Omstreeks 2 uur vertrok het gezelschap naar het gebouw „de Zwaan", waar de lunch werd gebruikt. (Advertentie) Zaterdag zijn een aantal oudstrijders, vergezeld van jongere wapenbroeders, op hun tocht langs het in 1944 door hen bevrijde gebied, de gasten geweest van het gemeentebestuur. In de raadzaal werden de gasten door burgemeester en wethouders, in tegen woordigheid van verscheidene raadsle den, verwelkomd. In zijn welkomstwoord zei burgemees ter B. H. G. ter Haar-Romeny het een grote eer en genoegen te vinden de oud strijders van 4th Battalion King's Own Scottish Borderers thans 20 jaar na de bevrijding in het Souburgse gemeente huis te mogen begroeten. De burgemeester bracht hulde aan de ze Schotten, die een zo'n groot aandeel hebben gehad in de bevrijding van Wal cheren en Westelijk Europa. De burgemeester besloot zijn welkomst woord met het uitbrengen van een dronk op koningin Elizabeth. Namens de gasten werd een dankwoord gesproken door kolonel Gordon Grieve bekend van de luchtlanding bij Arnhem. Hij vond dat het voor het 4th Border een grote eer was door het gemeentebestuur te zijn ontvangen. De oudstrijders bleven nog enige tijd in het gemeentehuis bijeen. Dit verblijf werd opgeluisterd met muziek van de Schotse Hooglanden. Het gemeentebestuur werd nog aange naam verrast door de komst van gene raal Henry Leask van G.O.C. 52 division. Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwscb-Vlaanderen: Steenstraal 14. telefooD 2377 H 1:1?1 voor Walcheren en Zuid-Beveland. Kinkstraat 1 telefoon 6252 GOES Eerste redacteur üxploitatie- voor Zeeland. inspectie Zeeland V. DB ucn L. K M L)E JONG teL 6252 CJoes tel 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeevwsch- V laanderen en Kanaalzone W. WOLTEKS tel 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwse h-V laanderen PETIT, v Ostadestraal 41 Oostbure tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren. S AUGUSTIJN tel 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Bevelana en Walcheren K. MENU tel 8252 Goes Prijs voor losse advertenties. Destemo voor de editie Zeeland t 0 13 oer mm 1 mm ingezonden mededelingen 21* mm gewone advertenties Bit contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels ol minder f 1, elke regel meer f 0.25 Als één regel gelden 23 letters m/ot leestekens BI) plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. t 1.60 en I 0,80. Bt) 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. (Advertentie) tijdelijke steno-typistes BREDA, Dr. Struyckenstraat 70 Telefoon (01 600)-35879 Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Zondagavond omstreeks negen uur reed de heer J. Blommaert, oud 26 jaar, wonende te Hulst, met zijn personenauto over de Hulsterweg alhier. Door onbekende oorzaak reed B. tegen een in de bocht staande woning. Hij werd ernstig ge wond en moest uit de vernielde wa gen worden bevrijd. Dokter Buwalda verleende de eerste hulp en liet het slachtoffer naar het ziekenhuis te Hulst vervoeren. Cadzand NIEUWE BILJARTCLUB In lokaal „Wilco" bij J. de Groote te Cadzand - bad is een nieuwe biljart vereniging opgericht. De clubnaam werd „Ons Genoegen". Een tiental leden pro beerde het zo pas verworven materiaal en was uiterst tevreden. Reeds werd contact gezocht met ande re verenigingen om eventueel te kunnen deelnemen aa de competitie. Officieus deelnemen aan de competitie. Officieus werd ook K.O.T. Oostburg uitgenodigd de krachten met „Ons Genoegen" te meten. Morgen, dinsdag 27 oktober, gelden voor Zeeland de volgende hoogwaterstan den: Hansweert 6.58 en 19,32 uur; Ter- neuzen 6,25 en 18,57 uur: \ftissingen 5,58 en 18.27 uur; Wemeldinge 7,41 en 20.09 uur. (Advertentie) Drink uit of thuis die opwekkende Bootz Citroengenever Gezoet of niet gezoet: kiest u maar. Autobotsing Zondagavond reed mevr. de K. uit St.-Jansteen met haar auto door de Bernhardstraat. Op de kruising met de Irenestraat verleende zij geen voorrang aan een van rechts komende auto, bestuurd door J. L. uit Rotterdam. Bij de botsing werd de auto van L. zwaar die van mevr. de K. licht beschadigd. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Speurtocht In de nacht van zater dag op zondag is het hele korps van de Hulsterse Rijkspolitie in touw geweest om de in het hele land beruchte inbre ker, c.q. dief, W. van D., die op diverse plaatsen door de politie gezocht wordt, op te sporen. Van D. was in de omgeving van Hulst gesignaleerd. Ondanks het in tensieve speuren gedurende de gehele nacht van de mannen der Rijkspolitie, is men er echter niet in geslaagd de dief te grijpen. Men vermoedt, dat Van D. naar België is uitgeweken om daar een schuilplaats te zoeken. (Advertentie) vol Konynententoonstelling In café „De Wilde, Oude Tol" werd een clubten toonstelling van konijnen gehouden. Er waren 140 konijnen ingezonden, die verdeeld werden in vier groepen: grote-, midden-, kleine en dwergrassen. De kampioen van deze eerste club' tentoonstelling werd de Vlaamsche Reus van de heer A. Morel uit Breskens. De hoofd-ereprijs voör grote rassen werd eveneens door de Vlaamsche Reus van de heer Morel gewonnen. Bij de middenrassen ging de hoofd-ereprijs naar de „Havana" van de heer A. v.d. Bussche uit Sluis. Hét kleine zilver middenbruin konijn van de heer K. F. van Tatenhove uit Sluis kreeg de hoofd-ereprijs van de kleine rassen, en werd tevens reserve kampioen. Bij de dwergrassen ging de prijs naar de „zwarte kleur dwerg" van de heer L. F. de Keijser uit Oostburg. Verder werden nog ereprijzen uitgereikt De voorzitter van de „konijnen en pluim veefokkers van Oostburg en omstreken" is de heer W. Dieleman uit St.-Kruis. De secretaris en penningmeester is de heer L. F. de Keijser uit Oostburg. Door de grote deelname mag deze le clubten toonstelling geslaagd genoemd worden., De jury bestond uit B. Wermer, Delft en W. Weijmans Arnhem. (Advertentie) Hoestdronk in tabletvorm.95ct De derde singel- en bolwerkloop, die te Middelburg door de a.v. „Dynamo" werd georganiseerd, is bij de heren A-B- klasse gewonnen door de plaatselijke fa voriet Cas Mulder. De afstand van ruim 5000 meter, verdeeld over vier ronden, werd door hem afgelegd in 16.47.1. Met deze tyd had Mulder een halve minuut voorsprong op nummer twee, Piet Tol- hoek, eveneens van Dynamo. Bij de senioren C-D-klasse toonde Wim Louwerse (Seheldesport) zich de sterk ste met een tijd van 18.15.2. Tweede en derde in deze categorie werden respec tievelijk Jaap Raaphorst (Trekvogels) en Kees van Oggel (Seheldesport). De race bij de A-junioren werd bij verrassing gewonnen door I. Luteijn van Marathon. Hij liep een tijd van 14.08.- over drie ronden van 1250 meter. Tweede werd O. Var is van Seheldesport. ter wijl diens clubgenoot P. Rammelóo de derde plaats in deze groep voor zich op eiste. A. van Hou te van RKHAV uit Hulst finishte als eerste bij de B-junioren, die twee ronden moesten lopen, in een tijd van 8.41.-. Jan van den Dries (Zeeland Sport) werd in deze groep tweede. Een andere atieet uit Hulst, H. Knib beier, won de wedstrijd bij de C-junioren met een tijd van 4.10.-. Zoals steeds was een groepje leerlin- gen van de l.t.s. uit Goes van de partij. Als niet-K.N.A.U.-leden liepen zij een ronde. Winnaar werd F. Cappon. Hij werd gevolgd door L. Mohr, F. Gommers, J. Oele en P. de Pundert. Dynamo-secretaris G. Alting reikte na afloop in de sporthal de prijzen uit. (Van onze correspondenten) AXEL De 27-jarige heer C. Essel- brugge uit Axel is gisteravond om het leven gekomen by een verkeersongeval op de ryksweg Axel-Sluiskil. Komende uit de richting Axel raakte de heer Es- selbrugge, die een auto bestuurde, de macht over het stuur kwyt in de bocht naar Sassing. De auto raakte de stoot- rand van de weg, sloeg over de kop en stortte toen neer op een drie meter lager gelegen ventweg. Het slachtoffer, ongehuwd, was op slag dood. SNEEK Bij een parkeermanoeuvre op de Prins Hendrikkade te Sneek raakte een personenauto met tweè in zittenden te water. Een zestienjarig meisje trachtte de auto te verlaten, maar kwam onder de wagen terecht en ver dronk. De 21-jarige bestuurder kon bij tijds door omstanders worden gered. UTRECHT In de gevaarlijke bocht bij Hollandse Rading in de weg Utrecht- Hilversum sloeg zaterdagnacht een auto over de kop. De bestuurder, de 43- jarige J. Heesen uit Utrecht, overleed tijdens het transport naar een zieken huis. Een tweede inzittende werd zwaar gewond. OOTMARSUM Ook hier raakte een auto te water, waarbij de bestuurder om het leven kwam. Het was de 21- jarige Tij ink uit Tilligte. Hij reed met zijn auto in de langs de weg Ootmar- sum-Denekamp stromende beek en. ver dronk. LEEUWARDEN Bij een ketting botsing op de Overijselse straatweg bij Leeuwarden is de 29-jarige L. van der Leij uit Appelscha om het leven ge komen. Hij kwam met zijn auto gedeel telijk onder de laadbak van een voor hem rijdende vrachtauto terecht en moet op slag dood zijn geweest. DELDEN De personenauto waarin het echtpaar J. W. Reilink uit Ambt- Delden was gezeten, is in volle vaart op een vrachtauto met oplegger gebotst. De 51-jarige mevrouw Reilink werd daarbij op slag gedood. AMSTERDAM De 29-jarige expe diteur K. van Domselaar uit Haarlem is om het leven gekomen bij een auto botsing op de Schipholweg in de Haar lemmermeer. Veteraan B. G. Leicester legt onder grote belangstelling een krans bij het monument in Westkapelle. Brigade-generaal Leicester was com mandant van de commando's die in 1944 in Vlissingen en Westkapelle landden. (Van onze verslaggevers) Wat een merkwaardige over eenkomst met twintig jaar geleden toen de slag om Walcheren woed de. Toen hevige, moeizame, bloe dige gevechten bij de landings plaatsen Vlissingen en Westkapelle en vlotte landingen bij Baarland en Hoedekenskerke. Zaterdag j.l. bijzonder stijlvolle, ernstige her denkingen in Vlissingen en West kapelle tegenover niet-officiële, vrolijke bijeenkomsten van oud strijders op de dijken bij Baarland en Hoedekenskerke. Toen slagre gens en straffe, kille winden. Za terdag buien en dezelfde akelige najaarswinden. Burgemeester mr. J. Drijber van Middelburg zei bet in de Burgerzaal van het Middel burgse stadhuis heel treffend, toen hij de oud-strijders en genodigden welkom heette: „We hebben gepro beerd het u helemaal naar de zin te maken. We hebben zelfs voor hetzelfde weer van twintig jaar geleden gezorgd". Maar ook wat een heerlijke tegenstel lingen met twintig jaar geleden. Toen de keiharde strijd in realiteit. Zaterdag de zelfde keiharde strijd, maar in theorie: verteld door de leiders van toen zoals naverteld dóór de leiders van toen zoals generaal Hakewell Smith, zijn stafleden, zijn bataljonscommandanten, zijn pelo tonscommandanten. Toen het diep-gevoel- de leed van de overstroming voor de Walcherse bevolking. Zaterdag in de film „Broken dykes": hetzelfde leed op cellu loid, vertoond aan de oud-strijders en de jonge Engelse marine-officieren, die de herdenking als een studie-object hebben beschouwd en meegemaakt. Toen de stormaanvallen op het strand, over de dijken, het land in. Zaterdag opnieuw de klim naar de top van de verhoogde dij ken, nu in tegenovergestelde richting. Toen gewapend met geweer, nu met foto toestel. Toen in buffalo's, nu in bussen. Toen grimmig, nu ontspannen. Men beleeft opmerkelijke taferelen tij dens zo'n druk bezette herdenkingsdag als die van zaterdag. Zaterdagochtend tijdens de „briefing" in het City Theater zaten wij achter een Schot, die een an dere Schot probeerde duidelijk te maken, dat hij in hetzelfde peloton heeft ge zeten, 20 jaar geleden. De een schudt, niet herkennend het hoofd. Dan gaat er een bril af en op slag hebben de vrienden el kaar teruggevonden, 's Avonds aan het diner zaten zij nóg naast elkaar. De meeste oud-strijders zagen hun oud- divisiecommandant generaal Hakewell Smith zaterdag voor het eerst in levende lijve. De meeste oud-strijders namen voor het eerst na al die jaren kennis van de totale tactiek, die gevolgd is om de Duit sers uit Walcheren te verdrijven De commandant van de landingen in Zuid-Beveland, die in het City Theater naar voren treedt om zijn aandeel in de strijd in enkele woorden uit de doeken te doen wordt door zijn mannen begroet alsof hij een legendarische figuur is. Later, wanneer wij op de zeedijken bij Baarland en Hoedekenskerke met al die anderen om hem heen staan, begrijpen wij waaróm dit zo is. Hij IS een legen darische figuur. Het ene lachsalvo volgt op het andere. Zijn woorden schieten altijd in de roos. Generaal Hakewell Smith zei in City, dat de slag om Walcheren een verhaal van teamwork is geweest, „Teamwork all the time". De devisle werkte als een goed geoliede machine De generaal Is klein en gedrongen. Hij komt regelmatig in Zeeland terug. „Ik kom dan aan in Oostende. Myn vrienden uit Zeeland ko men me daar halen." Het is inderdaad opvallend hoeveel vriendschappelijke banden er zijn blijven oestaan tussen vooral de Schotse be vrijders en de bevolking van Walche ren. En hoeveel Middelburgers en Vlis- singers zagen we zaterdag niet, die de Lowland-divisiedas droegen? Hun on dergronds werk is destijds van zeer groot belang geweest bij de bevrijding van Walcheren. Zeer terecht herinner de generaal Hakewell Smith aan de Middelburgse dokter die per kano naar Middelburg ontsnapte om de Lowlan- ders de sleutel voor de capitulatie van Middelburg in handen te geven. Vrienden. Kameraden Dank. Dat waren de woorden, die tijdens de ver schillende herdenkingsplechtigheden en de vele toespraken over en weer steeds dóórklonken Jhr. mr. De Casembroot, Commissaris van de Koningin in Zee land, zei het weer erg kernachtig: „De bevolking van Walcheren is „very, very, very, very happy" om u allen weer te zien." Grote belangstelling was er voor de herdenkingsplechtigheden te Westkapel le en Vlissingen. In laatstgenoemde plaats barstte uitgerekend tijdens de „Last Post", gespeeld door de Royal Highland Fuseliers, een bui boven de Marinedam los. 's Middags na een kranslegging en boomplanting bij het bevrijdingsmonu- ment op de Groenmarkt te Middelburg dreigde de parade van de prachtig ge trainde band van de Royal Highland Fuseliers eveneens in het water te vallen. De Middelburgse Markt was donker van Overzicht van de parade van di band van de Royal Highland Fu seliers, zaterdagmiddag op di Markt te Middelburg. (Van een onzer verslaggevers) De commissaris der koningin In Zeeland, Jhr. mr. A. de Casem broot, heeft gisteravond een telegram ontvangen van de commandant van de 52ste Lowland-divisie. De inhoud van het telegram was: Namens de gehele 52ste Lowland-divisie dank ik u en het gehele volk van Zeeland voor de geweldige ontvangst en uw buitengewone gastvrijheid. Wij zullen u en ons bezoek nooit vergeten. God zegene u allen". Henry Leask, gene- raal-majoor. Tijdens het diner van zaterdagavond in het Scheldekwartier te Vlissingen werd een telegram ontvangen van de koningin van Engeland. Tijdens het diner nog werd dit telegram door de Engelse oud-strijders beantwoord. buiendreiging. Gelukkig klaarde de lucht wat op. De officiële ontvangst door de com missaris van de koningin in het stad huis te Middelburg, direct hierna, bracht de oud-strijders en genodigden weer wat op temperatuur. Deze bijeenkomst werd inderdaad gekenmerkt door een grote vriendschap over en weer tussen Schotten Engelsen, Canadezen Polen, Noren, Bel gen en Nederlanders. De dag werd be sloten met een groots aangericht diner in het Scheldekwartier te Vlissingen. De COAK had het diner in Middelburg klaar gemaakt. Het werd van hier naar een grote tent achter het Scheldekwartier vervoerd. Daar waren installaties opge steld, om het eten warm te houden. De bediening geschiedde door leerlingen van de militaire kokschool te Leiden. Generaal Leask de tegenwoordige com mandant van de Lowlanddivisie bood jhr mr. A. de Casembroot een Schots offi cierszwaard aan. De commissaris zei, dat dit zwaard aan een van de muren van de Statenzaal zal komen te hangen. De deelnemers aan deze stijlvolle her denking .van de bevrijding van Walche ren woonden gistermorgen een interker kelijke bijeenkomst bij in de St.-Jacobs- kerk te Vlissingen. De kerk was stamp vol. Tevoren hadden de katholieken reeds een H. Mis bijgewoond in het militair tehuis te Vlissingen. Gistermiddag bood een veteranen-de putatie burgemeester mr. B. Kolff van VlissiftSfen nog een gastenboek voor het nieuwe stadhuis aan. In de loop van de middag zijn de oud strijders en marine-officieren weer ver trokken: de eersten per bus naar Oost ende en de laatsten met de torpedoboot- jager h.m.s. „Carysfort". Onder de persvertegenwoordigers uit de verschillende landen troffen wij, en deze opmerking is niet als anti-climax bedoeld, collega's van een Duits blad. Deze Schot maakte een knieval om een joto van het landings- monument te Baarland te kunnen maken. IJZENDIJKE Kermis CLINGE A. v. Vlierbergen 19 uur Gaaibollen HEIKANT Kerrrhs L. Herwegh 16 uur Dansen F. Saman 14.30 uur Kermisschieting Th. de Block 14.30 uur Schieting MIDDELBURG City 20 uur Geen woorden maar daden, 14 j. SAS VAN GENT Olympia 19.45 uur Eiland der begeerte. De markies met de ijzeren vuisten TERNEUZEN Luxor 20 uur Ursus, de leeuwenkoning HULST Bioscoopgebouw 20 uur De man met de wassen beelden, 18 SCHOONDIJKE 19.30 uur Raadsvergadering OOSTBURG De Eenhoorn 20 uur Vergadering wfr keliersvereniging GENT Kon. Opera 20.15 uur Karsenty ANTWERPEN KVO 20 uur Gravin Maritza (Bijzondere corres BERLIJN Zowel wiegelied als trommelf Kongoneger kan men vi. de vangrfjkste folklor van de wereld. Haar trol ter, de 30-jarige Berlif Behrend heeft maar wei genieten van zün schattep het archief niet een proc re verzamelwoede, maa voorwerpen, die hij van rond de wereld heeft mil Al sinds jaren tracht Sicl met zijn slechts 500 gra| taar op eigen gelegenh taar op eigen gelegenheid tinenten. Kranten in Rfl noemen hem de beste wereld", in Madrid zi grootste kunstenaar in I Ankara „Satan van d| Milaai „Paganini van Ceylon „bijna onbegrensd kracht" en in New York het meest twijfelachtige in een meesterwerk". Irl en steden reageerden de i der enthousiast. John F. Kennedy behocj (Advertentie De nieuwste 5 kg wasautomaat die voor de toeko: stel oc MIDDELBURG Ned. Koffiehuis 14.30 uur Bijeenkom plaatselijke nationale vrouwenraad HEIKANT Kermis L. Herwegh 19 uur Dansen Th. de Block 14.30 uur Schieting TERNEUZEN Luxor 20 uur Ursus. de leeuwenkoning OOSTBURG Ledel 20 uur Hud, de ontembare De Tol 19.30 uur Ledenvergadering RKJB Burgerzaal 20 uur Rob de Vries v°°r ZVU BRUGGE Stadsschouwburg 20 uur De opvolgt HILVERSUM Ieder jaar in ons land een of meer tienei -zangeressen naar voren, die business carrière willen ma* bijzonder fijn vinden om voor op te treden. Fijn vond dat ol Tober, toen hij in de nacht val op zondag 18 oktober in een vu ff~,ouw te Amsterdam voor h< trd nd, aan teenagerp mocht medewerken. Sommigen oat Ronnie Tober daar de openl net programma was. Wie is hij Ronnie Tober, die op 21 api cussum is geboren, vertrok in zijn ouders naar de Verenigt J^aar hij tot de ontdekking k noewel hij aanvankelijk geer fact om zanger te worden, bij iets in zijn mars had om op naam te maken. Als achtjarij _reeds deel aan een ii emgde Staten georganiseerde jaent, waarvoor eertijds zijn z udere zuster Ronnie had ges' fiexgeen voor Ronnie onmoge, +f«^1Jnil.gebeurde: kaapte in VrUcrH de, eerste prijs Weg oigden enkele proefopnamen Amerikaanse radio. „Als kind heb ik de eerste kne kfX X geleerd. Ik ben gew senooi gegaan, maar in mijn vri. nc ae kans te baat genomen oi zanger te ontwikkelen. Ik wild ai öe capriolen van het vak 1< Zo is Ronnie Tober in de

de Stem | 1964 | | pagina 2