Coopvaett Aluminium Winkelpuien Baron Bluff en de dripdrups Rika Jansen naar Amerika In Imie-studio eenmaal per maand stille H. Mis DUET Kerk staat reeds 75 jaar op bevroren fundamenten Alle kunnen van natuurlijke frisheid wmmm Maandag op de beeldbuis: Schildpad zet studio overhoop MOOI Opa's krant NYLONS 5 Zachte geurige pijptabak In de griep-greep bent U lusteloos maar beslist niet machtelOOS! Neem direct Rheumin. Altaarlinnen en albe licht-groen Cor Steijn middelpunt Hilversum te gast in Münehen Spinoza, sterke documentaire Zuidvietnamees protest tegen arrestaties V.N.-vluchtelingenhulp Zes grote meesters brengen klassiek op langspeelplaat VACATURE RECHTERS-REL met gratis waarde zegels van 15 en 25 ct. Boeiende reportage Zwoegen kost geen geld op Ceylon Kort kunstnieuws Thant roept op tot steun aan Verenigde Naties DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 24 OKTOBER 1964 5 j 175^ Rika Jansen heeft in Amsterdam afscheid genomen van vrienden en hekenden voor haar vertrek naar de Verenigde Staten. Rika zal ge durende de maand november spe ciale gaste zijn in de Sabra-cluh van Leo Fuld in New York. Op de foto wenst Henriette Davids haar succes toe. (Advertentie) Rheumin - tabletten helpen snel, zeker en bovendien veilig! Ook door de gevoelige maag uitstekend te verdragen. 20 tabletten 68 ct. Een Brocades - product, dus: vertrouw er op! (Van onze radio- en tv-redacteur) HILVERSUM ,,Wij hebben van de nood een deugd proberen te maken", vertelde ons drs. Martin van Buuren pr., hoofd van de afdeling godsdienstige uit zendingen bij de KRO, toen wij hem om nadere bijzonderheden vroegen over de liturgieviering in de kleine Irenestudio te Bussum. „In verband met de uitbrei ding van de zendtijd werd het voor ons mogelijk om eenmaal in de veertien da gen via de televisie een reportage te geven van een H. Mis". Maar de NTS bleek door gebrek aan faciliteiten en mankracht niet in staat om elke twee weken een omvangrijke tv-reportage trein ter beschikking te stellen. HILVERSUM Volgende week maan dagavond om half acht zal in het inter kerkelijk magazine „Ken-merk" op Ne derland 1 een filmpje worden vertoond van de KRO-regisseur Hans Wortelboer. Dit filmpje is gewijd aan de prachtige kerk, toegewijd aan de H. Maria Magda- lena, staande aan de Spaarndammerstraat in Amsterdam (oud-west). Zoals bekend zal dit door de be- kende architect J.P. Cuypers ontworpen bedehuis, dat binnenkort het 75-jarig be staan zou vieren, geheel worden geslo ten en gesloopt. Niet omdat dit kerkge bouw een sta-in-de-weg is, maar omdat maanden geleden bij een onderzoek werd ontdekt, dat de kerkfundamenten zodanig vervallen waren, dat een restauratie min stens twee miljoen zou gaan kosten. Voor dit bedrag kunnen twee nieuwe bedehuizen worden gebouwd. Tot voor kort zeiden de deskundigen, dat de kerkfundamenten door een zo genaamde ..steenkanker" waren aange tast. maar thans is bij nader onderzoek gebleken, dat de kerk al 75 jaren op be vroren fundamenten stond. Uit een ar chiefonderzoek en bij nalezing van het destijds minutieus bijgehouden ..logboek" van de kerkbouw bleek, dat juist toen men met het metselen van de fundering gereed was, een zeer strenge en lang durige winter zijn intrede deed. Na na vraag bij het KNMI klopte dit volkomen met de beschikbare meteorologische do cumentatie uit die tijd. Daaruit blijkt, dat de ondergrondse gewelven al 75 jaar in die gevaarlijke toestand het reusach tige kerkgebouw hebben geschraagd. In het tv-filmpje van de KRO is ook een deel van de predikatie opgenomen, welke pastoor Lautenschutz afgelopen zondag heeft gehouden. Voorts heeft Hans Wortelboer enkele korte vraaggesprekjes met de oarochianen. die het' verdwijnen van hun kerk ontzettend aan het hart gaat. Op zondag 8 november a.s. zal voor de laatste maal een plechtige hoogmis in de (Advertentie) De frisheid van de bergbeek - koelte van lover - geurige bloesem en vruchtenextracten - heel dit samenspel van verkwikking wordt U geboden door hydriane van Dr. N. G. Payot. Deze intens stimulerende vloeibare crème houdt het natuurlijke vochtgehalte in Uw huid op peil, Uw make-up de gehele dag heerlijk gaaf en fris. Frisheid-Schoonheid-Teuffd Maria Magdalenakerk worden opgedra gen. Gezien de enorme belangstelling, vooral van oud-parochianen, welke in het gehele land verspreid wonen, belooft het een bijzonder, maar ook verdrietig afscheid te worden van dit mooie kerk gebouw langs de spoorlijn Amsterdam- Haarlem. (Van onze radio- en t.v.-redacteur) HILVERSUM Woensdag 28 oktober zal de televisiekijker kennis kunnen ma ken met een KRO-documentaire van Leo Akkermans over de grote filosoof Spi noza. Deze van oorsprong Nederlandse wijsgeer, die op 31 februari 1677 op 44 jarige leeftijd overleed aan tering, liet een erfenis aan gedachten en werken na, welke destijds door de Staten van Hol land godslasterlijk zijn verklaard en wer den verboden. De uit Portugees-joodse ouders stam mende Baruch Spinoza probeerde door zijn ideeën evenwicht te brengen in het dagelijkse leven en de staatkundige prin cipes. Ons democratisch denken vindt gedeeltelijk in zijn filosofie een grond slag. Spinoza begreep dat de werkelijk heid uit het dagelijks leven sterker van invloed kan zijn dan de theorie, uitge dacht door de knapste geesten. Op 23- jarige leeftijd werd hij om zijn denkbeel den uit de Portugees-joodse gemeente van Amsterdam gestoten wegens ketterij. Men noemde hem atheïst en op 27 juli 1656 werd de banvloek over hem uitge sproken. terwijl de zwarte kaarsen brand den en er op de ramshorens werd gebla zen. Spinoza vestigde zich in Rijnsburg, sleep daar kleine lenzen om in zijn onder houd te kunnen voorzien en zocht in zijn filosofie naar het licht. Hij werd begra ven in de Nieuwe Kerk van Den Haag, een christelijk bedehuis, alhoewel hij geen christen was. Daarom heeft men la ter zijn stoffelijk overschot buiten de kerk aan de aarde toevertrouwd. Chris tenen van deze tijd richtten voor hem een gedenkteken op. Het is de grote verdienste van regis seur Leo Akkermans en cameraman Ed. van der Elsken, dat zij met medewer king van pater dr. W. Driessen o.p. en de Wildervankse dominee dr. H. Hubbe lin, die onlangs promoveerde op een proefschrift over Spinoza, een tv-docu- mentaire hebben vervaardigd, welke wij nog sterker vonden, dan de voordracht over het levend woord van de apostel Paulus. Na enkele besprekingen vonden wij de oplossing door eenmaal in de maand een hoógmisreportage uit het land te verzor gen en daarnaast eenmaal in de vier weken de H. Mis op te dragen in de Ire nestudio. welke voor die gelegenheid tot kerkruimte zou worden ingericht. De eerste maandelijkse „studiomis" zal op Allerheiligen woren opgedragen door pater Rob.Adolfs o.s.a., prior van het augustijner klooster in Eindhoven, die tevens de predikatie zal houden. De eenvoudige altaartafel was reeds jarenlang in het bezit van de KRO-tv. om eventueel te kunnen gebruiken bij H. Missen in de open lucht. Dit altaar zal voor de rondhorizon in een hoek van de Irenestudio worden geplaatst, maar zó, dat het kruis op de achtergrond het centrale blikpunt vormt, 'n Nieuwe zorg vormden de altaarbenodigdheden. Witte dwalen konden bij de tv niet worden ge bruikt, omdat wit eenvoudig het felle licht van de tv-lampen terugkaatst en een vlekkerig beeld veroorzaakt. Daar om werden de altaardwalen in een licht groene kleur vervaardigd. Op het beeld scherm komt deze tijd hoe wonderlijk het lijkt in zeer lichtgrijs over. Aan de rechterzijde van het altaar staat een eenvoudige lessenaar voor de woorddienst, welke van deze plaats wordt geleid. Ter weerszijden van de altaar tafel bevinden zich eenvoudige uit staal en hout ontworpen banken met twintig zitplaatsen voor een kleine groep gelo vigen. De banken zijn demontabel en zullen met het altaar worden onderge bracht in een bergruimte van de St.-Vi- tusparochie te Bussum. Hoewel men volgens de richtlijnen uit Rome pas op 7 maart 1965 aan het be gin van de vastentijd zal gaan beginnen met het gebruik van de volkstaal in enkele delen van de misgebeden, zijn wij reeds bij de openingsmis op Allerheiligen in staat de kijkers iets te laten onder gaan van de nieuwe geest die de toe komstige liturgische richtlijnen bezielt. Het H. Offer duurt slechts drie kwar tier en wordt zondagochtend 1 novem ber van 11 tot 11.45 uur op Nederland 1 uitgezonden. Hc fcculté de Lausanne Dr. N. G. Payot-Holland N.V. Keizersgracht 12-14 - Amsterdam-C. HILVERSUM Aan het begin van deze zomer reisde Cor Steyn met een aantal Nederlandse artiesten naar Mün ehen om daar in een gezamenlijke pro- duktie van de Bayerische Rundfunk en de VARA-tv op te treden. Dit programma, dat inmiddels al op de Duitse beeldschermen is verschenen, heeft in Nederland de titel gekregen „Hil versum te gast in Münehen" en wordt 27 oktober op Nederland 1 uitgezonden. Cor Steyn met zijn magisch orgel vormt het middelpunt van het programma, waar ook de jonge vocaliste Shirley in op- tieedt met het liedje „Bitte geh". Voor een exotisch tintje zorgt de Koreaanse Li Li Fa met een liedje uit haar geboorte land. Voorts treden nog op de vioolvir tuozen Benny Behr en Sem Nijveen. de Engelse vocalgroup „Don Riddle Four" en een groep vocalisten van de Beierse radio. Ernst Schmucker had de regie en Cor Steyn verzorgde de muzikale lei ding. Saigon Zuid-Vietnam zal een pro test bij Cambodja indienen tegen de ge vangenneming van een Amerikaan en drie Zuidvietnamese militairen door uit Cambodja afkomstige militairen. Dit heeft de Zuidvietnamese minister van buitenandsel zaken. Pham Hoey Goeat, vrijdag meegedeeldl. Hij zei dat in het proces de terugkeer van de gevangenen zal wor den geëist, die het laatst zijn gezien toen zij donderdag naar Cambodja wer den overgebracht. HILVERSUM In samenwerking met vijf bekende fonografische industrieën hebben de Verenigde Naties een tweede langspeelplaat uitgebracht. Deze lp met als titel „international pianofestival" is een uitgesproken collectors' item door de rij van grote pianisten, die eraan mede werkt. Bovendien is de aankoop van deze schijf een „must" voor elke minnaar van klassieke muziek. Voor de werkelijke muziekminnaars is deze plaat een fenomeen. Robert Casa- desus speelt een sonate van Mozart, Wilhelm Kempff een impromptu van Schubert en Claudio Arrau twee stuk ken van Schumann. De andere zijde van de plaat begint met een vertolking van Beethovens Mondscheinsonate door Wil helm Backhaus, gevolgd door Chopins heroïsche polonaise gespeeld door nie mand minder dan Alexander Brailowsky en tot slot de 6e Hongaarse rapsodie van Liszt, uitgevoerd door de jonge Ame rikaanse pianist Byron Janis. De plaat is gevat in een schitterend album. Het valt te betwijfelen of het ooit weer mogelijk is om zes internatio naal vermaarde kunstenaars op één plaat samen te brengen. Indien de verkoop van deze unieke plaat evenveel opbrengt als anderhalf jaar geleden de lp „All star festival", dan kan de V.N. op een bedrag van 1 miljoen dollar voor vluchtelingenprojecten in Afrika en Azië rekenen. Het meisje dat agente bij de rijks politie wil worden, behoeft dus niet meer beeldschoon te zijn, heeft mi nister Scholten, wellicht met enige spijt, bepaald. „Meer dan bij het mannelijk personeel speelt bij de keuring van vrouwelijke kandida ten het esthetische aspect een rol", zeiden de keuringseisen tot dusver. Dat was begrijpelijk. Een rijkspoli- tie-agent mag best een lelijke kerel wezen. Dat verhindert hem niet een uitmuntend agent te zijn. Maar een vrouwelijke agent kon, volgens de nu helaas afgeschafte normen, niet zonder charmes. Nu ook minder mooie meisjes kunnen worden toegelaten kan men zich afvragen: waarom is de jury die het vrouwelijk schoon van de kandidaten moest beoordelen naar huis gestuurd en heeft men een ge wone nuchtere arts in haar plaats gesteld? Wellicht was de zeef te fijn. Beeldmooie meisjes zijn er wel, maar de meeste worden fotomodel, mannequin of iets anders. Er zijn waarschijnlijk heel weinig moeders die tot hun dochters zeggen: Kind, je bent zó knap, je moet beslist bij de rijkspolitie gaan! De toeloop van kandidaten voor het mooie vak van agente was der halve misschien te gering. Door de eisen aanzienlijk soepeler te ma ken verwacht minister Scholten wellicht een groter aantal gega digden. Tot dusver bleef het uniform alleen voorbehouden aan meisjes die minstens een schoonheidswed strijd gewonnen hadden. Elk vrou welijk lid van het korps moest re gelrecht de titel „Miss rijkspolitie" waardig zijn. Nu hoeft het niet meer. Er wordt voortaan niet meer op taïllematen doch op platvoeten gelet, niet meer op gazelle-ogen, maar op een stevig hart. Jammer, driewerf jammer. Schol ten had beter kunnen besluiten die vrouwenafdeling helemaal af te schaffen. Als ik dan bekeurd kan worden door een lelijke agente, dan heb ik die bon net zo lief van een man. PRAET-MAECKER Geluidscontrole Ik speel standbeeldje. Voor het Braziliaanse dorp. dat sinds 1958 bij de Braziliaanse werf van Ve- rolme is ontstaan, wordt een burge meester gezocht. Dit is te lezen in het personeelsorgaan. De werfdirecteur, die tot op heden ook de belangen van zijn dorpelingen behartigde, is daar door de toenemen de activiteiten op de werf niet meer toe in staat. Op de plaats, waar enkele jaren ge leden nog oerwoud was, ligt nu een moderne werf. Het aantal personeels leden bedraagt op het ogenblik meer dan 2000. Op de werf zijn reeds vier schepen van 10.500 ton dw elk ge bouwd. terwijl voor nog zes andere de opdracht klaar ligt. Er zijn twee hellingen voor schepen tot 35.000 ton dw en 80.000 ton dw. Maar wie zal daar nou burgemees ter worden? Twee rechters in de Amerikaanse stad New Orleans kregen onlangs zo'n ruzie dat zij besloten „het recht in eigen hand te nemen" en hun me ningsverschil letterlijk uit te vechten. Het ongebruikelijke toneeltje speel de zich op 5 oktober in het kantoor van een zekere Howard McCaleb af. De jongste van de twee vechtersbazen, de 66-jarige Walter Hamlin kwam er het slechtst van af. Hij werd dermate door de 68-jarige collega John Fournat toegetakeld dat hij een wond boven het rechteroog moest laten hechten. Hamlin verklaarde dat Fournet hem gedurende een twistgesprek tartte, waarop beiden hun bril afnamen en in het wilde weg op elkaar in begon nen te slaan. OP JACHT NAAR DUITSCHE KRUISERS Londen, 24 oktober 1914 De admi raliteit deelt mede, dat waarschijn lijk acht of negen Duitsche kruisers in den Atlantischen en in den Indi- schen Oceaan der geallieerden zijn uitgezonden om deze schepen te zoe ken. De uitgestrektheid der zeeën en de vele duizenden eilanden van den Archipelbieden aan de vijandelijke schepen een uitgestrekt terrein, waar zij zich kunnen bewegen. In de mededeeling van de admirali teit wordt verder gezegd, dat het ont dekken en vernielen van deze vijan delijke kruisers een kwestie is van tijd. geduld en geluk. Advertentie) N.V. Tech novum Spoorstraat 69 Tel. 016S0-5-470 Roosendaal (Advertentie) spaar plezierigmet vraag vooral om de DUET-spaarkaart HILVERSUM In augustus vertrok een tv-team van de VARA naar het Ver re Oosten voor het maken van enkele reportages. De televisiekijkers kunnen op 27 oktober in een programma op Ne derland 1 de ervaringen van Herman Wigbold, regisseur Huib de Ru en came raman Frans Verhey zien. Onder de titel „Zwoegen kost geen geld" tonen zij hoe op Ceylon duizenden vrijwilligers zich in spannen voor een ontwikkelingsproject zonder hiervoor loon te ontvangen. Deze vrijwilligers leggen wegen aan, graven een irrigatiekanaal, verbeteren een stuk grond en bouwen een gezondheidscen trum. Dit alles is niet het werk van een of andere idealistische jongerengroep, maar grotendeels van bewoners van het nabu rige dorp, geletterden en ongeletterden. jongeren en ouderen. Het enige belang van deze mensen is het bestef dat zij meemerken aan de ontwikkeling van hun dorp, van hun streek en daardoor ook van hun land. Dr. L. de Jong verzorgt de toelichting bij deze reportage. AMERSFOORT Dezer dagen is de stichting voor kunstzinnige vorming op gericht. De oprichting van dit nationale instituut', dat voorlopig is gehuisvest in huis Randenbroek te Amersfoort, is voor bereid in nauw overleg met het ministe rie van onderwijs, kunsten en weten schappen. Tot directeur van de stichting is be noemd de heer J. Meulenbelt te Utrecht. Hij is thans hoofd van het bureau cultu rele zaken der gemeente Utrecht. De stichting heeft tot doel de bevorde ring van de kunstzinnige vorming in het onderwijs, het jeugdwerk en de volks ontwikkeling. Algemeen voorzitter is prof. dr. R.C. Kwant o.s.a. te Utrecht. BOEDAPEST De Britse hoogleraar prof. Graham Storey heeft in de Szeche- nyi-bibliotheek alhier twee brieven van de Engelse schrijver Charles Dickens ontdekt. Een van de brieven behoort tot de zakelijke correspondentie van Dickens. De brief was gericht aan een uitgever in Boedapest. De andere brief schreef Dickens aan de vrouw van de Hongaarse schrijver Ferenc Pulszky. Diens vrouw had Dickens twee van haar gedichten ge zonden om te worden opgenomen in Dickens' dagblad. De brief was geda teerd 1855. NEW YORK Secretaris-generaal Oe Thant heeft vrijdag opgeroepen tot nieu we pogingen om de Verenigde Naties te versterken en te steunen. In een bood schap ter gelegenheid van het feit dat de volkerenorganisatie zaterdag 19 jaar bestaat, zei Oe Thant. dat de Verenig de Naties hebben bewezen een onont beerlijke organisatie in de huidige maat schappij te zijn. Voor het televisieprogramma Zoo, Zoo, dat de AVRO vanavond op het scherm brengt (2e net) was een reuzenschildpad naar de studio ge komen. Voordat de opname nog be gonnen was, wist men niet wat men begonnen was, deze reus naar de studio te halen. Een schildpad loopt namelijk niet snelmaar alles wat op zijn weg komt neemt hij mee. Zo verging het ook met dit dier dat 150 kilo woog. Rustig in een hoekje van de studio begonnen, liep hij al les wat overeind stond omver. Een titeltafel was niet meer te redden en ook enkele andere tafels gingen tegen de vloer. Om de camera's te sparen heeft, men handenvol werk gehad het dier sleeds van richting te doen veranderen. Bij de opname heeft men toen de schildpad maar op een kist gezet, waardoor zijn po ten de grond niet meer konden vin den. Presentator Anton van Hoff is hier mee doende, waarbij hij als zit plaats het schild koos. 177. ,,Mag ik uw aande len eens zien, heer Bluff?" herhaalde de directeur van Sucrota gespannen. Baron Bluff glimlachte iet wat onzeker en klopte op zijn zakken. ,,Eh. dat is een moeilijke zaak.." ant woordde hij. ,,Ik heb ze momenteel niet bij mij, ziet u. Het is mijn gewoon te niet om effecten steeds bij mij te dragen!" ..Maar hèèft u ze wel?" drong de heer Sabbelhap aan. .•Ahum., eh... dat is te zeggen... momenteel niet.." erkende de baron op gefor ceerd luchtige toon. „Dus u... jij hebt geen en kel aandeel?" riep de an der met nauwelijks verholen vreugde uit. Hij wenkte en kele employés van de af deling expeditie naderbij. ..Jongens, gooi deze vent eens gauw van ons terrein af!" beval hij. „Hij heeft hier niets te maken..!" Citroen occasion* steeds voor radig. Citroëns D.S. - I.D. 2 C.V. A. v. Beek en zn., Kade 5, Óudenbosch, tel. 01652-2673- 2511. Luxe wagens. Mercedes 190 D 1963, Opel Kadett 1963. 2 Opeis Record 196o 1200, 1 Opel Re- kord 1959 4 deuren, 2 Opeis Re- kord (rood) en blauw 1958, Taunus 17M 1963 (rood) 4 versn. 40000 km, Taunus 17M 1963 (grijs) 4 versn. Ford Starliner I960 6 cyl., Ford Con sul 1957, V.W. cabriolet 1959, Renault Dauphine 1959, Che vrolet Monza 1961. Autobedrijf C v.d. Mast, Breda. Terh.weg 316, tel. 36777. Stationcars en bestelwagens, Opel Caravan '63, Fiat Famili ale 1962, V.W. busje 1962, V.W. busje 1959, V.W. Pickup 1960 en 1958, Fiat Bestel 1962, Re- nault Estafette 1961, Opel Be stel 1959, Opel Blitz 1961 open laadbak, Opel Blitz 1959 als nieuw (gesloten bak), Stude- baker 1960 3.5 ton gesloten bak, Thames Pickup '62, Opel Blitz 1958 gesloten (lang chassis). Autobedrijf C. P. v.d. Mast, Breda, Terh. weg 316, tel. 36777. Autobanden. Juist ontvangen grote partij nieuwe autoban den, alle maten, zeer hoge kor ting met inruil van oude ga ve band. Ook voprradig geco verde en gebruikte banden. Autobandenbedrijf C. P- v- d- Mast. Breda, Terh.weg 316. tel. 33777. H.H. autobezitters. Hebt u stai- lingsproblemen? Plaats dan ecu Sibau-lillibox-garage Als zelfbouwpakket met kanteldeur f 1045,-. Afm. 5,10x2.60x2 m. Voor Z.V1 R. Boeije, Beukel- str. 14. Biervliet. De Pree autohandel heeft voor u gereed staan in haar spe ciaal ingerichte showroom op de Haag weg 33 Breda, telef. 33915, tevens gevestigd op de Tilburgseweg 135 Breda, tel. 39753 onder andere: Taunus 17M va 1958 t.m. 1962; Tau nus 12M v.a. 1955 t.m. 1961; Opel Rekord v.a. '55 t.m. 63; Opel Caravan v.a. 1956 t.m. 1962; Opel Kapitan v.a. 1959 i t m 1962; Fiat 1100 v.a. 1958 t.m 1961, V.W. bestel 1957 2x, V.W. kleinbus met banken, BMW 600 1959 2 x, Chevrolet 1962. Fiat multiply 1960, Con sul 1961; Taunus 17M de Luxe 1960; Fiat 500 1963; Renault 4 '59. Verder nog een keur van t inruilwagens en scooters. 3 mnd. garantie zowel op draai- j ende als op de carros>eriege- dcelten. Als specialiteit worden alle auto's gefinancierd. Voor een betrouwbare gebr. auto is het adres: Autohandel Toon Gijzen v.h. Vestkant 125, thans Dreef 103. Breda, v.h. Princenhage telef. 33346, Fi at 1100 '61: Ford Truck 1956 met oplegger merk Daf, 10 ton kenteken; Fiat 50o 1957, spot prijs; Zephyr '60; Simca's 1000 '62; Ford Anglia *62; V.W. de Luxe '59; Opel Rekord '59; Citroen comb, type 1019 FB '60; Taunus Transit bestel '61; V.W. de Luxe '61; Consul 315 DKW Union 1000 S '62; Dauphine '6o. Nog diverse In ruilwagens, spotprijzen. In- en verkoop, volledige garan tie, inr. en financiering. Te vens aanrijdingvrije wagens te koop gevraagd v.a. '59. Ook zaterdags en zondags geopend 15383-X T.k. V.W. 1955 i.gst.z. Billijke prijs. Telefoonstraat 63, Roo sendaal. Vito-garage te Breda biedt u deze week te koop aan de vol gende zo goed als nieuwe auto mobielen teg. scherpe prijzen Fiat 1800; Taunus i.z.g.st. ty pe 1963 Taunus 12M van 1963; V.W. 1963 blauw; Daf 750 van 1962; V.W. 1500 S 1964 zeer weinig gelopen; V.W. rood '64 als nieuw; Renault R8 wit, '64 Fiat 600 van 1962; Fiat 1100 van 1960. Simca 1000 van '63, Door inruil verkregen; V.W. type 1955"; Ford Zephyr 1957. V.W. met roldak 1958; Ford Taumis type 1958. Zoekt u een werkelijk occasion? Komt dan eens bij ons kijken. Praktisch ^1 deze automobielen zijn van eerste eigenaar. Koop vertr. Koopt bij de Vito, 10o pet. ga rantie zowel op eventuele on derdelen en geen kosten v. ar beidsloon gedurende 10.000 km of 3 mnd. Alle kosten voor onze rekening. Let op het juis te adres: Vito-Garage Ginne- kenweg 340 342 Breda, tel. 36173 Recht tegenover de kerk vlakbij de Ginnekenmarkt. Da- gel. geopend tot des avonds 10 uur Zaterdags tot 6 uur. Zon dags van 11 uur tot 6 uur. In ruil mogelijk. Financiering binnen één uur geregeld. X Te koop brommer Sport Ho- nette '64, 3 000 km gelopen, als nieuw f 475.-. Brommer Magneet '61 ook in staat van nieuw f 275,-. Van Rooy, Kui- venzand 37, Oud Gastel. Tel. 01652 - 3032. Te koop mooie poedelhondjes, pinchertjes en dwergkeesjes. L. v. B-oxtel, Putseweg 13, tel. 488, Ossendrecht. e koop Duitse herder met stamboom, dol op Puppy Bon zo. Borststraat 10, Etten. Tel. DICB—2190. R.-k. Zakenman, weduwn. 60 jaar, met nog een zoon thuis van 15 jaar. zoekt r.-k. huis houdster, huw. niet uitgesloten Br. ond. no. A44 van dit bl. X Te k. 4-wielige trekker Guld- ner, 16 pk, 1400 dr.u, met pi., eg, k.w. en 2,5 tons wagen. Bij Ant, v. Gurp, Gors 90, Hoe ven. Bestel nu reeds voor direct of later uw draineerbuizen met of zonder kraag, zodat u ze op tijd heeft. Ook leveren wij plastic draineerbuizen of glas vlies franco door geheel Ne derland. J. G. Sneep Dzn., Kon. Wilhelminalaan 2, Willemstad, tel. 01687-380. Kermisschieting zat. 24, zon. 25, maand. 26 okt bij F. Sa- man. Heikan' Zat. f 90,-. voor uit. Beg. telkens 2.30 uur. Kermisschieting zon. 25, maan dag 26, dinsd. 27 okt. bij Th. de Block, Heikant, beg. 2.30 u. Buurmanskermis. Soc. Graauw- se Poort, Grote schietingen bij G. Lijbaart-Verdegem, Hulst oP zat. 24 okt., vooruit f 50,- 3,10, terug 2,50, beg. 2.30 uur. Zon. 25 okt Vooruit f 90,-, ho ge vogel 20,-, zijvogels 12,50, 10 prijsvogels verh. met 2,50, 20 prijsvogels verh. met 1,-. Inl- 4,- terug 3.-. beg. 2.30 uur. Korten 15. Het Bestuur. Zondag 25 oKt. bij G. Lijba»'1 Hulst prijsvlucht uit Koewacht. Inl. 1,_ per duif. gewaarborgde prijzen in natura Verder ge woon spel. Inkorven van 9-1* uur, los 12.30. Wilt u een veilige belegging *n meer rente van uw geld? Koop dan schuldbrieven bouwfonds Ned. Gemeenten. Stukken van f 100,- rente 5,5 pet. Vraag n" een prospectus aan: Bouwfonds N.G, Stadhuis Vlissingen of Sa- balaan 5. Gaaibolling zon. 25 okt. voor de leden v.d. club bij P- fle Waal. Hengstdijk. Beg. 2 uur. Schieting zon. 25 okt. bij J. Vernimmen Rapenburg. Bef. uur. Het Bestuur. Zwakte na ziekte? Schiefftr» bloedwijn helpt bijzonder snel- Bevat aktief Lecithine vitami nen en mineralen. Werkt bi®" vitaal. Bij apoth. en drogist*11. f DOUWE EGBERTS

de Stem | 1964 | | pagina 5