als het om sparen gaat Zeeuwsch-Vlaanderen I Start van bouwstroom in oost-Zuid -Beveland Walcheren BRILLEN ZUID-BEVELAND BRILLEN BOSCH OPTIEK Mogelijkheden Novum MIDDELBURG VLISSINGEN HULST OOSTBURG TERNEUZEN Wit-Gele Kruis zit krap in financiën GOES Uitbreidingsplan bas van Uent gedeeltelijk afgekeurd 2 DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 20 OKTOBER 1964 Onbewoonbaar verklaring huizen nog hangende F. H. Kaashoek na 50 dienstjaren met pensioen helpen direct tegen brandend maagzuur Dagblad De Stem BRILLEN BRILLEN OSRAM lampen Samenwerking gewenst in bejaardenverzorging M. Haasdonk neemt op 30 oktober afscheid EERSTE- PAAL VOOR 80 WONINGEN TE GOES Arbeidbesparende methode in bouw EXAMENS Beslissing de Kroon 1 HOOGWATER Vandaag Morgen (Advertentie) MEER DAN 1000 BANKEN EN BIJKANTOREN aangesloten bij de coöperatieve centrale raiffeisen-bank te utrecht Het college van G. S. heeft gisterochtend in een openbare zitting het beroep be handeld, dat was ingesteld door mevrouw C. Jansen-Pistoor uit Hilversum tegen een op 11 mei van dit jaar door de Middelburgse raad genomen besluit om de woningen Achter het Hofplein 29 en 30 onbewoonbaar te verklaren. De heer W. Jansen, die namens zijn vrouw optrad vond dat de gemeente de zaak jarenlang slepende heeft gehouden door op grond van de woonruimtewet de beide woningen niet voor bewoning in aanmerking te laten komen. Daarom heeft men geen geld meer aan herstel werkzaamheden willen besteden, waar door de woningen steeds verder in ver val zijn gekomen. G. S. zullen in deze zaak uitspraak doen voor maandag 9 november. Souburg De heer F. H. Kaashoek, uit Souburg, chef van de mechanische werkplaats in de centrale Zeeland van de Provinciale Zeeuwsche Electriciteitsmy te Vlis- singen, nam na precies vijftig jaar in dienst te zijn geweest afscheid van de PZEM wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. In de och tenduren werd dt heer Kaashoek in de conferentiezaal van de centrale Zeeland uitgeluid door directie en personeel. Als eerste sprak ir. T. Bogerd, direc teur van de PZEM. Hij toonde zich dankbaar voor het werk van de afscheid nemende jubilaris. De directeur over handigde na zijn toespraakje niet alleen de gebruikelijke jubileum-gratificatie maai ook een waardevolle enveloppe als afscheid. De bedrijfsingenieur van de centrale, ir. Schoonderwoerd roemde hierna de vakbekwaamheid van de heer Kaashoek. De heer R. de Keijzer, opvolger van de scheikundige, dankte vervolgens voor de medewerking. Het personeel had de heer A. Joosse als vertolker van het uitspreken van dankwoorden. De vertolking ging ver gezeld van geschenken. Een blijvende herinnering kwam ook van de heer J. de Kok, afgevaardigde van de perso neelsvereniging. In de rij der sprekers schaarde zich verder de heer A. P. Leen- houts, die dank bracht van diverse afde lingen. Bij zijn veertigjarig jubileum kreeg de heer Kaashoek de gouden medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nas- sau toegekend. Nieuwe vuilnisemmers. De voorraad vuilnisemmers is nagenoeg uitgeput, zo blijkt uit een voorstel van b. en w., dat tijdens de eerstvolgende openbare ver gadering door de raad in behandeling zal worden genomen. Een aantal emmers is versleten en omdat tevens nieuwe emmers nodig zijn in verband met het gereedkomen van de woningen in plan Paauwenburg, stellen b. en w. de raad voor om 2500 nieuwe emmers te kopen. Dit zal f 25.000 gaan kosten Graauw Raadsvergadering Besloten werd een lening van 120.000,- van de be groting te schrappen. Later zal gepro beerd worden deze toch op te nemen, in verband met realisatie van het uit breidingsplan. Het voorstel van burgemeester en wethouders tot het leggen van een riool achter de Willem Hendrikstraat en de Achtereindstraat werd aangenomen. Verder heeft de raad besloten een droogcopieermachine aan te schaffen. De prijs hiervan bedraagt 1350,-. Ook werden nog enkele subsidies verleend. De fruitteeltvakschool te Philippine krijgt een subsidie van 50,- per leer ling Momenteel zijs er drie leerlingen van onze gemeente op deze school. De Stichting „Matthaus Passion" krijgt een eenmalige subsidie van 50,-. In de commissie tot wering van school verzuim werden de volgende heren be noemd: A. van Campen, C. Koole, P. Taalman, R. Steyaart, P. Weemaes, G. Leeraert en als secretaris A. Roctus. De commissie van de woonruimtewet bestaat uit de volgende heren: P. van Troost, Ph. Verras, J. Willems, Th. van Campen R. Delforge en secretaris A. Roctus. Er was nog een nagekomen verzoek van het kerkbestuur. Dit vroeg een bij drage van de gemeente in de grote on kosten van de toren. Het totale bedrag van de onkosten is zo hoog, dat het ge meentebestuur er waarschijnlijk wel een bijdrage in zal geven. De volgende raadsvergadering zal hierover beslist worden (Advertentie) Dagblad vooi Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, telefooD 2377 Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland. Klokstraat 1. teJefooD 6252 GOES Eerste redacteur Exploilatte- voor Zeeland. inspectie Zeeland F. DE L1U1 L M ÜB JONG teL 62S2 Owes tel 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur ooat Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTEKS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur ooot W est-Zeeuwsch- V laanderen J. PETIT, v Ostadestraat 41. Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beve land en Walcheren. S. AUGUSTIJN teL 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENTJ. tel 6252 Goes Prijs »oor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland t 0.18 per aam 1 mm ingezonden mededelingen 2V, mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels ol minder I l,— elke regel meer t 11.25 Als éêD regel gelden 23 letters m/oi leestekens Bt) plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. t 1.60 en 0,60. BI) 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen hall geld. TOPBILJART De door .Marionette" georganiseerde prijskamp op topbiljart heeft een over winning opgeleverd voor K. Vonck. Bij de dertig spelers werd E. Taelman 2e, 3 B. Janssen, 4 W. van Swaal, 5 J. Leeraert. 6 C. van Dorselaer en 7 P. Neves. Er werd ook nog een konijn verloot, dat door P. Blomaert in de wacht werd gesleept. (Advertentie) HULST TEL. 2327 E.H.B.O.-CURSUS Het Wit-Gele Kruis heeft een dezer dagen folders huis aan huis gebracht, waarin de mensen duidelijk wordt ge maakt hoe nodig het is dat ze iets van E.H.B.O. afweten. Daarom wordt er bij voldoende deel name (een E.H.B.O.-cursus gegeven door dokter G. U. M. de Bruyckere. Men kan zich voor deze cursus opgeven bij: mej. E. Buyck, Burg. Erasmusstraat 16, tel. 2434, L. F. Verbraak. Pr. Mauritsstraat 15, tel. 2611, mej. G. A. M. Buysse, Zuid- zandsestraat 4, tel. 2973. mej. M. J. Derk- sen, Volderstraat 23, tel. 2367. Terhole AANRIJDING Op de rijksweg tussen Terhole en Kuitaard, ongeveer ter hoogte van de provincialeweg naar Terneuzen, zijn gis termiddag een tractor met aanhangwa gen en een vrachtauto met aanhangwa gen, resp. bestuurd door A. I. uit St.- Jansteen en A. C. O. uit Sluiskil, met el kaar in botsing gekomen Beide voertui gen reden in de richting Terhole. Het ongeluk gebeurde toen I. met zijn trac tor linksaf sloeg terwijl O. aanstalten maakte om de tractor in te halen. I. had overigens zijn richtingaanwijzer in wer king gesteld. Beide voertuigen liepen schade op. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. ,De kosten blijven onrustbarend stij gen". zei de heer Jos. d'Hont, secretaris van het Wit-Gele Kruis, afdeling Ter- neuzen bü het voorlezen van het jaar verslag tijdens de jaarvergadering in het gebouw van het katholiek maatschappe lijk centrum. Dat er na vele jaren een klein batig saldo was, dank zij de gift van f 500,van de Boerenleenbank- Raiffeisenbank. doet hieraan niets af. Landelijk werd reeds berekend dat de uitgaven per lid f 28,66 bedroegen waarvan alleen al voor de wijkverple ging f 17,50. De gemiddelde ledencon tributie is nog altijd minder dan de helft der totale kosten. Het ontbrekende moet worden aangevuld met rijks- en ge meentesubsidies. Ook met de personeelsbezetting heeft het bestuur enige moeilijkheden gekend door het vertrek van zuster Van Ra vels. Deze zijn ,nu wel opgelost door de aanstelling van zuster M. Scott, die voorlopig nog geassisteerd wordt door zuster Ivens uit Axel. Met genoegen constateerde de voorzit ter, de heer F. Hagenaar, dat de op mars naar de duizend ieden wordt voortgezet. Maar dan zal het bestuur zich moeten beraden over de aanstel ling van een tweede wijkzuster. Een an der optimistisch geluid was de medede ling dat ook in onze eigen gewesten de verpleging van zwakzinnigen zal wor den aangepakt. Voorlopig in een nood. accommodatie bij het St.-Elisabethzieken- huis te Sluiskil en later hopelijk in „de Sterre" te Zuiddorpe, een nieuwe in richting waarvoor de plannen reeds ver gevorderd zijn. Mevrouw Eeckelaar en de heer Ver- straeten waren aan de beurt van aftre den en werden bij acclamatie herkozen. Voor de afgetreden heer G. Altena, lid van de kascommissie, werd de heer Van Tilborg gekozen. De geestelijk advnseur deken Van Mechelen, feliciteerde de heer F. Hage naar die enkele dagen geleden de bron zen legpenning van het Kon. Wilhelmi- nafonds uit de handen van burgemeester mr. H. Rijpstra ontving; een erken ning van zijn verdiensten op het terrein van de gezondheidszorg. Ook de collec- trices werden in de dankwoorden van de geestelijk adviseur betrokken. De Paasei-actie bracht in 1963 f 541,54 op. Drie zwakke kinderen konden in 1963 worden uitgezonden. Tezamen met het Groene Kruis werden de Emma- bloemcollecte en de collecte voor de kankerbestrijding verzorgd. Ook in het afgelopen jaar was de samenwerking met deze vereniging uitstekend. Tentoonstelling. Gedurende het week einde hebben een groot aantal belang stellenden de tentoonstelling bezocht van werken van de leerlingen van Pieter de Bodt. Voor verscheidene van deze wer ken toonden vele bezoekers hun waar dering en zelfs werden een paar werkjes verkocht. Voor de heer de Bodt en zijn school is dit een aanmoediging om op de eenmaal ingeslagen weg met enthou siasme verder te gaan. Botsing Op het kruispunt Guido Gezellestraat - Jacob Catsstraat kwam de heer J. D uit Terneuzen, die met een vrij grote snelheid deze kruising passeerde, en geen voorrang verleende aan het voor hem van rechts komende verkeer, in botsing met een personen auto bestuurd door de heer C. J. S. uit Utrecht. De botsing was zo hevig, dat de auto van de heer D. enkele Keren kantelde en totaal vernield werd. De bestuurder en zijn bij hem zittende zoon liepen lichte verwondingen op. De auto van de heer S. werd aan de voorzijde zwaar beschadigd. (Advertentie) Zuiddorpe Kalkoenschieting Aan de kalkoen- schieting bij M. de Cock namen een en tachtig schutters deel. De hoogvogel schoot E. Kaas, Zandstraat, de le zij vogel Arth. Pottelberghe, Koewacht, de 2e zijvogel C de Munck, Zuiddorpe. De le kal schoot Jan d'Hert Terneuzen, de 2e kal Edm. Vermendel, Koewacht. IJzendijke Schieting Aan de schieting op de liggende wip bij Alb. Groosman namen 44 schutters deel. Uitslag: zaterdag, Hoogvogel. A. de Baere, len zijvogel Cl. de Puy, 2e zijvogel C. Neyssen allen IJzendijke, zondag; hoogvogel A. Cat- toir, Eede, le zijvogel A. de Meyere en 2e zij vogel A. Boeye, beiden uit Biervliet. AUTORALLY Onder auspiciën van de W.Z.A. werd te IJzendijke een autorally georganiseerd door de plaatselijke winkeliersvereniging. De rit, een oriëntatierit over 50 km, en met een gemiddelde van 30 km per uur. slaagde zeer goed. De rit kenmerkte zich door een faire strijd waaraan dogr 55 rijders werd deelgenomen. Na afloop werden de prijzen uitgereikt in café N. de Lazanne, door wethouder P. van Rijen. Winnaar werd J. van Hijfte uit IJzendijke, met 6 strafpunten. (Advertentie) De besturen van het burgerlek arm bestuur en liet Gasthuis willen komen tot een nauwere samenwerking. Een eventuele fusie wordt niet uitgesloten geacht. Beide instellingen beogen hetzelfde n.l. het verzorgen en verplegen van bejaar den. In het verzorgingshuis van het bur gerlijk armbestuur heeft men 30 bedden en h rusthuis van het Gasthuis telt 58 ej aarden. Om tot die nauwere samenwerking te komen is er een werkcommissie inge steld, waarin voor het burgerlijk arm bestuur zitting hebben de heren K. Bak ker, A. Elenbaas en W. Hamelynck. ter wijl namens het Gasthuisbestuur zitting hebben de heren P. Felëus, W. Goeman en P. Haverhoek. Zoals wij reeds eerder berichtten gaat de directeur van het Goese kantoor van de Algemene Bank Nederland N.V., de heer M. Haasdonk, in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd op 31 oktober a.s. zijn functie neerleggen. Ter gelegenheid hiervan zal er op vrijdag 30 oktober in de Koren beurs te Goes een afscheidsreceptie wor den gehoudon. Baarland Raadsbesluiten. Teneinde verdere verontreiniging van straten en wegen te gen te gaan, heeft de raad in openbare vergadering besloten om over te gaan tot een doeltreffende wijziging van de algemene politieverordening. Ook werd opgemerkt dat nu ook kan worden opgetreden, tegen de rommel, die men in de zomermaanden op het recreatieterrein achterlaat. De heer Van Hemert wilde ook het rijden met een bromfiets op het trottoir verboden zien. Hun werd duidelijk gemaakt dat dit reeds in de verkeerswetgeving is op genomen. Voorts werd besloten een nieuwe sten cilmachine aan te schaffen. het uitbreidingsplan van Kwadendamme. Voorts komt de verkoopprijs van gron den aan de orde, evenals een aantal be grotingswijzigingen. Hoedekenskerke Raadsvergadering. Tijdens de open bare raadsvergadering die woensdag avond 21 oktober wordt gehouden, zal gesproken worden over een wijziging in Kapelle Wielrijdster gewond Gistermor gen omstreeks 7 uur werd op de hoek Kerkplein - Ooststraat - Biezelingsestraat de wielrijdster mejuffrouw P. van Da len uit Kapelle aangereden door een be stelauto bestuurd door T. G. uit Wemel- dinge. Daarbij werd mejuffrouw van Dalen tegen het wegdek geslingerd en met vrij ernstige hoofdwonden naar het ziekenhuis St.-Joanna te Goes vervoerd. Dr. Faeee Schaeffer verleende de eerste hulp. Mejuffrouw van D. die schoonhoud- ster is van de openbare lagere school in Kapelle keerde juist van haar werk naar huis terug. VOOR DE KERKRESTAURATIE De deze zomer gehouden werkactie ten bate van de restauratie van de Ned. Herv. Kerk in Kapelle heeft tot nu toe opge bracht f 5.668.50. Nog niet alle werkkaar ten zijn binnen, zodat er goede hoop is dat deze actie zeker 6000,- zal opbrengen. Teneinde belangstellenden in de gele genheid te stellen kennis te nemen van de stand van de kerkrestauratie zal er za terdag 24 oktober a.s. vanaf 2 uur 's middags een rondleiding door de kerk worden georganiseerd. De restauratie is thans 114 jaar aan de gang. OM DE DAMTITEL Vorige week is de damclub begonnen met de onderlinge damcompetitie, waar van de uitslag bepalend zal zijn voor de bordenbezetting van het volgend jaar. De uitslag van de eerste wedstrijd was als volgt: L. Adriaanse-Chr Kostanje 2-0, I. op 't Hof—C. de Blaay 2-0, A. v. d. Schraaf-J C. van Liere 2-0, C. Blanken burg-C. Sulsters 1-1, I. op 't Hof-C. Blan kenburg 2-0, J. de Neef-C. Sulsters 2-0. L. Adriaanse-C. Blankenburg 2-0, C. Blan kenburg-H. v. d Vrie 0-2. SERENADE „ONS GENOEGEN" Dezer dagen is het vijftig jaar geleden dat de heer P. de Puit lid werd van de muziekvereniging ..Ons Genoegen". Reeds vele jaren is hij voorzitter van deze vereniging, die een belangrijke plaats in Kapelle inneemt. Zaterdagmiddag heeft de vereniging haar gouden lid een serenade gebracht. Dat gebeurde na afloop van een rondgang door de gemeente waarvoor veel belang stelling bestond. Penningmeester H. Burger sprak de ju bilerende voorzitter toe en overhandigde een schilderij. Ook voor mevruw De Puit- Schipper waren er geschenken. handige drie-in-één tafeltjes die steeds meer „en vogue", zijn. Praktisch als bijschuivertjes naast bank, fauteuil, bij de telefoon en in elk ander hoekje. Elegant en sierlijk om iets echt gezelligs op te zetten. Verras sende stijl-variaties in dit mat glanzend notenhout en andere rijke materialen. vanaf Welkom voor een persoonlijke keus uit onze collectie stijl standing VAN COOTHPLEIN 12 BREDA i (Van een onzer verslaggevers) Met het slaan van een van de eerste palen voor een complex van 80 woningen in het Goese bouw plan Zuid heeft hoofdingenieur directeur van de provinciale dienst voor volkshuisvesting en bouwnij- vrheid ir. L. Huisman, het start sein gegeven voor de 620 wonin gen omvattende bouwstroom die in de komende twee jaar alle ge meenten in Oost-Zuid-Beveland zal aandoen- Deze bouwstroom gaat als volgt: Goes (80 woningen), 's-Gravenpolder (20), Kloetinge (20), Kapelle-Biezelinge (40), Kruiningen (40), Krabbendijke (60), Rïl- land-Bath (20), Waarde (20), Yerseke (40), Wemeldinge (40). Wilhelminadorp (20), Goes (160), Kapelle (40), Hansweert (20) en 's-Gravenpolder (20) Gewerkt wordt volgens een arbeidsbe sparende methode. Het bouwplan is zo danig opgesteld dat men continue een produktie krijgt van series gelijke wo ningen. De woningen worden gebouwd in blokken van 4 en 6. De bouwsnelheid is geraamd op een woning per dag. Bij een vijfdaagse werkweek kunnen er dus vijf woningen worden vrijgegeven voor bewoning. Op het ogenblik zijn de men sen van de n.v. Bouwmij J. Schrijver, die het gehele project heeft aangenomen, in staat anderhalve woning per dag te bouwen. In ieder geval zullen er per jaar ongeveer 200 worden opgeleverd. In de Korenbeurs te Goes gaf de voor zitter van het bouwteam, de heer H. van Suylekom, burgemeester van Kapelle, nog eveen een overzicht van dee tot stand koming van deze bouwstroom. Dit alles heeft zich nog dit jaar afgespeeld. Op 14 januari werd n.l. voor het eerst in het gemeentehuis te Kapelle een' bij eenkomst gehouden, waarop ir. Huisman een uiteenzetting gaf over de mogelijk heden te komen tot een rationele bouw stroom. Gezien de contingenteringen moesten er echter heel wat gemeenten gaan samenwerken, waarbij men Goes niet kon ontberen In totaal elf gemeen ten gingen hiertoe over en de Stichting Ratiobouw werd er bijgehaald als advi seur. De moeeilijkheid was aanvankelijk de vraag wie de 620 woningen zou moe ten bouwen. In januari werden 29 Zuid- bevelandse aannemers aangeschreven met de raad samen een combinatie op te richten. Hiervan kwam niets terecht. De J. Schrijver bouwmij uit Goes, die reeds een grote ervaring had met de rationele bouwmethode kon echter deze bouw stroom wel aan, die een veertien miljoen gulden aan investering zal gaan vergen. Ir. Huisman betitelde de bouwstroom als een novum, gecreëerd door de samen werking van de gemeentebesturen Wan- neeer er geen samenwerking zou heb ben bestaan was er voor deze deelne mende gemeenten niet meer dan een 400 woningen te verdelen geweest zo meen de de H.I.D.. ij De heer Huisman merkte verder op dat de woningen steeds maar bij mond jesmaat klaarkomen. Bij het begin van 1964 viel er nog een bouwpakket van 3000 woningen te realiseren. Ir. Huisman vreesde dat in Zeeland dit jaar niet meer dan 1800 woningen .zullen klaar komen. Hij was voorts van mening dat de con tinuïteit bij sommige aannemers wel eens is zoekgeraakt. De rationale bouw stroom noemde ir. Huisman een voor beeld voor de bouwerij. Hij toonde zich optimistisch over het verdere verloop van de bouwactiviteit in Zeeland. Hoewel volgens hem 1964 nog niet zo'n topjaar zal zijn, was hij van mening dat er in 1965 een groot aantal woningen ge reed zal komen. ."utf.ri.} Het slaan van een met bloemen veer- sierde paal betekende de start van een bouwstroom die zich gedurende de komende twee jaar kris kras door Oost-Zuid-Beveeland zal bewegen. KWEEKSCHOOL OUDENBOSCH Aan de bisschoppelijke kweekschool te Oudenbosch zijn geslaagd voor de vol ledige onderwijsbevoegdheid: W. M. J. van Aken, Zevenbergen, J. H. van Baal, Roosendaal, F. J. Bal, Roosen daal, M. L. A. Beens, Steenbergen, C. A. A. M. van den Bergh, Rucphen, M. J. M. J. M. van Broekhoven, Steenbergen, C. M, M. van Caulil, Oud-Gastel, A. H. E. Coenen, Koewacht, J. F. J. Courtin, Kloosterzande, L. J. M. Dingemans, Ber gen op Zoom, M. C. L. van Egeraat, Ber gen op Zoom, C. H. P. van den Eijnden, Oud-Gastel, J. A. M. Floren, Zegge, Th. Gladdinés, Steenbergen, J. A. M. van der Heijden, Den Dungen, H. G. J. M. Heij- ens, Hulst, R. J. J. van 't Hof, Rotterdam, P. J. B. M. Jansen, Koewacht, A. J. M. van Kalmthout, Oud-Gastel, L. W. B. Klasen, Zevenbergen, F. M. Konings, Roosendaal, C. A. de Kooning, Lewedorp, L. M. Krebbekx, Steenbergen, N. J. de Kroon, Reusel, A. P. M. Lambregts, Roo sendaal, R. M. M. Maatjens, Bergen op Zoom, M, A. Mies, Sprundel, P. G. M. Mol, Oudenbosch, H. C. M. Notenboom, Roosendaal, C. J. P. van Oosterhout, Ze venbergen, J. H. den Ouden, Rucplien, H. P. G. W. van Overveld, Roosendaal, F. J. E. van de Plasse, Oostburg, P. A. P. Raes, Koewacht, J. A. M. Schrauwen, Rucphen, C. J. P. Sep, Roosendaal, F. Spratt, Oranjestad, W. J. Steeman, Den Helder, A. C. M. Theuns, Bergen op Zoom, P. A. M. Verhoeven, Stampersgat, C. D. A. Vermeulen, Axel, A. J. M. van Vlimmeren, Roosendaal. KATHOLIEKE LEERGANGEN TILBURG De heer P. J. Lauwers te Hulst is aan de Katholieke Leergangen te Til burg geslaagd voor het examen leiding gevend personeel sociale werkplaatsen. SCHEEPSWERKTUIGKUNDE In Den Haag zijn geslaagd voor het voorlopig diploma voor scheepswerk- tuigkundige de heren L. Breel uit Mid delburg en C. J. Rademaker uit Burgh. Ir. L. Huisman. Toekomst Zeeuwse woningbouwactiviteiten optimistisch. Ci (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Beschikkende op het beroep, ingesteld door J. A. Dierikx- Schuurbiers te Sas van Gent tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland, waarbij goedkeuring is verleend aan een herzien uitbreidings plan der gemeente, heeft de Kroon, met handhaving van het overige van het streekbesluit van Gedeputeerde Sta ten, alsnog goedkeuring onthouden aan het plan voor wat betreft de bestem mingen van een ongeveer 56 meter lange en een ongeveer 30 meter brede strook grond in het verlengde van het bolwerk tot de bestaande weg voor dc huizen langs de westkaai. Deze ge projecteerde smalle doorbraak, welke uitsluitend het pand van de appellante zou treffen, zou thans voornamelijk van belang zijn voor een inkorting van de route naar en van de coöperatieve Beet wortel Suikerfabriek. De transporten naar deze fabriek kunnen volgens de Kroon, evenals tot dusverre via de Kloosterlaan en de Water molenstraat plaatshebben. Morgen, woensdag 21 oktober, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: Hansweert 2.59 en 15.06 uur; Terneuzen 2.25 en 14.27 uur; Vlissingen 1.50 en 13.58 uur; Wemeldinge 3.34 en 15.48 uur. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Mondo sexy di nottc 18 jaar BIERVLIET G. Bracke 20 uur Filmprogramma veilig verkeer TERNEUZEN Luxor 20 uur Jason en de duistere machten OOSTBURG Ledel 20 uur De val van Rome, 14 KAPELLEBRUG Kermisschieting bij C. de Kindt HULST Bioscoopgebouw 20 uur De val van Rome GOES Korenbeurs 19.30 uur Dekenale ver' gadering Armbesturen HEINKENSZAND 20 uur Raadsvergadering MIDDELBURG City 20 uur Het leven dat ik je ga', door Ensemble HOEDEKENSKERKE Gemeentehuis 20 uur Raadsvergadering GOES Stadhuis 19 uur Raadsvergadering TERNEUZEN Concertgebouw 20 uur Ensemble mel Het leven dat ik je gaf IJZENDIJKE Winkelweek OOSTBURG Ledel 20 uur De val van Ramt

de Stem | 1964 | | pagina 2