rk willen :orgen Meedogenloze Pravda luidt ontluistering in Idiote intrigesholle woordensnoeverij5 Bogaers verdeelt huizen voor 1965 Verontruste Paus gaat naar Bombay Regen kan bloed niet wegwassen Bredanaar bij NAV-races verongelukt VIJF DODEN IN VERKEER NIKITA KAN NU GELD VERDIENEN Jongen deed riem om zijn nek en stikte Vluchteling uit Stanleystad: DAGELIJKSE EXECUTIES TIPPELAARS WEER THUIS house of engiantii >ist Zabaleta t met AMams imerorkest DAGBLAD VOOR ZEELAND Te Zandvoort Zwakke wind Italiaanse c. p. wil opheldering Feiten Brabant 10.590, Zeeland 1.350 NCR V-,,politicus in conflict met CHL) uit Tokio WEER MEDAILLE, MAAR... Dode bij twist Na Chinese kernexplosie monter in 'n monty 16 issee Lden ers) adjudant Veldman, destijds ich nog praktisch iedereen pulair mee en de diploma- Dat soort dingen hoort er it stafbureau in Den Haag naar Soestdijk, spitsuur van het korps is kort en ïd: en voor de veiligheid van n en de leden van het ko- ïis. ifening van de politietaak ve van de strijdkrachten, ling van de grensbewaking landgrenzen, op vliegvel- !le Rijn en in de havens),, odig verlenen van bijstand itie ter handhaving van de jrde. marechaussee via de gen- gegroeid van een militair- politie-apparaat naar een militaire instelling. Het ft sinds de oprichting in il reorganisaties gekend, ze nauwelijks heeft kun- den. Feit is echter, dat het iat het meest Europees in- dan welk ook. Want van ide eeuw af komt het in pese landen voor als gen- carabinieri of onder welke 2500 man sterke kern van rsoneel kent het korps na wereldoorlog ook dienst- w reservepersoneel dat als ienst doet bij het parate sgerkorps. Beroepsmare- mcadreert deze eenheid tplichtigen en reservisten, us de marechaussee met ■lands verleden van 150 aduw van 's lands veilig- soms een noodzakelijk ge- u'dhandig visitekaartje. van dit roemruchte arvan de eerste divisie uit ?n Oost-Brabant in 1940 eland wist uit te wijken it kwam in allerlei moei- ties zoals bewaking van yan de inlichtingendienst gebied, Irenebrigade e.d.) ■recht beschouwd als all- kmensen. ,,Toch kunnen duur niet aan een zeker e ontkomen", meent over- ,,De maatschappij is zo ld geworden, dat de all- ïing voor een man bijna wordt. Toch kennen wij epaalde specialisatie, zoals che-afdeling met landelijke }e staf in Den Haag, een e afdeling verdovende mid- een bijzonder goed inge- verkeersafdeling. Maar jft in ieder geval de per verantwoordelijkheid van nmandant in divisie, dis- rigade en de persoonlijke rdelijkheid van ieder lid orps. Hoe zwaar die ver- lijkheid soms ook kan dat is eigenlijk ook de >an ons beroephaast de ich eraan toe te voegen, lij met een begrijpelijke terugdenkt aan de tijd, 1 als bereden marechaus- er met het paard erop uit ken. „Maar ja, dat kan aal niet meer. Ik zie me m'n paard al dwars door :e stadsverkeer rennen 104e JAARGANG No. 24719 Voor God» Koningin en Vaderland ?pen hebben het voorstel ge- ZDF met een paar honderd jaar te helpen, op voorwaar- ZDF de reclame in de t.v. ■n overlaat. Dit nu wil prof. niet. Indien het ZDF zuiver el zou worden zou in het t.v.-bestel een situatie ont- die in Engeland existeert: krechtelijke instantie als de te stellen met de bestaande ;n een commerciële instantie \A. Dit zou tevens de wensen stduitse krantenuitgevers be- die al vele jaren er naar vinger in de Westduitse t.v.- gen. DAM Het afgelopen seI' t het Amsterdams Kameror- erheugen in de belangstelling en miljoen kijkers, rderingscijfer dat tijdens een :rzoek werd uitgebracht, he- seizoen komt het Amster- erorkest oj.v. Marinus Voor- t televisiescherm, in het eer- n staan twee werken van be- weinig bekende componisten gramma: het concerto grosso enedetto Marcello en het con- arp en strijkorkest van Fran- eu. De solist in laatstgenoemd wereldvermaarde Spaanse anor Zabaleta. st Zabaleta is van Baskiscne anvankelijk studeerde hij i*} iter in Parijs bij Marchei In 1934 vestigde hij zich m m van daar uit zijn concerten le nieuwe wereld alsook Azië te geven. UitgaveN.V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur s Drs. W. A. J. M. Harkx. HoofdredacteurJ. J. H A Bruna. Redactieraad j. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau Breda - Reigerstraat 16 tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderert: Hulst, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 MAANDAG 19 OKTOBER 1964 Abonnementsprijs: 9,75 per kwartaal, excl. 0,25 incasso; ƒ11,85 per post excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) KROEST JE V HUISARREST? ZANDVOORT In de laatste ronde van de laatste wedstrijd tij dens de nationale races van de N.A.V., die zaterdag op het circuit van Zandvoort zijn gehouden, is de heer L. H. van Putten uit Bre da, die daar baancommissaris was, door een slippende wagen gegrepen en gedood. De heer Van Putten (43 jaar, ge huwd en twee kinderen) genoot in Bre da en verre omgeving onder autotech nici grote bekendheid. Hij was chef de bureau van de interne dienst en tevens belast met de schadedienst voor Breda van het Zuidnederlands Expertise bu reau o.l.v. ir. A. Fick Het is het eerste ongeval te Zand voort, dat een baancommissaris is over komen. Tussen de Hunzerug en het Scheivlak geraakte een 24-jarige cou reur uit Breezan van het wegdek. Hij reed met zijn Austin Haily met een vaart van 140 km tegen een strobaal en schoot er vervolgens overheen, met het gevolg, dat de baancommissaris verongelukt Een tweede baancommis saris en een persfotograaf, die in de buurt van de heer Van Putten stonden, konden zich met een sprong in veilig heid stellen. De coureur zelf is in een Haarlems ziekenhuis opgenomen. Zijn verwondingen zijn niet van ernstige aard. DEURNE Door een nog onopge helderde oorzaak is zaterdag op de weg van Deurne naar Bakel een wagen van de weg geraakt en tegen een boom ge botst. Een der inzittenden, de 66-jarige M. Flipse uit Deurne, overleed aan de daarbij opgelopen verwondingen. De twee anderen, zijn vrouw en zijn broer, werden ernstig gewond. BERGUM De 49-jarige G. Kete laar uit Suameer is, toen hij op zijn fiets een rijksweg overstak, door een personenauto gegrepen en enige uren later aan zijn verwondingen overleden. De man sleurde in zijn val zijn zoontje, dat naast hem reed, mee, maar het kind bleef ongedeerd. NIJMEGEN Doordat de bestuurder van een bestelauto geen voorrang ver leende aan de scooterrijder H. Kroon (30), werd deze laatste aangereden en op slag gedood. IJSELMUIDEN De 71-jarige me vrouw F. Hettinga-IJntema uit Tiel ver ongelukte zaterdag, toen de wagen waarin zij zat bij een inhaalmanoeuvre van de weg raakte en in een sloot te rechtkwam. De bestuurder, haar zoon, liep lichte verwondingen op. NIEUW-BEERTA De 20-jarige H. Dekker uit Nicuweschans is zaterdag avond door een auto overreden toen de fiets, waaroo hij als duopassagier zat. tijdens een inhaalmanoeuvre in botsing kwam met een bromfiets. De heer Dek ker smakte tegen het wegdek, waarna hij werd overreden. BIJ EEN treinongeluk op Ceylon zijn 40 personen om het leven gekomen en werden 200 reizigers gewond. De trein was ontspoord. ALBERT LOETOELI. Nobelprijswin naar in 1961, krijgt van de protestantse raad van New York een prijs van 5000 dollar wegens zijn geweldloze strijd te gen de apartheid. VOOR EEN waarde van 400.000 guldon hebben drie mannen in Londen siera den en horloges gestolen. Het drietal is spoorloos. ZO SPOEDIG mogelijk zal begonnen worden met de uitwisseling tussen Ne derland en Indonesië van wetenschap pelijk personeel Dit is het resultaat van het bezoek van de Indonesische minis ter van wetenschappelijk onderzoek aan ons land. HET RUSSISCHE ruimte-trio verkeert lichamelijk nog in dezelfde conditie als voor zijn recente vlucht, zo hebben specialisten geconstateerd. DE AMERIKAANSE oud-president Hoover (91) heeft een darmbloeding ge kregen. Zijn toestand is kritiek. Weersverwachting medegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot vanavond: Droog met flinke opklaringen en zwakke wind. Dezelfde middagtcm- peraturen als gisteren of iets lagere. Vandaag: zon onder 17.37 uur. Maan op 17.30 uur. Morgen: zon op 7.13 uur. Maan onder 05.48 uur. MOSKOU Heeft Kroestjev huisarrest? De Westduitse „Bildzeitung" betoogde gisteren uit „betrouwbare bron" te hebben vernomen dat de afgezette Sovjetpremier streng bewaakt wordt, „niet met onheuse bedoelin gen, doch slechts bij wijze van tijdelijke maatregel en bedoeld om verwikkelingen te voorkomen". Van dit gerucht is geen officiële bevestiging ontvangen. Wat men in Moskou slechts losliet was: „Kroestjev neemt rust in een landhuis van de regering in de omgeving van de hoofdstad"- Hij zou daar ook behandeld worden voor een ziekte, die echter niet nader werd ge noemd. Deze half-officiële verklaring behoeft niet, maar kan dezelf de betekenis hebben als het Duitse krantebericht. Dat zijn vrijheid blijvend gevaar loopt acht men overigens nog niet waarschijnlijk. In de Russische hoofd stad werd gisteren verondersteld dat de afgezete premier binnenkort de flat dicht bij het Kremlin (waarin ook Mo- lotov een appartement heeft zal verlaten om met zijn vrouw Nina in een pension te gaan wonen, als ambte loos burger met een staatspensioen. Enige betekenis zal hij, althans vol gens de Moskouse correspondent van het Zuidslavische blad Borba, nog hou den, Volgens hem blijft Kroestjev lid van het centrale partijcomité. Intussen is de Pravda begonnen met een grondige „afbraak" van Kroestjevs persoon en de luister die hij zich in de jaren van zijn bewind onder de gewone Russen heeft ver worven. In een fel commentaar, dat overigens naar Russische trant geen namen noemde, werd duidelijk ge maakt wat de voornaamste rede nen voor het ontslag van Kroestjev waren. „Idiote intriges, haastige besluiten, dolzinnige plannenmakerij, snoeverijen, holle woorden en de manie van het bevelen en het weigeren zich reken schap te geven van de prestaties van de wetenschap" vormen volgens het on gezouten Pravda-artikel een rij van hoedanigheden die de opbouw van het communisme benadelen. Nog altijd zonder de naam van Kroestjev zelf te noemen zegt het par tijblad dat „persoonlijke beslissingen" en „verachting voor de praktijkerva ring van de massa", dingen zijn die niet gedoogd kunnen worden. Nadrukkelijk wordt betoogd dat de Sovjet-Unie trouw zal blijven aan het collectieve leider schap. Daarmee wordt Kroestjev in de schoenen geschoven dat hij naar dicta tuur streefde. Een vergelijking met Sta lin, wiens ontluistering, o ironie, door Kroestjev werd ingeluid in ongeveer dezelfde woorden die de Pravda nu op hèm afvuurt, dringt zich uiteraard sterk op. Met even grote nadruk wijst de Rus sische communistische partij op de noodzaak van het staken van „alle soorten kernproeven en van het ver krijgen van eenheid in het socialisti sche kamp. Deze twee punten zijn de voornaam ste van de welgeteld 110 leuzen die meegevoerd zullen worden op 7 novem ber, de 47e verjaardag van de Russi sche revolutie. De lijst wijkt overigens niet veel af van de leuzen die onder het bewind van Kroestjev verschenen. Een kritisch geluid uit de rode gelederen kwam van de Italiaanse communistische partij. Het partijblad eiste van Moskou „een juiste en volledige weergave van het debat dat leidde tot de vervanging van Kroestjev". Het blad wijdde loven de woorden aan de afgezette pre mier. Toen zaterdag in de Oekraïne de be vrijding van de Duitse bezetting werd herdacht, werd de naam van Kroestjev, die daarin nota bene een zeer belang rijke rol heeft gespeeld, in het geheel niet genoemd. In de plaats van Kroestjevs schoon zoon Adzjoebei is tot hoofdredacteur van de Izwestia benoemd de ideoloog A. Jegorov. Nog enkele commentaren op Kroest jevs val: Luns: „Het is geruststellend dat de nieuwe machthebbers als gematigd be kend staan. De toekomst is echter nog onzeker. Van Kroestjev wisten we pre cies wat we aan hem hadden". Spaak: „Laten we hopen dat het niet nodig zal zijn dat het Westen zijn hou ding jegens Rusland herziet". Adenauer: „Geen enkele reden om tranen te storten. We hadden van die man niets te verwachten". De Oostduitse communistische partij: „We zijn diep bewogen door Kroestjevs heengaan. Hij zal het zelf wel hebben gewild". Kadar: „Kroestjevs verdiensten voor de strijd tegen de persoonsverheerlij king zijn zeer groot". Finse communistenleider: „Kroestjev wilde niemand anders op de voorgrond zien dan zichzelf". MELBOURNE Een syndicaat in Melbourne heeft aan ex-premier Kroestjev een grote som aange boden, indien hij een aantal „hu moristische" lezingen in Australië en de Verenigde Staten wil hou den. Volgens een van de leden van dit syndicaat zou Kroestjev nog meer mensen trekken dan de Beatles hebben gedaan. De Russische oud-premier werd 2000 dollar (7200 gld.) geboden voor 100 onderhoudendeniet politieke" lezingen over „kleur rijke hoogtepunten' van de laatste 12 jaar. Verder werd hem 100.000 dollar (360.000 gld.) geboden beloojd voor de televisierechten voor de gehele wereld op beelden uit zijn particuliere filmarchief en nog eens 100.000 dollar voor de exclu sieve rechten op een boek over „lichtere, niet-politieke, humoris tische en onderhoudende hoogte punten" uit zijn leven. Dit bedrag zou worden verhoogd tot 250.000 dollar (900.000 gld.), als Kroestjev dit boek wil schrijven tijdens zijn tournee door Australië of de Ver enigde Staten. Het betrokken syndicaatlid ver klaarde ervan overtuigd te zijn, dat Kroestjev op de aanbieding al ingaan. De vraag is echter, zo zei hij, of hij de Sovjet-Unie zal mogen verlaten. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Van de minimaal 95.000 woningen, die volgend jaar in aanbouw komen, krygen de provincies er 78.500. Bij de verdeling over de ver schillende gemeenten moeten de pro vincies rekening houden met vijf pro cent woningen,, die per se aan bouw vakarbeiders toegewezen moeten wor den en met 3145 huizen voor militairen. De p2'ovincies kunnen naar eigen in zicht gecombineerde toewijzingen geven aan agglomeraties of aan groepen sa menwerkende gemeenten. Minister Bogaers van Volkshuisves ting en Bouwnijverheid heeft besloten volgend jaar bij wijze van proef be paalde gemeenten een vrijere keuze te geven uit de diverse woningbouwsectors Gemeenten, die 1 tot 10 woningen toegewezen krijgen, mogen deze naar eigen inzicht bouwen, gemeenten met een toewijzing van 11 tot 30 woningen krijgen 20 procent eigen keuze en ge meenten met 31 tot 200 nieuwe wonin gen mogen tien procent zelf indelen. Bovendien mogen alle gemeenten, zoals voorheen. verschuivingen toepassen door ruil met andere gemeenten. De totale toewijzing mag daarbij echter niet overschreden worden. Noord-Brabant krijgt volgend jaar in totaal 10.590 huizen toegewezen, waarvan 5.560 woningwetwoningen, 2.960 premiewoningen en 2.070 onge subsidieerde woningen. Voor Zeeland luiden deze cijfers res pectievelijk 1.350 750 400 en 200. De minister heeft voor de geïndustri aliseerde woningbouw en voor de zoge naamde additionele bouwcapaciteit 10.500 woningen uitgetrokken. Daarvan zullen er 2000 bestemd worden voor de provincies Noord-Brabant en Limburg samen Deze hoeveelheden gelden niet als minima of maxima maar geven de orde van grootte aan, die de minister zich bij de spreiding van de geïndustriali seerde woningbouw gedacht heeft. De meeste van deze bonwtypen moeten in de sociale sector tot stand komen. De provincies hebben een aanzien lijke toewijzing voor krotopruiming ge kregen. De minister dringt erop aan, dat deze toewijzing ook inderdaad voor krotopruiming gebruikt wordt De pro vincies moeten hierop nauwkeurig toe zicht houden. Voor de industriële ontwikkeling in de probleemgebieden'komt opnieuw een aantal woningen ter beschikking. De verdeling hiervan vindt binnenkort plaats. AMSTERDAM De elfjarige Am sterdamse scholier Jan Jansen is zater dagavond in zijn slaapkamer om het leven gekomen. Hij had een cowboy- riem, die aan een spijl van zijn bed hing, het bovenste van een stapelbed, om zijn hals gedaan. De jongen is daarna in slaap geraakt en vervolgens uit zijn bed gevallen. Toen zijn moeder in de kamer kwam trof ze de jongen levenloos aan. (Van een onzer verslaggevers) BREDA De heer D. Houwaart, hoofd van de actualiteitenrubrieken van de N.C.R.V.-t.v., heeft ruzie met de C.H.U. De heer Houwaart is zelf lid van de C.H.U. Hij is gemeenteraadslid voor de C.H.U. in Amersfoort en was tot voor kort eindredacteur van het „Christelijk-Historisch Weekblad". De aanleiding tot dit conflict is een verklaring van de heer Houwaart over het bestaan van een oppositiegroep bin nen de C.H.U. Bedoelde groepering zou het vooral gemunt hebben op de C.H.U.- voorzitter en -fractieleider mr. Beer- nink. De heer Houwaart zegt zelf deel uit te maken van deze oppositie. Hij rekent zich tot de „progressieven" bin nen de C.H.U. De hoofdredacteur van het „Christe- lijk-Historische Weekblad", mr. v. Gel der, heeft nu in een hoofdartikel stel ling genomen tegen de heer Houwaart. Mr. Van Gelder ontkent dat er binnen de C.H.U. een georganiseerde oppositie zou bestaan. Wel bestaan er hier en daar meningsverschillen, maar die ko men, betoogt mr. Van Gelder, in iedere partij voor. De heer Van Gelder verwijt zijn voormalige medewerker dat deze zich tot andere bladen, met name „Het Vrije Volk" heeft gewend om zijn grie ven te spuien. Het verwijt van de heer Houwaart, dat hij geen gelegenheid ge had zou hebben van zijn afwijkende mening in C.H.U.-organen te doen blij ken, wordt door mr. Van Gelder „on waar" genoemd. De zwemploeg in Tokio is afgewerkt. Met een zilveren medaille voor de da mes estafetteploeg 4 x 100 meter wissel slag werd het feest besloten. Maar er is meer nieuws. Voorzitter Jan de Vries van de K.N.Z.B. maakte bekend dat er al enige tijd een controverse bestaat tussen sportcommissie en be stuur. Twistpunt is coach Forbes Carlile, die nu waarschijnlijk niet meer terug komt. Een ander minder leuk geluid komt uit de wielrenhoek. Men weet het intussen wel Tiemen Groen kan geen beslag leggen op een van de medailles en ook de sprinters lieten het afweten. In de atletieksport doen Gerda Kraan en Janny van Eyck-Vos het prima, met een finaleplaats op de achthonderd meter. Verder staan de hockeyers voor een uitermate belangrijk duel tegen India. Een plaats by de laatste vier vormt de inzet. Over deze en andere wedstrijden leest men op onze sport pagina's meer. Op de foto een stralende Ada Kok die tweemaal zilver kreeg. Eerst op de 100 meter vlinder slagdaarna in de estafette BEVERWIJK Bij een twist in het woonwagenkamp in Beverwijk is de 55- jarige maria Rosalie door een verdwaal de revolverkogel getroffen en op slag gedood. De politie heeft in verband hiermee drie personen aangehouden. De twist begon toen een van de ge arresteerden met een aantal kornuiten naar Beverwijk was gekomen om een van de twee kinderen op te halen van de vrouw met wie hij enige tijd heeft samengeleefd. Het slachtoffer is gehuwd geweest met de zigeunerkoning Fernando West- hiner, die ongeveer een half jaar ge leden is overleden en in Sliedrecht werd begraven. Ook zij zal daar wor den begraven. Ten tijde van de twist vertoefde ook zigeunerkoning Koka Petaio in het kamp, doch de politie heeft geen reden gevonden om hem aan te houden. VATIKAANSTAD Paus Pau lus zal op 2 december per vlieg tuig naar Bombay vertrekken om daar een dag later het eucharis tisch congres by te wonen en de Aziaten „dichter tot ons te bren gen in een meer broederlijk ge sprek". De Heilige Vader deelde dit gisteren mee tijdens de plech tige heiligverklaring van 22 neger martelaren, die in de jaren 1885 tot 1887 wegens hun geloof in Oeganda de dood vonden. Het eucharistisch congres wordt van 28 november tot 6 december ge houden. De Paus kondigde aan, dat hij slechts zou gaan naar de plaats waar „hulde zal worden betoond aan Chris tus". Men maakt hieruit op, dat het be zoek geen officieel karakter draagt. De Heilige Vader is door president Radha 53 LEOPOLDSTAD Een Kongolees, die uit de rebellenstad Stanleystad is ontsnapt, heeft in Leopoldstad ver klaard, dat de rebellen bijna dagelijks grote aantallen gematigde Kongolese politici en intellectuelen executeren op het grote plein van Stanleystad. voor het monument van Loemoemba. Volgens de vluchteling is tot dus verre nog geen van de 800 blanken in Stanleystad terechtgesteld. „De grond is zo rood van het bloed der terechtstellingen, dat de regens het niet langer wegwassen", zo verklaarde hij. Premier Moise Tsjombe heeft giste ren voor 50.000 toehoorders in het stadion van Leopoldstad verklaard', dat de staatshoofden van de Verenigde Arabische Republiek, Algerië en Mali in Cairo een komplot hadden opgezet om hem en andere Kongolese leiders te doden. Dit plan was Tsjombe in Cairo ter ore gekomen, zo verklaarde hij. Tsjombe ging niet verder op het plan in. Wel beschuldigde hij president Nas ser van de V.A.R. ervan, te trachten Kongo te overheersen. In een andere redevoering eiste Tsjombe dat alle Egyptenaren en Ara bieren het land zo spoedig mogelijk verlaten. Tijdens de redevoering van de pre mier drong plotseling een groot aan tal als Arabieren verklede personen het stadion binnen, doodde" oude mannen en voerde anderen geketend weg. Daarna arriveerde een compag nie regeringssoldaten, die de Arabie ren aanviel en de gevangenen bevrijd de. Deze scène, die Tsjombes woorden onderbrak, bleek een openluchtspel te zijn, dat bij het publiek luid applaus ontlokte. Volgens in de Kongolese hoofdstad ontvangen berichten heeft het rege ringsleger de stad Boemba op de re bellen heroverd. De wandelaars die hebben deel genomen aan de wandeltocht van Parijs naar Amsterdam, over 525 km, zijn weer in de hoofdstad teruggekeerd. Foto: De intocht langs het J. D. Meijerpleitu krisjan wel uitgenodigd voor een staats- visite. Of de Paus ook een bezoek zal brengen aan de president en aan pre mier Sjastri is nog niet bekend. Onze corresoondent in Rome meldt dat de aankondiging van de pauselijke reis, waarvan de H. Vader aanvanke lijk al had afgezien, als een volslagen verrassing kwam en gezien moet wor den in het kader van de recente ge beurtenissen op politiek terrein. De Paus zou zeer verontrust zijn over de Chinese kernbom en de vervanging van ex-premier Kroestjev. In het begin van zijn pontificaat kondigde Paus Pau. lus al aan bereid te zijn naar alle plaatsen, waar gevaar dreigt, te willen reizen. India, dat na de recente kern explosie nog 'meer belaagd wordt door Rood-China, is zo'n land. Men moet zo vertelde een hoge Vaticaanse functionaris aan onze Ro meinse correspondent, voortaan niet verwonderd zijn als de Paus plotseling naar Afrika of Latijns-Amerika reist. De H. Vader zal, kan en wil op het wereldtoneel verschijnen als de plaats bekleder van de Vredesvorst, als be middelaar. Zelfs is al de wens geuit, dat de Paus naar Peking of Moskou gaat om bij de leiders te smeken om voorzichtigheid en onderling overleg. In Vaticaanstad verwacht men, dat de Paus volgend jaar naar de Philip- pijnen zal gaan om daar de feestelijk heden bij te wonen ter gelegenheid van het feit, dat 400 jaar geleden voor het eerst het christendom in Azië gepredikt werd. Advertenties) House de 40 strepen Wie ooit gemeend heeft dat strepen strepen zijn, valt op de kostuumafdeling bij House van de ene ver rassing in de andere. Zeker 40 verschillende-van balk- breed tot naalddun - in prijzen van 189.50-329.50 SELECTIEKLEDING Gentleman zijn in een houtje-touwtje. Hollenkamp toont u dat het kan. Kom maar eens zo'n Falcon monty-coat passen in camel» marine of zwart, 'n Echte all weather coat WSftftpXM "BREDA EINDHOVEN ENSCHEDE HEERLEN ROTTERDAM

de Stem | 1964 | | pagina 1