Middelburgse schouwburg eigenlijk jubileumgeschenk t E. J. SINKE-DE GRAAG Wind sterker dan boom j VICON STANDAARD Cultureel centrum voor geheel Walcheren GESLOTEN wegens sterfgeval BIETENROOIER KOSTEN 2 MILJOEN: GOED EN GOEDKOOP I verkopers(sters) Eerste poging Negotiatie Niet florissant Van Dissel j TE KOOP j W. Schipper en Zn. N.V. Goes WONINGINRICHTING het woon- en winkelpand Notaris Hoving DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 17 OKTOBER 1964 MIDDELBURG. Morgen zou het 25 jaar ge leden zijn dat de Middelburgse schouwburg, na in 1938 tot ondergang gedoemd te schijnen, na een volledige restauratie onder leiding van architect J. B. van Wuckhuyse, opnieuw in gebruik werd ge nomen. Maar de schouwburg, die hier bedoeld wordt, staat er niet meer. De ondergang werd eeds eind vorig jaar een feit, toen de slopers het Er zijn vijfhonderd zitplaatsen en een- de schouwburg geen bezwaar bleken te 156 jaar oude gebouw gingen afbreken. Wel heeft men in Middelburg gezorgd voor een jubileumge schenk: een nieuwe fraaie schouwburg, die aan het eind van dit jaar al open kan staan voor lief hebbers van kunst en cultuur. Deze nieuwe schouwburg is gebouwd aan het Molenwater op precies dezelfde plaats als waar het oude gebouw heeft gestaan. te houden nl. tot 1919. Op 25 augustus van dat jaar werd de schouwburg aan gekocht door de „Maatschappij tot ex ploitatie van den schouwburg te Middel burg", in het leven geroepen door de heren A. v. d. Mijle en C. W. D'huij, die de exploitatie tot 1938 wis.ten vol te houden. Ze verkochten toen het pand. Het was de bedoeling dat het gesloopt zou wor den, want men wilde op de grond aan het Molenwater middenstandswoningen bouwen. Het scheen dat de schouwburg voor Middelburg onherroepelijk was verloren, maar weer slaagden toneelliefhebbers, on der aanvoering van de heren B. v. Verre en P. Blaauw erin om de schouwburg te behouden. Ze verzamelden de gelden, nodig voor aankoop en restauratie. Op woensdag 18 oktober 1939 om 20.15 uur precies begon de gala-openingsvoor stelling „ter viering van de opening van den herbouwden Schouwburg". De ex- nloitatie kwam in handen yan de N.V. De Middelburgsche Schouwburg. Na de oorlog groeide bij deze N.V. het plan om te gaan verbouwen. De toneel accommodatie voldeed niet meer aan de moderne eisen en de landelijke toneel gezelschappen gingen bezwaren maken om naar Middelburg te komen. In 1959 was dit plan uitgegroeid tot een plan dat grootsteedse verbetering van de schouw burg voorstond. B. en W. en de Middelburgse raad waren echter van oordeel dat beter een nieuwe, goed geoutilleerde schouwburg gebouwd kon worden op de plaats van de oude. Omdat dit plan niet door de N.V. gefinancierd kon worden werd besloten een stichting in het leven te roepen: De Stichting Middelburgse Schouwburg. De aandeelhouders van de N.V. ston den aan de stichting gratis hun aandelen af. Het stichtingsbestuur is nu gevormd door vertegenwoordigers van het ge meentebestuur en de oude raad van com missarissen van de N.V. Spoedig zal er aan het Molenwa ter een nieuw voltooide schouw burg staan. Of in de toekomst het leven van deze schouwburg even veel zal worden bedreigd, als die van zijn desondanks oud geworden voorganger, zal afgewacht moeten worden. Het lijkt nauwelijks waar schijnlijk. zelfde aantal mensen kunnen ook een plaats vinden in de foyer. Voorts is er een restaurant, vanwaar de bezoekers kunnen uitkijken over miniatuur Wal cheren. Dit restaurant zal dagelijks ge opend zijn. De toneelaccommodatie van de nieuwe schouwburg zal aan de mo dernste eisen gaan voldoen. Voor het eerst in Zeeland is er voorzien in een orkestbak, zodat men in Middelburg ook kan gaan genieten van opera's en ope rettes, zonder dat geïmproviseerd be hoeft te worden, zoals dat in het ver leden het geval moest zijn. Op het ogenblik is de aannemer J Geschiere uit Middelburg met de afwer king bezig. Ook de inrichting zal nog moeten geschieden. Het gebouw is al water- en glasdicht. Vertraging van de werkzaamheden door vorst is daarom uitgesloten. In Middelburg is men blij met de schouwburg, die nog geen twee miljoen gulden zal kosten. In vergelijking met el ders in het land is dit een goede en goed kope schouwburg. Voorts worden er door het rijk en de provincie enkele subsidies verstrekt. De schouwburg zal in de toe komst niet alleen gebruikt worden voor uitvoering door het beroepstoneel. Ook het amateurtoneel kan er terecht. Con gressen, toogdagen en andere culturele en half-culturele gebeurtenissen kunnen er eveneens plaatsvinden. Het is de be doeling dat de nieuwe schouwburg gaat fungeren als een cultureel centrum voor geheel Walcheren. De geschiedenis van het Middelburg se schouwburgwezen is eigenlijk bijzon der interessant. Het gaat terug tot 1804 toen er reeds in de notulen van de Mid delburgse gemeenteraad melding werd gemaakt van een eerste poging om tot de stichting van een schouwburg over te gaan. Jan Matthijs Hendrikse wilde toen in zijn huis „Het Wapen van Schotland" „een locaal approprieeren tot eenen schouwburg". Dit huis moet ge staan hebben in de Lange Delft, dicht bij de markt. Behalve een toestemming hiervoor wilde hy ook „octrooij" voor de tijd van twintig jaar om te voor komen dat ook anderen gedurende deze periode een schouwburg zouden gaan exploiteren. Bij wijze van tegenpresta tie was hij wel van plan om de armen van de stad jaarlijks twee procent var de opbrengst te geven. In de raadsvergadering van 13 ok tober 1804 werd over dit verzoek rapport uitgebracht door „de heeren thesauriers", die principieel tegen de oprichting van hebben, maar in verband met brandge vaar en burengerucht, konden zij toch niet met de aanvraag akkoord gaan. De raad wees de aanvraag ook niet princi pieel van de hand, maar wilde de heer Hendrikse de gevraagde toestemming en octrooij" verlenen als hij een schouw burg wilde stichten op een plaats waar het brandgevaar en de overlast voor om wonenden minder zwaar zouden wegen, nl. in de zgn. Seislaagte. 'Het betrof hier gemeentegrond, die de gemeente hem wilde verhuren. Deze vestiging van een schouwburg ging niet door, maar op 25 januari 1906 krijgt de heer Hendrikse een nieuwe vergunning om een schouw burg te bouwen aan het Molenwater. Ook hiervan kwam niets terecht. Op 14 februari krijgt de raad van Mid delburg een nieuw rekest „van Commis sarissen en Directeurs, representeerende de geïnteresseerden eener op den 20sten Januarij 1807 geopende Negotiatie, ver zoekende octrooij tot het stichten van eenen schouwburg". Hierop werd gunstig beschikt. De Negotiatie (een soort n.v.) liet er geen gras over groeien en reeds op het éinde van 1807 stond er aan het Molen water een schouwburg. Op 16 december 1807 vond de inwijding plaats. Commis sarissen van de negotiatie waren A Slicher, J. Ardesch, D. Schorer, P. Bod- daert en M. Canisius. De negotiatie gaf actes van aandelen uit ten bedrage van twintig ponden Vlaams (ongeveer ƒ120,In de eerste bestaansjaren ging het de schouwburg niet zo bijster goed. In 1821 werd hij reeds te koop aangeboden. Toen kwamen, zoals later meermalen zou gebeuren, de toneelliefhebbers in het geweer. Ze stort ten elk ƒ500,en kochten de schouw burg, die zodoende voor Middelburg bleef behouden. Deze „redders" waren jhr. D. Schorer, jhr. A. van Citters, mr. P. Bod- daert, mr. J. Hurgronje, mr. C. Vis, mr. S. Reitz, mr. J. Sprenger, mr. G van Meijners, mr. I. Becius, mr. M. van Visvliet, jhr. I. Schorer, mr. H. van Doorn en H. van de Broeke. Deze heren vormden het „comité van geïnteresseer den' GOES Een hevige windstoot (het was me gisteren het herfstje wel) was voor deze boom aan de Oude Singel te Goes te veel om overeind te blijven. De boom knap te niet af maar werd met wortel en al uit de grond geblazen. Zijn val werd gestuit door enkele ge- Getrouwd F. W. Sevenstern en Marjolein Albada Jelgersma Breda, 17 oktober 1964. Getrouwd: Frans J. M. Verhulsdonck arts en Carla van Mierlo De heer en mevrouw F. Ver- hulsdonck-van Mierlo dan ken mede namens wederzijd se ouders voor de vele blij ken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Gilze, 17 oktober 1964 Maryke Nlers en L. A. Th. Josephy geven kennis, dat de Huwe lijksinzegening zal plaats hebben op 31 oktober a.s. om 10,00 uur in de kerk van St.-Martinus te Epe. Epe, .Darperkamp" Breda, Ginnekenweg 107 Receptie: 14.00-15.30 uur .Darperkamp" Epe. Toek. adres: Boulevard 1945 nr. 281, Enschede. FAMILIEBERICHTEN (Uit andere bladen) Geboren: Jacoba, dochter van Cornelisse-v. Offenbeek, Nieuw- en Sint Joosland. Niel, zoon van P. Steenber gen-van Langen, Vught. On d er t r ou wd: H. Poortvliet en C. Goedegebu- re Nieuwdorp. Overleden: M. Goetheer -Jeremiasse, 65 jaar, Elle- woutsdijk. J. Boone, 72 jaar. O.- en W.-Souburg. G. Zoe- teweij, 22 jaar, Kruiningen. J. Doornen, 3 mnd.. Roosen daal. A. Schrauwen-De Pij per 40 jaar, Roosendaal. Zeereerw. frater M. Vitus (F. Zeegers), 81 jaar Oss. M. Thorn- y. d. Zande, 90 jaar, Den Bosch. „Zalig die sterven in de Heer" Na de eerste redding leidde de schouw burg geen florissant bestaan. Het scheelde verschillende malen maar weinig of de schouwburg was verdwenen uit het Mid delburgse culturele leven. Toch wist het comité de exploitatie bijna een eeuw vol VEILING NOTARIS te GOES zal op woensdag 21 oktober 1964 te 14.00 uur in café „Centrum" te Oudelande, ten verzoeke van Mej. P, X.OUS te Kloetïnge, publiek verkopen: Het perceel BOUWLAND en zijkantweg onder Oude lande aan de Ovezandseweg, groot 01.50.93 ha., waarvoor in het plan van toedeling der Herverkaveling Zak van Zuid-Beveland zal worden toebedeeld kavel 26—55, groot 1.42.80 ha. Het perceel is vrij van pacht te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen. Nadere inlichtingen ten kan tor» van de notaris. Heden overleed, na een geduldig gedragen lij den, in de ouderdom van 78 jaar, voorzien van de H.H. Sacramenten van onze Moeder de H. Kerk, onze innig geliefde echtgenote, moeder, behuwdmoeder, grootmoeder, zuster, behuwd zuster, tante en nicht, mevrouw MARIA JOSEPHINA VAN BROECK echtgenote van de heer Edmondus Blommaert Nieuw-Namen: Edm. Blommaert R. Blommaert B. Blommaert-van Roeyen kinderen en kleinkind Graauw: J. Bogaert-Blommaert R. Bogaert en dochter Families Van Broeck, Blommaert, Goossens, Deprekel De plechtige lijkdienst, gevolgd door de teraar debestelling, waartoe ued. beleefd wordt uit genodigd, zal plaats hebben in de parochiekerk van de H. Joseph te Nieuw-Namen op maandag 19 oktober te 10.30 uur. Vergaderen Hulsterloostr. 134 om 10.15 uur. Wees de ziel van de dierbare overledene in dachtig in uw gebeden. Nieuw-Namen, 16-10-'64 Hulsterloostraat 134 Rozenkransgebed zondagavond 18 okt. om 7 uur in de kerk. Zij, die bij vergetelheid geen kennisgeving heb ben ontvangen, gelieven deze als zodanig te beschouwen. a.s. maandag 19 oktober Serrarens' Bakkerij en Zelfbediening Stoppeldijk Serrarens' Woninginrich ting, Stoppeldijk. SPECIALE AANBIEDING: EEN (is gedurende het seizoen 1963 even gebruikt voor demonstratie) Wordt onder voledige garantie geleverd, geheel compleet4.500, Inlichtingen verstrekt U gaarne: J Tel. 01100-6410 J ZIERIKZEE, Tel, 01110-2272 - AXEL. Tel. 01155-412 veis en een personenauto. Deze laatste werd aan de voorzijde be schadigd. Gemeentewerklieden klommen in de kortste keren, als katten in de boom om de takken af te zagen. Het gevallen gevaarte vormde na melijk een „lig" in de weg. TERLENKA spreien, 2-persoons vanaf f 39,50, momenteel grote keuze (ook 1-persoons) effen en gebloemd. Terlenka dekens vanaf f 29, Chenille spreien, 1-persoons vanaf f 16,50 2-persoons vanaf f 22, Spreien behorend bij gordijnen, in 1- en 2-persoons ook voor divan bedden. Slaapkamerkleedjes tufton, ook in nieuwe kleuren. Tufton Inca f 9,80; TUFTON DORMA f 14,75 Kinderkleedjes en dubbelzijdige uit voorraad. Klokstraat 7 Telefoon 7103 L. Vorststraat 8 Telefoon 6851 [■■■■•■■■■•■■■■■■■•■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■•■■■■■■■■■■■■■•■■■■■■■■■■■■■•■■■■■ai Veiling van woon- en winkelpand te Sas van Gent Notaris D. H. DE GRAAF te Axel, zal op donderdag 22 oktober a.s. om 2 uur n.m. in Hotel „Centraal" te Sas van Gent, Stationsplein 5, ten verzoeke van de heer E. E. Mar tens publiek verkopen met werkplaats, garage, kantoor, erf, tuin en boomgaard, groot 25 a. 50 ca., gelegen aan de "Westdam 42 te Sas van Gent; per 1 januari 1965 vrij van huur en bewoning te aanvaar den. Onder de verkoop worden mede begrepen de pachtrech- ten t/m 31 december 1982 van 10 ca. grond, eigendom van de St.-Albertpolder, op welke grond een klein onderdeel vpn net kantoor is gebouwd. Bezichtiging 's middags van 24 uur op dinsdag 13 okto ber, donderdag 15 oktober en dinsdag 20 oktober a.s. Nadere inlichtingen verkrijgbaar ten kantore van de no taris. Het te veilene valt in een uitbreidingsplan, waaromtrent nadere gegevens ten gemeentehuize beschikbaar zijn. Voor de verkoop van fabrikant aan particulieren van de bekende kwaliteitsprodukten van V O R W E R K il B (huishoudelijke apparaten en keukenmachines) worden gevraagd m S Voor goede 'krachten interessante mogelijkheden. S a Volledige sociale voor zieningen Brieven aan Postbus 1787 Amsterdam. «I Herenhuis met v.- en a.-tuin te koop in Minderhout bij Hoogstraten, België. Bev. 2 ka. en suite en serre. Grote keuken, kelder, badk. Grote bergplaats met toilet en kolen hok. Boven 3 sl.ka., ca maart te aanv. Te bevr. Campers, Kroonstr. 75, Borgerhout, Ant werpen, tel. 358696, X T.k. V.W. de Luxe 1955, spot- prijs, moet weg. In goede staat. Gerard ter BorChstraat 32, Roosendaal, Magazijn met kantoor, moder ne bouw, centr. verw., plm, 350 m2, prima stand, centr. gelegen bij rondweg Breda, zeer geschikt voor b.v. gros sier. showroom, e.d. Vrij te aanv. f 125.000,-. Makelaars v. d. Berg Co, Nw. Ginne- ken 43, Breda, tel. 01600-24421 Te koop gevraagd te Bergen op Zoom of omgeving een rus tig gelegen, royale, vrijstaan de villa of bungalow met gro te tliln, c.v. en garage, Br. onder no. 14946, Te koop op een van de mooiste punten in het Brabantpark te Breda prachtig hoekhuis bev. 5 slaapk., badk. met toilet. Ben. 1 ka. ca 9 x 4 m. Voor- en achtertuin en flinke schuur. Aan alle kanten vrij uitzicht. Vraag prijs f 65.000,-. Zeer spoedig te aanvaarden. Br. onder no, 14855. Literblik VéGé snijbonen 98 ct. - 20 gratis geldzegels. Alléén bij Uw VéGé-krui- Jenier. Openbare verkoping te TERNEUZEN zal op dinsdag 27 oktober 1964 des nam. 3 uur in het café van de heer H. C. de Vrieze aan de Markt 2 te Terneuzen in het openbaar verkopen ten verzoeke van de heer en mevrouw Fijn van Draat: HET WOONHUIS geschikt voor zakenpand Noordstraat 72 te Terneuzen met erf, tuin en 2 garages aan de Lange Kerkstraat, sa men groot 2.91 are. Te aanvaarden onverhuurd ongeveer februari 1965. Te bezichtigen: elke woens dag en vrijdag van 2 tot 4 uur. Nadere inlichtingen ten kan tore van de notaris. Gevraagd voor banketbakkerij 2e of 3e bediende, inclusief warme maaltijd, verder ex tern. Banketbakkerij fa Ste vens, Rozengracht 135, Amster dam-C, tel. 020-237428. X Meid of huishoudster gevr. Inwonend. Alle da gen hulp van werk vrouw. Zucker, 166, Bel- giëlei. Antwerpen. Bel gië. Telefoon 39,11.40. De Griffier der Arrondisse mentsrechtbank te Breda brengt ter kennis van be langhebbenden, dat de rap porten van de H.H. deskun digen in de onteigeningspro cedures van: Johannes Petrus Godwaldt, in zijn hoedanigheid van Burgemeester van de Ge meente Roosendaal en Nis pen en Hoofd van het Ge meentebestuur dier Gemeen te, wonende te Roosendaal, Gemeente Roosendaal en Nispen, tegen: 1. Adrianus Cornelis Petrus Akkermans, landbouwer, wo nende te Zegge, gemeente Rucphen, Vogelenzangstraat 2. Antonius Gerardus Mari- nus Akkermans, landbouwer, wonende te Zegge, gemeente Rucphen, Vogelenzangstraat 6, 3. Adrianus Petrus Romme landbouwer, wonende te Zeg ge, gemeente Rucphen, Vo gelenzangstraat 6, 4. Gerardus Antonius Cor nelis Akkermans, landbou wer, wonende te Rucphen, Akkermansstraat 4, 5. Gerardus Adrianus Bos houwers, landbouwer, wo nende te Roosendaal, ge meente Roosendaal en Nis pen, Lagestraat 2, ter griffie van gemelde rechtbank zijn gedeponeerd op 10 oktober 1964, om al daar gedurende 14 dagen ter inzage van partijen en even tuele belanghebbenden te liggen. Breda, 13 oktober 1964 De Griffier der rechtbank voornoemd, Mr. R. P. E. Dahmen 4% obligatielening 1928 Stichting Moederheil Breda uitgeloot 2 obligaties a f 1000,- de nummers 8 en 63 Betaalbaar per 2 januari 1965, bij de Algemene Bank Nederland N.V., Catharina- straat 8, Breda. Bij vonnis der Arrondisse- ments-Rechtbank te Breda d.d. 9 oktober 1964 is ver klaard in staat van faillisse ment Johannes Baptist Ma rie Franken, geboren te Ber gen op Zoom op 1-11-1931, champignonkweker, wonen de te Bergen op Zoom Moerstraatsebaan 196, met benoeming van de EdelAcht- bare Heer Mr. E. H. Thijs- sen, Rechter in voormelde Rechtbank tot Rechter-Com- missaris en van ondergete kende tot curator. Mr. J. A. Decker, curator. Bergen op Zoom, 14 okt. '64 Williamstraat 10. Door de E.A. Rechter-Com- misaris in het faillissement van Johannes Baptist Marie Franken, champignonkwe ker, wonende te Bergen op Zoom aan de Moerstraatse baan 196 is bepaald, dat le. de indiening der schuld vorderingen moet plaats hebben uiterlijk op 9 no vember 1964; 2e. de verificatievergade ring zal worden gehouden op dinsdag. 24 november 1964 te 3 1/4 uur in het Gerechtsgebouw te Breda, Kloosterlaan 46. Mr. J. A. Decker, curator. Bergen op Zoom, 14 okt. '64 Hilliamstraat 10. Struyk, Oosterhout. In enige afdelingen van ons bedrijf be staat nog werkgelegenheid voor serieuze actieve mede werkers. Ervaring in betonver- werking verdient aanbeveling, maar is geen vereiste. Geïn- resseerden kunnen onze perso- neelchef bellen ond. no. 01620- 3941, of naar hem toekomen op kantoor Koningsdijk 69. Zo no dig komen wij u thuis graag bezoeken X Bijverdienste: 60 tot 100 gul den per week.Ook door thuis werk. Wij bezorgen u het werk. Schr. aanBenelux, Waggel water 6, Brugge (Bel gië), (Elk schrijven wordt be antwoord). 14763 Gevraagd voor direct of later een net meisje voor dag of dag en nacht. Huize Joosen, Baronielaan 102, Breda. 14748 2 dames met veel vrije tijd zoeken thuiswerk liefst naaien. Jef Adriaansenstraat 24-22 Hoogerheide. 4142 Bontmantels. Keuze uit meer dan 200 stuks. Nu zomerprijzen Kees v.d, Ven, Nieuwlandstr 3. Tilburg, tel. 04250-26617 Gebruikte naaimachines onder garantie, v.a. 30,- Zig-zag, E- lectr., Salonkast, Trap, Hand. Grootste sortering ter plaatse in alle merken nieuwe machi nes. Z.Z. volaut. v. a. 269.- Be kende service Alleen Bekkers. Let op juiste adres. Boschstr 67. Tel. 41725. Breda. Naaim. spec, sinds 1890. Reparatie's )ok aan huis binnen 24 uur. 14567 X Kinderwagen f 45, gasbakoven f 35, winterperen f 0.25 p.k Zeildijk 51, Hulst. 12741 Kinderledikant met bijpassende commode. Als nieuw. Te bevr Churchillweg 1, Hulst, tel 2702 12747-X Chinchilla's wegens plaatsge brek te koop aangeboden. Complete kweekstassel bestaan de uit 7 vrouwtjes en 1 man netje, allen met keuringscerti ficaat 1961 '62 '63. Kostprys Bt.I.C.-handel f 5427,- en plm. 30 kooien compleet, waarde f -900,-. Tevens 8 jonge vrouw tjes en 6 mannetjes. Alles in een koop voor f 3000,-. Af spraak tussen 9 en 6 uur Tel. 01640-5984. 4Ï54 X Prima winterappels a 0,15, prima zomerappels 0,10 te koop. Brieven ond no. 12750 bijk. Hulst. 12750 X Siemens radio van 284,- 234,- met garantie Braun pick-up radio 475,- 350,- met garantie. H. Voets en Zn., Kremerstr. 7, Bergen op Zoom. Speciale aanbieding. Grundig recorder, overjaars, van 398 voor 298, met garantie. H. Voets en Zonen, Kremerstr. 5-7, tel. 5575, Bergen op Zoom. Te k. alle soorten gebruikte Engelse caravans. Als nieuw. Te bez. Bredascheweg 20, Ter- heijden, tel. 01690-338. X In Zundert vindt u vijf typen keukens. U slaagt altijd. Voor iedere beurs een keuken. N.V Hoppenbrouwers showr., Wil- dertsedijk Zundert, telef. 01696-2252. Roosendaal, telef 01650—5952. Dames, vraagt gratis folder! Korte en lange bontmantels vanaf f 198,-. Discrete behan deling, kredietservice, lage af lossingen. Brieven onder no. 13850 bureau van dit blad. S.G.A. Lilliput, het ideale ver stelbare plastic slipje voor cel- stofluiers. Schrijfmachines nwe. koffer- schrijfmachines v.a f 137.50. Diverse gereviseerde machines o.a. Remington, Underwood en v.a. f 65,- m. volle garantie Reeds vanaf f lo,- p. mnd. Be taling in 5 maanden zonder rente. „Wilson", Utrechtsestr. 133, Amsterdam-C., tel. 239395- 90457. Vrijblijvend demonstra ties door geheel Nederland Ook op zaterd. de geh. dag ge opend. Bontmantels. Keuze uit meer dan 200 stuks. Nu zomerprij zen Kees v.d. Ven, Nieuwland str. 3, Tilburg. Tel. 04250- 26617. X „Schiesser"-onderjurken een hoogtepunt bereikt in lingerie mode. Zie de collectie bij „poley", Ganzepoortstr. Goes. Te koop een invalidewagen met motor z.g.a.n. te bevr. Zusterstraat 11, kamer 27, Goes. Faber aluminium jalouzieën. 5 jaar garantie en ruime kleu- renkeus. R. Boeije, B<eukelsstr 14, Biervliet. ime middenst.- te koop in directe om geving St.-Josephkerk. Begin nov. a.s. vrij te aanvaarden. Koopsom f 39.000,- Br ond. no. 14923. X Te koop of te huur te Weel de (België) op 8 km van de Ned. grens, grote villa met tuin en 5 slaapkam. Adres: Arendonkseiyeg 9. Br. ond. no. 14934. Mod. comf. stenen zomerbun- lalows vr. alle week-ends en vakanties, zomer en winter, tn uxe bung, park m. café-rest.- •.wembari-winkel i.d. idyll. Beï- .ische Kempen, bij Ned. gr - 2 uur rijden van huis. midd. .d. natuur het comfort v.e .adsflat f, 19.2CO,- tot f 38.600.- ncl. eig. grond, le hyp 80 pet kooppr. Terugbet. in 20 jr 'rosp. S.R.B Demerstraat 40 Hasselt, Belg Tel 25396. Tuinzigt, Breda. Nog 2 in aan bouw zijnde woningen, dus la- e overdrachtskosten, te koo- 36.000,. k k Inl. bouwbedr j. G. Mol - J. Rijpert, Dr an Mierlostr. 31, Chassésin- 'el 14, tel. 30147 of 38209. Bre- ia. x Gaat u trouwen of heeft u een nieuwe woning? Krediet voor iedereen tot f 5000,. voor aan schaf meubilair, woningtextiel. Vr. gratis folder, dan krijgt u algehele inlichtingen. Postbus Wilt u een veilige belegging en meer rente van uw geld? Koop dan schuldbrieven bouwfonds Ned. Gemeenten. Stukken van f 1000,- rente 5,5 pet. Vraag nu een prospectus aan; Bouw fonds N.G., Stadhuis Vlissin gen of Sabalaan 5. Wi Woningruil door heel Neder land. Vanzelfsprekend via Stichting Interl<*cale Woning- ruil-Centrale. Stationsstraat 20, Utrecht, postbus 2006, tel. 030- 11831. Adressen met huisnum mer in handige gids. Ruilwoningen in alle wijken van Breda en alle plaatsen in Nederland. „Contact" Regen- tesselaan 14. Breda. Tel. 39682. Woningruil Maassluis - Breda. Aangeboden in Maassluis mo derne, zonnige 3-kamerflat, 4e woonlaag, mooi uitzicht op Waterweg, huur f 18,40 p.w. Gevraagd 3 4 4 kamerwoning of flat in B'reda. Brieven aan: H. de Vries, Van Scorelstraat 6D, Maassluis. X 10 rijlessen v. f 47,50. Fonkel nw. lesauto's - Bondsautorij- school „De Centrale", Raad huisstraat 48 Roosendaal, tel 5073; St.-Catharinaplein 8 Ber gen op Zoom, tel 6445; Pater Beckerstraat 33, Oudenbosch, tel. 2030; Emmastraat 108, St - Wiliebrord, tel. 795; St.-Pieter- straat 1. Middelburg, tel 4029; Hoek Hobeinstraat-Paul Kru- gerstraat, Vlissmgen, tel. 2593; Burg Adelaarstraat 8, Melis- kerke; Magdalenastraat 8, Goes Tel. 5032. 13865-X T.k.a. 6-tons aanhangwagen, Jumbo, Vacuüm geremd. 1500 gulden. L. C Witlox, Kals- donksestr. 142, R'daal. X De Pree autohandel heeft voor u gereed staan in haar spe ciaal ingerichte schowroom op de Haagweg 33, Breda, telef. 33915, tevens gevestigd op de Tilburgseweg 135, Breda, tel. 39755 onder andere: Taunus 17 M v.a. 1958 t.m. 1962; Taunus 12M v.a. 1955 t.m. 1961; Opel Rekord v.a, '55 t.m, '63; Opel Caravan v.a. 1956 t.m. 1962; Opel Kapitan v.a. 1959 t.m. 1962; Fiat 1100 v.a. 1958 t.m. 1961; Fiat 500 1958 2x; Ford Consul 1961: Taunus 17M de Luxe 1960; Fiat 500 1963; Re nault 4 '59. Verder nog een keur van inruilwagens en scoo ters. 3 Mnd. garantie zowel op draaiende als op de carrosse riegedeelten. Als specialiteit worden auto's v.a. '58 t.m. 1964 gefinancierd. Vito-garage te Breda biedt u deze week te koop aan de vol gende zo goed als nieuwe auto mobielen teg. scherpe prijzen. Fiat 1800 in zeer goede staat, type 1963; Taunus 12M van 1963: Opel Rekord zeer mooi 962; V.W. 1963, blauw; Daf .50 van 1962; V.W. 1500 S, 1964 :eer weinig gelopen; V.W. •ood 1.964. als nieuw; Renault 3i8 wit. 1964; Renault R8 rood .962; F*at 600 van 1962; Re- ïault i*" uphine 1962 met sch.- la.k; Fiat 1100 van 1960. Door nruil verkregen: Opel Re cord 1955; Opel Caravan 1957; V.W. type 1955; Opel Rekord eer goed en mooi, 1957. Zoekt 1 een werkelijke occasion,? Comt dan eens bij ons kijken. Vaktisch al deze automobie- en zijn v. eerste eigenaar, voop vertr. Koopt bij de Vi- 100 pet. garantie zowel op ventuele onderdelen en geen .osten v. arbeidsloon geduren- e 10 000 km of 3 mnd. Alle osten voor onze rekening Let >p het juiste adres: Vito-Óara- *e, Ginnekenweg 340-342, Bre da, tel. 36173. Recht tegenover de kerk vlakbij de Gihneken- markt. Dagel. geopend tot 's avonds 10 uur. Zaterdags tot 3 uur. Zondags van 11 uur tot i uur. Inruil mogelijk. Finan ciering binnen één uur gere geld. X Voor een betrouwbare gebr. auto is het adres; Autohandel Toon Gijzen v.h. Vestkant 125, thans Dreef 103, Breda, v h Princenhage, telef. 33346 Fiat 1100 '60; Ford truck 1955 met oplegger merk Daf, 10 ton, kenteken; Fiat 500 1957 spot prijs; Zephyr '60; Simca's loOO '62; Ford Anglia '62; V.W. de Luxe '59; Opel Rekord '59 en *58; Citroën comb, type 1019 FB '60; Taunus Transit bestel '61; V.W. de Luxe '61; Consul 315 '62; DKW Union 1000 S '62; Dauphine 60. Nog diverse inruilwagens, spotprijzen. In- en verkoop, volledige garan tie, inr. en financiering. Te vens aanrijdingvrije wagens te koop gevr. v.a. '59. Ook za terdags en zondags geopend. Een V.W. '62, DKW 1000 S '60, 1 Vauxhali Christa '56 Citroën Idéal '61. V.W. Combi '60, Mer cedes diesel '59, Taunus 17M '61, Alles onder garantie. Be taling te regelen. Garage Schij- venaars, Langeweg 8, Kruis land. Tel. 467. Wie van opschieten houdt leert typen bij Instituut St.-Jozef Piet Avontuurstraa 45, Breda. Tel. 40328. Begin desgewenst direct. Bouwgrond of vakantiehuisje te koop gevr. te Zoutelande of omgeving. Br. ond. no. 19810 Te koop 2 mooie kampeerwa gens merk Bluebird. L v Box tel, Putseweg 13, tel. *488 Os- send recht. Te koop aangeboden wegens omstandigheden. Serie van 8 stuks caravans in goede staat. Zo nodig ook per stuk aan te bieden (bevr.) onder no 4133 bureau van dit blad. Belcrum-Garage vraagt steeds aanrijdingvrije auto's v.a. 1959 te k. Min. Kanstraat *18-20, Breda, tel. 01600-39870. Omlaag met de autopremie. Premie W.A v.a. f 75,- A.R. v.a. f 225,-. Tevens bestel- en vrachtauto's. Financieringen „Sevenhuysen", Haagweg 145! Breda, tel. 01600-32853. x b.S.a. 5oO twin, b.j. 1957, met stroomlijn. Prijs f 500,-. M de Jong, Dhöliastr. 20, St-Wiile- brord. Mercedes 190 D 1959; Opel Re kord 4-deurs 1961: Citroën I- deal 1961 en I960; Renault Gordmi 1963; Fiat 1300 1962; V.W kleinbus 1959- en V.W bestel 1961; Ford Thames '60; Opel Kapitan 1957; Ford Tau nus, bestel met ruiten '56-'59- 60. Inruil en financiering mo gelijk. w. Gijzen. Irenestraat 16 St.-Wiliebrord. tel. 01653-726 Een goede gegarandeerde ge bruikte wagen? Ga eens rustig kijken bij Euroto. Vrij kijken niemand stoort u, grote keus'. Euroto, supermarkt gebruikte wagens. N.V. Hennekam, tel 01650-6302. 300 Meter van dé tunnel, bij de Freyterslaan in Roosendaal. Open van 9,30-12, 1-5, 6-8 uur. Zaterdag 'tot 6 uur. 020673-X Ford Taunus 17M '60-'61 van eerste eigenaar, is in zeer goe de en mooie staat, nieuwe ban den en absoluut zonder gebre ken. Prijs f 2.750. Tel 11682- 325. 20664 Steeds goede gebr. auto's met volledige garantie, inruil en fi nanciering. Garage Van Kaam, B. o. Zoom, tel. 01640-4775 X Inruilwagens: Renault R 4 L 1962; 2x 1963, 1964; Renault Dauphine 1958; Renault Esta fette, bestel 1963; Hillman 350 gulden; Dodge, op gas f 500. Renault Dauphine, demonstra- tiewagen 1964, 5000 km. Gar. P. de Bruyn, Tilb.weg 199, Oosterhout, tel. 01620-3284. Van Rooy heeft te koop of te ruil. Let u even op en gaat dit adres niet voorbij, want zoekt en kijkt waar u wilt, nergens slaagt u beter dan bij Van Rooy, Kuiven- zand 37. tel. 01652-3074, Oud- Gastel. Wij hebben in voor raad: Opel Caravan 61, 60. 59 en 53; Opel Rekord 2x I960 1959 en 1958; V.W. de Luxe 62, 60, 3x 1958; Ford Zephyr 59; Dafje de Luxe 59, Borg- ward E-ens 60, 20 pers, Tau nus gesloten bestel 1959; Re nault 4 met lichte schade; f 375,-; Vauxhali 57; B.M W Isetta 1958; Opel Rekord 1955; Taunus 17M de Luxe 1959; Citroën 1959, Nog enkele in ruilwagens en brommers van af f 200.-. Dauphine 1960, weinig gelopen, als nieuw met acc. Idem 1961 Ondine 1962 met gar. 2 C.V. bestel, fancy-prijs. Chevrolet Bei-Air, hardtop, zeer geschikt voor pendel. P. Otten n.v., Be- verweg 4, Breda, tel, 22533. Alfa Romeo type Giulietta Spider sport. Cabriolet eind '62 met radio kleur rood, Opel Ka- dett '63 2x. Opel Kadett, cara van '63. Opel Rekord 1700 de Luxe '61 '60. NSU Prinz '63, '62. Bovenstaande auto's heb ben lichte aanrijdingschade doch in mooie staat en weinig gelopen, tevens Mercedes diesel '57 om op te knappen. Fa. Kreitleim automobielbedriji B-reda. Tel. 39556. Compl. stel nieuwe hoezen le kwal. met zijk. van V.W. div. kleuren f 65,-. Mercedes en Opel Rekf vanaf f 70,- tevens hebben wij van V.W. de meeste onderdelen nieuw. Sierringen en dempers van de meest voorkomende merken auto's. Fa. Kreitlein, automobielbe drijf Breda. Tel. 39556. Zoekt u gebruikte onderde len voor uw auto. Wij hebben voor allerlei type auto's onder delen voorradig tevens alle ma ten autobanden. Fa. Kreitlein, automobielbedrijf en sloperij vanaf Breda links voor viaduct tel. 39556. Mercedes diesel '60, '58. Opel Rekord type 1700 de Luxe '61. Opel Rekord 1500 '58 '57 '56. Opel Caravan '59, '58, '57. Re nault Dauphine '59 met schuif- dak. Taunus 17M '59 met rol- dak, Taunus 12M '57. Lelijk eendje '59. Anglia '57 '56. Fiat 50o '59. Chevrolet '57, Consul '57, V.W. '56, '55, '54. Simca Beaulieu '58, Morris Minor '57. Bovenst, wagen zijn in prima staat desk. onderz. en proefrit toegestaan. Financiering en in ruil mogelijk, ook zonder aan betaling. Fa. Kreitlein. Citroën Occasions steeds voor radig. Citroëns D.S. - I.D. - 2 C.V. A. v. Beek en zn., Kade 5, Oudenbosch, tel .01652-2673- 2511. Te koop mooie poedelhondjes, pinchertjes en dwergkeesjes. L. v. Boxtel, Putseweg 13, tel 488 Ossen dr echt. „De Vogelgids", Box D-143, Leiden. Populairste vogelkwe- kersblad. Proefnummer f 0,30 (postzegels). Nieuwe abonnees gespecialiseerde vogelboekjes gratis. 3 jonge hondjes te koop 6 w. oud. Hoogstraat 116, Roosen daal. Wij hebben nog 2 tractorcabi nes en een jas voor Duitse tractor en enige zeer goede tractoren t.k. Te bevr. bij: Baayens, Kade 42, Roosendaal, tel. 3138. B.g g. tel. 4705. Bestel nu reeds voor direct of later uw draineerbuizen met of zonder kraag, zodat u ze op tijd heeft. Ook leveren wij plas tic draineerbuizen of glasvlies franco door geheel Nederland. J. G. Sneep Dzn., Kon. Wil- helminalaan 2, Willemstad, tel. 1)1687-380. Automobielbedrijven A, d, List en Zonen, Breda en Tete- ringen hebben zowel luxe als bestelautomobielen voor zelf- sleutelaars. X Zwakte na ziekte? Schleffers bloedwijn helpt bijzonder snel. Bevat aktief Lecithine vitami nen en mineralen. Werkt bio- vitaal. Bij apoth. en drogisten. Grote prijskaartschieting zon. 18 okt om zware konijnen en hanen bij A. v. Waterschoot, Graauw. Aanv. 18 uur. Inl. 2,-. Tijdens 'de kaarting tritsen om een vet konijn. Prijsboilen zon. 18 okt. bil A. Crombeen Hulst. Inl. 3.30 uur. Tevens duivenvlucht uit Philip pine. Inkorven van 9—11 uur. Schieting zon. 18 okt. bU wed. De Vijlde?, café „De Kraai". Inl. 3.35. Ter. 2.50. Pijl- en vo- gelgeld inbegrepen. Inl. 2 uur. Kermisschietlng bij C. de Kindt Kapellebrug, zat. 17, zon. 18. maand, 19 en dinsd. 20 okt. Prijskamp op topbiljart zat. 17 okt. bij W. v. Swaal, cafe „Marionette", Hulst, voor ko nijnen en kippen. Beg, 7 uurL Schieting zon. 18 okt. MJ J- Nijs, Hulst. Beg. 3 uur.

de Stem | 1964 | | pagina 4