LEERLING-KOK EEG in zeven jaar tot een wereldmacht uitgegroeid Interessant programma r.-k. Instuif kanaalzone Groede werkt zich naar Dennis NEVILLE gaat de kop in de eerste klas voorhoede wijzigen HOOGOVENS TEVREDEN Gevangenisstraf wegens valsheid in geschrifte Verjongd volleybalteam heeft de langste adem Geopend Gasbel Slocliferen niet voldoende voor veertig jaar Gemeente Goes BAKDEM0NSTRAT1E SCH0LTE MIX Fa. D. F. v. d. Heijden grote seriekaarting Gerard v. Rumste BIOSCOOPGEBOUW HULST Tel. 2030 „WIENER FIGARO I Geldschietbank „Fiskaleen" nieuwe woning Verslag aan Europees parlement: Acht maanden voor Gasteis oud-pastoor Uitschieter is Tokio-sportraad Verlich tingsactie van A.N.W.B. Afzet en export bloemisterij- produkten nemen toe In w.-Z.-VIaan deren Centralisatie wijkverpleging Wit-Gele Kruis KNVB-Zeeland Goed spoor Voorlichting over woonwagenwet Vrouwenrally Leger des Heils Etten in 3-2 TEGEN BRAZILIË Stationsrestauratie Roosendaal A. v. Ravels afwezig GELD Nodig? Openbare bekendmaking HET BONTE HERT A. J. MENS SOPHIA LOREN STEPHEN BOYD ALEC GUINNESS jAMES MASON CHRISTOPHER PLUMMER JOHN IRELAND MEL FERRER OMAR SHARIF ANTHONY QUAYLE KOM VAN DAT DAK AF 4 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 16 OKTOBER 1964 (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Europese Economi sche Gemeenschap is thans, na een be staan van zeven jaren, uitgegroeid tot een wereldmacht, waarop alle landen hun bijzondere aandacht gevestigd houden. De groei naar een nog grotere eenheid is des te noodzakelijker, omdat de druk van derde landen op de EEG thans steeds groter wordt. Dit bewijzen de Kennedy- onderhandelingen en de drang van de ontwikkelingslanden zich met de EEG te verstaan. De gemeenschap is daardoor waarschijnlijk gekomen op een punt, waarop een terugkeer niet meer moge lijk is. Met deze uitspraken presenteert vol gende week de Franse afgevaardigde Rossi het Europees parlement zijn nota over de werkzaamheden van de EEG tussen 1 april 1963 en 1 maart 1964. Er is naast de vooruitgang ook reden tot on gerustheid. constateert de heer Rorsi in zijn verslag. Hij noemt daarbij het po litiek en economisch nationalisme, dat op nieuw de kop opsteekt, de achterstand in de gemeenschappelijke handelspolitiek de moeilijkheden rond het energie-, het vervoer en sociale beleid. Hoopvol is echter de Europese gedachte, die steeds meer om zich heen grijpt, vooral bij de jongeren. Hoopvol is volgens deze Frans man ook, dat de nationale volkshuis houdingen binnen de zes steeds meer vervlochten raken met het gemeenschap pelijk beleid en dat de zes de nationaal- dreigende inflatie gemeenschappelijk te lijf willen gaan. Nodig is volgens de heer Rossi een spoedige fiscale harmonisatie, waarbij de directe en indirecte belastingen be trokken moeten worden. Nodig is ook een verdere snelle aanpassing van de wetgevingen, 'n gemeenschappelijk ener gie-, vervoers en sociaal beleid. Zeker is echter nodig een nieuwe interne di mensie, zowel menselijk als in econo misch opzicht. „De overgang van de economische unie naar de politieke unie stuit in de hui dige politieke constellatie op grote moei lijkheden. De deelnemende landen hebben teveel tijd verbeuzeld met het uiten van hun teleurstelling en met wederzijdse verwijten. Thans is het moment gekomen om initiatieven te nemen, de verschil lende standpunten ter tafel te brengen en in geval van mislukkingen na te gaan waar de verantwoordelijkheden liggen", aldus deze Franse afgevaardigde van het Europees parlement. (Van onze rechtbankverslaggever) De rechtbank in Breda heeft donder dagmorgen pater W. J. van de orde der bernardijnen van de abdij te Bornhem (België) en oud-pastoor van de r.-k. St.- Laurentiusparochie te Oud-Gastel veroor deeld tot acht maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, ondertoezicht stelling van de reclassering, voorwaar delijke terbeschikkingstelling van de re gering met drie jaar proeftijd en als bijzondere voorwaarde dat J. zich ge durende de proeftijd niet met jeugdwerk mag bezighouden. J. stond veertien dagen geleden te recht verdacht van het plegen van on tuchtige handelingen met minderjarigen. De officier van justitie eiste toen twee jaar gevangenisstraf en voorwaardelijke terbeschikkingstelling met het verbod jeugdwerk te leiden. DEN HAAG De ANWB gaat door middel van een verlichtingsactie de auto mobilisten attent maken op de over het algemeen slechte toestand waarin de verlichting van het grootste deel van de Nederlandse personenauto's verkeert Speciale keuringsequipes van de bond zullen, verdeeld over drie controlesta tions automobilisten in de gelegenheid stelen de verlichting van hun voertuig zonder kosten te laten controleren en te laten afstellen. In de week van 10 tot 14 november opereren de equipes in Bre da en Bergen op Zoom, van 17 tot 21 november in Goes, Middelburg en Vlis- singen, van 24 tot 28 november in Oostburg, Terneuzen en Tilburg, van 1 tot 5 december in Eindhoven, van 7 tot 12 december in Den Bosch en Helmond. TERNEUZEN Zaterdagavond a.s. zal de r.-k. Instuif Kanaalzone het nieu we seizoen inluiden met een in Sluiskil te houden dansavond, waarop de muziek zal worden verzorgd door het or.kest „The Everly Stars" uit St.-.Jansteen, dat dit seizoen als Instuif-orkest zal funge ren. Tijdens deze avond zullen boven dien enkele winnaars van her en der ge houden talentenjachten optreden. Het bestuur van de Instuif heeft voor een bijzonder interessant en veelzijdig pro gramma gezorgd, waarin amusement en cultuur elkaar uitstekend afwisselen. UTRECHT De afzet van bloemisterij- produkten in Nederland is in de eerste zeven maanden van dit jaar gestegen met zestien procent. Ook de export ontwik kelt zich gunstig: tot en met september voerde ons land voor 93 miljoen gulden aan bloemkwekerijgewassen uit. Dat wil zeggen voor tien miljoen gulden meer dan in de eerste drie kwartalen van 1963. Ondanks grotere produktie en hogere afzet moet de rentabiliteitsontwikkeling in de bloemisterij volgens de voorzitter van de vereniging „De Nederlandse bloe misterij" toch met een zekere zorg te gemoet worden gezien, omdat de con juncturele ontwikkeling leidt tot een aan zienlijke kostenstijging. De prijs van kwekerijprodukten si nu eenmaal niet gebaseerd op kostenberekeningen, maar wordt via de veilingklok bepaald door de vraag in binnen- en buitenland. Over de moeilijkheden in de EEG ten aanzien van het Nederlandse beleid voor bloembollen zei hij. dat op het gehele terrein van de siergewassenteelt met spoed een gemeenschappelijke politiek tot stand moet worden gebracht. OOSTBURG. De gezamenlijke afde lingen van het W.G.K. in West-Zeeuwsch- Vlaanderen hebben in hotel Du Com merce te Oostburg een vergadering ge houden om te komen tot centralisatie van de wijkverpleging in W.-Zeeuwsch- Vlaanderen. Unaniem was men van me ning, dat men in verschillende afdelingen moet komen tot een drastische contribu tieverhoging, gezien de grote tekorten en de uitbreiding van het aantal ver pleegsters. Men hoopt hierdoor tot een aanzienlijk betere dienstverlening te ko men. Tot slot nam men de volgende re solutie aan. De districtsvergadering West-Zeeuwsch-Vlaanderen stelt aan het bondsbestuur van het W.G.K. voor ten spoedigste een plan tot herindeling van het gebied van de betrokken afdelingen op te stellen en dit ter bespreking in een vergadering van het district te brengen. Deze resolutie werd nodig gevonden om ongeveer gelijke financiële draagkracht van de afdelingen te krijgen en zo moge lijk een gelijk aantal leden voor iedere afdeling te hebben. Zelfs zal enige aandacht worden besteed aan de sport. De grote uitschieter op het programma is de Tokio-sportavond op 28 november a.s., die onder leiding zal staan van Bob Spaak, die o.m. de zwemsters Ria van Velzen en Erika Terpstra, de atletes Gerda Kraan en Joke Bijleveld, zwem mer Wieger Mensoniodes en wieier- wereldkampioen Tiemen Groen bij de dan aanwezige instuif-leden zal introdu ceren. Er zijn nog onderhandelingen gaande met de roeiers Blaise en Veene- mans. Anton Geesink en Jan Janssen. Verder zijn er een kersttocht op 19 de cember, een filmavond op 10 april en een bezoek aan de Gentse Opera op 3 januari. Op 16 januari a.s. zullen Seth Gaaike- ma en Roelof Stalknecht een cabaretje verzorgen. De leden zullen zelf ook nog een cabaretavond inhoud moeten geven. Een andere bijzonderheid is dat de ouders van de leden op een nog nader te bepalen datum in februari van het volgend jaar zullen worden onthaald op een voorstelling van „Potasch en Perle- moer in conserven" door het gezelschap van Johan Boskamp en Jan Blaaser. Het instuifbestuur hoopt op die manier de ouders dank te brengen voor hun nimmer aflatende steun aan de instuif- organisatie in de kanaalzone. De rest van het programma wordt uit gemaakt door dansavonden, die in de verschillende plaatsen in de kanaalzone zullen worden gehouden. Bijna elke dansavond zal worden opgeluisterd door de aanwezigheid van een bekende zan ger of zangeres. Men heeft contracten met o.m. Ilonka Biluska, Anita Berry en Sandra. De instuif leden zullen zich gedurende het komende seizoen overigens grotere financiële „offers" moeten getroosten. Het lidmaatschap kost nu f 2,50 (vorig jaar f 1,50), terwijl men voor de bus tochten f 0,50 per keer za.l moeten be talen. De entree-gelden voor deavonden zijn op hetzelfde niveau gebleven. Gedurende het komende seizoen zal een groot scheepse ledenwerfactie worden ge voerd om het aantal leden tot ongeveer 800 op te voeren. (Van onze sportcorrespondent) MIDDELBURG. In de eerste klas A van het Zeeuwse afdalingsvoetbal kwam Walcheren op rozen te zitten. De ploeg uit Vlissingen versloeg Retranchement gemakkelijk (0-6), terwijl de naaste con current, Oostburg, in Domburg tegen een 3-1 nederlaag opliep. Groede, dat in Westkapelle de Noormannen versloeg (2-1), werkte zich op naar de tweede plaats en Jong Ambon passeerde Oost burg eveneens via een 1-3 zege op en in Hoofdplaat. Philippine en Schoondijke deelden de bi it eerlijk (3-3). De stand is: Walche ren 5-9, Groede 5-7, Jong Ambon 4-6, Oostburg 5-6, Domburg 5-6. Schoondijke 5-5. Philippine 5-5, Noormannen 5-4, Re tranchement 4-0, Hoofdplaat 5-0. In de eerste klas B speelde men in de kaart van Hansweertse Boys. Door Luc- tor met 5-0 te verslaan vergaarden de Boys twee punten, terwijl leider Patrij zen zich door en in Dreischor liet ver rassen (5-4). Renesse verloor op eigen veld van de Zierikzee-reserves (2-4) en Zon: emaire kreeg zijn 5de nederlaag te slikken (0-3). Kwadendamme-Kruinin- gen ging niet door. De stand luidt: Hansw. Boys 5-8, Patrijzen 4-6, Kruinin- gen 4-6, Luctor 5-6, Dreischor 5-6, Zierik- zee 5-5, Robur 4-4, Renesse 3-2, Kwa- dendamme 4-1, Zonnemaire 5-0. In de reserve eerste klas deed RCS 2 goed werk door Clinge 2 met 4-0 te ver slaan. Middelburg 4 moest het onderspit delven tegen Oostburg 2 (1-2), terwijl Luctor 2 en Vogelwaarde 2 de winst ver deelden (1-1). Dat deden ook Biervliet 2 en Zeelandia 2 (2-2), wat de hoofdstede lingen een kostbaar punt kostte. Vlissin gen 4 werd door Goes 3 met 4-5 ge klopt en daardoor in de gevarenzone ge stuurd getuige de stand: Zeelandia 5-9, RCS 2 5-8, Oostburg 2 5-8, Clinge 2 5-7. Vogelwaarde 2 5-6, Middelburg 4 5-5, Biervliet 2 5-3, Goes 3 5-2, Vlissingen 4 5-1, Luctor 2 5-1. In de tweede klas A schudde Graauw zijn naaste concurrent Terneuzen 3 van zich af (3-0). Steen 2, dat met 5-3 Koe wacht 2 versloeg, bereikte de tweede plaats. Schoondijke 2 bleef met 3-1 baas o er Aardenburg 2. Ria-Sluiskil 2 en Corn Boys 3-HW 3 werden afgelast. De stand is nu: Graauw 5-9, Steen 2 4-5. HW 3 4-5, Terneuzen. 3 4-5, Koewacht 2 5-5, Aardenburg 2 4-4. Schoondijke 2 5-4 Sluiskil 2 4-3, Ria 3-1, Corn Boys 3 4-1. In 2B wonnen de koplopers. Cortgene met 7-2 van Volharding en Zeeland Sport 4 met 7-0 van Vlissingen 5. Hansw. Boys stuurde Walcheren 2 met een nederlaag (3-2) naar Vlissingen terug terwijl Krui- ningen 2 bij Patrijzen 2 de winst weg kaapte (3-4). De stand is hier: Cortgene 5-10, Zeeland Sport 4 4-6, Hansw. Boys 2 4-5, Volharding 4-4, Kruiningen 2 5-3, Patrijzen 2 2-2, Walcheren 2 4-2, Vlis singen 5 4-0. In 2C moest Dreischor 2 de eer aan Renesse 2 laten (1-4) en kwam Burgh 2 met moeite (1-2) over de Zierikzee 3-hin- dernis. De stand luidt hier: Renesse 2 4-8. Burgh 2 4-5, SVOWK 4-5, Zierikzee 3 4-2, Dreischor 2 4-0. 5-10, Hoofdplaat 2 5-9, Noormannen 2 5-6. Zeelandia 3 5-6, Domburg 2 5-5, Schoon dijke 2 5-4. Jong Ambon 2 4-3, Walche ren 3 5-3, Retranchement 2 4-2, Groede 2 5-0. In 3B werd het voor Lewed. Boys 2 een beste dag. Zelf wonnen zij met 0-1 van Zeeland Sport 5. Luctor 3 viel terug via een duidelijke (1-8) nederlaag van Robur 2. 's-Heer Arendskerke drukte RCS 3 nog verde ronderaan (2-0). Kwa- dendamme 2-Kruiningen 3 werd afgelast. Hier is de stand: Lewed. Boys 2 4-8, Zee land Sport 5 5-6, Luctor 3 5-6, |s-H. Arendskerke 5-5, Robur 2 3-4, Kruinin gen 3 3-3, Kwadendamme 2 2-2. Robur 3 2-0, RCS 3 5-0. In 3C kwam Breskens 3 maar juist aan zijn trekken tegen Sluiskil 3 (3-2), IJzen- dijke 3 moest de buit aan Clinge 3 mee geven (1-3) en Vogelwaarde 3 stuurde Graauw 2 met een nederlaag naar huis terug (3-0). Axel 3 bleef met een 1-4 zege op Hontenisse 3 uitstekende papie ren behouden, gehiige de stand: Bres kens 3 5-10, Axel 3 4-8, Philippine 2 3-6, Clinge 3 6-6, Sluiskil 3 4-4, Ria 2 4-4. IJzendijke 3 4-2, Vogelwaarde 3 5-2, Hon- tennisse 3 5-2, Graauw 2 4-0. (Van onze sportredactie) ZEIST Eén nieuw gezicht bevond zich tussen de vijftien geselecteerden, die in de stromende regen op het KNVB- sportcentrum in Zeist trainden: dat van de GVAV-linkshalf Piet Franssen. Bonds coach ad interim Dennis Neville liet over zyn bedoelingen geen twijfel be staan. „De achterhoede blijft in dezelfde samenstelling gehandhaafd als tegen de Belgen, maar de voorhoede zal tegen de Albanezen een of meerdere veranderin gen ondergaan", vertelde hij ons tussen een paar gymnastische oefeningen door. „Ik zal daarom zondagavond nog enkele spelers uitnodigen, die de training van de volgende week kunnen by wonen". Welke spelers de heer Neville op het oog heeft, wilde hij ons niet vertellen. „Dat hoort u zondag wel", lachte hij. Ook de debutant in dit geselecteerde gezel schap, de Groninger Franssen, met wie wij een kort gesprekje voerden, kon geen namen noemen. „Maar ik denk wel dat Frans Geurtsen van DWS erbij zal zijl vertrouwde hij ons toe. Over zijn la uitnodiging, toonde de GVAV'er zie zeer verheugd. „Ik heb deze week d papieren voor de reis naar Albanië in orde gemaakt, want hier had ik ecl niet op gerekend". Franssen gelooft, dc wanneer hij mocht debuteren in h oranjeshirt tegen Albanië, hem de link half plaats toebedeeld zal worden. D zal Bennie Muller wel naar de voorhoec verhuizen. „Maar nogmaals, ik hoop v rig op een debuut, er is nog weinig vc te zeggen", besloot hij. Tijdens de training was wel duideb dat' Bennie Muller nog veel last van z enkelblessure heeft. De Ajacied oefen op minder dan halve kracht mee. Over: gens besteedde de bondscoach op de regenachtige middag meer aandacht afe: de mentale dan aan de fysieke training De geselecteerden bleven lang in he sportcentrum bij elkaar, waar Neville he" op de mogebjkheden én de gevaren va" het clubduel tegen de Bulgaren weer „Vechten, vechten en nog eens vechter de volle 90 minuten lang, dat is de enig waarborg voor succes", was het them van de Holland Sport-coach. In 3A bleef leider IJzendijke 2 tegen Domburg 2 in het goede spoor (2-5). Hoofdplaat 2 moest een veer laten tegen Jong Ambon 2 (2-2), Groede 2 liet de winst glippen tegen Noormannen 2 (3-4) en Retranchement won verrassend met 6-2 van Walcheren 3. Schoondijke 3 kreeg van Zeelandia 3 een nederlaag te slikken (2-5). De stand is: IJzendijke 2 IJMUIDEN De ruwstaalproduktie van Hoogovens zal dit jaar waarschijn lijk ruim 2.3 min. ton bedragen en het komende jaar volgens verwachting iets meer dan 2.5 min. ton. Het ziet ernaar uit, dat de Martinstaalfabriek in 1965 weer met meer dan drie ovens gaat draaien, zo is in de ondernemingsraad van Hoogovens medegedeeld. Wanneer hoogoven 3 midden november weer wordt aangestoken, zal er geruime tijd met vijf hoogovens tegelijk worden geproduceerd. De orderpositie van walserijprodukten is goed. Tot het eind van 1964 zijn de walserijen vrijwel volbezet, zo werd verder verklaard. Ook de staaf- en draadwalserij is met de geplande produktie begonnen. De ge hele produktie is gedurende het aanloop programma van de komende maanden door orders gedekt. De ruwijzermarkt in de EGKS is dui delijk beter dan een jaar geleden. Ook de markt voor gietijzeren buizen is iets gunstiger, vooral door uitbreiding van het distributienet voor aardgas. De produktie van CEMIJ en MEKOG is bevredigend. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG Minister And nessen van Economische Zaken heeft ontkend, dat de gasbel in Slochteren voldoende aardgas zou bevatten om dc Nederland se behoefte aan energie voor een perio de van 40 jaar te dekken. De K.V.P.'er Maenen had de bewindsman tot twee maal toe deze vraag gesteld. Prof. An- driessen zei, dat de gasbel van Sloch teren nog steeds de reeds bekende 1100 miljard kubieke meter bevat. Daarmee kan ongeveer een kwart van de behoefte aan energie gedurende veertig jaar wor den gedekt. Minister Andriessen zei voorts dat bij export naar het buitenland een zo hoog mogelijke prijs zal worden bedongen. Rijke middelen zullen echter nas over veel jaren in de schatkist vloeien. De minister vond het verheugend, dat de kamer nu ook van mening is dat de prijzen van het aardgas voor ruimtever warming concurrerend zullen zijn. Aan kernenergie op grote schaal komen we voor 1975 niet toe, meende prof. An driessen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In verband met de voorbereiding van een nieuwe woonwa genwet wil het provinciaal bestuur van Zeeland, in overleg met het ministerie van Maatschappelijk Werk, de gemeente besturen in Zeeuwsch-Vlaanderen voor lichten omtrent deze wet en het vraag stuk van dc regionale kampen. Dit vraagstuk is in eerste instantie een zaak van de gemeentebesturen. Bij deze voorlichting zal het' accent niet alleen worden gelegd op de financiële kant van de zaak, maar ook zal er aandacht worden geschonken aan de maatschappelijke be geleiding van de woonwagenbevolking. Deze voorlichting zal plaatsvinden op woensdag 21 oktober in het gemeentehuis te Hulst. Er zal tevens een tentoonstelling te bezichtigen zijn. De gedeputeerde A. Kaland zal een inleiding houden. Daar na zullen mr. N. Vos-de Waal, hoofd van de afdeling maatschappelijk opbouw werk van het ministerie van Maatschap pelijk Werk, de heer C. v. d. Bosch, inspecteur voor het lager onderwijs voor woonwagenwerk, en de heer P. Jansen, directeur van het landelijk bureau voor maatschappelijk woonwagenwerk in Ne derland korte beschouwingen houden. Na de pauze is er een forum o.l.v. dr. K. Laansma, directeur van de stichting Zee- (Van onze correspondent). ETTEN. Zaterdag 27 oktober a.s. zal de Zuid-Nederland Divisie van het Leger des Heils in de Veemarkthallen in Etten haar jaarlijkse Vrouwenrally or ganiseren. Ruim elfhonderd deelneem sters worden verwacht. Het vorig jaar had de manifestitie plaats in Dordrecht. Om tien uur zullen de deelneemsters aan de Vrouwenrally in de Ettense Vee markthallen samenkomen. De deelneem sters komen uit de provincies Zeeland, Noord-Brabant en Zuid-Holland. Etten heeft men boven Breda verkozen, omdat er in de Baroniestad geen geschikte ruimte aanwezig was. De organisatie stelde de eis. dat de gebouwen, waarin men de dag zal doorbrengen goed ver warmd moesten zijn, hetgeen met de Veemarkthallen het geval is. De dag zal worden doorgebracht met zang, onder linge gesprekken en waarschijnlijk ook met enkele lezingen. Mogelijk zal me vrouw kolonel Holland uit Den Haag een inleiding komen houden. Zeker is dit echter niet. 't Al dan niet houden van de lezing zal afhangen van haar vertrek naar Engeland, waarnaar mevrouw Hol land is overgeplaatst. Hoogtepunt van de dag vormt, zoals ieder jaar, het aanbieden van de door de afdeling vervaardigde goederen. Veel al zal dit symbolisch geschieden, daar het vrijwel niet doenlijk is om met grote hoeveelheden kleding en dekens naar Etten te komen. Alle goederen zul len in ontvangst worden genomen door mevrouw Hoevers te Den Haag, echtge note van de veld secretaris van het Le. ger des Heils. Veel goederen zijn be stemd voor Kongo. MIDDELBURG. Strenge straffen werden gistermiddag tij dens de zitting van de politie rechter te Middelburg uitgedeeld. Gevangenisstraffen werden op gelegd voor valsheid in geschrifte, belediging, tijden, terwijl de rijbe voegdheid was ontzegd, rijden on der invloed en het wederrechtelijk binnendringen van een woning. Valsheid in geschrifte was de 20-jarige L. V. uit Koudekerke ten laste gelegd. In maart van dit jaar had hij nl. een postwissel van ƒ150,92 waardevoller ge maakt door de 1 te veranderen in een 2, Enig voordeel wist hij hierbij echter niet te behalen, want de beambte van de pos terijen had het geknoei onmiddellijk door. De officier van justitie, mr. A. Rosingh, vond het een ernstig feit en eiste een ge vangenisstraf van zes weken, waarvan vier voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De politierechter, mr. C. Coes- ter, maakte er een gevangenisstraf van vier weken van, waarvan twee weken voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. Hierna verscheen de 43-jarige A. K uit Kamperland voor het hekje. Hij moest zich komen verantwoorden voor beledigingen, die hij om drie uur des nachts de opperwachtmeester van de rijkspolitie te Kamperland, L. de J. had toegevoegd, omdat deze politieman, naai de mening van verdachte niet kracht dadig genoeg optrad bij het constateren van een overtreding. Tevens had ver dachte zich ook beledigend uitgelaten over het gehele politiekorps van Noord- Beveland. De eis was twee weken ge vangenisstraf. Tegen de tenlastelegging maakte de raadsman van verdachte, mr. P. C. Adriaanse, bezwaren. Volgens hem was de verdachte zelf over deze zaak niet eens gehoord. Verder had hij enkele aan merkingen over de juiste tekst van de ten lastelegging. Bovendien had verdach te, die nog nooit iets met de justitie te maken heeft gehad, zich volgens de raadsman niet beledigend uitgelaten, maar hij had veeleer een minderwaardige uitdrukking gebruikt Mr. Coester was echter een andere mening toegedaan en veroordeelde ver. dachte tot een gevangenisstraf van één week. De 30-jarige vlasser B. v. B. uit Eede had, hoewel hem de rijbevoegdheid nog steeds was ontzegd, toch gereden en was daarbij betrapt door de politie. De offi cier van justitie eiste een gevangenisstraf van één week en een drie maanden lan gere ontzegging van de rijbevoegdheid. De uitspraak was conform. Voor de 32-jarige Vlissingse ijsventer J. v. H. was het allemaal „niks bijzon ders". Hem was ten laste gelegd, dat hij op 11 augustus in de woning van een vrouw, waarmee hij lang samengewoond had, wederrechtelijk was binnengedron gen en bovendien een deur had gefor ceerd. Volgens vtrdachte was er helemaal niks gebeurd, de verhouding met de vrouw was weer goed en ze zouden zelfs volgend jaar trouwen. De officier zei in zijn requisitoir, dat verdachte, die reeds meerdere malen met de justtie in aanraking is geweest, het ten laste gelegde altijd al sterk overdre ven heeft gevonden. Mr. Rosingh vond dat verdachte zich niet behoorlijk kan gedragen en eiste een gevangenisstraf van twee weken, die door mr. Coester tot één week werd teruggebracht. De heer V. uit Si-Laurens moest te recht staan voor het onder invloed bestu ren van een auto. Hierbij was hij rake lings langs een tegenligger geschoten en tenslotte in een bos terecht gekomen. Het verwonderde de officier van justitie, dat er geen ongelukken van gekomen waren. Hij eiste een gevangenisstraf van twee weken en een jaar ontzegging van de rij bevoegdheid. De uitspraak was één week gevangenisstraf en een jaar niet rijden De 22-jarige mevrouw B. de R.D. uit Koudekerke stond terecht, omdat zij kin- derkleertjes op zicht had ontvangen en niet had betaald. Mr. Rosingh eiste een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden met een proeftijd van drie jaar en een onder toezichtstelling van de reclassering, naast een boete van 50,subs. 10 dagen. De uitspraak was conform. (Van onze speciale verslaggever) TOKIO. Het Nederlandse volleybal team heeft te Yokohama in zyn langste interlandwedstrijd die tevens de langste is van de tot nu toe in het Olympische toer nooi gespeelde wedstryderi - de tijds duur was 2 uur en 45 minuten een overwinning met 32 (1416 1511 15 12 6—15 16—14) behaald op Brazilië. Het was de eerste zege van onze vol leyballers in Japan, waarin vooral de longeren, die voor deze wedstrijd waren ingezet, een belangrijk aandeel hadden. Tot de uitblinkers behoorde de benjamin van de ploeg, de 18-jarige Voorburgse student Frank Constandse, en de Gronin ger Piet Swieter. Het is een ware slij tageslag geworden, waarin onze landge. noten over een iets betere conditie ble ken te beschikken dan de Brazilianen en wat meer geluk hadden. De beslissing viel in de laatste fase van de vijfde set, nadat Brazilië de eerste en de vierde en Nederland de tweede en derde set op hun naam hadden gebracht Brazilië leek tenslotte toch aan het lang ste eind te gaan trekken, toen de Zuid amerikanen in de vijfde set met 1412 voor kwamen. Onze landgenoten vochten echter prachtig terug, kwamen gelijk en wonnen tenslotte de set met 1614 en daarmee de wedstrijd. Stand: HERENKAPSALON U beleefd uitnodigend tot een bezoek aan onze gemoderniseerde zaak. Aanbevelend: H. Schuster-Platteeuw, Koningstraat 8, Goes HET BESTUUR VAN POUDER ZUIDDORPE NOORDDEEL deelt mede, dat bij inschrijving zullen worden ver kocht 57 CANADABOMEN, staande in bovengenoemde polder. Inschrijvingsbiljetten dienen vóór of op 24 okto ber a.s. in het bezit te zijn van de dijkgraaf. Verdere inlichtingen kunt U bekomen bij de dijk graaf de Heer M. Termote; Monnikendreef 7, Zuid- dorpe, telf. 01156—239. M. TERMOTE, dijkgraaf. W. DE CLERCQ, ontvanger-griffier. vraagt Prettige werkkring Aanmelden: Restauratie FAMILIEBERICHTEN (Uit andere bladen) Geboren: Martina, doch ter van Parendse-Louwer- se, Oost en "West-Souburg. Olaf, zoon van Smits van Waesberghe-Kerstens, Ul- venhout. Max zoon van M. van Noorden-Meuwese. Den Bosch. "Verloofd: N. Raas, 's- Heer Abtskerke en D. Mol. Oudelande. Getrouwd: H. Maesen en C. Schakel, Tilburg. Overleden: H. Hoorweg Bil. 64 jaar, Vlissingen. J. Geuze, 70 jaar, Middelburg. C. Sandee-Staal, 66 jaar, Kapelle. A. van Strien, 8£ jaar, Wolphaartsdijk. J. Koch, 97 jaar, Tilburg. A. Hamers. 74 jaar, Tilburg. M. Geldens, 81 jaar, Den Bosch. TANDARTS Hulst ZATERDAG 17 OKTOBER ZATERDAG 24 OKTOBER ZATERDAG 31 OKTOBER BEL no. 01600 - 47850 Afhandeling per post Elk doel B.v. U ontvangt f 988 en betaalt terug 24 I maal f 50.—. VEEMARKTSTR. 14B BREDA Ondertrouwd: DE HEER PRUDENT VAN VOOREN en MEJ. SUUS A. VERMEULEN geven U kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvr de voltrekking zal plaats hebben op maandag 19 oktobe a.s. ten gemeentehuize te IJzendijke om 10.30 uur. ÏJzendiike, Markt 21 IJzendijke, Nasssustraat 12 IJzendijke Nassaustraat 12. Oktober 1964. Toek. adres: Markt 21 IJzendijke. WONINGWET. Het hoofd van het gemeentebestuur van Goes brengt ingevolge het bepaalde in artikel 37, 2e en 4e lid, der Woningwet ter openbare kennis, dat met ingang van 19 oktober 1964' gedurende vier weken ter gemeente-secretarie (afdeling algemene zaken) van Goes voor eenieder ter inzage ligt het ontwerp van een plan van uitbreiding, genaamd omgeving HeernissewegBergweg, houdende een gedeeltelijke herziening van de uitbreidingsplan nen Oost Valckeslot I en 1954 en regelende de bestemming in onderdelen van de in het plan be grepen gronden gelegen in de omgeving van de Heernisseweg en de Bergweg te Goes, uitgewerkt in een uitvoerige kaart, alsmede de daarbij beho rende ontwerp-bebouwingsvoorschriften. Gedurende de bovengenoemde termijn van vier weken kunnen belanghebbenden bij de raad der gemeente Goes bezwaren tegen het bovenbedoel de ontwerp-plan indienen. Goes, 16 oktober 1964. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, F. G. A. HUBER. ZATERDAG 12 OKTOBER U bakt zonder dat het kan mislukken een BOTER CAKE 1.20 HEERLIJKE AMANDELTAART 1.70 VRUCHTENCAKE 1.60 GEMBER BOTERKOEK 1.30 COCOS KOEK 1.25 Gratis proeven. ZELFBEDIENING HULST INTIEM KtSlalKANi Bijzonder geschikt voor bruiloften en partijtjes - ook aan huis te bezorgen Diverse specialiteiten Mod"7*"0 Grote Markt 12 Hulst Tel. 2593 ZONDAG 18 OKTOBER voor geslachte hanen bij H. de Vliegher-Naessens (aan de grens) Koewacht Begin 10 uur v.m. en verder de hele dag. Chrysanten Chrysanten Dit betekent ALLERHEILIGEN Vanaf heden zijn deze bloe men verkrijgbaar bij Kerkstraat 25 Moerbeke - Koewacht (juist over de grens). De bloemen kunnen blijven staan tot Allerheiligen. TE KOOP zo goed als met 60 are grond, waarop 2 schuren voor het houden van varkens en kippen. Vrij te aanvaarden A. BROEKMAN Oude Karnemelkstraat 2a, Koewacht, tel. 01146-352 VRIJDAG 16 OKTOBER om 8 uur. ZONDAG 18 OKTOBER om 5 en 8 uur. MAANDAG 19 en DINSDAG 20 OKTOBER om 8 uur. DEZE WEEK PRESENTEREN WIJ MET TROTS IN GELIJKTIJDIGE PREMIÈRE MET DE GROOTSTE STEDEN VAN NEDERLAND EN BELGIË: Het film-evenement van dit jaar (hafbo) PROD. SAMUEL BRONSTON REGIE: ANTHONY MANN ULTRA-PANAVISION - 70 mm TECHNICOLOR OVoor dit grootse filmwerk en 3 uur durende programma gelden verhoogde toegangsprijzen. Toegang 14 jaar. OPGELET: Doordat zaterdag grote feestelijkheden plaatsvinden in de zaal, wordt op deze dag GEEN voorstelling gegeven. Wij beginnen deze week daarom VRIJDAG 16 OKTOBER DUS HEDENAVOND ZONDAG 18 OKTOBER OM 2.30 UUR. Deze week een speciale KINDER- en FAMILIEVOORSTELLING met de drie grootste dwazen van het witte doek in hun tweede, alles overtreffende kolderfilm: DE DRIE STOGES in twaalf ambachten en dertien ongelukken. Een van d. dolste filmkluchten, die er in jaren vertoond zijn. Voor deze film gelden weer onze populaire kinderprijzeh.

de Stem | 1964 | | pagina 4