„Gemeente Vogelwaarde is financieel onbestuurlijk Zondagsmissen in Cadzandse toeristenkerk gaan door Haal de spons erover! Koewacht heeft plan voor nieuwe boerenleenbank Leerlingen van de Bodt richten expositie in Afvalwaterleiding heeft financieringsmoeilijkheden Ruim duizend Zeeuwen en Brabanders raken draadradio kwijt ALS ER GEEN EXTRA UITKERING KOMT NA FAILLISSEMENT MEYERINK: Ontvolking kan gevolg zijn A. de Kam wordt wnd. burgemeester van Veere Verkouden? Echtpaar in Eindhoven gearresteerd Ill Zeeuwsch-Vlaamse kanaalzone Kostenraming wordt belangrijk overschreden Einde komt op 1 november 1965 Motorrijder verongelukt te Bergen op Zoom Bouwtempo brug Oosterschelde bevredigend Drie huurauto s verduisterd 0e Stem Geneesmiddelen en alcohol dat het uiterlijk charme geeft 3 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 15 OKTOBER 1964 (Van onze verslaggevers) STOPPELDIJK De mededeling van minister Toxopeus naar aan leiding van een vraag van het Tweede Kamer-lid Franssen (P.v.d.A.) dat hij de gemeente Vogelwaarde niet de helpende hand zal reiken om de financiële zorgen van deze gemeente na het faillissement van de N.V. Westerscheldetextielfabrieken G. H. Meyerink enigszins te verlichten, is in Zeeuwse contreien eif uiteraard in de gemeentebe stuurlijke kringen van Vogelwaarde niet gunstig ontvangen. Alge meen acht men het ministeriële antwoord een duidelijke aanwijzing dat de gemeente Vogelwaarde de door de raad van deze gemeente gevraagde aanvullende uitkering uit het gemeentefonds niet zal krijgen. Men toont er zich enigszins verwonderd over dat de minister nog steeds niet gereageerd heeft op het verzoek van de gemeente Vogelwaarde in die «in dat hij het gemeentebestuur nog niets heeft laten horen over een al dan niet gunstige beschikking zijnerzijds. En dat terwijl hij in zijn antwoord aan het kamerlid Franssen reeds te kennen geeft dat de gemeente Vogelwaarde voor de schade, opgelopen door het faillissement van de in Stoppeldijk in deze gemeente geves tigde N.V. Meyerink, zelf zal moeten opdraaien. Zoals wellicht bekend verstrekte de ge meente destijds aan de n.v twee le ningen van respect, f l.OO'O.OOO,- en f 800.000,- onder beding van eerste hy potheek. De gemeente ging de leningen aan de bij de Cóöperatieve Raiffeisen- bank te Stoppeldijk. Op 1 juli jl. heeft de gemeente het eerste gedeelte van de eerste aflossing moeten betalen; op 31 december a.s. zal het tweede gedeelte afgelost moeten worden. In normale gevallen had de gemeente het geld, dat nu uit eigen middelen moet worden ge put, teruggekregen van Meyerink. Er is niet de mogelijkheid voor ver vroegde aflossing zodat de gemeente bij een eventuele verkoop van de Mey- erink-gebouwen zij is eigenaresse van het confectie-atelier, eerste hypo theekhouder van de grote weefzaal en preferente schuldeiser in het faillisse ment van Meyerink Stoppeldijk het geld zal moeten uitzetten. Naar de mening van loco-burgemeester A. L. B. Serrarens wordt de gemeente Vogelwaarde in financieel opzicht .to taal onbestuurlyk", indien de gevraag de aanvullende uitkering uit het ge meentefonds niet wordt verstrekt. „Wij zullen ons normale verzorgings- peil niet meer kunnen handhaven. Een waarschijnlijk gevolg daarvan zal zijn dat de ontvolking van Vogelwaarde zal toenemen", aldus de heer Serrarens, die een helpende hand voor de ge meente, haar toegestoken door het rijk, onontbeerlijk acht. wil de gemeen te niet „zwaar in de boot" komen te zitten. Gemeentesecretaris B. de Schepper, die reeds ongeveer acht weken in het ziekenhuis te Hulst verblijft, nadat hij bij een auto-ongeluk enkele boven- beenbreken opliep, onderschreef de mening van de heer Serrarens. .In dien wij geen aanvullende uitkering krijgen zullen we niet meer aan onze normale verplichtingen kunnen vol doen, wij zullen ons moeten beknibbe len op subsidies, wellicht zullen we zefs verschillende werken niet meer kunnen uitvoeren en de begroting 1965 zullen we met de beste wil van de wereld niet sluitend kunnen krijgen. Ug begroting 1964 was sluitend maar nu Meyerink de eerste aflossing op de leningen niet heeft kunnen vergoeden zijn we ook ten aanzien van deze be groting in een précaire situatie ver zeild geraakt. De minister zal moeten springen", zo meent de heer De ochepper. *r. dr. j j ivi Mes, erevoorzitter van de afdeling Zeeland var de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten, acht de zienswijze van de minister, fat de gemeente zelf voor de opgelo- Gemeentesecretaris B.A. de Schep per van Vogelwaarde verblijft reeds acht weken in het zieken huis te Hulst, hetgeen hem niet belet nog intensief met gemeen telijke zaken doende te zijn. Gis teren las hij met wat men noemt „enige ontsteltenis" het bericht over de mededeling van minister Toxopeus, die niet van zins (b)lijkt de gemeente Vogelwaarde na het Meyerink-faillissement de finan ciële helpende hand te reiken. Op de foto boven de Meyerink- gebouwen op het industrieterrein te Stoppeldijk. pen schade moet opdraaien, „irreëel", daar de gemeente destijds is ,,dicht- gevaren op adviezen van verschillende instanties, die alleen maar veel goeds voor de gemeente beloofden", zoals hij zei. Hij zei te vrezen dat door het antwoord van de minister kleinere gemeenten zullen worden afgeschrikt nog iets op het gebied van het aantrekken van in dustrie te ondernemen. Voor de ge meente Vogelwaarde acht de heer Mes enige hoop inmiddels nog gerecht vaardigd gezien de uitlating van Toxo peus dat „het n financieel opzicht on mogelijk worden van het bestuur over de gemeente dient te worden voorko men". Ook de heren Serrarens en De Schepper koesteren nog enige hoop al merken zij die laatste uitlating van de minister een ietwat wantrouwend aan als respectievelijk ,.zeer rekbaar te interpreteren" en „diplomatiek". Commentaar van de zijde van waarne mend burgemeester P. J G. Molthoff enkele maanden geleden benoemd te Hulst kon niet worden verkregen. Hij bevindt zich momenteel met va kantie in Duitsland en reist daar sinds maandag ,,met onbekende bestem ming". Hij heeft zijn vakantie in ver band met de kwestie-Meyerink zo lang mogelijk uitgesteld enkele maanden geleden nog omdat er toen een serieuze gegadigde leek te zijn voor de Meye- rink-panden te Stoppeldijk. De aspirantkoper liet echter niets meer van zich horen waarna burgemeester Molthoff vorige week besloot Meyerink enige tijd Meyerink te laten en van zijn welverdiende vakantie te gaan genieten. (Van een onzer verslaggevers) CADZAND Hoewel het toeris tenseizoen is afgelopen en de bouw werkzaamheden nog niet geheel zijn beëindigd, wordt in de fraaie sirandkerk te Cadzand-Bad nog steeds elke zondag een mis op- (Van een on.zer verslaggevers) TERNEUZEN De voorzitter van het dagelijks bestuur van de Afvalwaterlei ding Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen de heer G. H. E. M. van Waes uit West dorpe, heeft tijdens de gistermorgen ge houden openbare vergadering van de raad van bestuur in de raadzaal van het ge meentehuis te Terneuzen meegedeeld, dat binnenkort een speciale vergadering van de raad van bestuur zal worden gehou den, tijdens welke men de financierings moeilijkheden, die de Afvalwaterleiding momenteel heeft, hoopt te kunnen bespre ken. De moeilijkheden zijn voortgevloeid uit de omstandigheid, dat de kostenra ming voor de in uitvoering zijnde en ko mende werken (f 12.500.000) waarschijn lijk belangrijk zal worden overschreden. Daarnaast zijn er moeilijkheden gere zen rond de extra uitkeringen uit het gemeentefonds aan de betrokken gemeen ten. De uitkeringen zijn gebaseerd op het aantal inwoners van de gemeenten in 1960. Overigens besloot de raad van be stuur op voorstel van het dagelijks be stuur tot het aangaan van een kort lo pende geldlening van f 1.000.000 voor de duur van één jaar, zulks vanwege de ho ge rente. Wanneer de verwachtingen van het dagelijks bestuur bewaarheid wor- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De commissaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, heeft de burgemeester van Vrouwenpolder, de heer A. de Kam belast met de waarneming van het bur gemeestersambt te Veere met ingang van 1 november a.s. Op deze datum zal de huidige wnd.-burgemeester van Veere, jhr. I. F. den Beer Poortugael, deze functie neerleggen in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. (Van een onzer verslaggevers) KOEWACT Wellicht zal de Coöpe ratieve Boerenleenbank te Koewacht over enige jaren de beschikking hebben over een nieuw bankgebouw. De plannen voor de bouw van een nieuw kantoor en een woning voor de kassier, die zyn ont worpen door het architectenbureau Jos van Driessche te Hulst, zijn ter verkrij ging van de bouwvergunning naar de overheid gestuurd. Het bestuur van de bij de Raiffeisenbank te Utrecht aange sloten bank hoopt dat de vergunning niet lang op zich zal laten wachten, zodat de Boerenleenbank Koewacht die onlangs het 60-jarig bestaan vierde, binnenkort in een passende omgeving tot verdere bloei zal kunnen komen. Het nieuwe kantoor zal worden ge- (Advertentie) bouwd aan de Nieuws tra at. De entree van de woning van de kassier komt aan de nieuwe straat in het uitbreidingsplan, waarvan de aanleg onlangs is begonnen. Het bankgebouw zelf zal een verdieping krijgen, waarop een archiefruimte de vergaderzaal en het boekhoudlokaal zul len worden ondergebracht. Gelijkvloers komen dan de hal, de kuis en het ei genlijke kantoor. De woning van de kas sier zal geheel gelijkvloers in de vorm van een bungalow dus worden gebouwd De Boerenleenbank en kassier J. Gee- rards zijn momenteel ondergebracht in een oud pand, even verderop aan de Nieuwstraat. In 1953 nog werd achter de woning een kantoorruimte gebouwd, die nu echter te klein is geworden. Wan neer overigens de bank in het nieuwe gebouw zal trekken zal zij een naams verandering hebben ondergaan: tijdens d eerstvolgende jaarvergadering zal het bestuur de leden voorstellen de naam te wijzigen in „Coöperatieve Raiffeisen bank". En waarschijnlijk zal daar geen der leden bezwaar tegen hebben. den, dat de situatie op de kapitaalmarkt zich volgend jaar zal ontspannen, zal men proberen een lagere rente te bedin gen. De heer Huybregts zei van mening te zijn, dat aan deze „korte" geldlening nogal veel risico's zijn verbonden, het geen de voorzitter, de heer Van Waes be aamde. „De kans dat we echter metter tijd gunstiger voorwaarden kunnen be dingen, is groot", zei hij. De laatste deel de nog mee, dat men momenteel de be schikking heeft over f 180.000 aan liquide middelen. De afvalwaterleiding heeft nog een tegoed van f 769.000. „Dat bedrag, gevoegd bij de lening van f 1.000.000 heb ben we voor enige tijd genoeg financie ringsmiddelen'^ aldus de heer Van Waes. De vergadering had een vlot verloop. Zonder verdere plichtplegingen werd besloten tot het vaststellen vim twee be grotingswijzigingen en tot het toekennen van schadevergoedingen aan eigenaren en gebruikers op het traject Langerek. Ten slotte werd de rekening van 1963 aan geboden. gedragen De pater-prior van het St.-Augustinusklooster te Sluis heeft namelijk van de bisschop van Breda, mgr. G. de Vet, toestem ming gekregen om, zolang er min stens dertig bezoekers zijn, elke zondag om 9 uur een mis te cele breren. Ofschoon Cadzand maar een katho lieke familie binnen de gemeente grenzen telt, heeft de celebrant pater F. Kil, moderator aan de katholieke h.b.s. „St. Eloyin Oost burg steeds een gehoor van meer dan dertig personen. Dit aantal (Advertentie) UetéUrMiA 6f> Rillerig Onprettig? Pas dan op! Neem bijtijds 'ASPRO'. 'ASPRO' bevat alles om Uw verkoudheid snel en doel treffend te bestrijden. UewtuHas o/> (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Vanwege de voorgeno men geleidelijke liquidatie van de draad omroep zullen in de komende dagen 10978 draadomroep-abonnees, verspreid over het gehele land. de mededeling ontvangen dat de exploitatie van het net waarop ze zijn aangesloten, per 1 november 1965 zal worden gestaakt. Bij de uitvoering van het wegens de slechte exploitatie-resultaten genomen li quidatie-besluit is het de bedoeling, dat in eerste instantie de exploitatie wordt beëindigd van die netten, welke de groot ste verliezen opleveren. Vanwege de re latie tussen expolitatie-kosten en aanslui tingsdichtheid gaat het hier in het alge meen om netten ten plattelande. Technische onderzoekingen hebben uit gewezen dat van de bijna 456.000 abon nees er circa 440.000 zijn aangesloten op netten, die dankzij vernieuwing en modernisering in de na-oorlogse jaren in een zodanig goede staat verkeren, dat verdere investeringen in de eerstkomen de vijf jaar niet zullen behoeven te ge schieden. Het is dan ook de bedoeling de exploitatie van deze netten onvoor ziene omstandigheden daargelaten ten minste nog vijf jaar voort te zetten. Uitbreiding van deze nog te hand haven netten zal evenwel voortaan niet meer plaats vinden. Wel blijft de moge lijkheid bestaan tot het aanbrengen van nieuwe aansluitingen op de aanwezige netten. De draadomroep-abonnees, die per 1 no vember 1965 niet langer op het draad- omroepnet aangesloten zullen zijn, bevin den zich wat ons gewest betreft in de volgende plaatsen. TELEFOONDISTRICT BREDA Arnemuiden 9, Brouwershaven 15, Co lijnsplaat 20, Dreischor 5, Groede 61, Haamstede 77, Halsteren 211. Hansweert 15. Hoofdplaat 18, Kamperland 20, Kat tend ijke 5, Kruiningen 19. Ossendrecht 8, Oud-Gastel 47. Oud-Vossemeer 37, Ril land 19, Scherpenisse 4, St.-Jansteen 24, St -Maartensdijk 24, Schoondijke 10 Steen bergen 100, Wissenkerke 29, Wolphaarts- di.ik 69. Zevenbergen 180, Zonnemaire 8, Zuiddorpe 19. Axel 30, Etten 24. Hulst 1. Oudenbosch 4, Raamsdonksveer 4, We- meldinge 1. Totaal 1117. ofwel 6,3 pet., van totaal 17.827 aangeslotenen. jm (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM De 22-jarige C. P. Dolmans uit Woensdreeht is gister morgen bij een aanrijding op de Ant werpsestraatweg te Bergen op Zoom do delijk gewond geraakt. De jongeman, die met een motor in de richting van de Sta- lenbrug reed, kreeg geen voorrang van een hem tegemoet rijdende truck met oplegger, bestuurd door J. S. te Bergen op Zoom. die linksaf de Abraham de Haanstraat wilde inrijden. Bij de botsing liep de motorrijder een zware hersen schudding op. Enige uren later overleed hij in het Algemeen Burger Gasthuis. De commissaris van politie te Bergen op Zoom verzoekt eventuele getuigen van deze aanrijding zich te melden op het politiebureau. (Van een on.zer verslaggevers) GOES Bijna tweehonderd leden van de landelijke Betonvereniging hebben gisteren een bezoek gebracht aan de in uitvoering zijnde brug over de Ooster scheid e. Voorafgaande aan deze excursie kregen de leden een duidelijk beeld over de voorgeschiedenis en de bouw van de ze brug tijdens een bijeenkomst in de Prins van Oranje te Goes. Ir. J. van Loenen, ingenieur bij het aan nemersbedrijf van Hattum en Blan kevoort n.v. gaf hierna een overzicht over de voorgeschiedenis, de ontwikke ling en het ontwerp van de Oosterschel- debrug. Aan de hand van kaarten kregen de aanwezigen een indruk van de bouw van de langste brug van Europa. Deze in druk werd nog verstevigd door ir. A. Krijn, ingenieur bij de N.V. Amsterdamse Ballast Mij. Met behulp van dia's maakte hij de aanwezigen duidelijk, hoe nu ei genlijk de brug wordt gebouwd. Over het bouwtempo toonde ir. Krijn zich zeer te vreden. Hoewel men aanvankelijk het geplande tempo van het vervaardigen van twee overspanningen in vier weken tijds niet kon halen, is dit uiteindelyk wel gelukt, In goede perioden worden er op de werk- haven te Cats zelfs twee overspanningen in drie weken geproduceerd. In de win ter zal er naar gestreefd worden om dit tempo vol te houden. wordt bereikt door katholieken, die in Terneuzen werken en voor lopig in Cadzand een onderdak hebben gevonden. Begin volgend jaar zullen zij naar de Zeeuwsch- Vlaamse industriekern verhuizen, maar tegen die tijd breekt ook weer het toeristenseizoen aan. Om beschutting te bieden, heeft men het voorste gedeelte, waar het altaar staat, afgeschermd, waar door een ruimte is ontstaan met plaats voor bijna honderd mis bezoekers. (Van een onzer verslaggevers) EINDHOVEN-GOES De politie te Eindhoven heeft de 26-jarige J. de B. en zyn 21-jarige echtgenote H. de B.-V. aan gehouden op verdenking van verduiste ring van huurauto's van taxibedrijven in o.a. Middelburg, Kruiningen en Sittard. (Hiervan hebben wij al eerder uitgebreid melding gemaakt). De politie te Sittard had een tip ge kregen, dat het echtpaar zich in een cara van in de omgeving van Eindhoven zou ophouden. Ze verzocht de politie daar om hulp bij de opsporing. Het echtpaar, dat ook over een auto bleek te beschikken, waarvan de herkomst nog onbekend is, is naar Sittard gebracht om verhoord te worden. Ook de Belgische politie heeft belangstelling voor het paar. Waar het echtpaar uiteindelijk veroordeeld zal worden is nog niet bekend. Wel is inmiddels achterhaald, dat de auto, die de vrouw op 30 september in Kruiningen bij garage J. B. heeft gehuurd, binnen twee dagen in Bergen op Zoom was doorverkocht. De wagen, die ze op 2 oktober in Middelburg bij de verhuur- inrlchting van de gebrs. B. had gehuurd en die ze nog dezelfde dag had doorver kocht aan een garagehouder in Roosen daal. was door de laatste inmiddels door verkocht aan iemand in Breda. Daar werd de auto ook inderdaad aangetroffen. De Sittardse wagen bleek verkocht te zijn in Heerlen. Het is echter nog niet zeker of deze auto's zonder meer aan de resp. eigenaars kunnen worden doorge geven. Ze zijn namelijk in derde hand doorverkocht en kunnen dus niet zonder meer door de politie in beslag worden genomen. Een en ander zal langs civiel rechtelijke weg moeten worden geregeld. Wat dr. F. A. Nelemans van het TNO in Delft op het congres van het Verbond voor Veilig Verkeer heeft ge zegd over het gebruik van alcohol en geneesmiddelen door automobilisten, geeft in heel wat opzichten stof tot na denken. De kern van zijn betoog was, dat artsen èn automobilisten veel te einig nadenken over de invloed die bepaalde geneesmiddelen op de rij vaardigheid hebben en over de vaak onvermoede uitwerking van alcohol op personen die tevoren geneesmiddelen hebben ingenomen. Veel artsen zullen zich afvragen wat dr. Nelemans eigenlijk wil. De spreek kamer, zullen zij geneigd zijn te zeg gen, is geen laboratorium voor rijvaar- digheidsonderzoek. Het stellen van een juiste diagnose is vaak al moeilijk ge noeg. Moet nu ook van geval tot geval nog worden nagegaan of mijnheer een auto rijk is en eventueel plannen heeft diezelfde dag één of meer borrels te nuttigen7 Inderdaad: gemakkelijk is het niet. Maar volgens dr. Nelemans brandt het rode lampje al te duidelijk dan dat men het zou mogen negeren. Hij meent dat via de publiciteit zowel de auto mobilisten als de artsen en apothekers voortdurend met het gesignaleerde pro bleem moeten worden geconfronteerd, opdat ze er althans bij stilstaan en zo nodig maatregelen kunnen nemen, of tenminste deze maatregelen kunnen adviseren. Zijn inleiding zal wel een teken van tegenspraak worden, omdat de praktijk heel wat moeilijker zal blijken dan de theorie. Toch zal niemand ontkennen dat de duidelijke vaststellingen van dr. Nelemans op zichzelf al bijzonder waardevol zijn. Het aantal auto's neemt dagelijks toe en juist op de autowe gen kunnen kleine oorzaken rampza lige gevolgen hebben. Als de artsen er maar enigszins toe kunnen bijdra gen dat een aantal van deze kleine oorzaken wordt weggenomen, is er al heel wat gewonnen. (Advertentie) Zo'n modieus VAN MAAREN-brilmontuur, als het ware "gemaakt om Uw charme tot haar recht te laten komen". Het specifieke VAN MAAREN-montuur, waarmee U Uzelf bent, élke dag "op Uw best". VAN MAAREN, in keus èn service, niet te evenaren. BREDA N. Ginnekenstraat 23, tel. 38370 DEN BOSCH TILBURG EINDHOVEN HELMOND VENLO TERNEUZEN. On geveer anderhalf jaar geleden hebben leerlin. gen van de te Zaamslag wonende kunstschilder, Pieter de Bodt, in hun „leslokaal", Steenkamp- laan 51, een tentoonstel ling gehouden van hun werken: schetsen, teke ningen en schilderijen. De belangstelling hier voor .was toen zo groot dat zij dit willen herha len. Op vrijdag 16 okto ber om 8 uur 's avonds zal burgemeester mr. Rijpstra deze nieuwe tentoonstelling officieel openen. Er zijn nu meer werken en in tegenstel ling tot de eerste maal zal de tentoonstelling niet alleen de daaropvol gende dag, maar ook 's zondags geopend zijn. De heer de Bodt heeft wat betreft zijn Terneu- zense „schildersschool" niet over belangstelling te klagen. Hij heeft nu dertig leerlingen en hel feit dat ook enkele Ame rikanen zijn lessen be zoeken maken het gezel schap internationaal. Men heeft dit ook zelf al meerdere malen kunnen vaststellen. Bij een wan deling op een mooie zo mer (vrijdag-avond trelt men van de tien negen keer de heer de Bodt met zijn leerlingen nabij de „stenen beer", mis schien wel één van de mooiste punten van Ter- (Van onze correspondent) neuzen. Bij de alles- dominerende watertoren heeft men een onverge lijkelijk mooi uitzicht op de Westerschelde met de passerende oceaanreu zen. Maar iemand die het nog nooit in werke lijkheid gezien heeft kan zich niet voorstellen hoe mooi slikken zijn wan neer er de kleuren van de ondergaande zon op vallen. In de verte de omtrekken van een mo derne fabriek in een zo vredig land als het Zeeuwsch-Vlaamse geeft een aparte bekoring en bij helder weer ziet men vanaf dat punt de Schel- dekranen in Vlissingen. Maar zo ver behoeft men nog niet eens te gaan. Hoe vredig liggen op zo'n zomeravond de gar- nalenschepen aan de Scheldekade met hun netten wijd-uit boven in de mast. En wat maakt de ondergaande zon van de huizen en torenspit sen van Terneuzen een prachtige tegenlieht-op- name. Welk een sfeer kan er uitgaan van een oude roeitboot die daar ergens zo maar een beet je heen en weer ligt te drijven. Voor iemand die het zien kan en dus ze ker voor tekenaar en schilder allemaal onder werpen waarop hij niet komt uitgekeken al was het alleen maar omdat het steeds wisselende licht er een andere stem ming aan geeft. Wanneer de heer de Bodt les geeft wandelt hij rustig van de een naar de ander. Hij keurt iets goed of geeft zijn op merkingen voor een ver betering. Alle dames en heren, jong en oud, zijn voor hem gelijk. Hij neemt op een gegeven ogenblik een tekening eb prijst hem om zijn goede kwaliteiten, maar ver geet daarbij vooral niet op de fouten te wijzen. „Fouten maken kan heel nuttig zijn", is één van stellingen. Mede op die manier blijft de goede geest van zijn discipelen gehandhaafd en de prak tijk bewijst dit. Dat burgemeester mr. Rijpstra deze tentoon stelling met alle plezier wil openen, behoeft geen verwondering te wekken als men weet hoe hij er naar streeft om de streek meer leefbaar te maken. Een dergelijk instituut als van de heer de Bodt, hoe bescheiden nu ook nog, heeft zeker zijn nut. Het is één van die kleine, maar hoogst be langrijke „onderdelen" van het patroon waar de leefbaarheid van een ge west kan op worden af gelezen. Dat er bij de eerste tentoonstelling al zo'n overweldigende be langstelling was, is een hoopvol teken.

de Stem | 1964 | | pagina 3