VERWARRING IN WASHINGTON Johnson waakzaam door moord komplot Bouwbedrijf Texel ontslaat personeel Brusse moest beter weten" Tweemaal tekenen overbodig Krijgsraad komt tot vrijspraak Olympisch goud Gaat schaar straks in „Mensen van morgen" house of enqiand Texas opnieuw in opspraak RODEX Soldaat door schot gedood GESCHOKTE OUDERS OVER LOEKPS FILMROL DAGBLAD VOOR ZEELAND Andriessen over pierbeschikking Erewoord Teleurgestelde pastoor Conciliebezoek heeft geen zin HERENJASSEN Rookbomaffaire POLITIE VERWIJDERT 450 MAN Verzet tegen overplaatsing van pastoor twee doden Pauling voorziet half miljoen slachtoffers Kernproef van Fransen fataal voor geboorten 55 Belg vecht met Puttese politieman KNOKPARTIJ SLOT VAN FEEST 104e JAARGANG No. 24716 Voor God, Koningin en Vaderland UitgaveN.V. Uitg. Mij. Neerlandia. DirecteurDrs. W. A. J. M. Harkx. HoofdredacteurJ. J. H. A. Bruna. Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda - Reigerstraat 16 tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 D O NDERDAO 15 OKTOBER 1964 Abonnementsprijs: 9,75 per kwartaal, excl. 0,25 incasso; ƒ11,85 per post excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURG. Nieuwstra (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG De minister van Econo mische Zaken. prof. J. E. Andriessen meent, dat hijzelf de tweede minister is die eventueel de beschikking in zake de prijsverhoging van de Scheve- ningse pier hacf moeten ondertekenen. Naast de minister van Economische Zaken had de handtekening kunnen staan van die van de minister voor het toerisme. „Welnu", zei prof. Andries sen, ,.dat ben ik zelf". De bewindsman zei het echter onzinnig te achten twee maal zijn handtekening te zetten. Hij verklaarde wel aan deze zaak aan dacht te hebben geschonken, toen hij zijn prijsbeschikking tegen een verho ging van de pierprijs van 50 cent tot een gulden uitvaardigde. Minister Andriessen heeft dit woensdag meegedeeld in de openbare commissie vergadering, die de Tweede Kamer be steedde aan ae begroting voor 1965. Noch de commissieleden, noch de mi nister wilden op de entreeprijs-affaire diep ingaan, nu de zaak bij de Hoge Raad aanhangig is gemaakt door de procureur-generaal. De bewindsman wees er overigens op dat als de beslissing van de Haagse rechtbank juist zou zijn, namelijk dat twee mi nisters moeten tekenen alle andere beschikkingen, getroffen op grond van economische wetten, onjuist zijn. Die zijn slechts door hemzelf als minister van Economische Zaken getekend. Op een vraag deelde de bewindsman mee, dat de procureur-generaal, zoals gemeld, eigener beweging cassatie in het belang der wet heeft gevraagd. Wel is over deze zaak gesproken, aldus prof. Andriessen. Voor de maatregel tegen het Zwolsman-concern heeft de minister slechts een motief gehad: het zou discriminatie zijn om een kleine bakker of melkboer wel onder de prijsgedragsregels te laten vallen en een grote onderneming, die zijn prij zen met honderd procent verhoogt, niet. De overheid mag in zijn beleid niet discrimineren. „Als ik vandaag weer voor de beslissing zou staan, zou ik nu opnieuw dezelfde maatregel treffen", aldus minister Andriessen. DE VIERJARIGE Ricardo Botter is door nog onbekende oorzaak in de Tweede Eemhaven te Roterdam te wa ter geraakt en verdronken. PAUS PAULUS gaat op 24 oktober naar het in de buurt van Rome gele gen klooster van de Benedictijnen „Monte Cassino". om daar de geheel gerestaureerde abdij in te zegenen. KONING BOUDEWIJN en koningin Fabiola brengen begin volgend jaar een bezoek aan Zuid-Amerika. Het is nog niet bekend welke Zuidamerikaan se landen zullen worden bezocht. DE STAKING onder het personeel van de Londense ondergrondse spoorwegen is woensdag geëindigd, na een stakings bijeenkomst, waarop werd beraadslaagd over de nieuwe dienstregeling. DE SOVJET-UNIE heeft woensdag op nieuw een onbemande kunstsatelliet van het type Kosmos gelanceerd. Bo- chum meldde de ontvangst van signa len. EEN FRANSE militaire helikopter it, in de Middellandse Zee neergestort en gezonken. De vier inzittende officieren v/orden vermist. jlets lagere temperaturen twe^Tr,,WachtinS medegedeeld door v i'geldig tot vanavond: 3;eeI bewolking en tijdelijk regen yverwegend matige ivind, krimpend Xan °ostelijke naar noordelijke rich- "nSen. Iets lagere temperaturen. g: zon onder 17.46 uur. Sï Sn;«!on °P '-06 uur. Maan on- der 00.42 uur. WASHINGTON De ontdek king van een moordkomplot tegen de Amerikaanse president Lyn don B. Johnson in de stad Corpus Christi in Texas, heeft in Wash ington schrik en verwarring ge zaaid. Agenten van het F.B.I. en de Amerikaanse veiligheidsdienst zijn onmiddellijk naar Texas ge vlogen om de twee mannen die door sheriff John Mitchell van Corpus Christi zijn gearresteerd, nader aan de tand te voelen. De arrestanten, van wie er een al eens in de gevangenis heeft gezeten wegens moord, bleken over een verbijsterend uitgebreid wapenarsenaal te beschikken. President Johnson bezoekt zondag Corpus Christi. Deze stad ligt ongeveer 500 kilometer ten zuiden van Dallas, waar op 22 november van het vorig jaar president Kennedy werd ver moord. De politie van Corpus Christi werd door een tipgever op het spoor gezet van de samenzweerders. Direct daar na werd de 29-jarige Julius Schmidt aangehouden en enkele uren later de 28-jarige Harry Bird. Een derde figuur, de man die met het moordplan zou rondlopen, is nog spoorloos, maar de politie heeft een klopjacht op hein georganiseerd. Schmidt zou volgens de politie het wapen voor de moordaanslag moeten leveren. In zijn huis werden, behalve goed onderhouden en schietklare wa pens (waaronder een machinegeweer, raketwerpers, verdragende geweren en handgranaten) en munitie, ook nazi- vlaggen en Duitse uniformen en helmen uit de tweede wereldoorlog gevonden. Het huis van Schmidt is kennelijk een opslagplaats van een nazi-groepe ring. ESCH „Ilocwel men in Rome op het concilie al bezig is de verklaring over de priesters te behandelen en de uitgenodigde pastoors daarbij aanwe zig zouden moeten zijn, heb ik nog steeds geen officiële uitnodiging ont vangen om als auditor naar Rome te gaan". Dit zegt pastoor Harry Beex uit Esch, die het Nederlands episcopaat op voordracht van mgr. Bekkers van Den Bosch als enige heeft uitgekozen om de Nederlandse pastoors op het conci lie te vertegenwoordigen. Pastoor Beex weet slechts uit een brief van mgr. Bekkers dat hij is uitgekozen, maar de officiële brief van het secretariaat-ge neraal van het concilie heeft hij nog steeds niet ontvangen. Pastoor Beex vraagt zich af wat voor nut het nog heeft naar Rome te gaan als het onderweip „De Sacerdotibus", al behandeld wordt en afgehandeld zal zijn als hij 'woensdag 21 oktober zo als zijn plan was naar Rome ver trekt. De behandeling van dit onder werp in het concilie is het enige, dat de pastoors als auditores zullen mogen bijwonen. Pastoor Beex hoopt dat de pastoors-auditores alsnog de behandeling van andere concilie-onderwerpen zul len mogen bijwonen. Van mgr. Bekkers heeft hij gehoord dat het voorstel over de priesters „een slecht stuk" is, „dus waarom zal ik daarvoor dan naar Rome gaan". Sheriff Mitchell verklaarde dat Schmidt bekend staat als wapenhande laar en dat de politie meldingen had gekregen van tipgevers over het bijeen brengen van grote hoeveelheden wa pens eni munitie in Corpus Christi en het omringende gebied langs de Golf van Mexico. De tipgevers hadden ook „vaag iets horen zeggen over het vermoorden van de president". Schmidt bekende gisteren dat hij il legaal wapens had gekocht, maar ont kende ten stelligste iets af te weten van een plan dc president te doden. Schmidt, eigenlijk loodgieter van be roep, werd in 1956 tot tien jaar gevan genisstraf veroordeeld wegens moord. Volgens de politie had hij een man ge dood die Schmidt en een medeplichtige had betrapt bij het beroven van een winkel in auto-onderdelen. Hij werd in 1958 op erewoord (voorwaardelijk) vrijgelaten en in 1960 kreeg hij vol ledige kwijtschelding van de rest van zijn straf. De beide arrestanten zijn voorgeleid, voorlopig onder beschuldiging de wa penwet te hebben overtreden. De man naar wie de politie thans met man en macht zoekt en die wel licht geestelijk gestoord is, wilde een automatisch pistool kopen bij Schmidt. Om contact onmogelijk te maken, al dus sheriff Mitchell, werden Schmidt en Bird opgepakt. Hoewel sommige politieke kringen in Texas sceptisch staan tegenover de bewering dat net om een komplot te gen de president gaat, zijn er stringente maatregelen genomen. Ook zal de presi dent zelf wellicht in het vervolg en zeker als hij zondag naar Corpus Christi gaat meer acht slaan op de veiligheidsmaatregelen die door zijn lijfwacht zijn getroffen voor de ver- kiezingsreizen. De president heeft zijn lijfwachters al herhaaldelijk tot wan hoop gebracht door zich aan hun di recte beveiliging te onttrekken en zich tussen het publiek te begeven. Enkele incidenten hebben zich hierbij voorge daan. Sommigen in de omgeving van het Witte Huis hebben scherpe kritiek op Johnsons achteloze houding, terwijl de Amerikaanse veiligheidsdiensten er da nig van langs hebben gekregen in het rapport van de commissie-Warren, wel ke de moord op president Kennedy heeft onderzocht. Zo juist ontvangen een prachtige collectie Made in England by OF LONDON GROTE MARKT 25 - BREDA BRUSSEL De Belgische krijgsraad te Luik heeft woens dag in het rookbomproces" de twee beschuldigde militairen vrij gesproken. In het proces hebben een 20-jarige sergeant, R. Maigre, en een 36-jarige beroepsofficier, kapitein J. Bergers, te rechtgestaan omdat zij verantwoordelijk waren gesteld voor de dood van drie Belgische rekruten en het lichamelijk letsel van 11 dienstplichtigen. De militairen vonden de dood bij een oefening op 26 februari van dit jaar in het opleidingscentrum in de Belgi sche plaats Beverloo. Zij moesten door een riool kruipen en om de oefening een realistisch karakter te geven werd gebruik gemaakt van een rookgranaat. De giftige rook werd drie militairen noodlottig. Een aantal soldaten liep ernstig letsel op aan de ademhalings organen en enkelen van hen zim nog steeds niet geheel hersteld. De krijgsraad overwoog in het von nis dat kapiteain Bergers niet verant woordelijk kon worden gesteld voor nis dat kapitein Bergers niet verant- gebruik van de rookgranaten niet wa ren bijgewerkt. Sergeant Maigre werd vrijgesproken wegens zijn „onvoldoen de opleiding, onervarenheid en onwe tendheid dat de rookgranaten gevaar lijk waren". iSfciJS (Van onze correspondent) AMSTERDAM De Amsterdamse politie heeft vanmorgen 450 bouwvak kers van hun werk moeten verwijderen, omdat zij door de bouwmaatschappij Texel op staande voet waren ontsla gen. De arbeiders namen geen genoe gen met de maatregel en bezetten de acht objecten (in totaal 800 woningen) die Texel momenteel in uitvoering heeft. Toen bleek dat zij desnoods met watergeweld verdreven zouden wor den, lieten zij zich langs een zacht lijntje wegvetren. liet ontslag van de 450 (vrijwel het voltallige personeel van Texel) is ge gaan met volledige instemming van het gewestelijk arbeidsbureau. De heer F. W. van der Meijden, een van de direc teuren van de enderneming, zei woens dag: „Het kon niet langer zo. Een paar weken geleden ben ik door de economi sche politierechter veroordeeld tot een maand voorwaardelijk en 16.000 boete, omdat ik mijn mensen een voorschot van maximaal 200 per maand be taalde op een winstdelingsregeling, die nog steeds ter beoordeling bij de Stich ting van de Arbeid ligt. Desondanks bleven de bouwvakkers die uitkering eisen. Maar ik kan ze niet betalen. Ik zou de gevangenis indraaien". Enkele raddraaiers zijn toen tot actie overgegaan. Zij kregen het personeel zo ver, dat in het vervolg maar veertig uur per week gewerkt zou worden. DEN HAAG Tijdens een les schiet- opleiding-geweer op het kazerneterrein van de Isabellakazerne in Den Bosch, is gisteren de 20-jarige dienstplichtig soldaat A. K. van der Mark, door een schot getroffen en gedood. Het slacht offer, dat ongehuwd was, woonde in Rijswijk en was leerling van de kader- school infanterie in Den Bosch. Na laden, ontladen en herladen met exercitiepatronen werd het richten be oefend, waarbij gebruik wordt gemaakt van een richtbord dat op enkele meters afstand door een medeleerling wordt vastgehouden. Tevoren dienen de exer citiepatronen te worden verwijderd. Dit was echter verzuimd en bovendien bleek zich tussen de exercitiepatronen een scherpe patroon te bevinden, waar door soldaat Van der Mark, die het richtbord vasthield, dodelijk in het hoofd werd getroffen. De Kon. Mare chaussee stelt een onderzoek in. Voorts weigerden de bouwvakkers overwerk te verrichten en hun vrije zaterdagen op te offeren. De heer Van der Meijden: „Op die manier ging het niet langer. Ik heb nu toestemming gevraagd en gekregen om het hele personeel, de goeden en de kwaden, op staande voet te ontslaan. Hoe het in de toekomst moet weet ik niet. Ik kijk de zaak eens rustig aan en zal proberen langzaam een nieuwe ploeg te formeren die wel op rede lijke wijze met me wil werken". De uitbarsting is gekomen nadat de bouwvakkers Tan Texel een half uur te vroeg demonstratief de bouwterreinen verlieten. Zij waren schriftelijk ge- waarschuwd dat dit een reden voor ontslag op staande voet zou zijn. OPORTO Twee jonge meisjes zijn gisteren gedood en 17 andere personen gewond toen republikeinse gardisten hun machinepistolen afvuurden op een menigte die de verhuizing van de pas toor van Lourosa wilde beletten. Een van de meisjes werd op slag ge dood. Het andere stierf in een zieken huis in Oporto, waarheen zij met vijf andere gewonden was overgebracht. De toestand van deze vijf zou ernstig zijn. Het meisje dat ter plaatse stierf heet te Rosa Vilar da Silva en was 18 jaar. Het andere meisje was Maria de Lour- des Oliveira, 17 jaar. Beiden werkten op een kurkfabriek in Lourosa, waar duizenden gelovigen de pastorie van pater Damiao Olindo da Silva Bastos hadden „belegerd", omdat zij niet wilden dat hij zou worden over geplaatst, zoals het bisdom Oporto had bepaald. IN HENGELO reed de 27-jarige J. Leene uit Enschede met zijn scooter tegen een truck met oplegger, die on verlicht vlak bij een brandende lan taarn stond. L. overleed enkele uren later in het ziekenhuis. Nederland olympisch kampioen ploe gentijdrit op de weg. Trots tonen (v.l.n.r.) Jan Pieterse, Bart Zoet, Ger- ben Karstens en Evert Dolman hun medailles. SYDNEY Meer dan een half mil joen kinderen zullen dood, misvormd of achterlijk ter wereld komen als Frank rijk een atoombom van twintig mega ton boven de Stille Oceaan tot ontplof fing brengt, zo heeft de Amerikaanse geleerde dr. Linus Pauling woensdag verklaard. Zoals bekend hebben de Fransen daar een proefterrein, van waaruit een ontploffing is gepland. De 63-jarige Pauling, tweemaal win naar van een Nobelprijs (voor schei kunde in 1954 en voor vrede in 1962), kwam woensdag in Sydney aan voor het bijwonen van het Australische con gres voor international samenwerking en ontwapening. „Tot dusver heeft men atoombommen met een totale kracht van zeshonderd megaton laten ontplof fen", aldus de geleerde. „In de loop van de tijd zal dit het dood of mis vormd geboren worden van zestien mil joen kinderen veroorzaken. Als Frank rijk nog twintig megaton aan het to taal toevoegt, zullen er nog een half miljoen kinderen worden opgeofferd. Bovendien zal één op de vijftienhon derd mensen sterven aan door kern proeven veroorzaakte kanker. Dat wil zeggen dat ongeveer twee miljoen men sen, die nu leven hun normale levens kansen met tien, vijftien of twintig jaar zien dalen. Als de Franse proeven door gaan wordt dit getal nog met een- dertigste' vermeerderd". KEES BRUSSE (Van onze correspondent) AMSTERDAM ,,Het zal me een zorg zijn, dat Kees Brusse een mees terwerk heeft gemaakt, zoals de cou ranten schrijven. Kees Brusse mag meesterwerken maken zoveel hij wil, maar alsjeblieft niet over de rug van mijn gezin. Loeki neem ik niets kwa lijk. Al wordt hij zondag 20 jaar als het op branieschoppen aankomt, is hij een jochie van 10. Maar Brusse neem ik het allemaal wel kwalijk. We ken nen hem goed. zijn schoonmoeder van 76 woont pal onder ons en we doen graag boodschappen voor haar. Van Brusse had ik verwacht, dat hij ons zou laten horen, wat ons kind over zijn vader en moeder te zeggen heeft, voor dat hij de film de straat op gooide". Mevrouw G. is tot tranen toe ge schokt bij het idee, dat vanaf van avond Mensen van morgen" in 22 bio scopen gaat draaien, en dat op hetzelf de moment iedereen, die een paar gul den te missen heeft, kan gaan horen, wat haar zoon wel vindt van zijn ou derlijk huis. Loeki is in de film van Brusse de keiharde volksjongen, die ..meteen begint te slaan als iemand hem vuil aankijkt". De student in de psychologie K. Thio, die voor „Mensen van morgen" het speurwerk heeft verricht, was op hem attent gemaakt door de directeur van het heropvoedingsgesticht Valkcnheide, waar de jongen is geweest. Tezamen met 12 anderen kreeg hij de hoofdrol in de psycho-montage, die Brusse met de producent Rudolf Meyer heeft ge maakt. Zijn honorarium bedroeg netto f 432.-. De zaak heeft een juridische kant, waarvan de heer en mevrouw G. zich terdege bewust zijn. Loeki is minder jarig en als zodanig niet zelf tot han delen bevoegd. Mr. J. Mathuisen, de bekende Amsterdamse advocaat die de jongen onlangs verdedigd heeft,' toen hij terechtstond wegens mishandeling, meent: „Wanneer de ouders zich door de film in hun eer en goede naam voe len aangetast of er nadelige gevolgen van ondervinden, zullen ze voor de rechtbank heel sterk staan." Overigens weet mevr. G. (haar man ligt na een hartaanval al enkele we ken te bed) nog niet. of zij het zo ver zal laten komen. ,,Ik zal zelf eerst naar de film gaan kijken en pas daarna be slissen wat er moet gebeuren. Mijnheer Meyer komt bovendien vrijdag op be zoek om de zaak te bespreken en Brus se heeft me al telefonisch beloofd te zullen doen wat hij kan. Ze zijn er erg van geschrokken, dat ik zo kwaad ben gew orMhci.denss en en en geworden. Misschien knippen ze er wel uit wat ons niet bevalt." Vader G. zegt, even pijnlijk getrof fen: „Kijk, Loeki is een moeilijke jon gen, ik lig hier niet voor niets met een hartkwaal op bed. Die twee vechtpar tijen die hij heeft gehad hebben me bij elkaar f 2000,- gekost. Nu zult u zeg gen: hij verdient toch laat hem het zelf maar betalen. Maar ik heb ge dacht: nee. want juist dan raakt hij op het verkeerde pad. Hij verdient f 100,- schoon in de week bij me. Is dat zo slecht voor een jongen van 19? Mam- als ik er bijvoorbeeld f 25.- in de week van in zou houden, dan zou hij er met een de brui aan geven en de hemel mag weten in welk gezelschap hij dan terecht zou komen. Daarom doe ik het niet. Ik wil maar zeggen: met welk recht laten ze zo'n jongen in het pu bliek over zijn ouders oordelen?" „Loeki houdt van sensatie", zegt moeder G. „Hij heeft overigens van morgen, voordat hij naar zijn werk ging, tegen me gezegd: „Moeder, het spijt me, die film is een jaar geleden opgenomen en achteraf vind ik. dat ik bepaalde dingen beter niet had kunnen zeggen." Het verhaal, dat vader en moeder G. doen, is triest en opbeurend tegelijk. Triest in zoverre het de lijdensweg van opvoedingsgesticht naar gevangenis, van hersenspecialist naar psychiater beschrijft, die de ouders met hun moei lijke zoon zijn gegaan, maar opbeurend door het geduld en liefde, die uit het relaas spreken. „Natuurlijk zullen we fouten hebben gemaakt", zegt vader G. in zijn ziek bed. „Er is overal wel wat. Maar dat we zo publiek te kijk worden gezet, hebben we toch nergens aan verdiend, geloof ik." Kees Brusse is zeer verontwaardigd over het feit, dat verslaggevers hel spoor van Loeki hebben gevolgd tot zijn ouders en dat zij uit hun mond hun geschoktheid en verdriet hebben opge tekend, „Het was de bedoeling dat de hoofdpersonen uit mijn film anoniem zouden blijven", zei hij ons telefonisch „Bovendien heb ik heel veel voor Loe- kie gedaan." Dit laatste ontlokt vader en moeder G. een schampere lach, „Het enige wat hij gedaan heeft", zegt de vader, „is de kosten van de advocaat betalen, toen Loeki na de film in moeilijkheden kwam." (Van een onzer verslaggevers) PUTTE Innige honderden Belgen en Neder- j landers hebben er woensdag in alle vroegte voor gezorgd dat de ver broederingsfeesten, die dp afgelopen dagen in Putte zijn gevierd, in een chaos zijn geëindigd. In^ een serie vechtpartijen, die om één uur 's nachts begon en rond drie uur 's morgens eindigde, hebben zij hun meningsverschillen met harde hand uit de wereld willen helpen. Er vie len rake klappen, waarvan o.a. de adjudant Trienen van de rijkspolitie uit Hoogerheide, een der slachtoffers was. Hij kreeg van een verhitte Belg een serie klappen op het gezicht, waarbij hij een gekneusde neus en bovenlip opliep. De oproerkraaier, de 34-jarige Antwerpenaar A. V., is later door de adjudant zelf gearres teerd en veilig opgeborgen. Hij zal vrijdag voor de Bredase officier van justitie worden geleid. De rijkspolitie van Putte had al eerder op de avond gemerkt, dat de verhouding tussen Belgen en Ne derlanders gespannen was. Men zag zo hier en daar mannen met bebloe de hoofden rondlopen en dat duidde erop dat het al niet helemaal goed zat met de Benelux-gedachte, die in Putte hoogtij had gevierd. De gemoe deren van de zeer talrijke Belgen en Nederlanders, die nog in Putte ver enigd waren, waren wellicht zo ver hit door de discussies over de in de middag gehouden sluitingskoers. Dat feit verklaarde ook de aanwezigheid van vele Antwerpse havenarbeiders, die volgens adjudant Trienen de grootste ontruststokers waren. Na de sluiting van de cafés verzamelden zich op straat naar schatting 200 man. Ovearal ontstonden vechtpar tijen, waaronder een waarbij een 40 man. Overal ontstonden vechtpar- ging met behulp van de gummistok de vechtenden uiteen te drijven, kreeg adjudant Trienen de vermelde klap. De dader, de 34-jarige Antwerpe naar A. V., repte zich hierna snel over de grens en begon van daaruit de adjudant uit te dagen. Ondertussen waren andere Belgen versterkingen gaan halen in Belgisch Putte. Toen zij terugkwamen om de zaken eens en voorgoed recht te zet ten, ontdekte adjudant Trienen de Belg, die hem had geslagen. Mede doordat er inmiddels versterking was gekomen van marechaussees van de legerplaats Ossendrecht en van de rijkspolitie, gelukte het hem de man na een stevige vechtpartij in de kraag te grijpen. Toen de belhamels di't merkten dropen zij langzaam af naar België. Verdere arrestaties werden niet meer verricht. EEN TOESTEL van de Amerikaanse luchtmacht is op 250 km ten noordoos ten van de Thailandse hoofdstad Bang kok neergestort. Er werden 11 dorps bewoners gedood. De bemanning heeft zich per valscherm kunnen redden. (Advertenties) goedg^ Alleen de meest malse, de meest smakelijke, de meest vleesrijke kippen zijn goed genoeg voor heerlijke California kippen bouillonsoep. Reeds v.a. 15 CENTl Denk niet alleen aan House als u een pak of jas nodig hebt. Wij zien u ook graag in onze afdeling heren mode. Daar hebben wij alles - van boordenknoop- je (15 cent) tot cardigan (179.50).

de Stem | 1964 | | pagina 1