}8 *9 UiEN Yedergewicht Jan de Rooy out" door een blessure Gust in Desmet: zege sluitingsprijs Voetbalderby in Breda met rivalen NAC-PSV IDJES Tiemen heeft z'n papa en Jan de Rooy een.... Ted Graef Hockeyteam voor zware opgave tegen Duitsers Waterpoloërs na prima duel in halve finales OFFEES INBONS TERFABRIEK RNEUZEN D O O O O O O O O O O FLITSENDE KOPSTOTEN Zeilers zijn tevreden Tiemen Groen bij zijn vader S SPAREN INDUSTRIEWEG DAWN F ALAIN GOTTVALLES Vlegel Schermtoernooi is ook gestart Gaat BARONIE zich herstellen? Wat doet RBC Amerikanen vragen om een medaille Henk Cornelisse start zeker in achtervolging OLYMPISCH HOOFD 10 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 14 OKTOBER 1964 19 GRATIS LDZEGELS GRATIS [LDZEGELS GRATIS LDZEGELS 21152210 tijdens werktijd aan het -ATELIER iRIEK, 17, N. gewenst ook schriftelijke richten aan dit adref. (Van onze speciale verslaggever) TOKIO Melbourne, Rome en Tokio zijn de meest markante stadia in de Olympische carrière van de Australische wonderzwem- ster Dawn Fraser. Driemaal ach tereen werd zij Olympisch kam pioene in tijden, die een duide lijke opgaande lijn vertonen Melbourne 62,0Rome 61,2 en Tokio 59,5 sec. Datvn Fraser beheerst de vrije- slagsprint, zoals nog nooit door een zwemster voor haar werd gedaan. Sinds zij in Goty met een tijd van 1.04,5 het twintig jaar bestaande wereldrecord van de Nederlandse Willy den Ouden overnam, heeft zij nooit een race meer verloren. Een hoogtepunt in haar car rière vormde de 59,9 sec. van oktober 1962, waarmee zij als eer ste zwemster onder de minuut kwam. Dat daarmee het plafond van haar mogelijkheden nog niet bereikt was, bewees de slanke Australische in nog twee record pogingen, waarbij zij het wereld record omlaagbracht tot 58,9 sec. In maart van dit jaar leek haar carrière abrupt afgebroken, toen zij bij een auto-ongeluk, waarbij haar moeder het leven verloor, zelf ernstig gewond raakte. Maar met ijzeren volharding trainend kwam Datvn Fraser ook deze slag te boven om op 26-jarige leeftijd zij is op 4 september jarig haar derde gouden Olympische medaille te behalen. Ted Graef, de winnaar van het Olympisch goud op de 200 m rug slag is een van de zwemmers, die in het grote contingent van Ameri kaanse recordbrekers een weinig op vallende plaats bezette. Drie jaar lang werd de rugslag beheerst door Tom Stock en toen deze dit jaar terugviel nam Bob Bennett diens titelkampioen der V.S. over, terwijl een maand later Gary Dilley met 2.1Z.0 de snelste tijd maakte in de Olympische kwalificatiewedstrij den. In Tokio echter reikte Ted Graef, van origine een 100 meter-zwemmer naar zÜn top en behaalde niet al leen het Olympisch goud, maar ves tigde met 2.10,3 bovendien een nieuw wereldrecord. Ted Graef werd op 1 mei 1942 in Montclair (New Jersey) geboren. Zijn voornaamste wapenfeiten waren tot dusver het behalen van de inter universitaire titel op de 200 yards rugslag (hij studeert in Princeton) en het veroveren van de titel op de 100 m rugslag tijdens de Japanse kampioenschappen 1962. Wellicht heeft de herinnering aan de laatste zege de Amerikaanse student in Tokio een extra-stimulans gegeven. De Duitse zwemmer Hans Joa chim Klein heeft op een persconfe rentie verteld waarom het plausibel is dat de Fransman Alain Gottvalles als wereldrecordhouder 100 m vrije slag geen medaille kon veroveren. Klein die op het brons beslag legde, achter de Amerikaan Schol- lander en de Schot McGregor, zei „Alain stelde het wereldrecord op 52,9 toen hij alleen over de baan ging. Er was in de banen naast hem niemand die het water ruw maakte. Naar mijn mening bezorgde hem dat een voordeel van ongeveer 0,7 seconde. Maar wanneer er acht zwemmers van wereldklasse door het water ploegen, zoals in de finale hier, kun je zo snel niet zijn. Daar om behoeft het niemand te verbazen dat de wereldrecordhouder vijfde werd". Dit is Victor Lor en, een Spaanse vedergewicht. De aardige Span jaard geeft de arbiter, de Hon gaar Seimr, een geweldige op doffer. Een vaardige bijdrage ter versteviging van de Olympische gedachte (Van onze speciale verslaggever) TOKIO. De Nederlandse vedergewicht Jan de Rooy werd dins dagavond op onfortuinlijke wijze uitgeschakeld in de voorronde van het bokstoernooi. Zijn partij tegen de Fin Limmonen werd na 2 minu ten en 49 seconden afgebroken, nadat de Rooy een wenkbrauwblcs- sure had gekregen. Voor Jan de Rooy is bij de Olympische spelen geen geluk wegge legd. Vier jaren geleden in Rome werd hij ten onrechte in de voor ronde na een uitstekende partij tot verliezer verklaard en nu maakte een wenkbrauwblessure in de eerste ronde van zijn gevecht tegen de Fin Limmonen een eind aan zijn aspiraties. Jammer, bijzonder jam mer, want de Rooy had in de 2 min. 49 sec., die aan het ingrijpen van de arts voorafgingen, de sterke Fin winnaar van het brons in Rome overklast. De Amsterdammer priemde met flit- heeft afgelegd, want een levenslange Dit is de Australische Dawn Fraser. Zij maakt de beslissende slagen om een derde gouden plak (Melbourne, RomeTokio) in ont vangst te nemen. Een grootse prestatie en ditmaal in een nieu we, grootse tijd. sende linkse stopstoten voortdurend door de verdediging van de Fin, die met de snel ronddraaiende de Rooy geen raad wist. Een paar maal probeerde Limmo- n, wiens reputatie ernstig geschaad dreigde te worden, de onophoudelijke aanval van de Rooy te stuiten, maar zijn stoten misten hun doel. De blessure van de Rooy ontstond door zo'n moment. Toen de Amsterdam mer namelijk de aanval overnam weer de Limmonen hem met opgeheven elieboog af De ramp was geschied. Zou de wond elf seconden later zijn ontstaan, dan had trainer van Sinderen, wellicht de kans gehad om met een nieuw Ame rikaans preparaat de winkelhaak boven het rechteroog te dichten maar nu was de Japanse arts onverbiddellijk. Met ge bogen hoofd nam de teleurgestelde 32- jai'ige de Rooy, die in de vorm verkeer de om dicht bij de medailles te komen, afscheid van de Olympische arena. De Olympische gedachte is bezoedeld door de Spaanse vedergewichtbokser Vic tor Loren die het niet kon zetten dat de Hongaarse scheidsrechter Seimr hem in de tweede ronde van zijn gevecht tegen de Taiwan-Chinees Hsu diskwali ficeerde. De Spanjaard vloog op de scheidsrechter af en ging hem te lijf. Tevergeefs trachtten de Spaanse en Chi nese helpers de razende Loren van de Hongaar af te halen. Deze verweerde zich niet en kreeg stoten in de maag en tegen het hoofd. Toen greep Bennie Eril, die beter met de vuisten overweg kan dan Seimr, in. Hij sprong over de touwen en dat was voldoende om de Spanjaard op de vlucht te jagen. Loren werd in een hoek gedreven en door en kele Spaanse officials tussen de touwen door getrokken. Het zal wel de laatste maal zijn dat de Spanjaard deze weg schorsing lijkt de meest waarschijnlijke beslissing van de internationale boks- bond. (Van onze speciale verslaggever) TOKIO Met overtuiging begon Ben Verhagen, de Nederlandse Olympische Flying Dutchman-zeiler aan de achter volging. Tot de tweede ronde had de Rot terdammer moeten wachten tot hij zijn positie aanmerkelijk kon verbeteren. De zwakke wind er stond gelukkig een iets sterkere bries dan op de eerste dag, zodat de kruisrakken dinsdag in alle klassen tot hun recht kwamen maakte het boeken van winst echter uiterst moeilijk. De Nederlander, die in niet al te gun stige positie gestart was, passeerde als negende de eerste boei en toen de eerste ronde was gezeild lag de Daisy, die al leen de gebroeders Barrow uit Trinidad voorbij was gegaan, op de zesde plaats. Eerst moest daarna de Canadees Lennox eraan geloven en even later liet de Ne derlander ook de befaamde kampioen Mario Capio achter zich. Meer dan een zesde plaats scheen voor Verhagen, toen de laatste boei was gerond, niet te zijn weggelegd in deze tweede wedstrijd van de zeven races tellende Olympische zeil- regatte. Plotseling zag de Rotterdammer echter dat de Australiër Dawe, die twee de lag, een foute slag maakte. Verhagen maakte er dankbaar gebruik van en pas seerde niet alleen Dawe in het laatste rak maar ook de Noorse en Franse vertegen woordiger waardoor hij achter de Brit Keith Musto en de Amerikaan Melgas als derde door de aankomstlijn ging. In de algemene rangschikking steeg de Neder lander, tijdens de Olympische wedstrij den van 1960 vijfde in het eindklasse ment, tot een goede zesde plaats. Hans Willems, maandag vierde, moest ditmaal met een bescheidener klassering (13e) tevreden zijn. Snelle winst de Amsterdammer steeg in het eerste rak vijf plaatsen direct na de start gaf de Nederlanders in de volgboot hoop. Het zat Willems echter niet mee. Weinig geluk had ook ditmaal draken- zeiler Wim van Duyl. Opnieuw was de Nederlander al snel in de achterhoede. Van een 13e plaats bij de start viel de man uit Bussum terug naar de 20e plaats. (Van onze speciale verslaggever TOKIO Tiemen Groen heeft zijn va der, die maandagavond met hetzelfde toestel als prins Bernhard en prinses Beatrix in Tokio was gearriveerd, dins dag op zijn eigen wijze begroet. De twee stoere Friezen drukten elkaar zwygend de hand en dat was alles. Geen spoor van emotie was van de gezichten af te lezen. Het was net alsof zij elkaar sinds gisteren niet meer hadden gezien. Jan Derksen, die het tafereeltje had gade geslagen, verzuchtte: „Je wordt geen wys uit die mensen. De door het NOC ten behoeve van de wielrenners gehuurde jeep is maandag nacht gestolen. Zoals gewoonlijk was de tolk, die door de KLM ter beschikking van' de wielerploeg is gesteld, 's avonds met het voertuig naar zijn hotel in het dichtbij gelegen Tachikawa gereden en had de jeep daar voor de deur gepar keerd. Toen hij vanochtend beneden kwam was de jeep verdwenen. De Ne derlanders hebben de politie gewaar schuwd, die een uitgebreid onderzoek is begonnen. Gelukkig beschikt Joop Mid- delink sinds enkele dagen ook over een DAF, zodat het werk normaal doorgang kan vinden. Met geen mogelijkheid valt er iets te voorspellen over de afloop van het tan demnummer. Alle ploegen, ook het Ne derlandse koppel De Graaf-van der Touw hebben tijdens de training tijden laten afdrukken die zo rond de 11 seconden liggen. ,,Het wordt een kwestie van han digheid", aldus Jan Derksen. die voorts vertelde dat de Fransen de beide sprin ters Trëntin en Moreion op de tandem willen zetten. „Ongetwijfeld een snelle combinatie maar die knapen hebben geen ervaring", is de mening van Derksen. (Van onze speciale verslaggever) TOKIO Het Neder lands hockey-elftal zal heden in de volgende op stelling tegen de ploeg van Duitsland (Oost) spelen: Boks, Leemhuis en Van Gooswilligen; Fokker, Fiolet en Elffers; Krol, van 't Hooft, Voigt, Terlingen en van Vroon hoven. Uit deze formatie zou men kunnen concluderen dat coach Piet Bromberg het zwaartepunt op de verdediging wil leggen. Van 't Hooft en Terlin- gen zullen tussen de mid denlinie en aanval opere ren. Het was dinsdag avond niet mogelijk de samenstelling van de Duitse ploeg te weten te komen. De Oostduitse ploegleiding bewaarde 'n angstvallig stilzwijgen. Maar uit het ziekenrap port van de kliniek in het Olympisch dorp bleek wel, dat het niet waar schijnlijk is, dat de Duit sers hun middenvoor Karl Freiberger en Klaus Balmers zullen kunnen aantreden. De veldslag tegen India, waarbij de sticks soms als houwde gens en bijlen werden ge bruikt, is niet zonder ge volgen gebleven. Freiber ger heeft een diepe scheenbeenwond, waarin zes hechtingen nodig wa ren. Bovendien vreesden de artsen dat het bot is beschadigd. Bahners heeft een pijnlijke verwonding aan het achterhoofd. De Indiase linksbuiten Sayeen wordt eveneens verpleegd. Hij heeft een kneuzing aan het rech terbeen. Dinsdagavond regende het in Tokio. De velden zullen woensdag dus wel vochtig zijn en extra veel van de lichaamstechniek van de spelers vergen, (Van onze speciale verslaggever) TOKIO Het Nederlands waterpolo- team heeft zich geplaatst voor de halve finales (groepen) van het Olympisch wa- terpolo-toernooi, die vandaag zullen be ginnen. In de laatste wedstrijd van groep werd de ploeg van de Verenigde Staten in het Metropolitan-bad met 6-4 versla gen. De tussenscores waren: 2-2, 3-0, 0-0 en 1-2. De dpelpunten werden achtereenvoj- gens gescoord door Fred van Dorp 1-0, Stanley Cole 1-1, Ron Crawford 1-2, Harry Vriend 2-2. Wim Vriend 3-2, Hans Mul ler 4-2, Wim Vriend 5-2, Stanley Cole 5-3, Harry Vriend 6-3 en Rob Saari 6-4. TOKIO Het Olympisch schermtoer nooi is dinsdag begonnen met de indivi duele wedstrijden floret heren, waarvoor zich 56 deelnemers meldden. Tot de 36 schermers, die zich plaats ten voor de tweede ronde, behoorden favorieten als de Russen Svechnikov en Midler, de Fransman Jean Claude Mag- nan, de Oostenrijker Losert. de Ame rikaan Axelrod, de Hongaar Kamuti, de Brit Hoskins en de Polen Woyda en Parulski. (Van een onzer verslaggevers) PUTTE. De 35ste sluitingsprijs van Putte is het feest van ,,Sjen" Teysen geworden. Uiteraard, want het was voor de 35ste maal, dat deze caféhouder, die met het ene been in Nederland en het andere in België staat, deze koers orga niseert. Met name voor de Belgische wegrenners is dit de afsluiting van het wegseizoen in eigen land en een goede voorbereiding voor de binnenkort te verrijden ronde van Lombardije. Gustaaf Desmet, evenals vorig jaar winnaar, was (Van onze sportredactie) BREDA. „Ik denk, dat het een kwestie is van zelfvertrouwen", zei Peter van der Merwe dinsdagmiddag tijdens de training van NAC, dat zondag in Breda concurrent PSV gaat ontmoeten. „Ik begrijp ook niet waarom wij nog niet hebben gewonnen", vervolgde Siem Plooijer, die benadrukte, dat NAC op eenzelfde manier wordt getraind als het vorige jaar toen het team wel talrijke successen behaalde en aan de top van de ranglijst stond. „Ik ben er van overtuigd, dat als NAC één wedstrijd heeft gewonnen, ook volgende ploegen het slachtoffer zul len worden", meende Peter van der Merwe, die daarmee maar wilde zeggen, dat wanneer eenmaal het eerste schaap is binnengehaald de anderen spoedig zullen volgen. De kardinale vraag is: wat gaat NAC zondag doen. Gaat het opnieuw een nederlaag tegemget of zal het zich eindelijk weten te herstellen. Wanneer er ooit een gelegenheid is om het prestige terug te krijgen, verloren terrein te herwinnen dan is dat in de wedstrijd tegen PSV, een oude tegenstander. Neen. NAC draait dit seizoen niet best. '"n het is zo moeilijk uit te maken vaaraan dat ligt. Siem Plooijer blijft het mtwoord schuldig. Hij werkt met de- rlfde methodes als het vorige jaar. Hij geeft zijn jongens dezelfde lessen. Heeft de ploeg soms geen conditie? Een feit is, dat de achterhoede tot nu toe minder goed heeft gespeeld dan het vorige sei zoen. Een feit is ook, dat het in de voor hoede minder goed botert. De combi naties zijn niet zo sterk. Het geven van een beslissende stoot aan een aanval lukt niet zo best. Het zijn allemaal din gen die de supporters overwegen, maar dit staat vast: NAC moet hetzelfde spel kunnen brengen dan een jaar ge leden. Daarom mogen de supporters voor de strijd tegen PSV niet wanhopen. Zij moe ten met het team geloven in een her opstanding. Juist in deze moeilijke perio de heeft NAC de steun nodig van zijn vertrouwde legioen dat zich zondag maar eens flink moet roeren: dat de jongens tot een prestatie moet opzwepen. Wint NAC niet dan gaan de zaken er somber uitzien, want na PSV reizen de Bredanaars naar Feijenoord en., dat is allerminst gemakkelijk. Daarom De overige wedstrijden in de'eredivi sie? ADO zal op eigen terrein zijn po sitie kunnen verbeteren tegen Go Ahead. DWS zal weinig moeite hebben met het steeds maar falende SC Ensche de, MW heeft niet veel kans tegen For- tuna. Sparta zal zijn huid duur verko pen contra Feijenoord, dat in de derby echter als favoriet start. Heracles, dat goed voetbal brengt, moet ongeslagen kunnen blijven contra GVAV. Sittardia moet het vrij zwakke Ajax zónder pun ten naar Amsterdam terug kunnen zen den. Terwijl DOS en Telstar vermoede lijk tot een puntenverdeling gaan ko men. In de tweede divisie zal Willem II wellicht twee punten weghalen bij Vole- wi.ickers in Amsterdam. Veendam, dat op eigen veld verrassend voor dé dag komt. zal het niet zo gemakkelijk heb ben tegen een terugkomend RBC, De strijd om de eerste plaats wordt in Vo- lendam uitgevochten. De wijdbroeken ontvangen Blauw Wit en mogen niet verliezen. In de tweede divisie B. is Baronie weliswaar iets teruggevallen door de re cente nederlagen tegen SVV en DFC, het houdt niet in dat de Bredanaars hun rol in de top niet kunnen blijven meeblazen. Om dit te kunnen doen moe ten zij winnen in Den Bosch bij Wil- helmina. Noad-BW zal een gelijk spel niet ver ontlopen, terwijl het bescheiden Longa maar een bescheiden kans heelt tegen Roda JC dan ook duidelijk erg blij met zijn zege. De Putse sluitingskoers heeft een gro te traditie. Eten traditie, die is gebaseerd op het element der verrassing. Want tot een uur van tevoren weet men niet wie zal deelnemen. De renners krijgen geen startgeld, wie zich opgeeft kan rijden. Daar komt dan nog bij, dat de beminne lijke figuur van Sjen Teysen, die na af loop van de koers op het Ravenhof al. lerhartelijkst werd gehuldigd, de renners kennelijk vertederd. Want wie eenmaal is geweest, wil heel graag weer terugko men. Gisteren waren ze naar het zon overgoten grensdorp gekomen, de kop stukken uit België en Nederland: Jan Janssen, die na tweemaal plat gereden te zijn verdween, Piet Damon. Piet van Est, Joke Wouters, Henk Nijdam, Cees Haast, Peter Posl. Gustaaf en Gilbert Desmet. Benoni Beheyt, Jo de Haan, Wim van Est, Noël Foré, Rik van Steen bergen. Guido Reybroeck, de winnaar van Parijs-Tours en vele anderen, hon derd in getal. Zij reden de 150 kilometer verdeeld over negen ronden, in snel tem po; velen gaven de moed tijdons de koers op. Uiteindelijk finishten een man of vijftig in gesloten formatie. Gustaaf Desmet werd, zoals gezegd winnaar ge volgd door 2, Benoni Beheyt, 3 Jos Ver- achtert. 4 Frans Verbeek. 5 Louis Troon- beeckx. 6 Emiel Lambréchts, 7 Jacques Bels en 9 Waiter Muyiaert. 11e Ab Don ker, 15e Wim van Est, 17 Dirk Groene- weg, 18 Piet van Est, 19 Jos Linders. Gene Teyssen, de organisator van Putte, werd in de bloemetjes gezet. Hier feliciteert Toon Simons de Puttenaar. TOKIO De Amerikanen hebben de Fina schriftelijk verzocht alsnog een bronzen medaille toe te kennen aan de Amerikaan Gary liman, hoewel liman in de finale 100 m. vrije slag vierde werd geklasseerd. De Amerikanen zeggen dat hun ver zoek niet is bedoeld als kritiek op de bekendgemaakte uitslagen Wel stel len zij dat voor liman en de Duitser Klein, die het brons kreeg, tot in hon derdsten van een seconde nauwkeurig dezelfde tijd was genoteerd en dat de jury 4-4 stemde wat de toewijzing van de derde plaats betrof. De impasse was door de referee doorbroken ten gunste van Klein. De Amerikanen menen dat uit deze situatie toch wel heel duide lijk blijkt dat Klein en liman hetzelfde hebben gepresteerd. Zij zeggen dat de referee René de Raeve. heeft verklaard dat het mogelijk is twee medailles toe te kennen Het lijkt billijk dit in dit ge val dan ook te doen. Sportief gezien zou dit de meest -bevredigende oplossing zijn, is de Amerikaanse visie. Fred van Dorp, de aanvoerder van het Nederlandse waterpoloteam heeft op zijn 26e verjaardag niet veel cadeau gekre gen van zijn twee jaar oudere broer Ton. Ton van Dorp verdedigde als Amerikaans staatsburger het doel van het V.S.-team in de belangrijke wedstrijd tegen Neder land, waarbij het dus ging om een plaats in de halve finale-groepen. Al na 70 seconden moest hij zwichten voor een enorm hard schot van zijn ja rige broer, maar om het familiefeest in Tokio niet al te eenzijdig te doen ver lopen ranselde Ton ruim twee minuten voor het' einde van de fraaie wedstrijd een strafworp van Fred met een machtige armzwaai uit zijn kooi. De broederstrijd was daarmee onbeslist geëindigd om va der en moeder thuis te sparen, maar de wedstrijd was voor Nederland en daar mee de fel begeerde plaats bij de laatste acht. Prins Bernhard en Prinses Beatrix, die twaalf jaar geleden bij de Olympische Spelen in Helsinki al tot de meest enthou siaste supporters van de nationale polo- ploeg behoorden, hebben samen met de Nederlandse ambassadeur in Tokio, de heer N.A.J. de Voogd, met volle teugen genoten van deze snelle en aantrekkelijke kamp, waarin Nedei'land zeker een klas se beter speelde dan maandag in de te leurstellende ontmoeting met de Zuid- slaviërs. De eindstanden in de verschillende pou les luiden: Groep A: 1 Italië 2 Roemenië 3 Japan Groep B: 1 Rusland 2 Duitsland 3 Australië Groep C: 1 Zuid-Slavië 2 Nederland 3 Ver. Staten 4 Brazilië Groep D: 1 Hongarije 2 België 3 Egypte 9-6 12-8 7-14 9-2 5-4 1-9 17-3 11-13 12-9 3-18 16-1 8-10 6-19 Van elke groep gaan de nummers één en twee over naar de halve finale-poule. TOKIO De achtervolgingsploeg op de baan, die zondagochtend de kwalifi catieronde moet ryden, is geformeerd uit Jaap Oudkerk, Cor Schuuring, Ge rard Koel en Henk Cornelisse. Coach Jan Derksen heeft in overleg met mr. J. P. A. van Ballegoyen de Jong dus besloten voor de eerste rit de niet zo best rijdende Theo Nikkessen te ver vangen door Henk Cornelisse, die na een paar dagen baantraining een geduchte versterking voor de ploeg bleek te zyn. Evenals bij de wereldkampioenschap pen in Parijs bestaat echter de moge lijkheid om. voor het geval dat de ploeg zich bij de laatste vier rijdt, op de twee de dag nog wijzegingen aan te brengen. Daarom heeft men behalve Theo Nik kessen ook Tiemen Groen als reserve opgegeven. Na Parijs, waar het optreden van Groen in de achtervolgingsploeg een mislukking werd. had de Fries weliswaar aangekondigd bij de spelen alleen voor persoonlijke achtervolging te zullen starten, maar er zit hier in Japan een hele dag tussen de finale van de indi viduele en de ploegenachtervolging zo dat hij ruimschoots de tijd heeft om op adem te komen De Belg Patrick Sercu heeft tot nu toe tijdens de training de beste tijd over de kilometer met staande start gereden; 1 08.8. Maar hij volbracht deze prestatie onder de gunstigste weersomstandighe den. Piet van der Touw daarentegen reed bi.i een sterke wind en liet 1.10.4. afdruk ken. Even later maakte de wereldkam pioen der sprinters Pierre Trentin een tijd van 1.10.8 zodat er hoop is gekomen in het Nederlandse kamp. Dit is een Duitse voetballer. Hij is deelnemer geweest aan de strijd Duitsland Roemenië. Een waarachtig stukje strijd, want er werd meer gebokst dan gevoet bald. Ziehier het slachtoffer van de match, waarin de arbiter 47 vrije trappen wegens al te ruw spel moest laten nemen.

de Stem | 1964 | | pagina 11