Adelbert - nieuwe - stijl: ook niet - academici Portugese oesters naar wadden geëmigreerd Museum in muur PHILIPS BREDA vraagt meisjes! FAAN EEN LANGE REIS PER KOELWAGEN meisjes Heropenen jonge enthousiaste bankwerkers elektricien ALGEMEEN VOORZITTER PR. F. NUYENS rroeven zijn veelbelovend Nederlands communisme heeft ook Peking-vleugel Kleine groepen zeer actief t v. d. Walle- Blornmaerf Th. A. Bos Priester nu ook volwaardig lid Spoedig beslissing Het nieuwe..... Priester-leek BREUKBANDEN jj ..O D geen spreekuur Café „De Graanbeurs" De DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 13 OKTOBER 1964 (Van een onzer verslaggevers) HEERLEN „Neen, die kwes tie van een nieuwe naam voor Adelbert is in de gehele pers ver keerd terechtgekomen. We zoeken echt niet naar een nieuwe naam. Volgend jaar bestaat Adelbert dertig jaar en dan zouden we op eensHeus, niet om redenen van piëteit alleen zouden wij aan de naam Adelbert blijven vast houden. Ik meen namelijk, dat het in deze tijd van lekenbewustwor- ding alle zin heeft juist de naam Adelbert te blijven voeren. Was Adelbert niet een diaken van onze grote geloofsprediker Willebrord en nog wel een aartsdiaken, die niet tot priester was gewijd, maar altijd leek is gebleven?" vroeg de algemene voorzitter van de St.- Adelbertvereniging, dr. F. Nuyens, zich af tijdens een gesprek, dat we met hem hadden over de structuurverandering van „Adel bert". Waar wel naar gezocht wordt ,.en dat heb ik in mijn jongste Groningse landdagrede ook nadrukkelijk gesteld", zei drs. Nuyens is naar een sprekende ondertitel*', een slagwoord als men wil, om met dat ene woord ,,het mogen er ook tien zijn" Adelbert is en wil. Men wil af van de bestaande slogan Ideeën- en werkcentrale". Daarmee is Adelbert weinig gelukkig, oordeelt dr. Nuyens. Waarom? „Het 'suggereert een monopo lie, zoiets: als: „Wil je ideeën? Ga naar Adelbert". De slogan is zelfs in eigen rijen verkeerd verstaan. Eens werd dr. Nuyens in een van de 41 plaatselijke af delingen geroepen, waar hij te horen kreeg: „We willen er maar mee uit scheiden: We hebben het in het dage lijkse leveate druk om elke maand een nieuw idee te creëren". Dr. Nuyens heeft (als altijd) smakelijk gelachen en ge zegd: „Wees maar gerust. Dat Ideeën en Werkcentrale" gaat weg. De beslissing over een nieuwe onder titel te beschouwen als de functie, die iemand op een adreskaartje vermeldt valt tijdens de wetgevende vergadering, die 31 oktober a.s. in Den Bosch wordt gehouden. Vanuit de afdelingen zijn al acht voorstellen met nieuwe „onder titels ingediend, terwijl het hoofdbestuur zelf ook met een voorstel komt. Maar daarover wilde dr. Nuyens na tuurlijk niets verklappen. ,,Het zou voor barig zijn en men zou het mij terecht kwalijk nemen." Heeft Adelbert-nieuwe-stijl gebroken met de idealenx die dr. Poels koesterde met betrekking tot taak en wezen van de standsorganisatie? Dr. Nuyens beantwoordt de vraag met te erkennen, dat krachtens de nieuwe statuten de 'vereniging is uitgegroeid van een katholieke vereniging van aca demici tot kort gezegd een vereni ging van verantwoordelijke functies. Maar al hanteert men dan ook niet meer de naam standsorganisatie om het werk aan te duiden, het woord is de zaak niet. Naar de opvatting van Poels was een stand „ik gebruik liever het woord groep, want begrippen als stand en standsorganisatie zijn ergens erfelijk be last geraakt'", vindt dr. Nuyens door groepscriteria bepaald: is Adelbert-nieu- we-stijl dat dan niet? Natuurlijk is ze dat. Maar het nieuwe is, dat niet alleen de academici toegang hebben tot Adelbert, maar ook niet-aca.demici: criterium is niet meer de academische opleiding, overigens allang niet meer aan één stand" gebonden, maar de leidingge vende en verantwoordelijke functie in de samenleving. En zo vinden elkaar thans in Adel bert de staatsbestuurder en de vak bondsleider, de werkgever en de be oefenaar van het vrije beroep, de hoog leraar. de hoge ambtenaar en de wijs geer, de geleerde, de kunstenaar en de man van de publiciteitsmedia. Als Poels nog geleefd zou hebben, zou hij daar zeker vrede mee hebben gehad, temeer, omdat ai deze mensen door een groeps- criterium gebonden, elkaar gevonden hebben in deze tijd van nieuwe gedach ten en vormen, van bezinning en verdie ping om elkaar te helpen en te stimu leren, oordeelt dr. Nuyens. Hij verheelt zich echter niet, dat sommige oudere academici misschien nog moeite hebben met het aanvaarden van nieuwe leden, die géén academici zijn. Dr. Nuyens hoopt dan op een verjonging van het bestuur, die in een dergelijk praktijk geval, op basis van de nieuwe statuten, heeft Adelbert niet- onbelangrijke le denwinst mogen boeken, al kunnen er volgens dr. Nuyens nog wel meer vak bondsbestuurders en journalisten toetre den. Bijzonder waardevol acht hy ook, dat de nieuwe statuten een wijziging hebben gebracht in de positie van de priester, die vroeger slechts als adviseur of als buitengewoon lid (en dus zonder stem recht) tot Adelbert kon toetreden. Nu is de priester volwaardig lid geworden. Dat komt de verhouding priester-leek ten goede. Hierdoor is ook in Adelbert een open gesprek mogelijk geworden, waarvan priesters en leken profiteren. In dit verband hoopt dr. Nuyens weer op het formeren van een kleine studie- en werkgroep in elke afdeling, die bepaalde onderwerpen bij de kop neemt en waar bij de theologische zeker niet geschuwd moeten worden nu in de wereld van de leken zoveel belangstelling groeit voor de theologie. Die groepen zouden ter zake van de discussies aan het hoofd bestuur kunnen rapporteren. Dergelijke rapporten zouden dan uitgangspunt kunnen worden voor waardevolle publi- katies, waarmee men de gehele Neder landse katholieke gemeenschap van dienst kan zijn. In dit verband herin nert dr. Nuyens aan de bij De Fontein verschenen publikatie: „Op zoek naar het kerkgebouw van morgen". Daarin vindt men de weerslag van een lande lijke werkgroep van Adelbert die zich met het probleem van de moderne kerk bouw heeft beziggehouden. Het boekje is een groot succes geworden: er wer den via de boekhandel al 2000 exem plaren verkocht, zodat de gedrukte voor raad bijna is uitverkocht. „En", voegt dr. Nuyens hier nog aan toe, „ae mo gelijkheid is helemaal niet uitgesloten, dat het binnen afzienbare tijd bovendien in het Frans, Engels en Duits ver schijnt." Daarnaast werd reeds met De Fontein uitgegeven „Geest van de tijd'", waarin van korte inleidingen voorzien, werden gebundeld. Dr. Nuyens is nu twee jaar voorzitter van Adelbert. Hy bracht met zyn idea lisme nieuwe bezieling en nieuwe be zinning. Onder zyn leiding kwamen ook de nieuwe statuten tot stand. Maar al die tyd heeft hy, tot op de dag van vanf.aag geijverd voor een steeds nau were binding tussen Adelbert en de in ternationale katholieke organisatie Pax Romana. Deze organisatie beoogt met name de katholiek-leidinggevenden in de ontwik kelingslanden te helpen en bij te sprin gen. Dr. Nuyens acht dit werk van emi nent belang. De secretaris-generaal van Pax Romana bereist nu regelmatig Afrika om zoveel mogelijk nieuwe afde lingen op te richten. Aansluitend aan het komende inter nationale Eucharistische congres in Bombay zal Pax Romana daar van 8 tot 15 december a.s. het jaarlijkse wereld congres houden. ,,Ik ga naar dat con gres niet in de laatste plaats om de binding van Adelbert met Pax Romana zo goed mogelijk aan te houden", zei dr. Nuyens, die overigens deel zal uit maken van het panel, dat Pax Romana dan organiseert over de samenwerking der katholieke organisaties met de niet- katholieke in de ontwikkelingslanden. Zo is de blik niet geva.ngen tussen de eigen grenzen, maar wereldwijd gewor den. „Wat willen wij anders?" vroeg dr. Nuyens zich tenslotte af. DROGISTERIJ Stationsweg 9, HULST (Bijzonere correspondentie) BREMEN Sedert deze zomer her bergt de Duitse Noordzeekust een reus achtig aantal buitenlandse gasten: onge veer 300.000 jonge oesters uit Portugal werden uitverkoren om in de Oostfriese Waddenzee de capaciteit van de oester teelt te verhogen. Door dit experiment wil men aan de weet komen, in hoeverre een dergelijke overplanting economisch rendabel is. De Noordzee-oester, ,zeer verwant aan de Portugese oester, is aan de Oostfriese kust zo goed als uitgestorven. Ongeorgani seerde visserij gedurende een eeuw deci- (Van een medewerker) Midden 1963 deelde de leider van de Communistische Party Nederland, Paul de Groot in het dagblad „De Waarheid" mede, dat hij een verzoek van Peking, om in Nederland een tweede Rood-Chi- neesgezinde Communistische Party te stichten, afgewezen had. Deze stelling- name van Paul de Groot kon nauwe lijks iemand verwonderen. Wel is Paul de Groot een Stalinist, maar ook een ziek man. die zijn levensdagen liefst zonder grote ergernis en spanning wil doorbrengen. Enkele weken na zijn besluit werd in Alkmaar een kleine winkel „Chi-Lit", door een zekere Jan Groese geopend. Deze verspreidde in grote hoeveelheid Rood-Chinees propagandamateriaal. Dat zelfde materiaal werd per post ook door de op Peking georiënteerde uitgeverij „Le Livre International" in Brussel aan Nederlandse communisten verzon den. Toen op het huidige congres van de Communistische Partij Nederland de Groot een aantal van zijn aanhangers opnieuw ontgoochelde, vormde zich in Rotterdam een prorood Chinees „Marxis. tisch-Leninistisch Centrum", dat het blad „Voor Eenheid in de Communistische Beweging" uitgeeft. Achter dit blad staan nauwelijks honderd Peking-com- munisten, die door Nico Schrevel wor den geleid. Als afzendadres wordt een voudig Postbus 1505 in Rotterdam aan gegeven. De afzenders willen anoniem blijven minder uit bezorgdheid voor de binnenlandse veiligheidsdienst dan wel voor hun vroegere kameraden, die ook thans nog op Moskou georiënteerd zijn en hun afzwenken op de Peking-koers zeer kwalijk nemen. Even onbekend wil eenzelfde kring in 'Amsterdam met het orgaan „De rode Vlag" blijven, wiens leider intussen communist Chris Bi- schot is. In de laatste dagen hebben tussen bei de groepen gesprekken plaatsgevonden om tot een vereniging te komen, maar tot nog toe stuitte dit af op moeilijk heden wegens samenstelling van de lei ding. Volgens de traditie in de C.P. Neder land zijn de Amsterdammers belangrij ker, maar de Rotterdammers hebben be tere betrekkingen met de in het geheel niet geldarme Mao-communisten in Brussel, waar alle verbindingen van de gele spl ij tg roepen van West-Europa sa menlopen. Maar ook de verenigde groep zal klein en zonder grote invloed blij ven. Successen kunnen ze nog slechts bij de anarchisten boeken. Het Rood-Chinese propaganda-materi- aal dat in Nederland en België in de Nederlandse taal wordt verspreid, is in de laatste maanden in verstrekkende mate rondgedeeld Midden augustus ver schenen kleine ideologische boekjes be vattende tot dan intern gehouden brief wisseling tussen Peking en Moskou. Be gin september arriveerde per luchtpost uit Peking een boekje met de titel: „Over het pseudo-communisme van Kroestjev". Daarin werd de leiding van de C.P. der Sovjet-Unie scherp aan gevallen. O.a. werd daarin gezegd: „De leden van deze gepreviligeerde kaste zijn ideologisch reeds volkomen gede genereerd. Het enige wat hun interes seert, is de versteviging van hun econo mische positie". Midden september nu dook in West- Europa in grote oplage de nieuwste Rood-Chinese-anti-Sovjetrussische .Strijd- brochure' op, welke de afwijzing door Peking van de geplande communistische wereldconferentie in Moskou motiveert. In een bijtende formulering wordt daar in gezegd, dat de leiders van de Sovjet- Unie „reeds het verstand verloren heb ben en zinloos gebazel brabbelen". Door hun ..laaghartig optreden" tegenover Pe king'komen nu hun „afstotende gezich ten" te voorschijn, de Sovjet-communis ten zijn „laf als muizen". Voor de eerste maal klagen thans ook de Arabische communisten over Rood- Chinese propaganda. De onder de leden van de Communistische Partij groeiende Chinese aanhang bereidt zelfs de stich ting voor van een nieuwe op Peking ge oriënteerde Communistische Partij met de naam „Partij der Socialistische Re volutie". Aan de andere zijde van het IJzeren Gordijn zijn sinds midden augustus zowel in het Sovjet-Russische leger als ook onder de strijdkrachten van de satel lietstaten herhaalde vlugschriften en brochures verspreid, in welke de Rood- Chinese politiek verdedigd, het afwijken van Moskou van de ideeën van Stalin als een zware fout wordt gekenschetst en Kroestjev scherp bekritiseerd wordt. meerde de voorraden dermate, dat het niet meer gelukte, weer inheemse, zich zelf vermeerderende oesterbanken te kweken. Nieuwe kweekplaatsen vielen steeds weer ten offer aan de strenge win ters, die het wad deden dichtvriezen. Dat is de reden, dat reeds drie jaar ge leden proeven met Portugese oesters wer den genomen. Echter in veel beperkter omvang dat deze zomer het geval was. Het resultaat was buitengewoon veelbe lovend. Het bleek, dat de geïmporteerde oesters in slechts vijf maanden met on geveer 250 procent van hun vleesgewicht toenamen en zich dus gunstig ontwikkel den. Ook de kwaliteit hoedanigheid van het vlees, smaak en kleur bleek, volgens uitspraken van Duitse en Frans oesterexperts, uitstekend te zijn. In tegenstelling tot 1961 reisden de Por tugese oesters een vracht van in totaal 15 ton dit jaar van Lissabon naar de Noordzee niet per schip, maar in een koelwagen. Men wilde daardoor het uit drogen voorkomen, dat bij vorige proef gevaarlijk gebleken was, In de Waddenzee werden de jonge oesters niet op de ban ken uitgezet, maar in drijvende bakken geplaatst. Hier bevinden zij zich in vers. voedingrijk water, dat hen voortdurend omspoelt, zij kunnen niet verloren gaai en ook niet door zand vervuilen. Men ir van mening, dat deze systematisch kweekmethode de enige mogelijkhei biedt, de Noordduitse Waddenzee wat d oestercapaciteit betreft te benutten. Eerst zou dit jaar ook vastgesteld wor den, welke oestersoorten beter voor h opkweken in de Oostfriese wateren g< schikt zijn, de van ver komende Portuge of de van nabij aan te voeren Nederlanc se. Daar de laatste echter gedurende d winter 1962/1963 bijna geheel uitstierve moest 't experiment voorlopig uitgeste wi rden Het zou namelijk kunnen zii dat men bij de oesters tot hetzelfde ve rassende resultaat komt als bij de karpe Bij deze hebben overplantingsproevc geleerd, dat soorten uit warme zuidelijk' wateren zich beter in Noordduitse k~ pervijvers ontwikkelen, dan die wel1 zich reeds aan het koude klimaat hebb' aangepast. Zo is het dus niet uitgeslot dat de Nederlandse oesters eens definit het veld zullen moeten ruimen voor Portugese. Een zeer origineel museum heeft de 62-jarige boer Johannes Di- rauf uit Döringstadt in West- Duitsland geschapen. Op zijn in de buurt van de oude bisschops stad Bamberg (Z uidwest-Duits- land) gelegen hofstede bracht hij gedurende vele tientalle jaren uit huizen, die afgebroken werden, mooie vakwerkdetails bijeen, die hij in zijn schuur inbouwde. Deze details zijn tot 500 jaar oud en geven e enoverzicht van de tech niek en de artistieke uitdrukkings vormen van de vakwerkbouw van de middeleeuwen tot nu toe. Boer Dirauf heeft het plan mettertijd alle in Duitsland voorkomende soorten vakwerkbouw te verzame len en in de muren te voegen, teneinde zo zijn in Europa waar schijnlijk enige museum in de schuurmuur te completeren. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een geduldig gedragen lijden, in het St. Liduina ziekenhuis te Hulst, na voorzien te zijn van de H. Sacramenten der zieken, onze innig geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, mevrouw MARIA CLEMENTINA AERTS- BODDAERT, weduwe van de heer Petrus Aerts, in de leeftijd van 86 jaar. Wij bevelen de ziel van onze dierbare overle dene in uwe gebeden aan. Oude Sluis: E. C. v. Dorsselaer-Aerts Oud Karspel: A. v. Dorsselacr G. v. Dorsselaer-Bloem en kinderen Oude Sluis: P. v. Dorsselaer J. v. Dorsselaer-Pels en kinderen St.-Jansteen: H. Aerts M. Aerts-Mattens St.-Jansteen: A. Aerts S. Aerts-Roeck en kind St.-Jansteen: I. Zwartelé-Aerts Koewacht: T. Zwartelé I. Zwartelé-Swagemakers en kinderen Terneuzen: W. v. Immerseel E. v. Immerseel-Zwartelé en kind Nijmegen: H. Zwartelé L. Zwartelé-Voerman en kind St.-Jansteen, 11 oktober 1964 De plechtige uitvaartdienst, waarbij wij u be leefd uitnodigen, zal plaats hebben in de pa rochiekerk van de H. Johannes de Doper te St.-Jansteen op woensdag 14 oktober a.s. om 10 uur, waarna begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Dinsdagavond om 6.30 uur rozenkransgebed in de kerk. Vertrek aan het St.-Liduina-ziekenhuis te Hulst om 9.45 uur. Zij die bij vergetelheid geen uitnodiging hebben ontvangen, gelieven dit als zodanig te beschou wen. Heden is van ons heen gegaan in het zieken huis St.-Joanna te Goes, onze lieve zorgzame man, vader, groot- en over grootvader JAN BLOK in de ouderdom van 84 jaar. Hansweert: L. J. Blok-Vermont Kruiningen Wed. J. Blok-Dek Breskens: J. A. Blok M. A. BIok-Govers Kruiningen: G. P. Blok M. M. Blok-Vermeulen A. J. Blok klein- en achterklein kinderen. Hansweert, 10 okt. 1964. Huize „Mario-oord". De teraardebestelling zal plaats hebben op heden dinsdag 13 oktober om 13.00 uur op de Algeme ne Begraafplaats te Krui ningen. Vertrek vanaf Huize „Maria-Oord" om 12.40 uur. DANKBETUIGING Voor de zeer vele blijken van deelneming ondervon den tijdens de ziekte, over lijden en begrafenis van mijn echtgenoot GUSTAAF V. BASTELAERE betuig ik mijn oprechte dank. Em. v. Bastelaere- Laurijs Westdorpe, oktober 1964. ARTS TERNEUZEN WOENSDAG FAMILIEBERICHEN (Uit andere bladen) Geboren: Jackie, zoon v. de KortMeijs, Waalwijk. Overleden: J. Bosma 65 jaar, Oudenbosch, G. Zijlmans, 73 jaar, Roosen daal. A. v. Oosterhout-Ko- nings, 77 jaar. Oudenbosch. C. Broeren-Theuns, 77 jaar, Wouw. Eerw. zr. M. Diony- sio (M. Vorselaars), 77 jaar, Tilburg. W. v. Veggel-Abels, 25 jaar, Den Bosch. B. Brands, 38 jaar, Den Bosch. A. Saris, 68 jaar, Den Bosch. T. v. d. Dungen, 62 jaar, Den Bosch. P. van Hoek, 60 jaar, Den Bosch. R. Craane, 18 jaar, Den Bosch. Struyk, Oosterhout. In enige fdelingen van ons bedrijf be staat nog werkgelegenheid voor serieuze actieve mede werkers, Ervaring in betonver- werking verdient aanbeveling, maar is geen vereiste. Geinte- tesseerden kunnen onze perso- neelchef bellen ond. no 01620- 3941, of naar hem toekomen op kantoor Koningsdijk 69. Zo no dig komen wij u thuis graag bezoeken. X Edah N.V. vraagt voor haar ZieZozelfbediening. Hoofdstr. 21, Kaatsheuvel: verkoopster in bezit van rijbewijs. Voor het bezoeken van de klanten in en om Kaatsheuvel. Wij bieden u interessant en afwisselend werk dat goed betaald wordt. Kom vandaag nog praten met onze bedrijfsleider: de heer Timmermans Hij geeft u graag alle gewenste inlichtin gen. X Houdt u van interessant en af wisselend werk dat goed wordt betaald? Edah n.v. vraagt voor haar ZieZozelfbediening, Hoofdstraat 21, Kaatsheuvel: verkoopster in bezit van rijbe wijs. Voor het bezoeken van klanten in en om Kaatsheuvel, Kom vandaag nog eens pra ten met onze bedrijfsleider: de heer Timmermans. Hij zal u graag alle gewenste inlichtin- en geven. X Net dagmeisje gevraagd. Zich te melden bij mevr. Dikötter, Oostelijk Bolwerk 10, Terneu zen, tel. (01150) 2383. Te koop aangeboden Bontmantels. Keuze uit meer dan 200 stuks. Nu zomerprijzen Kees v.d. Ven, Nieuwlandstr. 3, Tilburg, tel. 04250-26617. Gebruikte naaimachines onder garantie, v.a. 30,- Zig-zag, E- lectr., Salonkast, Trap, Hand. Grootste sortering ter plaatse in alle merken nieuwe machi nes. Z.Z. volaut. v. a. 269,- Be kende service Alleen Bekkers. Let op juiste adres. Boschstr. 67. Tel. 41725. Breda. Naaim. spec, sinds 189o. Reparatie's ook aan huis binnen 24 uur. 14567 X Pracht klassiek bankstel te k. z.g.a.n. Uiterste prijs f 700,-. Meidoornlaan 85, B-ergen op Zoom. Te bezichtigen tussen 5 en 8 uur. Huur nieuwe televisie met alle programma's voor een gering bedrag per maand. Geen voor uitbetaling. Altijd recht van koop. Vandaag besteld, mor gen bij u thuis. Bel (óók des avonds) nr. 01184-4410 of 01180- 3973 of 01100-5397. Groot herenhuis te koop. Be neden grote hal, 2 kamers en suite en serre, toilet, kehken, kelder, Boven2 grote ka mers, 1 erkerkamer, badka mer, balkon, voor- en achter tuin en achterom. Leeg te aanvaarden per 1 nov. Gele gen Koninginnestr. 114, zicht op Wilhelminapark, Breda. Vr. prijs f 51.000,-. Te bevragen tel. 04250-24392 te Tilburg. Flink plaatsje Noord-Brabant op goede stand dameskapsalon te koop. (Winkelhuis plus voll. inventaris). Makelaars van den Berg Có., Nw. Ginnekenstr. 43, Breda, tel. 01600-24421. Kredieten tot f 4000,- voor aankoop meubelen en woning textiel. Vraag gratis folder, discrete behandeling en zeer lage aflossingen. Postbus 1083, Rotterdam. 10 rijlessen v. f 47,50. Fonkel- nw lesauto's - Bondsautorij- schoo] „De Centrale". Raad huisstraat 48 Roosendaal, tel 5073: St.-Catharinaplein 8 Ber gen op Zoom, tel 6445; Pater Beckerstraat 33, Oudenbosch, tel. 2030; Emmastraat 108, St.- Willebrord, tel 795; St.-Pieter- straat 1, Middelburg, tel 4029, Hoek Hobeinstraat-Paul Kru- gerstraat, Vlissingen. tel 2593; Burg Adelaarstraat 8, Melis- kerke; Magdalenastraat 8, Goes Tel 5032 13865-X Wiener Eisrevue Antwerpen. Dinsdags, donderdags, zaterd., zondags. Prijzen v.a. f 5 25 al les inbegrepen. Blauwe Vogel, Touringcars, Haagweg 112, Bre da. Tel. 35075. Boulevard 33, Roosendaal. Tel. 3772. Te koop aangeboden 2 cara vans 4 pers. Kip met tent '64, Fairholm met dichte voortent. Te bevr. Bredascheweg 20, Terheijden. Tel. 338. Vito - Garage te Breda biedt u deze week te koop aan de vol gende zo goed als nieuwe auto mobielen teg. scherpe prijzen. VW. type 1964 rood als nieuw. Fiat 1800 in zeer goede staat type 1963, V.W. !961. Daf 750 van 1962, Ford Taunus 12M *63. Renault R8 wit 1964. Renault R8 rood 1962, Simca Elysée '61. Opel Rekord, zeer mooi 1962, Fiat 600 1962, Renault Dauphi- ne met schuifdak 1962, Simca 1000 van 1963, V.W. Variant S 1963, Fiat 1100 '60, V.W. 1959 Door inruil verkregen V W. '54. Opel Caravan 1957. Opel Re kord zeer goed en mooi 1957. Zoekt u een werkelijke occasi on, komt dans eens bij ons kij ken. Praktisch al deze automo bielen zijn v. eerste eigenaar. Koop vertr. Koopt bij de Vito, 100 pet. garantie zowel op even tuele onderdelen en geen kos ten v, arbeidsloon gedurende 10.000 km of 3 mnd. Alle kos ten voor onze rekening. Let op het juiste adres: Vito-Garage, Ginnekenweg 340 - 342, Breda. Tel. 36173. Recht tegenover de kerk vlakbij de Ginnekenmarkt Dagel. geopend tot 's avonds 10 uur Zaterdags tot 6 uur. Zondags van 11 uur tot 6 uur. Inruil mogelijk. Financiering binnen één uur geregeld. X Omlaag met de autopremie. Premie W A v.a. f 75,- A.R v.a. f 225,-. Tevens bestel- en vrachtauto's. Financieringen „Sevenhuysen", Haagweg 145, Breda, tel 01600-32853 X Voor 'n betrouwbare gebruik te auto is het adres: Autohan del Toon Gijzen v.h. Vestkant 125, thans Dreef 103, Breda. v. h. Princenhage, telef. 33346. Fiat 1100 - '60. Pontiac Tem pest '60 met radio en schuif dak zeer mooi. Ford truck 1955 met oplegger merk Daf lo ton kenteken. V.W. bestel '60 Fiat 500 '57 spotprijs, Zephyr '60, Opel Kapitan '57, Simca's 1000 '62 Ford Anglia '62, V.W. de Luxe '59, Opel Rekord '59 en '58, Citroen comb, type 1019 FB '60; Taunus Transit bestel '61, V.W de Luxe '61; Consul 315 '62; DKW Union 1000 S '62; Daf de Luxe '61: Dauphine '60. Nog diverse inruilwagens spotprijzen. In- en verkoop volledige gar. inr. en financie ring. Tevens aanrijding vrije wagens te koop gevr. v.a. '59. Ook zaterdags en zondags ge opend. Belcrum-Garage vraagt steeds aanrijding vrije auto's v.a. 1959 te k. Min. Kanstraat 18-20, Breda, tel. 01600-39870. Belcrum - Garage heeft deze week in voorraad Mercedes 220 S 1981, Chevrolet Impala 2 deürs hardtop 1963, Opel Re kord 170o 1963, Opel Kadett '63, Opel Rekord 1500 1962, Opel Rekord 1961, Ford Cortina 4- deurs 1963, Ford Cortina 4- deurs 1963, Ford Cortina 2- deurs 1963, Ford Cortina 2- deurs 1963, Ford Consul 1960, Fiat 600 1963, Fiat 600 1963, Fiat 600 1962, Fiat 770 Jagst 1962, Fiat Neckar 1961, V.W. de Luxe 1962, V.W. de Luxe 1961, V.W. de Luxe 1960, V.W. type 1500 1962, Simca 1000 1963, Sim ca 1000 1962, Simca Arian '63, Ford Anglia 1963, Citroen I D 1963, Chevrolet Chevy II 1962, NSU Prinz 1963, Mercedes 190 diesel 1962 en nog vele ande re. Allle wagens worden met 10.000 km en-of 3 mnd. garan tie verkocht. Voor een be trouwbare gebruikte auto naar een betrouwbaar adres, het adres met de grootste voor raad, de grootste omzet, en met de allergrootste service. Belcrum - Garage, Min Kan- str. 16 - 20, Breda. Tel* 01600- 39900. One showroom is dage lijks geopend van 8 uur v.m. tot 10 uur n.m. Ook zaterdags en zondags. Eurota. Supermarkt voor gega randeerde gebruikte auto's. De deuren staan wagenwijd voor u open. Keus uit ca. 50 stuks. Bekijk elke wagen goed en op uw dooie gemak; Tel. 01650- 63021. 300 meter van de tunnel, bij de Freijterslaan in Roosen daal. Open van 9.30-12.15 6-8 u. Zaterdag tot 6 uur. Wegens aanschaf auto Vespa G.L. f 275,- Inlichtingen na 19 uur. Meidoornlaan 111, Bergen op Zoom. 4141 Wegens inruil 2 V.W. aangebo den Garage Lenos Axel telef. 744-704. Afgemat? Moe? Schieffers bloedwijn helpt bijzonder snel. Bevat aktief Lecithine vitami nen en mineralen, werkt bio- vitaal. Excl. bij apoth.en dro gisten. PHILIPS In ons atlier zijn plaatsingsmogelijkheden voor voor het verrichten van montagewerkzaamheden aan mikrofoons. Abusievelijk werd in de advertentie van zaterdag j.l. naast het Philipsembleem een foutief adres en tlefoonnummer vermeld. Wij verstreken U gaarne alle inlichtingen over ons Philips atelier en arbeidsvoorwaarden, heden dins dag 13 oktober van 18.30-20.30 uur in Restaurant De Graanbeurs, Reigerstraat 18, Breda. Bovendien kunt U hiervoor dagelijks, behalve zaterdags, te recht aan ons bedrijf Kalshoven 11, Industrieter rein De Krogten, Breda van 14.00-17.00 uur. (Tel. 01600—47450). Ras poedel te koop 2,5 mnd. Tegen elk aannemelijk bod te bevr. B 149, Westdorpe. X Gevraagd, zo spoedig moge lijk dagmeisje of werkster Zaterdag en zondag vrij. Hoog loon. H.C.R. De Bruijn,, K. Nieuw- straat 13, Hulst, tel. 2394. Dinsdag 13 oktober 1964 hopen wij onze geheel gemoderniseerde zaak te Uw bezoek aan onze zaak zal ten zeerste op prijs worden gesteld. FRANS VAN GLANSBEEK-LIPPENS (Cosy Bar) Nieuwstraat 3 Terneuzen Tel. (01150) -2468 Wij zoeken voor onze in opbouw zijnde onderhoudsdienst die hun militaire dienstplicht vervuld hebben. Zij zullen in het bedrijf worden opgeleid tot onderhouds monteur en krijgen verder ruimschoots de gelegenheid om zich verder te ontwikkelen door een aantrekkelijke studiekostenregeling. Tevens gevraagd met V.E.V.-diploma. Het is afwisselend werk tegen goed loon. Er wordt prettig gewerkt in onderlinge samenwer king. Bovendien biedt DE FAAM nog andere gunstige arbeidsvoorwaarden Werkkleding ontvangt u gratis. Indien u buiten Breda woont, worden de gemaakte reiskosten vergoed. Er is een premievrij pensioen en een bedrijfs- spaarregeling. Indien u een gedegen basisopleiding heeft genoten en u voelt voor dit werk, schrijf dan of maak een afspraak. U BENT WELKOM BIJ BREDA uniestraat 19 (vlak achter de nieuwe tunnel) Tel. 01600-22311

de Stem | 1964 | | pagina 4