Geslaagde lancering brengt bemande maanvlucht nabij Kroestjev Amerika verguld kijkt op SS'ers verdacht van moordpartij TOXOPEUS OVER FAILLISSEMENT MEYERINK Meisje met stiletto neergestoken Weggesprek in Benelux Wilde staking in Londens ondergrondse spottend imfcWM DELFT BLIJFT TOBBEN MET WATERGEBREK Lassers opgesloten in overstroomde tunnel PERSONALIA gewonnen PROCES IN DU Paus Paulus riddert Soekarno DAGBLAD VOOR ZEELAND Antwerpen-Breda straks aan de orde Aanhoudend koud DODE EN GEWONDE BIJ OVERSTEKEN 104e JAARGANG No. 24714 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur: Drs. W. A. J. M. Harkx. HoofdredacteurJ. J. H. A. Bruna. Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda Reigerstraal 16 iel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 DINSDAG 13 OKTOBER 1964 Abonnementsprijs: 9,75 per kwartaal, excl. 0,25 incasso; ƒ11,85 per post excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 telefoon SOVJET-UNIE NEEMT RUIMTE - VOORSPRONG BRUSSEL Het ministerscomité van de Benclux-Economische Unie heeft maandag in Brussel besloten een programma op te stellen voor wegver bindingen tussen België, Nederland en Luxemburg. De betrokken ministers van de drie landen zullen daartoe waar schijnlijk al in de eerste helft van de volgende maand bijeenkomen. In het programma zal niet alleen het tracé van de verschillende wegverbin dingen worden opgenomen, maar ook het tijdschema voor de aanleg ervan of indien het de verbetering van be staande verbindingen betreft de uit voering daarvan. De kwestie van het wegverkeer was het belangrijkste agendapunt van de ministeriële Benelux-bijeenkomst, die onder voorzitterschap stond van de Ne derlandse staatssecretaris van Buiten landse Zaken, mr. L. de Block. De Belgische delegatie, bestaande uit de minister van openbare werken, G. G. Bohy, de minister van financiën, A. Dequae en de vice-minister van bui tenlandse zaken, H. Fayat, bleken het mét de Nederlandse minister van Ver keer en Waterstaat, mr. J. van Aartsen, eens te zijn, dat op het gebied van de wegverbindingen tussen de drie Bene- lux-landen iets moet gebeuren. Op de conferentie zullen de volgen de projecten aan de orde komen: 1. De nieuwe verbinding Den Haag- Antwerpen, die moet lopen via Ypenburg, Benelux-tunnel bij Schie dam, de brug over het Haringvliet en Bergen op Zoom. 2. De verbetering van de bestaande weg tussen Breda en Antwerpen, waarvan de capaciteit al in 1963 met 20 procent werd overschreden 3. De nieuwe verbinding Antwerpen- Breda. 4. De E-3 van Turnhout via Eindho ven naar Duitsland. 5. De verbinding België - Luxemburg en in het bijzonder een omleiding rondom Steinfort. Van Nederlandse zijde zal bij de op stelling van het programma worden gestreefd naar een aansluiting daarvan aan het nieuwe wegenplan. MOSKOU De Sovjet-Unie heeft, zoals aangekondigd, maandag om 10.30 uur Moskouse tijd 's werelds eerste passagiers-ruimteschip in een baan om de aarde gebracht en daarmee een belangrijke bij drage geleverd in de pogingen maanreizen voor bemande ruimte schepen mogelijk te maken. De lancering van deze dertiende bemande ruimtevlucht door mid del van een krachtige draagraket, verliep bijzonder soepel. Comman dant-vlieger Vladimir Komarov (37) en zijn twee passagiers Kon- stantin Fcoktistov (38), een hartstochtelijk schaker, die in het da gelijks leven ingenieur is en de 27-jarige arts Boris Jegorov voelden zich uitstekend en hadden het te druk om iets van de gewichtsloos heid te merken. Premier Kroestjev vertrouwde de kosmonauten per radio toe, dat hen bij hun terugkomst een welkom te wachten staat, dat groter is dan „de sterkte van de zwaartekracht". LONDEN Een wilde staking onder het personeel van de Londensc onder grondse heeft vandaag slechts drie dagen voor de algemene verkiezingen groot ongerief veroorzaakt en zal, volgens deskundigen, een ongunstige weerslag hebben op de kansen van de Labourpartij op een stembusoverwin ning. Tienduizenden kantoorbedienden en typisten kwamen te laat op hun werk en moesten vanavond opnieuw in lange rijen op vervoer naar huis wachten. De staking van het ondergrondse spoorwegpersoneel was uit protest te gen de nieuwe dienstregeling, waar over de vakbonden en de directie van de ondergrondse reeds overeenstem ming hebben bereikt. Het personeel vreest dat door de nieuwe dienstrege ling ontslagen zullen vallen. „Dit succes opent nieuwe mogelijk heden bij de exploratie van de kos mos. Het brengt het ogenblik dichter bij waarop mensen direct contact zul len hebben met de maan, Venus en Mars", aldus Leonid Sedov, leider van het Russische ruimtevaartprogramma. De Russen beogen met deze lance ring: 1. Het beproeven van het nieuwe ruimteschip, dat door de bemanning zelf kan worden bestuurd. 2. Controleren hoe een groep ruimte vaarders, onder wie zich specialis ten op verschillende gebieden van wetenschap en technologie bevinden gedurende een ruimtevlucht kunnen samenwerken. 3. Het verrichten van wetenschappe lijk onderzoek, onder meer op na tuurkundig en technologisch gebied. 4. Voortgezette bestudering der uitwer king van verschillende aan een ruimtevlucht verbonden factoren op het menselijk lichaam. 5. Uitgebreide bestudering van de om standigheden op geneeskundig en biologisch gebied, die zich geduren de een ruimtevlucht van lange duur voordoen. Deze onderzoekingen worden uitge voerd met behulp van instrumenten, die zich aan boord van „Voskhod" be vinden. De ruimtecabine, die „Voskhod" dageraad is gedoopt, legde zijn baan om de aarde af in 90,1 minuut. Vol gens de Russen ligt deze baan tussen de 409 en 178 km boven het aardopper vlak. Men heeft niet bekendgemaakt hoeveel de capsule weegt, hoe groot ze is en hoelang de drie mannen in de ruimte zullen blijven. MINISTER LUNS is gisteren met zijn echtgenote vertrokken naar Zweden. De bewindsman brengt er een officieel bezoek dat tot het einde van de week zal duren. AMSTERDAMSE telegrafisten van het telegraafkantoor van de PTT zijn op nieuw met een modelactie begonnen omdat de toepassing van de promotie regeling hun nog steeds niet aanstaat. Ook in juli hebben ze het een tijdje model gedaan. IN DEN HAAG ontsnapte gisteren een van mishandeling beschuldigde arres tant tijdens overbrenging van het huis van bewaring naar het kantongerecht aan de Prinsengracht. Weersverwachting medegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot vanavond: Buien en opklaringen. In de ochtend- uren hier en daar mist. Zwakke tot I "jatige wind uit zuidelijke richtingen. 'Maximumtemperaturen van 9 tot 12 Eraden. Vandaag: zon onder 17.51 uur. Maan onder 22.31 uur. TK°oJ=en: zon °P 7-03 uur. Maan op 15.34 uur. gramma, dat zeven jaar heeft geduurd, heeft afgesloten. Tevens betekent deze vlucht het begin van het nieuwe pro ject. Nadat hij erop gewezen had dat het succes van maandag plannen voor het bouwen van een ruimtestation „rea listischer" heeft gemaakt, zei Sedov: „Het ziet ernaar uit dat de volgende periode van zeven jaar nog rijker zal zijn aan dergelijke gebeurtenissen. Ver der zal een nieuw plan, dat meer ge compliceerde projecten zal bevatten, worden uitgevoerd". avond dat Komarov afgevoerd is ge weest van de lijst van kandidaat-ruim tevaarders, als gevolg van een gecon stateerde hartafwijking. In een inter view in het regeringsblad „Izwestia" zegt Gagarin, dat Komarov dit wei gerde te aanvaarden en net zo lang heeft gevochten tot hij terug was in dé groep astronauten om te kunnen wor den uitgekozen als vlieger van de eer ste passagiers-ruimtecapsule. Volgens Gagarin hadden artsen, na dat Komarov als reserve had gefun geerd voor de vierde Russische kosmo naut Popovitsj, die in 1962 een baan om de aarde draaide, een onregelmatige hartslag geconstateerd. Hij werd uit de opleiding genomen en mocht ook niet aanwezig zijn bij de lancering van de eerste vrouwelijke astronaute Valen tin a Tersjkowa en haar mannelijke collega Valery Bykovski, die vorig jaar zomer hun ruimtereis maakten. Koma rov, die bekend staat om zijn spot prenten en de volksliedjes, die hij niet onverdienstelijk zingt, kreeg tenslotte toch weer toestemming om aan de trai ning deel te nemen. Een speciaal hier toe samengestelde commissie van me dici moest eraan te pas komen. Ruimtevaartspecialist Sedov ver klaarde dat het succes van Komarov het eerste Russische ruimtevaartpro- De lancering van de „Voskhod" is in Washington als een volslagen verras sing gekomen, al wisten de Amerikaan se deskundigen dat de Sovjet-Unie krachtiger raketten bezit dan de Ver enigde Staten. De eerste Amerikaan se tweepersoons „Gemini" wordt pas in'januari of februari op zijn vroegst gelanceerd en die zal slechts drie om wentelingen maken. Er gaan drie of vier jaar overheen voordat er in een Amerikaans ruimte vaartuig drie kosmonauten zitten. De Amerikaanse deskundigen menen dat de Russen met de „Voskhod" een grotere kans hebben naar de maan te reizen. Dit betekent tevens het einde van de geruchten, die willen dat Mos kou zich voor de verovering van deze planeet niet zou interesseren. De Rus sen zouden eerder een rendez-vous in de ruimte verwezenlijken, vooral wan neer een of twee ruimtevaarders van de „Voskhod" een „uitstapje" buiten de cabine zouden gaan maken, in de vrije luchtledige ruimte. Met het mee sturen van een geleerde en een arts is een veel diepgaander studie van de ruimte mogelijk, zeiden de deskundi gen. Boven de Verenigde Staten hebben de ruimtevaarders maandagavond de volgende boodschap uitgezonden: „Aan boord van het ruimteschip „Voskhod" doen wij onze beste wensen aan het ijverige Amerikaanse volk toekomen. Wij wensen het volk van Amerika vrede en geluk". Beste wensen ontvingen eveneens de Chinezen en de atleten in de Olym pische Spelen. Inmiddels is de koers van in Baiko- noer gelanceerde „Voskhod" eenmaal met de handbesturing gecorrigeerd. Iedere 80 minuten wordt contact op genomen met de „Dageraad". De ge sprekken, via radio en televisie, duren tien minuten, zodat men bij iedere om wenteling de stand van zaken nauw keurig weet. Tijdens elke omwenteling maakt men ergens een zonsopgang mee. De eerste ruimtenacht is er beurtelings gerust door een man, terwijl de anderen door gingen met het doen van waarnemin gen. DELFT Het zit de gemeente Delft met de watervoorziening niet mee. Weliswaar kon in de loop van de vo rige week het parool „zuinig met drink water" worden ingetrokken nadat de mobiele colonne van het leger uit Crai- loo bij Hilversum te hulp was gekomen en een noodtransportleiding had aan gelegd, maar gisteren was de druk op de waterleiding weer zo laag dat de bovenverdiepingen weinig of geen wa ter hadden. De voorlichtingsdienst dei- gemeente deelde mee dat de noodlei- ding op verscheidene plaatsen lekt, zo dat er aanmerkelijk minder kan wor den aangevoerd dan verwacht. Boven dien werd gisteren, op wasdag, veel meer water gebruikt dan op andere dagen het geval is. BUXTON Door het overstromen van een nieuw waterreservoir in de buurt van het Engelse Buxton, zijn maandagmorgen twee lassers op een diepte van 17 meter van de buitenwe reld afgesloten geraakt. De mannen bevinden zich in een tunnel die ge deeltelijk vol water staat. Zij staan tot aan de borst m het water. Men ver wacht niet dat de waterspiegel nog zal stijgen. MOSKOU Commandant van het maandag gelanceerde ruimtevoer tuig, ingenieur kolonel Vladimir Ko marov (37), is verbonden aan de academie Zjoekov voor luchtvaart- techniek. In 1952 volgde hij een op leiding aan de speciale luchtmacht- school in Moskou. Drie jaar later werd hij jachtvlieger. Komarov wordt een betrouwbaar en moedig officier genoemd, die in moeilijke omstandigheden het hoofd niet ver liest. Met succes volgde hij de ruim tevaartopleiding. Hij heeft 77 para chutesprongen uitgevoerd. Komarov is gehuwd en vader van twee kin deren. Zijn vrouw, Valentina, werkt in een bibliotheek. Ivonstantie Petrovitsj Fcoktistov (38) is afkomstig van het Baumann- instituut voor hogere wetenschappen. Ook hij is gehuwd en vader van een 2-jarige zoon. Als 16-jarige jongen ging hij als vrijwilliger naar het front. Als verkenner voerde hy ver scheidene opdrachten uit. In 1942 liep hij een verwonding op. Zijn vrouw, Gelina, werkt in een technische functie op een fabriek in Moskou. De jongste ruimtevaarder aan boord van de „Voskhod" is de 27- jarige Boris Jegorov. Hij slaagde drie jaar geleden voor het arts examen. Na zijn studie was hij werk zaam aan verschillende medische in stituten, waar hy de reputatie van een uitmuntend geleerde verwierf. Jegorov maakte 11 parachutespron gen. Hij beoefent de bergsport en het onderdeel slalom bij het skiën. Zijn vrouw, Eleonora, is werkzaam bij de Russische televisie. Het paar heeft een zoon. Op de foto v.l.n.r.: Gezagvoerder Vladimir Komarov, Boris Jegoro* en Konstantin Fcoktistov. Het enthousiasme in Moskou kende na het bekend worden van het succes geen grenzen. Niet zelden was er in de commentaren een spottende onder toon te bemerken aan het adres van het Amerikaanse Gemini-project, dat miljarden dollars heeft gekost en dat nu uitgesteld is. „De Amerikanen hebben zich veel moeite getroost om een tweepersoons ruimtecabine te lanceren, maar het is niet gelukt. De Sovjet-geleerden en technici hebben echter hun taak vol bracht", zei het lid van de Russische academie voor wetenschappen, A. Ni- kolajev. Hij vervolgde: „Deze vlucht toont aan dat de tijd voor reizen naar de sterren dichtbij is gekomen". Vele Russen waren sommigen zelf§ met spandoeken naar het Rode Plein gekomen. Soldaten, die zich daar be vonden, werden op de schouders geno men. Aan boord van het ruimtevaartuig meldde ingenieur Feoktistov dat hij alle instrumenten had gecontroleerd en alles in orde had bevonden. Op het te levisiescherm kon men zijn wat ironi sche glimlach duidelijk onderscheiden. Dokter Jegorov controleerde de bloed druk van zijn medereizigers en nam bloedmonsters. Hij scheen bijzonder in zijn schik te zijn. Vervolgens kon men de mannen, die verschillende boodschappen naar de aarde hebben gezonden, zien lunchen. Twee omwentelingen later, dat was om 16.00 uur onze tijd, gebruikten zij het middagmaal. Anders dan zijn twee passagiers is ingenieur Komarov, geselecteerd uit een groep kandidaten, waaruit ook zijn zes voorgangers-kosmonauten zijn voortgekomen. Hij voorzag de geleerden en technici op de grond van alle moge lijke gegevens, die hij op de vlucht van het ruimtevaartuig verzamelt. Premier Kroestjev heeft zich al per radio met de ruimtevaarders in „robijn", het code woord waarmee men het ruimteschip oproept ,in contact gesteld. Hij wenste het drietal een goede reis en een be houden landing toe, waarna Komarov antwoordde: ..We zijn zeer dankbaar dat deze vlucht ons is toevertrouwd". Komarov was bijna voor ruimte- vluchten afgettst. Joeri Gagarin, de eerste Rus die in april 1961 een ruim' tevlucht maakte, onthulde maandag- DUSSELDORP „Ik kom uit een zeer christelijk gezin. Alleen omdat ik gek werd in het leger, ben ik bij de S.S. gegaan". Dat verklaarde de 55- jarige Karl Hubert Franz maandagmor- men voor de rechtbank in Dusseldorp, waar hij met negen S.S.-collega's te recht staat op beschuldiging van moord, subsidiair medeplichtigheid aan moord op 700.000 joden in het concentratie kamp Treblinka. Franz was luitenant bij de S.S. en plaatsvervangend commandant van het vernietigingskamp Treblinka in Polen. De nazi's doodden hier per maand dui zenden gevangenen totdat het concen tratiekamp Auschwitz gereed kwam. Rechter Gottlebe heeft de elfde man van de groep, de 63-jarige Willi Gross- mann, van de rol laten schrappen. Grossmann lijdt aan tuberculose en keelkanker en zal later berecht wor den, als zijn gezondheidstoestand dat tenminste nog ooit zal toelaten. De openbare aanklager vertelde de Zo groot was de vreugde van de Russische burgers over het slagen van de Russische driemans-ruimte- vlucht, dat de menigte Mosko- vieten op het Rode Plein zonder plichtplegingen een soldaat opnam om hem in de lucht te werpen. Hij kwam niet in een baan om de aarde rechtbank dat Franz en zijn trawan ten tot de oorlogsmisdadigers beho ren die na 1945 de wijk namen en uit handen van de justitie konden blijven. Maar hun sporen werden gevolgd door medewerkers van het centrum voor de vervolging van nazi-misdaden in Ludwigsburg. De uit Oostenrijk af komstige ex-commandant van Treblin ka, Franz Stange, is tot heden onvind baar gebleven, zo zei hij. In Hannover, waar een advocaat, die een oorlogsmisdadiger verdedigt, verle den week verklaarde dat Adolf Hitler niet beschuldigd kan worden van moord omdat „hij als dictator boven de wet stond", heeft deze rechtskundige Gerd Heinicke maandag verklaard dat „men hem verkeerd heeft begre pen". „Ik heb nooit de bedoeling gehad de haat te prediken, maar juist de liefde", zo zei hij. Het was zijn bedoeling ge weest zijn cliënt, die met vier andere ex-nazi's van moord op 7000 Poolse joden wordt beschuldigd, te verdedi gen door er duidelijk op te wijzen dat „de donkerste uren uit de Duitse ge- scheidenis niet mogen worden berecht volgens de wettelijke, thans geldende normen". De uitlatingen van Heinicke ten gun ste van iHtler zijn door politieke en joodse leiders scherp aan de kaak ge steld. Men heeft geëist dat hij zich uit zijn advocaten-praktijk zal terugtrek ken. Strop is voor Vogelwaarde (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De Zeeuwse gemeen te Vogelwaarde zal zelf moeten op draaien voor de schade, die het gevolg is van het faillissement van de n.v. Westerschclde textielfabrieken G. H. Meyerink. Deze gemeente verstrekte twee leningen aan het bedrijf, tezamen 1,8 miljoen gulden groot. Minister To- xopeus is niet van plan Vogelwaarde de financiële hand te reiken. De ge meente moet de strop maar over en kele jaren uitsmeren, zo meent de be windsman. Hij komt tot een dergelijke uitspraak in zijn antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Franssen (P.v.d.A.) over deze kwestie. Over de gang van zaken zegt minister Toxopeus, dat de toenmalige burgemeester van Vogelwaarde de directie van de n.v. verenigde Nederlandsche textielfabrie ken J. W. Meyerink en co. te Win terswijk in contact heeft gebracht met het economisch technologisch instituut voor Zeeland, het provinciaal bestuur en de provinciale griffie. De raadsbe sluiten voor financiële hulp aan het nieuwe bedrijf werden op de provinciale griffie ontworpen en door Gedeputeer de Staten van Zeeland goedgekeurd. Dit provinciale bestuur stelde zich voor af nog in verbinding met het ETI, dat gunstige uitspraken deed over de kre dietwaardigheid van de onderneming. Het concern-Meyerink had kennelijk een goede naam, aldus de minister, want in 1963 verhoogde een der ban ken het reeds lopende krediet met 500.000 gulden en in 1964 nogmaals met 700.000 gulden. Weliswaar verleende de gemeente"Vo- gelwaarde de leningen van respectieve lijk 800.000 en een miljoen gulden on der beding van eerste hypotheek op grond, gebouwen en machines van de vennootschap, maar het laat zich vol gens de minister aanzien, dat een be langrijk deel van de verstrekte geldle ningen bij .uitwinning" niet zal wor den gedekt. Hoe groot de schade zal zijn is nog niet te overzien, maar zij zal wel zo omvangrijk zijn, dat de kleine gemeente Vogelwaarde haar be groting niet in evenwicht zal kunnen brengen. De minister ziet hierin echter geen aanleiding om financiële hulpver lening in overweging te nemen. De ge meente zal er zelf voor moeten op draaien, eventueel uitgesmeerd over meerdere jaren. Bij de beoordeling van de begrotingspositie van de gemeente Vogelwaarde in de naaste toekomst, zal ervan moeten worden uitgegaan, dat het in financieel opzicht onmogelijk worden van het bestuur der gemeente dient te worden voorkomen, zo voegt de minister er nog wel als 'troost aan toe. HAARLEMMERMEER De politie van Haarlemmermeer heeft gistermid dag kort na drie uur de 37-jarige E. C. M. uit Haarlem, van beroep vertaler, gearresteerd en ingesloten terzake van poging tot doodslag. Nauwelijks een half uur tevoren had M. zijn gewezen verloofde, de 20-jarige, eveneens in Haarlem wonende mej. J. C. Bosmans met een stiletto een aantal steken in hoofd en rug toegebracht. Reeds 's ochtends had M. zich naar Zwanenburg begeven en daar een, ove rigens vruchteloos onderhoud met zijn vriendin gehad. Daarna was hij naar Amsterdam gereisd om een stiletto te kopen. Daarmee in Zwanenburg terug gekeerd ging hij opnieuw naar het kan toor waar het meisje werkt en kreeg wederom de gelegenheid mej. B. te ont moeten. Er waren slechts weinig woor den gewisseld toen hij haar de steken toebracht. Het slachtoffer is met ern stige wonden naar een ziekenhuis in Haarlem gebracht. De dader heeft alles omstandig ver teld en bekend dat hij mej. B. van het leven wilde beroven. Donderdag zal hij aan de officier van justitie in Haar lem worden voorgeleid. VATICAANSTAD Paus Paulus dc Zesde heeft maandag aan president Soekarno de orde van de Gulden Spoor verleend. Deze orde is de op één na hoogste pauselijke ridderorde. De hoogste orde, de Christusorde, wordt al leen verleend aan katholieke staatshoof den. Het Indonesische staatshoofd werd door de Paus in audiëntie ontvangen. Het was het derde officiële bezoek van de president aan het Vaticaan. In 1956 ontving Paus Pius de Twaalfde hem en drie jaar later Paus Joannes de Drieëntwintigste. „Wij wensen u de bijstand van God toe bij het vervullen van uw hoge ambt en moeilijke taak. Wij bidden God aan het geliefde volk van Indonesië voorspoed en geluk te verlenen, in vrede met en liefde voor zijn buurvol keren en andeie volkeren van de we reld", aldus Paus Paulus tot hét In donesische staatshoofd. OUDERKERK A/D AMSTEL Een inwoner van Amsterdam is in Ouder kerk a d Amstel om het leven geko men: zijn echtgenote werd zeer ern stig gewond. Het ongeval gebeurde toen het echtpaar, dat op familiebezoek was geweest, de Burgemeester Stramanweg overstak. Beiden werden aangereden door een personenauto. De echtgenote van de verongelukte Amsterdammer is overgebracht naar een ziekenhuis in Amsterdam.

de Stem | 1964 | | pagina 1