Ruimtetocht met passagiers troef Sovjets DOMINAS LEGT BEKENTENIS AF Autorennen kosten vijf doden PLANNEN VOOR VLUCHTEN MARS Overtroffen Speurtocht WEER HOGE PRIJS AAN WEGVERKEER ONGEREGELDHEDEN BIJ KONINKLIJK BEZOEK IN QUEBEC OLYMPISCHE FEITEN Jacht vergaan met vier man Juwelenroof Amsterdam DAGBLAD VOOR ZEELAND Honderden vogels vergiftigd met pcirathion Meisje gered Levensgevaarlijke klopjacht op Londense dieven WEDDENSCHAP Massa ontslagen in Poten na vlees-fraude Premier Khanh vraagt opvolger aan te wijzen Koud en nat Volksunie boekt verkiezingswinst onder Vlamingen Halve ton buit voor inbrekers koU&nJecmvp military look ff|\ 188.- ]04e JAARGANG No. 24713 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. DirecteurDrs. W. A. J. M. Harkx. HoofdredacteurJ. J. H. A. Bruna. Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda Reigerstraat 16 tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 MAANDAG 12 OKTOBlfc 1964 Abonnementsprijs: 9,75 per kwartaal, excl. 0,25 incasso; ƒ11,85 per post excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) WAUBACH Het gerechtelijk labo ratorium in Den Haag stelt een onder zoek in naar een vogelvergiftigingszaak in Nieuwenhagen (L.). Op landerijen van een landbouwer uit deze plaats zijn tussen het wassende gerst tarwekorrels met parathion gevonden. Ruim duizend vogels zijn als gevolg van het zware vergif reeds omgekomen. Her en der liggen dode vogels verspreid. De landbouwer ontkent dat hij de giftige tarwe gestrooid heeft en wenst niet te voldoen aan het verzoek van de controleur van de vogelwet, de heer H. de Boer uit Nieuwenhagen, zijn bei de landerijen om te ploegen om de mas sale vogelvernietiging tot staan te brengen. ST.-HELIER De enige overlevende van het Britse jacht „Maricela", dat in Het Kanaal is vergaan, heeft zon dag het relaas van de ramp gedaan. De overlevende, de 29 jaar oude Jane Ai icon Mitchell, was één van de vijf personen aan boord van het jacht. De anderen waren de eigenaar, James Mackenzie Frazer uit Jersey, diens vrouw, hun zoon en diens vriend, Mi chael McCowar.. Het geredde meisje heeft zich na het kapseizen van het jacht tweeëntwintig uur drijvend weten te houden in de wilde zee en werd tenslotte op de noordkust van Jersey aan land ge spoeld. Het meisje verklaarde dat zij zich tijdens ruw weer in de kajuit van het jacht bevond, toen zij bemerkte dat dit omsloeg. Zij verbrijzelde een patrijspoort en sprong in zee. Eenmaal aan de oppervlakte gekomen zag zij drie van haar metgezellen, die later in de golven verdwenen. Miss Mitchell wist volgens haar zeggen een stuk wrakhout te bemachtigen en de kust te bereiken. Daar sleepte zij zich naar een boerderij toe en werd naar het algemeen ziekenhuis van het eiland vervoerd. MOSKOU-WASHINGTON In Moskou is zondag vernomen dat de Russen iedere dag het eerste passagiersruimtevaartuig uit de ge schiedenis van de mensheid kunnen lanceren. Mogelijk zullen een of twee kosmische vaartuigen met meer dan éen mens aan boord de ruimte ingaan. Het zal de vijfde spectaculaire gebeurtenis op ruimtevaartgebied zijn sinds Joeri Gagarin als eerste mens door de ruimte vloog. Gagarin en zijn vijf collega-kosmonauten en de zes Amerikaan se kosmonauten maakten allen solovluchten. Thans willen de Russen ook passagiers laten meevliegen. De identiteit van bemanningsleden en passagiers is een zorgvuldig bewaard geheim. Al bijna een jaar lang heeft de Russische pers laten doorschemeren dat de volgende ruimtevlucht zou ge schieden onder leiding van „kosmonaut no. 7", die alleen met de initiaal „K" werd aangeduid. „K" werd beschreven als een slan ke, zacht sprekende man, die lid is van de partij, van gitaar spelen houdt, volks liederen zingt en spotprenten van zijn collega-kosmonauten maakt. „K" sprak onlangs via radio-Moskou over de prestaties van het Russische ïuimtevaartprogram, dat door zijn per soonlijke inspanning in de komende dagen een flinke stimulans zou verkrij gen. Aan de nieuwe lancering zijn maan den van experimenten voorafgegaan. De laatste ruimtevlucht van het Rus sische programma werd in juni 1963 gemaakt door Valery Bykowski en Va- lentina Teresjkowa. PROFESSOR F. A. Vening Meinesz, internationaal bekend wegens zijn zwaartekrachtmetingen onder de zee spiegel aan boord van Nederlandse on derzeeboten, is benoemd tot lid van de pauselijke academie van wetenschap pen. VIERDUIZEND kinderen in Koeweit zijn ziek geworden na het eten van voedsel uit de centrale keuken van hun school. Met spoed werden zij in zie kenhuizen opgenomen. De meesten zijn weer beter. DE AANRANDER van een 15-jarig meisje in Sofia is door een rechtbank ter dood veroordeeld. Een mecieplich tige kreeg twintig jaar. De ter dood veroordeelde zal worden gefusilleerd. GERUCHTEN over een Chinese kern proef doen nog steeds de ronde. Za terdag werd in de Indiase hoofdstad New-Delhi vernomen dat de proef zal plaatshebben in de Takla-Makanwoes- tijn in de provincie Sinkiang. DE PORTUGEZEN melden dat zij suc ces hebben gehad in acties tegen re bellen in Mozambique. Ruim honderd rebellen werden gedood en een in Pe king opgeleide generaal werd gevan gen genomen, zo luidt een bericht van het Portugese persbureau. DE OOSTDUITSE professor Horst An drea, op studiereis in West-Duitsl>nd, zal niet naar de oostzone terugkeren, heeft hij gezegd. Prof. Andrea was di recteur van het hydrologisch instituut van de Humboldt-universiteit in Oost- Berlijn. DICHTBIJ Bilbao is zondag een dam bezweken waardoor een stroom van modder en water zich op het dorp Or- tuella wierp. Vier personen zijn ge dood en twee anderen vermist. BIJ EEN treinbotsing nabij Belgrado is minstens een persoon om het leven gekomen. Veertig reizigers werden naar een ziekenhuis gebracht. IN DE STAATSMIJN Maurits, op de 660-meter-verdieping, is de 52-jarige heer G. H. Ottenkamp dood aangetrof fen. De man moet bekneld zijn geraakt onder een ijzeren kap, die werd aange voerd per transportband. Het vluchtmaximum van vierender tig banen, om de aarde, die de vier Amerikaanse astronauten gezamenlijk hebben gevlogen, is ver overtroffen door de achtenveertig banen van de Russische astronaute Teresjkowa al léén. De stand in de Amerikaanse ruimte vaart is: John H. Glenn: 3 banen, 20 februari 1962; Scott Carpenter: 3 ba nen, 24 mei 1962; Walter M. Shirra jr.: 6 banen, 3 okt. 1962; Gordon Cooper: 22 banen, 15 mei 1963. De stand in de Russische ruimtevaart: Gagarin: een baan, 12 aug. 1962; Gher- man Titov: 17 banen. 67 aug. 1962; Nikolajew: 64 banen, 1115 aug. 1962; Popovitsj: 48 banen, 1215 aug. 1962: Valery Bykowski: 81 banen, 1419 juni 1963 en Teresjkowa: 48 banen, 16 19 juni 1963. De Amerikaanse organisatie voor lucht- en ruimtevaart (NASA) wil in november met tien dagen tussenruimte twee „Mariner"-ruimtevoertuigen, met bestemming Mars, lanceren. De „Ma riners", die elk 250 kilogram zullen we gen, worden uitgerust met speciale ca mera's, waarmee het mogelijk zal zijn een twintigtal televisie-opnamen van Mars te maken, die onmiddellijk naar de aarde zullen worden doorgezonden, Met deze camera's hoopt men ook verschillende wetenschappelijke gege vens betreffende de dampkring van deze planeet te verkrijgen, die even eens naar de aarde zullen worden ge zonden. Dit kan overigens eerst geschieden wanneer de „Mariners" Mars, na een reis van bijna negen maanden, waarin zij 560 miljoen kilometer zullen hebben afgelegd, tot op twintigduizend kilo meter zijn genaderd. De twee ruimtevoertuigen hebben, wanneer hun „vleugels" met zonne cellen worden ontplooid, een vleugel wijdte van 6.60 meter. In gezaghebbende Amerikaanse krin gen meent men dat de Sovjet-Unie on geveer op hetzelfde tijdstip als de Ver enigde Staten eveneens een ruimtevoer tuig met bestemming Mars in de lucht wil brengen. LONDEN Achttien politie-auto's hebben zondagochtend vroeg door voor steden van Oost-Londen een bestelauto achtervolgd die vol was met gestolen televisie- en radiotoestellén. De dieven, die een zaak hadden geplunderd, moes ten hun „ballast" uitwerpen om uit de handen van de politie te kunnen blij ven. De politiewagens hadden grote moeite de obstakels te ontwijken. Twee auto's botsten tegen elkaar en een motorfiets werd vernield. De dieven slaagden erin te ontkomen, met ach terlating van de bestelwagen. Een politieman noemde de achtervolging de gevaarlijkste sinds jaren. MOSKOU Alexander Soglasof (31), door enkele borrels in een over moedige stemming gekomen, heeft in Leningrad een weddenschap ge wonnen dat hij in een dierentuinvij ver met vier ijsberen zou durven springen. Margarita, een meer dan 700 pond wegende beer. nam Soglasofs hoofd in haar muil en speelde er een kwar tier lang mee, terwijl de toeschou wers wanhopig stenen naar het dier gooiden. Toen Margarita haar prooi einde lijk losliet, werd de ongelukkige naar een ziekenhuis gebracht. De dokters moesten 61 wonden hechten, waarvan 39 aan zijn hoofd. Volgens het persbureau Tass ver keerde de patiënt in uitstekende stemming omdat, zoals liij verklaar de, hij de weddenschap gewonnen had en „dat was toch het belang rijkste". De artsen verwachten dat Soglasof over een week weer de oude zal zijn. Wat zijn leven lieeft gered is het feit dat Margarita juist een copieus maal van zestien pond vlees naar binnen had gewerkt en slechts wat met haar gast in de vijver „gespeeld" had. Tass onthulde niet hoeveel Sogla sof met zijn weddenschap gewonnen heeft. 266 WARSCHAU De chefs van Poolse staatsslagerijen zijn ontslagen naar aanleiding van het recente vlees schandaal. Voorts is gemeld dat alle particuliere slagerijen in Warschau zou den worden gesloten. Het vleesschandaal ontstond in ver band met beweerde onregelmatigheden bij de uitvoer van Pools vlees en de distributie van vlees in Polen. Vijf directeuren van staatsinstellingen en minstens 130 minder belangrijke per sonaliteiten werden gearreseterd al dus eerdere officiële berichten. SAIGON Premier Khanh van Zuid- Vietnam heeft zich zondag in een brief tot de „hoge nationale raad" gewend met het verzoek per 27 oktober a.s. een opvolger voor hem te kiezen. De raad houdt zich momenteel bezig met de vorming van een nieuw burger lijk bewind voor Zuid-Viecnam. In zijn brief schrijft Khanh dat hij zal terug keren op mijn plaats als generaal. Naar wordt verwacht zal Khanh zelf een belangrijke positie blijven innemen. De terechtstelling van een terrorist die in mei een bom onder een brug had geplaatst die de Amerikaanse mi nister van defensie, Robert C. Mc- Namara zou passeren, is voor onbe paalde tijd uitgesteld om het leven te sparen van een officier van de Ame rikaanse luchtmacht die in Venezuela door pro-Castro terroristen is ont voerden als gijzelaar wordt vastgehou den. AMSTERDAM De hoofd verdachte van de geruchtmaken de gewapende roofoverval op een juwelierszaak in Amsterdam, de 35-jarige P. Doininas, heeft na veertien dagen hardnekkig ont kennen thans toegegeven daar wel in enig opzicht bij betrokken te zijn geweest. Hij heeft nu hekend op de hoogte te zijn geweest van het plan tot de overval en van het tijdstip waarop dit zou worden uitgevoerd. Dat hij er aan deelgenomen heeft blijft hij ontkennen. Dat de 30-jarige H. Balk en de 41- jarige P. C. het plan zouden volvoeren wist hij. Later in de middag van die zaterdag zou hij hen ontmoeten in de camping in het Amsterdamse bos. Toe gegeven heeft hij ook die middag van taxi's gebruik te hebben gemaakt en o.a. in die camping te zijn geweest. De Amsterdamse recherche hoopt dat de chauffeurs van deze taxi's zich bij haar zullen melden. Mogelijk kun nen hun verklaringen er toe bijdragen een beeld te krijgen van de bewegingen Weersverwachting medegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot vanavond: Verspreide buien en slechts enkele schaarse opklaringen. Matige wind tussen zuid en zuidwest, later zwak en veranderlijk. Maximumtempera- turen van 10 tot 13 graden. Vandaag: zon onder 17.53 uur. Maan onder 21.37 uur. Morgen: zon op 7.01 uur. Maan op 14.55 uur. De van de Amerikaanse luchtmacht basis Vandenberg, Californië, gelan ceerde „Beacon Explorer B", is intus sen in een vrijwel perfecte baan geko men. De kunstmaan moet helpen bij het zoeken naar nieuwe opsporingsme thoden van vijandelijke vliegtuigen. Het instrumentarium weegt 52 kg. De kunstmaan zal gebruikt worden voor het weerkaatsen van ,,Laser"-stra- len (geconcentreerd licht) naar aard se telescopen, waardoor men afstanden veel zuiverder kan meten dan met ra dar mogelijk is. van de rovers na de overval en enige aanwijzing geven in de richting van de plaatsen waar de buit kan zijn ver borgen. Daarover heeft de recherche Dominas nog niets kunnen ontlokken. Socialisten en liberalen slaan ch risten-democraten (Van onze correspondent) BRUSSEL De C.V.P. is de grote verliezer van de gemeenteraadsverkie zingen die gisteren in ruim 2000 Belgi sche gemeenten zijn gehoudon. De Christelijke Volkspartij leed verliezen zowel in Vlaanderen als in het Brussel se en in Wallonië. Ook de B.Sy.P. boek te verliezen. De belangrijkste overwin naar in Vlaanderen is de Volksunie. Vooral in het Antwerpse is, de vooruit gang van deze Vlaams-radicale partij spectaculair. Te Antwerpen-stad Veroverde deze partij 5 zetels. Bij de vorige gemeente raadsverkiezingen had zij er niet een. De vooruitgang van öe liberale partij voor vrijheid en voovuitgang is matig in Vlaanderen en in "Wallonië, maar op merkelijk in het Brusselse. In Wallonië hebben de socialisten wat terrein moetery prijsgeven ten gun ste van de communisten. De commu nisten hebben zich namelijk uitgespro ken voor een iederale herinrichting van België en de Waalse volksbewe ging van wijlen. Renard had haar aan hangers de ra^Ö gegeven hun stem te geven aan kanjfclidaten, die opteren voor federalisme. De Belgische minister van binnen landse zaken heeft de achteruitgang van de C.V.P. onvermijdelijk genoemd gegeven de uitzonderlijk gunstige uit slagen die de Christelijke Volkspartij bij de vorige gemeenteraadsverkiezin gen in 15958 behaalde. De Antwerpse voorman Leo Delwaide wees erop dat een aanzienlijk gedeelte van het Bel gische kiezerskorps van de gemeente raadsverkiezingen heeft gebruik ge maakt om zich uit te spreken over de nationale politiek. De Waals-Vlaamse tegenstellingen zijn daarbij andermaal tot uiting gekomen. De Simca van de verongelukte coureur wordt geborgen. QUEBEC Terwijl koningin Eliza beth van Engeland zaterdagavond di neerde in het befaamde hotel Chateau Frontenac in Quebec kwam het voor het hotel tot ongeregeldheden waarbij de politie met kracht ingreep. Een aantal demonstranten, die sepa ratistische leuzen schreeuwden werd opgepakt en weggevoerd. Er vielen rake klappen. Een aantal meisjes zou met wapenstokken bewerkt zijn. Verscheidene jongelui moesten zich laten verbinden. Demonstranten hadden zich opge steld langs de route die de koningin zou gaan van de haven, waar het koninklijke jacht Britannia" ligt af gemeerd naar het hotel. Leuzen als „Quebec" voor de inwoners van Que bec" en Quebec ja. Ottawa nee" waren niet van de lucht. Naar schatting waren echter vijfmaal zoveel politiemannen aanwezig als demonstranten. MONTHLERY Op het Franse cir cuit van Month]ery zijn zondag tijdens de Parijse sportwagenrace twee ren ners en drie wedstrijdfunctionarissen om het leven gekomen. Kort voor het einde van de wedstrijd over 100 kilo meter boorde de Jaguar van de West duitser Peter Lindner zich in de Abarth-Simca van de Italiaan Franco Patria, die juist de pits verliet. De Ita liaan werd hierbij op slag gedood. Beide wagens kwamen langs de baan op drie Franse wedstrijdfunctionaris sen terecht. Lindner en de functionaris sen stierven aan hun verwondingen in het ziekenhuis. De Monthlerybaan, die gebouwd is op een oud vliegveld, werd vorig jaar te gevaarlijk beschouwd voor het houden van de sportwagenrace, nadat in 1962 twee Franse renners de dood hadden gevonden op het circuit. De rennen werden gewonnen door Graham Hill (Engeland) en Joakim Bonnier Zweden) in een Ferrari. GARMISCH Drie Amerikaanse militairen zijn zondag bij Garmisch in West-Duitsland om het leven gekomen, toen hun auto van de snelweg raakte. De namen van de soldaten zijn nog niet bekendgemaakt. LIMOGES Nabij het Franse Se- reilhac heeft een botsing tussen twee wagens zondagmiddag twee levens ge kost. De slachtoffers zijn de Haagse mevrouw A. Weertz (74) en de heer B. Parcouret (30) uit Nevers. Twee an dere Nederlanders zouden ernstig en een Fransman zou licht gewond zijn. YERSEKE Twee doden heeft za terdagavond een botsing in het Zeeuw se Yerseke geëist. De negentienjarige J. van der Maas uit Geersdijk vloog er op de Zanddijk met grote snelheid uit de bocht en werd met de eveneens uit Geersdijk afkomstige J. Beghtel (21) op slag gedood. Twee andere inzitten den, A. J. de Loof en M. Heystek, zijn met ernstig Jetsel overgebracht naar het Goese ziekenhuis Bergzicht. De auto auto is totaal vernield. WAALWIJK Door onbekende oor zaak is G. M. van der Aa (30) uit Els- hout zaterdag omgekomen toen hij met een jeep in een sloot langs de Bloe- mendaalweg terechtkwam. Een voorbij ganger ontdekte het ongeluk ongeveer anderhalf uur nadat het zich moet heb ben voorgedaan. Hij vond het lichaam in het water. IJZENDIJKE Op de weg Philip pine - IJzendijke heeft zaterdag de 21- jarige verpleegster M. Fassaert uit Oostburg het leven verloren. Twee meisjes liepen verwondingen op terwijl een personenauto zwaar werd bescha digd. Het ongeluk gebeurde net na middernacht. Het slachtoffer, dat de auto bestuurde, was met een zusje en haar vriendin, beiden 18 jaar en uit Oostburg, naar een muziekfestival in Sas van Gent geweest. Ter hoogte van de Pyramide moest de personenauto achter een bieienwagen remmen, om dat er een tegenligger aankwam. Te laat werd bemerkt dat de goed ver lichte bietenwagen, die geen brandstof meer had, stilstond. Tengevolge van het plotselinge krachtige remmen slip te de auto op het gladde wegdek en botste met de linkervoorzijde tegen de rechterachterkant van de tweede bie ten-aanhangwagen. De bestuurster was op slag dood. Haar zuster M. Fassaert en de vriendin R. Rodts, werden door o.m. twee patrouillerende douane ambtenaren uit de wrakstukken bevrijd en moesten naar het St.-Antoniuszie- kenhuis te Oostburg worden overge bracht. HEERENVEEN De negentienjarige Hans Grondsma uit Oude Haske, Fries land, is zaterdag om het leven geko men toen hij in de Sieversstraat per bromfiets tegen een bijna stilstaand busje reed. APELDOORN Doordat een bestel auto zaterdagmiddag op de Arnhemse- weg tegen een boom reed, is de negen tienjarige J. van der Veen uit Apel doorn, die naast de bestuurder zat. om gekomen. De toestand van de chauf feur is nog steeds ernstig. VAASSEN In de Dorpsstraat te Vaassen is zondagmiddag de driejarige Lammert Leerkes door een auto aan gereden. Het kindje is kort daarna overleden. Opmerkelijke Olympische feiten van dit weekeinde Het hockeyteam is gestart met een zeer matige 1—1 tegen Spanje. De oranjejongens zullen het anders moeten gaan doen, willen zij het finaletoernooi halen. De pittige Klenie Bimolt heeft op het nippertje een plaats in de finale 200 meter schoolslag bemachtigd. Gretta Kok en Truus Looijs kwamen niet ver. Ronnie Kroon heeft het bij het zwemmen-heren laten afweten. Hij zwom er zich al uit en was niet de enige Bokser Jan Huppen had moeten winnen, maar leed een puntenneder- laag. Voor hem is het dus ook ge daan. De Nederlandse ongestuurde twee, me,t Steven Blaisse en Ernst Veene- majns, roeide zich in de finale. Ande re "Nederlandse roeiers zullen via de herkansingen een gooi naar een finaleplaats moeten doen. /Öns waterpoloteam is matig gestart. /Maar gelukkig, het zegevierde met 32 over Brazilië. Tiemen Groen zal wellicht beter gaan eten in Tokio Zijn vader is onderweg naar hem. t De eerste goudenmedaillewinnaar is er. Het is de Rus Alexis Vakho- nine uitblinker in gewichtheffen. Boven verwachting goed was de tele visie-uitzending via de Syncom-satel- liet, Nooit eerder is over een dergelijke afstand een reeks beelden in zo korte tijd overgebracht. Dat dit nu uitgere kend gebeurde bij een mondiaal eve nement als de Olympische Spelen zal velen met ons enkele bemoedigende gedachten hebben gegeven ten aanzien van de toenadering tussen de landen, Ten onrechte ROTTERDAM Bij de inbraak in het magazijn van Vroom en Drees- mann in Rotterdam-Zuid, waar voor 50.000,werd gestolen, blijken de inbrekers „zeer vakkundig" te werk te zijn gegaan. Daar er geen enkele vin gerafdruk is aangetroffen, concludeert de politie dat de daders bij het open- branden van de brandkast handschoe nen hebben gedragen. De inbrekers zijn via een brandgang bij het gebouw ge komen en door verbreking van een ruit in het magazijn. De inbraak werd zaterdagmorgen ontdekt bij de komst van het personeel. Het bovengenoemde bedrag ontstond uit coupures van 10.25,en 100,Tot nu toe beschikt de politie nog over geen en kele aanwijzing. (Advertenties) fflaiet Fabrieken Zevenbergen SELECTIEKLEDING De strijdbare figuur past een jas overeen komstig zijn karakter. Welnu, Hollenkamp heeft zo'n jas geïmporteerd, uit het land van herkomst... Frankrijk. 2-rij, met koperen knopen en epauletten. In camel of marine ij AMSTERDAM BREDA EINDHOVEN ENSCHEDÉ HEERLEN ROTTERDAM

de Stem | 1964 | | pagina 1