Zeeuwsch-Vlaanderen Adviescommissie bijstands wet te Souburg ingesteld wat- w Aluminium Winkelpuien Walcheren Nieuw gemaal in gebruik bij Het Vrije van Sluis Middelburg stak over Investeringsschema voor de periode 1965-1968 EEN CORRESPONDENT Jongeman uit Hnlüt in Antwerpen veroordeeld Oud voorstel opnieuw in de raad DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 10 OKTOBER 1964 VLISSINGEN Programma voor de strijdkrachten ZUID-BEVELAND GOES Journalist Stuvel over Deltawerken AXEL Korte Nieuwstraat 21 Hulst - tel. 2478 OOSTBURG TERNEUZEN N.V. SLAVENBURG'S BANK Van Ham tóch naar woning aan Nieuwstraat Tentoonstelling werk van Grassère in Westdorpe Dagblad De Stem RAF0 RAMMELOO- FONTENOY Voor botersmokkel Uitwisselingen Axel-België en Luxemburg Bezwaren van raadsleden tegen procedure VOOR PROVINCIE ZEELAND Wegen: 73,6 mi Ij., boten: 20,5 milj. Begrotingszitting Prov. Staten op 27 oktober Geslaagd toneel voor middelbare scholieren N.V. Technovum Doktersdiensten Dienst dierenartsen HOOGWATER Vandaag Morgen Maandag 2 2 Op 12 oktober komt in het Concertge bouw het strijdkrachtenprogramma „Tot uw orders" o.l.v. Roel Balten met gast vrouw Karin Kraaykamp. Er zijn 40 me dewerkenden waaronder het radio-dans- orkest „The Skymasters" met zang van Joke van de Burg en John de Mol. Op woensdag 14 oktober zal de jour- balist H. Stuvel voor de leden van de vereniging voor algemene wetenschap pelijke belangen te Goes een lezing hou den over „Het offensief in het Zuidwes ten" Deze lezing over de Deltawerken zal hij toelichten met films. Prof. Pomeau voor Alliance Francaise Op vrijdag 16 oktober zal professor René Pomeau, hoogleraar in de Franse letteren aan de Sorbonne voor de leden van de plaatselijke afdeling van Alliance Francaise enkele bespiegelingen houden over het humanisme in de twintigste eeuw. N.R.T. OPENT TONEELSEIZOEN MET KOMEDIE In de Prins van Oranje opent het Nieuwe Rotterdamse Toneel op donder dag 15 oktober het Goese toneelseizoen met de opvoering van een komedie in drie bedrijven Ratel van een simpel man" een uit het Engels vertaald stuk van Charles Dyer. Enny Meunier speelt de rol van Cyrenne Robert de Vries die van Percy en Louis Borel vertolkt de rol van Ricardo. Het geheel speelt zich af op 'n novemberavond in Londen. Ovezande VROUWENBOND EN TOEKOMSTPLANNEN Met een ledenopkomst van 52 is de plaatselijke r.-k. Vrouwenbond met haai* winterprogramma gestart. De presidente, mevrouw Wöstmann- Veringa, liet na een zeer toepasselijke opening, met enkele woorden het win terseizoen 19631964 de revue passeren. Zij maakte tevens haar plannen voor het aanstaande seizoen bekend. De verkiezing voor een nieuw bestuur bracht geen veranderingen. Burgemeester Mooyman van Ovezande heeft nog gesproken over de gemeente lijke toekomstplannen, hoofdzakelijk met betrekking tot de woningbouw en wegen aanleg. Hij vertelde o.a., dat in het nieuw ste uitbreidingsplan plaats is voor een gymnastieklokaal, waarvan de bouw reeds binnen zeer korte tijd zal begin nen. (Advertentie) WEER CARILLONCONCERT Vanmiddag van drie tot vier uur zal mevrouw Moerdijk-Vanderswalm uit Zuiddorpe een concert geven op de bei aard in de gemeentetoren. Zij zal com posities van o.m. Jef Denijn, Carl-Maria von Weber, Franqois Couperin, Leen 't Hart en Peter Benois spelen. Zij voert ook bewerking van volksliedjes uit van deze componisten. (Advertentie) Lamswaarde SERENADE VOOR L. VERVEKEN Het r.-k muziekgezelschap „Vrijheid Eendracht" bracht de voorzitter de heer L. Verveken-v. Mol een muzikale sere nade in verband met zijn veertigjarig huwelijksfeest. De heer A. Driessche prees namens bestuur en leden het vele werk, vooral op financieel gebied dat hij het gezel schap heeft bewezen en hoopte, dat hij nog vele jaren de voorzittershamer zal blijven hanteren. De heer Th. Staal, die namens het permanent comité sprak, loofde het. voorzittersbeleid. Dikwijls zeer moeilijke problemen moesten wor den opgelost. Namens de muziekgezel schappen van Terhole en Kloosterzan- de werd het woord gevoerd door de heren O. Dobbelaer en Jos Heimans. Vele bloemen en stoffelijke blijken van belangstelling vielen de fam. Verveken ten deel. De heer Verveken dankte allen die deze dag voor hem en zijn vrouw tot een onvergetelijke dag hadden ge maakt. GROENE KRUISVERGADERING Onder voorzitterschap van burge meester J. C. Hoftijzer van Schoondijke hebben de afdelingsbesturen van het Groene-Kruis. district West Zeeuwsch- Vlaanderen, 'in hotel Du Commerce de jaarlijkse contactbijeenkomst gehouden. Ter sprake kwam o.m. de vergadering van het provinciale Groene-Kruis, die zaterdag 17 oktober in het Ledel Thea ter wordt gehouden. Sas van Gent HULDE VOOR VERZEKERINGSAGENT De heer A. B. J. de Blok is in verband met zijn dertigjarig verzekeringsjubileum in zijn woning aan de Westkade gehul digd. De heer De Blok, die vanaf zijn zestiende jaar in het verzekeringswezen zit, trad vijf jaar op als aquisiteur en 25 jaar als agent. Voor deze gelegenheid was speciaal uit Den Haag de directeur van De Nieuwe Eerste Nederlandse, de heer W. D. Nieman, overgekomen, die de heer De Blok prees om zijn voortdurende ac tiviteit voor het afsluiten van verzekerin gen. Ook de heer Donne van het bijkan toor Eindhoven was bij deze huldiging aanwezig. Als geschenk mocht de heer De Blok een fraaie rookstoel in ontvangst nemen. Na de huldiging werd de jubila ris en zijn familie een diner in hotel Cen traal aangeboden. AUTO SCHIET TROTTOIR OP Een bestelauto, die bestuurd werd door T. V. uit Sas van Gent, moest op de hoek Westerdam-Tulpstraat uitwijken voor een wielrijdster. Toen de bestuurder even achter zich keek reed zij op het trottoir. Ze kwam eerst eerst tegen de heg van M. terecht, waarna zij tegen de omhei ning van de familie S. tot stilstand kwam. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. Wel was er zware materi ele schade. BOTSINGEN MET MATERIëLE SCHADE Op het kruispunt Oranjestraat-Willem de Zwijgerlaan is een aanrijding gebeurd tussen een cito-bus uit Axel bestuurd door de heer G. J. H. komende uit de richting Willem de Zwijgerlaan, en een personenauto bestuurd door de heer G. van B. -uit Terneuzen, die vanuit de Axelsestraat over de Oranjestraat reed. Bij de aanrijding werd de personenauto zwaar beschadigd. Twee personenauto's bestuurd door respectievelijk J. E. van V. uit Axel en J. A. van L. uit Terneuzen zijn gebotst op het kruispunt Guido Gezellestraat-Frede- rik van Eedenstraat. Beide auto's kwa men uit de richting Driewegen. De aan rijding ontstond doordat eerstgenoemde bestuurder op het kruispunt stopte om een derde auto voorrang te verlenen. De heer J. A. van L. had de tegenligger niet opgemerkt en reed door, waardoor hij tegen de eerste auto botste. Beide auto's liepen zeer zware schade op. (Advertentie) SPAARREKENINGEN Terneuzen: Kersstraat 3, tel. (01150) Hulst: Zitdag Steenstraat 20 37 34 (Van een onzer verslaggevers) AXEL De heer M. van Ham, die eergisteren met zijn gezin uit de woning op Steenovens onder de gemeente Axel nabij Zaamslag werd gezet, is terugge komen op zijn besluit om niet zijn in trek te nemen in de aan het gezin door de gemeente Axel aangeboden woning aan de Nieuwstraat. Zoals wellicht be kend zijn de woning en de bijbehorende schuren van de familie Van Ham on langs verkocht, nadat het loonwerkbe- drijf van de heer Van Ham failliet was gegaan. De heer Van Ham. die drie keer de aanzegging kreeg het huis te verlaten, weigerde te gaan, omdat naar zijn me ning geen goed huis voorhanden was, waarin zijn gezin onderdak kon vinden. Hij weigerde het huis aan de Nieuwstraat in Axel. Eergisteren nam de familie Van Ham haar intrek in de kleine woning van de 73-jarigë moeder van de heer Van Ham, eveneens op Steenovens. Hij heeft nu wel genoegen genomen met het huis aan de Nieuw straat. dat overigens in maart van het volgend jaar weer verkocht zal worden door de eigenaresse, de plaatselijke afde ling van het Rode Kruis. WESTDORPE - Van 11 oktober tot november zal in de kunsthandel Troutzaerte te Westdorpe een tentoon stelling van schilderijen en keramiek van Gérard Grassère worden gehouden. Deze expositie zal vanmiddag om vier uur geopend worden door de heer Wil lem Enzinck uit Oostburg. Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, telefooD 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefooD 6252, GOES Eerste redacteur Exploitatie- voor Zeeland. inspectie Zeeland F. DE UGT L, K M DE JONG teL 6252 Goes tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor W est- Zeeuwse h-Vlaanderen J. PETIT, v Ostadestraat 41, Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren. S. AUGUSTIJN tel 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU. tel 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland t 0.18 oer mm 1 mm tngezondeD mededelingen ar mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels ol minder t 1.— elke regel meer t 9.25 Als èên regel geldeD 23 letters zn/oi leestekens Bij plaatsing ook In de Brabantse oplage resp. t 1.60 en t 0.00. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen ball geld. Nieuwstraat 32-34 - Tel. 2618 TERNEUZEN IJzendijke BEJAARDENCENTRUM IN HET LICHT Ter gelegenheid van het tweejarig be staan van het bejaardencentrum „Huize Emmaus" zal dit gebouw vandaag en mor gen, 10 en 11 oktober, in „flood-light" ge zet worden. BEVRIJDINGSRALLY Zondag 18 oktober, de eerste zondag van de winkelweek, tevens herdenking bevrijding organiseert de winkeliersver eniging „Ons Belang" een oriëntatierit voor auto's, motoren en scooters over plm. 50 km. Deze „Bevrijdingsrally" zal van start gaan om 2 uur op de Markt bij café P. van Vooren, terwijl de prijzen na afloop zullen worden uitgereikt in res taurant „De Loranne". BEJAARDENWONINGEN AFGELEVERD Deze week zijn de bejaardenwoningen achter de Waterpoorstraat opgeleverd en hebben een 9-tal gezinnen, meestal uit noodwonmgen, er bezit van genomen. NAJAARSKERMIS Zaterdag 17 en zondag 18 oktober heeft weer de traditionele najaarskermis plaats Gewoontegetrouw zal deze zich in hoofd zaak bestaan uit dansamusement, dat in een vijftal café's gegeven wordt. (Van onze correspondent) ANTWERPEN - De correctionele rechtbank van Antwerpen heeft de 19- jarige Frits B. uit Hulst veroordeeld tot een gevangenisstraf van 6 maanden en een boete van ongeveer 7.000 gulden. De jongeman werd enige weken ge leden te Antwerpen aangehouden door Belgische douaniers In zijn auto werd 3000 kg illegaal ingevoerde Nederlandse boter ontdekt. De Antwerpse rechtbank heeft zijn voertuig verbeurd verklaard. Van onze adverteerders KEUKENMATERIAAL TE HULST In hotel de Graanbeurs te Hulst heeft het electrotechnisch bureau firma Th. Schillemans gedurende de afgelopen twee dagen een show van elektrisch keuken- materiaal gehouden. De vele vooral vrouwelijke bezoekers werden gede gen voorgelicht over de nieuwe appara tuur. Voor die voorlichting zorgden ver tegenwoordigers van de fabrikanten, die de door de firma Schillemans tentoon gestelde en gedemonstreerde apparaten leveren. Op de tentoonstelling werden de bezoekers bovendien voorgelicht over de inrichting van een moderne keuken. (Van een onzer verslaggevers) CADZAND Het waterschap Het Vrye van Sluis heieft vrydhgmiddag tijdens een bijeenkomst in hotel Noordzee offi cieel het nieuwe gemaal in het afwate- rings-kanaal nabij de haven in gebruik genomen. Daartoe opende gedeputeerde J .M. A. C. van Dongen de deur van het imposante gebouw en stelde ingenieur J. J. Weeda, hoofdingenieur A. van de Zuiderzeewerken afdeling gemalen en sluizen en adviseur van het waterschap de grote dieselpomp in werking. De bijeenkomst werd verder o.m. bij gewoond door de hoofdingenieur-direk- teur van rijkswaterstaat te Zeeland ir. J. Zuurdeeg, hoofdingenieur van provinciale waterschap ir. A. M. de Graauw, de hoofdingenieur-direkteur van rijkswater staat Terneuzen ir. J. S. Hoekstra en de (Advertentie) van DAGBLAD DE De redactie West-Zeeuwsch-Vlaanderen STEM zoekt voor de gemeente Oostburg Inlichtingen Van Ostadestraat 41, Oostburg, tel. 011702991 (Telefonisch van een medewerker) FOLKESTONE Gistermiddag om twaalf uur zyn burgemeester, wethou ders en raadsleden van Middelburg met hun dames uit de Zeeuwse hoofdstad vertrokken voor een driedaags bezoek aan Folkestone in Engeland, met welke stad Middelburg al jarenlang vriend schappelijke betrekkingen heeft. De boottocht van Ostende naar Dover ging gepaard met windkracht 9. Niemand van het Zeeuwse gezelschap is echter ziek geworden. Na enige aanlegmoei- lijkheden in Dover werd gedebarkeerd via een noodbrug. Door het hevige schommelen van het schip hadden de ouderen onder het geselschap hulp no dig om van het schip te komen. De Middelburgers kwamen een uur te laat in Folkestone aan. Tydens een receptie, gisteravond laat door het gemeentebestuur van Folke stone aangeboden, heeft burgemeester J. Drijber van Middelburg een pleidooi gehouden voor een herleving van de grootse sportuitwisseling tussen Folke stone en Middelburg van weleer. Mr. Drijber deelde mee, dat in april een groep scholieren uit Middelburg naar Folkestone zal gaan. Burgemeester Dry- her nodigde voorts veertig bejaarden van Folkestone uit om op kosten van de gemeente Middelburg volgend jaar april naar de Zeeuwse hoofdstad te ko men. De foto is genomen bij het vertrek van de Zeeuwen uit Middelburg. burgemeester van Cadzand J. A. Leen- houts. In zijn welkomstworod noemde dijkgraaf J. B. Becu het een feestdag voor het wa terschap, dat trots op het nieuwe ge bouw en het gemaal is. Hij schetste in het kort de strijd tegen het water in de streek door de eeuwen heen. In 1953 bleek de sluis bij de Cadzandse haven bijzonder zwak te zijn. Er werd een nieuwe ge bouwd in welke werkzaamheden tevens werd betrokken de onderbouw van het gemaal, dat nu geopend is. Het ontwateringsrapport West-Zeeuwsch- Vlaanderen benadrukte in 1961 de grote behoefte aan een nieuw gemaal, dat daarna in zeer korte tijd werd verwe zenlijkt. Dijkgraaf Becu dankte diverse instanties en personen, onder wie het hoofd van de technische dienst van het waterschap ir. L. Uildriks uit Oostburg, voor het snelle verloop van de werkzaam heden. Het gemaal beschikt momenteel over een dieselpomp met een capaciteit van 500 m3 per minuut. Wanneer het wa terkeringsplan van het Vrije van Sluis geheel is uitgevoerd wordt nog een twee de pomp bijgeplaatst waarna ze dan teza men geschikt zijn voor een oppervlakte van 14.000 ha. Tot de werkzaamheden in het plan behoort ook de uitdieping van het afwateringskanaal over een inhoud van 200.000 m3. Het gemaal en de inrich ting kosten ruim zes ton, waarmee de eerste begroting ruimschoots is over schreden. Overschakeling van een elek- tro naar een dieselaandrijving heeft mede tot de kostenverhoging geleid. Gebleken was n.l. dat de elektriciteitsvoorziening voor het gemaal zeer hoge kosten met zich mee zou brengen. O.m. zou aan de PZEM per jaar veertig mille aan vaste lasten betaald moeten worden. Het gemaal beschikt over een eigen noodaggregaat voor de aandrijving van de koelwaterinstallatie, die wel elektrisch werkt. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Gedurende de komende maan den zal het streekcentrum Axel de jaar lijkse najaars-aktie houden. Deze keer hoopt men voldoende gelden bijeen te krijgen voor de financiering van cultu rele uitwisselingen met België en Lu xemburg in Benelux-verband. Men denkt o.m. aan de uitwisseling van concerten en toneelvoorstellingen. Voorts hoopt men gastvrij Axels onthaal te kun nen bieden aan scholieren uit België of het Groothertogdom, die men graag wil confronteren met Oost-Zeeuwsch-Vlaan deren in het algemeen en Axel in het bij zonder. Ook hoopt men Axelse scholieren kennis te kunnen laten maken met plaat sen in België en Luxemburg. De aktie zal worden gevoerd met medewerking van de aangesloten middenstanders, die hun klanten loten zullen verstrekken, die zij zelf a twee cent zullen .kopen van het streekcentrum. SOUBURG De benoeming van leden van de commissie van advies ter uit voering van de algemene bijstandwet heeft tijdens de gistermiddag te Souburg gehouden raadsvergadering aanleiding gegeven tot een uitvoerige discussie. Het betrof her een voorstel van b. en w. dat door dit college reeds eerder werd teruggenomen omdat de raad met de verschillende daarvoor in aanmerking ko mende instanties overleg nodig achtte om te komen tot het opstellen van een voordracht. nen voordragen om m de commissie zit ting te nemen. Op al deze bezwaren voerde burgemees ter B. ter Haar Romeny aan, dat de op de voordracht vermeld staande kandida ten door het college met de meeste zorg vuldigheid waren gekozen en dat daarom het college geen aanleiding gevonden had om op de eerste voordracht terug te ko men. Voorts betoogde hij dat het voor het college een vrijblijvende zaak was om op het voorstel de meest wenselijke voor dracht te zetten. Na verscheidene stem mingen kwam men tot een adviescommis sie. die zal bestaan uit de heren J. Bloos (als vertegenwoordiger van de doktoren), J. Deij (als vertegenwoordiger van de kerkgenootschappen), A. Janssen (als vertegenwoordiger van de vakverenigin gen). G. Glerum (als vertegenwoordiger van het arbeidsbureau) en de dames Zr. A. Vermaas als vertegenwoordigster v. d. kruisverenigingen) en mevr. A. Minder hout (als vertegenwoordigster van de ge zinsverzorging). Namens de raad hebben in de commissie zitting de heren F. Leen- houts. G. van Sluijs, A. Bouff en W. Jans sen. Als secretaris van de commissie zal optreden de heer J. van Ginkel. De raad ging akkoord met het voorstel van b. en w. om te gaan zorgen voor ge meentelijke voorlichting in de vorm van een gemeentelijk blad, dat ter secretarie zal worden samengesteld. B. en w. hadden zich voorgesteld dit blad om de zes weken te laten verschij nen. Met namen de heer A. Bouff (P.v.d. A.) en de heer J. Sinke (C.H.) vonden deze zes weken veel te kort. De heer Bouff vond dat langere tussenpozen de kwaliteit ten goede zou komen, terwijl de heer Sinke vreesde dat men het niét In het huidige voorstel van b. en w. stond vermeld dat men de verschillende vak- en standsorganisaties gevraagd had een opgaaf te verstrekken van personen die namens die organisaties voor een eventuele benoeming tot lid van de ad viescommissie in aanmerkng zouden kun nen komen. Volgens het voorstel had geen der gevraagde organisaties zich aan dit verzoek gehouden. Hiertegen maakten echter verschillende raadsleden bezwaren De heer J. Sinke (C.H.) betoogde dat de vak- en standsorganisaties wel degelijk op het verzoek van b. en w. hebben ge reageerd. Hij vroeg zich tevens af waar om de door het college gevraagde voor drachten niet in het voorstel waren over genomen. De heer W. Huson (A.R.) was het met de heer Sinke eens Hij vond dat door b. en w. sterke redenen aanwezig moesten zijn om de door de organisaties voorgestelde namen terzijde te leggen en met hetzelfde voorstel terug te komen als de eerste maal. Voorts was deze spre ker van mening dat het college te weinig instanties had benaderd. Volgens hem hadden ook b.v. de organisatie van maat schappelijk werk mensen moeten kun- (Van een onzer verslaggevers) GOES. Het provinciaal be stuur heeft een investeringssche ma voor de provincie Zeeland voor de jaren 1965 tot en met 1969 op gesteld. Op dit investeringsschema ko men voor de bouw van de Ooster- scheldebrug (waarvoor nog 22 mil joen gulden geïnvesteerd moet worden), de aanleg en verbetering van de provinciale wegen (f 60.000.000,de aanleg en ver- MIDDELBURG De begrotingsver gadering van de Staten van Zeeland zal worden gehouden op dinsdag 27 ok tober a.s. Naast de begroting voor 1965 zullen als belangrijke punten aan de orde komen: de oprichting van de N.V. Zeeuwse Gas Maatschappij (hierover schreven wij reeds uitvoerig), het tref fen van maatregelen met betrekking tot de dijkrecreatie en een vijfjarenplan voor de aanleg van provinciale wegen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Eén voorstelling in Oostburg en twee in Terneuzen van het toneelspel in drie bedrijven „Onze stad" (Our Town) door „de Nieuwe Komedie" door de ZVU georganiseerd voor de hoog ste klassen van de middelbare scholen, is door de „hedendaagse" jeugd uitstekend gewaardeerd. Aan het eind, toen de spe lers van „de Nieuwe Komedie" kans hadden gezien de toeschouwers drie uur lang in een ademloze spanning te houden, kregen zij een welverdiende ovatie. Toch was het geen zwaarwichtig stuk waarin schokkende problemen worden behandeld. De auteur, Thorton Wilder vertelt de geschiedenis van „onze stad' en het een en ander over het karakter van zijn bewoners. Het stuk speelt in 1938 in een willekeurig Amerikaans stad- je. Het aantal actrices en acteurs bena dert de twintig en wanneer het op een „klassieke" manier zou gespeeld worden, zou het een enorm duur stuk worden. Dit heeft men kunnen vermijden, voor wat betreft het enorm aantal requisieten en decors. Aanvankelijk vonden de jonge lui een opvoering zonder requisieten maar een rare bedoening, maar voor het spel vijf minuten aan de gang was, was er een ademloze stilte in de zaal en dat kan volledig worden toegeschreven aan het knappe spel van de medewerkers. Opvallende creaties gaven o.m. Joop van der D'onk, Jeannette v.d. Heyden, Herman Vinck, Bob Goedhart en par ex- céllence Ine Veen en Paul van Gorcum. (Advertentie) Spoorstraat 69 Tel. 01650-5-4"70 Roosendaal betering van de tertiaire wegen (f 13.600.000,de bouw van een 90-meter schip voor de veerdienst Kruiningen-Perkpolder 7.000.000,-) de bouw van een dubbel deks schip (f 13.500.000, de uitbreiding van het provincie huis (f1.000.000,-), de inrichting van drie sectiekamers voor de Statenvergadering (f 130.000,—) en de verbouwing van het kan toor van de hoodfingenieur-direc- teur van de provinciale water staat. Het genoemde 90-meter schip voor de veerdienst Kruiningen-Perkpolder zal volgens het provinciaal bestuur eind 1965 in de vaart gebracht moeten kunnen worden. Het schip is niet alleen bedoeld om de moeilijke periode 1965- 1968 te overbruggen (in 1968 hopen Ged. Staten het eerste dubbeldeks schip op Kruiningen-Perkpolder in het water te hebben) maar ook om daarna nog gerui me tijd dienst te doen. Na de totstand koming van de vernieuwingen in de veerhavens Kruiningen en Perkpolder zullen de „Dordrecht" en „Prins Hen drik" namelijk afgevoerd dienen te wor den. Zonder een nieuwe 90-meter boot zouden dan slechts twee goed bruikbare kleinere schepen overblijven, t.w. de „Prins Hendrik" en de „Koningin Juli ana". Gedeputeerde Staten vinden dit niet genoeg. zou kunnen volhouden het blad om de zes weken uit te geven. Naar aanleiding van vroeger opgedane ervaringen was de burgemeester echter van oordeel dat men het blad in zes weken tijds best vol zou weten te krijgen, omdat er nogal wat ge beurt in Souburg. Hij vroeg de raad het gemeentelijk apparaat de kans te geven om het blad in elk geval om de twee maanden te laten uitgeven. Indien deze termijn aan de optimistische kant mocht blijken, zal er van langere tussenpozen gebruik worden gemaakt, zo verzekerde hij de raad. Het gemeentelijke blad zal drie pagina's tekst en één pagina adver tenties gaan bevatten. Het plan van b. en w. om op 4 novem ber a.s. de dag waarop Souburg twintig jaar geleden werd bevrijd, in de raad zaal een bijeenkomst te houden van jon ge kiezers en nieuwe inwoners waarbij dan van gedachten gewisseld zal worden over aangelegenheden die in de gemeente aan de orde zijn, werd door de raad zeer op prijs gesteld. De hon derdvijftig gulden die deze bijeenkomst zal gaan kosten werd zonder meer ge voteerd. De raad ging ook akkoord met de ver hoging van de verkoopsprijs van grond in plan West met anderhalve gulden per m2. Besloten werd dat deze verhoging niet betaald zal moeten worden door de huidige optiehouders. Mocht er echter van verlenging van de bestaande optie sprake zijn, dan wordt wel de nieuwe prijs be rekend. Bii de rondvraag bracht de heer Potter de vuilnisbelt ter sprake. Omdat hem ge bleken was dat particulieren op zater dag en zondag vuil gaan storten, vroeg hij het college of misschien deze vuilnis belt op vrijdagavond afgesloten kan wor den met b.v. een hekje. Burgemeester Terhaar Romeny ging deze kwestie, zoals hij zei, reeds lang ter harte. Hij deelde mee dat het college er een oplossing voor zou trachten te vinden. Hier dacht de voorzitter aan een mogelijk in de toe komst te realiseren samenwerking met nog enkele andere Walcherse gemeenten om een kostbare vuilnisverbrandingsin stallatie aan te schaffen hetgeen 'n einde zou maken aan velerlei problemen. Dit weekeinde nemen waar: voor Ter neuzen dokter van Breda Vriesman; voor Kloosterzande dokter Buwalda; voor Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande, dokter Boron uit Cadzand; voor Oostburg en Aardenburg dokter de Rijk uit Aardenburg, tel. 01177-466; voor Bruinisse en Oosterland, dokter de Putter uit Oosterland, tel. 01114-280; uit Axel dokter Schiltman. Middelburg: dokter Pel (2585 of 3543); Vlissingen: dokter Boone (2950). Goes: v. d. Werff (7451). Borssele en Nieuw- dorp: Gelderblom (01196-327). Hoede- kenskerke en Kwadendamme: Kole (01193-262)Driewegen en 's-Heerenhoek Geldof (01195-275). 's-Heer Arendskerke, Wolphaartsdijk, Heinkenszand: Zonne- vylle (01106-202). Kruiningen, Hansweert, Krabbendijke en Rilland-Bath: Allewijn (01130-566). Apothekers: Goes: Goese Apotheek (7104). Middel burg: Ringeling (2538). Terneuzen: Klaassen (2090). Vlissingen: Tan-Meyer (2025). Voor Sas van Gent, Zaamslag en Axel, de heer Cysouw uit Sas van Gent; voor Oostburg, Sluis en IJzendijke, de heer v. d. Vijver uit IJzendijke. tel. 01176—388 (b.g.g. 01152-232); voor Hulst en Nieuw-Namen de heer Borm uit Nieuw-Namen; voor Goes e.o. de heer Boneschanscher, tel. 01130-233. Morgen, zondag 11 oktober, gelden voor Zeeland de volgende hoogwaterstanden. Hansweert 6,02 en 18.22uur; Terneuzen 5 29 en 17.50 uur; Vlissingen 5.00 en 17.20 uur; Wemeldinge 6.46 en 18.59 uur. Maandag 12 oktober: Hansweert 6.37 en 19.05 uur; Terneuzen 6.05 en 18y& uur; Vlissingen 5.38 en 18.07 uur; Wemeldin ge 7.19 en 19.35 uur. VLISSINGEN Alhambra 19 en 21 uur De wurger van Blackmoor, 14 j. Luxor 19 en 21 uur Dédée, de havenmeid, 18 j. MIDDELBURG City 20 u. Minnaressen en intriges, 18 j. Electro 19 en 21.15 uur Het zwaard van de veroveraar, 14 j. GOES Grand 19 en 21 uur De onbekende uit de Noord-Expres, 18 i. ST. JANSTEEN Clublokaal 13.30 uur Schieting St. Jan ZUIDDORPE 14.30 uur Schieting bij A. de Block DE KLINGE Cinema v. Dyck 19.30 uur Uitdaging in Gibraltar SAS VAN GENT Olympia 19.45 uur Kruitdamp. De deugd en ondeugd TERNEUZEN Luxor 20 uur Geheim agent OSS 117 en het mysterie van de verdwenen duiker, 14 j. OOSTBURG Ledel 20 uur Landing op Gibraltar, 14 jaar HELLESTRAAT 14 uur Kermisschieting bij L. Janssens IJZENDIJKE Hof zicht 20 uur Jouw beurt, schatje AXEL Het Centrum 20 uur Ski-troepen val len aan KLOOSTERZANDE 15 uur Kalkoenschieting bij R. v. Kruijssen Het Witte Huis 19 uur Dansen HULST Bioscoopgebouw 20 uur De zoon van Spartacus GENT Kon. Opera 19.30 uur II Trovatore DE KLINGE Cinema v. Dijck 14.30 uur Uitdaging in Gibraltar 18 uur Bal SAS VAN GENT Olympia 15 en 19.45 uur Kruitdamp. Deugd en ondeugd TERNEUZEN Luxor 14.30 uur De Mongolen, 14 j„ 17 en 20 uur Geheim agent OSS 117 en het mysterie van de verdwenen duiker ISTBURG Ledel 14 uur De prostitutie, 18 j. 16.30 en 20 uur Landing op Gibraltar, 14 jaar HEIKANT 14.30 uur Kermisschieting bij E. v. d. Velde HELLESTRAAT 14 uur Kermisschieting bij L. Jansens IJZENDIJKE Hofzicht 17 en 20 uur Jouw beurt, schatje; 19 uur Dansen ZANDBERG 15 uur Binnenschieting bij P. Leeraert STOPPELDIJK 19 uur Groot bal bij P. Compiet HULST Bioscoopgebouw 14.30 en 18.45 uur De zoon van Spartacus. 21 uur Captain Newman S. Blommaert Schieting CLINGE 15 uur Poulardeschieting bij L. de Vilder BOSCHKAPELLE 14.30 uur Grote schieting bij A. Stal- laert KEMSEKE-PAAL 3 uur Schieting bij A. de Bakker AXEL Het Centrum 20 uur Ski-troepen vallen aan Café Benelux 14.30 uur Schieting KOEWACHT A. V. Remoortere 14,30 uur Schieting Don Bosco 19.30 uur Jeugdtoneel R. de Bock 10 uur Seriekaarting J. de Guchteneire 15 uur Schieting VLISSINGEN Luxor 20 uur Dédée, de havenmeid, 18 j. 15 uur Aanval op het goudtransport, 14 j. Alhambra 15, 19 en 21 uur De wurger van Blackmoor, 14 1. MIDDELBURG City 20 u. Minnaressen en intriges, 18 j, 14.30 uur Zie je ze vliegen, a.l. GOES Grand 19 en 21 uur De onbekende uit de Noord-Expres, 18 j, ANTWERPEN KVO 14.30 u. Goyescas. Een kort leven. 20 uur Frederika WATERLANDKERKJE Gemeentehuls 17.30 uur Raadsverg. DE KLINGE Cinema v. Dijck 19.30 uur Uitdaging in Gibraltar SAS VAN GENT Olympia 19.45 uur Kruitdamp. Deugd en ondeugd TERNEUZEN Luxor 20 uur De Mongolen HELLESTRAAT 14 uur Kalkoenschieting bij L. Jangens HULST Bioscoopgebouw 20 u. Captain Newman

de Stem | 1964 | | pagina 2