Zeeuwsch-Vlaanderen Walcheren Coördinatie gewenst bij aanleg van leidingen Werkloosheid in Zeeland heeft dieptepunt bereikt Geen verhoging tarieven van rioleerbelasting V.V.V. Cadzancl ijvert 25 jaar voor toerisme FILMS rrum 20 uur SkWroepen vaI- Autovervoer op alle veren is aanzienlijk gestegen TOTAAL NIEUW! MIDDELBURG Operettevereniging opgericht VLISSINGEW ZUID-BEVELAND HULST Kleurentelevisie Sefe Ulommaar! Vergadering dagelijks bestuur Z.L.M. Een stuk land driemaal doorg raven Dagblad De Stem Diverse festiviteiten bij zilveren EHBO Firm& v. Dr®nkdaar en Busjze Arbeidsreserve in hotelsector toegenomen Auto op parkeer- strook verbrand Zeeuws Drankweer- comité verspeelt subsidie Raad Zuiddorpe besloot: Benoemingen bij Waterschappen Feestelijke jaarvergadering Ontwikkeling Showavond in Sas van Gent Telefoonnet Goes 6 weken gestoord Zoutelande verliest proces tegen polder Speciale verkoop Sporfbis Antoine HOOGWATER TERNEUZEN SAS VAN GENT Vandaag IJZENDIJKE AXEL Geen St.-Nicolaas- friiitveiling te Krabbendijke VLISSINGEN MIDDELBURG HULST Morgen OOSTBURG 2 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 9 OKTOBER 1964 2 Op initiatief van de heer E. Wilmink is de Walcherse Operette en Musical Vereniging opgericht. Dat het initiatief weerklank vond, blijkt uit het feit, dat er nc al 56 leden zijn. Volgende week beginnen de repetities, die iedere dins dagavond in de concert- en gehoorzaal gehouden zullen worden. Het eerste werk, dat de vereniging in studie zal nemen, is de operette ,,Die Lustige Witwe" van Franz Léhar. Momenteel moet men voor het instru mentale deel nog een beroep doen op vreemde" krachten. Het bestuur is echter bezig met de vorming van een amateur-orkest. Voor het grootste deel zijn hiervoor de nodige mensen reeds gevonden. ONTSPANNINGSAVOND De personeelsvereniging van Schelde Montagebedrijf is haar winterprogram- ma begonnen met een ontspannings avond in de cantine. Na een openings woord door de voorzitter, de heer J.A. Versteeg, werd de avond gevuld met een dansje en allerlei spelletjes, waar voor diverse prijzen beschikbaar waren gesteld. Al met al was het een leuke avond die ondanks het kleine aantal bezoekers toch geslaagd mag heten. Westkapelle HEROPENING C.J.V. BIBLIOTHEEK De C.J.V. bibliotheek zal weer we kelijks op donderdagavond geopend zijn, en wel in het Hervormd Jeugdgebouw van half acht tot half negen. Tiental len nieuwe boeken zijn aangeschaft, zodat er voor jong en oud, verantwoor de lectuur te vinden is. FOTO-TENTOONSTELLING Zaterdagmiddag zullen in het stadhuis enkele foto's van de Hulster St.-Willi- brordusbasiliek te bezicrtigen zijn. De fo to's zijn enkele weken geleden gemaakt ter gelegenheid v. d. blits-fotowedstrijd, die op de dag v. d. off. opening van 't complex te Terneuzen van de N.V. Phi lips' Gloeilampenfabrieken werd gehou den in Hulst, Terneuzen en Oostburg. TENTOONSTELLING JEUGDNATUURWACHT Zaterdagmiddag van twee tot vijf uur, zal in de burgerzaal van het stadhuis voor de vijfde keer de jaarlijkse ten toonstelling van de Hulster afdeling van de Jeugdnatuurwacht worden gehouden, De tentonstelling zal ongeveer 300 door jeugdnatuurwachters gekweekte planten en 100 tekeningen omvatten. Voorafgaande aan de opening zal waarnemend burgemeester P. J. Brand de nieuwe jeugdnatuurwachters, die ge worven zijn onder de leerlingen van de vijfde klassen van de lagere scholen, in stalleren. Met die van zaterdag meegerekend zul len in de afgelopen vijf jaren 1100 jeugd natuurwachters in Hulst zijn geïnstal- stalleerd. (Advertentie) het a.s. 's-Heerenhoek K.A.J. WERELD WIJD VOETBALWEDSTRIJD Aalmoezenier C. C. Kroon van Vlissingse K.A.J. - district zal zondag te 's Heerenhoek voor de eerste maal de aftrap van een jaarlijks terug kerende voetbalwedstrd verrichten. Een combinatie van oud-districtleiders en kapelaans zal de strijd aanbinden met een elftal actieve K.A.J. - jongeren Aan de wedstrijd zullen o. a. mee doen, kap. Bouman uit Vlissingen. kap. v. d. Hemel uit Middelburg, kap. Mey- eren van Kwadendamme en pater Buyze uit Goes. Krabbendijke KOELHUISCHEF NAAR KAMPEN De heer C. Janse, chef van het koel huis van de veiling „K.E.O." te Krab bendijke gaat de dienst van deze vei lingvereniging verlaten. Hij heeft een benoeming aanvaard als chef van het koelhuis van de veiling in Kampen. Koewacht TONEEL A.s. zondag komt de plaatselijke to neelvereniging voor de eerste maal in dit seizoen voor het voetlicht. Het is het jeugdtoneel, dat het sprookje „Hoe komt prinses Stella bij het hol van de Heks" opvoert onder regie van de heer Zwartelé. Niet minder dan 5l jongens (Advertentie) kunnen wij u momenteel nog niet leveren, maar voor minder dan f 1000.hebt u toch een prachtige PHILIPS of ARISTONA TELE VISIE met 59 cm beeld bij BIERKAAISTRAAT 16 - HULST Let op het juiste adres: t.o. Morres (Van een onzer verslaggevers) GOES. Tijdens de vergadering van het dagelijks bestuur van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij heeft men uit voerig stilgestaan bij de problemen, die worden veroorzaakt door de aanleg van diverse leidingen door de land- en tuin- bouwgronden. Vgoral voor het smalle gedeelte van Zuid-Beveland, waar drie leidingen door een betrekkelijk smalle strook moeten worden aangelegd, noemde men de gevolgen voor de land- en tuin bouw ingrijpend. Ten aanzien van de lei dingen. die voor de aanvoer van het aardgas gelegd zullen moeten worden, meende men dat er in Zeeland voor de agrarische sector belangrijk minder scha de zal zijn dan elders in het land. Met verbazing nam de vergadering kennis van het feit; dat er bij het aan leggen van drie leidingen in Zuid-Beve land van coördinatie bijna geen sprake is geweest. Zo kon het voorkomen dat Dagblad vooi Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. telefooD 2377 Hulst voor Walcheren en Zuld-Beveiand Klokstraat 1, telefooD 6252 GOES Exploitatie- inspectie Zeeland L. K M L)E JONG tel 2377 Hulst Eerste redacteur voor Zeeland; F. DE LIGT tel. 6252 Goes privé 7300 Goes Redacteur voor Qosl-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Huist privé 2572 Hulst Redacteur voor W est-Zeeuwsch- V laanderen J. PETIT, v. Ostadestraat 41. Oostburg teL 01170-2991 Redacteur voor Zuid"Beveland en Walcheren. S AUGUSTIJN, tel 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-bievelana en WatcheTen K. MENU. tel. 6252 Goes Prijs voor losse advej-tentles, bestemc voor de editie Zeeland t 0.18 per min 1 mm ingezonden mededelingen mm gewone advertenties Bij contract aanzlenitlke reductie „Kleintjes": 3 regels ol minder l,— elke regel meer f 0.25. Als één regel gelden 23 letters 211/01 leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,60 eD t 0.00. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing teger half geld hetzelfde stuk land in betrekkelijk korte tijd driemaal werd doorgraven voor het leggen van een leiding. In het kader van het overleg van de georganiseerde landbouw zal het bestuur deze punten naar voren brengen. Er zal worden ge streefd om in de af te sluiten contrac ten de bepaling op te laten nemen, waar bij de controle over de door de leiding- aanleg verstoorde drainage gedurende b.v. 3 jaar wordt opgedragen aan een ob jectieve instantie, waarbij men aan de Cultuur Mij. dacht. Tevens zal het be stuur voorstellen om de leidingen in het smalle gedeelte van Zuid-Beveland in de toekomst aan te gaan legen in de mid denberm van de nieuw aan te leggen rijksweg. Naar aanleiding van berichten, dat bin nenkort een koninklijk besluit te ver wachten is, waarbij de pachtnormen zullen worden herzien, sprak het be stuur over de noodzaak en de eventuele gevolgen van de eventuele wijziging van de pachtnormen. Het bestuur concludeer de, dat ter voorkoming van een onder graving van het belangrijkste instituut van de pacht, een matige pachtprijsver- hoging gewenst moet worden geacht. Hierdoor kan een tegemoetkoming in de stijging van .de eigenaarslasten en een betere spreiding worden verkregen. De vergadering bracht uitdrukkelijk naar voren, dat een eventuele prijsverhoging doorberekend dient te worden in de richtlijnen van de basisprodukten. Het bestuur was van oordeel dat deze, tot nu toe steeds gevolgde handelwijze, ook in deze overgangsfase naar de E.È.G. mo gelijk is. Men sprak het vertrouwen uit dat de Nederlandse minister van land bouw deze gedragslijn ook zal hante ren. De vergadering vroeg zich voorts af of door de toegestane export van melk naar Frankrijk wel voldoende rekening is gehouden met de Nederlandse export belangen. Geruchten doen n.l. de ronde over een boycot van de Nederlandse con sumptie- en pootaardappelen in Frank rijk. Wat betreft de tuinbouw werd ter ver gadering meegedeeld, dat de vraag naar fruit, zowel uit binnen- als buitenland groot is. Ook in de groentesector is de ontwikkeling bevredigend. en meisjes werken aan dit massaspel mee. Tevens zal gebruik worden ge maakt van de nieuwe kleurenschijnwer- pers, welke door de leden van de ver eniging zelf zijn gemaakt. Het is voor de eerste maal, dat de vereniging een dergelijk massaspel opvoert. Sas van Gent Dit jaar is het 25 jaar geleden dat de plaatselijke afdeling van de E.H.B.O. werd opgericht. Deze mijlpaal, zal op bijzondere wijze worden herdacht. Voor 17 oktober, zal het Mobiele Instructie team van het Nederlandse Rode Kruis 's middags om 3 uur een demonstratie met instructie van de eerste hulp bij een verkeersongeval geven. Hierbij zullen ve le facetten van het E.H.B.O. werk worden belicht, zoals o.a. het beoefenen van de mond-op-mond-beademing gebruik van een zuurstofapparaat in combinatie met de Ambuballon behandeling van wonden en fracturen, maatregelen ter voorko ming van shock enz. Op de hoek van de Westkade-Gemeen tehuis zal dit verkeersongeluk plaatsvin den. waarna in de hal van het gemeen tehuis een nabeschouwing zal worden gegeven, welke glleen toegankelijk is voor E.H.B.O.'ers. Zondag 18 oktober zal een feestdag worden. 's-Morgens om ne gen uur zal er een H. Mis worden opge dragen uit dankbaarheid. Daarna om 10 uur zal in zaal „De Oude Brug" aan de E.H.B.O.'ers een ontbijt worden aange boden. Bij dit ontbijt zal de burgemees ter en dr. Du Puy aanzitten. 's-Avonds om half acht zal het cabaretgezelschap „De Hoepel" haar revue „Copacabana" presenteren. Dit gezelschap bestaat uit jonge artiesten, die een zeer gevarieerd programma zullen aanbieden van muziek zang, sketches, goochelkunst en confé rence. Daarna is het bal tot 1.00 uur. Deze cabaret en dansavond zal plaatsvinden in het) sociaal gebouw van de N.V. Stijfsel- en Clucosefabriek. Sluis OUDERAVOND MET DRS. DIPPEL In de o.l.-school vond een bijeenkomst plaats van ouders van leerlingen der hoogste klassen. Drs. J. Dippel propagan dist van de Zeeuwse Stichting voor Be roepsvoorlichting hield daar een inlei ding over beroepsvoorlichting en beroeps keuze. Zijn betoog werd aangevuld met tal van vragen van de zijde der aan we zige ouders. (Advertentie) W aterlandkerkje RAADSVERGADERING Maandag 12 oktober zal de raad van de gemeente in openbare vergadering bijeenkomen. Naast mededelingen en ingekomen stukken komen o.a. de vol gende punten aan de orde; 'Wijziging begroting '64 en wijziging pensioen gron- slagen van toepassing verklaren rijks regeling inzake uitkering ineens over 1964 aan gemeenteambtenaren van 3 pet. op de wedde, zgn. „trend" en mi nimum-loonregeling, verhoogde subsi dieaanvrage door de Interkerkelijke Commissie voor het Maatschappelijk Werk en invoering van woonforensen- belasting. De stof heet: loden De kwaliteit: TERLENKA Uw nieuwe TERLENKA - LODEN (135,-) hangt bii HULST (Advertentie) steeds voor de aantrekkelijkste prijzen Bij aankoop van f 500. reiskosten voor 2 personen vergoed ZUroZAND Tel. 01170—2161 TERNEUZEN ZUIDLAND STR. 14 Tel. *01150—3529 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De werkloosheid in Zeeland heeft thans haar dieptepunt be reikt Het totale aantal bedraagt bij de mannelijke arbeidsreserve 645, waaronder zich een groep van 435 minder geschikten bevindt. Daarom kan praktisch niet meer aangenomen worden, dat in de komende maanden de arbeidsreserve nog kleiner zal worden. Er is momenteel in Zeeland een ruime werkgelegenheid, zodat er nie mand meer tewerk is gesteld op aanvul lende werken. De arbeidsreserve is in september met mannelijke werkkrachten afgenomen, hetgeen van weinig betekenis is. Wel is opvallend dat de arbeidsreserve in de sector hotelpersoneel is toegenomen, het geen veroorzaakt is door het seizoen, dat voor de horecabedrijven zo goed als voor bij is. In augustus was de reserve in deze sector 8 en thans 29. Het vorig jaar sep tember was deze reserve 28. De arbeidsreserve in de bouwnijverheid is in september verminderd met 4 tot 34, hetgeen veroorzaakt is door het te werk stellen van jeugdige personen. Wel ver toont de mannelijke arbeidsreserve in de ze sector de afgelopen maand een groot verschil met de reserve in september van het vorige jaar, toen er 11 mannen in de bouwnijverheid zonder werk waren. Deze verhoging van de arbeidsreserve is een gevolg van het feit dat de grote werken als het Sloehavenproject, de bouw van de Oosterscheldebrug geen of minder mensen konden gebruiken. Van de 34 werklozen in de bouwnijverheid zijn er .1. 30 afkomstig uit de WSW-sector. In september van het vorig jaar waren er uit deze sector afkomstig. De seizoenwerkloosheid is n.l. ten op zichte van augustus met 20 toegenomen. De wrijvingswerkloosheid en de werk loosheid van minder-geschikten vertonen bij vergelijking van de twee laatste maan den weinig verschillen, maar de struc tuurwerkloosheid is aanzienlijk vermin derd als gevolg van het feit, dat velen bij het rooien van aardappelen behulp zaam zijn. De geregistreerde vraag naar manne lijke arbeidskrachten nam in september t.o.v. augustus af van 1147 tot 1119. Deze daling houdt verband met het plaatsen van jeugdigen. De geregistreerde vraag naar mannelij ke arbeidskrachten is in september vol gens de cijfers veel minder geweest dan in september 1963. De vraag was toen 1779. Deze vermindering houdt verband met het feit dat er in september 1963 een vraag naar arbeiders geregistreerd stond van een suikerfabriek te Sas van Gent. Deze vraag is in de cijfers van de afgelo pen maand niet opgenomen, omdat de suikerfabriek toen al voldoende perso neel had voor de campagne. Uit de geregistreerde vraag naar ar beidskrachten in de verschillende rayons blijkt dat er in de rayons Goes, Hulst, [Middelburg, Oostburg, Vlissingen en Ter neuzen zoals gewoonlijk weer de meeste werknemers worden gevraagd. Het aanbod van vrouwelijk personeel is in september ongeveer hetzelfde als in augustus, zij het dat het aanbod van naaisters is afgenomen, met 9. Bij de ge registreerde vraag naar vrouwelijke ar beidskrachten ziet men een grote toena me van de vraag naar levens- en genot- middelenbereidsters, als gevolg van de grote vraag van conservenfabrieken. (Van een onzer verslaggevers) GROEDE Op de rijksweg tussen Breskens en Schoondijke is donderdag een personenauto door brand gheeel ver nield Er waren geen persoonlijke onge lukken. De brandweer van Groede, die na het alarm zeer snel ter plaatse was, moest zich beperken tot het nablussen. Naar de oorzaak van de brand wordt door de rijkspolitie te Groede nog ge zocht. De brand ontstond op een parkeerstrook Autobestuurder W. W. uit Middelburg had, na constatering van een defekt aan de temperatuurmeter, de koelwaterstand in de radiateur gecontroleerd. Alvorens hij gelegenheid kreeg weer in zijn wagen te stappen sloegen de vlammen onder de motorkap vandaan. GOES Gedeputeerde Staten van Zeeland willen het jaarlijks subsidie van 600,- aan het Zeeuws Drankweer Comité intrekken aangezien de bij dit comité aangesloten organisaties de laat ste jaren zeer weinig activiteit aan de dag hebben gelegd. Ook is het Gede puteerde Staten opgevallen dat de pro paganda tegen het alcoholisme voor het Zeeuws Drankweer Comité wordt ge voerd door het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcoholisme. De Provinciale Sta ten zullen zich hierover tijdens hun eerstkomende vergadering uitspreken. (Van onze correspondent) ZUIDDORPE De rioleerbelasting is een meevaller geworden daar de raad het voorstel om de thans geldende tarieven niet te verhogen met algemene stemmen heeft aangenomen. Voor de r.-k. kleuterschool verklaarde de raad zichbereid medewerking te verlenen voor het aanschaffen van een groot klim- huis. een klauternet en een touwladder. De kosten zijn in totaal f. 385,-. De beide verzoeken om ontheffing van de reinigingsbelasting, die werden in gediend wegens het niet gebruik maken van de ophaaldienst werden verdedigd door de heer Moerdijk. De heer Moer dijk merkte op, dat niet alle ingezete nen in de gelegenheid zijn van de op haaldienst gebruik te maken en belang hebbende" niet in strijd met de voor schriften handelen daar zij zich niet van het huisvuil ontdoen, doch hiervan een aanneembaar gebruik maken, n. 1. het bemesten van hun tuin. De heer Laheijne sloot zich bij de heer Moer dijk aan, hetgeen echter niet kon ver hinderen, dat er toch nog vijf tegen stemmers waren. Het voorstel tot toe kenning van een uitkering - ineens over 1964 aan het daarvoor in aanmerking komend gemeentepersoneel werd aange nomen. Voorgesteld werd verder de verorde ning tot toekenning van een uitkering en pensioen aan gewezen wethouders der gemeente, zomede van een pen sioen aan eventueel hun weduwen en wezen. De heer D. Hest nam met de redactie geen genoegen en stemde daar om tegen. Met intrekking van het besluit van de raad van 31 juni jl. werd thans zonder meer besloten tot deelneming aan de gemeenschappelijke regeling inzake de DEN HAAG Met ingang van 25 oktober is bij K.B. benoemd tot dijk graaf van de polder Koningin Emma C. A. M. Ferket te Clinge. Met ingang van 1 november tot lid van het bestuur der waterkering van het calamiteuze waterschap Walzoor- den, A. J. van Waterschoot te Klooster' zande. GOES. Uit het vervoersoverzicht van de Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland per 31 augustus 1964 blijkt, dat in augustus het autovervoer op alle ve ren aanzienlek is toegenomen. Ook het passagiersvervoer is aanmerkelijk geste gen. Het aantal vervoerde passagiers vanaf januari tot september van dit jaar be droeg 3.879.430. In dezelfde periode van het vorige jaar waren er dat 3.313.261, terwijl dit aantal gedurende dezelfde pe riode in 1938 413.855 bedroeg. Het aantal vervoerde auto's van januari 1964 tot september bedroeg 986.226, ter wijl in dezelfde periode van het vorige jaar 804.326 auto's werden overgezet. In 1938 werden er tussen januari en septem ber 53.227 auto's met de boten ver voerd. In augustus werden 891.039 personen met de veerdiensten overgezet. In augus tus van het vorig jaar waren er dat 803.733, terwijl er in augustus van 1938 110.487 mensen werden vervoerd. Het aantal vervoerde auto's in augustus be droeg 193.339. In aug. 1963 werden er 16'.491 auto's overgezet, terwijl er in augustus 1938 11.050 met de veerdien sten meegingen. Naast toename van het aantal overge zette passagiers en auto's is er ook een toename te constateren van het aantal op de aanlegplaats achtergebleven voertui gen. Slechts bij de aanlegplaatsen Terneuzen, Hoedekenskerke en Zierikzee waren er in augustus minder auto's ach- tergbleven dan in juli. Hier volgen de juiste cijfers met tussen haakjes het aantal auto's dat in juli op de aanleg plaats achterbleef. Vlissingen 8.876 (5.584); Breskens 11.060 (5.951); Terneuzen 90 (101); Hoede kenskerke 46 (62); Kruiningen 15.845 '2.441); Perkpolder 10.820 (3.394); Zie rikzee 2.816 (1.821); Kats 1.727 (2.116). (Van onze correspondent) CADZAND De V.V.V. Cadzand zal de komende jaarvergadering een fees telijk tintje geven in verband met het 25-jarig bestaan van de vereniging. Reeds ver voor 1940 was er in Cad zand jogeergelegenheid in het z.g. „Bad huis". Dat was een boerderij, waarvan de woning op de duinen stond, en waar bij al spoedig enkele kamers werden gebouwd, toen het toerisme op gang be gon te komen, teneinde logies te ver schaffen. In 1930 verrees het eerste hotel „Het Zwin" van de heer A. Baas. In 1933 kwam hier nog hij hotel Noordzee" en in 1934 „Bosch en Duin". Hotel „De Schelde" werd gebouwd in 1939. In de omgeving van het kampeerter rein was er een koffie- en theeschenkerij „Walloni" geheten, die hoofdzakelijk voor de dagjesmensen bestemd was. Rondom dit gebouw, dat afkomstig was van de wereldtentoonstelling in 1935 te Antwerpen waren toen al enkele tennis banen aangelegd Zoals overal langs de kust heeft men ook hier van de oorlogshandelingen te lijden gehad. De meeste hotels werden verwoest of afgebroken. Na de oorlog kwam het toerisme weer op gang hoewel dat zich toen beperkte tot dagjesmensen die met bussen vanuit oost-Zeeuwsch- Vlaanderen en België kwamen Het aan tal bedroeg soms 1000 tot 200Ö. Langza merhand werden hotels en pensions weer hersteld. Nieuwe zomerhuisjes wer den gebouwd en de in 1939 opgerichte vereniging „Gemeentebelangen Cad zand" begon met de eigenaren alles in het werk te stellen om de vakantiegan gers weer naar Cadzand te trekken. De naam werd toen veranderd in V.V.V. Cadzand. Het werk kwam pas goed op gang toen in 1955 een reorganisatie van het bestuur had plaats gehad. Men ging zelfs over tot de aanstelling van een administrateur, die in de zomermaanden een volledige dagtaak heeft. Reeds in vroeger jaren bestond er een wisselwer king met het Belgische Knokke. Cadzand heeft een bijzonder gunstige ligging voor het toerisme. De zomerwoningen, bungalows en kampeerterreinen, staan op verschillen de plaatsen en men beschikt zelfs over een tentenkamp. Enkele jaren geleden werd een winkelgalerij geopend en men hoopt volgende zomer een strandkerk in gebruik te kunnen nemen. Het aantal gasten neemt ieder jaar toe, hetgeen duidelijk blijkt uit de volgende cijfers. In 1950 waren er 250 schriftelijke aan vragen, 50 mondelinge en werden 500 folders uitgegeven. In 1951 was het aantal aanvragen al verdubbeld tot 500 terwijl in 1952 het aantal tot 700 aanvragen met ongeveer 9200 overnachtingen waarvan er 3000 op campings was opgelopen. In 1963 was het aantal aanvragen al meer dan verviervoudigd tot 3100; het aantal verstrekte hotel-, pension- en ver- huurlijsten bedroeg 4000 terwijl het aan tal verzonden folders was gestegen tot 5000. De eindresultaten voor het jaar 1964 zijn zeer hoopgevend en men verwacht dat deze 30 procent hoger zullen liggen dan die van de voorgaande jaren. SAS VAN GENT. In de zaal van de Spiegelglasfabriek zal vanavond een showavond worden gegeven, waaraan o.m. Trea van der Schoot, Johnny Lion en The Jumping Jewels Bob Marijsand en de Starfighters en Co de Cloet hun medewerking zullen verlenen. Het programma zal woröen gepresen teerd door de bij de teenagers bekende Herman Stock, die ook een half uurtje „Top en Flop" in t.v.-entourage - zal leiden. De avond wordt georganiseerd door de afdeling Sas van Gent van de VARA en de Zeeuwsch-Vlaamse Jazz- sociëteit. GOES Vanaf maandag a. s. zal het telefoonnet Goes zes weken lang ge deeltelijk gestoord zijn. Kleine groepen abonnees zullen telkens ongeveer 5 tot 10 uur niet kunnen telefoneren of tele fonisch bereikbaar zijn. De oorzaak hiervan is dat de appa ratuur in de telefooncentrale Goes een andere opstelling zal krijgen. De tele foonkabels zullen hierdoor op een ande re plaats het gebouw van de centrale binnenkomen. De kabels zullen daartoe afgebroken en verlengd diénen te worden Een beperkt aantal abonnees waar onder politie, ziekenhuizen en doktoren, zal geen hinaer van cjje werkzaamheden aan het net hebben. Door een technisch foefje zullen zij „in de aether" kunnen blijven. bestuursschool. Als vertegenwoordiger in het bestuur werd door de raad burgemeester A. J. M. Kesbeke, en als plv. vertegenwoordiger de heer R.A.E. Coone, secretaris. De grootscheepse bestratingswerken en beplanting op het plein voor het bejaar denhuis, die de omgeving bijzonder ver fraaien, ontlokten de heer Moerdijk bij de rondvraag woorden van hulde aan de kundigheid, de ondernemingsgeest en het schoonheidsgevoel van de burgemees ter. Hij verzocht in dit verband de ver fraaiing uit te breiden tot aan de over zijde van de hoofdweg-Zuid door beplan ting met sierheesters, zoals reeds op vele andere plaatsen was geschied. De heer Laheijne vroeg hoe het stond met het schuilhuisje voor de bushalte. Deze zaak is in handen van de heer Michels. aldus de voorzitter. Tot slot vroeg de heer D'Hert of, nu de St.Janstraat op geknapt was. ook de bocht aan de Evers laan niet een dergelijke beurt kan krij gen. DEN HAAG De kroon heeft een be schikking gegeven op het beroep van h. en w. van Zoutelande tegen het beslui van Gedeputeerde Staten van Zeeland, waarbij Gedeputeerde Staten zich niet bevoegd hebben verklaard te beslissen in een tussen b. en w. en het dagelijks bestuur van de polder Walcheren gere zen geschil. De bezwaren van de gemeente Zoute lande zijn er tegen gericht, dat het dage lijks bestuur van de polder Walcheren, naar aanleiding van een desbetreffend verzoek van de gemeente, niet zonder meer op grond van het reglement van politie voor de polders en waterschap- Den in Zeeland vergunning heeft ver leend voor het maken, hebben en on- „'rhouden van werken aan twee duin- j vergangen. Gedeputeerde Staten zijn van oordeel dat het hier een geschil betreft dat zijn oorsprong vindt in het burgerlijk recht en dat het college deswege niet bevoegd is in dit geschil uitspraak te doen. Dit standpunt wordt door de kroon niet ge deeld. Voorts overweegt de kroon dat geen wettelijke bepaling is aan te wijzen waar uit zou volgen dat het dagelijks bestuur van de polder niet bevoegd zou zijn voor het verlenen van de vereiste toestemming tot het aanleggen en instandhouden van bepaalde werken een vergoeding te eisen waarover ook verschil van mening be stond. Op grond van dit alles heeft d6 kroon het besluit van Gedeputeerde Sta ten vernietigd, maar tevens het beroep van de gemeente Zoutelande ongegrond verklaard. (Advertentie) oooooc WITTE SCHAATSLAARZEN merk Hudora ƒ29,75, ƒ39,75 IJSHOCKEY, compleet ƒ29,75 NOREN-COMBINATIES 35,— tot 129,50. ROOSENDAAL LUXOR: GEHEIM AGENT O.S.S. 117, EN HET MYSTERIE VAN DE VER DWENEN DUIKER. Een vlotte thriller, van regisseur André Hunnebelle, met, in de hoofdrollen: Kerwin Mathews enf Nadia Sanders. Een bende heeft een kostbaar en geheim apparaat van de marine gestolen. OSS 117 lost de zaak OLYMFIA op na diverse hardhandige gevechten. KFC: 18 jaar. Morgen, zaterdag 10 oktober, gelden voor Zeeland de volgende hoogwater- OOOOCO standen: Hansweert 5.32 en 17 47 uur; Terneuzen 4.55 en 17.12 uur Vlissingen 4.26 en 16.41 uur; Wemeldinge 6.16 en lo Campogilliani, en In de hoofdrollen: uur- Carlo d'Angelo en Edy Vessel. Heel wat kuiperijen zijn er aan het koninklij ke hof van het Babylonische rijk. Aan het slot worden de prinses en haar minnaa rtoch verenigd. KFC: 14 jaar. THEATER: KRUITDAMP: DE MONGOLEN: een spektakelfilm onder regie van André de Toth, en als hoofdrolspelers Jack Palance, Aniita Ekberg e.a. In de vroege middeleeuwen werd Polen bedreigd door de legers van Djengis Khan, onder opperbevel van Ogotai. De dappere hertog van Krakau wil vrede sluiten met de Mon golen, tot ongenoegen van Ogotai. Er ontstaan veel verwikkelingen, maar alles keert zich ten goede. KFC: 14 jaar. AS EN DIAMANT: een verzetsfilm van Andrzej Wajda, en in de hoofdrollen o.a. Zbigniiew Cybulski. De film speelt zich af in een klein Pools stadje. Een jonge verzetsstrijder wil ook na de minnaar toch verenigd. KFC: 14 jaar. 'n Western met de gebruikelijke vecht- ZUIDDORPE partijen, ongure elementen en schur-' 14.30 uur Schieting bij A. de Block ken. KFC: 14 jaar DE KLINGE DE DEUGD EN DE ONDEUGD: Een Cinema v. Dijck 19.30 uur Uitdaging verzetsfilm van Roger Vadim, spelend in Gibraltar in het Parijs van kort voor de invasie. AS VAN GENT In besloten verenigingen amuseren de Olympia 19.45 uur Kruitdamp, officieren zich met ontvoerde meisjes. De deugd en ondeugd Franse mannen en vrouwen leiden de TERNEUZEN Duitsers om de tuin. Kortom een spel met intriges en spionnen. In de hoofd rollen o.a. Annie Girardot en Robert Hossein. KFC: 18 jaar. CENTRUM: KRABBENDIJKE. Reeds vele jaren achtereen heeft de veilingvereniging „Krabbendijke en Omstreken" op de laatste donderdag in november een zgn. Sint-Nicolaas fruitveiling gehouden waarop de telers hun beste produkten verpakt aanvoerden. Het was tevens een wedstrijd om de beste kwaliteit en ver pakking. Het bestuur van deze veiling heeft be sloten geen Sint-Nicolaasveiling te hou den. Wel wordt nog overwogen rond de ze tijd een of meerdere veilingen te houden van kwaliteitsfruit in eenmalige verpakking. 1 HOFZICHT: JOUW BEURT SCHATJE: Regie Bernard Borderie, en in de hoofd rollen o.a. Eddie en Elga Anderson en Gaia German!. Eddie helpt de F.B.I. een verdwenen professor op te sporen. Een aantal vrouwen en gevechten zijn weer de gebruikelijke ingrediënten. Uiteraard loopt alles goed af. KFC 14 jaar. ALHAMBRA: DE WURGER VAN BLACKMOOR: een thriller onder regie van Harold Reinl. en in de hoofdrollen o.a. Karin Dor en Ingmar Zeisberg. Allerlei misdaden in en om het kasteel van Blackmoor worden hier na vele griezelige gebeurtenissen opgelost. KFC: 14 jaar. LUXOR: DEDEE DE HAVENMEID: een milieudrama onder regie van Yves Al- legret, en met in de hoofdrollen o.a. Simone Signoret en Bernard Blier. Dé- dée behoort tot het personeel van een matrozenbordeel, waaromheen zich de verschillende scènes afspelen. KFC: 18 jaar. CITY: MINNARESSEN EN INTRIGES: Michel Boisrond verfilmde vier lief desverhalen met o.a. Jean-Paul Delmon- de, Philippe Noiret, Simone Signaret en Brigitte Bardot. Een kleurige en on derhoudende film met weinig diep gang. KFC: 18 jaar. ELECTRO: HET ZWAARD VAN DE VEROVERAAR: onder directie van Car-, Luxor 20 uur Geheim agent OSS 117 en het mysterie van de verdwenen duiker, 14 j. OOSTBURG Ledel 20 uur Landing op Gibraltar, 14 jaar HELLESTRAAT SKI-TROEPEN VALLEN IJZENDIJKE"1^1116""® L' JanSSe"S R^r Corma^efYn °df^Yo&Tn-1 20 uur beUrt' Scha«" opdracht de bewegingen van de vijand' KLOOSTFRZANDE na te gaan Na een belangrijke brug 15 uur K?lCnsehieting bij R. v. op Duits gebied te hebben opgeblazen Kruiissen keert een klein deel van de patrouille witte Huis 19 uur Dansen terug. Velen zijn bij de onderneming h IJLST om het leven gekomen. KFC: 14 jaar. I Bioscoopgebouw 20 uur De zoon va1 Spartacus VLISSINGEN Alhambra 20 uur De wurger van Blackmoor, 14 j. Luxor 20 uur Dédée. de havenmeid, 18 j. MIDDELBURG City 20 u. Minnaressen en intriges, 18 Electro 19.30 uur Het zwaard van de veroveraar, 14 GOES Grand 20 uur De onbekende uit de Noord-Expres, 18 CADZAND Hotel Noordzee 14.30 uur Opening gemaal Vrije van Sluis BIOSCOOPGEBOUW: DE ZOON VAN SPARTACUS: een kleurig spektakel stuk van Sergio Corbucci, en in de hoofdrollen o.a. Steve Reeves en Gianne Maria Canale. De dappere jongen be vrijdt de Romeinen van de tirannie van Crassus en komt tenslotte weer in de gunst van Caesar. KFC: 14 jaar. CAPTAIN NEWMAN: een milieuschets onder regie van David Miller, en in de hoofdrollen: Gregory Peck. Tony Curtis e.a. In een Amerikaanse psychia trisch revalidatiecentrum voor militai- GENT ren maken we kennis met een aantal ziektegevallen en de moeilijkheden, waarmee de leider, Captain Newman, te maken heeft. KFC: 18 jaar. Kon. Opera 19.30 uur II Trovatore LEDELTHEATER: LANDING OP GUA- DALCANAL: een verhaal over de Pa- cific-oorlog, met o.a. Anthony Quinn, Preston Forster en William Bendix. KFC: 14 jaar. DE PROSTITUTIE: een eenvoudig meisje valt in handen van een soute neur in Parijs. Zij wordt naar verschil-1 lende wereldsteden gestuurd, tot zij erj genoeg van heeft en Interpol te hulp' roept. De regie heeft Maurice Boutel, en in de hoofdrollen spelen o.a. Etchika I Choureau en Alain Lionel. KFC: 18 jr.| VLISSINGEN Alhambra 19 en 21 uur De wurger van Blackmoor, 14 j. Luxor 19 en 21 uur Dédée. de havenmeid, 18 j. MBELBURG City 20 u. Minnaressen en intriges, 18 Electro 19 en 21.15 uur Het zwaard van de veroveraar, 14 j. iOES Grand 19 en 21 uur De onbekende uit de Noord-Expres, 18 j. KISTBURG Hotel Du Commerce 20 uur Bal RKJB AAIBRUG 14 uur Vertrek excursie Heemkundige Kring

de Stem | 1964 | | pagina 2