RAPS NDER ER OLIE 1 TOKIO TOKIO TOKIO TOKIO m] GERBEN KARSTENS START ÜSSH IN DE PLOEGENTIJDRIT ZO BLIJFT HIJ FIT!! Bas van de Bom le kermisronde Hulst SPANJE eerste concurrent voor oranje hockeyteam vijven LVO IROET f) 'ÓP Voetbal titelstrijd 1970 Argentinië of Mexico Pluspunt voor Gerda Kraan Nieuw kwartet sterker dan team Albertville Volleyballers trainen Zeeuwse teams allen verlies D.W.S. DENKT HEELHUIDS UIT TURKIJE TE KOMEN taco reilig... en t met een ïn principe: Bologna- Anderlecht lieden op t.v. i schoorsteen brandschoon ten dalen met 25% loeielementen voor volop lwarmte den van de Vijf met de brander bij irdenman! ySW Vliegen vangen met champagne Poloteam in een groep van vier Startmachine Trainingstijd Harde matches Geen sterren Odulphus wint derby eredivisie Mijnheer de atleet en....minister Uitstapje voor Jo Butter 12 <T WOORUIT IPS BRANDER jnden gepatenteerd ie AHMTf 13 i DAC ;BLAD UK SI tJl VAIN WUKfNSUAG i UK1 UBtK JLVUt Voetbal: officials drinken champagne jSPORTh Hockey: het gaat er Spaans naar toe Wielrennen: team ploegentijdrit WV /NA 9 Atletiek: drukke dagen voor Gerda Wegrenner Henk Cornelisse kocht een fraaie Japanse pop als blijvend aandenken spelen. aan deze Olympische (Van onze speciale verslaggever) TOKIO Argentinië en Mexico heb ben dinsdag in Tokio geprobeerd eikaar meer dan vliegen af te vangen, name lijk de organisatie van het eindtoernooi om het wereldkampioenschap-voetbal- 1970. Dat ging overigens in de meest vriendschappelijke sfeer, want de am bassadeurs van beide landen gingen bij elkaar op bezoek. Wie als winnaar uit het strijdperk treedt, komt pas donder dag uit als het FIFA-congres zich over de toewijzing van het wereldkampioen schap uitspreekt. De Argentijnen kregen het eerst de ge legenheid hun kandidatuur kracht bij te zetten. Zij deden dit met een lunch in het Okura-hotel (het tijdelijke hoofd kwartier van de Fifa) en een kleu renfilm over Argentinië, gevolgd door een voetbalfilm^ welke een overzicht gaf van de machtige stadions in Buenos Aires alleen al acht met een capaci teit tussen 75.000 en 115.000 toeschou wers elk. Mexico volgde vier 'Jur later in het zelfde hotel met een cocktailparty die eveneens een grote belangstelling had van de wereldvoetballeiders onder wie Fifa.president sir Stanley Rous. Met prachtige kleurenfoto's van de in Mexico City aanwezige sportaccommo daties, die alle overigens reeds eerder zijn geëxposeerd voor de leden van het Internationaal Olympisch Comité zo als bekend zijn de spelen in '68 in Mexi co wilde Mexico de voetballeiders duidelijk maken dat de grote strijd om de wereldtitel voetbal in '70 toch in dat land moet word engehouden. Het was ge zellig zowel bij de Argentijnen als bij de Mexicanen, maar hoe groot zal de in vloed zijn van de smakelijke hartige hapjes, welke overgoten werden door champagne, whiskey en wijn. Tussen deze genoegelijke samenkom sten, waarin vele handen werden ge schud en oude banden werden hernieuwd, schaarde het uitvoerend comité van de Fifa zich rond de vergadertafel. Vooral in de ochtenduren ging het er nog al rumoerig toe. De Afrikaanse staten ver zetten zich en bloc tegen het feit, dat slechts een Afrikaans land tot het eind toernooi voor de wereldtitel-1966, dat in Engeland wordt gehouden, wordt toege laten. Zij willen hierin een vertegen woordiging van twee hetgeen echter on mogelijk is, daar de groepsindeling reeds geheel is vastgesteld. (Van onze speciale verslaggever) TOKIO Het Nederlands waterpolo- zevental is by de groepsindeling, die door het Fina-bestuur bij loting is vast gesteld, terechtgekomen in een poule van 4 landen tezamen met Zuid-Slavië, de Verenigde Staten en Brazilië. Een voorstel om de dertien deelnemen de landen in te delen in twee groepen van 7 en 6 ploegen werd verworpen. Besloten werd de reglementen te hand haven en de ploegen van Italië, Rusland, Zuid-Slavië en Hongarije als groeps- aanvoerders" over de 4 poules te ver delen. Daarna kwamen de groepen als volgt uit de bus: Groep A: Italië, Roemenië en Japan. Groep B: Rusland, Australië en Duitsland. Groep C: Zuid-Slavië, Ver enigde Staten, Brazilië en Nederland. Groep D: Hongarije, België en Egypte. (Van onze speciale verslaggever) TOKIO Het ziet er naar uit dat in de toekomst de 80 meter horden voor dames van het Olympisch programma gaat verdwijnen. Dinsdagmorgen, tijdens de vergadering van de Europacommis sie hebben de leden van het bestuur van de IAAF (Internationale Atletiekfedera- tie) het advies gegeven dit nummer te vervangen door 100 meter horden. Aanvankelijk wilden de oostelijke sta ten beide nummers op het programma houden, maar Jo Moerman, de Neder landse afgevaardigde, kreeg Zweden, Australië en Engeland op zijn hand met de opmerking dat de heren ook geen 80 en 100 meter horden lopen. Voorts werd besloten, dat in de Euro pacupwedstrijden, die in 1965 een aan vang nemen ook de vijfkamp zal wor den opgenomen. Een voorstel van Au stralië om een damesnummer over 1500 meter in te stellen werd met algemene stemmen verworpen. Nederland heeft nog een protest inge diend Men vindt het namelijk niet juist dat de 800 meter series, halve finales en finales op drie achtereenvolgende dagen worden gelopen. Overigens was Gerard Rinkel, de trai ner van Gerda Kraan, van mening dat dit voor Gerda eigenlijk een pluspunt is. DE AMERIKAANSE kogelstoter Ran dy Matson heeft zijn grote kunnen ge toond met een worp van 19,84 meter. DE ENGELSE Mary Rand sprong .,40 meter ver en 1,75 meter hoog. De Britse atletiekploeg hoopt op medailles op deze twee nummers. (Van onze speciale verslaggever) TOKIO De Nederlandse formatie, die op woensdag 14 oktober in de ploegentijdrit over 108 km zal uitkomen, bestaat uit Bart Zoet, Evert Dolman, Jan Pietersen en Gerben Kprstens. De keus (gedaan door chef d'équipe mr. J. P. A. van Ballegoyen de Jong in overleg met coach Joop Middelink) is gebaseerd op de huidige vorm van de ren ners, hetgeen wil zeggen dat tot op het laatste moment wijzigingen mogelijk zijn. De reserves zijn in dat geval Harry Steevens en Henk Cornelisse. Het nieuwe kwartet is vastbesloten de teleurstelling van Albertville, waar Nederland in het wereldkampioenschap op de twaalfde plaats eindigde, uit te wissen. In vergelijking met Albertville heeft de ploeg slechts één wijziging ondergaan: in plaats van André van Middelkoop, die trouwens toch niet tot de Olympische uitverkorenen behoorde, rijdt nu Gerben Karstens, die meer vaart in de formatie heeft gebracht. Het opstellen van de Leidenaar is in Tokio mogelijk geworden omdat de individuele wegwedstrijd, waarvoor hij tot de favorieten wordt ge rekend, pas op 22 oktober wordt gereden. FERDINAND BRACKE, die in het Brusselse sportpaleis Jacques Anquetil klopte in een achtervol ging over 5 kilometer en daarbij een uitstekende tijd maakte, zou volgens zijn sportdirecteurGas ton Plaud, een aanval moeten doen op het wereldrecord. De Belg voelt er eqhter weinig voor. JAN JANSSEN die nog voldoen de werk voor de boeg heeft, werd in het criterium van Alencon (Frankrijk) vierde. Jacques An quetil legde beslag op de bloe men voor Seamus Eliott en Jean Stablinsky. Janssen zat in groot gezelschap. JO DE ROO heeft zich opnieuw uitstekend voorbereid op de herfst-klassieker Parijs-Tours? die zondag wordt verreden. Hij is opnieuw een van de favorie ten. Het zou overigens wel een wonder zijn als een renner kans zou zien driemaal deze klassieker te winnen. WIM VAN EST is een van de gedupeerden geworden van een wedstrijd in het Belgische Kem- zeke. Een niet-wielerfan pres teerde het een aantal kopspijker- tjes op de weg te strooien Wil lem kreeg er natuurlijk een van in zijn band. De Nederlandse volleybalploeg aan het trainen in de volleybalhal van het Komazawa-sportpark te Tokiowaar het straks bepaald hard tegen hard zal gaan. De wedstrijdcommissarissen kampen ten aanzien van de ploegentijdrit met een groot probleem. Het is namelijk niet bekend hoeveel landen in dëze wed strijd zullen starten. Er zijn in het Olympische wielerdorp liefst 42 naties vertegenwoordigd maar pas over enkele dagen, na het UCI-congres, zal men een definitief overzicht van het aantal deelnemende landen hebben. Men neemt echter aan dat het er veel meer zullen zijn dan de achttien van Albertville, zo dat men wel zal moeten besluiten twee series te laten rijden. Met minder dan twee minuten tijdsverschil kan men de ploegen namelijk niet starten en aange zien het parkoers slechts 36 km lang is en driemaal moet worden afgelegd zou een directe opvolging tot een chaos leiden. Een van de meest enthousiaste ama teurfilmers in Hachioji is Tiemen Groen, die een druk gebruik maakt van de Japanse filmcamera hem na het be halen van de wereldtitel der amateur achtervolging door de inwoners van Lem sterland geschonken. Als Tiemen niet op de fiets zit of niet ligt te slapen komt men hem steevast met de camera tegen. Ai zes films had de Fries tot en met dinsdagochtend verschoten. ,,Het is machtig mooi, alleen ik kom er zelf nooit op". Voor dit probleem tijdens de wedstrijden heeft Tiemen overigens al een oplossing gevonden. De reservezeiler Ulrik Jager uit ,,De Lemmer" komt dan namelijk naar Hachioji om de verrich tingen van zijn beroemde streekgenoot op de filmstrook vast te leggen. Jaap Oudkerk en Tiemen Groen heb ben een startmachine getest, die bij wie lerwedstrijden in Japan wordt gebruikt in de achtervolging en tijdraces maar in het op wielergebied toonaangevende Europa nog volslagen onbekend is. Het achterwiel wordt in een halve beugel op een standaard geplaatst, die door middel van stelschroeven waterpas wordt gezet. Volgens Oudkerk en Groen is het een prachtige vinding. Zij stonden on bewegelijk voor de start, hadden geen last van soms nerveuze officials en scho ten als pijlen uit de boog na het ver treksignaal weg. Toch zal het apparaat niet bij de Olympische Spelen worden gebruikt. De UCI-heren vinden de oude methode blijkbaar nog de beste, al zijn daarmee maar weinig renners het eens. De voorlopige achtervolgingsploeg, be staande uit Jaap Oudkerk, Cor Schuuring Gerard Koel en Theo Nikkesen, heeft dinsdagochtend, toen het nog vrij stil was op de piste, de 4.000 meter in vol tempo gereden. Van het kwartet draai den Koel en Nikkesen niet zo best maar toch bleef de zeer goede tijd van 4 min 39 sec op de chronometers staan. Vooral Jaap Oudkerk had bijzonder sterk ge reden. De gehele zesde ronde was hij aan de kop gebleven zonder ook maar een moment te verzwakken. Zei Piet van der Touw: „Jaap valt halverwege in slaap en vergeet dan omhoog te gaan Een Japanse official kwam wat later belangstellend naar de tijd van de Ne derlanders informeren. Zonder blikken of blozen zei Jan Derksen: „Vier vijf endertig", en toen de verblufte man was weggerend tot de Nederlandse jon gens: laten ze maar schrikken". Het ligt nog altijd in de bedoeling van Derksen om Henk Cornelisse in de,ach tervolgingsploeg te gaan proberen. Woensdag is daarvoor geen tijd want dan gaan alle Olympische Nederlanders in Tokio op receptie bij de ambassadeur. Daarom zal Cornelisse, die naar de „baantred" zal moeten overschakelen, de dag daarna voorzichtig in de ploeg meetrainen. (Van onze correspondent) HULST Bas van de Bom uit 's-Gra- vendeel heeft dinsdag op verrassende wijze de kermiskoers in Hulst gewon nen. In de eindsprint toonde van de Bom zich gedecideerd de sterkste van een compacte groep van 21 renners die op de finish afstoof. Van de Bom voelt zich op het toch niet zo gemakkelijke parkoers in Hulst met zijn vele ge vaarlijke bochten blijkbaar goed thuis. In 1961 won hij daar zyn eerste wed strijd als amateur. Dit seizoen zegevierde hij tot nu toe vier keer. Hoewel een massaspurt de conclusie opwekt dat de strijd niet bij zonder spectaculair is geweest, kunnen de vele wielerfans die rondom het par koers geschaard waren het tegenoverge stelde verklaren. Het zeer hoge tempo dat gemiddeld boven de 40 km per uur lag is trouwens reeds een bewijs dat de coureurs niet hebben zitten slapen. Bar- ten, Hoogerland, Ouwerkerk, van de Breugel, Minneboo en Schouten hebben diverse malen getracht een bres te slaan. Vooral de winnaar van vorig jaar, Jac. Schouten, was bijzonder actief. Evenals de andere demarranten werd ook hem niet meer dan een paar honderd meter winst toegestaan. Steeds opnieuw wist het peloton alle vluchters tot de orde te roepen. Vijf ronden voor het einde sloeg de Belg Maes nog een flinke kloof, die wel enig perspectief scheen te bieden. In het peloton werden de krachten ech ter snel samengebundeld en twee ron den voor het einde greep men ook deze vluchters in de kraag. Toen men reeds driehonderd meter voor de finish aan zette voor de eindsprint tipte niemand van de Bom als winnaar, omdat hij zich toen nog in de achterste waaier van de groep bevond. Op machtige wijze kwam van de Bom echter royaal over al zijn tegenstanders heen De uitslag: 1 Bas van de Bom, 's-Gra- vendeel de 95 km in 2.17.47; 2. J. Kegels, België; 3. Frank Ouwerkerk. Rotter dam; 4. Tony Barten, Zevenbergen; 5: Gaby Minneboo, Heemvliet; 6. J, Schou ten. Wognum; 7 T. Broekmans, Zeven bergen; 8. J. van de Breugel, Zwijn- drecht; 9. M. van der Lee, Drunen; 10. R. Hoogerland, Kapelle. De Japanse Marathonloper Tubu- ochtend op de rug van zijn trainer raya houdt zich fit door iedere een aantal oefeningen te doen. (Van onze speciale verslaggevers) TOKIO In de grote Neder landse afvaardiging in Tokio be hoort de hockeyploeg tot de pa radepaarden, Op het moment dat wij dit hier in Tokio schrijven, zou het wellicht van meer reali teit getuigen te zeggen: behoorde tot de paradepaarden, want het vertrouwen in het team is na de magere resultaten van de recente oefenwedstrijden ernstig geschaad Toen de hockeyers twee dagen in de Japanse hoofdstad waren zeiden de jongens zich „lekker als kip" te voelen. De vermoeiende reis en de overgang naar de dag, die thuis eigenlijk nog nacht is, had hun niets gedaanzeiden ze. Wie de eerste training bijwoonde kreeg ook inderdaad de indruk, dat de ploeg bijzonder fit was en in hetzelfde tempo draaide als tijdens de keiharde voorbereiding van de laatste maanden in Nederland. Maar toen het zaterdag en maandag tijdens oefenwedstrijden tegen Japan en Canada op werkelijke intensieve acties aankwam bleek wel schrijnend duidelijk, dat het met die aanpassing aan alles, waaraan men zich hier in het verre oosten heeft aan te passen, aan het tijdsverschil, het klimaat, de voe ding, de atmosfeer, nog lang niet in orde is. Het trainingsschema moest veranderd, verlicht worden. Zelfs de matige spe lende Canadezen waren het Nederlands elftal in reactie- en bewegingssnelheid de baas en van de Nederlandse vecht lust viel geen spoor te ontdekken. Een enkele speler kon nog enigermate zijn normale spel benaderen, het merendeel liep verloren te schutteren bij het stoppen, het plaatsen, en vooral bij het positie kiezen. Natuurlijk zegt de man van India, dat alles op alles wordt gezet om de titel, die tot en met 1956 in hét bezit van de Indiërs was, op Pakistan te her overen. „Natuurlijk menen de Pakis tani, dat zij in staat zijn voor de tweede achtereenvolgende maal goud te beha len. Maar steeds worden in de gesprek ken over de mogelijke medaille-win naars tenminste vijf landen genoemd. Nederland is daar nog altijd bij, want aan de resultaten van oefenpartijen hecht men in het algemeen niet veel waarde. Als grootste outsider wordt evenwel Australië genoemd. De „Aussies" die tijdens het toernooi van januari-1962 in Ahmedabad al verrassend sterk voor de dag kwamen, beschikken over een goede snelle en mentaal zowel als fy siek zeer harde ploeg. Dan zijn er be halve de grote onbekende, het zonder twijfel ook sterke en op Indiase leest geschoolde Kenya, verder nog de Oost duitsers, die het toch maar opbrachten het sterke 'West-Duitsland uit te scha kelen en de altijd taaie cupfighters, de Britten. Het staat vast, dat de Olympische hockeytitel niet zal kunnen worden ge wonnen met mooi hockey. Er zal heel hard moeten worden gevochten voor elke meter terrein, immers het moderne hockey eist een enorme lichamelijke en mentale conditie. Maar de pure techniek zal altijd het hoofdbestand deel blyven vormen. Daarom is het zo verheugend voor de landen, die over die hockeytechniek beschikken, dat de velden, waarop in het Komazawa-sport- park zal worden gespeeld, de mooiste zyn waarop ooit en waar ook ter we reld een hockeybal heeft gerold. Olympisch Tokio is op het ogen blik een doorlopende internatio nale ontmoeting. Foto: De Neder landse zwemster Winnie van Weerdenburg, Truus Looys en Adrie Lasterie (v.l.n.r.) maken nader kennis met een hockeyspe ler uit Kenya. En wanneer naast de.ze voortreffe lijke accommodatie van drie „droomvel- den" dan ook nog het scheidsrecht ers- korps van de alerhoogste kwaliteit zal blijken te zijn, dan kan Nederland dit zwaarste hockeytoernooi aller tijden met vertrouwen tegemoet gaan. Er was nog een element, dat in deze oefenwedstrijden een belangrijke rol speelde. Nederland beschikt de laatste jaren, sinds de leiding in handen is van Piet Bromberg, over een zeer ster ke ploeg, die echter geen bijzondere sterren telt en die het in de wedstrijden voor alles moet hebben van de eenheid. En merkwaardig genoeg groeit die een heid pas wanneer de jongens in de wer kelijke strijd komen te staan. Het lijkt wel of de ploeg niet in staat is het tempo, de vechtlust en de volledige concentratie op te brengen tijdens een wedstrijd „om de keizer zijn baard". Dit alles tezamen moet wel de oor zaak zijn van de inzinking, die in deze laatste voor-Olympische week tot uiting kwam. Het is niet denkbaar dat deze voortreffelijke voorbereide ploeg, die in blakende technische en lichamelijke vorm in het vliegtuig is gestapt nu in eens niet meer zou kunnen hockeyen. We kunnen slechts hopen, dat deze theorie over een week bewaarheid wordt en dat de Spanjaarden zondag 11 oktober zullen ervaren hoezeer het Nederlandse hockey-elftal de echte strijd behoeft om tot de volle ontplooi ing van zijn potentie te kunnen komen. Te hopen is ook, dat zowel Jan van Gooswilligen als Theo van Vroonhoven, die tijdens de wedstrijden tegen de Ja panners en de Canadezen geblesseerd raakten, dan weer geheel fit zyn. En wanneer het Nederlandse hockey team dan toch nog op volledige oor logssterkte zal kunnen starten, hoe lig gen dan de kansen? Wel, vraag het de Indiërs, Pakistani, de Duitsers, de Brit ten en ook zij zullen de schouders bij deze vraag ophalen. (Van onze sportredactie) BREDA De Belgische RBT zal van middag een rechtstreekse televisierepor tage brengen van de voetbalwedstrijd tussen Bologna en Anderleclit. De uit zending begint om 14.45 uur. (Van onze volleybalmedewerker) TILBURG De enige derby die de eredivisie kent beleefde Tilburg. Er was grote belangstelling voor dit treffen dat met 30 door Odulphus werd gewonnen. In Woerden moest Valbovol met 3-2 het hoofd buigen voor Olhaco. De hoofdklasse-dames gaat weer een zelfde kopgroep krijgen als vorig jaar. PSV en Rapid Maastricht gaan hier de lakens uitdelen. Ook Rapid-Eindhoven heeft een vinger in de pap. Lyceum '57 moest het seizoen met een nederlaag be ginnen. Ook bij de heren komen Hevok en Bekkerveld weer aan de kop. Bek- kerveld haalde zijn tweede zege in Breda bij Lyceum dat toch voor de nodige strijd zorgde. Als derde ongeslagen kop loper staat Sarto genoteerd dat Bermi in een sfeerloze strijd klopte. De uitslag van de dag werd geboekt door V.C. Den Bosch dat vriend en PSV wist te verrassen. Het roemruchte Den Bosch blijkt de kadans weer te hebben gevonden en met sterk aanvalsspel werd de PSV-verdediging gebroken. De twee plaatselijke ontmoetingen voor de overgangsklasse dames in Den Bosch hebben winst gebracht aan VCT en Den Dungen Voor de Set-up dames dus de tweede derby nederlaag. Het de buterende Gevok was niet opgewassen tegen het sterke Den Dungen dat nu twee maal winst boekte. Teleurstellend was de nederlaag van EWC dat het pas gepromoveerde EBVC geen enkele set kon ontfutselen WO wil dit jaar hoge ogen gaan gooien en stuurde de dames van Bermi met een duidelijke 30 nederlaag naar Roosen daal. MOC-'17 haalde de 2e overwinning uit HET Zeeuwse land. Met forse cijfers moest EGVC op eigen terrein het hoofd buigen. Marathon had ook tegen Rapid geen sterk verweer. Ook hier hadden de Roosendaalse meisjes aan het minimum van 3 sets genoeg. In overgangsklasse 8 hebben RHBS Breda en LVC zich stevig aan de lei ding genesteld door overwinnaars uit de eerste ronde, resp. Mollerlyceum en EWC een kostbaar verlies te bezorgen. De cijfers waarmede dit gebeurde spre ken duidelijke taal EGVC heeft een jonge ploeg in het veld gebracht. De zege op Matador is dus een prachtige prestatie, met beloften voor de toekomst. Na het mindere succes van vorige week her stelde Marathon zich keurig tegen Rapid. Na een harde, spannende strijd bleven de punten met 31 in Middelburg. TOKIO Onopvallend en zonder enig vertoon van ztfn waardigheid beweegt zich in het Olympisch dorp een atleet, die grote waardering oogstte bij zijn training. Het is Ma- hamat Idriss van de republiek Chaad, vroeger een vaste keuze in de Franse atletiekploeg. Dinsdagmiddag sprong hy, tijdens de training' 2.16 meter hoog en dat voor een minister. Mahamat Idris is namelijk niet alleen een atleet van klasse, maar ook minister van sport zaken van de jonge staat. SCHIPHOL Vol ver trouwen in de komende stryd om de Europa cup tegen het Turkse Fchnerbahce is het elf tal van DWS dinsdagmid dag gesecondeerd door een eerste enthousiaste supportersgroep per KLM chartervliegtuig van Schiphol naar Istanboel vertrokken. „Ik ben er van over tuigd, dat we heelhuids en met een overwinning thuis komen", aldus DWS voorzitter Henk Solleveld. „Voor ongeregeldheden in het Turkse Stadion zijn we helemaal niet bang, want daar bestaan al sinds jaar en dag uitgebreide veiligheidsmaatregelen." De reis naar Turkije was tot in de puntjes georga niseerd. Niets wordt aan het toeval overgelaten en met het eten neemt DWS geen enkel risico. Daarom nemen de Amsterdam- mers niet alleen hun eigen diepvries voedsel mee (in 20 speciale koel- tassen), doch daarnaast ook nog hun eigen kok, de sous-chef van het Am sterdamse haven-restau rant Peter Kerkvliet, die voor de warme maaltijden gaat zorgen. In een speciale instructie is de spelers meegedeeld, dat het hun ten strengste verboden is in Turkije water te drinken. Zonder te beweren, dat het drink, water in Nederland zo goed is, wordt betoogd, dat 't Turks water „van een geheel andere samen stelling is," zodat men de spelers verbiedt bij het tandenpoetsen te spoelen met leidingwater. Dit dient te geschieden met mineraalwater, dat uit Nederland wordt meege bracht. Verdere verboden dranken zijn gazeuse, co ca cola en alle frisdran ken, „daar deze in Turkije vervaardigd zijn met het hierboven reeds vermelde drinkwater. Consumptie ijs is helemaal uit den bo ze. In totaal vliegen ruim 150 supporters naar Turkije. Onder die supporters be vindt zich Joop Butter van Go Ahead, die nog danig overstuur is van zijn ongelukkige botsing met Enschede-doelman Lagarde. Het bestuur van de Deventer-club heeft gemeend Butter dit snoep reisje te moeten aanbie den om hem moreel te helpen over z'n mogelijke zelfverwijt heen te komen DWS egint de wedstrijd tegen Fehnerbahce met een comfortabel# voor sprong van 3-1.

de Stem | 1964 | | pagina 9