tegen knuffelaars medewerker j „Verbeter de wereld en begin bij het dier 5 Keiharde bewijzen Stroming (leen Don Quichotte t J. L M. Muris Ziekenfonds voor dieren „Geen commentaar" Vinus van Baaien zwemt zondag al Reserve-klassen Brabant-Zeeland Goed en slecht bij waterpolo DANKBETUIGING J. M. OLIVIER F. M. OLIVIER-STADWIJK WIJZIGSNG TELEFOONNUMMER (01830) no. 3344 t.m. 3347. OPROEPING geen spreekuur in vaste dienst PAARDEN 4 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 7 OKTOBER 1964 4 KRUISTOCHT (Van een onzer redacteuren) Het heeft er alle schijn van, dat de dierenbescherming, die in Ne derland generaties lang overwegend een knus, vertederend onder onsje was, binnenkort een totaal andere aanpak zal krijgen. Vriende lijk amateurisme en moeders eigen knuffelaar zullen het veld moeten ruimen voor koele zakelijkheid, praktische benadering en de efficien cy van een aantal captains of industrie, die de dierenliefde gaan ver pakken in pagina's grote advertenties in alle vaderlandse dagbladen, aantrekkelijke prijzen voor de beste dierenvrienden en insignes voor alle dreumesen en tieners, die goed voor de poes (en de hond en het geleedpotig insekt en al wat verder leeft en groeit en ons steeds weer boeit) willen zijn. Onder het veelzeggende motto „tweepoes" (de P van praktisch en de P van positief) zal het Nderlandse volk in de komende maanden stormrijp worden gemaakt voor de wereldvriend- schapsgedachte, die over de harige ruggen van Bello en Minet zal worden uitgedragen- L. Fokkema glimlacht geamuseerd. Hij moet zich even excuseren vanwege een telefoongesprek, maar als hij veerkrach tig terugkeert van zijn mistige twee spraak, wil hij wel zeggen, hoe zijn Stich ting de praktische dierenbescherming zal gaan verwezenlijken. „Het is natuurlijk „Geen commentaar", tuas het kort, maar krachtige antwoord van prof. dr. S. Hofstra op bijgaande reportage over de Stichting Prak tische Dierenbescherming. De heer Hofstra, voorzitter van de thans honderdjarige koninklijke vereni ging tot bescherming van dieren, stelt zich op het standpunt, dat discussieëren met dissidente groe pen in zijn vereniging geen enkele zin heeft, omdat, zo zegt hij „het hier voornamelijk gaat om vage verdachtmakingen en verdraaiing van feiten". „De heer Fokkema", stelde professor Hofstra vast, „is een brutaal man, die misbruik maakt van het feit, dat onze ver eniging in verband met het hon derdjarig bestaan in het middel punt van de publieke belangstelling staat. Het is een onprettige toe stand, waar wij ons in de toekomst zeker op zullen bezinnen. Voorlo pig blijf ik echter bij mijn stand punt: geen commentaar." Industrieel Fokkema met de blik vanger van zijn paginagrote adver tentie, die op 3 oktober in alle Nederlandse kranten zal verschij nen. Als men raadt, hoe de hond heet, dingt men mee naar fraaie prijzen. Het begon allemaal met een daverend persbericht van de Stichting Praktische Dierenbescherming, die onder de intri gerende kop „Verbeter de wereld begin bij het dier" (sorry eerwaarde heer De Greeve, maar het stond er echt) elektri- ficerend en aanstekelijk verslag uitbracht van de jaarlijkse „Dierenvriendendag", die onlangs is gehouden De ijverige no tulist meldde daarin: „Tijdens deze dag heerste een buitengewoon eendrachtige en enthousiaste geest, die (ook) bij die renbeschermers zeldzaam is. Onder grote bijval werden plastic-ballonnen knallend doorgeprikt, waarop teksten stonden, die de dierenbescherming tot nog toe een onjuist odium hebben verleend: wij zijn geen ongedierte-beschermers, wij wensen geen overdreven sentimentaliteit, gebrek aan zakelijk inzicht, gebrek aan werkelijkheidszin ziekelijk vertroetel. Ziedaar enige teksten, die door de schaterende vrienden op deze dïeren- vriendendag naar de vergetelheid wer den geprikt. Voorwaar een handvol harde noten, maar men deinsde er niet voor terug om deze oude vliegers één voor één neer te halen. Het persbericht vervolgt dan: de oor konde dierenvriend nummer één" werd uitgereikt aan de onvermoeibare strijder voor praktische dierenbescherming, de heer W. J, E. Borgerink Fenema te Harskamp (Veluwe). Aangezien deze on verschrokken voorvechter voor een „wa re wereld van werkelijke vrienden" ziek te bed lag in afwachting van een opera tie, ging nagenoeg de gehele vergadering spontaan naar Harskamp om de heer Borgerink Fenema de grote bloemen krans, die bij de oorkonde hoort, op zijn ziekbed om te hangen. De aanwezigen en de gehuldigde waren allen zichtbaar ontroerd". Even terug naar de Dierendag. Hier over meldt het persbericht: „Deze dag gaf veel meer de indruk van een seance dan van een vergadering. Er heerste een stralende, juichende en hoogst enthou siaste sfeer die verkwikkend en welda dig aandeed. Het uiteindelijk doel van de stichting, is te komen tot een „ware wereld van werkelijke vrienden". Na de gloedvolle aankondiging van de plannen voor het komende werkjaar behandelde een forum praktisch en po sitieve vragen. Wij noteerden: a. een hond in een rijdende auto met de kop door het raam is fout, want door de tocht zwellen de kaakspieren op en de andere dag kunen sommige honden de bek niet meer dicht krijgen; b. wie geen ruimte en geen tijd heeft moet zich geen huisdieren aanschaffen. Die moet tevreden zijn met een hondje van Delftsblauw op de schoorsteen; c. lie ver een dodelijke injectie van een die renarts dan het oplappen in een asiel van een uit een auto gegooide hond (door «vakantiegangers) die twee poten en 3 ribben brak. En het persbericht besluit met de juichkreet: „Jonkheer H.C.W. Cockin- ga kreeg een ovatie voor zijn prak tische televisiewaarschuwing: Koop voor uw kinderen niet ondoordacht een „Lassie", want de kunstjes, die „Las sie" kent, zijn een gevolg van jaren lang oefenen en denk niet, dat u uw hond ook zo ver krijgt. Bezint eer ge begint en koop nooit een hond in een opwelling Zeg nu zelf: zo'n persbericht smaakt naar meer en derhalve haastten wij ons met bekwame spoed naar de voorzitter van de stichting, de industrieel L. Fok kema, die ons glimlachend en al even stralend als zijn persbericht in zijn doodstille werkkamer ontving. Eerste indruk van deze praktische dierenvriend: een vriendelijke doorbijter, die echt niet bereid is om met de staart tussen de benen van de wijde akker van dieren beschermers te verdwijnen. „Dit wordt een stroming", zegt hij, „die echt niet bij Wuustwezel ophoudt. Heus, dit gaat straks door heel Europa en daarna over de gehele wereld, want onze maatschap bij is er rijp voor. Het is 'n evolutie, die niet te stuiten is en waarin het dier aan de beurt is. Alles verandert in de wereld en nu is de dierenbescherming aan de beurt. De eerste vraag, die je daarbij stelt is: leeft de dierenbeschermingsgedachte nog onder ons volk en als je dan leest, dat de officiële vereniging 60.000 leden heeft zeg je: „Zo, dat is toch aardig", maar het Rode Kruis heeft er honderdduizen den en de voetbaltoto trekt elke week zo'n half miljoen mensen. Daar komt nog bij, dat de officiële dierenbescher ming langzamerhand een onderonsje is geworden van wat mensen op jaren en in die kringen krioelt het van de me vrouwen Groen, die hete tranen schreien om elke mus, die dood gaat. Maar de jeugd staat er volkomen buiten en daar moeten wij het juist van hebben. We wisten al heel lang, dat het anders moest worden aangepakt, want het zijn juist de mevrouwen Groen, die de dierenbescherming is diskrediet hebben gebracht en er een sentimentele lach wekkende vertoning van hebben ge maakt. Ik ken een professor, die in het bos elk takje voorzichtig verwijdert, om dat hij anders bang is, dat hij op een wurm zal trappen. En doodserieus heeft hij eens staan te vertellen, dat hij 's nachts verzaligd naar het zoemen van een mug luistert en graag zijn arm beschikbaar stelt, „want", zegt hij, „die beesten hebben mensenbloed nodig en daar hebben we ons maar bij neer te leggen." Met permissie kan ik zo'n houding alleen maar lachwekkend noe men en in onze gelederen zult u zulke mensen in elk geval niet aantreffen. Wij slaan dan ook resoluut andere we gen in, nadat wij eerst twee minuten stilte in acht hebben genoemen van wege het feit, dat de dierenbescher ming er tot op heden niet in geslaagd is haar idealen te verwezenlijken." prachtig" zegt hij, „als je elk jaar op Die rendag 't verhaal van Franciscus van Assisië vertelt, maar de mensen kennen het nu zo langzamerhand wel. Het heeft ook geen zin om huilerig bij een kistkalf te gaan staan en schande te roepen, want dan lacht zo'n boer je vierkant uit. Je kunt wel met keiharde bewijzen de consument overtuigen van het feit, dat vlees van 'n kistkalf boordevol bacterieën zit. Het resultaat kan dan zijn, dat de mensen zulk vlees dan niet meer eten, Hetzelfde is gebeurd met de paté de foie, waarvan het verbruik met sprongen achteruit is gegaan, nadat de consument in reportages was geconfronteerd met de afschuwelijke bereidingswijze". Hier heft de heer Fokkema de handen en roept hoofdschuddend: Maar ga me niet. vertellen, dat een doodgewone koe mishandeld wordt, want ik vindt dat zij een geweldig leven heeft. Zij kan uit slapen, zich dik vreten en voor de rest staat zij haar leven lang sloom voor zich uit te staren en als de slachting dan ook nog humaan gebeurt, dan heeft zo'n koe het geweldig gehad op aarde. Je moet in de dierenbescherming vóór alles praktisch blijven en geen hersenschim men najagen. Ik kreeg eens e enoude vrouw uit de buurt op bezoek, die vroeg, wat ze met haar hond moest doen. Het beest was zelf ook al stokoud, maar ze wilde hem toch niet naar het asiel brengen, omdat hij jaren geleden haar kleindochter uit de vijver had gehaald. Ze gaf wel toe, dat ze er zelf niet voor kon zorgen en daarom vroeg ze mij, of ik iemand wist, die het ziekelijke dier zou willen over nemen. Ik heb gezegd: „Er is maar één oplossing mevrouw. U heeft een herders hond en dat is één van de weinige ras sen, die meer dan anderen kunnen hou den dan van zichzelf. U heeft jarenlang lief en leed gedeeld en die hond is aan u gaan hechten. U bent zijn koningin, zijn alles en als u hem nu in een ander milieu brengt, zal hij doodgaan van heimwee. Daarom moet u samen met hem naar het asiel gaan en als de dokter het spuitje geeft, mag u rustig uw tranen over zijn kop laten lopen. Dat zal nie mand u kwalijk nemen. Industrieel Fokkema, in Drente gebo ren, lid van 31 verschillende verenigin gen, heeft zelf twee honden en twee ganzen. „Omdat ik er royaal de ruimte voor heb", zegt hij. Maar ik ben geen man, die een wereld vol dieren als groot ste ideaal ziet. We moeten eindelijk eens van dat zoete gedoe af. We gaan er als stichting van uit, dat mensen het dier niet bewust leed willen aandoen en dat alle excessen terug zijn te brengen tot domme onwetendheid. De hondenmark- ten bijvoorbeeld vorfnen een schandvlek in onze samenleving, maar je bereikt niets, als je er schreeuwend overheen gaat lopen. We zullen die handelaren en afnemers met keiharde argumenten in de hoek moeten bedrijven". Zijn stichting heeft voor de komende tijd de volgende praktische punten op het programma gezet: a. Massale inschakeling van de jeugd voor een kruistocht voor de prak tische dierenbescherming (met instel ling van de erecode-Dierenvriend met bronzen, zilveren en gouden leeuwen voor de jeugd). Via een De prothese op wielen is een uit komst gebleken voor verlamde honden, maar nochtans oordelen de dierenbeschermers uitermate nuch ter over de levenskansen van een ziek dier. Zijn die gering of is de vermoedelijke uitslag van een ope ratie weinig zeker, dan besluit men in overleg met de eigenaar tot eev, zachte dood. enorme advertentie in alle Neder landse kranten zal de jeugd gemo biliseerd worden; b. rydende diergeneeskundige klinieken bemand met dierenartsen voor gratis operaties ter beteugeling van onge breidelde voortplanting; c. ziekenfonds voor dieren van min vermogende eigenaars; d. bestrijding van de uitwassen van de handel in huisdieren; e. oprichting van een wereld-dieren vrienden-centrum. f. oprichting van dierenziekenhuizen in alle delen van ons land. Het is voorwaar een ambitieus pro gramma, waar Fokkema en de zijnen de schouders onder gezet hebben, maar ze dragen het niet als een loden last. Wat wij'willen is een wereld van ware vrienden. We hebben er zelf een hoop geld ingestoken, tienduizenden guldens, maar we verwachten, dat nu het Neder landse volk spontaan zal inhaken. Je kunt van onze stichting geen lid worden, je kunt alleen een vrijwillige bijdrage geven en twee dagen later heb je dan de kwitantie in huis. Onze plannen ver gen tonnen, maar toch voel ik me geen Don Quichotte. We leven immers in een tijd, dat idereen wil geven, hebben na de oorlog eerst een eet-golf gehad, daarna 'n kleedgolf en nu spoelt er een weldadigheidsgolf over ons land. De psychiater zal daar wel weer een ver klaring voor hebben maar dat vind ik niet interessant. Waar het ons om gaat is, dat de dierenbescherming een bewe ging wordt, die werkelijk iedereen ter harte gaat. Ik geloof er heilig in, want wie ogen heeft om te zien, bespeurt al, dat er een nieuwe wind door Europa waait". Bij de deur zegt hij nog opgewekt: „Op onze bijeenkomsten gaan we altijd met een spuit eau de cologne rond. We noemen dat een activiteitsinjectie en we spuiten iedereen vol ideeën. Het is na tuurlijk een geintje, maar je moet zien, hoe enthousiast er op gereageerd wordt. Heus, je kunt alles verkopen, als je het maar goed verpakt. TOKIO Onze landgenoot Vinus van Baaien is een van de eerste deelnemers, die in actie komen tijdens de Olympi sche Spelen 1964. Zondag 11 oktober, de eerste wedstrijddag, start hy in de eer ste serie van de 100 meter vrye slag. Zijn tegenstanders zijn de geduchte Fransman Gérard Gropais, de Ameri kaan liman (derde op de wereldranglijst van dit jaar)^ alsmede Kim (Korea), Bianchi (Italië), de Olivera jr. (Brazilië), en Hutton (Canada). Bert Sitters start in de zevende serie met de sterke Hongaar Dobai. Zijn ver dere tegenstanders zijn Pas Seldan (Pe- RU(, Loh (Hongkong). Kolli (Oosten rijk), Gilchrist (Canada), Haller (GB) en Fujimoto (Japan). De derde Nederlandse representant, Ronnie Kroon treedt aan in de achtste serie. Zijn rivalen zijn Chang (Noord- Korea) Vagner (Tsjecho-Slowakije), Ca- peronis' (ZwitserlandLord (GB), Gul- rich (Hongarije), Ruiz de Chaves Ochoa (Mexico) en Hamalainen (Finland. i (Van onze correspondent) MIDDELBURG In de reserve eerste klas kwam Vlissingen 2 thuis niet verder dan 3-3 tegen Brabantia 2. PSV 3 ver sloeg Internos 2(3-1), terwijl NAC 3 punt loos gelijk speelde tegen De Valk 2 (0-0). Middelburg 2 maakt er nog niet veel van. De thuiswedstrijd tegen Longa 3 le verde een 0-2 nederlaag op. Eindhoven 3 werd door De Spechten 2 van de winst gehouden (2-4) en TSC 2 bleef met 2-1 baas over Veerse Boys 2. De stand luidt: De Spechten 2 4-8, PSV 3 4-6, Vlissingen 2 4-5 Longa 3 4-5, De Valk 2 4-4, Braban tia 2 4-4, Eindhoven 3 4-4, TSC 2 4-4, NAC 3 4-3, Internos 2 4-2, Middelburg 2 4-2 Veerse Boys 2 4-1. In de reserve klas hield Roosendaal 2 de eerste plaats bezet door de 1-3 over winning op Middelburg 3. Goes 2 bleef op de voet volgen nu Dosko 2 onder de duim werd gehouden (4-1). Corn. Boys 2 moest toezien hoe Zeeland Sport 2 de beide punten mee naar huis nam (1-2). De stand is: Roosendaal 2 4-7, Goes 3-6, Zeeland Sport 2 3-5, HVV 2 3-4, MOC 2 3-3 Corn. Boys 2 3-2 Dosko 2 3-2, Mid delburg 2 3-1, Axel 2 2-0, Sarto 2 3-0. Vlissingen 3 werd in de reserve 3e klas met 3-6 door liontenisse 2 verslagen. Breskens 2 kwam tegen Steenbergen 2 juist met de hakken over de sloot (5-4). Zeeland Sport 3 won met 3-1 van Meto 2 en Terneuzen 2 omzeilde de lastige Al liance 2-klip succesvol (1-2) wat de eerste plaats opleverde, getuige de stand: Ter- neuzen 2 3-6, Hontenisse 2 4-6, Rood Wit 2 4-5, Vlissingen 3 4-4, Zeeland Sport 3 3-3. Alliance 2 3-2, Steenbergen 2 3-2, rBeskens 2 3-2, Meto 2 5-2. (Van onze speciale verslaggever) TOKIO Indrukken kunnen snel wij zigen en niet altyd ten goede. Wij hebben dit maandag helaas moeten ervaren by de twee oefenwedstrijden, die onze Olympische waterpoloploeg speelde. Met een optimistische tred ver lieten wij in de morgenuren het Metro- politanzwembad, waar de Nederlanders twee uur hadden getraind. Er straalde een puike conditie van de ploeg af, le venslust en klasse. Enkele uren later waren wij weer in het bad, nu om de ploeg in de praktijk te zien tegen het Japanse Olympimme team. En laten we er geen doekjes om winden: het werd een teleurstelling. Het resultaat (5-5) doet er weinig toe, het was het spel, dat na de van een goede scholing getuigende „openbare les" een een deceptie werd. De flitsende aanval len, zoals de twee zestallen de „wit ten" werden gecompleteerd doorde chef d'equipe en oud-international Frits Smol 's morgens in het oefenpartijtje de monstreerden, kwamen er in de wed strijd tegen de Japanners zelden. Er werd over het algemeen te traag ge speeld, niet ,,to the point" De Japan ners mochten iets snelleré zwemmers zijn, van overwegend belang was dit niet. De fout bij de Nederlanders zat vooral in de balbehandeling. Het duurde tel kens te lang, waardoor de tegenpartij voortdurend de gelegenheid kreeg de verdediging te sluiten. GERBEN KARSTENS en zijn mannen, overigens zeer tevreden over de ligging e de accommoda tie, hebben slechts een klacht: de zelfbedieningskeuken van het restaurant is te klein en het ge beurt dan ook elke dag dat er onafzienbare rijen wachtenden staan. Vooral voor het ontbijt slingert de rij etenshalers zich tot ver in de gangen van het Olympische dorp. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurige ziekte, in de ouderdom van ruim 86 jaar, onze innig geliefde vader, behuwdvader en grootvader, de heer JOHANNES FRANCISCUS VAN DE BRANDE weduwnaar van Maria Schelfhout H. E. Beijersbergenv. d. Brande D. A. v. d. Brandev. Leuven kinderen en kleinkinderen G. A. v. Walle en kind J. J. de Potterv. d. Brande kinderen en kleinkinderen J. C. M. de Bakkerv. d. Brande kinderen en kleinkind J. J. v. d. BrandeBertram kinderen en kleinkinderen Rijswijk Kieldrecht Hulst Hulst Graauw Clinge Schiedam J. d'Hoogev. d. Brande Schuddebeurs M. L. Freijzerv. d. Brande kinderen en kleinkinderen Hulst Th. M. v. d. BrandeGransaerd en kinderen Gent S. R. Maasv. d. Brande en kinderen Kapellebrug F. H. v. d. Brande en kinderen Hulst A. C. v. d. Brande en kinderen Schuddebeurs E. A. v. d. BrandeWagenaar en kinderen Hulst, 5 oktober 1964 De plechtige uitvaartdienst, waarbij Ued. beleefd wordt uitgenodigd, zal plaats hebben op donder dag 8 oktober a.s. om 9.30 uur, in de parochie kerk van de H. Willibrordus te Hulst, waarna teraardebestelling op het R.K. Kerkhof aldaar. Rozenkransgebed woensdagavond om 7.30 uur in de Basiliek. Langs deze weg betuigen wij onze welgemeende dank aan de Heei W. Vermeulen, Sportlaan 6, St.- Jansfeen voor de prettige en zeer leerzame rij lessen die wij van hem mochten ontvangen. Op deze wijze konden wij op het eerste examen ons rijbewijs behalen. BENNY VAN POORTEN, Nieuw-Namen. GELEIN KAYSER, Hulst. Op zaterdag 10 oktober hopen onze geliefde ouders, behuwd- en grootouders hun zilveren huwelijksfeest te vieren. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen, behuwdkinderen en kleinkind. Gelegenheid tot feliciteren van 35 uur. Goes, 7 oktober 1964. Matth. Smallegangebuurt 23. De Inspectie der belastingen, Tinnegietersteeg 12, te Gorinchem, is thans aangesloten onder Gorinchem FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen) Geboren: Leendert, zoon v. L. Meijers-Evertsen, Ve'e- re; Erica, dochter v. G. Hens-Gouw, Roosendaal. Verloofd: T. v. d. Ven, Vlijmen en C. Smits, Breda. Ondertrouwd: A. Maas dijk en C. Konings, Ossen- drecht; A. v. Mechelen en A. Brouwers, Bergen op Zoom; D. Olderaan, Den Bosch en G. v. Krevel, Ede. Overleden: A. de Bres- ser, 59 jaar, Tilburg; H. Ver- helst, 73 jaar, Oud-Gastel; J. Leenders, 58 jaar, Bergen op Zoom; J. Koenen, 88 jaar, Bergen op Zoom; A. Raats, 72 jaar. Bergen op Zoom; M. Hekke, 65 jaar, Tholen; A. Jansen, 76 jaar, Bres kens; Th. Kole-Kögeler, 82 jaar, Middelburg; J. van Vlaanderen - Herrebout, 95 jaar, Vlissingen; F. Brekel- mans, 83 jaar, Empel; M. v. Bakel-v. Rooy, 75 jaar, Vught; F. Trum, 76 jaar, Rosmalen; P. Sabel 81 jaar Den Bosch; R. Brouwer, 42 jaar, Den Bosch; J. v. Beur- den-v. Loon, 87 jaar, Til burg. De Griffier der Arrondisse mentsrechtbank te Breda roept, ter voldoening aan de beschikking van die recht bank d.d. 6 juli 1964, op: vrouwe RES AH, destijds wo nende te Hollandia, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in of buiten het Koninkrijk, om te ver schijnen ter terechtzitting dezer rechtbank, te houden in het Gerechtsgebouw aan de Kloosterlaan no. 46 te Breda, op vrijdag, 23 oktober 1964, des voormiddags om 11 uur, teneinde te worden gehoord naar aanleiding van een door de echtelieden: J H. F. LansenSriani, beiden wonende te Oud- en Nieuw- Gastel, ingediend verzoek schrift, strekkende tot adop tie van Willem Schmidgall. Breda, 5 oktober 1964. De Griffier der rechtbank voornoemd, Mr. R. P. E. DAHMEN ZENUWARTS HULST A.S. DONDERDAG 8 OKTOB9R DE STICHTING DE MIDDELBURGSE SCHOUWBURG HEEFT PLAATS VOOR EEN Voor deze functie komen slechts in aanmerking zij, die de volledige bekwaamheid als elektro-monteur hebben, teneinde alle belichtings- en verlichtings aangelegenheden te verzorgen. Men moet tevens bereid zijn om alle onderhouds- en reparatiewerkzaamheden in het gebouw te ver richten. Schriftelijke of mondelinge aanmelding bij de secretaris, p.a. Amsterdamsche Bank N.V., Markt 5. Middelburg, telefoon 4655. Struyk, Oosterhout. In enige afdelingen van ons bedrijf be staat nog werkgelegenheid voor serieuze actieve mede werkers. Ervaring in betonver- werking verdient aanbeveling, maar is geen vereiste. Geinte- tesseerden kunnen onze perso- neelchef bellen ond. no. 01620- 3941, of naar hem toekomen op kantoor Koningsdijk 69. Zo no dig komen wij u thuis graag bezoeken. X Wie heeft er tijd om thuis werk te verrichten? Inl. „De Tipgever", Postbus 21, Hen drik Ido Ambacht. Dienstmeisje gevr. voor gezin met 6 kind. Dagelijks geholpen door werkster. Dr. Fivez, Mgr. Stillemansstr. 17, St.-Niklaas- Waas. Tel. 762316. Gevr. vertegenwoordigers - we derverkopers voor de verkoop van neoninstallaties, licht bakken, plastic letters. Hoge provisie en kostenvergoeding. Vendeloo Neon, Volmarijnstr. 9, Rotterdam. Beschaafde dame 62 j. zoekt rustige werkkr. bij alleen staand heer (z.k.) 60 70 j. betere stand. Huis met alle comfort en tuin. Voor lichte bezigheden, verzorging en ge zelschap. Hulp ruw werk moet aanwezig zijn. Geen huwelijk. Br. onder no. 14146. Bekkers bijzondere chine-aanbieding Hypermod. volaut. elektr. ringspoel naai- mach., wereldklasse, slechts f 175 of 2,10 p. wk. Volaut. z.z.; alle merken, dus ruime keuze. Lage prijzen door gro te omzet en centr. inkoop Vr. inl. of demonstr. - Reparaties alle merken, ook aan huis Dir service door gedipl. vak'tech- nici. Inruilmachs. m. gar. v.a. 30,-. Bekkers, Boschstraat 67, tel. 41725, Breda Gevestigd sinds 1890. X Faillissement Westerschelde Textielfabrieken G. H. Meijerink N.V., Vogelwaarde. De Rechter - Commissaris heeft nader bepaald, dat de verificatie-vergadering in- plaats van op 23 oktober '64 zal worden gehouden op dinsdag 22 december 1964 te 14.15 uur in het Gerechts gebouw aan het Hofplein no. 8 te Middelburg. De curator, Mr. H. B. L. de Rechter, Steenstraat 35, - Hulst Voor de vlugge en prompte uitbetaling van mijn op 25-9- '64 onteigend paard, ver zekerd bij de Onderlinge Paarden-Verzekeringsmaat- schappij te Hulst, betuig ik hiermede mijn welgemeende dank. JOH. v. HOECKE Zuiddorpe. De curator in het faillisse ment van A. J. Vervoord brengt ter kennis van de crediteuren dat de eerste uitdelingslijst op 30 septem ber 1964 door hem ter Grif fie van de Rechtbank te Bre da is gedeponeerd om aldaar gedurende tien dagen ter kosteloze inzage der credi teuren te liggen. Voor pre ferente crediteuren is het totaal bedrag van de vorde ring uitgetrokken. Aan con currente crediteuren wordt nog geen uitkering gedaan. De curator, Mr. A. H. Schmidt. Bontmantels. Keuze uit meer dan 200 stuks. Nu zomerprijzen Kees v.d Ven, Nieuwlandstr. 3. Tilburg, tel 04250-26617. X Tas verloren tussen Rapenburg en Boschkapelle. Inh. brom fiets-overall en bakkerskleding. Teg. bel. ter. te bez. bij J. de Brouwer, Café „Ons Vermaak" Bossestr. 85, Boschkapelle. 10 rijlessen v. f 47,50. Fonkel- nw. lesauto's - Bondsautorij- school „De Centrale", Raad huisstraat 48- Roosendaal, tel. 5073; St.-Catharinaplein 8 Ber gen op Zoom, tel 6445; Pater Beckerstraat 33, Oudenbosch, tel. 2030; Emmastraat 108, St.- Willebrord, tel. 795; St.-Pieter- straat 1, Middelburg, tel. 4029; Hoek Hobeinstraat-Paul Kru- gerstraat, Vlissingen, tel. 2593; Burg Adelaarstraat 8, Melis- kerke; Magdalenastraat 8, Goes Tel. 5032. 13865-X Omlaag met de autopremie. Premie W.A v.a. f 75,- A.R. v.a. f 225,-. Tevens bestel- en vrachtauto's. Financieringen. „Sevenhuysen", Haagweg 145, Breda, tel. 01600-32853. X Karmann Ghia 1500 '62, V.W. variant 150o S '63 diverse V.W.'s de Luxe '62, Opel Ca ravan '63. Opel Caravan van '58, Opel Rekord '61, Opel Re- kord 1700 '63-*64. Volvo '58, Mercedes 190 D '60, De Jonrs Garagebedrijf Nispen, te'. 01656-245. Burg. Prinsensing' 39, Roosendaal. Tel. 01650-55.": Belcrum-Garage vraagt stee< aanrijdingvrije auto's v.a. 19;-1 te k. Min. Kanstraat 18-2U. Breda, tel. 01600—39870. Kinderledikant z.g.a.n. te koop Te bevr. Polenstr. 13, Clinge Wollen meisjesmantel, leeft. 12 jaar, te koop. Te bevr. agent de Stem, St-Jansteen. Kindje blij, zegt ta, ta ta, heeft een plastic broekje S.G.A. Huur nieuwe televisie met alle programma's voor een gering bedrag per maand. Geen voor uitbetaling. Altijd recht van koop. Vandaag besteld, mor gen bij u thuis. Bel (óók des avonds) nr. 01184-4410 of 01180- 3973 of 01100-5397. Magazijn met kantoor, moder ne bouw, centr. verw., plm. 350 m2, prima stand, centr. gelegen bij rondweg Breda, zeer geschikt voor b.v. grossier, showroom e.d. Vrij te aanv. Makelaars v.d. Berg en Co., Nw. Ginnekenstr. 43, Breda. Tel. 01600-24421. Vito garage te Breda biedt u deze week te koop aan de vol gende zogoed als nieuwe auto mobielen teg. scherpe prijzen. V.W. type 1964, rood, als nieuw Simca Elysée 1961; Opel Re kord 1962; Ford Taunus 12M 1963. Renault R8, rood, 1962, Fiat 600 van 1962; V.W. Va riant 1963; Renault Dauphin- met schuifdak 1962; Simca 1000 van 1963; Renault R8 wit, 1961 V.W. kleinbus 1961; Fiat 1101 van 1960; V.W.type 1962. Door inruil verkregen V.W. 1957, Ford Zephyr. Opel Rekord 1957 V.W. 1957 met roldak. Zoekt u een werkelijke occasion, komt dan eens bij ons kijken. Prak tisch al deze automobielen zijn v. eerste eigenaar. Koop vertr. Koopt bij de Vito, 100 pet. ga rantie zowel op eventuele on derdelen en geen kosten v. ar beidsloon gedurende 10.000 km of 3 mnd. Alle kosten voor on ze rekening. Let op het juiste adres: Vito-'Garage, Ginneken- weg 340—342, Breda. Tel. 36173. Recht tegenover de kerk vlak bij de Ginnekenmarkt. Dagel. geopend tot 's avonds 10 uur Zaterdags tot 6 uur. Zondags van 11 uur tot 6 uur. Inrui mogelijk. Financiering binnei één uur geregeld. Mod. comf, stenen zomerbun- galows v. zomer en winter, in bung, park i.d. Belg. Kempen, bij Ned. gr. V.a. f 19.200,-. incl. grond. Ie hyp. 80 pet. Prosp. S.R.B., Demerstr. 40, Hasselt, Belg. Tel. Kredieten tot f 4000,- voor aan koop meubelen en woningtex tiel Vraag gratis folder, dis crete behandeling en zeer lage aflossingen. Postbus 1083, Rot terdam. Aangeb. te Weesp vlakbij Am sterdam moderne 3 kamerflat m. c.v., dichtbij station en win kelgalerij, huur f 100. excl. c.v. Gevraagd te Goes een 4- kamerwoning of flat huur tot f 150- per maand. Br. onder no. 12970 De Stem, Terneuzen, Citroen occasions steeds voor radig. Citroëns D.S. - I.D. - 2 C.V. A. v. Beek en zn., Kade 5 Oudenbosch, tel. 01652-2673- 2511. Een goede gegarandeerde ge bruikte wagen? Ga eens rustig kijken bij Euroto, de Otosuper- rnarkt van de N.V. Hennekam. Kijk op uw dooie gemak, geen verkoper zal u storen! Telef, 01650-6302. 300 meter van de tunnel, bij de Freyterslaan in Roosendaal. Open van 9.30 tot 12, 1 - 5 en 6—8 uur. Zater dag tot 6 uur. Tegen «Ik aannemelijk bod te koop Opel Rekord '54 prima wagentje, Peugeot 403 van '57 mooie wagen, geen olie ge bruik, moeten weg. Wegens plaatsgebrek. Bevragen Lan- geweg 41, B.o.Z. Te koop van particulier V.W. i.g.s. Te bevr. Tel. 01651-412. Oud-Gastel. Te koop voor weinig geld mooie honden: poedel, Duitse herders met stamboom. Telef. 01196-419. Nwe. Kraayertsedijk 1, Lewedorp. Eenvoudig heer nette verschij ning, 50 jaar, r.-k. goede posi tie zoekt kennismaking met eenv. j. vr. of wed. ca. 45 jaar. Gen. in Amerika te wo nen. Brieven onder no. 14185. Zwakte na ziekte? Schieffers bloed wijn helpt bijzonder «nel. Bevat aktief Lecithine vitami nen en mineralen. Werkt bio- vitaal. Bij apoth en drogisten.

de Stem | 1964 | | pagina 4