Zeeuwsch-Vlaanderen SPAREN IS GROEIEN Een ijsbaan voor... SCHOONDIJKE Walcheren RAIFFEISEN-SPAARWEEK bij de Katholieke middenstands- eenheid 2 VLISSINGEN AXEL ZUID-BEVELAND Dagblad De Stem HULST A. A. de Blok 25 jaar bij de P.Z.E.M. OOSTBURG Excursie Heemkundige Kring w.-Z.-Vlaanderen In memoriam oud- wethouder Scheffer Spaar-Leg iets opzij. U wint erbij. De Raiffeisen-Spaar- week is een goede gelegenheid om iets èxtra weg te leggen. Het is in üw voordeel. Doen. TERNEUZEN Gidsensportdag te VHeerenhoek J D. Jansen als burgemeester naar provincie Utrecht EXAMENS HOOCWATER Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 6 OKTOBER 1964 2 b.b.'ers onderscheiden In het Concertgebouw werd door bur gemeester mr. B. Kolff, in het bijzijn van het hoofd van de A-kring Zeeland a, de heer J. P. van der Leelie, de onderscheiding met oorkonde uitgereikt aan een 23-tal noodwachters wegens 10 jaar trouwe dienst. „Het is", aldus burgemeester Kolff, „mijn vaste overtuiging dat de oprich ting en ontwikkeling van de B.B. voor een belangrijk deel het noodzakelijke gevolg is geweest van de koude oorlog tussen oost en west. Ik heb grote be wondering voor de bereidheid van deze kleine groep vrijwilligers van het eerste uur, die bereid waren en zijn, dit nood zakelijke werk te behartigen." Burgemeester Kolff feliciteerde allen met de welverdiende medaille en reikte de onderscheidingen daarna persoonlijk uit. De heer Van der Leelie, hoofd van de B.B. sloot zich van harte aan bij de felicitaties van de burgemeester en me moreerde in het kort nog de ontwikke ling in de organisatie van de B.B. ge durende haar bestaan. Onder de genodigden bevonden zich ook noodwachters 'uit Oost- en West Souburg, Koudekerke, Zoutelande, Me- liskerke en Ritthem, die de medaille reeds eerder uit handen van hun eigen burgemeester hadden ontvangen. De feestavond werd voortgezet met een cabaretvoorstelling door het gezelschap. Frits Koster, dat veel bijval oogstte. De avond werd besloten met een dans je. reünie oud-leerlingen »,de ruyterschool" Een gezelschap van ca. 150 oud-leer lingen van de ,,De Ruyter" Zeevaart school met hun echtgenoten en verloof den verzamelde zich bij de school voor een excursie. Met bussen ging het aller eerst naar het Sloe, waar de nieuwe dokken en de terreinen van de „Schel- depoortwerf" werden bezichtigd. Het volgende doel vras de Oosterschel- debrug. Na een interessante explicatie in het ontvangstcentrum te Colijnsplaat volgde een boottochtje langs de brug in aanbouw, wat zeer in de smaak viel. Eindpunt was het werkterrein van de brug, waar de gigantische onderdelen worden vervaardigd en samengesteld. Op de terugweg werd gestopt voor een diner in hotel „Kamperduin" in Kam- penland. Tegen 8 uur arriveerde het ge zelschap weer in Vlissingen. De reünie werd besloten met een gezellige dans avond. visaanvoer In de week van 28 september tot en met 3 oktober werden aan de mijn te Vlissingen de volgende hoeveelheden vis aangevoerd: 7937 kg garnalen, 171 kg bot, 2350 kg schar, 2344 kg schol, 160 kg wijting, 76 kg tong, 16 kg tarbot, 17 kg kabeljauw, 7 kg paling, 3 kg haai en 46 kg rog. Westkapeïle c.j.v.-avond In het Hervormd Jeugagebouw hield de C.J.V. samen met een groep jon gens en meisjes uit Mulheim een ontspanningsavond. Deze avond stond onder leiding van de heer D. Huibregtse en werd gevuld met samenzang, balonnenspel, stoelen dans, polonaise en zevensprong. Aardenburg vergadering ons oud verbond Onder voorzitterschap van de heer K. Minderhoud, vergaderde de afdeling Ons Oud Verbond. Op deze huishoudelijke vergadering werd het jaarverslag voorgelezen door de secretaris-penningmetster. de heer J. van Rooijen. Uit dit verslag bleek, dat het voor de vereniging een goed en actief jaar was geweest. Het finan cieel verslag toonde een batig saldo van f. 228,- Als voorzitter werd de heer K. Minderhoud herkozen. probleem vuilnisbelt bij gemeente in studie Voor het secretariepersoneel werd in de raadsvergadering een nieuwe salaris verhoging vastgesteld, waarin is opgeno men een gegarandeerd minimum-salaris voor een ambtenaar van 24 jaar en ouder en een regeling voor diensttijd-bevorde ring. Deze laatste regeling werd ook ge troffen voor de gemeente-arbeiders. De gemeente-arbeider in tijdelijke dienst O.M. Snouwaert werd benoemd in vaste dienst in de rang van vakman. Geduren de de jaarlijkse verkoopaktie van de plaatselijke winkeliersvereniging Warvo van 16 tot en met 31 oktober zullen de winkels 's avonds geopend zijn tot negen uur. Op vrijdagavond, de koopavond zijn de winkels geopend tot tien uur. Aan de Akkerstraat werd een perceel grond aangekocht groot 1200 m2 om te gebruiken als bouwgrond in het uitbrei dingsplan Aardenburg-oost. De heer Buijck informeerde naar het wachthuisje voor buspasasgiers te Eede De voorzitter deelde mee, dat met de direkteur van de stoomtrammaatschappij Breskens-Maldeghem een regeling is ge troffen waardoor deze maatschappij en de gemeente de kosten zullen delen. Over de plaats zal nog overleg worden ge pleegd. Verschillende leden uitten klach ten over het rijwielpad Aardenburg-St. Kruis. De heer De Clerck vroeg open stelling van de wandeldreef voor auto's en bracht bezwaren naar voren over het in brand steken van de vuilnisbelt. Het probleem van de vuilnisbelt is thans bij het gemeentebestuur in studie. De heer Lampo informeerde of het mogelijk is ook in Aardenburg een tweejaarlijks bevolkingsonderzoek op tbc te doen plaats vinden. inbraken op de markt Zondagavond hebben onbevoegden zich toegang verschaft tot twee woningen van de familie J. op de Markt te Aar denburg. In de ene woning werden geld en sieraden vermist. De bewoners waren niet thuis en bemerkten de inbraak toen zn rond middernacht thuiskwamen. In de andere woning was de boel boven over hoop gehaald, terwijl het oudere echtpaar beneden naar de televisie zat te kijken. De politie heeft de zaak in onderzoek. toto winnaars Bij de voetbaltoto van afgelopen zon dag scoorden de heren M. Oppeneer, Ire- nestraat 42 en H. Lensen, Julianastraat 56 4 goal (tips). Clinge de vlaamse gaai De voorzitter van de vogelvereniging „De Vlaamse Gaai" de heer J. van Vlierbergen heeft zijn functie neerge legd. Voor deze vereniging zal dit een groot verlies betekenen. Immers door zijn werk is deze vereniging tot bloei gekomen. Hij wordt opgevolgd door de heer R. van der Kelen. De jaarlijkse onderlinge tentoonstel ling zal gehouden worden op 7 en 8 november a.s. in zaal „St.-Cecilia" bij L. de Vylder De zaal zal ingericht wor den volgens het ontwerp van de heer A. Verschueren. GOES tien jaar instuif „jong goes" De r.-k. Instuif ,,Jong Goes" heeft in de Prins van Oranje zijn tweede dansavond van dit seizoen gehouden. Een iets ge ringer aantal jongelui dan op de eerste avond, nu ruim 350 in getal, waren op gekomen om te dansen op de muziek van de bekende South Jazz Band uit Tilburg. De band speelde onder leiding van Henk van Balkom. In het bestuur van de Instuif hebben zich enkele wijzigingen voorgedaan. De functies zijn nu als volgt verdeeld: Voor zitter: R. Boudens, le secretaresse: mej. L Vader, 2e secretaresse: mej. M. van Luyk. penningmeester: J. Plouvier, en bestuursleden: mej. S. Lauret, mej. A. Kwanten J. Jacobs en P. de Jonge. Mej. R. Passieux, die enkele jaren het secretariaat van de Instuif heeft gevoerd heeft als zodanig afscheid genomen. Op 18 oktober a.s. viert de Instuif „Jong Goes" haar 10-jarig bestaan. Een klein comité is bezig de feestelijkheden in verband hiermee voor te bereiden. Nog deze week zullen nadere bijzon derheden worden bekendgemaakt. Wel kon het bestuur vast mededelen, dat naast de huidige leden ook alle oud leden, gehuwd of ongehuwd, op deze jubileumdag worden uitgenodigd. Dagblad voor Zeeland kantoren voor Zeeuwscb-Vlaanderen: Steenstraat 14, teiefooD 237? Hulst voor Walcheren en Zuld-Beveiand Klokstraat 1. telefoon 8252 GOES Eerste redacteur Exploitatie- voor Zeelandinspectie Zeeland F. DE LIGT L. K. M L)E JONG tel. 6252 Goes tel 237? Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor W est-Zeeuwsch- V laanderen J. PETIT, v. Ostadestraat 41 Oostbure tel. 01170-2981 Redacteur voor Zuid-Beoeland en Walcheren. S AUGUSTIJN, tel 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zutd-Beueland en Walcheren K. MENTJ. tel 6252 Goes Rri)s voor losse advertenties, bestemo voor de edltle Zeeland t 0.18 oei mm 1 mm tngezonden mededelingen mm gewone advertenties Bij contracl aanzienlijke reductie .Kleintjes": 3 regels ot minder t 1 elke regel meer t 0.25. Als ééD regel gelden 23 letters sn/ol leestekens, Bij plaatsing ook ln de Brabantse oplage resp. t 1.60 en t 0.60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen hall geld. De heer A. A. de Blok monteur bij de Provinciale Zeeuwsche Electriciteits- Maatschappij in het district Hulst, vierde zijn zilveren dienstjubileum. 's Middags werd de jubilaris, die ver gezeld was door zijn echtgenote en kin deren. ontvangen in het café Sportpark te Hulst, waar het gehele personeel van het district aanwezig was. Als eerste spreker voerde het woord de heer R. A. M. Vis, districtsingenieur der P.Z.E.M. in Zeeuwsch-Vlaanderen, die namens het bestuur en directie de jubilaris in hartelijke bewoordingen dank bracht voor de aan het bedrijf bewezen dien sten, onder aanbieding van de gebrui kelijke gratificatie. Namens de perso neelsvereniging sprak de heer N. J. Nijs- sen en bood een aandenken aan. De technische ambtenaar van het district, de heer J. de Kleijn, sprak namens het personeel gelukwensen uit en bood een blijvend aandenken aan. Mevrouw De Blok ontving een bloemstuk. De jubi laris dankte tenslotte voor de vriende lijke woorden en aangeboden geschen ken. GOLDINI-ACTIE VAN „DE TRANSFIGURATIE" In verband met het feit, dat bij de Hulsterse toneelvereniging „De Trans figuratie" plannen bestaan deel te ne men aan het grote Provinciale Toneel concours „Het Zeeuws Landjuweel" is de Rederijkerskamer er toe overgegaan een actie op touw te zetten om de hoge kosten te bestrijden van pruiken, kos tuums, decors en regie die aan zo'n deel name vastzitten. Deze actie is genoemd naar de schrij ver van het stuk dat de „Transfiguratie" voor genoemd concours in studie heeft: Carlo Goldoni. Het stuk heet ,,De ware vriend". Men zal dit stuk ook enkele malen in het Land van Hulst opvoeren. Zo staat binnenkort Stoppeldijk op het programma overplaatsing bij bank De heer P. J. G. Holthuizen procu ratiehouder bij de Rotterdamsche Bank n.v. is met ingang van 9 oktober a.s. overgeplaatst naar Roermond. De heer Holthuizen zal gaan wonen in Maasbracht. topbiljartwedstrijden In café G. Lijbaert hebben „De lustige •toepers" en „Paalsvermaak" een topbil- iartwedstrijd tegen elkaar gespeeld. De uitslag was 8-8 maar Paalsvermaak werd tot winnaar verklaard omdat zijn bielsr gemiddelde beter was. (Van onze correspondent) OOSTBURG De Heenïk. Kring in West Zeeuwsch-Vlaanderen houdt zaterdag 10 oktober, een excursie door de eigen streek. Hierbij zal o. m. een bezoek ge bracht worden aan de recente opgra vingen te Hanekenswerve en verder zal de aandacht worden gevestigd op plaat sen van de voormalige kerk te Coxyde, Oud-Maagdenberg, het LC-fort en Sle- peldamme. Tijdens deze excursie zullen de leden van de kring deskundige voor lichting krijgen van de heren J. van Hinte uit Sint Kruis en H. Enkelaar uit Oostburg. verkoping grond Krachtens rechterlijk bevel op verzoek van de ontvanger der directe belastingen te Middelburg zijn ten laste van de N.V. Hotelmaatschappij te Middelburg open baar twee percelen grond verkocht, tij dens een zitting in hotel „Du Commerce". Voor f 4100 werd J. A. Risseeuw uit Oostburg eigenaar van 2.85 are. Het tweede perceel van 2.81 are ging voor f 3500 van de hand aan W. Daansen uit Aardenburg. Beide stukken grond, gele gen achter de Mr. Risseeuwstraat, mogen worden bebouwd met autoboxen. a.n.w.b. controleert gratis autoverlichting In het kader van de landelijke ver lichtingsactie komt de A.N.W.B. 24 en 25 november naar het Ledelplein, waar een tent opgebouwd zal worden, waarin technici (gratis) autoverlichtingen con troleren. Een en ander is nodig gebleken nadat geconstateerd is dat er nog al wat voertuigen op de weg komen met on deugdelijke of niet goed afgestelde ver lichting. Sas van Gent tharina van der Linde, won. te Biervliet. 27 sept. Eduardus van Geetsum, 87 jr. echtg. van Maria Louisa Herman, won. te Westdorpe. 28 sept. Martina Maria de Mul, 83 j. echtg. van Gustaaf Stae- lens, won. te'Westdorpe. 29 sept. Maria Doorns, 79 jr. geh. gew. met Willem Verduin, won.Molengang 2. geit gestolen Zondagmorgen om ongeveer half elf is uit een oude auto staande in de pol der tussen Sluiskil en Spui een half jaar oude geit ontvreemd. Gezien is dat een jongen van plm. acht jaar met een rood-wit gekleurde fiets rond genoemde tijd over het zogenoemde Spuipad liep en een geit met zich meevoerde. Deze jongen liep in de richting Spui. Een ieder die enige inlichting kan verschaf fen welke kan leiden tot de opsporing van de geit en de eventuele dader wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de korpschef van de (gemeentepolitie van Terneuzen, tel. 011502100. Walsoorden A. VAN GOETHEM HENGELKAMPIOEN Zondag werd een internationale zee- hengelwedstrijd in de Westerschelde ge houden waaraan door 492 vissers werd deelgenomen. Deze wedstrijd telde tevens mee voor het clubkampi oenschap van de zeehengelclub ,,De Vogel". W. de Cuijper uit Terneuzen die geheel de zomer aan de leiding heeft gestaan werd op deze dag verdrongen door A. van Goethem te Kloosterzande die winnaar werd van de wedstrijd, te vens clubkampioen werd van „de Vo gel" en de extra prijs van f 100,- in de wacht sleepte. De eerste 10 prijzen van het kampioenschap werden als volgt verdeeld: le prijs: A. van Goethem te Kloosterzande met 1265 punten, 2e prijs: Alb. d'Hont te Stekene (B.) met 999 p.; 3e prijs: W. de Cuijper te Terneuzen met 992 p.; 4e prijs: mevr. van Deur- sen te Kloosterzande met 898 p.5e prijs A. van Bellegem te Borgerhout (B.) met 893 p. (Van onze correspondent) Zondagmorgen is in het r.-k. zieken huis in Sluiskil op 67-jarige leeftijd over leden Hendricus Philippus Scheffer, oud wethouder. De heer Scheffer kwam in de raad op 29 augustus 1945, waar hij voorzitter werd van de partij Gemeen tebelangen. Acht jaar later werd hij, in de raadsvergadering van maandag 6 juli 1955, beëdigd als wethouder. Hij volgde wijlen wethouder A. A. Marquine op. De heer Scheffer die met hart en ziel wethouder was bleef deze zetel bezetten tot het eind van de zittingsperiode in 1962. Van september 1962 tot 26 oktober 1962 was hij raadslid voor Gemeente belangen. datum waarop hij ontslag nam. Naast wethouder en raadslid was de heer Scheffer ambtenaar van de Burgerlijke Stand, hoofdzakelijk voor het voltrekken van de huwelijken bij af wezigheid van de burgemeester. Sluis plattelandsvrouwen De afdeling Sluis van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield in café Bakx haar eerste bijeenkomst in het win terseizoen 1964 - 1965 onder leiding van mevr. A. Lako - de Hullen uit Cadzand. Mej. 'Rossio gaf daar een kook. en bak- demonstratie onder het motto „Koken en bakken voor de feestdagen". Mej. M. Witte werd aangewezen als afgevaar digde naar de provinciale najaarsverga dering te Rilland-Bath. zilveren feest Mej. A. v. d. Vijver was dezer dagen 25 jaar werkzaam als hulp in de huis houding op de stichting Rozenoord. Namens deze stichting werd haar o.a. een enveloppe met inhoud aangeboden door de heer J. Brakman, voorzitter van Rozenoord. (Advertentie) 12-17 oktober Lamsivaarde prijskaarting In het kader van haar winterprogram organiseerde onze N.K.V., haar eerste prijskaarting in het patronaatsgebouw, waaraan 36 kaarters deelnamen. De uitslag hiervan was als volgt: le prijs Ed. van PamelenJ. v d. Poel, 2e prijs Ed. CornelissensTh. Hoefeijzers, 3e prijs J. de KortJ. van Sikkelerus, 4e prijs L. Boeding-J. van Leemput, 5e prijs Jac. de Booij-Th. v. Swaal, terwijl de trostprijzen werden gewonnen door le P. van DriesscheJ. de Booij, 2e Fr. de Schrijver-Fr v. Sikkelerus, 3e W. van Esbroeck-Ed. Hulshout. straatverlichting Eindelijk is de PZEM overgegaan tot aansluiting van onze nieuwe straatver lichting. Na lang wachten, zal men ein delijk deze winter van de nieuwe ver lichting kunen genieten, wat voor ons dorp een mooie verbetering zal beteke nen. OUD-TERNEUZENAAR PROFESSOR IN AMERIKA De in Terneuzen geboren heer A. P. van Overbeke werd onlangs benoemd tot professor in de biologie aan de universiteit van Halifax. BURGERLIJKE STAND Geboren: 24 sept. Willy z. van Domi- nicus Pladdet en Cornelia Martina van Tatenhove, won. Begoniastr 1; Maria Gerarda Aline, d. van Geórge Petrus Celine de Clerk en Theodora Maria Al- phonsina van Haelst, won. Axelsestr. 13. 25 sept. Bas. z. van Guido Theofiel Prudence de Wilde en Ileonora Halle- graeff won. te Axel; Catholijntje Caro lina Iza, d. van Izaak Jacob van der Lijcke en Catholijntje Suzanna Janssen, Spoorstr. 107; Jacqueline Francoise, d. van Johannes Gerrit van Kruiningen en Cornelia Pieternella Bliek, won. Jan Steenstr. 20; Frank Jozef Antonius, z. van Wilhelmus Jacobus Langerak en Matha, Eugenia Elegeert, won, te Axel; Sandra Raghnild Adriana d. van Ar- mand Willy Spuesens en Agnes Marie Louise Vervaeck, won. te Westdorpe. 26 Sept. Jan, z. van Jan van Stri-en en Elisabeth Maatje Neeltje Koekkoek, won. Noordstr. 79. 27 sept. Chatal Augus ta Rachel, d. van Johan Camiel van Es- broek en Lilian Clementina Andrea de Koek, won. te Axel; Frederik z. van Adriaan Cornelis Pieterse en Bertha Josepha van Waterschoot, won. te Axel; Gerben Bastiaan, z. van Benedit Kloos terman en Gerri Thoma Boukje Pijlman won. te Axel. 28 sept. Pietertje Alida Margaretha, d. van Gans Gijs de Ko ning en Dina Regina Schaart, won. te Amstelveen; Minikus, z. van Johannes Gilde en Christina Catharina Bran- des. won. Erasmusstr. 37; Karin Petra Marina, d. van Charles Louis van Deur- sen en Roza Magdalena van Sikkelerus, won. te Axel; Dymphena Marcella Pe tra, d, van André August van Troost en Maria Johanna Smits, won. te Westdorpe. Huwelijksaangiften: 24 september. Francois Cornelis de Putter, 27 jr., won. te Zaamslag en Janna Maria Verbefk- moes, 21 j. jd. 30 sept. August Karei de Pauw, 39 j., geh. gew. won. te Ant werpen en Cornelia Neeltje Wieland, 44 j.. jd.; Pieter Verhelst 23 j., jm. en Elizabeth Jacoba Johanna Dieleman. 20 j jd.; Jacobus Pijpelink, 21 jr( jm. en Helema Cornelia Zegers, 18 j., jd. Huwelijksvoltrekkingen: 24 sept. Da vid Kotvis 21 j., jm., won. te Axel en Catharina Dina Hoekman, 21 j., jd. 25 sept. Jacobus Harte, 30 j., geh. gew. en Alice Maria Versaevel, 24 j., jd., won. te Hoofdplaat. 28 sept. Dirk Frangois Verpoorten, 22 j. jm. won. te Groe- de en Catharina Maria Versloot. 24 j., jd. 29 sept. Petrus Johannes Henricus van Erp, 45 j., geh. gew., en Anne Zoé Adè- le Secq, 50 j. geh. gew.; Willem Pieter Touw. 32 jr., geh. gew. en Reiniera Smit, 27 j., jd. Overleden: 23 sept. Abraham Johan nes Faasse, 47 j., echtg. van Neeltje Elisabeth Weststraete won. School- weg 49a-b 26 sept. Anna Maria Huis man, 11 j. won. Hendrikstr. 10. 26 sept. Neeltje Dieleman, 70 j. geh. gew. met Jan Verstraten, won. te Zaamslag; Isaac (Van onze correspondent) SCHOONDIJKE Even buiten het dorp Schoondijke, aan de grote weg, zijn leden van de IJsclub Schoondijke bezig met het aanleggen van een ijsbaan. Niemand anders denkt al aan de winter met zijn sneeuw en ijs, behalve de schaatsliefhebbers. Vier dagen hebben zij in de modder van de Molenkreek gebaggerd, daarbij geholpen door een dragline. Op deze kreek hopen de leden van de ijsclub deze winter menig baantje te kunnen trekken. Een stinkende vuilnishoop ligt naast de ijsbaan- in wording. „Andere jaren moesten alle schaat sers en schaatsters helemaal naar de Nieuwe Kersenkreek bij Groede", ver telt het bestuurslid van de ijsvereni- ging, de heer S. Dobbelaere De heer Dobbelaere is voor de Zeeuwen, die een beetje thuis zijn in de atletiek, geen onbekende. Enige jaren geleden was hij een bekende atleet. Nu loopt deze oud-atleet alleen nog maar warm voor de „ijskoude" schaatssport „Steeds dat eind lopen of fietsen was niets ge daan", vervolgt de heer Dobbelaere. „Het bestuur van de ijsclub meende dat er maar eens iets aan gedaan Versluijs, 66 j., echtg. van Sai& Ca-1 kerk. 's-HERENHOEK Alhier is een sport dag gehouden voor alle gidsen van het district Middelburg. Hieraan werd deel genomen door groepen van 's-Heeren hoek, Ovezande, Hansweert, Kwadendam- me en Goes. Naast persoonlijke wedstrij den als hardlopen, verspringen, hoog springen werden wedstrijden gehouden in trefbal werpbal en verschillende be hendigheidsspelen. Bij de sluiting vond de prijsuitreiking plaats door de districtscommissaris mej. M. Rijk. De wisselbeker voor de junio ren ging naar de groep uit Hansweert en de wisselbeker voor de senioren naai de groep uit Kwadendamme. Bij het hoogspringen was de eerste prijs voor Truus de Jonge uit 's-Heerenhoek, bij het verspringen was de winnares Ria Traas en bij het hardlopen Plonie Moison bei den eveneens uit 's-Heerenhoek. De groep uit Kwadendamme werd kampioen in het werpbal en trefbal. De groep uit Hansweert toonde zich de beste bij de behendigheidswedstrijden. Bij koninginnebal haalde een groep uit Goes de overwinning. De sportdag werd besloten met een H. Mis in de parochie- moest worden. We zijn nu bezig om zelf een ijsbaan op de Molenkreek aan te leggen". Helaas is de bodem van de clubkas al heel goed te zien. „Och, dat geld komt er wel, daar maken we ons niet bezorgd om is de mening van de heer Dobbelaere. „Aankloppen bij het gemeentebestuur-doen we niet de be stuursleden zijn er altijd zelf nog. iedere hobby kost nu eenmaal geld." Het bestuur van de schaatsclub zit wel met andere problemen. Sporten doe je om gezond te blijven. Daarom komt jong en oud in de winter naar de ijsbaan om frisse lucht in te ade men. „Die frisse lucht kunnen ze wel vergeten", zegt de heer Dobbelaere. ..Uitgerekend naast de Molenkreek stort de gemeentereinigingsdienst het huisvuil. Wanneer dat wordt verbrand stinkt het hier enorm en alle rook drijft over de kreek. Wanneer dat deze winter nog zo is, hebben de schaat sers daar veel hinder van". De leden van de IJsclub vragen zich af of er nu helemaal geen andere plaats voor de vuilnisbelt te vinden is. De tweede moeilijkheid is, dat de ijsclub geen toestemming van de betrokken eige naar krijgt om het stuk grond ten noorden van de kreek uit te bagge ren. Dit stuk grond heeft de club nodig om langebaan-wedstrijden te kunnen houden. Deze wedstrijden konden wel gehou den worden op de Kersenkreek. Voor al twee jaar terug, tijdens die strenge winter, hebben de bestuursleden van de Schoondijkse ijsclub veel wedstrijden georganiseerd. Het geld van de entree prijzen, die hiervoor werden gevraagd, kwam voor het grootste gedeelte in de clubkas terecht. Met dit geld wordt voor een deel de aanlegkosten van de nieuwe baan betaald. Het ijsclubbestuur is nog meer van plan, behalve de aanleg van de baan. Zij zetten alles op alles om de Molen kreek, het enige natuurschoon van Schoondijke weer in ere te herstel len, want op het ogenblik ligt hij er verwaarloosd bij. Vroeger liep er een fraai landwegje langs de kreek. De wandelaars, die erover liepen, zagen allerlei soorten vogels. Ook voor de Niet het geld is het belangrijkste, meent de heer S. Dobbelaere, maar die andere drie punten toeristen was het een aantrekkelijk plekje, omdat, het er zo stil is. „Het zou leuk zijn, wanneer dat pad weer „nieuw" werd aangelegd en dat er dan een paar bankjes kwamen te staan, maar ja, dat gaat zo maar niet", volgens de heer Dobbelaere, die het in zijn gedachten allemaal al voor zich ziet. (Van een onzer verslaggevers) GOES De katholieke Zeeuwse Mid denstandsdag, die morgen in hotel de Korenbeurs te Goes zal worden gehouden, zal de eerste manifestatie zijn van de Katholieke Zeeuwse Middenstandsfede ratie, waarbij verschillende katholieke middenstandsbonden in Zeeland zijn aan gesloten. De Katholieke Zeeuwse Midden standsfederatie is, zoals reeds bericht, eind vorig jaar ontstaan nadat de katho lieke middenstand tot dan toe zo ver snipperd georganiseerd was geweest dat een krachtig optreden bij de overheid eenvoudig onmogelijk was. Onmiddellijk na de eenwording van de katholieke Zeeuwse middenstand werden vanuit de federatie stappen ondernomen om een hechte samenwerking met de Zeeuwse afdelingen van de Christelijke Midden standsbond en Kon. Ned. Middenstands bond te krijgen. Deze pogingen werden spoedig met succes bekroond. Begin dit jaar werd het Middenstands Contact Or gaan opgericht, dat als gesprekspartner voor de gehele Zeeuwse middenstand bij o.m. de provinciale overheid optreedt. Dit Middenstands Contact Orgaan streeft naar de totstandkoming van een provin ciale middenstandsnota, naar een inventa risatie van de moeilijkheden en mogelijk heden van de middenstand. Vanuit dit Middenstands Contact Or gaan zal getracht worden het overheids beleid in voor de middenstand gunstige zin te beïnvloeden. In middenstandskringen meent men. nl. dat het beleid van de landelijke en pro vinciale overheid weinig op 'de midden stand is gericht. Sterker; men heeft vaak hèt gevoel, dat middenstandsbelangen aan andere belangen ondergeschikt wor den gemaakt. De oorzaak hiervan wordt voor een belangrijk deel aan eigen on verschilligheid en doelbewuste afzijdig heid toegeschreven. De middenstander is nu eenmaal een individualist, die zich heel moeilijk laat organiseren. Tijdens de Katholieke Zeeuwsche Mid denstandsdag van morgen, waarvoor o.a alle burgemeesters en wethouders van Zeeland, kamerleden, de bisschop van Breda en de commissaris van de koningin van Zeeland zijn uitgenodigd, zullen '%ree belangrijke sprekers optreden. Dr. j. de Meijer, staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, Zeeuw van geboorte (Terneuzen) ,zal zijn visie op de toekomst van Zeeland geven, dit in het kader van het Europa van morgen. Na hem zal de landelijke voorzitter van de katholieke middenstandsbond, de heer J. Hurkmans het woord voeren. De heer Hurkmans is gewend zijn toespraken toe te spitsen op de actualiteit. Hij zal ongetwijfeld en kele belangrijke middenstandsproblemen aan de orde stellen. De Katholieke Zeeuwse Middenstands dag wordt in Goes gehouden in verband met het gouden jubileum van de afde ling Goes van de Nederlandse katholieke Middenstandsbond. In Goes gebeurde in het klein reeds wat nu ook provinciaal aan de gang is: een totale samenwerking van de middenstand binnen de Goese Middenstands Centrale. GOES Met ingang van vrijdag 16 ok tober is de burgemeester van 's Graven polder, 's Heer Abstkerke en Nisse, dé heer J. D. Jansen benoemd tot burge meester van Ankeveen, 's-Gravenland en Kortenhoef in de provincie Utrecht. De heer Jansen werd geboren te Nieuw- vliet in 1911. Na een gymnasiale oplei ding te Roosendaal fungeerde hij twee maal als volontair op de gemeentesecre tarie te Rilland-Bath. Daarna was hij tien maanden lang werkzaam op het gemeen tehuis te Willemstad, waarna hij gedu rende drie en een half jaar als adjunkt- commies te Pijnaeker vertoefde. Zijn vol gende standplaats was toen 's Graven- zande, waar hij als commies eerste klas was benoemd. In 1946 werd de heer Jan sen burgemeester van de drie Zeeuwse gemeenten, waarvan hij spoedig weer af scheid zal nemen. „de ruyterschool vlissingen" Geslaagde in de maand september: S.K.T.K diploma A: M. Verschuure, L. van Heulgn, J. M. Jasperse, P. Lobbezoo, S.W.T.K. diploma B-II: C. A. W. F. Tum- buan. 3e stuurman G.H V. A. Minne- boo. 2e stuurman G.H.V.: J. C. A Ge luk (theorie), E. A. Flipse (theorie) R. H. M. Teulings (theorie) J P. A. van Benthem (praktijk), A. E. Wamsteker (praktijk), le stuurman G.H.V.: J. Hid- dinga (praktijk). Radarwaarnemer: M, A. H. M. Daemen, J Huson, W. A. P, Mol, L. Ch. H. Mutsaers, G. A. Mulder, A. J. Nooijen, W. H. Rapmund, H. A. M Verkuyl. Radarnavigator: H. J. Brons, C. J. Hondius, H. G. Willemsen. verpleegster Mej. L. Verbraecke uit Axel is geslaagd voor het einddiploma verpleegster. kinderverzorging In het jeugddorp Brittannia te Horn (L) slaagde mejuffrouw Edith van der Velde uit Sint-Jansteen voor het diploma Kinderverzorging A. Morgen, woensdag 7 oktober gelden voor Zeeland de volgende hoogwater standen. Hansweert 3.56 en 16.10 uur; Terneuzen 3.17 en 15.33 uur; Vlissingen 2.46 en 15.01 uur; Wemeldinge 4.41 en 16.53 uur. TERNEUZEN Luxor 20 uur Mariniers onder storm- vuur OOSTBURG Ledel 20 uur Lemmy Caution en ver dovende middelen HULST Bioscoopgebouw 20 uur Wonderful life 15 uur Kermisschieting bij J. v. Hels- land BRUGGE Stadsschouwburg 20 uur Première Na tionaal Toneel met „De reis om de wereld. GENT Kon. Opera 19.30 uur Volksvertoning lm weissen Rössl

de Stem | 1964 | | pagina 2