Eeuw geleden vierde Sluis sen groots verbindingsfeest de magneet Caecilia koor St.-Jansteen draait weer t Gemeente Vogelwaarde Twee avondjes werk voor jaren genoegen DE MAGNEET combineert mode met behagelijkheid GRINDWEG LAND VAN CADZAND Nieuwvliet en Retranchement uit isolement Prijsstop voor bejaardenhuizen geldt niet meer Beambten van Werkspoor zijn ontevreden EXAMENS BEKENDMAKING hMrh DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 1 OKTOBER 1964 (Van een onzer verslaggevers) SLUIS Met uitzondering van enige delen, die niet meer voldoen aan de eeleisendheid van het moderne verkeer, beschikt het west-Zeeuwsch-Vlaamse and over een goed wegennet^ dat vooral is verwezenlijkt kunnen worden door de activiteiten van het waterschap „Het Vrije van Sluis". Jaarlijks zorgt het schap oor aanleg en onderhoud van kilometers klinker- en macadambestrating, zonder dat daar het publiek reden tot feesten in vindt. De zorg voor de totstandkoming van snelle goede verbindingen is een alledaagse bezigheid geworden, die geen uitzonderlijke (positieve) aandacht van buitenaf meer krijgt. Honderd jaar ge leden was dat anders. Toen feestten de west-Zeeuwsch-Vlamingen uitbundig (en zij niet alleen), wanneer er weer enkele gemeenten een goede verbindingsweg kregen. Dezer dagen is het een eeuw geleden, dat het vriendelijke vestingstadje Sluis op zijn kop stond, omdat de grindweg Nieuwvliet Sluis Retranchement n gebruik kon worden genomen. De gehele streek vierde er een verbindings eest", dat duurde van woensdag 28 tot en met vrijdag 30 september 1864. In geen gemeente-archief (dat van Sluis is verbrand) kon iets worden te ruggevonden van de festiviteiten, waar over jarenlang moet zijn gesproken. De heer P. Brakman te Nieuwvliet, die van af 1923 secretaris is geweest van de op 11 juli '63 ontbonden Grindwegcommis sie, bewaarde echter een programma van de feestelijkheden, dat nu in de ar chieven van „Het Vrije van Sluis" is opgeborgen. Talloze gebruiken en instel lingen worden erin vernoemd waarop nu het eerbiedige predikaat „uit groot moeders tijd" wordt geplakt. EREWACHTEN De feestelijkheden werden ingeluid door de grote stadsklok „Victor of de Over winnaar", waarna de Sluise burgerij in vergadering bijeenkwam in de herberg ,,Den Eenhoorn". De volgende dag, don derdag, begonnen de buitenfestiviteiten. De erewachten van Sluis - Heille - St.- Anfta ter- Muiden, Retranchement, Zuid- zande, Cadzand, Nieuwvliet en Groede verzamelden zich vroeg in de middag ,,om tot een eregeleide te strekken" aan de Grindwegcommissie. Op de straatweg naar St.-Anna nabij het Rijkskantoor, formeerden zich diverse muziek- en zanggenootschappen, gaai- bolderssociëteiten en twee pelotons in fanterie met de hoornblazers van het garnizoen om via de Vrijestraat en de Hoogestraat naar de Grindweg te trek ken en daar de Grindwegcommissie, die per rijtuig vanuit de richting Zuid- zande kwam, op te wachten. Op het mo ment dat het rijtuig vanaf de stadhuis toren zichtbaar was, begon de grote klok te luiden. Voor het echter zover was, werd op het stadhuis nog vergaderd Be halve de raadsleden, waren daarbij tegenwoordig de officieren van het garnizoen, de majoor der Rustende Schutterij, de leden der rechterlijke macht en de leden van de afdeling Sluis en omstreken van het Metalen Kruis. Deze laatste groepering be stond uit personen, die in de Tien daagse Veldtocht het onderschei dingsteken hadden behaald. De stoet werd opgeluisterd door de mu ziekgezelschappen van Oostburg, Sinte- Marguerite, Sinte Cecilia Aeltre, Oost- camp, Sinte Cecilia Maldeghem en de koorzang-maatschappijen Vrienden kring Brugge, De Noordergalm Dudzee- le en De Noorderzonen uit Lisseweghe. Ook de zangers lieten zich tijdens de optocht horen!. Verder was er nog plaats ingeruimd voor de ingenieur, de opzichter en de aannemers van de grind weg en voor ,,de dragers der Herinne ringsmedailles en der Zilveren Tafel bel", DEFILé Na terugkomst In Sluis werd via de Kommandeurs. of St.-Jakobstraat, De stoomboot Jacob van Maer- lant", omstreeks 1864. nen bij het papeten konden verdienen. Zij aten in tempo van 6 lepels pap voor een bombazijnen broek met voering of een bombazijnen borstrok met voe ring. De vrouwen boven achttien be- kampten elkaar met zaklopen. „Een blaauwen baayen Rok", een jak, een gebloemde merinossche schort en een halsdoek waren hier de trofeeën. De jongens beneden de 16 jaar kwamen aan de beurt bij „Wit en Zwart", waar bij de deelnemers op hun kousen moes ten lopen. De prijzen waren een best overhemd, een gewoon overhemd, een onderbroek, twee paar kousen en twee zakdoeken. Voor de matadoren, die deelnamen aan het ringsteken waren er natuurlijk kost bare dingen te winnen. In carrousel wa ren er o.m beschikbaar een bronzen vergulde pendule, een gouden cilinder- horlogie en een zilveren tabaksdoos. In de rechte baan waren nog meer kostbaarheden te verdienen: een gou den anker-horlogie. met gouden culotte of dek lopende op stenen, 12 tafelmes sen mét zilveren heften en verder zil veren suikerstrooiers, tafelbel, asbakken, zaklucifersdoosje, een porseleinen luci fersdoofpotje en tot slot een Berlijns zilveren tabaksdoos. Het Land van Cadzand en de stad Sluis had de gebeurtenis van het jaar achter de rug. Gejubeld en gejuicht was er omdat de Grindweg, die in de jaren dertig is veranderd, voor het verkeer werd opengesteld. Daar toe zong de koorzang-maatschappy Westcapelle de speciaal geschreven cantate, die men in het park kon ho ren uitvoeren teg eneen entree van een halve frank kinderen beneden vyftien jaar 10 cents: Juicht, vrienden, juicht alom't Is feest te Sluisin t Land. In H, schoone Land der Batavieren! Laat ons dit feest met hen ook vieren Vivat Sluis De binnenstad van Sluistegen het eind van de 19e eeuw. feS En zingen blij te moe de Dinsdag- of Nieuwe Kerkstraat, de en Kadzand Kaai en de Kapellestraat, de Markt bereikt, waar de deelnemers zich op stelden. De infanterie en de Erewach ten defileerden voor de commissie leden en de dragers van het Metalen Kruis, die zich hadden gesteld op de Estrade. Daarna werd men voor „eenige ververschingen'» ten stadhuize genodigd. De gaaibolderssociëteiten trokken naar de herberg ,,'t Schild van Frank rijk", waar een gaaibolling werd ge houden. „Een kwartier uurs" later werd het grote Festival geopend door de koorzang-maatschappij van Westcapel le met de Cantate ,,'t Is Feest", waar van de tekst hieronder is afgedrukt. Al le genootschappen kregen fraaie prijzen en medailles aangeboden terwijl onder de directeuren de Zilveren Tafelbel werd verloot. De prijsuitreiking geschied de op de Estrade door „Den E. A. Heer Burgemeester der Gemeente Sluis den Heer J. H. Hennequin" en door de voor zitters van de Grindweg- en Hoofdcom missie A. Erasmus en Jac. Le Roy. De burgerij van Sluis, kreeg ook nog de gelegenheid blijdschap te tonen met de nieuwe verbindings weg met het Land van Cadzand. Zo waren er medailles uitgeloofd voor de fraaist versierde en verliche voor de fraaist versierde en verlichte woningen en werd toegestemd dat de bevolking praalwagens in de op tochten mocht laten meerijden. Het officiële gedeelte, dat door de deel name van het garnizoen ongetwijfeld veel cachet had, was donderdagavond voorbij. Vrijdag de dertigste september was het de dag van de jolijt en de volks spelen. 's Morgens om tien uur al be gonnen op de Beestenmarkt de wed strijden in „Geblinddoekt Varkensvan- gen". „Geblinddoekt papeten" en later op de dag zaklopen en „Wit-en-Zwart". In het park op de Markt verzamelden zich de deelnemers aan 't ringsteken in rech te baan en in carrousel, waarna in op tocht met de te verdienen prijzen voor op naar het strijdtoneel werd gegaan. Op de Estrada werden de prijzen uitge reikt door „De Directiën der Steekspe len". Het grootste feest werd in de avonduren besloten met een vuurwerk bij het Rijkskantoor. STOOMBOOT Het vzrmaak van de Sluisenaren ev streekbewoners in die dagen bestond voorts uit een heerlijke gezapige cocht met de stoomboot Jacob van Maerlant" van Brugge naar Sluis v.v. De vaartprijs bedroeg 1 frank. De prijzenschat voor de diverse spelen geeft een prachtige herinnei'ing aan die goede oude tijd. Het varkensvangen voor jongens van 15 tot 18 jaar werd be loond met het varken. Deze kostelijke prijs stond waarschijnlijk destijds in evenredigheid met hetgeen de volwasse- (Van een onzer verslaggevers) ST.-JANSTEEN. Het r.-k. Gemengd Koor St.-Caecilla te St-Jansteen gaat weer „draaien". Het koor heeft een paar weken op non-actief gestaan nadat de directeur, de heer W. Bartz, de leden kenbaar had gemaakt het koor niet meer te zullen leiden wanneer niet tenminste vyftien nieuwe leden zich zouden aan melden en het bezoek aan de repetities beter zou worden. Het bestuur van het koor ontketende meteen een grootscheepse ledenwerfac tie, die resulteerde in het zich aanmel den door ongeveer 25 nieuwe leden, die hoofdzakelijk zijn geworven door enkele leden van het bestuur. Naar van de zijde van het bestuur werd medegedeeld, zul len nog enkele nieuwe leden de gelede ren van het koor komen versterken. Het koor heeft nu de beschikking over on geveer 90 leden. Tijdens een bestuursvergadering heeft de heer Bartz laten weten het dirigeer stokje weer te willen en zullen hanteren. De heer Bartz zal ook het kerkkoor blij ven leiden. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Voor de bejaarden oorden geldt niet langer meer de prijs stop, zoals die enige maanden geleden door minister Andriessen van Econo mische Zaken opgelegd is. De intrek king ervan hangt samen met de reeds in werking getreden wet op de bejaar denoorden. Gedeputeerde Staten van de provincies moeten volgens deze wet namelijk letten op de juiste verhouding tussen prijs en geboden huisvesting verzorging in de bejaardenoorden. De Nederlandse federatie voor be jaardenzorg heeft de minister bovendien haar medewerking toegezegd om een ongewenste prijsontwikkeling te helpen voorkomen. (Van onze correspondenten) UTRECHT De ongeveer 900 be ambten van Werkspoor in Utrecht heb ben hun ongenoegen uitgesproken over het personeelsbeleid dat de directie ten aanzien van hun groep voert. Tijdens een vergadering, belegd door de afde lingen der vakorganisaties werd ge sproken over „patriarchaal personeels beleid". Ontstemming ontstond naar aanlei ding van: 1. het niet toekennen aan de beamb ten (wel aan de handarbeiders) van de vier percents loondifferentiatie) 2, het zonder overleg invoeren van de vier-weken-loonbetaling en aanwezig heidscontrole; 3, het door de directie, bij onderhan delingen over verbeteringen voor de beambten, gebezigde argument dat op trekking van ambtenarensalarissen bij produktiearbeiders het verlangen zal wekken een „witte boord" om te doen om promotie te zoeken in de beambten- sector. AMSTERDAM In Amsterdam mar cheerden gisteren bijna tweeduizend bouwvakkers door de straten om te de monstreren tegen justitieel optreden als er bij wijze van een overeenkomst tus sen patroon en werknemer hogere lo nen worden betaald dan in de c.a.o- wordt „toegestaan". HOGERE BEDRIJFSLEIDING De heer P. A. Vriens jr. te Dinteloord slaagde aan de avondacademie voor be drijfswetenschappen te 's-Gravenhage voor het examen hogere bedrijfsleiding (H.B.L.). J. Heden overleed tot l onze diepe droefheid in het R.-K. Ziekenhuis St.-Joanna te Goes, voor zien van het H. Sacra ment vder Zieken, onze geliefde zuster, behuwd zuster en tante, mejuf frouw LOUISA VERDURMEN in de ouderdom van 48 iaar. De plechtige uitvaart dienst zal plaatshebben op zaterdag 3 oktober in de parochiekerk van dë H. Blasius te Heinkens- zand. Rozenkransgebed dage lijks in de kapel van het ziekenhuis om 7.15 uur. Fam. De Waal Verdurmen. Heinkenszand, 30 septem* ber 1964. Het heeft de Heer behaagd tot zich te roepen de ziel van zijn trouwe dienaar Jonkheer RAYMOND J EUGêNE MARIE GHISLAIN LIPPENS echtgenoot van Barones Ghislaine de Bétliune Ingénieur A. M. Ch.; A. I. G. Lid van de Hoge Bosraad Dijkgraaf dd. van de Nieuwe Hazegras Polder Gewezen Beheerder en Erelid van de Société Royale Forestière de Belgique Stichter en Ere-Voorzitter van de Compagnie Immobilière Le Zoute Ere-Beheerder van de Belgische Maatschappijen der Algemene Verzekeringen Erecommissaris van de Société Générale de Belgique Ridder in de Orde van Leopold Officier in de Kroonorde Ereteken: van Koning'Albert 19141918- geboren te Gent op 20 oktober 1875 en godvruch tig overleden te Beernem de 25e september 1964, gesterkt door de sacramenten van Onze Moeder de Heilige Kerk en de Apostolische zegen „in articulo mortis". De lijkdienst gevolgd door de bijzetting in de familiekelder heeft plaats gehad in alle intimi teit. Een plechtige lijkdienst voor de zielelafenis van de overledene zal gehouden worden te Beernem in de Parochiale Kerk van Maria Moeder Gods de 6-10-'64 om 11 uur; Knokke, in de Parochiale Kerk Heilige Margaretha de 8-10-'64 om 11 uur. vanwege: Mevrouw Lippens Mijnheer en Mevrouw Philippe Lippens, hun kinderen en schoonzoon Graaf en Gravin Lippens, hun kinderen en kleinkinderen De kinderen, kleinkinderen en achterklein kinderen van wijlen Ridder en Mevrouw Louis t'Serstevens De kinderen, kleinkinderen en achterklein kinderen van wijlen Mijnheer en Mevrouw Ernest de Géradon Barones Robert de Béthune, haar kinderen en kleinkinderen De kinderen van wijlen Burggraaf en Burggravin Joseph de de Biolley Mevrouw Oldenhovc de Guertechin, haar kinderen en kleinkinderen Mevrouw Edmond Terlinden, haar kinde ren, kleinkinderen en achterkleinkinderen Ridder en Mevrouw David de Lossy, hun kinderen en kleinkinderen Baron en Barones Gaston de Béthune Alsook zijn trouw en toegewijd personeel. Dit bericht geldt als enige kennisgeving. Noch bloemen, noch kronen, doch een gebed a.u.b. Kasteel Bulscampveld, Beernem Carolystraat, 25 Brussel 4. iSportieve grijze kinderwagen te koop aangeb., f 65,-. Te be vragen: St.-Ignatiusstr 81B. Te koop lichte kinderwagen met bedje en tas. M. J. de Ja ger, Schuitweg 10, 's-Graven- polder. Tel. 396. 13268 Burgemeester en Wethouders van Vogelwaarde ma ken bekend, dat met ingang van 1 oktober 1964 de gemeente-secretarie voor het publiek geopend is iedere werkdag van 8.30 uur tot 12.00 uur, uitge zonderd op zaterdag. Nadrukkelijk wordt onder de aandacht gebracht, dat in de namiddag de secretarie voor het publiek gesloten is. Vogelwaarde, 28 september 1964. Burgemeester en wethouders van Vogelwaarde, De Burgemeester, wnd. P. J. C. MOLTHOFF De Secretaris wnd. A. J. WARRENS Auto Mobiel Bedrijven A. v.d. List en Zonen Breda en Tete- ringen. Breda. tel. (01600-31446) Teteringen (01691-369). Je adres voor gebruikte V.W. Bestel busjes en combie's is en blijft A. v d, List en Zn., B«re- da en Teteringen. Combies m. geel kenteken '59 t.m. '64 van- .af f 1700,-. Tot en met f 4500. Te koop eikenhouten kabinet. Te bevr Schoolstr. 2, Lewe- dorp. 13267 10-tons westerntakel te koop. Hijshoogte 8 m, f 7500,-. A. de Gouw, N.-Haven 152, Zeven bergen. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van deelneming, ontvangen tij dens de ziekte en bij het overlijden van onze gelief de broer en neef, JANUS GRIMMINCK betuigen wij U hartelijk dank. Familie Grimminck s-Heerenhoek, l oktober '64 Molendijk 9. Struyk, Oosterhout. In enige afdelingen van ons bedrijf be staat nog werkgelegenheid voor serieuze actieve mede werkers. Ervaring in beton ver werking verdient aanbeveling, maar is geen vereiste. Geïnte- seerden kunnen onze perso- neelchef bellen ond. no. 01620- 3941, of naar hem toekomen op kantoor Koningsdijk 69. Zo no dig komen wij u thuis graag bezoeken. 26516-X Kamerwerkmeisje gevraagd, zeer hoog loon, eventueel in tern. Grand Hotel Rotterdam te Terneuzen, Westkolkstraat, tel. (01130) 2041. X In gezin met 4 kinderen, waar van 3 schoolgaand, gevr. net meisje v. dag of dag en nacht. Inl. Grote Spie 12, Breda. Tel. Zelfstandige hulp in de huis houding voor dag of dag en nacht gevraagd. Mevr Naeye- Verstraten, Burg. Geillstraat 33 Terneuzen. Aanmelden na 7 u 's avonds e.v. tel. 2404, tel na 7 uur 2428. Mevr. Maandag, Eikenlaan 5, (Griffioen), Middelburg, vraagt nette hulp voor de huishou ding. Aanm. na 7 uur. Huishoudster gevraagd! Bij be jaard echtpaar in centrum Breda wordt met spoed een huishoudster gevraagd. Eigen zit- en slaapkamer beschik baar. Hulp voor werk aanwe zig. Was buitenshuis. Brieven aan A. van Loon, Warandelaan 10, Oosterhout. 13821 'gfrgeb Bontmantels. Keuze uit meer dan 200 stuks. Nu zomerprij- zen. Kees v.d. Ven, Nieuwland- str. 3. Tilburg, tel. 04250-26617 26496-X I transportfiets en 1 haard, adres Absdaalseweg 43; 1 pracht Mutsaerts-kinderwagen, adres Tivoliweg 42. L. Fassaert, Hulst. 12699 Te koop kampeerwagen (com pleet), staande parkeerterrein Goes bij bushalte A.M.Z. Spot prijs f 700,-. Te bevr. t.m. 6 okt. G. v. d. Marei, kermis Hulst (Brievensport). Lastransformators 220 volt. f 165,- en f 235,- met schrift, garantie, compleet met lastang aardkiem en laskap Desge wenst komen wij bij u de monstreren. Fa Loots, v Mal- senhof 7, Tilburg. 13835 Huur nieuwe televisie met alle programma's voor een gering bedrag per maand. Geen voor uitbetaling Altijd recht van koop. Vandaag besteld, morgen bij u thuis. Bel (óók 's avonds) nr. 01184-4410 of 01180-3973 of 01100-5397. Een verwarmingsapp. voor te dere beurs. Install, bedr. De Weerd. N. Markt 33, Êtten, tel. 01608-2310 13880 Te huur gevraaj Gevr kamers, etages, flats, bungalows enz. tot f 300,- per mnd. Verhuurders geen kosten. „Contact", Regentesselaan 14', Breda, tel. 39682. Op het mooie Boeimeer he renhuisje, woonkamer en tuin op -het zuiden, kolen cvv. Bi-v reet vrij. f 43.000. Makelaars v. d. Berg en Co. Nw. Ginneken- straat 43, Breda, tel. 01600 24421. Kredieten tot f 4000,- voor aan koop meubelen en woningtex tiel. Vraag gratis folder, dis crete behandeling en zeer lage aflossingen. Postbus 1083, Rot terdam. 10 rijlessen v. f 47,50. Fonkel- nw. lesauto's - Bondsautorij- school „De Centrale", Raad huisstraat 48 Roosendaal, tel. 5073; St.-Catharinaplein 8 Ber gen op Zoom, tel 6445; Pater Beckerstraat 33, Oudenbosch, tel. 2030Emmastraat 108, St - Willebrord, tel. 795; St.-Pieter- straat 1, Middelburg, tel. 4029; Hoek Hobeinstraat-Paul Kru- gerstraat, Vlissingen, tel. 2593; Burg. Adelaarstraat 8, Melis- kerke; Magdalenastraat 8, Goes Tel. 5032. 13865-X op in goede staat, km.-st Tel. 35345, Breda. 1963 54.000. Belcrum-Garage vraagt steeds aanrijdingvrije auto's v.a. 1959 te k. Min. Kanstraat 18-20 Breda, tel 01600-39870. N.V Van Rooij vraagt te koop: auto's m alle soorten boven de 1958, met of zonder schade Tel. 01652-3074. Euroto Supermarkt voor gega randeerde gebruikte auto's Keus uit plm 50 stuks. Ook z.g. knutselaüto's voor een paar honderd gulden: kijk rus tig, niemand stoort u! NV Hennekam, afd. Euroto. Tel. 01650-6302. 300 meter van de tunnel, bij de Freyterslaan in Roosendaal. Open van 9.30-12, 1-5, 6-8 uur. Zaterdag tot 6 uur. Vito garage te Breda biedt u deze week te koop aan de vol gende zo goed als nieuwe au tomobielen teg. scherpe prij zen. V.W. type 1964, V.W rood 1962, Opel Rekord 1962, Re nault R 88 rood '62, Fiat 600 '62 Renault Dauphine met schuif- dak en radio 1962, Simca 1000 van 1963, Renault R 8 wit 1964, Fiat 1100 van I960, V.W. type 1962 Door inruil verkre gen V.W. 1957, Opel Rekord 1959, Ford Zephyr, Opel Re kord 1957, V.W. 1957 met rol- dak. Zoekt u een werkelijke occasion, komt dan eens bij ons kijken. Praktisch al deze automobielen zijn van eerste eigenaar. Koopt vertr. Koopt bij de Vito. 100 pet. garantie zowel op eventuele onderdelen en geen kosten van arbeids loon gedurende 10.000 km of 3 mnd. Alle kosten voor onze rekening. Let op het juiste adres: Vito-Garage, Ginneken- weg 340-342, Breda, tel 36173. Recht tegenover de kerk, vlak bij de Ginnekenmarkt. Dagel. geopend tot 's avonds 10 uur. Zaterdags tot 6 uur. Zondags van 11 tot 6 uur. Inruil moge lijk. Financiering binnen één uur geregeld. Beto biedt aan: winterprijzen, Ford Consul Capri 315, 1962; Fiat 1500 1962; Opel Rekord 1958; Taunus 17M 1958; Fiat 5o0 1959, Fiat Bianchina 1959* Vespa autootje 1961. Inruil en financiering direct mogelijk. Ginnekenweg 67A, Breda, tel 43103. Citroën Lelijk Eendje '62, luxe uitvoering. Kleur wit, zeer wei nig gelopen, geheel in bijzon der goede en zeer mooie staat f 2.250. Tel. 01682-390 Sportwagentje 2-pers. en 2 kind., in uitst. staat, desk. on- derz. toegest., m. radio, verw., skay-bekleding, mistl., of te ruil Volksw.-busje m. radio, i. p.st. keur. toegest., slechts 13877 1600.-. Inl. Boulev. 161 R'daal. M.A.N. type 1958 met driezijdi ge kipper moet het een en an der aangebeuren 2450,-, Stey- er met driezijdige kipper in zeer goede staat 3650,-. Merce des vracht '60 met huif in zijn geheel in zeer goede staat. Ha- nomag normaal type 1959 2450,- Ford F.K, 3500 truck met ge sloten koffer 1961 3250,-. Hen schel met aanhangwagen in prima staat. Automobielbedrij ven A. v.d. List en Zonen, Breda en Teteringen. Ooster- houtseweg 137, Teteringen. Te koop bestelwagen, merk „Thames-Trader". Laadvermo gen 2 a 2,5 ton. Wielbasis 300 cm. Bouwjaar 1962, in prima staat, te bevr. J. C. Raming- N.V. Breda. 13856 Landbouw Bietenlosnetten. Eigen fabri kaat, dus lage prijzen. Wij re pareren en tanen ook. A. de Bruyne, touwfabrikant. Nwe Vlissingseweg 143, tel. 01183-208 West-Souburg. 13264 Nerveus? Gejaagd? Schieffers bloedwijn helpt bijzonder snel. Bevat aktief Lecithine vitami nen en mineralen. Werkt bio- vitaal. Exclusief bij apothekers en drogisten. U schildert twee avondjes en dat verfwerk zit weer voor jaren. FLEXA, da's verf van de onverwoestbare soort. Da's ook verf van de voordelige soort... 15 m2 uit een grote bus! Snel dekkend, geen strepen! Uw Flexa dealer B DERDE** GOS VftOP1 U wilt U prettig en behagelijk voelen in uw kleding. Het ruige comfort van bouclé-tweed, de behagelijkheid van wollen jersey en de koesterende weelde van bont, bepalen het modebeeld. Mode en behagelijkheid, voortreffe lijk samengebracht in de grote col lectie van de Magneet. LONGPOIL MANTEL in licht grijs, aqua of havana, met originele spitz-nutria kraag, in de maten 38—46 175,- TWEED BOUCLé MANTEL in beige, aqua of rood. Jeugdig sportief model. In de maten 36-44 114.50 JERSEY SHIFT JAPON in ro de of groene travers-strepen, met ceintuur en grappige „punt"-kraag met kwastje, in de maten 36-42 49.75 '-T. - 2 O O C 5? o £ti ZO LANGE NOORDSTRAAT 10-12, MIDDELBURG KLOKS TRAAT 9, GOES too

de Stem | 1964 | | pagina 4