SPORT Zwart-Wit zegeviert op nippertje over Push II eme TIEMEN GROEN: rust zoeken in Heiioo na Tokioschaatsen Zwart Wit goed werk Nieuwe zege Peter Post Overzicht handbal Heren Uitslagen Europees Voetbal Verrassende hockey-uitslagen ]sperantofilm otterdam ig Rapha's winnen de Grand Prix BART ZOET TWEEDE IN BRUSSEL Van Esten op kop in Audenaerde Draverstriomf voor ons land over Belgen Motorsport Atletiek T ennis Hockey Biljarten Zwemmen Diversen Met Esso bent u beter uitf DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 28 SEPTEMBER 1964 Het Rotterdams Es- opende zaterdag het win- en filmavond, waarin de jeranto gesproken hoofd- ond onder de titel „An- ning). De hoofd- en bij- /ertolkt door leden van Lita Teatro, een interna- ^zelschap bestaande uit die uitsluitend in de in- Esperanto spelen. vrij - voor rnaal haar - voor extra ag haar male tube f 1.15 te tube f 1.65 'én van de 2900 tions in Neder- daar de produk- rijden veilig en (Van onze hockey-medewerker) Ofschoon de hockey-competitie nog erg jong is, wijzen de resulta ten van gisteren er op, dat er in de toekomst veel spanning zal zijn te beleven. Er waren gisteren verrassingen te noteren o.m. de halve winst voor 's-Hertogcnbosch, de zege van Bre da 2, de draw van DES, de neder laag van Breda 3, de overwinning van Forward (dames), de punten verdeling waarmee EMHC en 's- Hertogenbosch (dames) genoegen moesten nemen, de tweede zege in successie van Warande (dames), de zware nederlaag van Rapidity 2 (heren) en de zege -:\n Hopbel (heren). Ie klas In Brabants hoofdstad behaalde MOP een verdienstelijke zege op Venlo en nestelde zich daardoor op de bovenste plaats van de ranglijst. De competitie- inzet van EMHC leverde een verras sende nederlaag tegen zijn stadgenoot HTCC op. 's-Hertogenbosch moest in de strijd op eigen bodem tegen Keep Fit met een doelpuntloze draw genoegen ne men. De ranglijst luidt thans: MOP 24; HTCC 23; Venlo 22; 's-Hertogenbosch 2—2; Keep Fit 2—1; Tilburg 1—0; EMHC 10; Breda 00. Promotieklas A De Bredase derby Zwart Wit - Push 2 voldeed in enkele opzichten aan de ge stelde verwachtingen, nl. sfeer en span ning, doch spel op hoog niveau werd er van beide zijden niet vertoond. Het spel zat vol afwisselende aanvalsgolven, waar in voor de rust twee strafcorner-doelpun- ten van T. de Keizer en G. Bos, van resp. de thuisclub en de gasten, de balans in evenwicht hielden (11). Na de thee nam de thuisclub spoedig de leiding (T. Bruggeman, 21). EMHC 2 bracht het bezoekende Were Di een nederlaag toe, terwijl het Til- burgse Forward de volle winst op MOP 3 veroverde. Eindhoven stuurde MEP 3 met een oveituigende nederlaag huis waarts. Promolieklas B Breda 2 toonde zich in de strijd op eigen bodem tegen Eindhoven 2 zeer produktief. De Bredase voorhoede vorm de een voortdurend gevaar voor de vijan delijke defensie en reeds voor de rust hadden resp. B. Melzer, J. Claes en W. v. d. Poll voor drie doelpunten gezorgd, waartegenover de gasten één treffer stel den (31). Na de thee liepen de Breda- naars uit tot 51 (H. Melzer en H. Hin derink). Daarna werd de achterstand verkleind (52), bracht H. Hinderink de stand op 6—2. Het eindschot werd, mede door aarzelingen in de Bredase de fensie, door de gasten afgevuurd. Twee treffers van H. v. Reijt brachten de eind stand op 64 De wedstrijd Push 1 - HMHC bleef beneden de gestelde ver wachtingen. De afwerking van de voor hoede vormde ook nu weer het zwakke punt in het team der gastheren, die een overwicht voor de rust niet in doelpun ten uitdrukten. Na de thee nam L. Mous, na voorbereidend werk van W. v. d. Leur, voor zijn club de leiding (10) en strandden de pogingen der gasten om de achterstand in te lopen op de hechte defensie der thuisclub. HTCC 2 won op verrassende wijze van Rapidity (20), terwijl HUAC en MOP 2 een puntenver deling overeen kwamen (22). 2e klas A In de wedstrijd Liberty - Tilburg 2 wogen beide partijen goed tegen elkaar op. De gasten namen een 01 voorsprong, die spoedig door II. Wiggers werd teniet gedaan (11). Na de thee veroverde F. v. d. Bosch (strafbal) voor zijn club de leiding (21), doch na een strafbal ging deze voorsprong weer verloren (22) DES duelleerde op eigen bodem met EMHC 3. Het was een duel waarin beide partijen elkaar weinig toegaven. De gas ten namen uit een strafcorner de lei ding, doch uit een andere maakte J. v. Nieuwenhuijzen gelijk. Na de rust het zelfde spelbeeld. De gasten heroverden de leiding (12), doch uit een strafcorner bracht J. v. Nieuwenhuijzen de eindstand op 22. Forward 2 moest op eigen bo dem één winstpunt aan HOCO afstaan (1-1). 2e klas B In Oosterhout was de ontmoeting Wa rande - 's-Hertogenbosch 2 bijzonder le vendig. Voor de rust gaven de gasten de toon aan, hetgeen even voor de rust re sulteerde in een doelpunt (01). Na de thee had Warande het beste van het spel en zette het de achterstand in een 2—1 voorsprong om (H. v. Gurp 2 x). Kort voor het einde werd echter een ver- dedigingsfout de Oosterhoutenaren nood lottig (22). Eindhoven 3 kon Or.-Zwart nie tvan zijn tweede zege in successie afhouden. Oirschot bracht Rapidity 2 een verrassende nederlaag toe en Hopbel stuurde MOP 4 met lege handen huis waarts. rust hadden de gasten het beste van het spel. Gebrek aan stootkracht en produk- tiviteit waren oorzaak dat de doelpunten te duur waren. De attaques van de thuis club werden vakkundig door de goed sluitende Bredase defensie afgeweerd. Na de rust kwam de thuisclub beter in het spel en werd het enige doelpunt gescoord <10). De draw van EMHC tegen Were Di was een verrassing (11), evenals de puntenverdeling tussen 's-Hertogenbosch en Keep Fit (11). Dat MOP op eigen bodem van Forward verloor mocht even eens tot een verrassing worden gere kend (23). Promotieklas A Push 1 speelde in eigen omgeving te gen het gepromoveerde 's-Hertogetibosch 2, dat over een goed elftal beschikte. Voor de rust wisselende aanvallen, waarin C. Peters - Lomans tweemaal uit een straf corner wist te doelpunten (20). Na de thee had de thuisclub een groot over wicht, dat door gebrek aan produktivi- teit niet in doelpunten werd uitgedrukt. Een dekkingsfout in de Push-defensie werd volledig afgestraft (21), waar mede het einde kwam. DES was op be zoek bij Uden, speelde een goede partij en nam door L. Span de leiding (01). doch nog voor de rust werd de balans in evenwicht gebracht (11). Na de thee veroverde de thuisclub de leiding (21), die zij door het veelvuldige toe passen van de buitenspelval kon behou den. MEP deelde met het bezoekende Tilburg de punten (00), terwijl Were Di 2 en EMHC 2 eveneens een punten verdeling overeenkwamen (11). Promotieklas B Push 2 was op bezoek bij Venlo Girls. Beide partijen waren vrijwel tegen elkaar opgewassen. De voorhoede der gasten was echter huiverig voor het te forse spel van de Venlose defensie. Het hogere tempo van de thuisclub was oorzaak dat de thuisclub reeds een 40 voorsprong verworven had. Na de thee geen spel- beeldverandering, gemiste scoringskansen der gasten en nog twee treffers van de thuisclub, die daarmede een geflatteerd half dozijn volmaakte, 60. Or.-Zwart 2 bleef in de „winning mood" door een zege op HUAC (10). De belangrijke wedstrijd Racing - HTCC eindigde in een duidelijke 30 overwinning voor de thuisclub. Rapidity bleef eveneens onge slagen, want het veroverde beide winst punten op Hopbel f30). 2e klas A In Dongen kruiste Liberty de sticks met Waalwijk. Hoewel het een vrijwel gelijkopgaande strijd was, namen de gas ten, mede door het zwakke spel van de Liberty-defensie, reeds voor de rust een 02 voorsprong. Na de thee geen spel- beeldverandering en veel gemiste kansen aan beide zijden. Op de valreep brachten de gasten de eindstand op 03. In de wedstrijd Were Di 3 - Pelikaan drukte de thuisclub zijn licht overwicht in een 10 voorsprong uit. Na de rust gaven de Roosendaalse dames volledig de toon aan. W. de Nijs bracht de balans in evenwicht (11). Tot overmaat van ramp werd een strafbully gemist. Eén enkele uitval der thuisclub resulteerde in een doelpunt (21). De wedstrijd Waran de - HOCO had weinig inhoud met twee improduktieve aanvalslinies. Even voor de rust nam M. v. d. Put voor haar club de leiding (10). Na de rust zag geen der partijen kans een doelpunt te fabri ceren. Forward 2 deelde met het bezeo- kende MOP 3 de winstpunten (22). 2e klas B Breda 2 speelde op eigen bodem tegen Tilburg 2. De Bredase dames hadden voor de rust een overwicht dat mede door pech met schieten in slechts één doelpunt (A. Ouwerling) werd uitge drukt (10). Na de rust waren de gasten iets sterker en bracht ze de eindstand op 11. Oirschot bleef de baas over het bezoekende HOD (30) en bezet thans de bovenste plaafs, dank zij de draw van Breda 2 en de puntenverdeling tussen Best en MOP 2 (2—2). Keep Fit 2 bracht Nuenen een overtuigende nederlaag toe (4—0). Heren. 3e klas: Middelburg - Breda 3 10, Were Di 2 - Pelikaan 02; Zw.- Wit 3 - Push 3 03; Tempo - Rapide 12; Tilburg 4 - Breda 4 3—4, Waalwijk 2 - Warande 2 3—1, Push 5 - Forward 4 2—2. Dames 3e klas: Breda 3 - Tempo 2 04, Push 4 - Liberty_2 4—0, Tempo - Tilburg 3 HTCC 3 1—6; HOCO 2 - Hop- Rapide 3—0. Basko 2 - Push 5 3—2, MOP bel 2 01. 4e klas: Liberty 2 - Til- 4 - Forward 3 12. burg 5 20, Forward 3 - Breda 5 54,' COMPIEGNE. Een ploeg bestaande uit de Nederlanders Den Hartog en Gel dermans en de Westduitser Rudi Altig heeft zondag een ploegentijdrit gewon nen, de Grand Prix Parisien. De Saint Raphael-Gitane ploeg legde de 131 kilometer van Beauvais naar Com- uiegne af in 2:53.18.8, een gemiddelde snelheid van 45.351 kilometer per uur. 2 Cynar (Balmamion, Maurer, Weber) 2:55.19.4, 3 Pelforth-Sauvage (G. Grous- sard, Janssen. Monty) 2:55.20.4, 4 Peu- geot-B. (Bracke, Simpson, Le Menn) 2:56.16.1, 5 Flandria (Bockland, Post, Zil verberg) 2:57.05.5. le klas Breda, met een gewijzigde voorhoede, was op bezoek oij Oranje-Zwart. Voor de 1 Advertentie BRUSSEL De Grote Prijs voor Ama teurs, die in Brussel werd gehouden, is gewonnen door wereldkampioen Eddy Merckx (B). Hij zegevierde in een rit over 55 km in 1 uur 26 min. voor onze landgenoten Bart Zoet, die met 44 secon den achterstand als tweede eindigde. De uitslag luidt: 1 Eddy Merckx (B) 1.26, 2 Zoet (Ned.) op 44 sec., 3 Roger Swerts (B.) z.t., 4 Karstens (Ned.) z.t 5 Brigliadori (It.) z.t., 7 Hubert (Did) z.t., 8 Stevens (Ned. z.t. Een wedstrijd voor ploegen tegen iet horloge over 39.5 km werd gewonnen door Frankrijk. 1 Frankrijk (Jourden, Milliot, Letrorre, Delisle) 55 m. 6.23 s., 2 België (Heuvel mans, De Neve, Van Vlierberghe, v.d, Rijsse) 55.36.00; 3 België B (Loomans, Bogaerts, Lemmens, Vrijders) 56.46.38; 4 Nederland (Pieterse, Karstens, Zoet Steevens) 57.07.54, 5 Italië (Taddei, de menti, Calafigli, Brigliandori) 58.16.12, 6 Duitsland (Pepfgen, Horn, Klubert, Kos- lar) 58.59.21, 7 Luxemburg (Fischer, Birden, Gilson. Treis) 1 uur 1 min. (zie de krant van morgen) Deze foto laat een aanval van Push op het Bossche doel zien. (Van onze sportredactie) HEILOO Tiemen Groen, 18 jaar, wereldkampioen achtervolging 64 Bekende feiten, zelfs voor degenen die zich nooit met wielrennen be zig houden. Dinsdagmorgen in alle vroegte vertrekt het vliegtuig naar Tokio, waar Tiemen zal trachten zijn glorie jaar 1964 met goud te bekronen. Dan zal blijken dat Tie men door zijn oom en tantede heer en mevrouw Klijnsma-Groen, in Heiioo goed verzorgd is gedu rende de laatste maanden. In op timale conditie zal hun neef aan de start verschijnen. Dit heeft al thans de gastvrije familie Klijnsma zich voor ogen gesteld. De eerste beloning was Tiemens wereldtitel in Parijs. Tiemen zocht enige tijd „rust" in Heiioo en dat is hem goed bevallen. Vrijdagmiddag ging het nieuwe talent naar de laatste trainingsbijeenkomst in het Olym pisch Stadion. Daarna zal Tiemen naar Follega reizen om de laatste dagen vóór zijn verblijf in Japan thuis te zijn. Tiemens vader, Meine Groen, 39 jaar en veehouder van beroep, zal straks een onrustige tijd door maken. Voor het eerst zal Tiemen een wedstrijd rijden waar hij, zijn vader, niet bij is. Tot overmaat van ramp is een directe radio- of tv- uitzending vanwege de grote af stand niet mogelijk. Als Tiemen zijn tweede wedstrijd rijdt, is het in Tokio 16 oktober 18 uur, in Follega 17 oktober 02.00 uur. Is het moeilijk vast te stellen, dat dan op de boerderij van Meine Groen niemand zal slapen? Overigens acht de heer Groen het een voordeel voor Tiemen dat het hele programma in twee dagen wordt afgewerkt. Dit betekent dat op elke dag twee achtervolgings- ritten gereden moeten worden en dan zal de lichamelijke kracht een woordje mee gaan spreken. Want inhoudheeft Tiemen genoeg, daarvoor zorgt de wind over de vlakke Friese polderwegen, die al vier jaar lang het trainingspar- cours van de jonge renner vormen. Daarom meent de heer Groen ook dat het voor zijn zoon goed is na de Olympische Spelen weer in zijn geliefd Friesland te blijven om volgend jaar goed getraind aan de wegwedstrijden deel te nemen. Onder het genot van een kop kof fie is het niet moeilijk om met deze noorderlingen (ook de heer Klijnsma komt uit Friesland) een gesprek te hebben, zelfs niet als het over „hun" wonderkind gaat. De heer Klijnsma, in zijn binnen zak permanent de resultaten van Tiemen bij zich dragend zoals hij ze tijdens de race heeft genoteerd, haalt vol trots een onnoemelijk aantal krantenknipsels te voor schijn. Inmiddels komt Tiemen binnen, terug van zijn trainingsrit. Hij is nu niet naar de duinen geweest maar heeft deze laatste dag het Noordhollandse polderland onder de stralende najaarszon verkend. Natuurlijk kreeg hij veel belang stelling in de streek waar hij zich rustig voorbereidde. De suppor- tersschare is gegroeid en Tiemen heeft het de laatste tijd dan ook druk gehad. Zaterdagavond kwam de afsluiting van deze fase: een grandioze hul diging in Follega waaraan duizen den Friezen hebben deelgenomen en waarvan zelfs Jan Derksen al leen maar gedroomd heeft. Een filmcamera werd hem door de be volking van de gemeente Lemster- land aangebodeneen stapel taar ten gaf de verschillende etappen aan. die Tiemen afgelegd heeft voordat hij wereldkampioen werd. Nu wacht Tokio en de burgemees ter van Lemsterland, die de finale- rit in Parijs ten huize van de familie Groen volgde, wacht mee. De huldiging-in-eerste-instantie heeft hij overgelaten aan loco burgemeester Klijnsma, het eer betoon na de Olympische Spelen neemt de heer Brouwer voor eigen rekening. (..Ook als Tiemen geen goud wint," zei hij voor alle zekerheid.) De gemeente Lemsterland levert nog een Tokio-ganger. Behalve Tiemen Groen gaat U. Jager als reserve voor de zeilploeg in de Flying Dutchman-klasse. Hij is een vriend van de heer Groen en zal ongetwijfeld een steun voor Tiemen betekenen. Wat de wereld kampioen na Tokio gaat doen? Trainen en, zodra er ijs is, schaat sen. Vorig jaar kwam hij 0,1 sec. tekort om langebaankampioen van Friesland te worden. Een plaatje in het „trainings kamp": van rechts naar links: de heer Klijnsma, Tiemen Groen, mevrouw Klijnsma-Groen en de heer M. Groen (vader van Tiemen). AUDENAERDE. De gebroeders van Est eindigden gisteren voorin tijdens een wegwedstrijd te Audenaerde. Piet werd tweede op twintig seconden van winnaar Staf Desmet, die de 160 km af legde in 4 uur en 15 min. Wim finishte achter Jos Schils als vierde op 1 min. en 50 sec. DEN HAAG De Nederlandse dra verselite heeft op Duindigi een impone rende overwinning behaald op de Bel gische draversselectie en daarmee re vanche genomen voor de onlangs geleden nederlaag. De vaderlandse dravers waren opper machtig in elk der vier koersen. Neder land behaalde een totaal van 169 punten tegen België slechts 43. Geen enkele maal slaagden de Belgen erin tot een ereplaats door te dringen. In alle vier draverijen werden de eerste drie plaatsen ingenomen door Nederlandse paarden. De grote Belgische favorieten, de 4-ja- rige Unworthy en de 7-jarige Rijkeboer, werden zelfs niet geplaatst. Beide werden uitgeschakeld wegens onregelmatig dra ven. Reeds in de eerste draverij, die voor driejarigen om de NederlandBelgiëprijs ging, was Nederland superieur. De Be neluxprijs voor vierjarigen werd een ge heel Nederlandse aangelegenheid met oranje op de eerste vier plaatsen. België BELGIë Beerschot Standard 00; Ant werp FC Union St.-Gilles 11; Da ring CB FC Luik 0—0; St.-Truiden Anderlecht 14 Tilleur FC F.C. Brugge 3—1; Lierse SK - FC Berin gen 52; FC Diest La Gantoise 22; CS Brugge Berchem Sport 2—2. Anderlecht leidt met 8 pnt., op de tweede plaats gevolgd door de Lierse SK, CS Brugge is hekkesluiter. ENGELAND Arsenal Chelsea 1—3; Birming ham City Everton 35; Blackburn Rovers Leicester City 31; Black pool Sunderland 31; Fulham Stoke City 14; Leeds United Not tingham Forest 12; Liverpool As ton Villa 51; Manchester United Tottenham Hotspur 41; Sheffield Wednesday Wolverhampton Wande rers 20; West Bromwich Albion Burnley 1—2; West Ham United Sheffield United 31. DUITSLAND Hertha BSC Eintracht Frank furt 13; Karlsruher SC - VFB Stutt gart 0—0; Bor Neunkirchen FC Kaiserslautern 03; Hannover 96 Eintr. Braunschweig 22; Schalke 04 Borussia Dortmund 26; Muen- chen 1860 L FC Neurnberg 20; Werder Bremen Hamburger SV 00; Meidericher SPV 1 FC Koeln 0—3. De stand luidt; 1. Kaiserslautern 9 pnt. uit 6, 2. Borussia Dortmund 8 uit 6, 3, 4 en 5 Muenchen 1860, SV Hamburg en Werder Bremen, alle 7 uit 6. FRANKRIJK Nantes - Stade Francais 42; Lille Strasbourg 11; Rennes Lens 33; Valenciennes - Angers 00; Se dan Toulouse 60; Sochaux Lyon 21; Toulon Bordeaux 20; Rou- aan - Monaco 11. Saint Etienne Nimes 12. De stand luidt: 1. Sochaux 9 pnt., 2. Nantes 7, 3. Lyon 7 pnt. Angers staat onderaan. Herbert Mendel (32), een Duitse cou reur. is tijdens een training op de Nuerburgring met zijn zijspan veron gelukt. De Rus Grigory Klimov heeft in Mos kou de wereldrecords snelwandelen over 50 km en 30 mijl verbeterd. De 50 km liep hij in 4 uur, 9 min. 56,4 sec. en de 30 mijl in 4 uur en 46 8 sec. (oude records resp. 4.14.02,4 en 4.04.56,8). De Haarlemse onderwijze res Ellen Joachim (Atmodes) is in Vlaardingen Nederlands kampioe ne vijfkamp geworden. Zij verzamelde 4469 punten. De atletiek-interland West- Duitsland Zwitserland is geëindigd in een 7333 voorsprong voor de Duitsers. Amerika heeft met 21 de leiding genomen in de Challenge-round van het Davis Cup-toernooi door het heren- dubbelspel van Australië te winnen. De Amerikanen Chuck McKlnley en Dennis Ralston wonnen in 5 sets (64 46 46, 63. 64) van de Austra liërs Roy Emerson en Fred Stolle. De Nederlandse hockeyers voor To kio hebben in Amstelveen een af- scheidswedstrijd gespeeld tegen „Ne derland". De eindstand werd 22 door doelpunten van Jaap Voigt (2 x), Hans Fiolet en Francis van 't Hooft. De Nederlander Teegelaar heeft ir de derde ronde van het toernooi om het Europese kampioenschap band stoten te Monte Catini een overwin ning behaald op de Belg Van Hassel (200-175). Titelhouder Ceulemans bleef evenals cie Duitser Tiedtke ook in de derde ronde ongeslagen. Teegelaar ver sloeg ook de Spanjaard Brufaus (200 153 in 42 beurten), maar verloor van Ceulemans, die de'kampioenstitel ver overde. Tweede is de Oostenrijker Scherz,' derde de Duitser Tiedtke er vierde Teegelaar. De Amerikaanse zwemploeg vooi Tokio heeft het afgelopen weekeinde liefst vijf wereldrecords verbeterd. Sharon Finneron zwom de 800 meter vrije slag in 9 min. en 36,9 sec. (oude record 9.47,3). Kathy Ferguson zwom de 200 meter rugslag in 2.27.4, waar mee zij het oude record met 0,8 sec. verbeterde. Met Cynthia Goyette Ka thy Ellis en Martha Randall zwam Ka thy Ferguson de 4 x 100 meter wis selslag in 4 min. en 34,6 sec. (oude record 4.38,1). De 4 x 100 meter vrije slag werd afgelegd door Lynne Allsup, Kathy Seidl, Ericka Bricker en Terri Stickies in 4.07,6 (oude record 4.08,5). De 4 x 200 meter vrije slag werd ge zwommen in 8.01,8. (oude record 8.03,7) Het Canadese meisje Jane Hushes verbeterde het record op de 800 yard met liefst 54,3 sec. De Nederlandse Tokio-ploeg is intussen vertrokken. Klenie Bimolt en Ada Kok zijn de grote favorieten. Automobilisme: De Mexicaan Pedro Rodriguez heeft in Toronto met Fer rari voor de tweede achtereenvolgen de maal de Grote Prijs van Canada gewonnen. Badminton: Tot voorzitter van de Nederlandse Badminton Bond is ge kozen de heer H. Valken uit Eindho ven. Olympische Spelen: De Franse Olympische ploeg heeft een bedrag van 100.000 yen ingezameld ten bate van de slachtoffers van de tyfoon „Wilda", die Japan geteisterd heeft. Boksen: Vincente Saldivar (Mexico) is wereldkampioen in het vederge wicht geworden. Schaken: Na de tweede ronde van het internationale Danlon-toernooi in Emmen luidt de stand: 1. F. Stadler 2 punten; 2 en 3 F. Rinder en A. Nicolau 1,5 pnt., 4. M. C. Vreeken 1 pnt. en 1 afgebroken partij, 5. E. Bilek 1 punt 6. H. G. Timmer 0 punten en 1 afgebroken partij 7 en 8 F. Heemskerk en M. Litmanowicz 0 punt. (Advertentie) meer comfort met Esso Gas Hoe onmisbaar gas is merkt u pas als u het heeft. U künt het hebben, morgen al: Esso Gas! Ook voor ver warming. Een kille kamer? Onverwarmde keuken? Een schoorsteenloos vertrek? Zet er zo'n moderne Esso Gas-kachei neer en... behaaglijkheid stroomt u tegemoet. Elke Esso Gas-depothouder vertelt u graag meer over de vele voordelen van deze verplaatsbare warmtebron.

de Stem | 1964 | | pagina 7