Tannetje du Burck terug van bezoek aan Amerika Alles ZIEN en HOREN over gezellig kolen stoken Charter-uitreiking aan Lionsclub Walcheren OLYMPISCH SPEL Sasse riolering deugt niet volgens raadslid De Meyer StichtingMensen in Nood vierde gouden jubileum Z.-Vlaanderen IJzendijke Kloosterzande Schepen bij Wemeldinge in aanvaring Tachtigjarige vorstelijk onthaald Dagblad De Stem Geschenkjes Pick-nick AXEL Geslaagd triduüm voor Bejaardenbond Fietsendief in Gent aangehouden Kermis weer voorbij MARKT U BENT WELKOM! Suikerfabriek krijgt weg MARKTEN Commissaris der lin erelid koningi erf Wan ettewinkel Rioleringswerken te s-Gravenpolder vorderen goed Axelse nationaal kampioene op accordeon Bijdrage voor waterleidingmij. 777777777 In dichte mist In memoriam Bert de Grauw Mist hinderde scheepvaart Medewerkers onderscheiden HOOGWATER Vandaag Morgen I DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 28 SEPTEMBER 1964 (Van een onzer verslaggevers) SCHIPHOL-SCHOONDIJKE. Na een verblijf van bijna drie maanden in Ame rika, waar zij als een vorstin werd rond geleid, is zaterdagmorgen tegen tien uur de 80-jarige Tannetje du Burck-Karelse uit Schoondijke op de nationale luchtha ven aangekomen. In de late avond arri veerde zij in- haar woning aan de Lange Herenstraat, waar de buurtbewoners een feestelijke verwelkoming hadden inge richt. Mevr. du Burck heeft, zoals be kend, op uitnodiging van de familie Die- leman uit Waterlandkerkje, een bezoek gebracht aan haar talrijke Amerikaanse familieleden, die zij nog nimmer had gezien. De reis, die de bijzonder vitale (Advertentie) VAKKLEDING IS UITERST WASBESTENDIG EN BLIJVEND KLEURECHT BENDIEN'S CONFECTIE FABRIEKEN N.V. ALMELO Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, teleloon 2377. Hulst voor Walcheren en Zuld-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252 GOES Exploitatie- inspectie Zeeland L. K M OE JONG tel. 2377 Hulst Eerste redacteur voor Zeeland F. DE LIGT teL 6252 Goes privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsch- Vlaanderen J. PETIT, v. Ostadestraat 41. Oostbure tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuld-Beveland en Walcheren. S. AUGUSTIJN tel 6252 Goes Rayonbeheeraer voor Zuid-Beoeland en Walcheren K. MENT), tel 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland 1 0.18 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 2W mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels ol minder t l,— elke regel meer t 0.25 Ala één regel gelden 23 letters jn/oi leestekens Bij plaatsing ook in de Brabantse oplagr- resp. t 1.60 eD t 0,60. BI) 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Tannetje verlaat met de stewardess het vliegtuig op Schiphol. tachtigjarige als verjaardagsgeschenk kreeg aangeboden, heeft op haar een on uitsprekelijke indruk gemaakt. Weken lang is zij in Cadzandse klederdracht een gewild foto-object van tientallen pers- en amateurfotografen geweest. Verscheidene Amerikaanse kranten besteedden aan dacht aan haar verblijf in de Verenigde Staten. In haar woning ontving mevr. du Burck ons zondagmiddag met een ,,De reis is voorbij en nou weet ik niets meer". Zij had het te druk met het uit pakken van de vele geschenkjes, be stemd voor haar zeer uitgebreide vrien den- en kennissenkring. Mevr. T. W. Die- leman-Bruynzeel, in wier gezelschap Tannetje de reis heeft gemaakt, en die los van het verblijf van mevr. du Burck o.m. in Brits Columbia nog familieleden bezocht, vertelde ons iets over de erva ringen. Op 2 juli waren zij in Brussel op het vliegtuig gestapt, en geen moment tijdens haar eerste vliegreis toonde Tan netje een spoor van angst. Alleen wan neer het vliegtuig in een luchtzak kwam, beperkte zij zich tot het commentaar: „daar ligt weer een steen voor". Op aandringen van de steward mocht zij een kijkje nemen in de cockpit, waar zij van de Canadese piloot een doos hopjes kreeg aangeboden. Na aankomst in de V.S. werd een kort bezoek gebracht aan de dochter van mevr. Dieleman, Greet, die in Searsdale (N.Y.) verbleef voor talenstudie. Daar na werd koers gezet naar Rochester aan het Ontariomeer, de hoofdplaats van waaruit Tannetje haar familieleden be zocht. Hoogtepunten van haar verblijf waren o.m. een enorme pick-nick met alle fa milieleden aan de oever van het Onta- riomeer, een bezoek aan de Niagara- watervallen, die zij zag als een ver schrikkelijke hoeveelheid water, iets waaraan ze als Zeeuwse toch wel ge wend is, en voorts de geboorte tijdens haar verblijf van het zoveelste achter nichtje. Op Schiphol werd Tannetje door de douane begroet met ,,0, daar is Zee land". Haar verschijning was borg voor een wettige inhoud van de koffers, die dan ook niet behoefden te worden open gemaakt. Daarom kon ze zondagmiddag vrolijk gestemd talloze geschenkjes uit pakken. Voor haarzelf bracht ze echt Amerikaans bloemenzaad en diverse plantjes mee. BOTSING IN ORANJESTRAAT Zaterdagmiddag kwam de heer L. de W. uit Stekene (B.) met zijn personen auto vanaf het kruispunt aan de Kleine Kreek de Oranjestraat ingereden. Ter hoogte van garage Lenos week hij uit naar een links van de weg staande ben zinepomp. Op dat ogenblik naderde uit tegenovergestelde richting de heer T. H, P. G, uit Hoofdplaat met zijn personen auto. Laatstgenoemde slaagde er niet in een botsing te voorkomen. De auto van De W. werd volkomen vernield. De echtgenote van de heer De W. liep een lichte hersenschudding op en kon na verzorgd te zijn door dokter Boor naar huis worden vervoerd. HULST Het triduüm dat de afgelopen dagen door het bestuur van de Hulsterse Be jaardenbond werd georganiseerd is vol ledig geslaagd. Ongeveer 125 tot 150 bejaarden hebben aan de oproep om aan dit traditionele triduüm deel te nemen gehoor gegeven. Naar de mening van voorzitter C. v. d. Walle had dit eigen lijk nog meer kunnen zijn, daar Hulst in totaal ongeveer 600 bejaarden telt. De deelnemers hebben gedurende vier dagen genoten van de conferenties, die op begrijpelijke en vlotte wijze werden gehouden door pater W. Jonckbloedt, die voor deze gelegenheid voor het derde jaar naar Hulst kwam. De conferenties werden gehouden in de kapel van het r.-k. Liefdehuis. Na een plechtige H. Mis werd het tri duüm besloten met een gezellige koffie maaltijd in het Klein Patronaat. TERNEUZEN De politie te Gent heeft zaterdag een 14-jarige jongen uit Den Haag, E. J., aangehouden. Hij was in het bezit van een fiets, die hij in Terneuzen gestolen had. De jongen is terug naar Terneuzen gebracht en werd zondag in de loop van de dag door zijn ouders afgehaald. Zaterdagavond was het slot van de Terneuzense kermis, op een na de laatste in Zeeuwsch-Vlaanderen, met schreeu wende bandrecorders, felle aan- en uit schietende veelkleurige lichten, met het lawaai van scooters, en exploitanten die in een vloedgolf van toespraken de be zoekers trachtten over te halen hun kan sen te wagen, met wafels en oliebollen en allerlei snuisterijen. Met uitzondering van zaterdagavond is het erg stil geweest. Ieder gaat nog eens kijken omdat het er nu eenmaal bij hoort. Wellicht is de kermis voor de ouderen, die er in hun jonge jaren meer aandacht aan besteed den, nog de grootste attractie. En mis schien voor de kleintjes, die in carrousel en schommel plotseling een „nieuwe" wereld binnenstappen. BRIDGE-ZEGEN VOOR „LUCTOR" De viertallenwedstrijden in het district Zeeland van de Nederlandse Bridgebond zijn geëindigd in een zege voor het Ter neuzense „Luctor". Het won voor de vijfde maal de wisselbeker, die nu defi nitief in zijn bezit gekomen is. Tweede werd „De Fles", derde VBC en vierde „Middelburg". fVestdorpe AANRIJDING Bij het uitrijden van de Molenstraat in de richting Sas van Gent is de heer J. W. uit Bruinisse, chauffeur van een volks wagenbus je van de firma Van Oord, in aanrijding gekomen met een gepar keerde luxe wagen van J. H. uit Ter neuzen. De oorzaak was een defect aan de rempedaal. Er was lichte materiële schade. Vogelwaarde BEVORDERINGEN l Advertentie) Breng een bezoek aan de Voorlichtingscaravan van de Stichting Vaste Brandstoffen. Met film, folders, haardmodellen en alle gewenste informaties wordt U volledig voorgelicht omtrent gezellig kolen stoken. 29 EN 30 SEPTEMBER VAN 14 - 21 UUR De heer G. Serrarens, mej. M. de Schepper en mej. C. Hamelink, allen werkzaam op de gemeentesecretarie van Vogelwaarde, zijn door b. en w. met in gang van 1 juli j.l. bevorderd tot respec tievelijk adjunctcommies klerk en schrijver. GOES. De Provinciale Afzetcom- missie voor Zeeland en West-Brabant maakt aan de fruittelers bekend, dat op de veilingen kunnen worden aangevoerd en geveild, vanaf donderdag 1 oktober 1964: Laxton's Superb, alle maten, op 5 mm sorteren, 20 kg per kist. Goudrei- nette. alle maten, op 5 mm sorteren, 20 kg per kist. Lombartscalville, alle ma ten, op 5 mm sorteren, 19 kg per kist. Beurré Alex. Lucas, alle maten, op 5 mm sorteren. IID sorteren in 55-60 en 60- 65 mm. Saint Rémy, alle maten, op 10 mip sorteren. Gieser Wildeman, alle maten, op 10 mm sorteren. Emile d'Heyst, alle maten, op 5 mm sorteren. Nouveau Poi- teau. alle maten, op 10 mm sorteren. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Zaterdagavond heeft in de stijlvolle Burgerzaal van het stad huis te Middelburg de charter-uitreiking plaats gehad aan de Lionsclub Walche ren. De installatie werd verricht door lion De Blécourt, gouverneur van dis trict 110A van Lions International. Doel van de organisatie is, aldus de heer De Blécourt, vriendenkringen over de gehele wereld te vormen van waar uit men, gezamenlijk of individueel, streeft naar het helpen van de mede mens. „Lions International heeft de pre tentie mee te werken aan de verbetering van de wereld", aldus lion De Blécourt, „maar dat kan alleen wanneer men uit gaat van de stelling: verbeter de wereld maar begin bij jezelf". Volgens lion De Blécourt streeft deze van oorsprong Amerikaanse organisatie er naar, niet tegenóver elkaar, maar naast elkaar te leven; dit zowel in het beroeps- als in het familieleven. De president van de lionsclub Walche ren, de heer G. de Kok, aanvaardde het charter met o.m. de overtuiging uit te spreken, dat een creatief dienen vanuit de club in het Zeeland van vandaag, waarin heel reëel gebouwd wordt aan de toekomst, zeer wel mogelijk zal zijn. Te genover de woorden van lion De Blé court, dat een lion op de eerste plaats lid is van een internationale organisatie, stelde de president van de Lionsclub Walcheren, dat „wij eerst Zeeuwse lions moeten zijn om over de grenzen heen te kunnen komen". Aan het slot van zijn toespraak bood lion De Kok de commis saris van de koningin in Zeeland, jhr. mr. A. de Casembroot, het erelidmaat schap van die club aan, voor de buiten gewone diensten, die jhr. mr. De Casem broot de Zeeuwse gemeenschap elke dag weer bewijst. In zijn dankwoord zei jhr. mr. De Casembroot o.m., dat hij nooit de royale giften zal vergeten, die de Lions in 1953 aan het zwaar getroffen Zeeland hebben verstrekt. De burgemees ter van Middelburg, mr. J. Drijber, had eerder tijdens deze charternight reeds gezegd, dat de lions een goed figuur slaan bij de aanpak van nieuwe projec ten en het zich getroosten van financiële offers. De president van de charternightscom- missie, lion Maul, sprak de hoop uit, dat „wij onze taak, naast Rotary en Ron de Tafel, naar behoren zullen vervullen". Hij deelde mede, dat Lions Internatio nal bijna 718.000 leden heeft in meer dan 120 landen. De president van de sponsorclub Goes lion Schuringa, bood enkele voorzitters attributen aan. De bijeenkomst kreeg een stijlvolle om lijsting door het optreden van een trio van de rijkskweekschool te Middelburg, dat tijdens het jongste interscholaire mu ziekconcours te Laren de eerste prijs be haalde. Tot besluit van de bijeenkomst in de Burgerzaal werd het Wilhelmus gezon gen. In de stadhuishal werd daarna een glas wijn geserveerd. De charternight werd voortgezet het badpaviljoen te Domburg. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Naar de mening van de heer L. de Meyer (Gemeentebe langen) voldoet de riolering in de ge meente niet. Dit zei hij vrijdagavond in de raadsvergadering die werd gehou den onder voorzitterschap van burge meester R. A. J. den Boer. Hij maakte deze opmerking naar aanleiding van een ingekomen brief van de heer Van Krevelen, die na een hevige negenbui zijn kelder vol met water vond. De heer De Meyer achtte het rapport van de centrale dienst voor bouw en woning toezicht niet bevredigend. De heer De Meyer drong aan op zeer spoedige aan sluiting op de afvalwaterleiding. Het voorstel tot deelname aan een overeenkomst inzake de brandbeveili ging van het havengebied van Terneu zen en van het Kanaal van Gent-Terneu- zen werd aangenomen. De kosten hier voor komen voor de gemeente Sas van Gent op 27 cent per inwoner per jaar. Langdurig besprak de raad het voorstel tot onttrekking van de Poelstraat aan het openbaar verkeer, omdat bij de Centrale Suikermaatschappij „Sas van Gent" het verlangen bestaat om het fa brieksterrein met dit stuk straat uit te breiden. Daarmee wordt bereikt dat de diverse gedeelten van het terrein, die nu door de straat gescheiden worden een. geheel zullen vormen. De suikerfa briek is bereid de nodige voorzieningen te treffen door een verbindingsweg aan te leggen tussen de Poelstraat en de Plataanstraat. De verbinding Schulpen- pad met de Poelstraat zal alleen tij dens de bietencampagne door de sui kerfabriek voor alle verkeer gesloten worden met het oog op mogelijke onge lukken. De heer De Bruyn (Prot.-<Ohrist. Par tij) was de enige tegenstander, omdat hij vreesde dat de gemeente hierdoor in de toekomst de mogelijkheid zal missen om een rondweg aan te leggen. (Advertentie) aS GRAVENPOLDER De riolerings werkzaamheden aan de Schuitweg en rond het daaraan gelegen industrieter rein vorderen gestaag. Het prachtige en vooral droge weer speelt hierbij wel een zeer voorname rol en komt een vlotte uitvoering zeer ten goede. Zelfs op een diepte van 2 a 3 meter waarop de buize nkomen te liggen, wordt geen druppel water aangetroffen. Het is dan ook daarvoor, dat deze maand reeds meer dan een halve kilo meter rioolbuis is gelegd. Voorts is het rond het industrieterrein aan te leggen straat het zandbed reeds grotendeels gelegd, zodat de bestratingswerkzaam heden spoedig zullen aanvangen. In het westelijk gedeelte van het uitbreidings plan „West-Voortraphoek" zal dan ook weldra ter plaatse wat beter te zien zijn, hoe de werkelijkheid zal worden. (Advertentie) B. en w. stelden vervolgens voor te besluiten de bestaande begraafplaats te handhaven, omdat het college na het vraagstuk te hebben bestudeerd tot con clusie was gekomen, dat etr momenteel geen geschikte grond beschikbaar is. Na lange discussies bleken de heren De Groff (PvdA) en De Bruyn (Prot. Christ. Partij) niet genegen hun stem aan dit voorstel te geven. Vooral de heer De Groff drong op grote activiteit aan om niet over enkele jaren anderen met deze moeilijkheid te moeten confronte ren. Het voorstel tot verhoging van de ga rantie met anderhalf miljoen gulden aan het r.-k. ziekenhuis te Sluiskil voor het aangaan van een lening ten behoeve van de uitbreiding en modernisering van het ziekenhuis werd aangenomen. Ook het voorstel tot het in gebruik aanvaar den van een perceel grond in de Zand straat van het r.-k. kerkbestuur te Sas van Gent voor een speeltuin, tegen een vergoeding van vijf cent per m2, werd aangenomen. (Van onze correspondent) AXEL De 14-jarige Arlet Her- wegh uit Axel is zaterdagavond met 238,5 punt Nederlands kam pioene accordeon spelen geworden in de amateurafdeling I. Nadat zij enkele weken geleden te Bergen op Zoom Zeeuws kampioene was geworden, werd zij samen met mej. Nel Maas en mej. Mariene Kouwijzer, beiden uit Terneuzen, zaterdag uitgezonden naar Zeist om deel te nemen aan het nationale kampioenschap. Dit kampioen schap, georganiseerd door de Ne derlandse accordeonassociatie, werd gehouden in het Ned. herv. cen trum Bostest te Zeist. De dames Maas en Kouwijzer kwamen resp. in de vierde en de tweede afde ling, terwijl mej. Herwegh uit kwam in de amateurafdeling I. Deze prestatie is des te opmerke lijker als men in aanmerking neemt, dat de 14-jarige mej. Arlet Herwegh nog maar één jaar met accordeon spelen bezig is. ZIERIKZEE In de vergadering van aandeelhouders van de N.V. Waterlei ding Maatschappij „Schouwen-Duive- land" kon de voorzitter van de raad van beheer, mr. F. Th. Dijckmeester, tot zijn vreugde bekend maken, dat er ein delijk meer klaarheid is gekomen in de onzekere toestand van de financiën van de maatschappij. Sedert enkele weken is komen vast te staan, dat het rijk en de provincie Zee land een bijdrage van een kwart mil joen gulden zullen verstrekken in de door de watersnood extra ontstane ver liezen. Om deze reden zal nog dit jaar een herziene balans moeten worden op gesteld en zo zal dan eindelijk een zui ver beeld kunnen worden gegeven van de werkelijke toestand vanhet bedrijf. De voorzitter deelde nog mede, dat de middelen van deze rijksuitkering zul len worden gereserveerd voor de bouw van een nieuw kantoor met magazijn, werkplaats en garage. Hiermede komt een einde aan een andere voor de maat schappij slepende kwestie. De vergade ring aanvaardde een plan dat voorziet in de bouw van een nieuw kantoor in het oude gebouw, meet handhaving van de uiterlijke vorm, welke eis wordt ge steld door Monumentenzorg Naar de voorzitter verwachtte zal het bouwplan over drie maanden gereed zijn, terwijl de rijksgoedkeuring reeds door het rijks, instituut voor de drinkwatervoorziening wordt voorbereid. INTERNATIONALE CONSUMENTENBEURS De vakbeurs voor het gezin In 450 goedverzorgde stands, een vergelijkend overzicht van de nieuwste nationa'o on internatio nale producten. „U, de herfst en de mode" een mode-impressie# Geop?nd van 10-17 en 19-231 Zondags gesloten. AHOY'-GEBOUW Rotterdam ilm 8 Oct. t (Van onze correspondent) WEMELDINGE ZONDAGMORGEN omstreeks vijf uur vond er tijdens de mist op de Ooster- schelde nabij Wemeldinge een aanva ring plaats tussen het Duitse motor tankschip „Raab-Karcher-101" en het Belgische motorschip „Colombia" HET Duitse motortankschip 427 ton groot en geladen met metyl-athylketon (zeer explosief), op weg van Homberg naar Antwerpen kwam zondagmorgen op de Öosterschelde nabij Wemeldinge in een plotseling opkomende mistbank. Men bracht het vaartuig voor anker, teneinde beter zicht af te wachten. Toen men nog maar nauwelijks voor anker lag, kwam het 1055 ton met pijpaarde geladen Belgische motorschip Colom bia op weg van Bendorf (D) naar Ant werpen, uit de mist opdoemen en ram de met de voorsteven de stuurboordzij de van de voor anker liggende Raab- Karcher-101. OP dit vaartuig, waarvan mistseinen werden gegeven, had men de Colombia in de mist aan horen komen. Door een manoeuvre met de schroef op vooruit, probeerde men op het tankschip voor de naderende Colombia weg te komen. Dit lukte slechts ten dele. Doch men kon van geluk spreken, dat de aanva ring nu plaatsvond in een leeg ruim, juist voor de machinekamer. Zou de aanvaring hebben plaatsgevonden in een geladen ruim dan had zich waar schijnlijk een ramp voltrokken. DE „Colombia" kreeg slechts lichte scha de doch de Raab-Karcher-101 bekwam een gat in de scheepshuid, juist 'boven de waterlijn. Te Hansweert zal door het bergingsbedrijf van L. Polderman een noodreparatie worden aangebracht, waarna het vaartuig met sleepboothulp naar Antwerpen zal worden gebracht. (Advertentie) Bert de Grauw verongelukt. Toen we het bericht zaterdagavond vernamen zijn we even heel stil geweest. Nog maar en kele jaren werkten we met hem samen. Als jongmaatje van 22 was hij in het vak gekomen en hij had nogal wilde ideeën over de journalistiek. Toch ging hij van de krant houden en wij, zijn collega's, die nogal eens fel met hem in debat konden treden, begrepen hem al lengs beter. Hij had, naast zijn ontluiken de journalistieke talent en zijn ijver, en kele opvallende karaktereigenschappen. Hij kon vriendschap geven, trouwhartig, goedhartig soms, en als een collega ju bileerde of gewoon jarig was, stond hij vooraan in de rij. Soms hebben we wel eens gedacht dat hij zijn gevoeligheid trachtte te verber gen achter een scherm van quasi-onver- schilligheid. In elk geval was het een doorzichtig scherm, want hij liet zich altijd weer betrappen. Allemaal stonden we een beetje anders tegenover Bert, maar allemaal mochten we hem wel. Zijn directe collega's van de redactie, maar ook de anderen van de krant, die hem steeds weer in en uit zagen lopen: een bedrijvige stadsverslaggever. We leven mee met zijn ouders en met zijn meisje, voor wie het verlies groot is. En juist omdat hij zo onrustig kon zoeken wensen we oprecht, dat hem ginds de volmaakte rust ten deel mag vallen. J. V, (Van onze correspondent) VLISSINGEN De mistperiode heeft voor dit najaar wederom zijn intrede ge daan. De veerdienst VlissingenBreskens heeft zaterdagavond voor de eerste keer hiermee te kampen gehad. Reeds de hele dag was het zicht zeer slecht doch 's a vonds om half aclit werd de mist io dicht, dat de overtocht van Vlissingen naar Breskens onmogelijk werd. Er wa ren echter weinig auto's en reizigers op pad. Een passagiersschip van de Flandria- dienst, dat zaterdag een tocht naar Ant werpenVlissingen v.v. maakte, moest na een poging te hebben ondernomen naar de Vlissingse haven terugkeren. De passagiers werden met autobussen naar Antwerpen teruggebracht. Vele schepen moesten op de rede van Vlissingen voor anker gaan. werkt binnen;, 10 minuten verpakkingen van 1.05 en 1.90 DEN BOSCH De Kath. Nationale Stichting voor bijzondere noden en vluchtelingenzorg, voortzetting van het Ned. R.K. Huisvestingscomité, heeft in Den Bosch met gasten, bestuursleden en medewerkers, het feit herdacht, dat 50 jaar geleden, op 24 september, genoemd comité werd opgericht. Nadat de burgemeester van Den Bosch, mr. A. Lambooij, als eerste woorden van waardering voor het werk van de stich ting had geuit, deelde mgr. dr. J. C. van Overbeek. voorzitter van het stichtings bestuur. na dank te hebben gebracht aan het stadsbestuur van Den Bosch, mede, dat binnenkort de katholieke verzeke ringsmij. „Sint Donatus" van Amsterdam naar Den Bosch zal worden overge bracht. Aanwezig waren bij de feestelijkheden o.a. pater Werenfried van Straaten o. praem., oud-minister G. Deckers, de mi nister van maatschappelijk werk. mevr. Schouwenaer Fransse en mgr. L. Rooy- aekers. vicaris van het bisdom Den Bosch, die namens net Nederlands episcopaat dank bracht aan het werk van de ver eniginjg. Mevrouw Schouwenaer Fransse vroeg zich in haar toespraak af of de arbeid van de stichting wel zo vanzelfsprekend kon worden genoemd. Het geldt hier im mers een opdracht te vervullen, zo zei zij terwijl de uitoefening van de chari- tas offers vraagt en zeker niet van zelf gaat. Aan mgr. v. Overbeek werd 't kruis van verdienste van het Rode Kruis uitge reikt door mr. F. H. de Graaff, voorzitter van het Nationale Rode Kruis, mej. Lat- touwers, hoofd afdeling bijzondere noden, ontving de legpenning met inscriptie. Mies Mackelenberg, medewerkster van de stichting, ontving de pauselijke onder scheiding „Pro Ecclesia et Pontifice". In zijn slot- en dankwoord deelde mr. H. M. L. A. Sark, voorzitter van de hoofdafdeling vluchtelingenzorg, mede, dat voor de gehandicapte kinderen uit Loenanda een bedrag zou worden ge schonken van 50.000 gulden, terwijl voor sociaal-medische projecten in N.O. Bra zilië 25 000 gulden ter beschikking wordt gesteld. Morgen, dinsdag 29 september gelden voor Zeeland de volgende hoogwater standen: Hansweert 8.11 en 20.48 uur; Terneuzen 7.41 en 20.19 uur; Vlissingen 7.15 en 19.50 uur; Wemeldinge 8.45 en 21.20 uur. ZIERIKZEE Industrieterrein 16.15 en 20.15 uur Circus Boltini SAS VAN GENT Olympia 19.45 uur Het bloed kruipt. Harold Lloyds wereld der zotheid TERNEUZEN Luxor 20 uur Lemmy Caution en ver dovende middelen TERHOLE De Kraai 15 uur Kermisschieting bij wed. de Vijlder HULST Bioscoopgebouw 20 uur Heimweh nach St. Pauli BRESKENS De Uitkomst 19.30 uur Raadsverg. GENT Kon. Opera 20 uur Winterconcert TERNEUZEN Luxor 20 uur Lemmy Caution en ver dovende middelen OOSTBURG Ledel 20 uur Geef er de brui(d) aan

de Stem | 1964 | | pagina 2