Walcheren Ylissingse raad bespreekt fluoridering drinkwater Aluminium Winkelpuien Zeeuwsch-Vlaanderen Misverstand in raad Hulst over windscherm ,be jaa rdenbank" voor Floralia: mooiste plant van Leida van Zweden Pater Th. Stallaert viert zijn gouden kloosterfeest ZUID-BEVELAND 's maandags de gehele dag gesloten DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 26 SEPTEMBER 1964 SUBSIDIE VOOR KOOKCURSUS VLISSINGEN Dagblad De Stem GESCHENKEN OOSTBURG TERNEUZEN Bejaardentehuis nadert voltooiing G.S. naar Belgisch Limburg Vat op onderlichaam: zware kneuzingen Bekend door zijn scripturistische werken Principebesluit bouw ambts woning Hulst Vergadering Kamer van Koophandel Weinig mosselzaad aangetroffen N.V. SLAVENBURG'S BANK Veel kinderen hebben slecht gebit Breskens bant lawaai en vuil Tentoonstelling in Kapelle HOOGWATER CONSTRUCTA M. Wermenbol-Eich PHILIPS M. Wermenbol-Eich Doktersdiensten Dienst dierenartsen EXAMENS Vandaag Morgen Maandag Nieuwen Sint Joosland De raad van Nieuw- en Sint Joosland is in spoedeisende vergadering bijeen geweest. Bil de ingekomen stukken deed bur gemeester F. S. K. Graaf van Randwyck mededeling van het feit, dat mejuffrouw J. W. v. d. Berg haar benoeming had aan genomen als onderwijzeres aan de Open bare Lagere School met ingang van 21 september 1964. Op een subsidieverzoek van de commis sie huishoudelijke voorlichting ten plat- telande in Zeeland voor het geven van een kookcursus in een zaal van het wijk- gebouw van het Groene Kruis werd gun stig beschikt. Vergoed zal worden de zaalhuur voor 6 lessen, totaal f 60.De 6 lessen zullen elk 21/2 uur duren. Het lesgeld bedraagt f 4.per persoon voor de gehele cursus. Aan deze cursus kun nen deelnemen huisvrouwen en meisjes van 20 jaar en ouder. B. en w. werden door de raad gemach tigd om het schoonmaakwerk der nieuwe kleuterschool voor het resterende ge deelte van 1964 en 1965 te gunnen aan de laagste inschrijver. De heer v. Nimwegen opperde het plan om er in de toekomst toe over te gaan een vaste schoonmaakster aan te stellen voor het schoonhouden van alle gemeen tegebouwen en scholen in de gemeente. Hij verzocht b. en w. om dit eens te be studeren. Er werd eenb egrotingswijziging vast- de nieuwe kleuterschool. Dit werd be- gesteld voor aanschaffing van materiaal voor groot op f 6.700. Tot tweede leidster aan de gemeentelijke kleuterschool werd benoemd met alge mene stemmen mejuffrouw J. M. Priemes uit Middelburg. sentatiekosten, op de begroting met 800 gulden. Dit om de manschappen, die op 1 november 1944 te Westkapelle land den. een waardige ontvangst te bieden, bij hun bezoek. Op 25 oktober zal deze mannen een lunch worden aangeboden in het badmotel „Westkapelle". AANRIJDING Toen het 3-jarig zoontje van de fa milie Lievense plotseling de straat over stak, werd het door een aankomende vrachtauto, bestuurd door de heer Chr. Flipse, die het kind niet meer kon ont wijken aangereden. Na behandeld te zijn door dokter M. Huygens, kon het kind naar het ziekenhuis te Middel burg worden vervoerd. UITVOERING ACCORDEONVERENIGING Zaterdag 3 oktober a.s, om 8 uur 's avonds geeft de Vlissmgse accordeon vereniging V.K.M.V. de jaarlijkse uit voering in het Concertgebouw. De uit voering met A en B orkesten staat on der leiding van de directeur, de heer H. Gijsel. Medewerking wordt verleend door de „Swinging brothers and sisters" uit Goes. Om 11 uur, na afloop van de uit voering, is het groot bal met medewer king van het dansorkest „Jo Stokman.' PROPAGANDA—CONCERT De federatie van zangverenigingen in Vlissingen organiseert op 3 oktober a.s. om 8 uur, een propagandaconcert in het „Schelde-kwartier" te Vlissingen doo het Jongenskoor Stichting Katholieke Zeeuwse Koorschool te Goes o.l.v. de heer E. Heijblok, RIJNVAART VOORLICHTINGSAVOND De N.V. Ned. Rijnvaartvereniging geeft vrijdag 2 oktober a.s. om 19.30 uur een voorlichtingsavond betreffende de mogelijkheden in de Rijnvaart. Deze voorlichting zal worden gegeven in café-restaurant „Kievit" in de Bad huisstraat. BIOSCOOPVOORSTELLING BEJAARDEN Ter opening van het winterseizoen biedt het „Alhambra" theater aan de leden van de Alg. Bond van Bejaarden een bioscoopvoorstelling aan op maan dagmiddag 28 september a.s., aanvang half drie. DOORSPOELEN WATERLEIDINGNET In de volgende weken zal de water leidingmaatschappij beginnen met het geleidelijk schoonspoelen van het hoofd buizennet, waarbij het mogelijk is, dat het water tijdelijk verontreinigd wordt door roestdeeltjes. Westkapelle RAADSVERGADERING Tijdens de raadsvergadering die werd gehouden onder voorzitterschap van Bur gemeester Th.H. de Meester, besloot de raad tot wijziging van de Algemene Po litieverordening. In de toekomst zal het voor het po litiekorps mogelijk zijn, het hinderlijke rijden van auto's en brommers te ver bieden binnen de kring waar dit ver bod op duidelijke wijze is aangegeven. Ook zal het in het vervolg verboden zijn papier, blikken, flessen enz. neer te werpen op de weg, of bij een plaats die voor het publiek toegankelijk is, De heffing renigingsrechten zal ver hoogd worden. De eerste emmer gaat vanaf 1 januari 1965, 15— de vol gende emmer 9.40 en een emmer op het kampeerterrein 11.50 kosten. Op een verzoek van de Zeeuwse Stich ting voor Revalidatie te Goes, om sub sidie te mogen ontvangen voor de in richting van een kantoor werd afwijzend beschikt. Tegen de prijs van 1.50 per m werd van de Gebr. de Witte 3200 m gekocht ten behoeve van de aanleg van he' sportpark. De raad verhoogde de post repre- Biezelinge AUTO GING UIT DE BOCHT Een vrachtwagen uit Enschede, die op weg was naar de veiling in Kapelle om fruit te laden, is donderdagmiddag in het Juffers wegje in Biezelinge gaan slippen op de olie die de wagen uit de eigen brandstoftank verloor. Daarbij werd een aan de kant van de weg staand wagentje met trekker van de Provinciale Waterstaat totaal vernield. De wagen kwam tot stilsitand in de tuin van de heer A. M. Verhulst, waarbij ook het tuinhek werd vernield. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. AUTO'S BOTSTEN De heer W. A. B. uit Nisse reed gis termiddag met zijn personenauto op een volkswagenbusje van de P.T.T. Dit gebeurde in het Dijkwel in Kapelle. waar het PTT-busje de inrit naar de proeftuin voor kleinfruit wou inrijden op het moment dat achter hem B. met zijn wagen kwam. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. WANDELTOCHTEN Onder auspiciën van de Zeeuwse Wan- delbond zullen op zaterdag 3 oktober in Biezelinge wandeltochten worden gehou den over 5, 10, 15 en 20 km. De start is vanaf de Hervormde school aan de Noordstraat om 2 uur. Vanaf 1 uur staat de inschrijving open. Het is de eerste wandeltocht die zal worden georganiseerd door de in Bie' zelinge opgerichte wandelgroep. Elke deelnemer krijgt een medaille en er zijn groepsprijzen en nog speciale prijzen. Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, telefooD 2377. Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1. telefoon 6252 GOES Exploitatie- inspectie Zeeland U K M DE JONG tel. 2377 Hulst Eerste redacteur voor Zeeland F. DE LIGT tel. 6252 Goes privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeutosch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeen vosch- Vlaanderen J. PETIT, v Ostadestraat 41. Oostbure tel 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren S. AUGUSTIJN, tel. 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuld-Beoeland en Walcheren K. MENU. tel. 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, Oestemc voor de editie Zeeland t 0.18 per mm 1 mm ingezondeD mededelingen 2ü mm gewone advertenties By contract aanzienlOke reductie „Kleintjes": 3 regels ol minder t l, elke regel meer f 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/ol leestekens. Bij plaatsing ook ln de Brabantse oplage resp. f 1.60 en t 0,60. BD 3 achtereenvolgende ongewyzlgde plaatsingen de derde plaatsing tegen ball geld. Biervliet JUBILEUMSCHIETING In het café „De Vrienschap" zal zon dag een grote jubileumschieting worden gehouden. De voorzitter van de schut tersvereniging De Getrouwe Broeders", de heer E. Duijserinck zal dan n.l. naast zijn 75e verjaardag een jubileum als schutter vieren. Deze krasse schutter, beter bekend als „Mon" is reeds gedu rende 60 jaar een goede bekende op de diverse schietingen. Breskens RAADSVERGADERING Op de agenda van de raadsvergadering van maandagavond hebben b. en w. o.m. de volgende voorstellen geplaatst: de jaarwedden van de wethouders te verho gen tot f 2280.een stuk grond aan te kopen om een voetgangerspad aan te kunnen leggen tussen de Singel en het bungalowpark; enkele percelen te ver kopen in het plan West; deel te nemen aan de Bestuursschool Zeeland en enkele w.w.-woningen te verkopen. Het college van b. en w. vraagt verder vpftien mille om in en bij het nieuwe gemeentehuis nog enkele voorzieningen te kunnen tref fen. Heikant DANSAVOND FANCLUB ADAMO Door de fanclub van Adamo zou ter gelegenheid van de kermis een dans avond gegeven worden in het vereni gingsgebouw. Wegens verbouwingswerk zaamheden, kan deze avond niet door gaan. Rilland-Bath MUZIKALE TIENERSHOW Op zaterdag 3 oktober a.s. presenteert het Comité Concertfonds uit Kruiningen een grote muzikale tienershow in het dorpshuis „Luctor et Emergo" te Rilland- Bath. Medewerking wordt verleend o.a. door de orkesten „The Stereo's" en „The Violets". Eerstgenoemd orkest behaalde op de talentenjacht tydens de fruitweek te Goes, georganiseerd door de platen maatschappij N.V. Phonogram, de eerste priis. Verdere medewerkers zijn het accor deonduo Peter en Rini beiden Nederlands kampioen ln 1963 en 1964. Als speciale gasten zullen optreden de zeer bekende tienerzanger en -zangeres Nauval v .d. Spil en Annie Leys. De show zal worden besloten met een groot bal, dat zal worden verzorgd door twee orkesten, die de avond zullen vul len met non-stop dansmuziek. Wolphaartsdijk TENTOONSTELLING De vijfde Wolphaartsdijkse Midden standstentoonstelling in het Dorpshuis is geopend. De heer A. Schuit sprak als voorzitter van de plaatselijke midden stands vereniging Algemeen Belang een inleidend woord, waarin hij het college van burgemeester en wethouders welkom heette. Hij was verheugd, behalve het tentoonstellingsjubileum, het 40-jarig ju bileum van de schoenenzaak van de fa. J. Katsman en Zoon in het licht te kun nen stellen. Felicitaties en de aanbieding van een bloemstuk volgden. Hierna kreeg burgemeester jhr. drs. P. A. C. Beelaerts van Blokland het woord. Hij wees op de ook voor de middenstand verheugende toenemende recreatie in Wolphaartsdijk, waarbij men echter de markt op de voet zal moeten volgen wil men de nieuwe klanten niet naar nabij gelegen winkelcentra zien verdwijnen. Na een compliment aan de deelnemers aan de tentoonstelling en hun echtgeno ten, opende de burgemeester daarna de deuren van de tentoonstellingszaal. ("Advertentie) Korte Nieuwstraat 21 Hulst - tel 2478 Sluis JAARLIJKSE TRIP DER OUDEN VAN DAGEN De ouden van dagen maakten met een viertal extra bussen hun jaar- ïykse trip. Deze keer werd een tocht gemaakt door de Belgische provincie West Vlaanderen met een bezoek aan de Kluisberg in de Vlaamse Ardennen als een van de hoogtepunten. Op de terugreis langs de Belgische badplaatsen bij moeder Siska in Knokke de tradi- Blankenberghe, Heist en Knokke werden tionele wafels gebruikt. In Sluis wachtte de muzikale ontvangst van de plaatse lijke muziekvereniging, versterkt dooi de jeugddrumband. Burgemeester P.F. van Hootegem en de heer J. de Klerck, voorzitter van de Sluise bejaardenso ciëteit, brachten aan het eind van de zeer geslaagde reis dank voor de grote medewerking ondervonden van de zijde der bevolking, GLAZENACTIE DOOR S.V. OOSTBURG De voetbalclub Oostburg die met frisse moed is begonnen om de verlóren plaats in de vierde afdeling van de K.N.V.B. te heroveren, is een glazenactie begonnen, waarvan de opbrengst misschien ook be steed kan worden om een voetbaltrainer aan te trekken. De glazen zijn van een fraaie uitvoering, met de wapens van de gemeente en de eenhoorn. Aan de actie is nog een onderlinge wedstrijd verbonden Hij die de meeste glazen aan de man brengt krijgt een fototoestel. (Van een onzer verslaggevers) De bouw van het r.k. bejaardentehuis van de St. Willibrordusstichting nadert haar voltooiing. Op 8 oktober 's morgens om half elf, zal beton wroden gestort op het hoogste punt van het in aanbouw zijnde bejaardencentrum. Dat zal geschie den in tegenwoordigheid van o.m. de be stuursleden van de tS. Willibrordusstich ting en hoofden van diénsten van de ge meente Terneuzen. GOES. Maandag a.s. zal het provin ciaal bestuur van Zeeland een bezoek brengen aan Belgisch Limburg, dit op uitnodiging van de gouverneur van deze provincie. Het bezoek draagt een infor meel karakter. (Van onze correspondent) ZIERIKZEE Gistermiddag had de zeventienjarige M. van den Berg uit Yer- seke het ongeluk op de Havenkade te Zierikzee bij het lossen van een vracht auto te valien, waarna hij een vat van circa 250 kg op zijn onderlichaam kreeg. Met zware inwendige kneuzingen is hij naar het Rode Kruisziekenhuis overge bracht. (Van een onzer verslaggevers) ROERMOND Op dinsdag, 29 sep tember a.s. zal pater The-odoor Stallaert, Redemptorist, zijn gouden kloosterfeest vieren in het klooster te Roermond. Pa ter Stallaert werd op 21 mei 1890 ge boren in Kruisdorp in de gemeente Hontenisse. Hij heeft in de loop der jaren vooral naam gemaakt door de uitgave van 32 scripturistische en liturgische werken en werkjes. Van zijn hand is onder meer versche nen een uitgave in breviervorm van de dagelijks door de priesters te bidden psalmen. Voor dit boewerkje maakte hij speciale vertalingen van de psalmen. De aandacht van pater Stallaert is ook uitgegaan naar de kloosterzusters en broeders, die het hele brevier of het Maria-Office in koor baden, terwijl het merendeel van de kloosterlingen' nooit Latijn gestudeerd had. Hij begon toen met de vertaling in het Nederlands van het Maria-Officie. Hij had spoedig een dermate succes dat hij een brevier in verkorte vorm in het Nederlands schreef, speciaal ten behoeve van kloosterlingen met een drukke werkkring in het onder wijs of in de ziekenverpleging. Van dit brevier kwamen later nog een Franse, (Van een onzer verslaggevers) HULST. In de gelederen van de raad van Hulst blijken allerhande misverstanden ie hebben bestaan over de ideeën van het raadslid de heer Van Arenthals om de bejaarden, die dagelijks plaats nemen op de zit- bank-„bejaardenbank" zegt men in Hulst aan de kerkmuur te be schermen tegen „de tocht" zoals het raadslid zich uitdrukte. In een vo rige vergadering stelde hy voor een windscherm by de bank te plaatsen. Zo staat het tenminste in de notulen. Zyn voorstel werd door b. en w. als ..onmogelijk" bestempeld. Het windschermpje zal noordelijk ge plaatst moeten worden en geen ef fect sorteren, omdat de windrichting overheersend zuid-west is. Boven dien zal het scherm zeer onesthe tisch zyn, aldus de reactie van b. en w. op voorstel van de heer Van Arenthals. Tijdens de gisteravond gehouden openbare raadsvergadering van Hulst wenste desalniettemin de heer J. Stolte stemming over het al dan niet plaatsen van het scherm, waar na de heer Van Arenthals zich haast te te verklaren,dat er bij hem nooit sprake was geweest van een wind scherm, wel een verhoging van de rugleuning van de bank met ongeveer twintig centimeter. Waarop de heer Stolte zei te menen, dat de notulen in dat geval niet juist waren en de voorzitter hem terecht moest wijzen: de notulen waren reeds tijdens de vergadering goedgekeurd. De heer Pica vet zei van mening te zijn, dat ook een verhoging van de rugleu ning niet zal baten vanwege de eer der genoemde zuidwestelijke wind richting waarna de heer Van der Walle plots opmerkte dat een wind scherm zeker niet zo onesthetisch is als een reeds bestaand reclame bord op de Markt. De laatste werd weer terecht gewezen door de heer Picavet: „Een middenstandsverte genwoordiger in de raad moet zeker voor reclame zijn. Overigens doet de opmerking van de heer Van der Walle niet terzake." Het debat, dat ongetwijfeld op de lachspieren van het publiek zou hebben gewerkt, ware dit publiek aanwezig geweest, eindigde met de mededeling van de voorzitter, burgemeester P. J. G. Molthoff, dat een en ander door b. en zou worden bezien. In besloten zitting (Van een onzer verslaggevers) HULST De raad van Hulst is giste ren na de openbare vergadering nog ge ruime tijd in besloten zitting bijeen ge weest.'Later werd de vergadering weer openbaar. De voorzitter, burgemeester P. J. G. Molthoff deelde daarna mede dat de raad van Hulst in principe beslo ten heeft tot de bouw van een ambts woning voor de burgemeester. Voorts werd medegedeeld, dat de raad heeft besloten tot het doen uitvoeren van een „algemene doorlichting" van de gemeentesecretarie door het bureau personeelszaken van de vereniging van Nederlandse gemeenten. Het in te stellen onderzoek beoogt aan te tonen of reorganisatie van de ge meenteadministratie al dan niet nodig is. Een derde mededeling betrof de goedkeuring van de raad voor een voorstel van b. en w. voor de aankoop van het pand Steenstraat voor achttien duizend gulden. Dit gebouw zal ten al gemene dienste worden gesteld. G.S. van Zeeland hebben een eerder raadsbesluit tot aankoop van dit pand niet goedge keurd. Men wil het nu nogmaals bij het provinciaal bestuur proberen. Midden- en l\oord*Zeeland GOES De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord- Zeeland belegd op vrijdag 30 oktober een algemene vergadering in hotel De Ko. renbeurs alhier. Tijdens deze vergade ring zal 'drs. J. Bons jr., directeur-gene raal van de n.v. magazijn „De Bijen- orf" spreken over het onderwerp „Vra gen rondom de vijfdaagse werkweek in de detailhandel.". Duitse, Italiaanse Engelse, Spaanse en Portugese vertaling. Pater Stallaert prees zijn boeken zelf bij de kloosters overal in Europa aan. Tussen de bedrij ven door verzorgde de jubilaris nog de uitgave van het missaal, een dagmissaal, missaal voor de jeugd, een vertaling van de psalmen, het harplied en de hymnen. Pater Stallaert begon zijn studie aan het klein seminarie van de paters Laza risten. Hij ging later over naar de Re demptoristen. Als priester werkte hij eerst enkele jaren in de missie van Suriname, later, toen hij om gezond heidsredenen naar Nederland was terug gekeerd preekte hij overal in ons land retraites en missies. BRUINISSE De visserij op de mös selzaadbanken die ruim een week ge leden is opengesteld, is tot nu toe niet zeer bevredigend geweest. Het bleef bij een zeer beperkte hoeveelheid mossel zaad op de banken bij Scharendijke, een kleine hoeveelheid in de Wester- schelde en wat zaadval op aan par ticulieren verhuurde percelen op het Volkerak. Er werd geen mosselzaad aan. getroffen in de laagte van Renesse of op de Maasvlakte bij Rockanje, zoals in sommige jaren wel voorkwam, en ook niet voor de Walcherse kust bij Dom burg. De mosselexport naar Frankrijk en België vertoont thans een flinke opleving. Er worden veel mosselen aangevoerd uit de Waddenzee. c Advertentie) FINANCIERINGEN Terneuzen: Kersstraat 13, tel. (01150) Hulst: Zitdag Steenstraat 20 37 34 (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Tydens de gistermid dag gehouden openbare vergadering van de Vlissingse raad heeft de heer H. Knoop (V.V.D.) een pleidooi gehouden voor fluo ridering van het drinkwater. Aanleiding hiertoe vond hij in een rapport van de schoolartsendienst, waarin werd gecon stateerd, dat 55 procent van de kinderen op de kleuterschool een slecht gebit heb ben. Slechts 12 procent van de kinderen bleek over een goed gebit te beschikken. Wel kon de heer Knoop vaststellen, dat de resultaten van de schoolartsendienst toestand van het gebit. Hoewel deze toe bevredigend zijn vooral wat betreft de Stand bij de leerlingen van de Vlissingse lagere scholen niet zeer goed kan wor den genoemd, zijn de gebitten van de leerlingen van het voortgezet onderwijs over het algemeen uitstekend. Slechts ze ven procent van deze leerlingen heeft een slecht gebit. Burgemeester mr. B. Kolff, vreesde dat er niet veel terecht zal komen van fluo ridering omdat een vrij groot aantal ge meenten op Walcheren hiermee niet ak koord gaat. Even tevoren was de heer Knoop door de raad gehuldigd, omdat het op 5 sep tember 25 jaar geleden is geweest, dat hij voor 't eerst deel uit ging maken van de Middelburgse raad. Reeds vanaf het begin tot 1946 was de heer Knoop wethouder van Vlissingen, en mr. Kolff memoreerde de vele werk zaamheden die de heer Knoop gedurende deze tijd heeft verricht. Als dank hier voor overhandigde de raadsvoorzitter de heer Knoop namens de raad een ingelijste prent, waarop een stukje van oud-Vlissin- gen is afgebeeld. Tijdens dé vergadering werd ook nog het bezwaarschrift in behandeling geno men. dat voor de winkeliers van de Ho- bijnstraat was ingediend tegen de afslui ting van de Paul Krugerstraat. Hierin za gen zij een vermindering van hun omzet omdat de klanten moeilijker bij de win kels konden komen. De heer Filius (AR) vond, dat men met afzetten van winkelstraten zo voorzichtig mogelijk tewerk moet gaan. Volgens wet houder F. Smit doen b. en w. dit ook, om dat het college er op uit is om alles zo goed en efficient mogelijk te laten ver lopen. De door b. en w. voorgestelde verho ging van de begrafenisrechten kwam de heer S. Adriaanse (K.V.P.) wat rigoureus voor. Hij constateerde bijna een verdub beling van de prijzen, hoewel hij ook moest toegeven, dat de verhoogde rech ten nu nog niet zo uitzonderlijk hoog zijn, vergeleken bij andere gemeenten. Bij de rondvraag kwam de opmerking naar voren, dat er weinig schot zit in de woningbouw in het uitbreidingsplan Pauwenburg. Er werd gewag gemaakt van de veronderstelling, dat de betrok ken aannemersmaatschappij zich meer concentreert op de woningen van de E.M. S.. zodat het er voor de bouw van de wo ningwetwoningen somber zal gaan uit zien. Slechts het eerste gedeelte van de opmerking werd door b. en w. beant woord. Wethouder Smit verklaarde dal er bij de bouw van de woningwetwonin gen enige achterstand op het werkschema is ontstaan. Besprekingen echter tussen de woningbouwverenigingen en de aan nemer rechtvaardigen echter volgens de wethouder de verwachting, dat de ach terstand ingehaald zal worden. De heer Adriaanse vroeg zich af waar om de naam Sloehaven nog steeds op vele borden voorkomt, terwijl de naam nu officieel Vlissingen-Oost is. Burge meester Kolff beloofde aan deze kwestie aandacht te zullen schenken. Verder vroeg de heer Adriaanse nog om nadere mededelingen over de te Vlissingen te bouwen sporthal. Wethouder Ch. Gillissen Verschage kon hierop meedelen, dat de plannen reeds zyn ingediend te Den Haag en dat de N.S.F. en de V.N.G. een gunstig rapport hebben uitgebracht. De wethouder ver klaarde reeds de toezegging te hebben ontvangen, dat de ryksgoedkeuring voor de bouw van de sporthal in 1965 binnen zal zijn. Na de raadsvergadering brachten de raadsleden een bezoek aan het nieuwe stadhuis. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De gemeente Breskens, die een flinke ontwikkeling kent als re creatieplaats, gaat nog aantrekkelijker worden. Het college van b. en w. heeft namelijk voor de raadsvergadering van maandag enkele voorstellen ter wijzi ging van de algemene politieverordening op de agenda gezet, waarvoor de bezoe kers, maar ook de gemeentenaren, niets dan lof kunnen hebben. Voorgesteld wordt namelijk te verbie den dat: a. afval of resten van levens middelen, papier, blikken, flessen of ander verpakkingsmateriaal geworpen, achtergelaten of neergelegd wordt op of aan de weg, dan wel op of nabij een plaats, die voor het publiek toeganke lijk is; b. op de openbare weg met een draaiende brommer bij herhaling het zelfde of nagenoeg hetzelfde weggedeel te wordt gereden; en c. de motor van een brommer in de ópen lucht draait, anders dan voor het berijden er van noodzakelijk is. (Van onze correspondent) KAPELLE In de nieuwe hal van ga rage Hundersmarck aan de Stationsstraat in Kapelle is gisteravond de 26ste Flo ralia bloemententoonstelling begonnen die ook vandaag de gehele dag geopend zal zijn. Burgemeester Van Suylekom verrichtte de officiële opening door staande op de brug hoven de in deze rui me hal aangelegde vyver met planten de aanwezigen op te wekken om liefde voor bloem en plant te hebben. Vooral richtte burgemeester Van Suy lekom zich daarbij tot de jeugd van Ka pelle die in grote getale aanwezig was. Hij vroeg hun toch vooral de plantsoenen van de gemeente te ontzien en eerbied te hebben voor alles wat leeft en groeit. De burgemeester besloot zijn toespraak met de opmerking dat er bloemen zijn te vinden op elk pad maar er zijn maar weinig mensen die de kans hebben er een krans van te vlechten. Tevoren had Floralia voorzitter J. H. Huissoon de aanwezigen welkom gehe ten De ruime hal is omgetoverd in een bloemenparadijs. De schooljeugd van de drie scholen van Kapelle en Biezelinge heeft planten gekweekt voor deze tentoonstelling en het resultaat hiervan mocht er zijn. De mooiste plant was van Leida van Zweden van de Chr. Nationale school waardoor deze school in het bezit kwam van de hiervoor beschikbaar zijnde wis selbeker. Daarnaast hebben ook vele particu lieren hun mooiste bloemen uit kamer en tuin ingezonden en ter opluistering ziin er verschillende volières van leden van de vogelvereniging „Zang en kleur". Morgen, zondag 27 september, is het voor Zeeland de volgende hoogwater standen: Hansweert 6.21 en 18.37 uur; Terneuzen om 5.47 en 18.03 uur; Vlis singen 5.18 en 17.34 uur; Wemeldinge 7.06 en 19.21 uur. Maandag 28 september: Hansweert 7.08 en 19.35 uur; Terneuzen 6.36 en 19.04 uur; Vlissingen 6.09 en 18.35 uur; Wemeldinge 7.52 en 20.10 uur. (Advertenties) Elegante damesconfectie Ginnekenstraat 153 Breda Tel. 34965 Om te bevorderen dat onze cliënten UITSLUITEND DOOR VAKKUN DIG PERSONEEL WORDEN BEDIEND en om ons personeel toch te laten profiteren van een vijfdaagse wei'kweek, zijn wij N.V. Tephnovum Spoorstraat 69 Tel. 01650-54-70 Roosendaal (Advertenties) VOLAUTOMATISCHE WASMACHINE KOOKAUTOMAAT HANDELSONDERNEMING uitsluitend HAAGWEG 302 BREDA TEL. 35585 automatisch wasmachine PHILIPS droogtumbler HANDELSONDERNEMING uitsluitend HAAGWEG 302 BREDA TEL. 35585 Dit weekeinde nemen waar: Terneuzen dokter Hoving, Kloosterzande dokter Bu- walda; voor Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande dokter Beek uit Zuid- zande; voor Aardenburg en Oostburg dok ter Iiage uit Aardenburg, tel. 01177-366; voor Oosterland en Bruinisse dokter De Putter uit Oosterland, tel. 01114-280; voor Axel dokter Kats, tel. 555; voor Middel burg dokter Reijerse (3456); voor Vlis singen dokter Bil; voor Goes dokter Griep (6405); voor Borssele en Nieuwdprp dok ter Gelderblom (01196-327)voor Hoe- dekenskerke en Kwadendamme dokter Kole (01193-262); voor Driewegen en 's- Heerenhoek dokter Geldof (01195-275); voor 's Heer Arendskerke, Wolphaarts dijk, Heinkenszand dokter Vos (01198-231) voor Kruiningen, Hansweert Krabben- dijke en Rilland-Bath dokter Kampa (01135-343). APOTHEKERS Goes: Goese Apotheek (7104); Middel burg: Hummelen (2134)Terneuzen: Klaassen (2090); Vlissingen: Van der Sande (2066). Voor Hulst en Nieuw-Namen de heer De Nijs uit Hulst; voor Oostburg, Sluis en IJzendijke de heer Kapsenberg uit Sluis, tel. 01178-225; voor Axel, Zaamslag en Sas van Gent de heer De Haas uit Zaamslag. M.O. NEDERLANDS Mej. M. Geene uit Kapelle slaagde aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam voor de middelbare akte A en B Nederlands. SCHOONDIJKE Landbouwpraktykschool 14 uur Wed strijden PJG DE KLINGE Cinema v. Dyck 19.30 uur Een treffer naar het hart SAS VAN GENT Olympia 19.45 uur Het bloed kruipt. Harold Lloyds wereld der zotheid TERNEUZEN Luxor 20 uur Cartouche, bandiet en minnaar, 14 j. OOSTBURG Ledel 20 uur Geef er de brui(d) aan, a.L TERHOLE De Kraai 15 uur Kermisschieting bi) wed. de Vijlder Heikant 15 uur Grote tbc-schieting bi) F. Saman IJZENDIJKE Hofzicht 20 uur 4 for Texas AXEL Het Centrum 20 uur Interpol dossier 444 CLINGE J. de Vilder 15 uur. Schieting KEMSEKE-PAAL A. de Bakker 15 uur Grote schieting BRUGGE Stadsschouwburg 21 uur Opening toneelseizoen artiestenbal GENT 19.30 uur Opera La Juive DE KLINGE Cinema v. Dyck 15 en 19.30 uur Een treffer naar het hart SAS VAN GENT Olympia 15 en 19.45 uur Het bloed kruipt. Harold LlOyds wereld der zot heid TERNEUZEN Luxor 14,30 uur Lemmy Caution en verdovende middelen, 17 en 20 uur Cartouche, bandiet en minnaar OOSTBURG Ledel 14, 16.30 en 20 uur Geef er de brui(d) aan TERHOLE De Kraai 14.30 uur Kermisschieting bi) wed. de Vijlder CLINGE 19.30 uur Openingsbal r.-k. Instuif. Zaal de Vilder IJZENDIJKE Hofzicht 17 en 20 uur 4 for Texas; 19 uur Dansen AXEL Het Centrum 20 uur Interpol dossier 444 HULST Bioscoopgebouw 14.30 en 18.45 uur Heimweh nach St. Pauli, 21 uur Geheim agent OSS 117 J. v. Helsland 15 uur Grote schieting KOEWACHT V. Thüs 15 uur Schiêting HENGSTDIJK P. de Waal 15.30 uur Gaaibolling ZUIDDORPE M. de Cock 14 uur Staande-wipschieting BIERVLIET De Vriendschap 15 uur Jubileum schieting GENT Kon. Opera 14.30 uur La Juive; 19.30 uur lm weissen Rössl ZIERIKZEE Industrieterrein 16.15 en 20.15 uur Circus Boltini SAS VAN GENT Olympia 19.45 uur Hét bloed kruipt. Harold Lloyds wereld der zotheid TERNEUZEN Luxor 20 uur Lemmy Caution en ver dovende middelen TERHOLE De Kraai 15 uur Kêrmisschieting by wed. de Vijlder HULST Bioscoopgebouw 20 uur Heimweh ntcn St. Pauli BRESKENS De Uitkomst 19.30 uur Raadsvtrf. GENT Kon. Opera 20 uur Wint ere oncerf

de Stem | 1964 | | pagina 2