FILIAALLEIDSTER CO OP GOUDBRUIN 1.50 ZILVEREN RAADSLID GEHULDIGD 1 flinke kracht I Boerenleenbank Koewacht vierde diamanten feest Vruch. Twee gouden eremedailles INDONESISCH OVERLEG IN DEN HAAG Levenslang geëist legen Karl Wolff Weer meerderheid voor sociaal-democraten Massale staking Saigon RUIMTENOOD BIJ FISCUS Gemeente Hulst Direct een prima monteur gevraagd bungalow METSELAARS PINDAKOEKJES ESTAFETTE CARREES pQ MARIMBATAARTJE De Belc ondergr< Nederlander bouwt dijk in west-Pakistan BREDAAS MEISJE OVERLEDEN NA AANRIJDING Vrouw gedood in verkeer Mededeling voor Bieten-leveranciers Dagblad De Stem COOP (Van een onzer verslaggevers) de andere bestuurderen. De opvolger van de heer Bonte is dhr. B. Plasschaert, die reeds gisteren als zodanig optrad. Burgemeester Dierick van Koewacht was zichtbaar ontroerd toen hij, „voor het eerst van mijn leven", de twee „gou den" onderscheidingen uitreikte. Hij memoreerde in zijn toespraak de ver diensten van de beide jubilarissen: de heer Van de Vijver, momenteel ere- KOEWACHT De Coöperatieve Boe- bestuurslid van de boerenleenbank is 37 renleenbank te Koewacht heeft gisteren ïaar bestuurslid geweest. Hij was bo- het zestigjarig bestaan gevierd. Het on- vendien 35 jaar lid van het armbestuur, betwiste hoogtepunt van de viering van lange tijd lid van de gemeenteraad en dit gebeuren was het moment, waarop van het bestuur van de „paardenverze- burgemeester G. M. E. C. Dierick tijdens kering De heer De Groenckel, eveneens de feestvergadering, die 's avonds in het ere-bestuurslid, was 24 jaar bestuurder patronaatsgebouw werd gehouden, twee van de boerenleenbank, lange tijd lid van gouden medailles, verbonden aan de or- raac* en gezworene van de Karne- de Oranje-Nassau, opspeldde bij resp. de nnelkpolder maakte zich voorts ver heren E. van de Vijver en B. de dienstelijk in de paarden- en veeverze- Groenckel. Zulks als waardering van de keringen. De burgemeester bleek boven- overheid voor alle door deze heren aan ^iena^e. hebben voor het werk Koewacht in het algemeen en de plaat- van kassier J. Geerards, die deze functie selyke boerenleenbank in het bijzonder a* 3aï*en uitoefent. De jubilerende boe- bewezen diensten. j renleenbank noemde hij een instituut, Over de feestviering hing een duister ^at destijds werd opgericht om de ge- schaduwtje: het aftreden van voorzitter meentenaren de mogelijkheid te bieden, Bonte enkele dagen voor het feest naar kapitaal in hun kleine bedrijfjes te ste- aanleiding van een meningsverschil met ^en dat sindsdien uitgegroeid is uot een belangrijk instituut voor Koewacht. Kassier J. Geerards had aan het begin van de vergadering in grote trekken de groei van de boerenleenbank weergege ven: men begon zestig jaar geleden met 45 leden, men heeft er nu ruim 250. Tot slot van de feestvergadering werd de film „Fanfare" van Bert Haanstra vertoond. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Vandaag is Den Haag en centrum van Indonesische diploma- ieke bedrijvigheid. Vanmorgen om icht uur arriveerde uit New York op Schiphol de Indonesische onderminister van buitenlandse zaken Soedjarwo Tjondronegoro. In New York heeft Soedjarwo voor het forum van de Verenigde Naties de anti-Maleisiëpolitiek van zijn land trachten te verdedigen. In Den Haag ontmoet hij vandaag de Indonesische ambassadeurs in Engeland, Denemar ken en Zweden. Deze drie ambassa deurs zijn onverwachts naar Nederland UTRECHT Een ruim twee kilome ter lange „Nederlandse" dijk beschermt thans een groot gebied bij Narowal in West-Pakistan, dat vroeger geregeld werd overstroomd. De bevolking verkeerde door de zich steeds herhalende waters nood in diepe armoede. Initiatiefnemer en leider van de dijkbouw was de land bouwkundige W. van der Linden. Hij werd door het werelddiaconaat van de gereformeerde kerken in Nederland naar West-Pakistan gezonden voor ontwikke lingshulp. Over de dijkaanleg is vijf maanden gewerkt. Meer dan honderd bewoners van de - jujji. streek hielpen de heer Van der Linden, ontboden en het ligt voor de hand dat De iaatste dagen moest men bijzonder Soedjarwo hen en de Indonesische hard werken gm nog v00r de reJgentyd «aar te komen. Ditjis gelukt en lij ie eerste zware regenval, waardoor het wa ter in de gevaarlijke Ravi tot grote hoog te steeg, vertoonde de dijk geen enkele lek. Het' resultaat was, dat de oogst voor het eerst sinds jaren geheel behouden bleef. MIDDELBURG Tijdens de gister middag gehouden raadsvergadering heeft de huldiging plaatsgevonden van de heer A. Schot, die reeds gedurende 25 jaar voor de S.G.P. deel uitmaakt van de Middelburgse raad. Namens de raad sprak de burgemeester mr. J. Drijber woorden van waardering over de sterke! vertegenwoordiger, die de heer Schot steeds voor zijn partij is geweest. Steeds kwam hij voor zijn overtuiging uit. Reeds bij zijn eerste raadsvergadering op 20 december 1939 gaf hij blijk van zijn principes door zich tegen de ope ning van een ijsbaan op zondag te ver klaren. Steeds legde de heer Schot, aldus burgemeester Drijber, een grote ijver en nauwkeurigheid aan de dag bij de voorbereiding op de raadsdiscussies. Langzamerhand ontwikkelde hij zich zo doende tot een deskundige op het ge bied van de gemeentefinanciën. Naast zijn raadslidmaatschap bekleedde de heer Schot nog vele andere functies op maatschappelijk en kerkelijk gebied. Mr. Drijber vond daarom, dat hij mocht te rugzin op een werkzame en vruchtbare kwarteeuw. Het oudste raadslid, de heer B. Hesse- link (VVD), speet het dat de meeste raadsleden het dikwijls niet met de heer Schot eens hadden kunnen zijn, maar vond dat er toch geen sprake was van „vijandelijke troepen" „U bent eenzaam in uw stellingen, maar niet eenzaam in de raad", zo ty peerde hij het jubilerende raadslid. De heer Schot bracht in herinnering, dat hij tijdens zijn raadslidmaatschap reeds een zestal burgemeesters heeft meegemaakt. Gedurende deze tijd heeft hij ongeveer 6000 raadsvoorstellen moe ten doornemen. Ook stond hij nog even stil bij enkele momenten in de raad, die een diepe indruk bij hem achterlieten. Na de speeches viel de heer Schot een kleine bloemenhulde ten deel, waarin ook zijn echtgenote werd betrokken. BREDA De twaalfjarige Agnes van hammed Sharif, bepaalde instructies zal hebben te geven. Van Soedjarwo wordt nog immer be weerd dat hij een der meest in aanmer king komende kandidaten is voor het ambassadeursschap van Indonesië Nederland. Inmiddels wordt, zoals reeds eerder gemeld, begin oktober een bezoek aan Nederland verwacht van de Indonesi sche vice-luchtmaarschalk K. Iskander, minister van verbindingen, Ongeveer tezelfder tijd zal een Indonesische de legatie besprekingen komen voeren over de besteding van de 100 miljoen aan kredietgaranties, welke de Neder landse regering ten behoeve van de wederopbouw van de Indonesische in dustrie beschikbaar heeft gesteld. MüNCHEN. Gisteren is levenslange Schravendijk 'uit'"ifreda"is'Vistëren*Te Breda overleden aan de gevolgen van voormalige generaal der SS. Karl Wolff, die terechtstaat op beschuldiging bij de uitroeiing van 300.000 Poolse joden te een aanrijding. Het meisje zwenkte op haar fiets gistermiddag om 17.20 uur op hebben geholpen de Haagweg op korte afstand voor een Wolff f rechterhand beschouwd B B.A,-bus (lijndienst), bestuurd door A.iVan het h00fd van de SSi Heinrieh Himmler. In het requisitoir werd gesteld dat Wolff er nooit bij Hitler of Himmler tegen heeft geprotesteerd dat hem een rol in het vernietigingsprogram was toe bedeeld. links de rijweg op, waarna zij door de bus werd gegrepen. Zweedse verkiezingen STOCKHOLM In Zweden hebben de regerende sociaal-democraten by de verkiezingen van zondag voor de twee de kamer (Riksdag) zeer waarschijnlijk de absolute meerderheid behaald. Premier Tage Erlanders partij die al 32 jaar aan de regering is, kreeg 117 ze tels. De sociaal-democraten zullen nu zonder de steun van de communisten kunnen regeren. De oppositie is verzwakt door het optreden van twee nieuwe partijen, het Christen-Democratisch Verbond, dat 1,8 pet. van de stemmen kreeg, maar geen zetels behaalde en het Burger-verbond, dat drie zetels verkreeg. Er bestaat nog een kans dat de so ciaal-democraten een zetel en daar mee de absolute meerderheid moeten afstaan, wanneer namelijk de stemmen per post (ongeveer vier pet. van het totaal) aan de „burgerlijke" partijen toevallen. De communisten vormen de enige linkse partij die in stemmen voor uit is gegaan. SAIGON In de Zuidvietnamese hoofdstad Saigon is een algemene sta king uitgebroken. Als gevolg van de staking is er geen elektrische stroom, rijden er geen bussen en zijn de ver bindingen met de buitenwereld groten deels weggevallen. Bij duizenden trokken de stakers naar de ambtswoning van premier Khan, om te eisen dat hij zich persoonlijk zou bemoeien met de ontevredenheid onder de arbeiders. De staking zal vandaag worden voort gezet. In de bergen van Zuid-Vietnam is een opstand uitgebroken tegen het regime-Khan. De rebellen hebben zich bereid verklaard met de regering te onderhandelen. In dienst van de Westpakistaanse raad voor christelijke kerken geeft de heer Van der Linden voorlichting en prakti sche hulp aan de bevolking. Doel is om door verbetering van landbouwmethoden de mensen zover te krijgen, dat ze een beter bestaan kunnen opbouwen. SOERENDONK Gistermiddag is in Soerendonk (gem. Maarheze) een ongeluk gebeurd, waarbij de 49-jarige mevr. Van Gennip om het leven kwam. Haar ne gentienjarige zoon werd zwaar gewond. Mevr. Van Gennip, die een auto bestuur de, kwam in botsing met een personen auto bestuurd door de heer S. uit Budel. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Door het toenemen van het aantal beschreven belasting plichtigen neemt de omvang der werk zaamheden bij de belastingdienst voort durend toe. Rationele werkmethoden en verdergaande mechanisering beper ken de daarmee samenhangende nood zaak tot personeelsuitbreiding wel enigszins, maar toch zal de personeels bezetting volgend jaar nog met 505 personen moeten worden aangevuld, zo blijkt uit de toelichting op de begro ting van het ministerie van Financiën. Het gevolg hiervan is weer dat ver schillende inspecties en ontvangkanto ren met ruimtenood kampen en nood voorzieningen moeten treffen in af wachting van een definitieve betere huisvesting. Personeelsuitbreiding is ook nodig bij het kadaster en bij de hypotheekkantoren, hier als gevolg van de toenemende omvang van het rechts verkeer in onroerend goed en de uit breiding van de ruilverkavelingsacti viteiten. De burgemeester der gemeente Hulst maakt be kend: le. dat ter voldoening aan artikel 72a in ver band met de artikelen 63 en 10 der onteigenings wet, een commissie uit Gedeputeerde Staten der provincie Zeeland, bijgestaan door de daartoe door het algemeen bestuur aangewezen deskundige en het hoofd van het bestuur der gemeente in het ge meentehuis aldaar zitting zal houden de 9 oktober 1964 te 10.00 uur. ten einde de bezwaren van be langhebbenden aan te horen tegen het plan van onteigening ten name van het Rijk ten behoeve van de aanleg van een parallelweg, het maken van een uitzichtshoek en de verbetering van de wegaanslui- ting als gevolg van de omlegging van weg nr. 60 van het Rijkswegenplan 1958 (Kruiningen-Perkpol- der-Hulst-grens) om Hulst, met bijkomende werken, een en ander onder de gemeente Hulst, en nodigt belanghebbenden uit om hun bezwaren, ter plaatse en ure vermeld, mondeling of schriftelijk aan ge noemde commissie mede te delen; 2e. dat de stukken, bedoeld in het eerste lid van artikel 12 der onteigeningswet en ter voldoening aan artikel 72a in verband met de bepalingen van de artikelen 64 en 12 ter inzage van een ieder wor den nedergelegd ter secretarie der gemeente, van 25 september 1964 totdat de commissie haar werk zaamheden binnen de gemeente heeft volbracht. 3e. dat het uitgewerkte plan van het gehele werk bedoeld in het laatste lid van artikel 12 van meer genoemde wet, voor een ieder ter inzage zal liggen ter secretarie der gemeente Hulst van 25 september 1964 totdat de commissie haar werkzaamheden heeft volbracht Bezwaarschriften zijn vrijgesteld van het recht van zegel. De Burgemeester van Hulst P. J. G. MOLTHOFF wegens ziekte der tegenwordige S GARAGE „DE KOEPOORT". Simca-dealer,, GOES van de Eerste Nederlandsche Coöperatieve Beetwortelsuikerfabriek en Raffinaderij G.A. SAS VAN GENT Het bestuur maakt bekend dat de ontvangst van suikerbieten in de campagne 1964 o.o.v zal begin nen op 24 of 28 september 1964 zulks afhankelijk van de leveringsplaats of de wijze van levering Een circulaire met een nadere toelichting omtrent termijnen en leveringsdagen is aan de betrokken leveranciers verzonden. Het Bestuur: W. KOSTER, voorzitter. JAC. DE FEYTER, secretaris. FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen) Overleden: P. v. d. Dungen 23 jaar. Den Bosch. D. Doo renbosch, 23 jaar. Den Bosch J de Kuijer, 88 jaar, Til burg. M. Heiboer, 68 jaar, Middelburg. B. Mulder, 69 iaar, Vlissingen. G. Dronkers Luteijn, 72 jaar, Nisse. C. Nobels, 71 jaar, Goes. E. den Hollander, 72 jaar, Goes. I. v. d. Weert, 74 jaar, Goes. A. Schipper-Geschiere, 81 iaar, Borssele. J. Schraver- Zoeter, 74 jaar, Zierikzee. J. de Pagter, 80 jaar, Ritthem H. Braat, 74 jaar, Rucphen J. v. Beers, 6 jaar, St. Wil- lebrord. F. Donders, 26 jaar Tilburg. H. Verhoeven-v. Vuuren, 54 jaar, Tilburg. D. Fiechter, 73 jaar, Tilburg. H. Hoes-Riezebeek, 57 jaar, Til burg. J. v. Mierlo, 77 jaar, Tilburg. FAILLISSEMENT MIERAS De curator brengt ter kennis dat de lijst van voorlopig erkende schuldvorderingen is gedeponeerd ter Griffie van de Arrondissements rechtbank te Middelburg, zo mede ter Griffie van het Kantongerecht te Terneuzen om aldaar ter kosteloze in zage te liggen gedurende de zeven aan de verificatiever gadering voorafgaande da gen. De verificatievergadering wordt gehouden op dinsdag 6 oktober te 13.30 uur in het Gerechtsgebouw, Hofplein 8 Middelburg. Terneuzen, 19 september 1964 Oostelijk Bolwerk 8 Mr. H. J. Q. Tiphelman, curator. TE KOOP AANGEBODEN: goed gelegen te Roosendaal Vraagprijs 75.000. Brieven onder no. 17683-00 bureau van dit 'blad. VOOR DIRECT GEVRAAGD: Meisjes en vrouwen van 18 tot 40 jaar met voldoende ondernemingslust, kunnen terecht bij De Etna. Als U iets voelt voor schoon en licht werk in een bedrijf waar het loon van de vrouw even hoog is als dat van de man, krijgt U nu uw kans. Inlichtingen: iedere woensdag van 8-12 en van 13.30-15.30 u., elke vrijdagavond van 7-9 en 's zaterdags van 10-12 u., in de kantine van De Etna, Tramsingel 17, Breda. de etna VOOR DIRECT GEVRAAGD: Liefst in het bezit van rijbewijs voor vrachtwagen, doch niet vereist. CAPPON'S Graan- en Meelhandel 2 Pr. Hendrikstraat 65a Axel Tel. 489 2 Daar hèbt U wat aan VLOT SPREKEN Overwin stotteren, blozen verlegenheid. Vraag gratis prospectus aan Instituut Koning, Afd. 3, Haarlem. VOOR DUITSLAND. KREIS-BECKUM Werk in accoord. Sociale voorzieningen zoals in Holland Woning beschikbaar, f 250.tot f 300.per week netto. Inlichtingen: Robertstraat 51, Axel. Voor de facerende functie van te BREDA zoeken wij vooraanstaande Europese Textielonderneming contact met een actieve dame. Wij bieden haar en wij vragen onafhankelijke en verkoopervaring prettige werkkring representatief voorkomen goede salariëring leidinggevende capaciteiten volledig betaalde leeftijd 27 - 40 jaar. inwerkperiode levenspositie in typisch vrouwelijke en modieuze omgeving. Deze functie is bijzonder geschikt voor een geroutineerde verkoop ster, met kennis van breien, die haar positie aanmerkelijk wil ver beteren. ABSOLUTE GEHEIMHOUDING VERZEKERD. Zendt uw brief vergezeld van recente pasfoto en korte levensbe schrijving onder nr. 32193-00 bureau van dit blad. fStruyk, Oosterhout. In enige afdelingen van ons bedrijf be staat nog werkgelegenheid voor serieuze actieve mede werkers. Ervaring in betonver- g verdient aanbeveling, is geen vereiste. Geïnte- Gevraagd wegens vertrek naar 't buitenland der tegenwoordi ge een nette hulp in de huis houding of werkster tegen 1 november a.s. Mevr. G. Ampt- v. Nieuwenhuyzen, Nassaul. 9, Steenbergen, tel. 01670-3279. X Gevr. autoplaatwerkers. Goed loon. Woning beschikbaar.Aan- melden: Fa. G.P. v.d. B-ilt en Zn., Edisonweg 35, Vlissingen. tel. 01184-2961. X Gevr. autoplaatwerkers. Aanm. Fa. G.P. v.d. Bilt en Zn., Gal- genbaan 25, Bergen op Zoom. X Aantrekkelijke bijverdiensten geboden aan bespraakte perso nen voor aanwerving van nieu we abonnees op bekende tijd schriften. Juist iets voor studen ten, gepensioneerden en ande ren om in hun vrije tijd hun inkomen aanzienlijk op te voe ren.U kunt schriftelijke inlich tingen vragen aan Uitgeverij .De Vrijbuiter" afd. Sollicita ties. Postbus 76, Tilburg. X Gevraagd; Ontw. dames (of heren) voor incidentele enquê tes in eigen omgeving. AVIM, Verl. Fortlaan 25, Naarden Tel. 02959-11662 Gevraagd hulp in de huishou ding v.d.e.n. in gezin van 2 personen. Beschikbaar zit- slaapkamer met badkamer en toilet, c.voliestook in modern vrijstaand huis aan rand van Den Haag Salaris nader over een te komen. Leeftijd tussen 30 en 5o aar. V.g.g.v. Schrifte lijke sollicitaties onder no. H70 bur. v. d. blad ,,nnzoe S°: 3941, of naar hem toekomen op kantoor Koningsdijk 69. Zo no dig komen wij u thuis graag Heer die administratieve werk zaamheden thuis verricht (geen kantoor), zoekt liefst zo spoe dig mogelijk, in een rustige omgeving, doch zo mogelijk wel in het centrum gemeub. zit- en slaapkamer of ruime zit- slaapkamer met volledig, zout arm pension. Is bereid een be hoorlijke vergoeding te betalen. Geen beroepspension. Br. met prijsopgave met inbegrip van licht, verwarming en bewas- sing, gaarne aan Lammers, Prins Alexanderweg 86, Huis ter Heide (gem. Zeist). Huur nieuwe televisie met alle programma's voor een gering bedrag per maand. Geen voor uitbetaling. Altijd recht van koop Vandaag besteld, morgen bij u' thuis. Bel (óók *s avonds) nr. 01184-4410 of 01180-3973 of 01100-5397. To koop aangeboden Nw. elektr. zig-zag naaimachi nes, compleet v.a. f 269,-. In ruil machines gereviseerd v.a. f 30,- m. garantie. Bekkers naaimachine centrale", Bosch straat 67. Breda. tel. 41725, (Specialisten sinds 1890) X Grote dubbele volière met 2 koppels goudfazanten, Reijns, Churchillweg 6 Hulst. Bontmantels. Keuze uit meer dan 200 stuks. Nu zomerprij- zen. Kees v.d. Ven, Nieuwland- str. 3, Tilburg. Tel. 04250- 26617. X Te koop duw-invalidenwagen- tje. C. Reijnhout, Scheldestr. 88, Goes Te koop 2 grote Vroling hete- lucht-kachels (nieuw f 600,— p. stuk), nu f 200,- p. stuk. 1 Kolenhaard, 2 jaar gebrand, f 225. 2 Werkplaatskachels 75 gulden p. stuk. Te bevr. Heij- man, tel. 34700 Grote Markt 50 Breda. X Alt-saxofoon en schuurmachine merk Vlug, te koop bij A. de Kerf, Teerlingstr. 29. Clinge. Moderne kolenhaard te koop wegens aanschaf oliehaard. Gentsestraat 31, Hulst. Tel. 011*0-2517. Prinsenbeek. Helft van dubbel landhuis met ruime bergplaats olie c.v., verzorgde afwerking, op erfpacht. Terstond te aanv. f 53.000.- vrij op naam. Make laars van den Berg Co. Nw. Ginnekenstr. 43, Breda, telef. 01600-24421. 18464 Huis met grond (5 are) te koop in omgeving Roosendaal. ond. no. 20705. Te koop woning te Ho-ek bij Terneuzen. direct te aanvaar den. Woningbureau, Terneuzen, Hendrikstraat. Telefoon 3040. Te koop: Dames-heren-Kap- perszaalc centrum Terneuzen. Prima zaak, direct te aanvaar den. Woningbureau, Terneu zen, Hendrikstraat Telefoon 3040. 12682 Te koop: Nieuwe garage-show- rooms-werkplaatsen plus 2 bo venwoningen, centrum Axel. Woningbureau, Terneuzen, Hendrikstraat. Telefoon 3040. Uit een weide in Goes vermist een zwartbonte os leeft. 2,5 jaar. sinds 1 sept. Graag inl. bij P. Martens, Goesestraatweg 2 of A de Jager, Goes. etten. Eigen fabri kaat, dus lage prijzen. Wij re pareren en tanen ook. A. de Bruyne, touwfabrikant', Nwe. Vlissingseweg 143 Tel. 01183-208 West-Souburg. 13255 B.S.A. 500 twin, b.j. 1957, met stroomlijn. M. de Jong, Dahlia straat 20, St.-Willebrord. Belcrum-Garage vraagt steeds aanrijdingvrije auto's va. 1959 te k. Min Kanstraat 18 20 Breda. Tel 01600—39870 Vito garage te Breda biedt u deze week te koop aan de vol gende zo goed als nieuwe au tomobielen teg. scherpe prijzen Renault R8 van 1964; Simca lUOvi van 1963; Fiat 600 van 1962; Renault R8 van 1963; n pel Rekord 1700 van 1962; Re nault Dauphine 1962; DAF ioü van 1962; V.W. kleinbus 1961: V.W. de Luxe 1962; Re nault Dauphine 1962. Door in ruil verkregen en tegen zeer la ge priis te koop: Opel Rekord 1959 en Ford Taunus 1956, Zoekt u 'n werkelijke occasion, komt dan eens bij ons kijken. Praktisch al deze automobie len zijn van eerste eigenaar. Koopt vertr. Koopt bij de Vito 100 pet. garantie zowel op even tuele onderdelen en geen kos ten van arbeidsloon gedurende 10.000 km of 3 mnd. Alle kos ten voor onze rekening. Let op het juiste adres: Vito-Garage, Ginnekenweg 340-342 Breda tel. 36173. Recht tegenover de kerk, vlakbij de Ginnekenmarkt. Da- gel. geopend tot 's avonds 10 uur. Zaterdags tot 6 u. Zon dags van 11 tot 6 u. Inruil mo gelijk. Financiering binnen één uur geregeld. Dit kan alleen de Belcrum- garage. De hand weten te leg gen op zo goed als nwe auto's welke voor aantrekkelijke prij zen worden verkocht, maar met dezelfde garantie als van een nieuwe Mercedes 190 diesel 1964. Slechts 27.000 km gelopen. Mercedes 190 diesel 1962 nieuw model Opel Kapitan 1964, Slechts 17.000 km gelopen. Ford Taunus 17M Super 1963. Opel Rekord type 1700 1963 laatste model. Opel Kadet met schuif- dak 1963. Ford Taunus 17M Combi 1963. Ford Taunus 17 M combi 1961. Renault R8 1963 lienault L 4 1963 Renault L4 1982 Renault Ondine 1961 V.W. 1500 1952. Simca 1000 1963. Sim ca 1000 1962. Simca Aronde 1962. Ford Anglia 1963. Ford Anglia 1962. Citroen I D 1962 citroen ID 1961. DKW 100o Su per met radio 1962. V.W. de Luxe 1963-1962-1961-1960. Vaux- hall Victor 1962-1961-1960. Daf de Luxe 1962. Daffodil 1963 nieuw autootje. Al deze wa gens staan te fonkelen in onze showroom. Op alle wagens 3 mnd en-of 10.000 km garantie. Inruilen en eventueel financie ring zeer gemakkelijk te rege len. Voor een betrouwbare au to naar een betrouwbaar adres, het adres met de groot ste voorraad, de grootste om zet en met de allergrootste ser vice. Belcrum-Garage, Min. Kanstr. 16-20, Breda. Tel. 01600- 39900-39870. Vlakbij groenten- veiling en station. Onze show room is dagelijks geopend van 8 uur v.m tot 10 u. n.m. Ook zaterdags en zondags. X m:mr Nerveus? Gejaagd? Schieffers bloedwijn helpt bijzonder snel. Bevat akt.ief Lecithine vitami nen en mineralen. Werkt bio- vitaal. Exclusief bij apothekers en drogisten. Het goede, geurige natuurbrood van de hele tarwekorrel. Ouderwets ge malen. Met modern vakmanschap gebakken. Ouderwets lekkerl Neem ook eens CO-OP DUBBELMALS. het witbrood van vandaag en morgen. CO-OP MOUTBRUIN, gesneden, verpakt gezondheidsbrood. PER ZAK 74 PER PAK OU WEEKENDAANBIEDING DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 22 SEPTEMBER 1964 Op 29 en 30 augu bruggehoofden over van Rouaan, die doo Infanterie Divisies w van Frankrijk en Bel die gepoogd hadden zich daarna een weg ze elke mijl meer st vruchten van de over Zes dagen en nach pantserdivisies en vi, des met een woest steden en dorpen, die jaar alleen maar Naz gehoord. Mannen, vr deren, plotseling uit of verrast in de loop alledag, renden naar hun ramen en hekk wegen, want zij pro* van de overwinning. de landen werden pi des overvloeds met f wijn, toen eenvoudige vrijders begroetten m voor slechter tijden spaard en hun sedert te emoties zich ontla; en tranen, wilde kret< en dolle overgave. Jonge mannen met rechtopstaande in de centaurs, met van ti gloeiende gezichten, h dat zij Hussars en L: Grays, Blues en Tins de erfgenamen van c honderden slagveldei voelden zij zich één leristen, die vóór hen ning afgestormd ware uur waarvoor manner ven en in die eerste maakte de verschrikk log gedurende korte de roem. In de nach september bivakkeerc ser Divisie met ond Pantser Brigade, na dagen te zijn opgeVuli ving van het stadje A noordwesten van Bru dan 15 km van Antwe nen sliepen waar zij z; lagen in een toestand uitputting. Tijd en h ren bevroren. Zij wan ten van de troepen. Achter de 11e Pantsi de de 50e Infanterie gelaten troepen verl standers op. Op haar li de 7e Pantser Divisie Op haar rechterflank Pantser Divisie die oj teurs naar de Seine w« in haar spoor, recht o] men aanrollen. In he Canadese en Poolse ti gedrongen in Vlaand vaders van de Canad< jaren in modder en bl vochten en rukten op I Poort," waar de oor duizenden Britten de v die in Brugge samenk Nauwelijks tien dage' ren al deze strijdkracl dodelijk gevecht gewi waarvan zij dachten c ter voor centimeter, r ter, moesten veroveren van was de vijandel volkomen vernietigd tankeenheden opgerukt grens van hun verbir voorrading. De vijand in staat om geringe tet den. Vijandelijke coloi gen de pantserspitsen vanuit zijwegen tegen pletter gelopen. O vei vijandelijke chauffeur: gen in angst en ontsti spoor van deze ,stoomw en. Zelfs vijandelijke den door de snel opruk colonnes verrast en stuwd in hun stafwag< op een woelige zee gemaakt. In Lessines toen de Guards over de Denc loppeerde een vijandel den getrokken munitie een zijweg in de hoofd: dat de koetsier van het wist wat er gebeurde, kon intomen, werd h de tanks geopend en v mensen en wagens ven ploderende munitie. De colonne denderde houd verder Vijf minuten later goede zaken met mei: en maakten de plaat: tussen de exploderenc een driehonderdtal ge> Men kan niet van ging spreken. De Brits nes waren gewoonw< Het leek of de 11e die voorop ging, in de Frankrijk en België, driften van bijna drie ten in een eng gebie zoveel mogelijk wilde op die derde septembt ten zij alleen nog ma: drempel van Antwer] dat dit het einde m Niemand was imuun de bevrijdingskoorts, had gegloeid en hen had omgeven. Velen dit het einde betekei Het is interessant de verschillende erv 11e Pantser- en Gua doorbraak vanuit he hoofd aan een nadere onderwerpen. De 4e had bevel gekregen spoed op te rukken i Arras-Amiens-St. Po! te rukken door Bel? gaan van alle mogeli die zij zou ontmoete van de 30e augustus dant van het 30e Koi generaal Horrocks, 1 bevolen de gehele na door te rijden, om e<

de Stem | 1964 | | pagina 4