VELDKAMP WAARSCHUWT IN BEGROTING Tweede loonexplosie kan fataal wezen Russische militaire steun voor India Irene en Carlos weer in West-Brabant STROMAN GROTEWOHL pleegde verraad aan het socialisme Beminnelijk doch gehaat personeel i Een sociale reuzenpocket Flinke stijging is ongunstig Gehuwde vrouw Specialist, na ruzie met ziekenfondsen weer huisarts UUR DER WAARHEID IS AANGEBROKEN KRO voelt zich happy Haringvliet één jaar later dicht VOLGT WILLI STOPH DE GESTORVEN PREMIER OP Anti-nazi Ontslag voor helf t van EMS-personeel Hispano Suiza DAGBLAD VOOR ZEELAND Begrotingslij tsen Minder koud Straaljagers, helikopters tanks en Cafétariahouder giet kokend vet over belager Het concilie Geen exodus Feest op Malta Van Aar tsen: 104e JAARGANG No. 24696 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. DirecteurDrs. W. A. J. M. Harkx. HoofdredacteurJ. J. H. A. Bruna. Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hoofegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda - Reigerstraat 16 tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 DINSDAG 22 SEPTEMBER 1964 Abonnementsprijs: 9,75 per kwartaal, exd. 0,25 incasso; ƒ11,85 per post excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen; Hulst, Steensfraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 telefoon 2893) (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Veldkamp is van plan de hele sociale wetgeving van ons land, met inbegrip van de volksge- zoiulheidswetgeving, in één groot systeem onder te brengen. Het resultaat zal een „sociaal wetboek" zijn. Met het werk is een flink aantal jaren gemoeid. O NOODWET Dr. Veldkamp bereidt ook een nood wet-geneeskundigen voor. Hierdoor moeten alle medici in ons land, ook de tandartsen, in tijd van nood kunnen worden ingezet. O AlARMSCHEMA Een deskundige commissie bespreekt de mogelijkheden om in ons land een gepaste oplossing te vinden voor het probleem van het radioactieve afval uit kernreactoren e.d. Er worden alarm schema's opgesteld voor het geval een fout in een reactorcentrale besmet tingsgevaar voor de omgeving oplevert. Petten heeft al zo'n alarmschema. Een werkgroep doktert aan een schema voor lokaal optreden bij kleine calami teiten met stralende stoffen. O VIER MINUTEN De gemiddelde patiënt krijgt van de gemiddelde huisarts in Nederland vier minuten aandacht. De positie van de huisarts is (helaas) tanendy .zegt minister Veldkamp in zijn he grotingstoelichtingEen commissie van huisartsen bestudeert de midde len om daar verandering in te brengen. O IIORE- KORTER Er wordt een werktijdenverkorting voor Horecapersoneel voorbereid. Van maximaal 53 uur per week (101 uur in twee achtereenvolgende weken) wordt de werktijd 51 uur per week (96 uur in twee achtereenvolgende weken). O VERMOGENSAANWAS Over het Orede vraagstuk van de winstdeling en de vermogensaanwasbe- lasting zal de regering advies aan de S.E.R. vragen. Dr. Veldkamp zal meer over zeggen in zijn memorie van antwoord op de algemene premiespaar- wet. O EMIGRATIE Voor vrywcl alle belangrijke emigra- tielanden valt een bescheiden opleving van het aantal immigranten te signale ren. „We zyn het dieptepunt voorbij" concludeert de minister. O P.B.O. Dr. Veldkamp en staatssecretaris De Meyer zullen de uitbreiding van de P.B.O. blijven stimuleren- Aan de S.E.R. zal worden geviaagd of er ook andere vormen kunnen worden gevonden om de doelstellingen van de wet op de P.B.O. te verwezenlijken. Ook over de ondernemingsraden krijgt de S.E.R. haar zegje te zeggen. DE NEDERLANDSE zuivelindustrie zal geen melk naar Frankrijk uitvoeren met het oog op de huidige melksituatie in ons land en de ontwikkeling in de E.E.G. TWEE MANNEN hebben in Den Haag een overval willen plegen op een be drijfsleider, die 1300 op zak had. De aangevallene verweerde zich en de overvallers sloegen op de vlucht. MIES BOUWMAN zal met ingang van 1 januari het programma „Anders dan anderen" op het beeldscherm brengen, waarmee zij haar t.v.-come-back zal ma ken. DE DIRECTIES van de Stork-fabrieken in Hengelo en Zwolle gaan hun arbei ders in het kader van de onderne mingsgewijze differentiatie hogere lo nen uitbetalen. HET VATICAAN heeft besloten een kostbare relikwie van de apostel An dreas dezer dagen plechtig terug te geven aan de Grieks-orthodoxe kerk. EEN MANIAK heeft in het aquarium van Ouwehands dierenpark in Rhenen danig huisgehouden. Alles wat los en vast zat werd in de bakken gesmeten en vissen werden van bak verwisseld. DE GAULLE is gisteren in Venezuela aangekomen voor een officieel bezoek Er zijn zeer strenge veiligheidsmaatre gelen genomen. Venezuela verwacht van Frankrijk een aanzienlijke lening voor huizenbouw. VOLGENS het Russische persbureau Tass hebben Amerikaanse torpedoboot- jagers vrijdag voor de kust van Viet nam drie schepen tot zinken gebracht. Weersverwachting medegedeeld door het K.N.M.I.. geldig tot vanavond: Toenemende bewolking met vooral in de kustprovincies kans op regen. Zuidwestelijke wind. Iets minder koud. Vandaag: zon onder 18.39 uur. Maan op 19.26 uur. Morgen: zon op 6.28 uur. Maan onder 8.11 uur. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG In 1965 zullen zeer hoge eisen worden gesteld aan het sociaal-economische beleid. Ongewenste gevolgen van de grote loonsverhogingen in 1964 moeten worden voorkomen of geredres seerd. In ieder geval moet worden voorkomen, dat de loononderhan delingen andermaal in een gespannen sfeer moeten plaatsvinden. Dit zegt minister dr. G. Veldkamp in zijn begroting van Sociale Zaken. De minister vindt het van belang een inzicht te verkrijgen in de oorzaak van een overschrijden van de overeengekomen loonkosten stijging. Het is volgens hem niet voldoende, alleen te wijzen op de bijzondere spanning op de arbeidsmarkt en de sociale onrust. Ook bestaande achterstanden en de wijze van functionering van de interne coördinatie hebben tot deze overschrij ding bijgedragen. In de toekomst moet niet nog eens zo sterk van de in het centrale overleg overeengekomen uit gangspunten voor de loonvorming wor den afgeweken, aldus de minister, an ders zou de feitelijke ontwikkeling tot norm worden verheven. En dat zou er opnieuw toe leiden dat het gezag van alle bij de loonvorming betrokken per sonen en instanties ernstig zou worden aangetast. Over de omvang van de loonsverho ging kan de minister uiteraard nog niets zeggen, maar hij wijst er wel op dat de economische ontwikkeling een enigszins beduidende verbetering niet toelaat zonder dat daarbij op lange ter mijn de welvaartsgroei in gevaar wordt gebracht. Dit moet men zich goed rea liseren, aldus de minister. De aangekondigde verhogingen van A.O.W. en A.W.W. kunnen in het so ciaal-economisch programma worden opgenomen zonder dat het bereiken van de gestelde doeleinden in gevaar wordt gebracht, aldus de minister. „Het is geen eenvoudige opgave voor 1965 een evenwichtig sociaal-economisch beleid te voeren, aangezien de verschillende doeleinden niet alle in gelijke mate kunnen worden gerealiseerd. Daarom is het in het bijzonder zaak om die doeleinden in een gegeven periode cen traal te stellen, die voor de sociaal- economische ontwikkeling op dat mo ment de meest strategische positie in nemen". De niet onbelangrijke overschrijding met circa 3,7 procent van de bij het loonakkoord overeengekomen ge middelde loonstijging heeft in zoverre gunstige resultaten afgeworpen, dat hierdoor de omvang van de zwarte- loonvorming op aanzienlijke wijze is verminderd, aldus de minister. In de eerste helft van 1964 is de zwarte-loon- vorming duidelijk minder geworden. In het eerste kwartaal daalde ze zelfs met 30 procent. De minister heeft de in druk dat in het bedrijfsleven als totaal nog 4 procent zwart loon wordt betaald, legen 6,6 procent in 1963. Tenslotte deelt de minister mee dat hij de mogelijkheden wil nagaan om het wettelijk kader van het systeem van loonvorming en de daarmee sa menhangende onderwerpen in één en kele regeling samen te vatten, uitgaan de van het nauwe verband tussen de collectieve regeling van arbeidsvoor waarden, de wijze van goedkeuren daarvan, het toezicht daarop en het voorkomen, resp. beslechten van ge schillen daarover. Over een aantal grondgedachten voor een nieuwe ar beidsvoorwaarden-wetgeving wil hij ad vies vragen aan de Sociaal-Economische Raad. ke voorwaarden de potentiële arbeids reserve onder vrouwen met gezinsver antwoordelijkheid kan worden geacti veerd. Overigens is al uit een ander onderzoek gebleken dat de werkgevers weinig op hebben met het aanstellen van vrouwen in „gebroken werktijd". Sprekende over de situatie op de ar beidsmarkt zegt hij o.m. ook, dat de werving van buitenlandse arbeidskrach ten in 1963 nauwelijks voldoende was >m het toenemende aantal teruggekeer- le arbeiders te compenseren. De spanning op de arbeidsmarkt ^podzaakte, volgens de bewindsman, tot :cn soepel overwerkbeleid. In 1962 werd toestemming gegeven voor 3,25 miljoen overuren boven de normale werkweek, in 1963 voor bijna 4 miljoen overuren. Het feitelijke aantal overuren bedroeg in die jaren 6,6 en 8 miljoen. Hij acht het twijfelachtig of een zeer lange ar beidsduur op langere termijn bevor derlijk kan zijn voor een verhoging van de arbeidsproduktiviteit. De minister spreekt in zijn begroting ook over de positie van de gehuwde vrouw in het arbeidsproces. Hij deelt mee dat aan een onderzoekinstituut op dracht gegeven is na te gaan onder wel- NEW-DELHI De Indiase minister van defensie. Chaven, heeft in het par lement bekendgemaakt dat Rusland bereid is India straaljagers van het type Mig-21 plus lichte tanks en heli kopters te leveren. Een Russisch aan bod inzake schepen voor de marine, waarbij een onderzeeboot, wordt nog bestudeerd. Chaven zei niet hoeveel straaljagers Rusland wil leveren. Het zouden er echter voldoende zijn om drie of vier squadrons opnieuw uit te rusten. De Migs-21 zijn „superieur aan de Chi nezen", aldus de minister voor defen- sieproduktie, Thomas. Met de Russische leveranties zou een bedrag van ongeveer 170 miljoen dol lar gemoeid zijn. Dit zou ongeveer 70 miljoen dollar meer zijn dan de waarde van de hulp die door de Verenigde Staten is aangeboden. Het Amerikaanse program betreft in de eerste plaats voortzetting van de le vering van uitrusting voor de Indiase troepen aan de grens met communis tisch China in de Himalaya-bergketen. Het gaat om iuchtafweerwapens, com municatie-uitrusting. transportvliegtui gen en uitrusting voor de wegenbouw. Amerika heeft ook beloofd te helpen bij de financiering van een granaatfabriek. De regering van India werkt aan een goed uitgerust leger van 825.000 man, een luchtmacht van 45 squadrons, waar in de Vampires en Mystères door mo derner jets worden vervangen, verbe tering van de radar voor luchtafweer en van de defensiecommunicaties en DEN HAAG Een cafetariahouder in Den Haag kreeg gisteren ongewenst be doek van een huurman, die met potten, pannen, patates en ander spullen naar hem begon te gooien De cafetarialiouder voelde zich be dreigd. Hij gooide met een pannetje de buurman kokend frituurvet over hoofd en bovenlichaam. De buurman en de cafetariahouder moesten, respectievelijk ernstig en licht gewond, naar een zie kenhuis worden overgebracht. vervanging van bejaarde schepen van de marine. Rusland heeft ook beloofd meer vaart te zetten achter de bouw van een fa briek voor Migs in India. Er zullen in India tenminste 60 Migs worden geas sembleerd uit onderdelen die in Rus land zijn gemaakt. Rusland zal 20 helikopters leveren. Het aantal te leveren Russische tanks werd door de minister niet genoemd, doch het verluidt dat men er in India meer dan 100 verwacht. Alle aankopen in Rusland zullen wor den betaald met Indiase valuta, die Rusland kan gebruiken voor de ver werving van goederen en diensten in India. UTRECHT De Utrechtse specialist in aderziekten, de heer P. C. Koppert, is met ingang van gisteren weer „ge woon" huisarts. Zelf noemt hy deze omschakeling „een groot offer", dat hij brengt om te ontkomen aan het re gime van de ziekenfondsen, die hem nu geen contractbreuk meer zullen kunnen verwijten. De heer Koppert heeft, zoals bekend, al sinds 1952 onenigheid met de zieken fondsen over de honorering van spe cialisten en over het feit dat zelfstan dig gevestigde specialisten te weinig gebruik kunnen maken van ziekenhuis bedden voor hun patiënten. Op een ge geven ogenblik weigerde de heer Kop pert patiënten te helpen voor een ho norarium (soms van slechts acht gul den voor tien behandelingen), dat nog niet eens de verbandkosten dekte. Zie kenfondspatiënten, die hem verzochten om een particuliere behandeling, hielp hij wel en hun stuurde hij uiteraard een rekening. Naar aanleiding hiervan hebben de zie kenfondsen hem in het voorjaar als medewerker ontslagen, maar de pre sident van de rechtbank in Utrecht bepaalde in kort geding dat zij het contract niet eenzijdig mochten verbre ken en dat zij hem als medewerker moeten handhaven. Over deze kwestie is nu een civiele procedure aan de gang, terwijl er tevens bij het me disch tuchtcollege nog een klacht te gen de heer Koppert in behandeling is wegens het ondermijnen van het aanzien van de medische stand door enkele uitspraken die hij in het open baar heeft gedaan. Vooruitlopende op de uitspraken, heeft de heer Koppert besloten weer een huisartsenprakrijk te beginnen. „Dan hebben de ziekenfondsen geen vat meer op me". In een normale praktijk, aldus de heer Koppert, komen meestal maar enkele gevallen van „open be nen" (zijn specialiteit) voor en die pa tiënten kan ik dan behoorlijk behan delen. De andere huisartsen kunnen dergelijke gevallen nu niet meer naar hem verwyzen, zodat hij voor wat zijn specialisme betreft alleen nog maar particuliere patiënten behoeft aan te nemen. (Van één onzer redacteuren) BREDA Langzamerhand is de verschijning van prinses Irene en haar echtgenoot in West-Brabant niets ongewoons meer. Was het prinselijk paar zondag al in Breda gesignaleerd, gisteren zag men de prinses en don Carlos wederom in deze stad Zij kwamen toen juist van Raams- donksveer, waar don Carlos om circa 12 uur een langdurig bezoek aan het (Bijzondere correpondentie) ROME Voor het Vaticaans conci lie is „het uur der waarheid" aangebro ken. Mendoelt hiermee op de stem mingen over het schema „De Kerk" (en dan met name het 3e hoofdstuk, dat handelt over het collegiaal karakter van het bisschopsambt), die gisteren zijn begonnen. Van hét begin af is dit hoofdstuk ge zien als een aanvulling, eventueel een correctie, op hetgeen Vaticanum I hier over vaststelde. Bij de eerste stemmingen werd al dui delijk dat een meerderheid der vaders meegaat met wat vorig jaar proviso risch, door een opiniepeiling, bleek: dat naar hun inzicht Christus de apostelen (bisschoppen) als college heeft willen belasten met de zorg der gehele Kerk, met Petrus (de Paus) als hun hoofd. Algemeen wordt verondersteld dat de Paus indien de vaders met grote meerderheid het gehele schema aan vaarden loyaal aan de zo gewenste decentralisatie van het bestuur der Kerk zal meewerken. Welke vormen van de centralisatie hij zal voorstaan is niet bekend. Verwacht mag worden dat de Paus niet over ijs van één nacht zal gaan. Ook zal er tijd nodig zijn om de theologie van het pauselijk primaat en die van de collegialiteit met elkaar in verband te brengen. Hier in Rome zegt men dat na aan neming van het schema over de Kerk en dat over de oecumene, het concilie over zijn hoogtepunt heen zal zijn. Veel vaker hoort men echter betogen dat hierna een concilieperiode van geheel nieuw elan zal beginnen, gericht op de aanpassing, zoals de zittingen tot nu toe in het teken van de vernieuwing hebben gestaan. postkantoor bracht, terwijl prinses Irene in de Jaguar-sportwagen van haar man een brief zat te schrijven. Een voorbijganger merkte de wagen op en zag don Carlos juist uit het postkantoor komen. „Dat lijkt Carlos wel", zei deze voorbijganger tot en kele arbeiders die daar juist passeer den. „Ja, ik ben Carlos", kreeg hij ten antwoord. Prinses Irene en haar man bleven geruime tijd met dege nen die rond de auto stonden, praten. Zij vertrokken echter met haastige spoed, toen vlak achter de Jaguar een auto met het „pers"-plaatje stopte. Prinses Irene onttrok zich aan de nieuwsgierige blikken door een voile voor haar gelaat te doen. Om circa half één werd de Jaguar in Breda gesignaleerd. Ook daar bracht don Carlos een bezoek aan het postkantoor. Bij het station van de N.S. kocht het paar een exemplaar van onze krant, waarin de foto's van het bezoek aan Soesldijk stonden. Wederom ontsnapte het paar aan een fotograaf zonder dat deze laat ste overigens wist dat hij de foto van het jaar had kunnen maken. De foto graaf had namelijk meer aandacht voor de Jaguar dan voor de inzitten den. Toen de auto van het prinselijk paar wegreed nam hij voldaan de opengekomen plaats in (Van onze radio- en t.v.-redacteur) HILVERSUM In antwoord op be richten dat de KRO-gids 20.000 abon nees aan Tele vizier" zou hebben ver loren, heeft KR O-voorzitter mr. H. W. van Doorn gisteren verklaard dat er de laatste 14 dagen zeshonderd bedankjes waren geboekt, waartegenover echter 750 nieuwe abonnementen stonden. De KRO telt 600.000 begunstigers en voelt zich happy, aldus mr. Van Doorn. Het hakken op de zuilen wordt in Ne derland langzaam doorzien als een stuk politiek van bepaalde belangengroepen. In 1963 heeft de KRO uit eigen midde len ruim 2 miljoen in de program ma's geïnvesteerd. Hoewel de Bond zonder Naam aan de R.E.M. gaat meewerken, wil de KRO de deur voor deze bond en haar (soms omstreden) sprekers niet sluiten. Malta is onafhankelijk geworden binnen het Britse Gemenebest. Hier zien we het momentwaarop voor het eerst de vlag van de nieuwe staat gehesen wordt in Valetta: v.l.n.r. prins Philip van Engeland, gouverneur-generaal sir Maurice Dorman, mevrouw Oli vier, echtgenote van de Maltezer premier en de Britse minister voor Gemenebest-zaken, Duncan Sandys (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het Haringvliet gaat een jaar later dicht dan oorspronkelijk vastgesteld was. Het wordt nu 1969 vooraleer de gehele afsluitdam is aan bracht. Dit is de enige teleurstelling in de analyse van minister Van Aartsen over de Deltawerken in 1964 en 1965. De afsluiting van het Volkerak kan ty- dig voor die van het Haringvliet plaats vinden. Het werk aan de zeehaven in het Zuid-Sloe komt dit jaar geheel gereed. Voor het opruimen van wrakken in de Westerschelde komt 300.000 gulden ter beschikking. De brug in de Oude Bredase Baan over het Markkanaal bij Terheijden wordt volgend jaar geopend. Voor de bouw van nieuwe sluizen met toelei- dingskanalen in het Wilhelmina- en Markkanaal bij Oosterhout kan nog geen geld beschikbaar gesteld worden. Andere werken moeten volgens minis ter Van Aartsen voorgaan. Mochten er kansen komen om voor 1966 fondsen te Krijgen, dan komt er in 1965 een aanbe steding. BERLIJN Dc Oostduitse premier, Otto Grotewohl die al jaren wegens slechte gezondheid zijn ambt niet heeft kunnen uitoefenen, is gisteren op 70-jarige leeftijd overleden aan leukemie. Naar ver wacht wordt zal hij worden opgevolgd door Willi Stoph, de waarne mend premier. kwartier in Hannover had, uit de partij gestoten. Grotewohl was een goede stroman in de door de Russen gevormde marionet tenregering. Hij was actief, gezond, in telligent, sluw .cn zijn duidelijk verlan gen in de politiek vooruit te komen kwam de Russen goed van pas. Een andere factor in zijn voordeel was het feit dat hij een overgelopen socialist was en niet een in Moskou opgeleide politicus. Zyn aanwezig heid gaf dc Oostduitse regering meer authenticiteit. Grotewohl was over liet algemeen gezien bij zijn superieuren zowel als by zijn ondergeschikten. Hij was altijd hoffelijk, sprak met beschaaf de en zachte stem behalve by politieke redevoeringen en was sterk nationalistisch, ondanks zyn communistische neigingen. Hoewel hij een beminnelijke persoon lijkheid was, had hij veel vijanden als gevolg van zijn zogenaamde verraad aan de socialistische zaak. De S.P.D.- leiders, vroeger zijn beste vrienden, noemden hem openlijk een verrader toen hij zich bij de communisten aan sloot. De communisten in de Oostzone bejubelden hem als een held. Otto Grotewohl, in armoede geboren, heeft in een zich veranderende wereld het politieke spel gespeeld dat hem het hoge ambt van minister-president van Oost-Duitsland opleverde. Op 7 oktober 1949 werd hij eenstem mig in Berlijn benoemd toen de nieu we staat in wording was. De uiterlijk zachtaardige Duitse poli ticus zag zijn kans toen hij in septem ber 1945 zijn sociaal-democratische par tij in de door de Russen bezette zone van Duitsland met de communistische partij liet samensmelten. Het resultaat van deze fusie was de communistisch- socialistische eenheidspartij, de S.E.D. Socialisten in heel Duitsland protes teerden tegen deze gedwongen fusie, maar Grotewohl zette zijn wil door. Hij werd door de S.P.D., die haar hoofd- Grotewohl werd op 11 maart 1894 ii Brunswijk geboren. Reeds op 18-jarige leeftijd, toen hij als boekbinder zijr brood verdiende, sloot hij zich aan bij de S.P.D. Hij volgde colleges aan de universiteit van Hannover en Berlijn maar studeerde nimmer af. Tijdens de eerste wereldoorlog were hij tweemaal gewond. In de daaropvol gende jaren van verwarring werd hij driemaal benoemd tot ministeriële functies in de regering van de deel staat Brunswijk. Van 1925 tot 1933 wai hij afgevaardigde in de Rijksdag. Toen de nazi's in 1933 aan de mach kwamen werd Grotewohl uit de Rijk? dag gezet. Hij verhuisde naar Hamhui- en werd een voorspoedig zakenman. In 1938 werd hij door de nazi's ge grepen en acht maanden lang gevangei gezet verdacht van hoogverraad. Hi, werd evenwel vrijgesproken wegen? gebrek aan bewijs. In 1939 bracht hij vier maanden in hechtenis door na een mislukte samenzwering tegen Adolf Hitler. GROTEWOHL. politiek atleet DEN HAAG Ongeveer de helft van het meer dan honderd man tellen de personeel van de E.M.S.-Continental is ontslag aangezegd. Het werd gege ven in verband met de voorgenomen re organisatie en gaat in op 1 november, zo heeft de E.M.S. gisteravond meegedeeld. De oudere personeelsleden krijgen wachtgeld. Voor alle ontslagen werkne mers geldt een garantieregeling tot het einde van dit jaar. Het ontslag is de ongeveer 60 werk nemers van Continental (de dochter onderneming voor de horecasector van de E.M.S.) schriftelijk meegedeeld. Of nog meer ontslagen wegens reorganisa tie zullen volgen kon dr. J. J. Goud smit, secretaris van de raad van bestuur van E.M.S., bevestigen noch ontkennen. De garantieregeling, waarover vol gens dr. Goudsmit niet is overlegd met de vakbonden, houdt in dat ontslagen werknemers, die op 1 november nog geen nieuwe werkkring hebben gevon den, hun loon of salaris doorbetaald krijgen eventueel tot en met 31 decem ber van dit jaar. (Advertenties) BREDA VRAAGT j

de Stem | 1964 | | pagina 1