Atletiek* 1 Karei Leijten wint ronde Rijsbergen PETER POST ALS TEMMER IN KOKEND SPORTPALEIS Fraaie omniumzege met kampioen Jan Janssen Cees Lute triomf ronde Picardië in BAS VAN DE BOM 1e BREDASE LUNETRONDE Sensationele finale at let iekint er la n cl in van de Breda De onvrijheid gaat in 't zwart gekleed Cees Lute zeer knap te Breda Glorieuze enlree Jo de Roo a/s fraaie vijfde PETER BLUFT BIJ FLANDRIA 2e Grand Prix Nederland-Denemarken 106-105 Achterstand Belangrijke zege estafette-ploeg Jos Vervest is kampioen 47/2 Beslissing DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 21 SEPTEMBER 1964 ANTWERPEN. De vijftienduizend toechouwers, die zaterdag- avond in het Antwerpse Sportpaleis hun francs neertelden voor een doodgewoné wielermeting, kregen voor dezelfde prijs een volkomen ongewone circusvoorstellin te zien. Reeds één uur voor de aan vang van de wedstrijd kronkelde Peter Post als een slang door zijn cabine, gif spuitend op zijn onzichtbare aartsvijand Rik van Looy. De Amstelveense renner hulde zich, bedroefd, omdat hij niet meer in de Belgische wegwedstrijden mag starten, geheel in het zwart en stapte met het bleke masker van een diep geschokte clown naar de piste onder een kabaal, dat gevaar opleverde voor de dakconstructie van de „tent". Aan de rand van het ovaal stond inmiddels de fraai uitgedoste Ossendrechtse fanfare „De Hoop". Bij het binnenkomen van Peter Post gaf de kapelmeester zyn lieden het signaal nog wat meer geluid te produceren, hetgeen zij met een on gelofelijk gemak deden. Na de ovationele begroeting van Peter en de uitgebreide huldiging van wereldkampioen Jan begon de wedstrijd en kreeg Post het zeer uit gebreid van de stok met Zijne-Wielcr-Majesteit Rik van Steenbergen, die als een leeuw tekeerging. Het gevolg was, dat alle voorradige Belgen een enorm „aboe- geroep" aanhieven, maar de vijfduizend Hollanders, die redeneerden, dat zij door de wereldtitel van Jan Janssen allemaal recht hadden op rangverhoging, schopten aanzienlijk meer herrie dan de eerstgenoemden. Temidden van deze ontzettende hel zat directeur Louis de Winter onnoemlijk fijn te glimlachen en temidden van deze akte keerde Peter Post terug naar zijn kooi om aldaar aangekomen laconiek op te merken, dat het een heerlijk feest was geweest. Een heerlijk feest zonder Rik van Looy. gen. Dat was de brave Belgen teveel. Zij joelden en joelden, maar dat namen de Nederlanders en speciaal de Ossendrech- tenaren (duizend man sterk) helemaal niet. Gesteund door de Nederlandse fan fare schreeuwden zij de Belgen hun ei gen sportpaleis uit en dit tot grote vreugde van Louis de Winter en tot ge noegen van de uit de roulatie verdwij nende acteurs, die in de stallen vriende lijke woorden met elkaar spraken. ,Was dit niet mooi Rik?, vroeg Peter. '„Was dit niet mooi, Rik vroeg Peter. PIET HACK (Van onze correspondent) RIJSBERGEN Voor de veertiende keer werd zondag te Rijsbergen de jaar lijkse wielerwedstrijd „de hel van Oekel" verreden, die ondanks het slechte weer veel strijd te zien gaf Bij de amateurs, die 100 km moesten wegtrappen, ging het tussen Karei Leyten uit Breda en P. Braspennincx uit Rijsbergen. Eerste werd Leyten in 2.26.55, 2 Braspennincx. 3 P. Heijnig. Rotterdam, 4 M. Breewer, Utrecht, 5 C. Broekmans, Zevenbergsche- hoek, 6 P. Kettenis, Den Haag, 7 H. van Pieren, Uithoorn, 8 F. Broeren, Sprundel, 9 C. van Dorst, Rotterdam, 10 R. Huy- bregts, Etten. Bij de nieuwelingen (50 km) werd L R. Peynen, Woensdrecht in 1.14, 2 D Smit. Rotterdam, 3 A. van Est, Fijnaart 4 M. Bertol, Den Haag. 5 J. de Zwart. Rotterdam. 6 A. van Overveld, Zegge 7 A. Akkermans. Nieuw Vossemeer, 8 A Pieters, Maassluis, 9 R. Wagtmans, Zun- dert, 10 M. Broeren, Zevenbergen. Eerste bij de aspiranteni 25 km, ia ge worden A. Stroosnijder, Kruiningen ir. 39.48, 2 J. Buys, Zwanenburg, 3 J. var. Dongen, Made. 4 K. Frijtcrs, Zegge, 5 M, Gommers. Zundert, 6 R. Rops, St. Wille- brord. 7 Th. Schouwenaars, Kruiningen 8 M. de Braber, Rotterdam, 9 J. Glas, Eindhoven, 10 R. Lobbezoo, Dordrecht Rik. Peter Post? Hij zette zijn tanden vóór het werk begon in het vlees van Rik van Looij. Hij beweerde de bewijzen te heb ben, dat hij door de voormalige keizer uit een drietal criteria werd geweerd. „Drie organisators hebben mij in het oor gefluisterd, dat Rik van Looij alleen in hun wedstrijden wilde rijden als ik van deelneming werd uitgesloten. Ik wist dat reeds voor het kampioenschap in Salanches. In die Franse stad voelde Rik zich een heel grote jongen. Hij zei tegen iedereen, die het wilde horen dat hij met Edgard Sorgeloos en Wara Seis wereldkampioen zou worden. Dat wilde ik wel eens zien. Ik wenste voor de oranjeploeg te rijden. Mocht ik mis schien in een wedstrijd op Franse bodem en onder de reglementen van de UC1 iets voor landgenoten doen? Kon de Belgi sche Wielerbond en in het bijzonder Ar nold Standaerd van mij verlangen dat ik voor Rik van Looij zou rijden?". „Peter: gij zijt géén dief en géén moordenaar" riep Rik van Steenbergen, die ter begroeting was komen aangewan deld en hij drukte de lange, lenige der- nykampioen hartelijk de hand. ,,Ik voorspel", repliceerde Peter Post: ..dat woensdag, wannea- de heren-mar telaren weer op het Martclaerenplein van Brussel vergaderen ook Benoni Be- heyt en Willy Bocklandt worden ge schorst". ,,Het is uitstekend, dat Rik van Looij het niet is geworden", lachte Rudi Altig. „Rik van Looij kwam onmiddellijk na de finish naar mij toe in Sallanches.. en hij zei:" Fijntjes, Jan Janssen is we reldkampioen". Ik schreeuwde hem toe dat dit voor mij nog wel eens goed zou kunnen zijn en dezelfde avond was ik koppelgenoot van de kampioen. Ik zal ze. Peter Post zweeg, maar zijn vurige ogen en zijn aanmoedigende blik aan het adres van Jan Janssen vertelden, dat hij op deze avond zou vlammen: dat hij de Belgische Wielerbond hopeloos be lachelijk zou maken. Hij behoefde het niet eens zelf te doeri, want. De entree van de populaire Peter was overweldigend. Het veroorzaakte meer lawijt dan tien kanonnen ooit kunnen presteren. Er moest echter ook een stuk je worden gefietst. Het spel begon met een sprint a deux. Post, in de eerste reeks tegenover de snelle Rudi Altig ge plaatst, bofte niet, maar door een linke manoeuvre (hij reed „schone" Rudi op een haar na tegen de balustrade) won hij. Het publiek reageerde nauwelijks. Het was tenslotte maar een Duitser, die in de schaar werd genomen. De vol als een beer door de piste te kruipende gende vertoning van Peter, contra de Jean Stablinsky, bezorgde hem geen moeilijkheden, maar inmiddels had Jan Janssen verloren van Jacques Anquet.il. De klap moest komen in de derde serie, waarin Peter tegenover Rik I werd gezet. Het begon zeer eenvoudig. Post ve trok van kop, maar wilde aan de Bel gische wielerkoning de leiding opdrin- Peter Post: in het zwart, omdat de Belgische hond hem dwars zit. Dat lukte niet en daarom moes gen. Dat lukte niet en daarom moest Peter, die intussen van een clown een dierentemmer was geworden, iets anders proberen te versieren. Hij reed onver stoorbaar naast Rik en legde als het ware zfjn sierlijke hoofd in de muil van de Belg. De leeuw van Vlaanderen was echter allerminst tam: schudde met zijn kop en met zijn manen en de herrie was er. Hulde aan Jos Linders, wielrenner te Roosendaal. Jos zegevierde zondag in het Belgische criterium te Balen-Nethe. Hij klopte Jos Verachtert, Rik Luijten en andere rappe jongens. Neen, Peter Post was er niet bij. Over naar Zeeuwsch-Vlaanderen. Wim de Bois heeft in het Belgische plaatsje Eine (hebt u daar wel eens eerder van gehoord?) gewonnen. Wim liet alle Belgen met fietstalenten ach ter zich. tweede plaats en de eindoverwinning. Uitsalg zaterdag 1 Melckenbeeck (Belg.) 5.48.46, 2 Dc Roo (Ned.), 3 Haeseldonckx (Belg.). 4 Groeneweg (Ned.), 5 Damen (Ned.). 6 Groussard (Fr.), 7 De Haan (Ned.). 8 Le Her (Fr.), 9 Gainche (Fr.), 10 Van de Kerkhove (Belg.), 11 Lute (Ned.), 16 AMIENS De 23-jarige Cees Lute uit Van Aert (Ned.) allen in dezelfde tijd als Castricum is de opvolger geworden van Melckenbeeck, 24 Maliepaard (Ned.), op zyn land- en ploeggenoot Bas Malie- 3.56. paard, door zondag in Amicus de twee- Ui(sI zondag daagse Ronde van Picardi te winnen. - 45 In Gilze waren in het weekeind de Lute maakte op beide dagen deel uit! 1 Reybroeck (Belg.) 5.55.54, 2 Lute De vele Belgische wielervrienden oor deelden immers, dat dit het moment was om Peter Post op te vreten. De coureur- in-het-zwart bereikte echter met zijn ma noeuvre dat Rik I aan de leiding kwam. Zo hard fietste plotseling van Steenber gen, dat Peter klop kreeg. Iedereen kon zich daarmee wel zo ongeveer verenigen, AMSTERDAM. Peter Post heeft de knoop doorgehakt: hy blijft het volgend jaar bij het Belgische extra-sportieve merk Flandria-Romeo. De afgelopen we ken is Post van allerlei zijden bena derd, ondermeer in Sallanches door An- toine Magne, de directeur-sportive van Mercier, en daarna ook nog door het Italiaanse merk Ignis, dat van plan is volgend seizoen weer met een sterke wegploeg aan de markt te komen. Na alle aanbiedingen tegen elkaar te hebben afgewogen heeft Post besloten zijn contract met Flandria, waarvan Lomme Driessens ploegleider is. voor een jaar te verlengen. In deze Belgische formatie hebben ook bijgetekend Huub Zilverberg en Lambert van der Ven, terwijl de amateurs Jos. van der Vleu ten en Jan Pieterse eveneens een con tract hebben gesloten met de Belgen. Jan Pieterse, die deel uitmaakt van de Olympische wielerploeg, zal tot 1 ja nuari als amateur blijven rijden en daar na overgaan tot de onafhankelijken. Voor Jos van der Vleuten liggen de zaken eniszins anders. Deze Brabander, die de laatste maanden goed op dreef is en nog deze week de Ronde van het IJs- selmeer op zijn naam schreef, hoopt als nog in de Olympische ploeg opgenomen te worden. De kans daarop is aanwezig want niet alle reeds gekozen Tokio-gan- gers zijn in vorm. Maar mocht van der Vleuten niet naar Tokio gaan dan maakt hij op 11 oktober zijn profdebuut in de klassieker Parijs-Tours. Flandria, dat dit jaar in de Tour de France al na een week tal van renners was kwijt geraakt en verder geen rol speelde, wil in 1965 goed terugkomen. Men heeft daarom ook het ook op Rudi Altig en van Coningsloo, maar deze twee hebben het aanbod nog in beraad ge houden. maar het tweede programmapunt was een klassementswedstrijd over dertig ronden met tien klassementen. Jan Jans sen won het eerste, Rik het tweede en zo ging dat een beetje over en weer. Peter Post verzamelde tenslotte de mees te punten, maar de twee rivaliserende ploegen (Peter Post - Jan JanssenRik van Steenbergen-Benoni Beheyt) bleven voor het totaalklassement op gelijke hoogte. Het derde programmapunt heette een afval wedstrijd. Jacques Anquetil. Ray mond Poulidor, Rudi Altig en Jean Sta blinsky vielen als figuranten weg. De grote pistejongens schoten over en wat was thans *t probleem? Peter Post moest maken, dat. Jan Janssen minstens op de derde plaats eindigde, want alleen daar door zou het mogelijk zijn de zaak in evenwicht te houden. Peter kroop aan het v/iel van Rik van Steenbergen en zorgde er voor, dat Jan Janssen naast hem kwam te liggen. De wereldkam pioen moest demarreren: deed het en terwijl dat gebeurde stopte Post plotse ling af, hetgeen de pal achter hem rij dende Benoni Beheyt ook moest doen. Jan Janssen was veilig en Peter sloeg Het is duidelijk genoeg. De wieler vrienden nemen het gekonkel van Rik van Looij met Arnold Stand aerd niet. Het spandoek moest na tuurlijk worden uitgerold boven de hoofden van Peter Post en Jan Janssen. Benoni Beheyt moeiteloos. Het was su- pertactisch, maar het publiek, het Bel gische publiek.. Omdat Rik I de slot- sprint won handhaafden de beide ploe gen zich met eenzelfde aantal punten op precies dezelfde hoogte. Resteerde de au- stralische achtervolging over vijf kilome ter. Dat was iets voor Peter, die als een waarachtig temmer de meeting re geerde. Hij schoot weg. Jan Janssen volgde schitterend, nam buiten verwach ting uitstekend over en omdat Rik van Steenbergen geen centiem steun had van Benoni, werden de Belgen na 3260 meter schutters actief. De kijkers waren ge tuige van een klein .drama, want Sint- Hubertus uit Rijen, dat dacht de titel te veroveren en op fluweel zat, verloor toch nog. Het korpsschieten was voor Pro Patria uit Oosterhout. Persoonlijk kampioen werd J. Bouwman van de zelfde vereniging. De prijzen reikte voor zitter L. van Engelen uit in café „De Fijnproever". Nog wat wielrennen. John Leyten uit Breda (broer van Karèl) werd twee de in het Belgische Loenhout. Terug in West-Brabant. eD Bergse zeehengelvereniging De Eendracht or ganiseerde de laatste wedstrijd van het zoutwaterseizoen. Nieuw-Vossemeer won de verenigingsprijs. De persoonlijke ti tel was voor C. van Zitteren, eveneens uit Nieuw-Vossemeer. Het KNAU-bestuur toonde zich te Breda zeer enthousiast over de organi satie van de grote atletiekwedstrijd Ne- derland-Denemarken. Hulde dus aan „Sprint". In Bosschenhoofd werd zondag Henk Hoendervangers, -speled van het eerste elftal gehuldigd. Hij trad voor de 250e maal in die ploeg aan. Voor de aardig heid won Devo ook nog de ontmoeting contra SVC Standdaarbuiten. Met 2-1 was het helemaal feest. van de kopgroep. (Ned.) 5.55.55, 3 Huysmans (Belg:), 4 Seneca (Belg.), 5 Van de Kerkhove (B.) Zaterdag werd hen elfde, zondag twee- aUen z.t., 6 Foucher (Fr.) 5.55.59, 7 Ver- de en deze ereplaatsen leverden hem de| schueren (B.) 5.56.20, 8 De Haan (Ned.) eind-zege op. De Belg Bernard van de! 5-56.26, 9 Haeseldonck (B.), 10 Mertens Kerkhove, etappewinnaar in de Tour van! (B.), 13 De Roo (Ned.), 15 Groeneweg dit jaar, eindigde in dezelfde tijd op de (Ned.) allen z.t. als De Haan, tweede plaats. Onze landgenoten deden het overigens toch uitstekend in Pi- cardie: in het eindklassement werd de weer herstelde Jo de Roo vijfde, de tele- vizieren Jo de Haan, Dick Groeneweg en Piet Damen respectievelijk zesde, ze vende en elfde. Alleen Bas Maliepaard stelde teleur: hij kwam in de eindrang schikking nieet verdr dan de 22ste plaats. Het. heeft er zondag lang naar uitge zien dat de winnaar van de eerste rit, de Belg Frans Melckenbeeck, geen moei te zou hebben zijn positie te consolido- a 1 t t ren. Melckenbeeck's ploeggenoten con- /A PIP Cl Pil II £11*1 O O" troleerdcn tot 25 kilometer voor de fi- 1 IV U^1A 1 A<XA nish de wedstrijd geheel. Toen echter slaagde Van de Kerkhove erin weg te springen. Hij nam snel een voorsprong,! die opliep tot 1.05. Onder leiding van| Lute vormde zich een achtervolgings- groep, die op spectaculaire wijze Vande-| kerkhove vlak voor Amiens inliep. De heeft zondag de Grote Prys der Naties Belg Reybroeck nam enkele meters De eindstand 1 Lute (N.) 11.44.41, 2 Van de Kerk hove (B.) z.t., 3 Foucher (Fr.) 11.44.45, 4 Haeseldonckx (B.) 11.45.12, 5 De Roo (N.), 6 De Haan (N.), 7 Groeneweg (Nj, 8 Gainche (Fr.), 9 De Wolf (B.), 10 Melckenbeeck (B.), 11 Damen (N.) allen z.t., 22 Maliepaard (N.) 11.48.48 PARIJS De Belg Walter Boucquet voorsprong en Lute sprintte naar de (Van onze correspondent) In het „bomenkwartier" te Breda is de Lunetronde voor amateurs, nieuwe lingen en aspiranten verreden. Fikse re genbuien hadden het parcour spekglad gemaakt, waardoor er nogal wiat valpar- ingelopen. Van de drie Fransen en de tijen waren. Jammer was het, dat ook Duitser was al geen spoor meer te be-1 toeschouwers, die plotseling de weg over- kennen Rik I ingelopen! staken, bü een aantal „schuivers'' be- trokken waren en er was dan ook nogal flink wat materiële schade. By de ama teurs was Bas v.d. Bom uit 's Gravendeel de snelste. Bij de nieuwelingen zegevier de René Pijnen, hetgeen zyn 33e over winning betekende. De Schiedammer S. v. Dun ging als eerste over de finish by de aspiranten. De amateurs reden 100 km en daarvoor waren 90 ronden te rijden op het parcurs Luntestraat-Elsstraat. Na 47 km ontsnap ten Bas v.d. Bom en Dick Aerdoem en deze uitlopers begonnen met de regel maat van een klok een voorsprong op te bouwen. Het peloton, aangevoerd door Aad v.d. Breugel, kon daar niets aan veranderen. De mannen die voor het vuurwerk zorgden pakten 58 sec. P. Braspcnningx (Rijsbergen), H. Koop- mans (Halfweg), G. Liebregts (Vlijmen) vielen weg" bij valpartijen. Zij liepen flinke blessures op. M<et een bitter hart verdwenen o.a. ook de Helmonder C. Vriens en L. v. Zomeren uit de Heen. renners die eveneens onderuit gingen. Intussen wisten v.d. Bom en Aardoem hun voorsprong te handhaven en het pe loton ging pas in de aanval toen de bel voor de laatste ronde .luidde. Maar toen was het te laat. Met de gehele meute vlak achter zich ging Bas v.d. Bom als eerste over de finish, gevolgd door zijn trouwe rondemakker Dick Aardoem. honderd meter estafettelopers zijn het i i0Óe°s arhterzicr*,enTouwde'een tteerts'uitsi?gi 1 ,B' vd' Bom 100 km in dichtst bij een evenaring gekomen met groter wordende voorsprong op Ook nu ?'31'?' 2 ardoenl <Buttershoek), 3 K. een tijd van 41.2 (record 40.9) maar ver-i h oef to„Le'yten lBl"eda>; 4 A. v. Kemenade der viel er weinig bijzonders te noteren Jan SchooWnk, kaLhebber op een Uvee- lEl0dh2ven>; 5 J, v.d. Kloo_t LZundert); omdat de baan, vooral zaterdag, door de de piaats samen met de DPen Soeren Larsen, kreeg last van kramp. Langzaam echter kwam Nederland terug. Cees Koch bleef meester van de discuswer pers, Piet van der Kruk stootte de kogel het verst, Rob Heemskerk won de 200 Q»ri r» u «meter en met de sensationele estafet- terstand van de oranje-atleten. De balans tewedstrijd kwam de zege tenslotte toch nog bij Nederland terecht. zonder weinig uiteen liepen en de zeges Toegersen liep een briljante 10 kilome- eerlijk opgedeeld werden. Geweldige prestaties zijn er niet geleverd, daar zorgde het weer wel voor. De viermaal regen erg zwaar was. Die eerste dag eindigde met een ach- BREDA. Vreugde en verdriet op het „Sprinf'-terrein. Vreugde in het Nederlandse kamp waar ha zewind Fred van Herpen als laatste loper op de vier maal hon derd meter estafette juichend in de armen van officials en atleten tuimelde. Verdriet bij de Denen van wie Henning Hansen onge twijfeld de meest ongelukkige was, want door het feit dat hij op de vierhonderd meter horden de laatste hindernis niet nam, dus diskwalificatie volgde, verloor zijn land het atletiekduel met oranje. Het scheelde slechts één punt (106-105) en daarvoor was Hen ning Hansen verantwoordelijk. Het werd de arme jongen teveel. HIJ de 3000 meter steeple tot een Deense aan zocht snikkend troost bij zijn trainer die gelegenheid. Teleurstellend waren daar- bij de verrichtingen van Joop Delnoye en Jac van Eekelen, Rob Heemskerk ter wedstrijd. Na tien ronden liet hij zijn mede- liet een 5562 verhouding zien en dat resultaat kan voor een flink deel toe geschreven worden aan de afwezigheid van Chris Konings die 's morgens ge zinsuitbreiding had gekregen. Toch begon het niet slecht met drie| overwinningen op de loopnummers. Eef' Kamerbeek. Frans Luitjes (nog steeds met gezwollen wang) en Fred van Her pen zegevierden respectievelijk op 110 meter horden, 100 en 400 meter, maar de Deense atleet die naar Tokio mag, be wees zijn kracht op de 5000 meter, Jens Erik Nielsen schreef de achthonderd me ter (toegedacht aan Chris Konings) op naam en Finn Toftegard maakte Rob Heemskerk (links) vocht op de 200 meter een felle strijd met Fred van Herpen. De Waalwijker finishte als eerste. 6 J. Fransen (Halfweg); 7 T. Barten (Zevenbergen); 8 W. Bravenboer (Rot terdam); 9 J. v. Pelt (Eindhoven); 10 A. v.d. Breugel (Zwijndrecht)11 H. v. Rooij (Zeelst); 12 C. v. Dorst (Roosen daal); 13 T. Schilperoord (Zwijndrecht); 14 F. Broeren (Sprundel); 15 N. Wal- ravens (Den Bosch). Nieuwelingen: 1 René Pijnen (Woens drecht) 50 km in 1.18.45; 2 A. v. Over veld (Zegge)3 J. v.d. Berg (Hoeven) 4 D. Schmidt (Rotterdam); 5 C. Stult- jens (Oosterhout). Aspiranten: 1 S. v. Dun, 20 km in 37.10. de belangrijkste tijdrit van het seizoen, op zijn naam gebracht. Onze landgenoot Arie den Hartog werd tweede. De uitslag luidt1. Walter Boucquet (België) 2.22.49.8 over de 100 kilomeier, hetgeen een uurgemiddelde van 42,007 kilometer betekent 2. Arie den Hartog (Ned.) 2.24.56,1 3. Claude Valdois (Fr.) 2.25.14,9 4. Martin van den Bossche (Belg.) 2.25.46 5. Ludo Janssens (Belg.) 2.25.53.3 6. Michel Nedelec (Fr.) 2.25.58.9 7. Ferdinand Bracke (Belg.) 2.26.07.7 8. Jean Claude Lebaube (Fr.) 2.26.47.4 9. Camille Le Menn (Fr.) 2.26.48.7; 10. Gerard Thielin (Fr.) 2.27.05,5. BERLIJN De 39-jarige Belg Jos Vervest heeft zijn in 1962 in Düsseldorf verworven wereldtitel in het anker-kader 47/2 geprolongeerd. Met 14 matchpunten en een algemeen gemiddelde van 27,84 is de Gentenaar als overwinnaar uit het toernooi gekomen, dat tct de laatste par tijen nog vier kanshebbers kende de Belgen Vervest en Schrauwen, de Span jaard Galvez en de Nederlander Wijnen. Van hen had Vervest het voordeel niet afhankelijk te zijn van de resul taten der anderenhij had aan winst tegen Wijnen genoeg. Voor de overige drie gold. dat zij hun kansen niet meer in eigen hand hadden en alleen naar de titel konden worden geholpen". 1. Vervest (B.) 14 3063 110 366 27,84 2. Galvez (Sp.) 13 3124 129 122 24,21 3. Schrauwen 12 2826 86 236 33,25 4. Wijnen (N.) 10 2936 100 226 29,36 5. Spielmann (D) 8 2509 119 235 21,03 6. Scholte (N.) 6 2175 103 246 23,05 7. Girvez (Arg.) 6 2426 130 154 18,66 8. Rudolph (D.) 3 2209 136 113 16,24 9. Hibon (Fr.) 0 1169 113 99 10,31 echter op dat moment al even diep in de put zal als Heiming zelf. Tot onge veer negenenveertig seconden voor het einde van deze interland zag het ernaar uit dat hij met zyn roodbroeken een nipte zege op Nederland zou bereiken. Negenenveertig seconden nog De voorlaatste estafettelopers stoven gelijk op de streep af. Fred van Herpen en Joern Palsten zouden samen gaan knokken voor het eindresultaat. Een triomf van de Enschedeër betekende triomf voor Nederland. Lange Fred heeft de zich van zenuwen geen raad meer wetende supportersschare niet lang het onzekere gelaten. De man die vorig jaar op de vierhonderd meter een nieuw nationaal record vestigde sprong zó snel speelde een grote rol in de viermaal honderd meter waarbij hij op indruk wekkende wijze als laatste man de zege veilig stelde. Bij het verspringen stelde Leo de Winter iets teleur door Jens Pe- dersen voor te laten gaan en Frans van der Heyden kwam meters tekort om Soeren Jochumsen van de speerwerpzege af te houden. Twee ere-plaatsen waren er voor de Denen bij het hoogspringen en met Orla Bang als beste man bij het kogelslingeren stond Denemarken goed genoteerd na de eerste dag. Ook zondag lieten de gasten duidelyk en overtuigend van zijn rivaal weg dat merken dat ze zin hadden in de eind de vriendelijke Denen na tweehonderd overwinning want Jenserik Nielsen snel- meter al wisten dat de landenwedstrijd fje ais nummer één over de finish na met een puntje verschil verloren zou gaan. Henning Hansen stamelde veront- v>erhonderd meter horden (de drama- schuldigingen tegenover zijn makkers en tische race van Henning Hansen), Joer- sloop als een geslagen hond de bus in. De teleurstelling bij het Deense ge zelschap was van korte duur. Terugblik kend op twee dagen atletiek in Breda kon men vaststellen dat de krachten hij gen Dam bewees zyn superioriteit op de 1500 meter, waarin Henk Snepvan gers na een goede start in derde positie belandde en niet verder kwam en Thyge

de Stem | 1964 | | pagina 9