UWEN ilSJES HOUT MENIGEEN ZIT IN DE ZENUWEN, WANT DE GAULLE GAAT OP REIS r Johan de Krijger uit Groede wint op CHATEAUROUX cier- NAJAARSBEURS1964-GEBRUIKSGOEDEREN VREDENBURG GEBOUWEN TE UTRECHT GEOPEND VAN 9-17 UUR TOEGANGSPRIJS F 3.- CATALOGUS F 2.75 ZUID-AMERIKA KRI1CT EEN LASTIGE GAST Lange bedden staan klaar Veel handen Spiegelbeeld, ach zeg eens.... Bidault Half miljoen kilo bevroren paardevlees op de markt IN OOSTENRIJK: Partij ontneemt minister zijn portefeuille de superieure HALF ZWARE SHAG van DOUWE EGBERTS Liturgische kalender Parkestone Verpluiming Verkalkte beweging Afval T oewijzingsbeleid Fanmail Probleem Coppes Rijke Roomse Leven Belg leutert minder 20 ,n ij leger en lucht- twoordelijke, maar ij brengt de dienst- ;aire vakken bij. In ortieve leidsman en de soldaten berust leiding zo geknipt i functie vol verant- Wie (na 27 maan- examen, is gevormd ideren kan leren en n de onderstaande lelspubliciteit. ig*) willen inlichten rofficier bij de |ke Luchtmacht B.M. 20843 I vraag naar onze RK oogte stellen van e werktijden, rnder werktijd en ur, E R D I L E N r 4M7. DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 19 SEPTEMBER 1964 (Van onze correspondent L. J. Kleyn) PARIJS Maandag a.s. begint officieel de grote reis van gene raal De Gaulle door tien landen van Zuid-Amerika: Venezuela, Columbia, Ecuador, Bolivia, Peru, Chili, Argentinië, Paraguay, Uru guay en Brazilië. Het wordt, als alles goed gaat, een tocht van 32.000 kilometer, van zeespiegel hoogte af tot bijna 3.000 meter. Op het programma staan niet minder dan vijftig redevoeringen. Zijn naaste omgeving heeft hem deze vermoeiende reis, vijf maan den na zijn operatie, afgeraden, maar dat is tegen een man als De Gaulle aan dovemansoren gezegd. Hij had die reis nu eenmaal in zijn hoofd en dat praatte geen sterve ling er meer uit. Ook zijn eigen vfouw niet. Zij gaat mee. Wat er voor die tocht allemaal komt kijken is geen kleinigheid. De trip wordt voorbereid door een spe ciale commissie^ reeds drie maanden geleden naar Zuid-Amerika vertrok ken en teruggekeerd met uitgebreide studies over de tien landen, waarin zelfs de weervoorspellingen, maximum en minimum temperaturen, luchtdruk op diverse hoogten en vochtigheidsge halte niet ontbraken. Overal werden voor de Gaulle speciale bedden ge maakt van twee meter twintig lang. Daarvoor heeft zich in Brazilië bijzon der uitgesloofd de chef van het pro tocol, Paulo Paranagua, die de beste meubelmakers om zich heen verza melde voor het maken van een bed, als de Gaule moet overnachten in het paleis van Alvorada. Door hem zijn ook twee stoelen van diverse hoogte besteld om aan tafel, voor cine en tele, het verschil niet te laten opval len tussen de lange de Gaulle en de kleine Braziliaanse president, maar schalk Castello Branco. In Argentinië verzorgde de Franse ambassade 'n spe ciaal bed van 2.20 meter: kosten 4125 frank. Een Braziliaanse krant, Ultima hora", schreef een prijsvraag uit over de mooiste brief van een Braziliaan aan generaal de Gaulle. Hoofdprijs een gratis reis heen en te rug naar Parijs en één miljoen cruzei ros. Zuidamerikaanse journalisten heb ben geruime tijd in Parijs vertoefd om bij hun terugkeer geen onzin te schrij ven over Frankrijk, La France Eter- nelle. De Gaulle is per Boeing naar de over kant vertrokken en vandaar gaat de reis, gezien de grote afstanden, per Caravelle. Een tweede Caravelle volgt met bagage en onderdelen. Een paar iteden liggen op grote hoogte: Quito (Ecuador) op 2800 en Bogota (Co lumbia) op 2600 meter. La Paz (Bo livia) ligt nóg hoger: 3700 meter, maar daar blijft de Gaulle om ge zondheidsredenen vandaan. Hij gaat naar de tweede Boliviaanse stad Co- chabamba (2800 meter). Tussen de be drijven door zal hij in de Pacific en de Atlantische oceaan uitrusten aan boord van de Franse kruiser Colbert, die al onderweg is. Hij zit er op Frans grondgebied en kan er de drin gende stukken tekenen, die Pompidou hem uit Parijs toestuurt. Ontelbaar zijn de handen die de Gaulle zal moe ten drukken. Een ontmoeting is van het program geschrapt, nl. met de Braziliaanse gouverneur Lacerda van de staat Guanabara, die blijkbaar de Frans Braziliaanse kreeftenoorlo0' nog niet was vergeten de Gaulle stuurde toen een oorlogsschip en zich t|j dens een verblijf in Parijs de woor den liet ontvallen, dat de hele reis van het Franse staatshoofd niets anders zou opleveren dan maaltUden en redevoeringen. Zulke dingen aan het adres van de Gaulle zegt men niet ongestraft. gale verzet In Frankrijk, blijft op zijn Braziliaanse boerderij Belo Horizonte onder speciale bewaking. Een aparte man gaat uit Parijs mee om de Gaulle te helpen bij het uitdelen van de vele cadeaux: porcelein van Sèvres, schilderijen, muurkleden of foto's van de Gaulle in diverse forma ten met diens handtekening. In wat voor taal zal de Gaulle zijn toespraken houden? In Duitsland sprak hij van tijd tot tijd Duits. In Mexico gooide hij er een paar woorden Mexi caans door. Franse spotprenttekenaars hebben hem afgebeeld in de tuin van het Elysee of van Colombey-les-deux- Eglises, waar hij zat te zweten boven Spaanse en Portugese grammatica boekjes. Spoedig genoeg zullen wij het weten en ook wel horen. Want achter de Gaulle vliegt ook nog een D.C. 6 met 44 Franse verslaggevers. Gedu rende de maand, die de Gaulle weg blijft, zullen Franse radio en televisie ongenietbaar zijn, want het wordt na tuurlijk de Gaulle voor en de Gaulle na. Het weekblad „Candide" had in het 10 september-nummer een aardig plaatje, waar veel om gelachen is. In de klas, voorovergebogen op hun schoolbanken, zitten alle ministers. Eén van hen heeft op het zwarte bord met grote letters geschreven. „Wordt het nooit 21 september?" Meester de Gaulle komt binnen en zegt: Laat hij, die dat heeft geschreven, de moed hebben om op te staan. Maar alle maal, stuk voor stuk, blijven ze zit ten Geen frontale botsing tussen twee precies dezelfde auto's, maar een auto, die een etalage is binnengereden I Een optisch bedriegerijtje uit de Finse hoofdstad Helsinki. jri (Van een onzer verslaggevers) BREDA. Ingevroren paardevlees uit Argentinië, dat in de winkels verkrijg baar zal zijn tegen f 3,75 per kg, moet het budget van de Nederlandse huis vrouw, da: tengevolge van de hoge prij zen van het rundvlees zwaar belast is, verlichten. Vijf van de twaalf groothan delaren in diepvriesartikelen, die ver enigd zijn in de Diepvries Unie. hebben vijfhonderdduizend kilogram van he* Ar gentijnse vlees geïmporteerd en willen het fchanr grootscheeps aan de vrouw gaan brengen. Het betreft groothandelaren in Over ijssel, Brabant en Zeeland, Limburg, de Noordoostpolder en Groningen en Fries land. Het is de bedoeling dat ook de ver koopkantoren van de organisatie in de Hollanden en in Utrecht zullen worden ingeschakeld. Het initiatief tot deze im port is genomen door de Zwolse hande laar Jagersma en' zijn Dongense collega W. Sprangers. die a] eerder van zich deed spreken door spectaculaire acties met diepvrieskippen, -groente en -vis. Paardevlees is bij de Nederlandse con sument niet erg in trek, maar nu het rundvlees zo schaars en derhalve duur is, schijnt het betere kansen te maken. De afgelopen weken heeft men een proef genomen met twintigduizend kilogram van het ingevroren vlees De resultaten waren gunstig. Bij keuringen in de s'achthuizen van Tilburg en Eindhoven werd de kwaliteit van het vlees gunstig beoordeeld, zo verzekert men van de kant van de betrokken groothandelaren. De prijzen van het rundvlees, bereik ten een hoogtepunt in de maand juli, zo wordt van de zijde van het Produktschap voor Vee en Vlees verklaard. Op de markt is thans een flauwe dalende ten dens waar te nemen, die overigens nog nauwelijks doorwerkt in de prijzen voor de consument. De marktprijzen voor var kensvlees zijn stabiel. De invoer van ingevroren paardevlees uit Argentinië is geheel vrij. Er is in Nederland al langer Argentijns paarde vlees op de markt, maar voor zover wij konden nagaan, is de distributie ervan nog nooit zo fors aangepakt. Een woord voerder van de Nieuwe Vlees-Combinatie te Rotterdam, die ook Argentijns paar devlees invoert, verklaarde dat de be langstelling van de Nederlandse huis vrouw is toegenomen. Op een eergisteren in Rotterdam ge houden voorlichtingsbijeenkomst van de vereniging van importeurs van bevroren vlees is gesteld dat de consument zo goed als niets weet van het bestaan van dit produkt. Mevrouw Henriëtte Holthausen bekend culinair expert, meende dat de slagers iets meer moeten doen om de aandacht van de huisvrouw op geïmpor teerd diepvriesvlees te vestigen Het pro duktschap heeft enige maanden geleden in verband met het tekort aan vers rund vlees de invoer van bevroren rundvlees voor consumptief gebruik mogelijk ge maakt. Bevroren vlees dient men op natuurlij ke wijze te laten ontdooien. Men moet het iets langer, maar minder hard bra den ian vers vlees zo is ons verze kerd. Niets is aan het toeval overgelaten. Een voorbeeld. In Santiago de Chili zal de chef van het protocol een pa piertje uit zijn zak halen, waar op staat: „Om 17.47 krans neerleggen bij het dodenmonument. Twee perso nen houden de krans vast. Drie me ter achterwaarts staat de president van de republiek. Rechts de minister van Buitenlandse Zaken. Iets naar achteren de minister van Econo mische Zaken. In uniform de chef van de generale staf van het land leger (hij spreekt Frans). Vervolgens vijf treden omlaag. Het officiële po dium bevindt zich vijftig pas ter lin kerzijde". Iedere Franse ambassade in de tien Zuidamerikaanse staten is nauwkeurig 'op de hoogte gesteld van tijdschema's, routes, ceremonies en ont vangsten. Overal, waar de Gaulle zich ophoudt, staan ambulances, helikop ters, chirurgen en verplegend perso neel gereed. Twaalf gorilla's (lijfwach ten) zwermen om de Gaulle heen. Maatregelen zijn genomen om te be letten, dat de Gaulle wordt ontvoerd. Activistenkringen z|jn uitgekamd om te voorkomen, dat door de O.A.S. een aanslag wordt gepleegd. Georges Bidault, eens de leider van het ille- WENEN De Oostenrijkse minister van binnenlandse zaken, Franz Olah is de portefeuille ontnomen door de leiding van zijn partij de sociaal-democraten. Het besluit moet nog worden bekrach tigd door kanselier Josef Klaus. Het partijbestuur heeft gehandeld op aanbeveling van een hof van arbitrage en het is zeer waarschijnlijk dat de con servatieve kanselier de beslissing zal steunen. Reeds lang heerste er wrijving tussen Olah en een aantal vooraanstaande par tijgenoten, die meenden dat Olah te am bitieus was. Het verzet in de partij nam toe nadat hem in de herfst van 1962 een portefeuille was toebedeeld. Tot de partijleiders die meenden dat Olah te veel persoonlijke ambitie had hij heeft gezegd president te willen wor den behoren minister van justitie Christian Broda en minister van verkeer Otto Probst, in politieke kringen is het geen geheim dat Probst de portefeuille van binnenlandse zaken wel wil hebben. Olah heeft inmiddels aan de pers ver teld dat hij parlementslid blijft en dat hij nu meer tijd aan zijn werk voor het parlement en de partij kan besteden. (Advertentie) De nationale Chateauroux met de jonge duiven heeft in Zuid 3292 duiven aan start gebracht en in Noord 2276. In geen der beide af delingen was de hoofdprijs <auto) voltekend. Nu zal het gepoulde geld worden uitbetaald en de win ner in Zuid, de heer Johan de Krij ger te Groede, wiens eerstgeteken- de vogel een snelheid maakt van 1303 meter per seconde, is daar niet slechter mee. Bij ontsteltenis van de baas, heeft zijn vrouw hem als de Engelse weerlicht gepakt en de ringen in de klok gedraaid even voor half twee. Het was nodig dat er geen tijd verloren ging want het verschil met de constateringen van de beroemde streekgenoten als Van Gijs te Breskens en Calon en De Waele te Hoofdplaat is maar ningen te Roosendaal, 37 M. Pieterse te Wemeldinge, 38 K. Lisseveld te Poort vliet, 39 Chr. de Poorter te Roosendaal, 40 G. Heyboer te De Heen. U ziet dat de westkant met de vetste brokken weg is, aan de kanten van Eind hoven zijn ze maar uiterst dun afgeko- kiele-kiele. Wat deze kordate m?n. In de afdeling Noord zal ik ook enige prijzen vermelden, waarbij ik spe- vrouw waard IS, wordt het best Ciale aandacht vraaü voor de duif van geïllustreerd door het feit dat zij alleen reeds in deze watervlugge seconden voor haar man een dikke zesduizend gulden verdiende.... ZONDAG 20 september, Achttiende zon dag na Pinksteren. Groen. Mis: Da pa- cem. Credo. Prefatie van de H. Drie vuldigheid. MAANDAG 21 september. H. Matthaeus. Rood. Credo. Prefatie van de Aposte len. DINSDAG 22 september. H. Thomas van Villanova. Wit. Tweede gebed H.H. Mauritius en gezellen. WOENSDAG 23 september: H. Linus. Rood. Tweede gebed H. Thecla. DONDERDAG 24 september: Mis van de achttiende zondag na Pinksteren Da pacem. Groen. Tweede gebed O.L. Vrouw ter Slaven. VRIJDAG 25 september: Mis van de achttiende zondag na Pinksteren: Da pacem. Groen. ZATERDAG 26 september: Mis van de H. Maagd Maria op zaterdag: Salve. Wit. Tweede gebed H.H. Cyprianus en Justina. Hulde aan de „Schuwe" van de fami lie De Kryger, ras Tuurke Lambrecht te Assenede in België, zeer gevreesd Arras- en Breteuilman. Naar u ziet kun nen zijn duiven het evenzeer op Chateau roux, niet aan te kluiven Ziehier de uit slag in Zuid: 1 J. de Krijger te Groede 2 J. van Gijs te Breskens, 3 Ko Mol te Roosen daal, 4 H. Calon te Hoofdplaat, 5 C. de Waele te Hoofdplaat, 6 J. van Leest te Moerdijk, 7 P. van der Gevel te Eind hoven. 8 G. Verbiest te Bergen op Zoom, 9 L. Paauwe te Krabbendijke, 10 G. Temmerman te Hoofdplaat, 11 J. Se- ghers te Clinge, 12 H. van Agtmaal te Steenbergen, 13 dr W Colsen te Hulst, 14 W. van Velzen te 'Kruiningen, 15 A. van der Zanden te Halsteren, 16 P Plad- det te Temeuzen, 17 G. Kouijzer te Graauw, 19 en 30 W Rademakers te Sas van Gent,, de geweldenaar van de Derby-Orleans, die er nu tweeëntwintig in de strijd heeft op Angouleme, 19 M. de Rooij te St.-Willebrord, 20 H. Tellier te Schoondijke. 21 M. Meesters te Roosen daal, 22 Chr. Adams tc Bergen op Zoom, 23 P Peersman te Stoppeldijk, 24 C. Vermeulen te Westdorpe 25 J. Wentzler te Stoppeldijk, 26 J. Gielen te Axel. 27 J. Heyboer te Nieuw-Vossemeer, 28 G. Koks te Goes 29 D. Prop te Hoogerheide, 31 P. Bals te Wouw. 32 Aug Bosman te St.-Jansteen. 33 C. van Peer te St.-Wil- lebrord, 34 J. van Steen te Roosendaal, 35 A. de Bie te Sprang, 36 A. van Groe- ciale aandacht vraag voor de duif van Jac. Moorman te Zwartsluis in Overijs sel die veruit de grootste afstand had af te leggen: 1 Gebr. Klootwijk te Hoek van Hol land, 2 Combinatie Peeman te Middel- harnis. 3 Jac. Moorman voornoemd te Zwartsluis, 4 H. Zuidweg te 's-Graven- zande, 5 Th. Braam te Lent. 6 J van Beem te Tiel, 7 K. van Lienden te'Tiel, 8 A. Hulsbos te Aalsmeer, 9 P. de Bie te Ophemert 10 A. H. Tieleman te Ridder kerk enz. Inmiddels is er weer een nieuw natio naal concours aan de orde: Parkestone, gegeven door de C.C. Breda. De uitslag heb Ik er nog niet van, wel enige vroege meldingen, waarbij u er rekening mee moet houden dat Zeeland in dit geval al gauw een uur of anderhalf en meer tijd op geeft; oudergewoonte zal de eerste ereprijs nationaal van plm. 430C duiven wel weer gepakt zijn in de konterijen Hoogerheide, Ossendrecht en Put, waar bij ditmaal de oude bekende Voorbraak de meeste kans maakt. A. Rottier te Vlissingen 11.50, Van Sab-' ben te Middelburg 12.13, Boonman te 's-Heerenhoek 12.14, Meerman te Arne- muiden 12.23 Mattheuwisser te Ossen drecht 12.25, SaUaert te Kloosterzande 12.25, Voorbraak te Put voornoemd 12 25 Goos te Philippine 26. Adams te Ber gen op Zoom d-e di' jaar formidabel in forme is, 12.31 V-m der Wegen te Steen bergen 12.55 Moo man te Dinteloord 13.—, Van Althuis te Breda 13.Leyten te Fijnaart 13.02, Snoeren te Rijen 13.09. Rijntjes te Alphen 13.10, Van Hasselt te Wernhout 13.13, Roosendaal te Numans- dorp 13.12, De Rooij te Baarle-Nassau 13.13, De Kort te Ulvenhout 13.14 Bos te Zuid-Beijerland 13.15, De Kok te 'Gilze 13.16, Dekkers-Koreman te Oosterhout 13.23, Leyten te Waalwijk 13.25, De Weert te Sprundel 13.25. Van Aken te Zevenbergen 13.26, Snelders te Waspik 13.26 De Bie te Sprang 13.28, Thomas te Hoofdplaat 13.30, Van Dal te Tilburg 13.31, Van Gurp te Made 13.32, Buys te Etten 13.35 enz. Op een afstand van Breda (246 km) sluit het concours te 14.30 het staat daar dus anderhalf uur open. Op andere plaat sen zal het wel niet minder zijn. Wij zitten nu zwaar in de grote ver pluiming, vele weduwmannen die nog gaarne een jonge duivln zien, hebben een kale kop. Vele sjarels laten hun nestbakken open om de duiven op kalkeieren te laten broeden tot ze het nest verlaten. Warre Goossens van Aerschot vindt dat een slechts systeem, „vermits alhoewel op stenen eiers zitten, rond de dertiende dag de ruif al reeds stil valt en uw vo gels een 14-tal dagen achteruP zet in de verpluiming". Daarom binnenkort alles gesloten hou den. Zitten ze zo hevig dat ge ze van het leggen niet kunt weerhouden, gebruik dan het radicaalste middel dat er is, na melijk doffers en duivinnen te scheiden. Ge kunt ze alsdan terug samen zetten dat is althans de modernste methode rond Sinterklaas. En dan seffens een eerste ronde jongen trekken die ge toe komend jaar kunt spelen op de schone concoursen met de jonge mannen, die langsom meer de moeite van het spelen waard worden. Zie maar naar Joh. de Krijger te Groede en zijn dame. Allemaal goeie DEN BRUINEN (Advertentie) Elke blik een taxatie-rapport begint aan de top: bij Uw haar. Voor correct zittend haar - de hele dag: ViCREM. Geen „haarvet" maar echte modern hairdressing. Dus haar blijft soepel, glimt niet maar glanst. Per pot 2.15. Per tube 1.50. Bij Uw drogist of kapper: ViCREM. KNIPSEL KRANT De vrijgezel-miljonair Lambert Fokkema (51 jaar) is mede oprichter van de Stichting Praktische Dierenbescherming, die onder de leuze „verbeter de wereld, begin bij het dier" op de aanstaande (3 oktober) Werelddierendag een grote actie in Nederland wil gaan voeren. De heer Fokkema heeft overi gens weinig op met de dierenbescherming in Nederland. De „Haagse Post" legt hem hiervoor de volgende woorden in de mond: „in het algemeen is de dierenbescherming in Nederland een verkalkte beweging van oude tantes en gepensioneerde heren, die zich liever door een mug laten bijten dan hem doodslaan". „Heel Nederland ligt bezaaid met gevaarlijke scherven. Volgens een mededeling van het Oranje Kruis werd er in het afgelopen seizoen in één Nederlandse hadplaats maar liefst 1168 maal hulp verleend b|j aan het strand opgelopen verwondingen. Het is eigenlijk onbegrijpelijk, waarom in het buitenland de Nederlanders bekend staan als een proper volkje. De recreatieterreinen en de wegen worden jaar in, jaar uit ontsierd door papier, schillen, dozen en flessen die daar werden achtergelaten als sou venirs van pick-nick of wandeling. Zowel het Oranje Kruis als de ANWB heeft de gemeenten voorgesteld om boete te stellen op het weggooien van afval. Nu, wat ons betreft kunnen de gemeenten hun gang gaan. Waarom zou iemand wél een bekeuring kunnen krijgen als hij zonder achterlicht fietst en niet als hij in het bos een lege fles weggooit, waar straks iemand zich gevaarlijk aan kan verwonden?" (,,Ruim Zicht"). „De voorlopige schatting van de kale huurprijs van de eengezinshuizen in ons te. bouwen complex van 416 woningen bedraagt circa f 30,- per week. Op het moment dat ze inderdaad gebouwd kunnen worden, zal waarschijnlijk ongeveer vier jaar verstreken zijn sedert het eerste schets ontwerp door onze architect werd gemaakt. Als deze tijd twee jaar zou hebben bedragen, zou de huurprijs f 20.30 zijn geweest. Het toewijzings beleid heeft ons dus wel parten gespeeld!" (Uit een publicatie van een Haagse woningbouwvereniging). De Beatles zijn op toernee in Amerika. Sinds hun eerste toernee door de V.S. hébhen zij al meer dan een half miljoen brieven van Amerikaanse fans ontvangen. Berekend is, dat daarvoor 150.000 gulden porto is opgeplakt. De Daily Minor heeft nu een aantal van die brieven afgedrukt. Ene Priscilla schrijft: ..Lieve John, ik ben dol op de manier waarop je in- en uitademt". Een gewezen dikkerdje meldt: „Mijn aanbiddellijke John; ik ben 30 pond afgevallen en jij bent de inspiratiebron voor mijn dieet geweest. Ik eet niet meer. Ik zit alleen maar naar jouw foto te kijken". Heel anders is de brief van ene David. „Mijn meisje is gek op jullie. Jullie verpesten mijn verloving. Het enige wat ze wil is een haarlok van jullie. Ik snap niet waarom. Van mij heeft ze er al tien". Drs. Coppes, secretaris van het Ned. Kath. Vakverbond, heeft op een bijeenkomst van de kath. werkgemeenschap in de P.v.d.A. nogal wat kritiek geleverd op de confessionele partijen. De „T|jd-Maasbode" zet hierbij de volgende kanttekening: „Het is mogelijk, dat het hart van de heer Coppes meer naar de P.v.d.A. dan naar de KVP uitgaat omdat in de eerstgenoemde partij de zaken nu eenmaal wat minder genuanceerd liggen. Het probleem van de heer Coppes is dan echter niet, dat de con fessionele partijen hem niet liggen, maar dat h|j deze partijen graag het standpunt Van de pressiegroep die hij vertegenwoordigd zag innemen. Dat bestempeld de heer Coppes andermaal tot een goed vakbondsleider, maar eveneens tot een slecht politicus". Uit het Rijke Roomse Leven anno 1964 stamt onderstaande tekening, aangetroffen in een folder van het Sint-Franciscus Liefdewerk. De vrucht van de goede werken wordt er in omschreven als: ,,De belasting beloont uw liefdadigheid". v... ■•"•«wv-w.v vv,, V4W, Het Algemeen Handelsblad weet te melden, dat buitenlandse concerns vooral Amerikaanse op het ogenblik de voorkeur geven aan vestiging in Vlaanderen hoven vestiging in Nederland Die voorkeur zou voortkomen uit de volgende overwegingen' Z™. over de oceaan bekeken is Nederland „een socialistisch land Buitenlandse concerns vinden ook de Belgische overheidsbe moeiingen lastig, maar toch altijd minder beperkend dan bij ons. Dat geldt vooral voor de papierwinkel en de traagheid van de be slissingen m de bouwsector. 21 De lonen mogen in België hoger zijn, het verschil wordt op geheven door sociale voorzieningen. 3) De Belg werkt gemiddeld harder. Hij leutert minder tijdens de werkuren over de voetbalwedstrijden van het plaatselijke team, treuzelt met bij het aantrekken van de werkkleding en is niet bang nog iets aan te pakken als dat betekent dat hij pas vijf minu ten over vijf klaar sou zijn. Concerns met vergelijkbare vestigingen in Nederland en België n3Jtn Iat er öe?"!de" d® grens 10 pet. meer uit handen komen. D.w.z dat men in Vlaanderen meer krijgt voor arbeidskosten. m 3?® herwegingen keren steeds weer terug in de rapporten van j.^rikaanse concerns over de mogelijkheden van vestiging in de EEG. Zij houden voor ons land een ernstige waarschuwing in".

de Stem | 1964 | | pagina 15