Sasse suikerfabrieken maken z ich op voor a.s. campagne het weekloon is best Axel dankt de Polen Paul Ferket Aardenburg: droomreis rond de wereld Werkplaats gehandicapten, „De Brug geopend C.B.S. neemt nieuw groot „suikerhuis" in gebruik Leveranties beginnen 24 september Wachttijden aanmerkelijk bekort Oranje-Nassau in goud voor G. Goethals gjagbUS ie Stem Stage-trip door tien studenten van Wageningen Wild. kantonrechter NIEUW ONDERKOMEN TE VLISSINGEN Gedenkplaat voor wijlen H. J. Visset Bevrijdingsfeesten ingezet Wnd. secretaris van ogelwaarde in het zilver Europees bolwerk Rumoerig Nederland Gecompliceerd C5C5 stijlvol wonen l vraag de gratiss prachtuitgave van de Top-Form meubelcatalogus bij (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De twee suikerfabrieken in Sas van Gent, de Centrale Suikermaatschappij en de Eerste Nederlandsche Co- operatieve Beetwortelsuikerfabriek en Raffinaderij g.a. de twee enige van Zeeland treffen momenteel de laatste voorbereidingen voor de suikerbietencampagne, die waarschijnlijk op 24 september gaat beginnen. nog krijgen, maar het gaat ons steeds meer moeite kosten," zegt men op de C.B.S. De directie van de C.B.S. heeft uitge breide maatregelen getroffen om de aan voer van de te verwachten grote hoe veelheden bieten zo geleidelijk en orde lijk mogelijk te doen verlopen. Als een van de mogelijkheden om de wachttijden voor de „vervoerders" te bekorten heeft de directie het aantal vervoerders per dag ingekrompen, dat met de aanvoer van de bieten gemoeid zal zijn. Bovendien heeft men, evenals in voor gaande jaren, een minutieus schema op gesteld, dat de tijden van aanvoer regelt. Neemt men tenslotte in aanmerking dat de vervoerders, meer nog dan in voor gaande jaren het geval is geweest, „langs de harde weg" zullen laden, dan kan men aannemen, dat de aanvoer van bieten naar de C.B.S. niet met onoverkomelijke moeilijkheden gepaard zal gaan. Inmiddels zullen de wachttijden wel in meer of mindere mate blijven bestaan voor de leveranciers, die de aanvoer van hun bieten naar de fabriek zelf ter hand nemen. Voor deze mensen geldt de regel .Wie het eerst zaait, die het eerst maait". De directie van de C.B.S. acht het organiseren van een wachttijdenbe- kortende aanvoer door deze leveran ciers praktisch onuitvoerbaar. Al met al is echter de C.B.S.-verwachting dat de hele campagne door de jongste maatregelen een „snel" verloop zal hebben, gerechtvaardigd. Diezelfde verwachting heeft overigens ook de directie van de C.S.M., die in de ko mende campagne o.m. een nieuwe kalkoven, waarover wij reeds schre ven, in gebruik gaat nemen. Het ziet er naar uit, dat de fabrieken geen echt topjaar gaan beleven. De „Eer ste Nederlandsche Coöperatieve" (C.B.S.) verwacht bijvoorbeeld een aanvoer van „slechts" 190.000 ton, die echter wel een „goed" jaar garanderen. Dit geldt ook voor de C.B.S. als de ongeveer 2000 le veranciers van het bedrijf voornamelijk uit Zeeland, de IJsselmeerpolders en West-Brabant. De bieten blijken van een uitstekende kwaliteit en de pryzen-per- hectare, die op het ogenblik gelden, bie den voor de leveranciers goede vooruit zichten. Om nog meer redenen koesteren be stuur en directie van de C.B.S. optimis tische verwachtingen ten aanzien van de komende campagnes de beschikking over heeft weer een fors gedeelte van het moderniseringsprogramma van de fabriek zijn beslag gekregen. Men heeft voor de komende campagnes de beschikknig over een geheel nieuw, imposant zogenaamd suikerhuis. waarin de sappen op alle mo gelijke moderne manieren kunnen wor den bewerkt. Men verwacht, dat het nieuwe suikerhuis de bewerking van de aan te voeren suikerbieten nog aanmer kelijk zal versnellen. De dag-capaciteit, die vorig jaar 2800 Het nieuwe, grote suikerhuis van de C.B.S., dat tegelijk met de hie- tencampagne over ongeveer twee weken zal gaan „draaien". ton bedroeg, zal beduidend kunnen wor den opgevoerd. „Hoe groot de capaciteit in de komende campagne precies zal zijn valt nog moeilijk te zeggen." Reeds even na de tweede wereldoorlog werd een automatiserings- en moderni seringsprogramma voor de C.B.S. opge steld. De uitvoering van dit programma, dat in de loop de jaren, naar gelang de ontwikkeling van de „techniek", uiter aard onderhevig is geweest aan enige uit breiding. moest over een langere periode worden uitgesmeerd, omdat de verwezen lijking van een en ander grote investerin gen en veel tijd vergt. De fabriek wordt steeds meer gemo derniseerd en geautomatiseerd omdat, zo als overal trouwens, arbeidsrationalisatie een steeds dringender eis wordt. Daartoe dwingt ook de grote schaarste op de ar beidsmarkt, waardooj* steeds minder sei zoenarbeiders te krijgen zijn. personeel De C.B.S. heeft een vaste perso neelsbezetting van ongeveer 170 man. Tijdens de ongeveer 70 dagen duren de campagne zullen ongeveer 400 werkkrachten de fabriek bevolken om de verwerking van de suikerbie ten zo snel en efficiënt mogelijk te doen verlopen .De ruim 200 seizoen arbeiders zijn voor het grootste ge deelte geworven in België. „We kun nen de benodigde werkkrachten nu (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Burgemeester mr. H. Rypstra van Terneuzen heeft donderdag morgen in de raadzaal van het gemeen tehuis de gouden medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, opgespeld by de heer G.F.C. Goethals uit Terneu zen, adjunct-directeur van Aug. Meyer Zonen's Scheepvaart-, Expeditie- en Agentuurmaatschappij N.V. De heer Goethals kreeg de koninklijke onder scheiding bij gelegenheid van het feit, dat hij veertig jaar in dienst is geweest van de genoemde n.v. Burgemeester Rijpstra zei het verheu gend te achten, dat de heer Goethals zijn dienstjubileum viert in een tijd, waarin de N.V. de Meyer een bedrijf dat be palend is geweest voor de ontwikkeling van Terneuzen een grote bloei door maakt en een centrale functie inneemt, Hij prees de heer Goethals als een harde werker, die zich nooit van de kook heeft laten brengen door óf de ups, óf de downs die het bedrijf heeft doorgemaakt. Hij prees het ook in de heer Goethals, dat deze zich behalve voor het bedrijf ook verdienstelijk maakt voor de gemeente Als U eens met ons wilt komen praten, kan dat iedere woensdag van 8-12 en van 13.30-15.30 u., elke vrijdagavond van 7-9 en 's zaterdags van 10-12 u., in de kantine van De Etna, Tramsingel 17, Breda. de etna S breda Terneuzen en de Terneuzense gemeen- de Meyer. schap. In dat verband noemde hij het werkzame aandeel, dat de heer Goet hals pleegt te hebben in de samenstelling van de Terneuzense gids. Namens de directie van het bedrijf sprak in de raadzaal de heer H.A.M.A. de Meyer, die de jubilaris schetste als een onmisbare kracht voor het bedrijf en als een man, die in de na-oorlogse ja ren met andere personen terdege heeft geprobeerd „grote dingen" tot stand te brengen in Terneuzen. „U hebt mede de public relations voor Terneuzen behar tigd", aldus de heer De Meyer. De heer Goethals werd later op de dag nog eens gehuldigd door directie en personeel. Hij was 's middags het middelpunt van een drukke receptie, die in hotel Rotter dam werd gehouden en van een feest avond voor het personeel van de N.V. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG Zaterdag 26 september vertrekt de 23- jarige Paul Ferket vanaf Schip hol voor een reis, die hem in zestien tot achttien maanden rond de wereld zal brengen. De reis wordt gemaakt met negen medestudenten van de Land bouw Hogeschool te Wagenin- gen en is bedoeld om in diverse delen van de wereld praktijk op te doen. De stage-trip is ge organiseerd door de Hogeschool en wordt gesubsidieerd door o.m. de Rockefeller Foundation. Paul Ferkeet, dc N drrrlf zoon uit 'n go- i zin van acht kinde- ju ren. hij woont bij - jfnwrtT'} zyn ouders op de Mg hofstede Buitenlust aan de Herenweg. Wf was aanvankelijk - van plan om zes flgL. gf maanden naar de VC- Ivoorkust te gaan dM Toen hij echter werd fa"*''' oenaderd voor de |b|| weinig moeite zijn "Vf fSÜh Pionnen te verande- fjSPi m ren. Hij studeert SSBft fu iMg? plantezicktenkunde en insektenbestrij- Paul Ferket -ling en specialiseert rond de wereld zich nu op de rijst cultures. Het gezel schap bestaat verder o.m. uit adspirant- bodemkundigen en -cultuurtechnici. Reissehema Wanneer medio april 1966 Ferket, oud leerling van de katholieke h.b.s. in Oost burg, weer het West-Zeeuwsch-Vlaamse grondgebied betreedt, zal hij een onschat bare herinnering hebben (als foto-en thousiast ook tastbare) aan een lange rij van wereldbekende steden. Het reis schema is als volgt samengesteld: een week Portugal, 143 dagen Suriname, 4 dagen Trinidad, 8 dagen Curagao, 16 dagen Jamaica, 4 dagen Merida in Mexi co, 15 dagen Mexico-city, waarna via Guadalajara en Flagstaff, Los Angeles wordt bereikt. In de Verenigde Staten verblijven de studenten 6 dagen in San Francisco en 28 dagen in Davis, waar colleges zullen worden gevolgd. Vervol gens gaat de trip naar Hawaii (15 dagen), 48 dagen naar Japan en tot slot 191 dagen op de Philippijnen. Daarna wordt de thuisreis ingezet, waarbij het arbeidsele- ment secundair wordt. Het langdurige buitenlandse verblijf wordt namelijk be sloten met een vakantie-droomreis, die voorziet in 10 dagen Hong Kong, een even lange tijd in Bangkok en vervolgens onder meer Rangoon, Mekka, Calcutta, Dehli, Lahore, Cairo, Rome of Athene en tot slot Frankfurt-Schiphol. De tien wereldreizigers, wier familie leden elkaar op een speciale ouderdag hebben Ieren kennen, zullen op Schiphol uitgeleide worden gedaan onder meer door een Wagenings muziekgezelschap. Daarby zal ook een ferme deputatie van ongeveer twintig leden wtn de ,WM«n- burgsc familie Ferket tegenwoordig zijn. Aan mr. J. Moolenbergh. kantonrech ter te Middelburg, is voor de duur van de vacature van kantonrechter te Oost burg opgedragen de werkzaamheden van kantonrechter te Oostburg op zich te nemen. (Van onze correspondent) VLISSINGEN. ,,Met vreugde verklaar ik hierbij het nieuwe gebouw van de werkplaats ,,De Brug" voor geopend!" Dit waren gisteren de woorden van de secretaris-generaal van het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, mr. J. H. Klatte, bij dc officiële ope ning van de sociale werkplaats aan de Edisonweg in Vlissingen. Voordat de heer Klatte van wal stak met zijn openingsrede, heette de burge meester van Vlissingen, mr. B. Kolff, alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder mevrouw P. Visser-Dek ker, echtgenote van wijlen de heer H. J. Visser, in leven directeur gem. so ciale zaken. De heer Visser heeft de stoot gegeven tot de totstandkoming van het nieuwe gebouw. Burgemeester Kolff schetste in enke le woorden de geschiedenis die zich heeft afgespeeld voordat de nieuwe werkplaats er stond. De heer Klatte meende, dat sociale werkplaatsen van de grootste betekenis zijn. „Een misverstand is echter", al dus de secretaris-generaal, „dat met heid te verschaffen aan gehandicapte mensen. De sociale werkvoorziening Deze grappige foto schoot onze fotograaf tijdens de de monstratie door een verken ningscompagnie. Links bo venaan bespreken van links naar rechts generaal Maczek, burgemeester Van Dijke en de commissaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. De Ca- sembroot de geënsceneerde aanval op Axel. (Van een onzer verslaggevers) AXEL DONDERDAG is de vie ring van het vierde lustrum van de bevrijding van Axel door de Poolse eerste pantserdivisie ingezet. Het is een uitermate geslaagde dag gewor den, die zich kenmerkte door een vlekkeloze organisatie van de ver schillende festiviteiten en die veel goeds belooft voor de twee volgende feestdagen. Axel vierde op gepaste wijze feest, maar het heeft tevens de gelegenheid te baat genomen tegen over de Poolse kolonie, die dezer da gen in Axel verblijft, uiting te geven aan de onbegrensd lijkende dankbaar heid die men al jaren jegens de Pool se bevrijders koestert. Die dankbaarheid manifesteerde zich eergisteren reeds tijdens de herden kingsplechtigheden en gisteren eigen lijk nog meer. In de r.-k. kerk werd 's morgens een H. Mis opgedragen tot intentie van allen, die tijdens de bevrijding van Axel hun leven heb ben gelaten. En dat waren merendeels Polen. Daarna werd 's morgen om tien uur door het gemeentebestuur, het comité voor de viering van het vierde lustrum van de bevrijding van Axel, en de Poolse verenigingen, bloemenkransen bij het Poolse Kruis ter nagedachtenis van 25 Poolse sol daten, die sneuvelden toen 20 jaar geleden de strijd tussen Polen en Duitsers, rond het Kanaal van Axel en Hulst op zijn hevigst woedde. Generaal S. Maczek, de ere-gast tij dens de feesten, heeft daar diep ont roerd het verhaal van de harde strijd om het kanaal gedaan. DE dank jegens de Polen demonstreer de zich ook toen de Poolse generaal Maczek vervolgens de straat in Axel- Oost, die naar hem genoemd is, open de door de Poolse vlag, die over het naambord hing, te hijsen en een wan deling door „zijn" straat te maken. Door deze straatnaam heeft de ge meente Axel in generaal Maczek alle Polen, die destijds heldhaftig strijd leverden om Axel, willen eren. De dankbaarheid bleek ook tijdens de receptie, die de vereniging Axel - Polen de Poolse gasten in het gemeen tehuis aanbood en tijdens welke voor zitter D. J. Oggel uiteenzette, dat zelfs de jeugd van Axel jaarlijks laat zien dankbaar te zijn voor de vrijheid, die de Polen 20 jaar geleden hebben ge geven. De heer Oggel zei bij die ge legenheid te hopen, dat de Polen die thans in de (mede dank zij hun strijd) vrije wereld toeven, spoedig zullen kunnen terugkeren naar hun land, dat nog steeds op zijn vrijheid wacht. Tijdens deze receptie zijn overigens weer enkele Poolse onderscheidingen aan Nederlanders uitgereikt. Ir. Minc- kewitz, de voorzitter van de Poolse vereniging van oud-strijders in Ne derland, speldde de heer A. Scheele, oud-voorzitter van de vereniging Axel- Polen, en de heer W. A. Mayer uit Amsterdam, die enkele Poolse boeken in het Nederlands vertaalde, namens het hoofdbestuur in Londen het gou den insigne van de vereniging op. Ere-diploma's met bijbehorend insig ne van de „Nederlandse" vereniging reikte hij uit aan ojti. burgemeester M. van Dijke, en zijn echtgenote, me vrouw M. Ysebaert, mevrouw C. v. d. Bosse-Meyers, echtgenote van de gemeente-secretaris, en gemeentebode J. v. d. Berge. Er was een „Poolse" beker voor de wandeltochtvereniging „Emma", die altijd opluistering ver leent aan de Axelse bevrijdingsfees ten. Burgemeester Van Dijke las tij dens de receptie een brief voor van kolonel dr. Z. Szydlowski. de eigen lijke „bevrijder" van Axel, die mo menteel in Toronto verblijft en de verre overtocht naar Axel niet heeft gemaakt. In die brief zei kolonel Szydlowski in gedachten bij zijn Axel- se vrienden te zijn. „Na 20 jaar is het nog steeds moeilijk te begrijpen, dat wij destijds meehielpen aan de be vrijding van land na land, maar ons eigen vaderland nimmer bereikten", schreef hij voorts. Door de gemeente Axel zal een tele gram, vanwege de vereniging Axel- Polen een brief naar de kolonel wor den gezonden. DE Axelse bevolking is op de eerste dag reeds goed aan haar feesttrek- ken gekomen, 's Middags werden de monstraties gehouden door de der tiende infanterieverkenningscompag- nie, die een aanval op Axel ensceneer de, die overigens nogal luidruchtig en rommelig verliep. Men defileerde daarna, vooraf gegaan door de kapel van de Limburgse Jagers over de Markt. Boven de Grote Kreek gaf het stuntteam van de vliegbasis Woens- drecht, „The Whisky Four" een schit terende demonstratie. De Limburg se Jagers verzorgden 's avonds onder leiding van kapelmeester H. Bouguenon een concert. Op het Szyd- lowskiplein was er inmiddels alle gelegenheid zich te vermaken in het daar opgestelde Lunapark. Op deze eerste dag opende burgemeester Van Dijke nog een tentoonstelling, die door de Stichting Zeeuwse Beeldende Kun stenaars is ingericht in garage Cito aan de Evertsestraat, en de kunst en antiekmarkt op de Kaaiwal. Het gemeentebestuur recipieerde 's avonds om half zes in restaurant Zomerlust. De eerste dag werd luister bijgezet door de aanwezigheid van o.m. Zee- lands commissaris van de koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. over ste A. van Thiel van de rijkspolitie en enkele militaire autoriteiten. moet werkgelegenheid bieden aan men sen met beperkte arbeidsmogelijkhe den. Maar dat werk moet worden aan gepast aan de capaciteiten van deze werknemers." Vervolgens onthulde mevrouw Visser een gedenksteen ter nagedachtenis aan haar man. Zij sprak de hoop uit. dat deze werkplaats zou mogen bijdragen tot een groter geluk in de gezinnen van de gehandicapten, die hier hun werk vinden. „Wanneer ook in Zierikzee de nieuwe werkplaats klaar is, voldoen alle 7 sociale werkplaatsen in Zeeland aan de eisen van "deze tyd", deelde de heer Gillissen Verschage mede. Tot slot bezichtigde het gezelschap genodigden de verschillende afdelin gen van de werkplaats. (Van een onzer verslaggevers STOPPELDIJK Zaterdag 26 sep tember zal de waarnemend secretaris van de gemeente Vogelwaarde, de heer A. J. Warrens uit Stoppeldijk 25 jaar in dienst van de gemeente zijn. Bij die ge legenheid zal hem 's morgens in de raad zaal van het gemeentehuis te Stoppel dijk om tien uur een huldiging door het gemeentebestuur en het personeel wor den bereid. Na afloop daarvan zal de heer Warrens in zijn woning aan de Bos- schestraat 13 vrienden en bekenden ont vangen. De heer begon Warrens zijn loop baan 'bij de ge meente als volon tair ter secretarie. Sindsdien maakte hij de gebruikelijke promoties tot hij. op 14 november '63 werd benoemd tot waarnemend ge meentesecretaris. Daarnaast is hij momenteel chef al gemene zaken, ambtenaar van de burgerlijke stand, penningmeester van het burgerlijk armbestuur, secretaris van de gemeen telijke brandweer en hoofd Zelfbescher ming B.B. Hij is voorts de plaatselijke deurwaarder. Behalve voor de gemeente heeft de heer Warrens zich ook altijd zeer ver dienstelijk gemaakt voor het verenigings leven van de gemeente Vogelwaarde in het algemeen en dat van het kerkdorp Stoppeldijk in het bijzonder. Hij is o.m. bestuursllid van de afdeling Vogelwaar de van de E.H.B.O., secretaris van de drumband Vogelwaarde, secretaris van het comité Exploitatie Verenigingsge bouw Stoppeldijk, waarnemend voorzit ter van de stichting Gezinszorg Honte- nisse«-Vogelwaarde, secretaris van het comité Bejaardenzorg Stoppeldijk, advi seur van de Stoppeldijkse afdeling van de bejaardenbond en administrateur van het Oudercomité Mariaschool te Stop peldijk. Tenslotte is hij nog bestuurslid van het Instituut Bestuurswetenschappen, afde ling Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Tn Brussel komt nu ook de Europese molen weer op gang. De ministers der zes landen, die daar doorgaans bijeenkomen, hebben zich een lange vakantie kunnen permitteren. Voor echte grote zaken op dit terrein staat de wind niet gunstig. Wat bij de be staande onenigheid over de grondsla gen van het Europese huis alleen nog kan worden ondernomen, is wat lap werk aan dingen, die in de loop der jaren wat scheef gegroeid zijn. Van daar, dat de ministers zich in Brussel gaan bezighouden met een der weini ge projecten, die uit de verwarring van de afgelopen maanden gered zijn: de fusie der drie bestaande gemeen schappen. In Parijs heeft men wat lauwtjes te verstaan gegeven, dat daarover nog wel te spreken val., maar het is hoogst twijfelachtig in hoeverre deze uiting oprecht is. Samenvoeging van de gemeenschap pen zou immers een belangrijke ver sterking kunnen betekenen van het uitvoerende orgaan in Brussel, dat men gaarne als een burcht van tech nocraten betitelt. Of De Gaulle echt bereid is de technocraten op nog ho ger voetstuk te zetten, valt te betwij felen. Zijn toeleg om een politiek ge zag te vestigen om de Brusselse heren een toontje lager te laten zingen, is voorlopig mislukt. Het ligt meer in de Nederlandse gedachtensfeer het appa raat van Brussel onder versterkte con trole van het Europese parlement te stellen, maar daarvoor loopt De Gaul le in zijn minachting voor alles wat parlement heet, helemaal niet warm. Het schijnt, dat daarmee de plannen om de fusie te koppelen aan de ver sterking van het parlement van de baan zyn. In Parijs is men wars van koppel verkoop, tenzij men zelf iets te ver kopen heeft. Wij zouden het betreuren als Nederland bij de voortzetting van het beraad niet met onvermin derde kracht zou blijven hameren op het versterken van de parlementaire onderbouw. De wijze waarop de afge vaardigden in Straatsburg thans moe ten werken is rondweg funest voor de democratische grondslag van de club der zes. Zij zitten er schone speeches af te steken, die nergens een klank bord vinden, laat staan, dat zij minis ters of commissarissen tot sidderen brengen. Het zou wel wat triest zijn als er nu in Brussel alleen gediscussi eerd ging worden over de vraag of een machteloos parlement van Straatsburg naar Luxemburg moet verhuizen en niet over de vraag hoe de staat van machteloosheid kan wor den overwonnen. De democratische- opbouw van Europa verdient meer be langstelling dan de woningproblemen van Luxemburg. Met de najaarsstormen zijn in Ne derland de rumoerige taferelen niet van de lucht. Het REM-debat is een zwaar-poiitieke rel geworden, waarbij getracht is de regering de poten onder haar fundament door te zagen. Liberalen en C.H. boden er de gelegenheid toe. Een voetbalwedstrijd in de hoge regionen van de Europa cup ontaardde ten aanschouwe van heel kijkend Nederland in een vecht partij, waarmee we het vurigste Zuid- Amerikaanse land naar de kroon ste ken. En dan presteren we het ook een pracht ruzie te produceren rond om de geschenkenactie voor prinses Irene. Hier echter moeten we de badin erende toon wel verlaten, om onze schaamte te belijden over zulk een rel. We hebben het indertijd een sym pathiek denkbeeld gevonden, de prin ses te tonen, dat ze bij het verlaten van het vaderland om de man van haar keuze te volgen niet vergeten werd en nog de genegenheid van tal lozen bezat. Een comité spande zich in om gelden te verzamelen. Dat co mité echter spat nu uiteen in een wilde ruzie, waarvan niemand het fijne te horen krijgt en waarvan het fijne trouwens bijster oninteressant lijkt te zijn. Wel echter staat vast, dat het voor de prinses en haar echtge noot een smadelijke ervaring moet zijn. Het kan hun slechts tot troost strekken, dat de grote schare van geefsters en gevers daarbuiten staat. Zij wilden sympathie betuigen en niets anders. Cpanje is boos op de Verenigde Sta- ten. En wel omdat Cubaanse bal lingen een aanval hebben uitgevoerd op een Spaans schip, dat goederen vervoerde naar het land van Castro. Hier wordt een echte Gordiaanse knoop zichtbaar. De baardige dicta tor van het suikereiland komt hoe langer hoe meer in de nesten te zitten Rusland krijgt er onderhand genoeg van veel roebels te pompen in wat een verloren communistische zaak dreigt te worden. Castro stak daarom voel horens uit naar Washington: Zouden we toch niet?Johnson hield het been stijf. In zijn benauwdheid heeft Castro naar een bemiddelaar gezocht. Hij, de grote communist, kwam bij de grote fascist Franco terecht. Die pol ste het Witte Huis. Maar neen, John son kan zeker in het zicht van de verkiezingen niet verslappen. Later misschien.... Castro zal nu echter wel met lede ogen zien. dat Madrid en Washington gebrouilleerd raken. Politiek is maar een gecompliceerd ding. (Advertentie) n.v. Jan Hendrikx BOSCHSTRAAT 1 - BREDA DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG (Advertentiè) 18 SEPTEMBER 1964

de Stem | 1964 | | pagina 5